|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
18.7.2008 12:55:52   
a.jrad
Hvala Brba75!

Se pravi, da tudi ti imaš-si imela probleme z menstruacijo.! Kaj pa z zanositvijo?
Jaz sem s pomočjo klomifena v 2 ciklusu zanosila, a mi je nato v 10 t odmrlo in sem šla na abrazijo- letos najuarja!

Upam, da bo res vse ok po op in bomo lahko imele user posted image user posted image

lp

(odgovor članu beba75)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
18.7.2008 13:12:07   
biba77
Beba75,
drilling je po domace "ciscenje" jajcnikov od cist. Je rutinska operacija za pacientke s (s)PCO. Po njem se pricakuje naravni ciklus in ovulacije za cas 6-12 mesecev, nakar se ciste obicajno ponovijo/vrnejo.

Tudi jaz bom imela nekako dobre pol leta casa, da nam "naravno rata", po tem pa bom morala na mocnejso stimulacijo kot je Klomifen. Meni je dr. Kovaceva rekla, da sta laparoskopija in stimulacija z gonadotropini 2 vzporedni metodi (spet govorim za PCO pacientke, ker sama imam PCO in je meni tako razlagala) in se za eno od obeh pac odlocijo glede na posamezno pacientko. Pri meni je rekla, da je smiselna, saj tudi laboratorijski hormonski testi to varianto "nakazujejo".

a.jrad, se vidima...user posted image







_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu beba75)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
18.7.2008 18:52:45   
a.jrad
Punce upam, da bo hitro vse za mano in bom tudi sama kmalu user posted image -uspešno do konca.
Najbolj se pa bojim kaj mi bo vse pri laparo in histero najdla.

Hvala za vse in lep vikend vsem;
vam poročam drug teden v četrtek kako je bilo, če bom že doma

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
20.7.2008 14:03:33   
beba75
Midva z možem se že dobri 2leti user posted image trudiva za user posted image . 1leto že hodiva v bolnico in sem komaj zdaj prišla do prve preiskave(laps), z možem pa je vse vreduuser posted image .
Me prav zanima kaj mi bojo rekli na kontroli, kajti rekla bom če me že lahko ker zdaj naročijo za umetno oplpditev, ker je čakalna doba tak dolga, vmes pa jaz opravim še kakšne druge preiskave po potrebi, če pa rata da zanosim pa tolko boljše.

Ej punce imate kake izkušnje kaj vse moraš  dati skozi da prideš na čakalno listo za umetno oploditev?



(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
24.7.2008 13:11:05   
a.jrad
Punce pozdravljene!

Evo mene iz bolnice po včerajšnji laparo in histero - skupaj. Res ni hudega, edino ta plin je malo tko...
V glavnem mi je moja osebna ginek., ki me je tudi operirala, najdla neko gosto, vlečljivo sluz v maternici, katero je odstanila in poslala v lj na histologijo, drugače pa mi je še prešpikala jajčnike, ker imam PCO in to je tudi vse. Ostalo je vse super in tako,da MORAVA po prvi menstruaciji delati na otroku.
Dobila sem 10 dnevni stalež in  za tri tedne kontrolni pregled pri g.

Upam, da bo sedaj vse vredu in bom končno lahko postala user posted image .

lp

(odgovor članu beba75)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
24.7.2008 13:29:39   
Rakica_80
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image želim vam hitrouser posted image !!!!

(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
24.7.2008 17:49:38   
beba75
user posted image a.jrad


user posted image user posted image user posted image user posted image tudi jaz ti želim čimprej da ratauser posted image . dDrugače a mi lahko zaupaš k kateri g. hodiš. Jaz imem dr. Gavrič, pa sem naročena pri njej komaj 15.09., češ da je takrat komaj prosti termin.

< Sporočilo je popravil beba75 -- 24.7.2008 17:54:45 >

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
24.7.2008 18:16:13   
a.jrad
Hojla,
jaz sem bila v Murski pri dr. Ouček Lidiji, ki je res prijazna in me je sama naročila; tako da sem čakala le dober mecec (bila bi v dveh tednih že operirana, ampak sem jaz želela pozneje, ker sem takrat imela še zadnji izpit).
Tako da res same pohvale moji ginek. Naj omenim še to, da sem letos maja zamenjala ginek., ker me prejšnji g. ni poslal nikamor na preiskave kljub temu, da sem mu 2 leti govorila o nerednih menstruacijah in bolečinah v desnem jajčniku. Pa mi je maja prekipelo in sem zamenjala ginek-hvalabogu sem prišla k dr.Ouček, ki pa mi je takoj naredila vse možne preiskave in me sedaj tudi operirala.

Punce želim tudi vam, da čimprej postanete user posted image in se bomo skupaj veselile.

lp

(odgovor članu beba75)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
24.7.2008 20:30:29   
biba77
Evo se mene. Hvala vsem, ki ste drzale pesti... user posted image user posted image user posted image

No, v ponedeljek sem bila sprejeta; dobila sem odvajalo in zvecer klistir. V torek okoli poldneva sem bila na vrsti in danes (cetrtek) sem sla domov.

Naredili so drilling jajcnikov, pregledali prehodnost jajcevodov in odstranili en miom.
Menda, da bi zdaj moralo vse biti v redu. Skoraj ne morem verjet, da bom po 13 letih imela svojo in redno menstruacijo. user posted image

V glavnem, imam full upanje, da nama bo zdaj uspelo po naravni poti... user posted image

_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
25.7.2008 8:26:02   
beba75
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tudi tebi biba77. Sem full vesela za tebe.
Ej kaj so ti povedali kdaj bi naj dobila prvouser posted image , ker meni v bolnici niso nič rekli, sem pa bila 15.07 na laps,hscg in thl. Vse to so mi delali. Rekli so mi naj samo počakam prvo user posted image in potem veselouser posted image pa bomo videli kako bo.

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
25.7.2008 8:26:46   
anci banci
biba77
meni sp tudi delal drilling jajčnikov in sem tudi po 12 letih dobila svojo prvo naravno sproženo user posted image  in pa tudi prvič sem imela ovulacijo. Res pa je da imam zaradi tega drillinga ful bolečo ovulacijo, user posted image  je pa šibke sorte
od operacije je že 4 mesece pa še nič ni ratalo , upam pa da bo v roku 6 mesecev uspelo


(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
25.7.2008 12:02:19   
a.jrad
ancibanci, beba in biba a do sedaj še nobena ni bila noseča? še nikoli?

Tudi jaz upam, da bom čimprej po laparo in histero spet zagledala user posted image user posted image  po januarskem ss in čiščenju user posted image . Zdaj bi naj bilo vse ok, tako da počakam naj samo prvo m in nato veselo delat na user posted image . Prva m pa naj bi bila že jutri - po zadnji m, ki je bila 29.6.2008- prvi dan.

Upam za nas vse, da bomo kmalu user posted image .

lp

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
25.7.2008 12:13:30   
biba77
anci banci, nic obupat. prvih sest mesecev je full sansa, ampak za prvo leto pa pravijo, da je nekako obicajno, da rata. ce ne, pa bova pac sli spet ne neplodnostno, ne?

jaz sem rekla, ce G ne obupajo nad mano, bom jaz zagotovo se manj!!!

beba75, meni je rekla, da najkasneje v petih tednih mora prit. imam pa cez 9 tednov kontrolo, pa bomo videli, kaj bo do takrat. aja, da pa s spolnim odnosom ne rabima cakat na prvo M, ampak pac tako dolgo, da meni ne bo bolece ali neprijetno. torej, poslusati telo.

_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
25.7.2008 12:21:25   
biba77
IZVIRNO SPOROČILO: a.jrad

ancibanci, beba in biba a do sedaj še nobena ni bila noseča? še nikoli?


a.jrad,
jaz imam ze enega sinka doma.
Njega sva cakala 2 leti in pol in takrat mi je pomagal Klomifen. Po porodu sem cez dobrih 6 mesecev dobila krvavitev, za katero se je kasneje izkazalo, da sploh ni bila M in ... od lanskega januarja do tega zadnjega ciklusa pred laparo sem bila na taksnih in drugacnih hormonskih terapijah, med katerimi je bil tudi Klomifen, na katerega pa tokrat sploh nisem reagirala. Tudi na povecano dozo ne. Tako, da imam zdaj res upanje.
Pri naju dveh so tezava moje izostale ovulacije in mozev nihajoci spermiogram. Ko enkrat zanosim kot kaze nimam tezav z donositvijo in moja nosecnost se lepo iztece. Srcno upam, da bo prvi nosecnosti sledila se kaksna uspesna in tudi vsem ostalim borkam zelim enako! user posted image in user posted image !!!


Lp,
B77


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
25.7.2008 20:17:28   
beba75
biba77 hvala za odgovor glede user posted image , saj res ne vem zakaj bi mogla čakat dlje kot je pač potrebno.
Na žalost še nimam otrok. Nikoli nisem niti pomislila da bo to tako težko, vedno sem si pravla "najprej štalca pol pa kravca".
Močno upam da zdaj nama bo ratalouser posted image , je pa problem ker jaz do zdaj nisem imela rednih M posledično tudi neredne ovulacije. Zdaj pa bom videla kako bo. upam da čimprejuser posted image inuser posted image .

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
25.7.2008 20:25:58   
ajam27
A ste imele potem po opravljeni laparo in histero vse normalne user posted image ? Namreč sama sem bila na posegu 16.06.08 in šele 21.07.08 sem dobila šibko krvavitev "podobno" user posted image , katera pa je trajala le 1/2 dneva. Od tedaj pa se mi pojavlja rjav, včasih vlečljiv, izcedek. Se mi poraja vprašanje če je to normalno?
Sicer pa sama operacija ni bila skoraj nič boleča. Zaradi PCO so mi naredili driling jajčnikov, jih malce prešpikali, izrezali neko izrastlino in jo poslali na hist. . 1 jajcevod pa je bil priraščen na črevo in tudi to mi je G "postavil" nazaj na svoje mesto. 
Klomifena trenutno nisem dobila. Imam pa 1.8.08 pregled in takrat bo G določil kako naprej.

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
26.7.2008 11:32:38   
biba77
Ajam, jaz se ne vem, kako bo po OP z . Bom javila.

Beba75, tudi jaz semvedno mislila, najprej stalca, pol pa kravca, a sva si z premislila, ko sva se pogovarjala malo o najinih sorodnikih, saj imam jaz po mamini strani neplodnost - kot, na zalost, kaze - v druzini. Moja teta in moja stara teta sta namrec obe brez otrok. Tako sva rekla, da raje ne... Da bomo ze nekako in... kot se je izkazalo, je bilo prav.

No, nikar obupat punce!!

_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
11.8.2008 17:16:23   
ANABOJAN
Punce pozdavljene:

tudi jaz sem na bolniški po laporoskopji.
navdušena sem nad forumom, saj sem pridobila precej potebnih informacij, pred sm sama šla na poseg.
Nimam pa niti kaj dosti dodati glede na zgornje opise.e
Tudi sama sem v prcej podobni izkušnji. Operiral me je primarij Možina ( nad njim sem rs navdušena in ga nikakor ne bi zamenjala)tudi v bolnici je bil eden redkih po mojem mnenju, ki ma v sebi faktor človeka.
Meni je jasno da so mnogi z hujšimi težavami, kot jaz s svojimi, a za vsakega ki se nahaja v posmezni situaciji je to prblem in se mu sesuva svet! Malo človeškosti ne škodi .... user posted image
Na laporo sem bila zaradi ciste (5x6), na koncu so ugotovili da mi j v tem času sama počla, da pa imam op drugga jajčnika, endometriozo, a jajcevode lepo prehodne, tako da bi sedaj moralo biti...
Zanima me ali je imela katera težeave z zanosivijo pri endometriozi, ter kako ste se v tem primeru zdravile?
Ter duga stvar; kar nisem nijer zasledila. imam občuek da so se mi vneli šivi na popku; smrad je nepopisen in obliž je v rjavkstem odtenku?
mogoče katera kake izkušnje na to temo?
Hvala

Upam na skorajšnji plusekuser posted image

In še ena stvar, tako kot mi je sedaj selo azbrati, a lpo. pomeni, da ti prične menstruacija zova, kot da bi bila na začetu ciklusa? se opravičujem če je vprašanje malo smešno....
Ana

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
12.8.2008 9:38:47   
beba75
Pozdravljene!

ANABOJAN svetovala bi ti da prvo pokličeš v bolnico zaradi šivov v popku in povprašaš ka je s tem, če ne boš zadovoljna z odgovorom pa kar nazaj noter. Jaz sicer nisem imela problemov z vnetjem, so se mi pa full počasi celili. So mi pa rekli in napisali na odpusnico , dače bi bilo kar koli narobe naj kar pridem nazaj. Boljše prej kot pa takrat ko je že full kaj narobe. Rajši vprašat, saj nismo mi zdravniki da bi vedeli kaj je s tem ali je to normalno ali ne.  Ne odlašat!!!!



(odgovor članu ANABOJAN)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Laparoskopija in Histeroskopija: razlika ...
12.8.2008 12:55:56   
ANABOJAN
hvala za odgovor

sem bila zvečer pri dr Možini.
vneti šivi /dal antibiotik, jutri jih grem pobrat ven, pa me bo še enkrat pogledal kako je z zadevo.
majco si peblačim vsake dve uri saj je smrad nemogoč.... tako da če bo kdaj imela še kakšno temu podobno težavo, to zna biti tudi čprav je rekel da je prava redkost da se unamejo ...
pri meni ja pač vse možno, že od nekdaj....

uam da bova sedaj končno lahko melauser posted image .

lp
ana

(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Koliko časa po porodu je nosečnost rizična?
Najnovejša raziskava je pokazala, kdaj mora biti nosečnica še nekoliko bolj previdna, da ne ogrozi svojega zdravja in zd...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?