|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: povišana nuhalna svetlina
4.3.2008 11:54:47   
soni
Tudi sama sem imela dvojčka. Pri enemu je bila povišana NS- 4,3 cm. Poslali so me na Ac, kjer sem po mukah čakanja dobila odgovor, da je vse ok. In je tudi tako bilo. Sedaj imam dva zdrava sončka.

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: povišana nuhalna svetlina
6.3.2008 19:23:11   
plodek
Živjo...tokrat malo bolj optimistično ...

Še nekaj dni je do izvida in ker je težko samo čičati in čakati in tuhtati sem šla še enkrat na pregled NS- če so morda kakšne spremembe.
In so...ne vem če se lahko preveč veselim a vseeno :
- naš plodek je sedaj ( v 13/4 ) velik 7,7 cm in se mu je nuhalna zmanjšala iz 4mm na 3mm user posted image user posted image , to je za naslednje preizkave v primeru negativnega rezultata kar spodbudno
- vidi se tudi nosna kost ( v 11/4) - ko je bila prva NS  se namreč še niuser posted image

Zdaj imam nekaj za upati....upam, molim in čakam negativni rezultat kariotipizacije, ker točno vem kako se bomo vojskovali naprej.user posted image

Oba pregleda sta bila zajeta v pravem času za realno merjenje NS...Izračun možnosti bi bil sedaj popolnoma drugačen. Izračuna z mojim gin. nisva naredila, ker tako ali tako oba živčno čakava na izvide...
Danes sem reeeeeeeeeeeeeeeeesssssssss vesela....user posted image user posted image

_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu soni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: povišana nuhalna svetlina
6.3.2008 19:32:07   
Taula
Super. To da se vidi nosna kost je zelo dober znak.user posted image user posted image user posted image  To da je Ns manjši je super tudi zaradi morebitne preiskave srčka.
Vem da je težko čakati, ampak kmalu bosta izvedala da je user posted image  zdrava.

Ne pozabi sporočiti veselo novico.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: povišana nuhalna svetlina
9.3.2008 14:28:23   
plodek
Hvala Taula...ti pa res znaš razvedrit in potolažit...user posted image

Takoj bom sporočila ko izvem- enkrat ta teden- še malo...user posted image user posted image
naj tudi vam vsem hitro in sončno mine...



_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: povišana nuhalna svetlina
13.3.2008 17:55:28   
dodi
Plodek.imaš že novice?Prosim sporoči-veliko mislim nate........

_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: povišana nuhalna svetlina
15.3.2008 19:29:28   
plodek
Ni še novičk...ni....user posted image
Nisem zdržala pa sem v sredo klicala direktno v laboratorij. Sem pričakovala, da bodo hudi, ker je minilo šele dobrih štirinajst dni- pa niso bili. Je šla laborantka pogledat, pa je rekla da bodo šele drug teden dali v obdelavo- da se še razvija. Joj to čakanje....user posted image
Mislim da bom v torek zopet dvignila slušalko v želji da bi slišala nekaj lepega...user posted image
Hvala ker mislite name- se mi zdi da mi kar malo pomaga...user posted image


_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: povišana nuhalna svetlina
16.3.2008 11:27:43   
Taula
Joj. Tole čakaje se vleče verjamem. Ti kar pokliči v torek.

Srečno.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: povišana nuhalna svetlina
16.3.2008 11:47:34   
* Mateja *
Držim pesti, da bo ok. Vrjamem pa, da vaju čakanje ubija!!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: povišana nuhalna svetlina
16.3.2008 16:03:23   
Ryssa
plodek tudi jaz spremljam tvojo zgodbo in ti želim čimprejšnje odlične izvide.

Sem v podobni situaciji, pri meni so izmerili nuhalno 3,1 mm, tveganje 1:88, nosna kost vidna, vse ostalo ok.
Na amniocentezi sem bila v torek, sedaj pa to čakanje. Se mi zdi, da se že teh pet dni tak dolgo vleče.

Moram pa povedat, da mi vaše zgodbe (dodi, Taula, soni, račkapk) vlivajo veliko optimizma. Največ sem prebrala o dodi in Tauli in pa tudi eni julijki (mislim da je nick lunica24) in sem se pomirila glede rezultata. Največja panika je bila par dni po NS in so mi te zgodbe zelo pomagale, da sem na stvar gledala čimbolj optimistično.




(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: povišana nuhalna svetlina
16.3.2008 18:52:09   
pajek
Živjo plodek !
Imam podobno situaciji kot ti in jutri grem tudi jaz na biopsijo resic. Kako to, da se čaka na rezultat 3 tedne, jaz sem pa mislila, da samo en teden ?user posted image  Tudi moja gin. je rekla, da je prednost te preiskave, da dobiš prej rezultate.
Kako pa komentira tvoja gin., da je bil drugič rezultat nuhalne drugaačen ? Misliš, da je smiselno iti še enkrat?
Fejst, fejst držim pesti, da bodo ti testi v redu !!! In sporoči nam rezultate !

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: povišana nuhalna svetlina
16.3.2008 20:01:35   
plodek
Hvala mateja za navijanje .. ga bomo potrebovale- kar skupinsko.user posted image

Ryssa lepo da si se oglasila- je res lažje ko veš da nisi čisto osamljena duša. Tudi jaz tebi želim naj, naj izvid in seveda ekspresno hiter.user posted image user posted image

Ja ko izveš- se ti res kar po koščkih začne vse podirati in začetki ko začneš prebirati literaturo souser posted image  non stop tuki- pa jaz se imam ponavadi res v oblasti, ampak sem in tja se mi je zdelo da me zapušča še tisto malo razsodnosti.user posted image   
Moj ginekolog me ima res rad in mi je verjetno ravno zato predstavil vse zelo realno in črno in statistično slabo. Boji se da bi nam šlo po tako dolgem boju za otročka še kaj narobe.
Mi je pa precej realno sliko uspelo sestaviti ko sem brala: http://www.fetalmedicine.com/f-downs.htm- sploh tisti del o povišani svetlini in normalnim kardiotipom ( sem pa brala v srbohrvaščini- zanimivo da mi je kljub temu da imam angleščino rada nekoliko bolj pasalauser posted image )

Pajek vesela sem da si se oglasila- tudi jaz sem imela biopsijo na ponedeljek in bo jutri res tri tedne.
Priporočam ti tudi genetski posvet- tam ti bodo še bolj vse razložili- vidva samo sprašujta ( čim več ), jaz sem bila že tako obupana da sem jih kar spraševala kaj bi oni naredili, če bi bili v taki situaciji.
Jaz sem bila v Lj in poseg je opravila dr. Tulj- zelo natančno je izmerila svetlino in pregledala vse organčke- še posebej srček- veliko stvari sem tudi njo vprašala. Nič ne boli in mine res hitro- tisto poležavanje na kavču se vleče- tako da nujno vzet s seboj kaj dobrega za brat ali pa si naložit na mobi napeto igrico.user posted image  Sem bila pa zelo vesela kosilca- dobrega, ker me je od lakote že pobiralo...user posted image
Predno boš odšla, ti bo sestra vse razložila- no cel tak govor ima pripravljen za kompletno skupinico "kavčark". Štirinajst dni se odvzeti vzorec pripravlja v inkubatorju- po tem času pregledajo in če je izvid slab takoj pokličejo, drugače pošljejo po pošti. Vendar je meni laborantka po klicu dodatno sporočila, da včasih lahko traja dlje- da je odvisno kako hitro se resice razvijajo. Tako, da v najslabšem primeru lahko traja tudi do štiri tedne- dalj pa res ne. Ampak vseeno dobiš prej rezultate kot če bi čakala na amniocentezo in izvide po tej preizkavi.

Meni genikolog ni veliko komentiral zmanjšano nuhalno, ker ga še vedno bolj skrbi kot ne. user posted image
Mi je pa dr. Strahova že ob prvem obisku povedala da je prognoza, lahko dobra če povišanost izgine( več boš lahko prebrala tudi v literaturi fetal.medicine ). To o izboljšanju ji še nisem povedala, ker čakam rezultate- bom šla pa takoj (če bomo negativni) , z vsem kupom slik našega plodka k njej na temeljit uz pregled in posvet- še pred kardiološkim pregledom. NA žalost je tveganje da gre zdaj kaj narobe veliko večje kot pri mamicah ki nimajo te nesrečne povišane n*. Vprašanje je tudi, kako dobri diagnostiki so naši zdravniki in kaj resnično lahko odkrijejo in česa ne. Nikjer tudi ni zaslediti nobene razlage zakaj pride pri nekaterih plodkih do povišanja, pa so potem zdravi.
Včasih se počutim kot bi igrala ruleto- rusko... vseeno ste me sedaj okužile z upanjem...

Pajek jutri boš veliko izvedela in hitro bo mimo- pa zelo zelo dolgo in dobro boš gledala vajinega junakca kako bo brcal in opletal z rokicami. Najin frajer se je na koncu prav okrog obrnil in nam vsem skup pokazal zadnjo plat- to si je on mislil o tisti iglici ki je nekaj škrebljala po njegovem prostorčku.
Fino se naspi in že jutri bolje bo...



_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu pajek)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: povišana nuhalna svetlina
17.3.2008 3:16:18   
Katina
Za vse, ki čakate na rezultate AC ali biopsije en velik user posted image . Dobro razumem nervozo med čakanjem na rezultate, ker sem tudi sama imela AC. Najlepše je bilo, ko sem po 20 dneh od AC prejela pošto, kjer je pisalo, da gre za normalen kariotip user posted image .

Tudi vam želim odlične rezultate. Nato le začnite uživati v user posted image in občutenju vašega user posted image .
Hkrati vam želim zdravo user posted image , brez problemčkov, lahek porod in najlepšega user posted image .
Srečno!

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: povišana nuhalna svetlina
18.3.2008 15:52:10   
plodek
Še kar nič novega....so danes pogedali pa še ni dovolj razvito za obdelavouser posted image ...konec tedna zopet klicanje pa živčkanje, pa...user posted image user posted image


_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: povišana nuhalna svetlina
18.3.2008 15:56:03   
pajek
Plodek hvala ti za izčrpen odgovor !!! Bilo je točno tako kot si napisala. Bila sva tudi na genetskem posvetu. Edino, kar je, da me je precej bolelo in še tudi danes me boli, sploh, če pride do premika trubušnih mišic. A sem prepričana, da bo kmalu boljše. Tudi meni je delala dr. Tuljeva - je krasna in prijazna. Je pa prijaznost res tisto, kar ženske v takšni situaciji rabimo. Dr. Tulj mi je tudi predlagala, da bi prišla k njim na morfologijo- seveda, če bo rezultat v redu. A ti boš šla k dr. Strahovi samoplačniško ?
Zdaj pa čakamo in upamo na najboljše !!!
Pozdravčke !!!

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: povišana nuhalna svetlina
18.3.2008 15:56:54   
pajek
Drži se !!!user posted image

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 9:58:54   
dodi
Držite se vse...in sporočite noviceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu pajek)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 10:40:49   
srki
Plodek, drži se. Meni je tudi G rekel, da če je nosna kost vidna, da je to dober znak. še naprej pogumno in mislim nate!

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 11:08:57   
tančk
Pozdravljena,

tudi jaz sem imela zelo slabo nuhalno, celo 4,6 in tveganje 1:14, za drugo se ne spomnim.
Šla sem na biopsijo hormonskih celic in je bilo vse o.k. glede teh sindromov in tudi nosna kost je bila vidna, kar pomeni zelo veliko.Povečana nuhalna pa največkrat pomeni kakšno drugo napako kot npr. srčno,...
Pri najinem fantku je moja ginekologinja odkrila, da ni nekaj v redu s pljuči.Potem smo samo upali, da bo vse o.k.Bil je operiran 5 dni po rojstvu na pljučkih,ampak je drugač čisto lep, zdrav fantek.
Ne obupajta in želim vama vso srečo in zdravega user posted image .

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 17:36:57   
*anč*
plodek,držim pesti,da bo vse ok!! user posted image



_____________________________

Razveseljujeta nas dva sončka; Tristan in Kiara.

(odgovor članu tančk)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 17:57:31   
Virtualna
Ojoj user posted image  ,  tudi jaz drzim pesti za nick name "plodek" in njenega dojencka user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu *anč*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 19:32:58   
Acjom1
Punce, ki so vam izmerili povišano NS, res držim pesti za vas in upam, da bo na koncu le vse vredu z user posted image . Verjamem, da mora biti nenormalno težko, ko čakate na rezultate.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 19:37:04   
Taula
user posted image user posted image Plodekuser posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: povišana nuhalna svetlina
19.3.2008 19:52:05   
mimi81
Sama sicer nimam takih izkušenj, da bi lahko bila v dilemi in me po rezultatu NS + DHT ne skrbi več. Pravijo pa, da toliko dalj ko čakaš rezultate AC, toliko več možnosti imaš, da bo vse v redu, saj te menda v nasprotnem primeru hitreje pokličejo. Mogoče za mejčkn bolj pozitivno razpoloženje v teh dolgih dneh.  Vso srečo!

P.S. Po eni strani pa smo lahko srečne, da imamo vsaj možnost ugotovitve kromosomskih napak. Če tega ne želimo vedet in živet tako kot naše mame (brez te možnosti), pa za nas obstaja tudi ta pot. Jaz tako gledam na tele plačljive testke.

Držim pesti za vse mamice, ki so nekoliko bolj zaskrbljene.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: povišana nuhalna svetlina
21.3.2008 17:02:32   
plodek
Kako se pozna da ste navijale....user posted image user posted image user posted image
Lupčkov sto vsem  vam...user posted image  
imamo NEGATIVNI izviduser posted image user posted image user posted image ...To pomeni,da ni trisonomija ali kakšna od hudih genetskih okvar...Prva bitka je dobljena- tako se je vsaj lažje vojskovati naprej.user posted image  

Sedaj pa res lepe pirhe vsem in poskočne zajčke... user posted image

Seveda ne bom pozabila na vas in malo osveževala tole temo naprej... in seveda navijala za vse mamice, ki jim nagaja nuhalna svetlina.user posted image
Mislim na vaju Rysa in Pajek...
Pajek poskusi z magnezijevimi šumečimi tabletami- potem pa res ne sme več bubat...



_____________________________

lep pozdrav in sončen dan

(odgovor članu mimi81)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: povišana nuhalna svetlina
21.3.2008 18:23:40   
pajek
Dragi Plodek, PRESREČNA sem zate !!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu plodek)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?