|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 19:10:50   
sanosan
IZVIRNO SPOROČILO: miškot

Zdaj sem šele prbrala to temo. Pa kaj res kdo doji otroka starega tri leta??????!!!
Pa zakaj?



Na to vprašanje bi jaz odgovorila z vprašanjem zakaj triletni otroci pijejo mleko iz flaške?

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 19:16:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: sanosan



Na to vprašanje bi jaz odgovorila z vprašanjem zakaj triletni otroci pijejo mleko iz flaške?


Moja dva nista pri treh letih pila iz fkaške, temveč iz kozarčka in to od ca. 1,5 let dalje.

Drugače pa se mi zdo dojenje do treh let pretirano in se strinjam z Gininim postom.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 19:27:29   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: miškot

Zdaj sem šele prbrala to temo. Pa kaj res kdo doji otroka starega tri leta??????!!!
Pa zakaj?



Jaz ga dojim, pa še enega dvomesečnega poleg.

Zakaj?
Da takšni kot ti imajo kaj za vprašati, ker bi jim drugače bilo v življenju dolgčasuser posted image . Izi ko pasulj - če ga znaš skuhati, seveda.user posted image

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 19:40:01   
April
Raho, prosim za geslouser posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 19:46:06   
April
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Tukaj se je šlo za dojenje do 2., 3., morda četrtega leta otrokove starosti. Jaz pa poznam mamico, katere starejši otrok šteje 6 let in hodi v šolo, mlajši pa šteje 2 leti. Oba se še dojita. Zanima me vaše mnenje o tem.



če njo nič ne moti, tud mene ne. Tudi jaz poznema sedaj 12 letno punčko,ki se je do šole dojila.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 19:54:59   
April
Pa ponavadi dojenju nad 2 let nasprotujejo tiste, ki te izkušnje nimate. Ko so se npr. otroci pri letu al prej sami odstavili. Potem pa mislite, da je povsod tako, in da mati sili otroka ali pa obratno otrok izsiljuje.
Jaz, ko sem rodila, nisem imela v glavi nobenega načrta do kdaj bom dojila. Kako le, saj nisem imela pojma, kako stvar v praksi zgleda. In da bi takrat sama taka mnenja brala, negativno nastrojena proti dolgemu dojenju, pa da je treba prej odvadit....no mene hb ne bi ganilo. Nekatere pa...Zato bi rada povedala, da predvsem upoštevajte svoje in otrokove želje. Dokler so te usklajene, ni  nobena starost previsoka. Jaz sem tako naredila in pri dveh letih se je sin brez kakršnekoli travme sam odstavil. Ni bilo nikol nobenega izsiljevanja z njegove strani, zato bi se dojil lahko tudi dlje, če bi hotel.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 20:18:43   
coca cola
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Tukaj se je šlo za dojenje do 2., 3., morda četrtega leta otrokove starosti. Jaz pa poznam mamico, katere starejši otrok šteje 6 let in hodi v šolo, mlajši pa šteje 2 leti. Oba se še dojita. Zanima me vaše mnenje o tem.



fuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
ogabnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 20:34:16   
miškot
Pa sej se nisem osebno bunila zarad dojenja tri in več letnikov. Ampak iz čisto psiholškeg vidika ne verjamem, da je to zdravo - pri teh letih mora otrok poznati druge načine tolažbe in ljubezni s strani staršev. Dr. Pušenjak je lepo napisal v enem članku, da telo človeka ni zgrajeno tako, da ga toliko čas sesa zajedalec.

Vsakemu svoje ampak meni to ni normalno. Za otroka, namreč.

(odgovor članu coca cola)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 20:38:40   
Pikca
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: miškot

Zdaj sem šele prbrala to temo. Pa kaj res kdo doji otroka starega tri leta??????!!!
Pa zakaj?



Jaz ga dojim, pa še enega dvomesečnega poleg.

Zakaj?
Da takšni kot ti imajo kaj za vprašati, ker bi jim drugače bilo v življenju dolgčasuser posted image . Izi ko pasulj - če ga znaš skuhati, seveda.user posted image



se podpišemuser posted image  (no jaz taveliko zdaj dojim samo še zvečer pred spanjem)
ampak enkrat do šole ju pa le mislim odstavituser posted image

< Sporočilo je popravil Pikca -- 26.1.2008 20:43:05 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:00:26   
mehurčica
Nimam prav nič proti.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:00:53   
Gina
NIkdar nisem brala ničesar, kar bi bilo negativno nastrojeno proti dojenju, pa same članke, ki petirano poudarjajo dojenje, tako da ekstremno škodo delajo tistim mamicam, ki ne morejo dojiti iz takega ali dugačnega razloga. Pa res veliko berem. In res škodijo ti članki, zavajajoče napisani, neobjektivni, krivdo zbujajoči, enostranski, zelo množični, pač propaganda, kot npr. suhost do anoreksičnosti, obsesija moderne družbe oboje.

Zakaj je mamice sram povedat, da dojijo več kot tri leta je logično. To ne spada v zdravo vzgojo. Enostavno ti zdrava kmečka pamet pove, da to ni ok. Zajedalstvo je nezdravo. KOgarkoli do kogarkoli. Enako je to, kot če si v katerikoli meri preveč zaščitniški in posestniški do otroka, pač druga skrajnost od zanemarjanja, vendar enako nezdravo. Samo da se tukaj ne zdi od daleč temu tako, ker od daleč zgleda to kot dobra skrb, vendar je pretirana skrb reč, ki dela škodo.Podobno je z dudo, se strinjam, da je pri treh letih nepotrebna in pelje v nezdravo iskanje sreče, pa s flašo tudi, vendar tukaj vendarle ne gre za vezanje nase, za posedovanje en drugega, ali mame otroka ali otroka mame. Če otrok zahteva mamo zase fizično pri teh letih, njet gud. Ker tu vendarle ne gre zgolj za objekt, v tem primeru dudo ali flašo, kar je isto kot odraslim cigaret, ampak za človeka, fizično, pa čeprav njegovo mamo.

Torej odgovor na vprašanje zakaj dojijo? Ker jim paše. Njim osebno imeti tak odnos z otrokom. Posestniški. Ali pa ker otrok to od njih zahteva, pa mu ne znajo pokazat, da to ni dobro zanj. Ali pa simpl sploh ne vedo, da je to zanič, pa menijo, da se žrtvujejo ali da mu pač nudijo nekaj dobrega. V vsakem primeru: Ker njim tako paše. Zato v bistvu niti mene ne tangira, kaj kdo počne, kljub temu, da imam o tem določeno mnenje, ker v končni fazi bo to itak samo njihov problem. Ali pa njihov način življenja, pač posestniški ali nesposoben reči ne, ali pa živeti v nevednosti, vseeno kaj od tega.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:27:36   
saskija
dokler skoraj vsaka druga mamica, ki rodi reče prvi dan da nima mleka je propagande in informiranja še vedno premalo. Vsaka novopečena mamica bi morala vedet da v prvih dneh po porodu je v njenih dojkah mlezivo, ki je tako minimalno ker je tako visoko kvalitetno.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:29:42   
saskija
ja pa še nekaj me moti: mamice, ki niso- niste dolgo dojile ali sploh niste dojile zakaj odgovarjate na vprašanja v zvezi s temo dojenja, to jeravno  tako  kot da bi jaz odgovarjala na temo mlečnih formul- še sanja se mi ne kaj je danes vse na tržišču.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:42:49   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ja pa še nekaj me moti: mamice, ki niso- niste dolgo dojile ali sploh niste dojile zakaj odgovarjate na vprašanja v zvezi s temo dojenja, to jeravno  tako  kot da bi jaz odgovarjala na temo mlečnih formul- še sanja se mi ne kaj je danes vse na tržišču.




No tole vprašanje mi ni ravno jasno, pa vseeno...

Jaz sem povprašala za vaše mnenje glede moje prijateljice. Sama sem dojila do osmega meseca in pol hčerkine starosti in verjetno bi še zdaj, ko ima leto dni, pa se je sama odstavila. Meni je bilo kar malo hudo in razumem vse mamice, ki dojijo dlje. Tudi mojo prijateljico. Verjamem, da ona še vedno čuti enako, ko doji šestletnega otroka, kot sem jaz čutila pri dojenju moje štručke. Mislim pa, da je čas, da se njeno dete počasi odstavi. V bistvu ona doji že šest let plus dve leti duplo! Njen počitek je pa seveda temu prilagojen oziroma ga skoraj ni, ker če ni eno dete priklopljeno je pa drugo. Pa ni moj namen tega pisanja bil vspodbujanje zgražanja temveč predvsem zanimanje za vaše mnenje.  

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:42:54   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ja pa še nekaj me moti: mamice, ki niso- niste dolgo dojile ali sploh niste dojile zakaj odgovarjate na vprašanja v zvezi s temo dojenja, ...


1. forum je "dojenje in dodajanje"
2. ni odgovarjala, ampak je spraševala. ker če bi dojila pri 3 letih, potem bi verjetno vedela kako to gre (prvi LARIN post)

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:46:11   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: saskija
dokler skoraj vsaka druga mamica, ki rodi reče prvi dan da nima mleka je propagande in informiranja še vedno premalo.


Pa kako je lahko vsaka druga šivana pri porodu. A niso dovolj izobražene? Zgleda je premalo propagande in informiranja, ker se da povsem lepo rodit tudi brez tega.

Ali pa celo tiste, ko morajo delat CR, ne vem zakaj, premalo propagande.

Povzetek: ene imajo mleko, ene nimajo. Ja? Ne vem, kaj je to tako težko razumet... In ne mi zdej, da ga imajo vse, ker smo sesalci, pa nazaj k naravi, pa Afrika... Ker tudi tisto dvoje, kar sem prej napisala, ni naravno, če gremo po teh principih. Vse to so mehanizmi "naravne selekcije" in na srečo živimo v tako razviti družbi, da jih lahko premagamo.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:54:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

dokler skoraj vsaka druga mamica, ki rodi reče prvi dan da nima mleka je propagande in informiranja še vedno premalo. Vsaka novopečena mamica bi morala vedet da v prvih dneh po porodu je v njenih dojkah mlezivo, ki je tako minimalno ker je tako visoko kvalitetno.




O.K. potem pa se pojdimo tako. Mamice, ki ste imele mleko, kako pa vi sploh lahko govorite o kar enih, ki da si samo domišljajo, da mleka nimajo oz. ne vejo, da je tisto mlezivo tako minimalno pa tako kvaliteteno pa bla bla bla bla.
Uf, to me pa razjezi. Kot bi tiste, ki nismo imele mleka, nekje v enih rovtah bogu iza leđa rodile ali gor zrasle in ne imele enobenega stika s civilzacijo ali pa imele mogoče pač nižji inteligenčni kvocien. Mater, najbrž smo samo preneumne, res. Da ne slišimo in ne vidimo vseh tistih posiljevanj z mlezivom in vsem ostalim okrog dojenja.

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:56:14   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

dokler skoraj vsaka druga mamica, ki rodi reče prvi dan da nima mleka je propagande in informiranja še vedno premalo.



Bla, bla, bla.... od kod ti ta "resnica"? Nasilne ste čez vse meje. Zdaj bom pa še jaz malo. Pa nehi kričat, rdeče črke so isto kot velike tiskanke. Skuliraj doživetje. Tukaj lahko vsak misli po svoje. Jaz menim, da jih doji več, mnogo več kot 50%, pa četudi bi bilo to res, da vsaka druga neha dojiti drugi dan, bi imela do tega vso pravico.

Pa še neki, odkod ti ideja, da nismo dojile? Jaz sem vse svoje tri otroke dojila. Pa malo več kot par mesecev.
Ne šopiri se, če ti je mati narava dale gene za nekaj, česar nekdo drug nima. Ti zihr nimaš česa drugega, kar ta ista ženska ima. Vsaka zavist je nevednost in vsaka ošabnost je nevednost.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 21:57:52   
Maxica
Joj joj joj Lara, kaj si storila, ko si odprla to temo?user posted image user posted image
Komentarjev se pa raje vzdržim in si mislim svoje. Žalostno, da se je treba o taki lepi stvari, kot je dojenje, kregat.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 22:04:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Joj joj joj Lara, kaj si storila, ko si odprla to temo?user posted image user posted image
Komentarjev se pa raje vzdržim in si mislim svoje. Žalostno, da se je treba o taki lepi stvari, kot je dojenje, kregat.user posted image


ja matr. pa sam hotla sem vidt eno slikca al pa prebrat opis kako se doji triletnika? zdej pa 6 strani samih jajc! user posted image  

in una o propagandi je pa res močna. kaj pa če otrok ne zna pit? očitno bi še njim mogl začet s propagando še ko so v trebuhu, da se je treba dojit pa če ne vem kaj??!! al kako? no pa sej ni važno. to sploh ni bil namen mojega prvotnega posta??!!

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 22:14:13   
Pikca
Torej odgovor na vprašanje zakaj dojijo? Ker jim paše. Njim osebno imeti tak odnos z otrokom. Posestniški. Ali pa ker otrok to od njih zahteva, pa mu ne znajo pokazat, da to ni dobro zanj. Ali pa simpl sploh ne vedo, da je to zanič, pa menijo, da se žrtvujejo ali da mu pač nudijo nekaj dobrega.
Gina, kolikor si mi drugače všeč in imaš super poste o vzgoji, ga pa tukajle malo mimo sekaš... oz. si že kar malo nestrpna. Tisto, ko si napisala, da je treba najti pravi moment in otroka pravi čas odstaviti - s tem se strinjam, ampak pri naši tastarejši tega momenta do zdaj ni bilo. Otroci so pač različni (kar v svojih postih o vzgoji tudi ti dostikrat poudarjaš). Ne vem, zakaj bi morali fiksirati mejo, ko je dojenje še sprejemljivo na 2 ali 3 leta - vsak otrokima svoj tajming, en shodi pri 9 mesecih, en pri letu pa pol, eden je pri 1 letu že suh, drugi rabi še pri štirih plenico - podobno je z dojenjem.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 22:36:37   
Anonimen
ene imajo mleko, ene nimajo.


Ne vem kako čem to napisat, da ne bom izpadla povsem drugače kot imam namen. Hmmm, ah vedno se bo našla katera, ki ne bo hotela razumeti in bom nesramna.
Ne da ene imajo mleko, ene pa ne, ampak ene se na dojenje pripravijo, druge pa ne. Ene vejo kako nastaja mleko, druge pa ne. Ene si o tem pred porodom kaj preberejo, druge ne. Ene nimamo težav z bolečimi bradavicami, druge jih imajo.
Jaz sem bila tako prepričana, da bom dojila, da nisem hotela pod nobenim pogojem vnaprej kupiti flaške za mleko sploh pa ne adaptiranega mleka "za vsak slučaj". Imela pa sem veliko srečo, da nisem imela občutljive bradavice in da me ni nič bolelo, to pa priznam. Zato o tem ne pametujem in se ne spuščam v to, ko katera reče, da je jokala zraven, ko je otrok vlekel. In če je taka mama dojila otroka potem uspešno, kapo dol. Če ni, pač ni. In če ne gre, če je mama prepričana, da je storila vse, kar je v njeni moči, da bi otroka dojila, pa ni šlo, prav. Nihče ji ne more očitati ničesar. In zato ni slaba mama, daleč od tega.
In tista mama, ki je otroka dojila le kak mesec ali dva ali še manj, pač ne more razumeti, zakaj nekatere dojijo do dveh ali treh let. To je enako, kot bi nekdo, ki še ni nikoli letel z letalom, razlagal drugemu, kako prebroditi strah pred letenjem.
In ne leti tole na nobeno konkretno, to je zgolj moje mnenje. Me pa zelo zmoti, ko ena mamica na RR napiše, da njen dojenček ne spi ponoči in veliko joka, da ga pa doji in da mleka ima dovolj, pa se najde ena nepoučena mamica, ki ni nikoli dojila in ji reče, naj otroku da dodatek. user posted image  To mi pa dvigne pokrov, to je isto, kot da grem jaz na avtomobilizem.com svetovati nekaj v tri dni.
Vem, da je tudi ta post mimo teme, ampak jih je že tko tričetrt. user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 23:13:36   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

Torej odgovor na vprašanje zakaj dojijo? Ker jim paše. Njim osebno imeti tak odnos z otrokom. Posestniški. Ali pa ker otrok to od njih zahteva, pa mu ne znajo pokazat, da to ni dobro zanj. Ali pa simpl sploh ne vedo, da je to zanič, pa menijo, da se žrtvujejo ali da mu pač nudijo nekaj dobrega.
Gina, kolikor si mi drugače všeč in imaš super poste o vzgoji, ga pa tukajle malo mimo sekaš... oz. si že kar malo nestrpna. Tisto, ko si napisala, da je treba najti pravi moment in otroka pravi čas odstaviti - s tem se strinjam, ampak pri naši tastarejši tega momenta do zdaj ni bilo. Otroci so pač različni (kar v svojih postih o vzgoji tudi ti dostikrat poudarjaš). Ne vem, zakaj bi morali fiksirati mejo, ko je dojenje še sprejemljivo na 2 ali 3 leta - vsak otrokima svoj tajming, en shodi pri 9 mesecih, en pri letu pa pol, eden je pri 1 letu že suh, drugi rabi še pri štirih plenico - podobno je z dojenjem.


Se bom kar pod Pikico podpisala.



(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 23:30:59   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

dokler skoraj vsaka druga mamica, ki rodi reče prvi dan da nima mleka je propagande in informiranja še vedno premalo. Vsaka novopečena mamica bi morala vedet da v prvih dneh po porodu je v njenih dojkah mlezivo, ki je tako minimalno ker je tako visoko kvalitetno.




O.K. potem pa se pojdimo tako. Mamice, ki ste imele mleko, kako pa vi sploh lahko govorite o kar enih, ki da si samo domišljajo, da mleka nimajo oz. ne vejo, da je tisto mlezivo tako minimalno pa tako kvaliteteno pa bla bla bla bla.
Uf, to me pa razjezi. Kot bi tiste, ki nismo imele mleka, nekje v enih rovtah bogu iza leđa rodile ali gor zrasle in ne imele enobenega stika s civilzacijo ali pa imele mogoče pač nižji inteligenčni kvocien. Mater, najbrž smo samo preneumne, res. Da ne slišimo in ne vidimo vseh tistih posiljevanj z mlezivom in vsem ostalim okrog dojenja.


Splišni, mislim da Saskija ni mislila tistih ki res nimajo mleka. In vem, da ene ga res nimajo. Tud eni otroci za boga ne morjo potegnt.
Moraš pa priznat, da obstajajo pa punce, ki mislijo, da se dojenček doji na dve-tri ure in to je to. Če se pa slučajno doji na manj časa je pa to že narobe in je otrok lačen. Pa veš da ni res. Ja, in res je vsaka druga punca že taka. Ma hudiča, sej sem bla sama tud.
Hočem rečt samo, da se ženske premal pripravmo na to, da ne bo takoj zadostna količina mleka, da je treba določen čas, da se začne ravno prav mleka tvorit.
Ampak to nima nobene veze s tistimi ki dejansko nimajo mleka!

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: dojenje 3 letnikov
26.1.2008 23:38:24   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

dokler skoraj vsaka druga mamica, ki rodi reče prvi dan da nima mleka je propagande in informiranja še vedno premalo.



Bla, bla, bla.... od kod ti ta "resnica"? Nasilne ste čez vse meje. Zdaj bom pa še jaz malo. Pa nehi kričat, rdeče črke so isto kot velike tiskanke. Skuliraj doživetje. Tukaj lahko vsak misli po svoje. Jaz menim, da jih doji več, mnogo več kot 50%, pa četudi bi bilo to res, da vsaka druga neha dojiti drugi dan, bi imela do tega vso pravico.

Pa še neki, odkod ti ideja, da nismo dojile? Jaz sem vse svoje tri otroke dojila. Pa malo več kot par mesecev.
Ne šopiri se, če ti je mati narava dale gene za nekaj, česar nekdo drug nima. Ti zihr nimaš česa drugega, kar ta ista ženska ima. Vsaka zavist je nevednost in vsaka ošabnost je nevednost.


Se strinjam, ma vso pravico nehat dojit, zakaj pa ne bi nehala. Od vsake ženske odločitev samo...
Res manjka propagande in informiranja, ja, ko bi men kdo prej povedu, da ni nujno da se otrok doji na dve uri bi blo tud bolj. Pa da mi še dons babica reče, a še vedno ponoč dojiš, moraš nehat, a na manj kot tri ure dojiš, dej dodatek, otrok je lačen ker me gleda ko jem, ker seže po hrani (itak po vsaki reči seže, tud po olupku)... Jst sem se tud presekirala, prejokala,...
Take propagande še vedno manjka, oziroma to je informiranje. Da bi vse bodoče mamice razvetlil kaj je dojenje, kako se doji, pa da bi že te trapaste prastara dejstva dokončno ovrgl.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?