|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: svetovni dan indigo otrok
4.11.2008 18:26:38   
Anonimen
Jutra, vsaki starši dobijo točno takega otroka, kot ga potrebujejo za rast in razvoj in otroci si izberejo točno take starše, ki jim bodo "zagotovili", da bodo lahko izpolnili naloge, ki si jih izberejo pred rojstvom. Ne vem, če bi vsi starši, ki imajo indigo otroke mislili, da jim je treba čestitati ;) Običajno namreč vzgoja ni najlažja, no sicer pa ... velikokrat ni.

Gina, ne razumem, zakaj je logično, da ljudje, ki so indigo niso prizemljeni ... Veliko ljudi dandanes ni prizemljenih, večinoma so to ljudje, ki se začnejo ukvarjati z duhovnostjo in jim je zelo lepo, ko se povežejo z duhovnim svetom in se pozabijo prizemljiti in prinesti znanja iz duhovnega sveta sem na Zemljo in to živeti. Lahko je iti na meditacije in biti ves blažen po stiku z duhovnim, a če tega ne moreš prenesti v svoje življenje, te ljubezni in odprtosti itd. potem je vse skupaj brezveze. Naša naloga, vseh, je,da smo kar se da prizemljeni, zato smo tu.

Neorganizirani so zaradi napačne vzgoje, zaradi prepuščenosti samim sebi, zaradi permisivne vzgoje. (In to so običajno generacije, ki so danes že odrasle).

To, da se jim ne da nič fizično počet in da se jim ne da delat je velika neumnost. Največkrat so indigo ljudje veliki vizionarji, ki delajo velike stvari. Običajno delajo na področju dela z ljudmi. Tako ali drugače.

Tu, da morajo indigi svojo energijo umiriti se pa strinjava. :) Predvsem morajo spoznati, da spreminjanje sveta ne pomeni preko rušenja, pač pa preko spreminjanja sebe, preko osebne rasti. Na žalost se pa velikokrat ne znajdejo, saj niso bili pravilno usmerjanji (ampak kdo bi lahko obsojal, če pa starši sploh niso vedeli zakaj so otroci kar naenkrat tako drugačni).



(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: svetovni dan indigo otrok
4.11.2008 19:37:25   
Gina
 
Pikica, ne razumeš, zakaj so indigo ljudje neprizemljeni zato, ker ne razumeš energetskih centrov v našem telesu, niti tega kako delujejo. En z drugim so neločljivo povezani in en od drugega odvisni. Če bi to poznala, bi ti bilo jasno, da 6. čakra (ki btw sploh v resnici ni indigo, amapk ful lepa vijolična, če jaz nisem farben blinduser posted image ,-  indigo barve je samo, kadar se preveč vrti) skrbi za našo kreativnost, za intelekt, imaginacijo, energetske povezave naprej z belo in nazaj z modro... eh saj se mi ne da več, sem ti že toliko napisala o tem, da je že mal hecno... En indigo ne more biti prizemljen, ni šanse, ker mu prehodi z modro in naprej na zeleno in dol ne delujejo. Energija se ustavi na 6. čakri in ne gre dol, ves čas je človek v luftu. Dokler barva ne postane lepa, čista, toliko časa se ne more prizemljit. Barva pa ne more biti čista, ker si jo packa s svojim razmišljanjem in čustvovanjem, jo energetsko blokira. Ves čas razmišlja in razmišlja in razmišlja in čustvuje in čustvuje in to ni glih najboljša kombinacija kot ugotavljaš ....in ne, ne more tega prenesti v prakso na fizični nivo, zato fizično težko in malo dela. Ker ne more. Ni energije navzdol. Energija ostaja več ali manj na indigo čakri in ne preide navzdol, odvisno od človeka do človeka. So ap vizionarji na nekem določenem področju, to sem že povedala, da imajo super dobre ideje. Ampak ne, na področju ljudi pa zatajijo, ker imajo sami s sabo toliko težavuser posted image user posted image , da se jih sicer dobro posluša, imajo dobre ideje, ampak v praksi pa imajo sami s sabo težave.
Obstaja kar nekaj ljudi, katerim indigo barva nagaja. Obstaja veliko več ljudi, katerim npr. rumena barva nagaja. Uf, tale samozavest je huda reč, a ne. Zelo veliko njih. Uh, pa oranžna... in celo zelena....niso bili dovolj ljubljeni.... matr, kaj če bi se klicali kar po barvi, katera nas heca. Jaz sem čist modra, vidiš da preveč sporočam...user posted image user posted image ... kaj pa ti pikica2?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 9:15:06   
nanč
Gina,ti pa obvladaš!user posted image

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 9:29:49   
Anonimen
Ja ja Gina, razumem sistem čaker. ;) Je res, da jih ne vidim in morda sem pisala, kot da jih ne poznam itd. Poznam. :) Kar sem hotela povedat je, da to, da so neprizemljeni ni nujno res. Otroci so do 7. leta itak vsi neprizemljeni, ker so odprti za duhovni svet.

Poleg tega, to boš verjetno itak bolje vedela, kot jaz ... si je mnogo otrok (tudi indigo) 3. oko zaprlo, ker so dobivali od staršev in okolice povratne informacije, ki so jih zbegale.

Jaz načeloma govorim o odraslih. Vsi indigo ljudje, ki jih poznam (če so imeli kolikor toliko normalno vzgojo) so izjemno dejavni na področju dela z ljudmi, kljub temu, da se  s seboj veliko ukvarjajo ;) hvala Bogu, da se. Marsikdo, ki ni indigo bi se verjetno moral precej več ;) Poglej recimo Tejo Melinc, Tajo Alboleno ali Shano Flogie, vse so indigo, vse izjemno dejavne ... in te so le tri v morju indigov, ki so bolj ali manj znani po svetu.

Vsi indigo otroci, ko presežejo svojo karmo in naredijo veliko na osebnem nivoju, so izjemno dejavni, običajno so zelo glasni, ali na lokalnem ali državnem nivoju (nekateri seveda še bolj globalno). Takrat se zgodi tudi prehod v kristalčka. Ampak to je že druga tema. NI vse samo črno belo ;) je tudi v barvah 

Marička, kam sva zašli s tole temo hahaha, mislim, da sva obe zelo modri hahaha user posted image



(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 15:16:14   
Anonimen
Eno vprašanje čisto mimo te teme user posted image .


A imajo čakre oz. barva čakre kaj veze s tem, kakšne barve so ti všeč? Nimam pojma o čakrah, to pa res nisem nikoli preštudirala, me pa zanima. Meni zelo potegne ta vijolična, indigo barva, ne maram pa npr. zelene. se da to kak pojasniti s čakrami?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 15:26:24   
Anonimen
Kolikor je meni znano se da, naj pa ti Gina bolj podrobno razloži.

Jaz barve vedno povezujem z barvno teorijo ... recimo vijolična je močna transformacija ... ko se je meni dogajala transformacija na vseh nivojih sem imela vijolično povsod. user posted image Čista obsedenka. haha

Zelena barva predstavlja zdravljenje oz. drugi pol roza barve.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 16:59:11   
Gina
Pikica, tebi je razlagal o čakrah nekdo, ki jih pozna samo iz knjig,in te je posledično je malce narobe naučil. Vsi ljudje, ki so morda zelo "svatovljanski", pa jih daješ za vzor (jaz jih ne poznam, ker se s tem ne ukvarjam, duhovnost mi je logika, del lajfa, ne živim pa zanjo, živim za kaj drugega), zihr nimajo glih ekstra močno zapackane vijolične čakre. Lahko pa jim vijolična nekako po svoje dela, lahko jim tudi zelo lepo dela, ampak v skrajnost indigo pa zihr ni. Zato ne vem zakaj jih imenujejo indigo. Zamešala si izraze. Naučili so te, ali si brala ali karkoli že, da je indigo nekaj lepega in čistega in krasnega. Če je neka stvar v srkajnost, ni ok. Dela narobe. Tako kot če motor poganjaš na pol ali v skrajnost, je jasno, da bo ali crknil ali se pokvaril, ker ga v obeh primerih rpeveč matraš. Isto je s čakrami. Spackaš si jih s svojimi lastnimi skrajnostmi. Aja, praviš da so ljudje delavni. Jaz sem govorila o fizičnem delu, ne o miselnem. Miselno so vsi ljudje z zapackano vijolično zelo aktivni, saj o tem že ves čas pišem. Tudi želijo si svobodomiselnih ljudi okrog sebe, seveda imajo karmo tudi z ljudmi, saj drugače ne more biti, kaj pa poganja duhovno plat življenja, če ne odnosi med ljudmi. Vendar imajo ti ljudje težavo vzpostavit ravnovesje s svojo modro barvo, ker jim jo vijolična (beri indigo) blokira. Zakaj ne govorim o beli čakri? Ker imajo indigo ljudje zelo dobro odprto povezavo z nebom, z zemljo jim prehodi ne delajo. Zato so v zraku vseskozi. Iluzija lepega je njihovo vodilo. Kakšni trdijo, da je življenje ena sama ljubezen. Malo so pomešali zemeljski svet z astralom, če domače povem. Ma to je tema, o kateri lahko razglabljava še par mesecevuser posted image user posted image user posted image .

Ankica, barve ki so ti všeč kažejo na tiste čakre, ki ti ali ok delajo, ali pa jih zdraviš, si na dobri poti, da delaš na njihovem razvoju. Če imaš neko bavo rad, pa jo nosiš, uporabljaš zmerno, srednje pogosto, je to ponavadi znak, da si na tistem področju precej uravnotežen. Če neko barvo nosiš kar naprej, stalno uporabljaš, se kar naprej znajde v tvoji bližini, je to znak, da to čakro zdraviš sam. Če neke barve ne preneseš, je znak da ti tista čakra ne dela ok in da je niti zdraviš ne, ne delaš na njej.
Zelena in roza sta zelo podobni barvi, le da vsaka na drugem področju ljubezni deluje. Zelena je čisto v osnovi znak tega, kako se počutiš ljubljenega, kako ti ljubiš, koliko si posesiven, koliko si svojiš, koliko se počutiš sprejetega, ne-zapuščenega, ne-osamljenega, koliko zaupaš, občutki krivde... in podobne reči...množica njih na to temo. Otroci, ki so bili npr. vzgojeni zelo strogo, imajo večinoma še dolgo v odraslo dobo vsaj majhno težavo z zeleno čakro. Otroci, ki so preobčutljivi (se pravi druga skrajnost, ponekod tudi rezultat permisivne vzgoje), imajo včasih ravno tako težave z zeleno. O indigo barvi sem pa že pisala. seveda ti je všeč, saj veliko razmišljaš, indigo ljudje so vsi razmišljujoči, tebe po moje prej bela čisto malo heca, ker če bi ti še ta zelo zelo lepo delala, če bi spustila energijo v luft z odklopom brez razmišljanja, bi brez težav "odletela", hihi, samo tega pa nočeš, a ne.user posted image user posted image . Mal se hecam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 17:32:40   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  

Mi kar paše, da sem "neleteča", hehe. Hvala za odgovor, zdaj si bom pa še kakšno knjigo na to temo šla iskat, si mi zbudila zanimanje. Pa ne da bi začela verjeti v čakre, samo se mi zdi fajn način spoznavanja samega sebe in drugih skozi različne perspektive user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 19:00:17   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz ne verjamem v biserne in indigo in ne vem kakšne otroke. Današnji otroci so pa res načeloma precej bistri.

Gina, se bolš spoznaš na to kot jaz-daj obrazloži nam kaj so pa to za eni otroci, ki se spomnijo življenja prej, ki imajo probleme v tem šablonskem sistemu itn.
Nisem nevemkako poučena glede tega, ampak kolikor vem je, da čakre se zapackajo in posledica so bolezni. Pravtako aure so lahko "poškodovane"(izobličene, bodljikave...). Indigo ljudje naj bi bili na frekvenci te indigo barve kot celota, dokler "navadni" ljudje imajo aure različnih barv(seveda v nekem zaporedju). Kolikor sem jaz brala o tem, nimajo indigo otroci oz. odrasli problem sami s seboj ampak z načinom življenja in začrtanimi smernicami, ki jih trenutno ponuja svet. Ne trpijo krivdo in laži in so v bistvu popolnoma nova generacija ljudi. No toliko za zdaj.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 20:18:13   
Gina
Ne posh, ne spoznam se na indigo otroke, spoznam se pa na čakre, oz. boljše rečeno na energije, ampak ne iz knjižnega vidika, ampak bolj iz praktičnega. In iz tega vidika ti po svoje razlagam moja videnja na t.i. indigo otroke. Če komu to kaj pomaga, ker moja gledanja na te reči se lahko popolnoma razlikujejo od gledanja na te reči nekoga, ki samo teoretično knjige piše al pa posluša strokovajneke v ne vem katerem kolenu. To bi bilo to.
Se pa deloma pokriva moje gledanje na svet z gledanjem nekaterih teoretikov, vsaj kar se tiče npr. šablonskega sistema- ga en vijoličen človek itak ne more prenesti, če mu možgani povezujejo informacije iz sto in ene strani, vidi sto in eno rešitev, se mu seveda zdi navadno šablosnko gledanje čist noro neumno. Način življenja jim seveda ni všeč. Ampak a je tebi? meni že ni, komu pa sploh je? Svet je strašansko neumen in omejujoč. Če si malo bolj ozaveščen, to še toliko bolj vidiš. Ni treba, da si kaj posebnega, dovolj je, če si čisto navaden človek. Svet je tak, ker je tako narejen. Ni možnosti, da je "ena sama ljubezen". Ker je vse ena sama borba za obstanek ali za boljši obstanek. Tekma za možgane in tekma za telo. Tekma za denar in tekma za oblast. neumno, ampak neizbežno. tega indigo ljudje ne vidijo. Vidijo pa krivice in laži, to je res, saj so dovolj visoko zavestni. Ni pa res, da bi katerikoli človek na tem svetu vibriral samo v eni barvi. V tem primeru bi umrl, ker saj sama veš, da ne moreš živeti samo v luftu. Če hočeš živeti na tem svetu, moraš imeti razvitih precej mnogo več sposobnosti in spretnosti, kot samo sposobnost iskanja informacij in prevajanja le teh v nove oblike. Če si brez delavnih in organizacijskih navad, odpadeš, ker crkneš brez hrane, če si brez navdiha do življenja, odpadeš, ker umreš v lastni depri, če si brez samozavesti, če ne znaš poskrbeti zase, ti vsa pamet tega sveta nič ne pomaga, če ne zmoreš ljubiti in biti ljubljen, umreš od hudega, če ne zmoreš sporočat in živeti med ljudmi, v družbi, umreš od samote, če se ne povežeš s kozmosom, si nepovezan tudi s svojim telesom in s svojo dušo.... tukaj so samo osnove....kako bi lahko nekdo živel brez vsega ostalega? Samo indigo? Ja, tudi vijolična je ok. Vsaka energija je ok iz določenega vidika, celo zapackana energija je ok za vse sorte. Ampak kdor trdi, da nekdo vibrira samo lila, ne ve kako energije delujejo. To je isto, kot da bi nekdo trdil, da je avra tem boljša, čim bolj je široka. user posted image user posted image  Trditve teoretikov, po sklepanju Newtonove preživete fizikeuser posted image . Lepa zdrava avra je zelo gosta in ravno prav ob telesu. Bolj kot je razpršena in široka, bolj te telo boli. Če je čist redka in široka imaš resen problem. Imaš pa prav, vse preveč je packačev na tržišču, ki tržijo svoje kvazi znanje na ljudeh. Žalosti me to. Je pa dosti tudi takih, ki nekaj vedo, pa iz tega potegnejo napačne sklepe, pa še druge učijo potem te neprave sklepe naprej. Lahko si misliš tako tudi o meni, verjameš lahko pač komur želiš. Jaz tega nikdar ne tržim. Tako čutim. In z energijami sem si pa res blizu. Lepe so in fajn. Mej se!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 20:25:52   
Gina
Aja, otroci, ki se spomnijo prejšnjih življenj so pač otroci z zelo odprto belo in zelo dobrimi povezavami med čakrami. Predvsem pa imajo odprto tretje oko, ali boljše rečeno imajo razvito eno čutilo, ki ga ostali nimajo. S tem čutilom zaznavajo čas drugače. Zaznavajo tudi energije drugače. zato lahko te reči pretvarjajo in potujejo v času. Zato imajo tudi dostop do mnogo več informacij iz različnih nivojev. Zmeraj več bo takih ljudi....ampak najbrž samo če bo svet tako naravnan, da to za razvoj človeštva ne bo nevarno. Zaenkrat je takih ljudi malo, ker če bi jih bilo več, bi se svet najbrž podrou. Če bi ljudje to preveč izkoriščali v svoje lastne namene, če bi to svojo sposobnost prodajali, svet ne bi obstal, bilo bi prenevarno. Po moje jih zato ni dosti, oz. tudi če so, se nočejo izpostavljati, ker ni smiselno. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 21:17:00   
Anonimen
Gina, sedaj si me pa popolnoma zgubila! user posted image Glavobol mi ne da miru ... user posted image

Mislim, da nisem nikoli govorila o indigo barvi kot o nečem lepem in ne vem kaj še. Indigo je pač samo ena izmed barv, v kontekstu indigo otrok jo uporabljam zato, ker je to pač nekako splošno sprejeto in je to lažje za sporazumevanje. Seveda nobena skrajnost ni uredu. Se absolutno strinjam. Ampak ... kolikor je meni znano nimajo indigo otroci celo življenje samo indigo barve! user posted image Kar potem tudi sama poveš v naslednjem postu. In tu si me čisto zgubila. Torej imamo vsi ljudje različnih barv čakre in lahko tudi indigi svojo indigo/vijolično uravnajo. Saj tudi "mi" uravnovešamo čakre in jih čistimo ... valda. Vse, ki sem jih zgoraj naštela so zelo indigo, pa ne zaradi barve v auri, ampak zaradi lastnoti, ki jih imajo poleg tega in energije, ki jo oddajajo. 

Veš zakaj je to tema, ki jo lahko razglabljava, ker obe govoriva iz svojih izkušenj na drugih področjih. Ti s področja čaker (zelo zanimivo bi bilo, če vidiš auro, da bi naredila raziskavo ... ali imajo odrasli indigo v svoji avri samo indigo barvo) in v vsem se strinjam s teboj, ko govoriš o njih. Vendar jaz govorim s področja dela z ljudmi in otroki. Vsak dan se že več kot 10 let (no zadnja 2 meseca manj, ker sem šla na samostojno pot) vsakodnevno srečujem z otroki in zadnjih nekaj let delam predvsem na raziskovanju novodobnih otrok. Zelo malo se opiram na teorijo, ker vem kako sama čutim in kako delujejo in se obnašajo otroci, s katerimi sem v stiku. Poleg tega pa že celo življenje vem, da sem sama indigo. Pa sem precej prizemljena. Bistveno bolj, kot marsikdo drug, delam ko nora, trudim se ne spreminjat drugih ampak sebe ...

Bolj ko berem tvoj drugi post bolj imam občutek, da dejansko govoriva bolj ali manj podobne stvari, razumeva jih pa drugače. Jaz nisem nikoli rekla, da imajo indigi samo indigo barvo, celo rekla sem, da tega ne vidim in zato tega ne morem trditi. Lahko pa z gotovostjo trdim, da je energija indigov zelo močna, bistveno bolj kot od drugih otrok. Poleg tega vedno, ko govorim ali pišem o indigo otrokih pišem o lastnostih, ki jih imajo, o načinu odzivanja, o jezi itd itd. Ne sprejmem misli, da je teorija tako ozka, kot samo opisovanje čaker ali samo opisovanje ene, dveh, treh lastnosti ... Vedno bolj odkrivam, da je resničnost precej bolj široka, kot jo vidimo v svojem okolju. To vidim preko dela z indigo in vsemi ostalimi drugimi otroki.

Toliko od mene, sploh ne vem zakaj sem se tako zapletla v ta pogovor o čakrah, če pa sem govorila o nečem čisto drugem, tako da ... user posted image vsak strokovnjak na svoje področje ...

lp

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: svetovni dan indigo otrok
5.11.2008 22:27:45   
posh
Zelo zanimivouser posted image . Precej časa je minilo, da sem prebrala knjigo Barbare Bran Annan (o zdravljenju z energijo). Takrat sem bila navdušena nad novo perspektivo in znanjem ampak kot praviš to ni isto kot če praktično doživljaš. Me pa te zadeve resnično zanimajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: svetovni dan indigo otrok
6.11.2008 17:25:30   
Gina
Saj nisem hotela več, ha ha, samo še to ti moram povedat. Barva čaker se spreminja iz dneva v dan, iz minute v minuto, od trenutka do trenutka.... OK, ni glih drastično, ampak lahko je ful sprememba, če npr. gledaš en solzav film, boš imel popolnoma drugačne misli in funkcioniranja in barve, kot če si čist v oblakih miselno, oz. če koplješ po njivi... Je pa res, da zelo hitro stare barve, energije pridejo na plan, čim začneš razmišljat, funkcionirat drugače. Iz tega ven je tudi logično, da nihče nima enega samega odtenka barve na čakri. Pa ne le barve, tudi oblike, hitrosti rotiranja, spina, velikosti... vse mora biti ok.

Kar se tiče barve človeka v celoti. MIslim, praviš indigo človek, ker odseva indigo. OK; "prevladujoča" barva je indigo, ampak tako se vidi zgolj na snemanju aure - tisto pa ne snema čaker, ampak zgolj odsev našega eteričnega ali kako bi rekla telesa - če rečem zelo po kmečko, se naše telo, atomi našega telesa ne končajo s koncem naše roke, noge, trebuha, glave..., ampak se telo nadaljuje, vendar bolj razpršeno še kar nekaj cm (lahko tudi nekaj 10cm)  stran od nas, tam smo še vedno mi, temu rečejo na snemanju aure aura. To niso čakre, se pa v njih vidi odsev le teh, namreč na energetski ravni. V resnici nikdar ne odseva človek takole eno samo barvo posebej tako intenzivno. To je zgolj kliše, da rečemo, da je nekdo indigo. Je pa res, da če gledaš vsako čakro posebej, ta barva ven tolče, ker ni prave barve. Pa tudi prerotirana je, preveč se vrti, preveč dela.  

Kar se tiče otrok, saj gotovo veš,d a delam z otroki, torej jih srečujem pa precej več kot 10 let vsak dan in jasno vidim tudi prevladujoče barve. Vendar je hec v tem, da je v otrocih tudi strašno velik vpliv okolja, vzgoje, karakterja in le to jih na neki ravni zelo razlikuje, četudi so vsi "rdeči", "lila", "zeleni" ali karšnikoli že, kot bi ti to poimenovala, če že hočeš ta izraz. Jim je prav gotovo nekaj skupnega, ampak jaz ne vidim skupne reči fizičnega dela. Oni se že hočejo prizemljevati, ker jim to ful fali, saj telo to čuti, vendar poglej jih, tega ne morejo, ker možgani ne izklopijo. Prizemljenost ni samo delo kot tako. Če ti mentalno delaš to nima nobene veze s prizemljenostjo. Če se ti pogovarjaš o rečeh, to glih tako nima veze s prizemljenostjo. prizemljenost je tudi velika sposobnost organizacije, smisel za materialno, v bistvu ti materialno mora potem veliko pomeniti in ostala množica reči - pa se mi ne da zdaj še cele rdeče razlagat. Poglej, obstaja možnost, da preko zemlje res dobivaš prizemljitveno energijo, od spodaj navzgor, vendar je načeloma tako,d a če ti ful dobro delajo spodnje čakre, ti ponavadi zgornje ne, in obratno - to se vidi tudi na obliki telesa ponavadi. NI pa nujno, seveda ne. Lahko te vse čakre malo hecajo, da te nobena ne bi, ap ne poznam človeka, takih ni več na zemlji. user posted image user posted image
Kako naj ti razložim, če gledaš recimo gene, dnk ne more brez beljakovinein obratno - tukaj spodnje čakre ne morejo brez zgornjih in vijolična je kot dnk, informacija, rdeča pa kot beljakovina, material, obstoj, fizično, ne moreta ena brez druge - a sem zakomplicirala, ampak tako nekako si jaz to predstavljam.
Kar se energije tiče, imajo močno indigo ljudje res močno energijo, ker je to barva energij, mislim mental, razmišljanje je energetska stvar, tako močna, da energijo lahko primeš. Rdeča bi bila konkretno zemeljsko material. Torej jih človek dobro čuti, te ljudi, ki vibrirajo po luftu. Še huje, oni tebe začutijo kot najbolj huda antena. In mal (fejst) včasih to izkoristijo. Jaz še zmeraj menim, da se s temi otroki čist narobe dela. Pa da se jih preveč okarekterizira kot indigo, ko v bistvu sploh niso. Nekateri so samo bistri in razvajeni.

Barbara Bran mi je prišla pod roke, mislim njena knjiga ali sem slišala o njenih predavanjih, pa ne vem zakaj sem opustila branje, pojma več nimam, zato težko sodim karkoli o njej. Je pa tako, da se dostikrat zaščitim pred kakršnimikoli vplivi, pogledi drugih ljudi tako, da jih več ne berem sploh. V preteklosti sem se morala preveč ukvarjat s tem, da sem prekontrolirala milion reči spet in spet in spet, da ja nisem jaz kje kaj kiksnila, da sem bila pri sebi čist zihr, da imam prav, pa me je to preveč energije koštalo, tako da sem s tem nehala. Zame so moja spoznanja dovolj za moj lajf. Berem pa precej rada zadnja leta znanstvene knjige in kar je najbolj hecno, da se popolnoma skladajo z mojimi videnji vsega skup.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: svetovni dan indigo otrok
6.11.2008 23:44:45   
Anonimen
Evo jaz tu zaključujem to debato, ker imava vsaka svojo resničnost in vsaka najde potrditve na svojem področju. Ti imaš občutek, da jaz ne razumem, jaz imam občutek, da ti ne razumeš. Tudi podrazno se mi ni sanjalo, da delaš z otroki, kar me potem še bolj čudi, da indigo otroke povezuješ v glavnem s čakrami, drugo pa daješ na stran.

Sama razvajenost pa z indigo otroki nima nikakršne veze, kar sklepam, da če delaš z otroki veš. Razvajenost je povezana s starši. Taki in drugačni otroci so lahko razvajeni, ne glede na to, da so indigo, imaš tudi nadarjene otroke, ki niso indigo in tudi take, ki so indigo in so se povsem zaprli. Otrok je na milijone in med seboj so si različni kot mi tukaj, a še vedno jih, zato da je lažje staršem in tistim, ki delajo z njimi, dajemo v skupine. Ti pač lahko s slikanjem aure, jaz tako, da jih začutim, nekdo drug verjetno preprosto samo ve ...

Evo in ker se ne čutim poklicane, da bi koga prepričevala, tu zaključujem debato. Veseli me, da delaš z otroki in verjetno, če jih lahko ločiš od drugih boš verjetno vedela, kako odreagirati v določenih situacijah, ko je drugim težko in me veseli, da je tako.

LP

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: svetovni dan indigo otrok
7.11.2008 11:38:35   
posh
Gina, Pikica-2 ne ne ne , ne končat debato-zakaj?
Obe delata z otroci, s takšnimi in drugačnimi. Pa dajte kaj napisat oz. debatirat KAKO ravnati  z otroci, ki so "indigo", naprednejši ali če jih poimenujemo kar "otroci nove generacije". Kaj je najbolj ključnega pomena, da jim pustimo to kar so, da pa jih ne razvadimo oz. vzgajamo nepravilno?

Če se vama da, bi bilo zanimivo debatirati iz 2 zornih kotov.

P.s. Po Barbari Bran mi je uspelo videti prvi sloj aure, nekaj mm od kože in sicer v svetlo modri, sivkasti barvi, ki nekako fluktuira. Ampak le na sebi. Za kaj več pa mi ni uspelo. Vem, da naj bi vsi ljudje imeli to sposobnost, samo ne vem kako in kje to naučiti. Predlagaj prosim literaturo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: svetovni dan indigo otrok
7.11.2008 19:41:55   
Gina
Posh, če si videla 1x, boš tudi večkrat. Naučila se boš tako, da boš gledala ljudi. Glej vanje, glej in glej, potopi se v človeka in glej in ne nehat, če enkrat ne vidiš... osredotoči se na roko, nogo, karkoli že, glej kot da bi slabo videla, kar vidiš, poglej bolj natančno in potem ko nekaj časa gledaš te reči, poglej še glavo. Glavo zato, ker je najpogosteje tam prikazano slabo počutje in se tam najboljše vidi aura, kadar je temu tako.  Ne glej ljudi, kadar so v vodi, ker je preveč drugih energij zraven, lahko zamešaš oboje. Če te bo še kaj zanimalo, vprašaj. Jaz sem zihr, da zmoreš. Aja, a veš, če si gledala koga, ki vidi auro, si videla, da gleda na prav poseben način. Spomni se tega načina in ga uporabi. Navijam zate.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: svetovni dan indigo otrok
7.11.2008 20:08:29   
Gina
Ne pikica, zame je vsak otrok individuum zase in je tako z njim treba delat. Enemu je treba pomagat na tak, drugemu na drugačen način. Za moje pojme so čakre, energetska telesa samo odsev tega, kar smo. In nikdar niso samo ene barve, niti to ni odločujoče, kako delam z otroki. Moji otroci v šoli so zelo razvajeni kar se tiče pohval, spodbud in tega, da se z njimi ukvarjam na človeški in čustveni ravni kar zelo dosti, tudi na intelektualni ravni dobijo od mene veliko tudi tistega, kar ni v mojem opisu del in nalog. Po drugi strani so moji otroci kar precej seznanjeni z mojimi načeli in videnji tega sveta, tudi v okviru tega, da moramo biti ljudje en z drugim prijazni, sicer se nam le to vrne. Moji otroci nimajo pravice biti kaj preveč nasilni drug do drugega, niti nimajo pravice se zgovarjati, da so indigo, če malo karikiram. Imajo pa pravico biti oni, na tisoč in en način, vendar v mejah ki so sprejemljive tudi iz vidika drugih otrok v razredu in z vidika bontona in osnovne kulture vedenja med ljudmi. In če mene vprašaš, pravi lepi lila otroci sploh niso naporni. Ker so zelo prijazni in čustveno inteligentni. Naporni so otroci iz tvoje indigo kalsifikacije. Oni imajo ogromno razuma, novih idej, ampak jim čustvena komponenta za soljudi manjka, ki jih jo je treba naučiti. In tista bedarija, da je treba z njimi delati, kot da so odrasli (po Jullu, ki pojma nima o tem, ker tega ni doživel na svoji koži, jaz pa sem in to večkrat), jih totalno porine globoko tja, kjer sonce ne sije, poglobi njihovo čakro v še bolj čudno zmešnjavo vrtenja in prebarvanja. Z njimi je treba delati prijazno, lepo, a zelo odločno, jih crkljati, a od njih zahtevati primerno vedenje, jim ponuditi enako veliko demokracijo, kot vsem ostalim otrokom, vendar jih usmerjati in jim dati zelo trdne meje. Predvsem pa jih je treba naučiti vživljanja v druge ljudi in socializacije. Naučiti jih je treba, da znajo reči DA, z veseljem,  ne samo NE, vse bo po moje. Naučiti se morajo živeti z ljudmi, ne da jih poteptajo pred sabo. In ja, da se to. Zelo se da.

Še enkrat, jaz v šoli nikdar ne kategoriziram otrok po čakrah, rečem včasih za kakšnega, da je v luftu, ampak to je pa tudi vse. Jemljem jih res popolnoma kot individuume in se temu primerno vedem. Večinoma se zelo dobro razumem z otroki, čim se malo bolje spoznamo. Pa čisto na vsakem najdem dovolj lepih reči, da ga lahko imam zelo zelo rada in da ga lahko vzamem za svojega. Ko pa otrok enkrat čuti, da ga imaš rad, pa ti zaupa in verjame in se tudi nekako večinoma tudi on trudi zate, niti ne zameri, če mu postaviš meje, saj globoko v sebi čuti in ve, da je prav, da meje ima, da to pomeni varnost, da to pomeni, da tam prevzemam jaz odgovornost zanj, kjer je še premali, da bi lahko on. Razen.... razen če za njim stoji izjemno nerazumen in ne ravno trezno misleč starš, ki ima zelo neracionalne ideje..... tudi to se včasih zgodi.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: svetovni dan indigo otrok
7.11.2008 21:03:11   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: urskas

poznam ogromno otrok s takimi značajskimi lastnostmi oziroma jih ne poznam dosti, ki takšnih lastnosti ne bi imeli.


saj zdaj je baje obdobje indigo otrok



_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: svetovni dan indigo otrok
7.11.2008 22:59:37   
posh
Gina zelo lepo povedano, verjamem da si odlična z otroci.
Imam pa res vprašanje, ki me je vedno zanimalo: ali ima fetus v maternici svojo auro ali ne, oz.ali je njegova aura pravzaprav materina? Ali pa svojo auro "dobi" šele ko se rodi (ta je kristalna ali bela ali ?)? Ali se lahko ta aura poistoveti (z energijskega vidika) z dušo, kot jo opisuje religija (npr.židovska vera pravi, da otrok dobi dušo šele ko glavica prikuka na svet). Pa ne zanima me toliko verska plat, pač pa me bolj zanima začetek aure kot del človeka. Hvala za odg.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: svetovni dan indigo otrok
7.11.2008 23:05:38   
Anonimen
Ko pa otrok enkrat čuti, da ga imaš rad, pa ti zaupa in verjame in se tudi nekako večinoma tudi on trudi zate, niti ne zameri, če mu postaviš meje, saj globoko v sebi čuti in ve, da je prav, da meje ima


Tudi pri veliko (ali vecini) odraslih spilajo odnosi na ta nacin, ne samo doma, tudi sirse.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: svetovni dan indigo otrok
7.11.2008 23:51:12   
Gina
POsh, a veš, ljudje mešajo auro s čakrami. Poglej, jaz ti lahko napišem, kako jaz to vidim, če te zanima. Aura je naše telo. Bolj natančno iz energetskega stališča, ali pa tudi čist fizikalnega, oboje štima. Mi smo iz atomov sestavljeni, a ne. Atomi so iz elektronov, protonov in nevtronov. Elektroni so energija, a ne, samo to. Lažem, so še informacija zraven. Ampak elektroni krožijo okrog jedra in to tako hitro, da ustvarjajo iluzijo, da je atom trden. pa ni, samo tako hitro spinirajo elektrončki okrog(energija!, nič materialnega!), da se nam tako zdi. Potem je en velik nič vmes.Luft. Potem je jedro, ki tudi ni trdno, kajti tam se pa protoni in nevtroni izmenjavajo na pozicijah, če mal posplošim. In oni so tudi samo energija. Vidiš, v bistvu nismo glih trdni, smo čist rešetkasti, luft med samimi elektrončki v bistvu. Vse kar na sebi vidiš, je zgolj to, kar sem napisala. Skupina leteče energije. To je čist znastveno tako dokazano, saj bi se vsi morali o tem učit, pa se redkokdo tega na ta način spominja. No se pravi smo pri atomih. Večino atomov, ki so tako gosti da ne morejo ven, ker so pač v take "verige" povezani vidimo kot telo. Nekaj atomov pa ne vidimo dobro, ker so razpršeni okrog telesa (če recimo dam primerjavo kot voda in nad vodo hlapi= voda v malo bolj ohlapnem stanju, manj vezanem). Temu delu telesa rečemo aura. ker ta del telesa ni tolk vezan na večji del telesa, se lažje odziva na bolezni, poškodbe, stres, karkoli že in če ga kaj mori, naravno odreagira z gostoto ali redčenjem. Jaz ga ne vidim v barvah, ker je barve energije našega telesa bela. Najbrž ker večina barv da skupno belo barvo energije, vidim te reči belo. MOja hči vidi isto belo. Kadar gre za totalno blokado nekega dela telesa, kadar ta del ne dela skor nič, se to vidi črno. No, jaz to tako vidim. Ne vem kako ostali ljudje to vidijo, ker se nisem nikdar za to tolk zanimala.

Čakre so energetski centri, ti so v barvah. In niso okrog telesa, oz pri strani, ampak so v centru, saj itakveš, kje se nahajajo. Edino niso tolk enostavne, niti dvodimenzionalne. Čakre skrbijo za osnovno energijo dolčenega dela telesa in so vzporedne z določeno dejavnostjo duše. Čakre in energija in posledično aura so ponavadi prisotni že pred!! zanositvijo. KOt bi si duša izibirala in fehtala odraslega, če gre lahko k njemu, kot bi ga psihično pripravljala že prej nase, če mal po svoje interpretiram. Zakaj bi se sicer prej pojavaljale v bližini in se lepile za nekoga? A veš kolikokrat sem jaz nekomu čutila in videla auro njegovega otroka še preden je prišel k njemu. Svoje otroke sem pa itak. Nosečnice imajo pa tudi "dvojno" auro okol trebuha. Fuuuul gosto in precej širšo, če boš kdaj gledala, se lepo vidi. Vidiš, to je eden od razlogov, zakaj trdno verjamem, da smo iz energije, da smo duše ujete v telesu samo za ta zemeljski hip in da se povrnemo v duše brez zemeljske oblike, samo v "eterični". Ker jih vidim. Pa to ni luštno. Grozno je to po eni plati.
Aja, vsi dojenčki, ki sem jih jaz videla, so prišli na svet z zelo čistimi čakrami, noben z zapackanimi. Zelo čisto so se bleščale. Spackamo si jih potem kasneje s konstrukti svojih možganov. Tako jaz to sklepam.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: svetovni dan indigo otrok
8.11.2008 13:23:04   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Anuška79

Pa če že imamo otroke s posebnimi potrebami, otroke s primanjkljaji na področju sluha, vida, koncentracije, prostorske predstva, pa nadarjene športnike, umetnike itd. itd....zakaj ne bi imeli še indigo otrok.


Seveda, to je treba zdaj po pasmah razvrstit. Mojadva sta pasme okolokućni klobasožder.



ti pr nas mamo tud približno tako pasmo....

in vmesno vprašanje za tukej...a je to kej narobe user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: svetovni dan indigo otrok
8.11.2008 19:54:07   
posh
trdno verjamem, da smo iz energije, da smo duše ujete v telesu samo za ta zemeljski hip in da se povrnemo v duše brez zemeljske oblike, samo v "eterični"


Gina zelo zanimivo. Tudi jaz to verjamem, čeprav beseda "verjamem" ni prava. Prej bi rekla, da je to logično. Že kot otrok v OŠ sem mislila drugače. Učili so nas pri kemiji o atomih, elektronih; pri biologiji o telesu in kaj nas poganja (energija, ki jo ustvarjajo mitohondriji), ter da smo sestavljeni iz atomov; pri fiziki je bilo prvo načelo energetike: energija se ne ustvari iz nič in se v nič ne more spremeniti. Če vse to skupaj povežemo, je edino logično to kar si opisala.
Že takrat sem začela razmišljati, kam za vraga gre ta energija(po smrti). No, kasneje pri študiju medicine sem se srečevala z mrtvimi ljudmi, sicer nisem videla eteričnih teles, je pa res , da prav vsako telo izgleda le kot lupina ali kot hiša brez stanovalcev. Tako jaz to vidim.
Krasno se mi zdi, da se lahko o tem pogovarjam z nekom, čeprav virtualno. V realnem življenju sem naletela le na čudne poglede. Nimam te sposobnosti, ki jo imaš ti, mogoče jo pa kdaj dosežem. Do sedaj sem ugotovila, da je misel neverjetno orodje, s katerim se da marsikaj učinkovati. Pri mojem delu z bolnimi jo uporabljam na način, da iz ljudi "izvlečem" tudi problem, zaradi katerega niso primarno prišli. Včasih pomaga pri diagnozi osnovne bolezni, večkrat pa se zgodi to,da ugotovim, da tudi "duša" lahko boli. Ljudje se avtomatično, ko izgovorijo svojo duševno bolečino, primejo za solarni pleksus (pa naj se gre za resni problem ali le za babico, ki jo otroci ne obiskujejo..). Škoda se mi zdi, da šolska medicina ne priznava oz. se ne poglablja v te reči, čeprav bi s kombinacijo lahko dosegli veliko več.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: svetovni dan indigo otrok
10.11.2008 13:46:00   
mateyka
Ljudje se avtomatično, ko izgovorijo svojo duševno bolečino, primejo za solarni pleksus


a res? meni se pa skoz dogaja, da to zaznavam v predelu "duše" - srčna čakra. prsni del bi lahko temu rekli?

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?