|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečnost in priprava
12.8.2008 21:08:42   
bojanchy
čao vsem! stara sem 20 let, oz. bom naslednji mesec, študentka. sem v 20. tednu nosečnosti, jutri izvem spol user posted image .....no pa kaj nakladam... imam nekaj vprašanj,ve mi boste zagotovo lahko odgovorile nanje...šola za starše-da ali ne? (narejeno imam zdravstveno šolo, dve leti sem imela predmet iz nege novorojenčka in otroka,njegovo rast in razvoj) naj vseeno obiščem šolo za starše? je šola za starše pogoj,da je oče lahko pri porodu? inekcija za lajšanje bolečin pri porodu da ali ne? je katera rodila na ta način? kje in koliko časa pred porodom naročiš paket, ki pripada vsaki bodoči mamici? otroški dodatek- vlogo zanj daš po porodu,ali mesec prej? to bi bilo zaenkrat vse,že vnaprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore. user posted image

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nosečnost in priprava
2.9.2008 23:24:08   
glen
Ena je napisala da ima slabosti in da nobene pijače neprenese.Meni tudi večina pijače ne paše,najbolj mi odgovarja cedevita

(odgovor članu bojanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nosečnost in priprava
2.9.2008 23:24:57   
Anonimen
šola za starše-da ali ne?


Po moje ne.
Skodi sicer ne, koristi pa tudi ni ne vem kaksne, ce sploh kaksna je.

(odgovor članu bojanchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nosečnost in priprava
2.9.2008 23:29:00   
Doll
V materinsko šolo nisem hodila niti ne rabiš.Partner je lahko prisoten pri porodu brez njega,nekje je z doplačilom,nekje pa ne.
Pri prvi nosečnosti sem dobila inekcijo slabo za popizd... mi je bilo.Če se že odločiš se odloči za EA.
Prejemki:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevskiDodatek.asp
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/pomocObRojstvuOtroka.asp
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/otroskiDodatek.asp

Če ne presegate cenzus socialna pomoč:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nosečnost in priprava
2.11.2008 19:13:50   
T.A.T
Tako kot je Doll napisala nekje rabiš nekje ne...priporočljiva??odvisno,če karkoli veš o nosečnosti al ne??dobro je vedet marsikatero stvarki jo tam povedo-meni se zdi zelo priporočljivo!!
Če pa si že prebralapol knjižnjice knjig o nosečnosti(kot jaz) pa je materinska šola samo ponavljanje že znanegauser posted image no sej sem kaj novega še zvedelauser posted image
če imaš čas te nične stane...lahko se zodi da imaš popadke ravno kje drugje in boš morala v porodn. kjer pa bodo zahtevali potrdilo in na koncu možek ne bo mogel bit s tabo!!Pojdita oba-nikomur ne bo škodlo!!user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nosečnost in priprava
19.11.2008 15:22:57   
levinja86
pozdravljene!

Jaz sem za svojo nosecnost user posted image izvedela 3 dni nazaj...res je, da sva se trudila yanosit, vendar nisem jemala Tifola.
Glede na nosecniski koledar na tej spletni strani, sem v petem tednu nosecnosti, Tifol pa sem zacela jemati sele danes, zato sem zelo zaskrbljena zaradi vsega kar sem prebrala o posledicah, ce le–tega ne jemljesuser posted image

tolazim se s tem, da je veliko zensk, ki so ponesreci zanosile...torej tudi one niso jemale nobenih tabletk. in je z njihovimi otroci vse OK

pa ve? predvidevam, da je vecina jedla tabletke se pred zanositvijouser posted image

< Sporočilo je popravil levinja86 -- 19.11.2008 15:23:14 >

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nosečnost in priprava
20.11.2008 12:01:09   
buterffly
Mene pa zanima, če kaj berete razne literature glede dojenčkov... in katero. Sem v 14t pa ne vem kaj naj si vzamem za brat. Kaj kej priporočate? Prosim za pomoč. To je moja prva, nadvse zaželjena nosečnost. Res si želim kaj kvalitetnega prebrat. Hvala  user posted image

(odgovor članu levinja86)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nosečnost in priprava
26.11.2008 17:34:20   
apollo
Glede folne kisline...tudi jaz sm sele pred 14 dnevi zvedela za nosecnost, ki ni bila nacrtovana, tako, da prej nisem jemala Tifola. Prvic sm vzela v 5. tednu. Tud mene je zaskrbelo, ko sm vse tisto prebrala ampak mislim/upam, da bo kljub temu vse OK. Tako kot pravis, sej ne mores jemat vnaprej ce ne nacrtujes nosecnosti. Mislim si, da veliko nosecnosti je nenacrtovanih pa je z otroci vse OK. Ko sm klicala G, da se narocim na pregled mi je samo rekla naj zacnem jemat folno k. ce je se nisem, nic ni dramatizirala, da pa bo zdej vse narobe, ker je nisem ze prej. Naj lepo prosim katera napise, ce je bilo tudi pri njej tako pa je bilo z otročkom vse lepo in prav.

(odgovor članu levinja86)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nosečnost in priprava
26.11.2008 17:55:19   
zmajaz
Jaz je niti 1. niti 2. nisem jemala, dokler nisem ugotovila, da sem noseča, ker me je obakrat nosečnost malo prehitela. Prvič sem rodila povsem zdravo deklico - prvič mi je zbolela pri 10,5 mesecih, pa še to ni bilo kaj hudega - en dan vročine in konec. Drugič bomo pa videli - ampak, ne verjemem, da bo kaj narobe. Kaj pa včasih, ko te folne kisline sploh poznali niso.

(odgovor članu apollo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nosečnost in priprava
27.11.2008 22:08:53   
xmarijanax
Sej bo vse kul, za folno kislino pravijo da je priporočljivo jemat, ne obvezno, tako da ni panike, še posebej če si imela zdrave prehranjevalne navade. Če pa ješ banane nič se ne sikirat, polne so folne kisline. Ti kar jej zdaj eno na dan, lahko vzameš Tifol, Elevit ali kakšne druge tabletke, tako kot pravite naše mamice niso znale nič o folni kislini pa smo ''precej normalni''user posted image  Vendar je boljše za vsak slučaj jest in ne tvegat a bo kej narobe ali ne..... Pozitivno naprej in vse bo fajn!user posted image  LP

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nosečnost in priprava
26.12.2008 12:17:58   
ursap
IZVIRNO SPOROČILO: levinja86

pozdravljene!

Jaz sem za svojo nosecnost user posted image izvedela 3 dni nazaj...res je, da sva se trudila yanosit, vendar nisem jemala Tifola.
Glede na nosecniski koledar na tej spletni strani, sem v petem tednu nosecnosti, Tifol pa sem zacela jemati sele danes, zato sem zelo zaskrbljena zaradi vsega kar sem prebrala o posledicah, ce le–tega ne jemljesuser posted image

tolazim se s tem, da je veliko zensk, ki so ponesreci zanosile...torej tudi one niso jemale nobenih tabletk. in je z njihovimi otroci vse OK

pa ve? predvidevam, da je vecina jedla tabletke se pred zanositvijouser posted image



draga levinja86,

tudi midva s fantom se trudiva spočeti user posted image  in nisem predhodno jemala Tifola. sem vprašala v lekarni, če je kaj narobe, če ne jemlješ tri mesece prej, pa mi je povedala, da ni nič narobe.

jaz ti svetujem, da jih začneš takoj jemati in jih jemlješ prve tri mesece nosečnosti.

(odgovor članu levinja86)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nosečnost in priprava
2.1.2009 22:48:40   
Eicca
lp
ali je tudi katiro od vas v zg.nosecnosti mocno bolel trebuh ? kot mocni krci. bila sem pri g.in dobila odgovor da se mi krci maternica!!!??user posted image
hvala..

< Sporočilo je popravil Eicca -- 2.1.2009 22:54:24 >

(odgovor članu ursap)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nosečnost in priprava
2.1.2009 23:13:44   
Eicca
...user posted image

(odgovor članu Eicca)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nosečnost in priprava
2.1.2009 23:17:04   
benika
lp
ali je tudi katiro od vas v zg.nosecnosti mocno bolel trebuh ? kot mocni krci. bila sem pri g.in dobila odgovor da se mi krci maternica!!!??
hvala..


Meni se pa zdi, da si ti svojega G napačno razumela. Sigurno ti ni rekel, da se maternica krči, temveč da se ti širi. Sej je logično, a ne?

In ja, ponavadi so bolečine v sp. delu trebuha dokaj pogoste ne samo v zg. nosečnosti, temveč tudi kasneje.

Pa srečno.

(odgovor članu Eicca)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nosečnost in priprava
2.1.2009 23:49:18   
Eicca
user posted image

(odgovor članu Eicca)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nosečnost in priprava
2.1.2009 23:59:03   
Eicca
najprej se opravicujem .....
ja meni se je tudi zdelo malo cudno da se bi mi maternica krcla zato sem pa uprasala....user posted image
in ja na zalost sem prav razumela.user posted image mislim da se je ginekologinja zmotila. user posted image

< Sporočilo je popravil Eicca -- 3.1.2009 0:00:26 >

(odgovor članu Eicca)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nosečnost in priprava
4.1.2009 13:26:25   
chici
Pozdravljene!

Jaz sem nova tukaj,prva nosečnost, vse čist novo. Mal sem prebirala kakšne občutke imate in zase bi dodala le to, da imam občutljive prsi,rahlo stiskanje v trebuhu, pa pr kosilu mi je ravnokar neverjetno hudo smrdelo zelje, katerega sem imela najraje, tako sedaj jem solato, ki je nisem marala preveč.user posted image

Želim vam lep preostanek vikenda in čim manj nosečniških simptomov.user posted image



(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nosečnost in priprava
9.1.2009 10:49:16   
dreamhorse
Folna kislina je priporočljiva, zato svetujem, če imate možnost, jo jejte vsaj prve tri mesece nosečnosti. Če je možnost, zakaj ne. Poleg tega pa to ni tak finančni zalogaj, da si ga ne bi mogle privoščit. Škatlica Tifol stane cca 5 Eur, to je 15 Eur na mesec. Če s tem pomagaš otroku, ni to nič. Če ne drugega, vsaj slabe vesti ne moreš imeti, da nisi poskusila. Z nobeno hrano pa ne moreš vnesti potrebno količino folne kisline, zato so pa za te namene tabletke. Če pa je ne jeste, pa tudi ni kaj dosti narobe. Ampak kot rečeno, če je možnost, zakaj ne. Vsaj meni jo je priporočala ginekologinja.

Bolečine v maternici so čisto normalne, saj se le ta razteza in pripravlja na dete. Poleg tega se z ženskim telesom dogaja eno čudo sprememb, ki pa se nekje morajo občutiti. Če bi bolečine bile neznosne, potem pa le k ginekologu. Po posvetu z ginekologom lahko pijete kak magnezij, donat ali pa šumece tablete. Blažijo krče v maternici.

Literature o nosečnosti je dosti na internetu, samo pogooglaj stvari, ki te zanimajo. Drugače pa razne revije, Mama, Nosečnost, Moj malček ipd.

Materinska šola absolutno proti koncu nosečnosti, saj ti pomagajo prebrodit porod in naučijo dosti stvari!

Lepo nosečnost vsem skupaj...

(odgovor članu chici)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nosečnost in priprava
11.1.2009 13:26:18   
Eicca
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nosečnost in priprava
11.1.2009 18:32:39   
birdy
Z nobeno hrano pa ne moreš vnesti potrebno količino folne kisline, zato so pa za te namene tabletke.

Mene pa zanima kje si pa tole zvedla?
Ker folno kislino seveda lahko dobiš zadost preko hrane, kr mal poglej kje vse je... Še v Zalife je, pa v solati, bananah,... Bi prej rekla da če ne ješ nobenga sadja pa zelenjave da je ne moreš dobit zadost. V nasprotnem primeru je pa tole men čist za lase privlečeno...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Eicca)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nosečnost in priprava
12.1.2009 8:33:45   
dreamhorse
IZVIRNO SPOROČILO: birdy

Z nobeno hrano pa ne moreš vnesti potrebno količino folne kisline, zato so pa za te namene tabletke.

Mene pa zanima kje si pa tole zvedla?
Ker folno kislino seveda lahko dobiš zadost preko hrane, kr mal poglej kje vse je... Še v Zalife je, pa v solati, bananah,... Bi prej rekla da če ne ješ nobenga sadja pa zelenjave da je ne moreš dobit zadost. V nasprotnem primeru je pa tole men čist za lase privlečeno...


Ampak potem moreš pojest ogromno sadja. Jaz ga ne, zato sem raje jedla tabletke. Je pa stvar vsakega posameznika. Drugače sem pa prebrala to v večkateri literaturi, tako da ni na mojem zelniku zrastlo. Če bi pa rekla v kateri, bi se pa zlagala, ker ne vem točno. Ne razumem samo, zakaj se je tako otepate, če je na voljo in v dobro vašega otroka.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nosečnost in priprava
7.4.2011 8:11:15   
monty
živjo!

avtorica lepo si napisala in vse kar izvemo je sicer dobrodošlo, se pa strinjam z eno izmed vsa, ki se je vprašala kako da smo mi prišli na svet. zdaj bi morali imeti vse sterilno bog ne daj da se kakšna surova hrana česa dotakne, sto desk v kuhinji, .... zaradi takšnih in podobnih postov, ki ne me narobe razumet so dobronamerni, sem jaz v svoji user posted image  skoraj znorela. ko sem kuhala sem porabila miljon papirnatih brisačk, meso je bilo vedno razkuhano, še hrenovke so razpadle. solato sem prala kot nora in še potem nisem vedela ali jo lahko jem... skratka res smo malo nori današnji dan. moja mama pa je mlatila regrat ker je bil kao ful dober zaradi železa (ko je bila user posted image seveda), po moje tudi ni prala desk, nožev... s kropom. pa je bilo včasih veliko več domače hrane. ne vem meni se je vse tole kompliciranje zelo zamerilo in težko težko se bom še enkrat odločila zauser posted image .

tako, da forumi so sicer super so pa tudi nepojemljiv vir strahov in vseh mogočih infromacij!

pa brez zamere!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nosečnost in priprava
19.5.2011 19:13:06   
illy2
Živjo,
tale tema se mi je zdela še najbolj primerna. Sem študentka ekonomske fakultete, kjer delamo tržno raziskavo o Doulah. Na začetku ankete imate tudi opis za tiste, ki mogoče ne veste kaj Doula sploh je. Prosila bi vas da si vzamete minutko časa za kratko anketo, ki se nahaja na naslovu: http://www.1ka.si/a/6670
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
Lp ;)

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nosečnost in priprava
16.11.2011 10:29:04   
Anonimen
jaz sem mnenja da naj nosečnica je tisto kar ji paše. ne pravim pa da je to vsak dan nevem koliko majoneze, sladkarij, sladkih sokov..... jaz jem vse pa mi nič ne manjka. preden sem zanosila nisem pazila kaj jem zdaj pa kar na enkrat bom, mislim da ne ravno toliko. stvar je pa taka včasih je bilo med ljudmi in otroci 1000 bolezni manj. pa se katera vpraša zakaj. otrok mora jest vse. koliko zemlje sva z sestro pojedli. Tone. pa nama nikoli ni bilo nič, nikoli nisva imeli glist. zdaj pa otrok nesme jesti tega onega in tretjega zato ker bi starši radi bili odgovorni kar se hrane tiče, pa so daleč od tega, na žalost. pa da otrok ne sme jesti čokolade. HALOOOOOO!!!! ZARADI KARIESA!!! žalostno da smo v teh časih tako nerazgledani da nevemo da kariesa ne povzroča čokolada ampak je to odvisno od kvalitete zob, samega čiščenja. ne pravim da mora otrok dobiti čokolado vsak dan.
bodimo uvidevni, koliko sladkarij smo mi pojedli ko smo bili majhni, kakšno hrano so nam mame kuhale......... pa nam kaj manjka??? bolna nisem bila že 8,9 let! pa bi mi imunski sistem lahko padel vsako leto zaradi utrujenosti, pa mi ni nikoli. bodimo realni prosim. več kotz kompliciramo slabše je. vsak dan se srečam z 25 folka ki ma probleme takšne in drugačne samo zaradi tega ker komlicirajo.
folna kislina- so umetni dodatki, potem pa jejte še umetno hrano če je že tako zdravo. pa ko bi mislile na zdravo življenje nebi jemale kontracepcijskih tablet. a z tem ste delale dobro telesu, ste se dobro pripravljale na pripravo otroka? kot da ne obstaja druga preventiva za to. potem so pa težave z zanositvijo , in preden zanosi ji že biološka ura tiktaka....... halo. ampak to je pa povezano z denarjem. joj mojmu otroku želim dati vse!!! zato nujno potrebujem fax, nov avto stanovanje ogromno...... potem je pa že pozno ko ti uspe otroka imeti. in ker komliciraš celo življenje kompliciraš tudi ko otroka dobiš, pa je to res tisto kar rabi, da kompliciraš???? časa pa nobenega, vedno več otrok je zanemarjenih, žalostno!!!!

(odgovor članu ema111)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nosečnost in priprava
16.11.2011 10:36:59   
Anonimen
in ja, Monty strinjam se glede vsega kar si napisala, forumi so resnično narejeni za ustrahovanje, žal

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?