|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 9:56:18   
tasa.m
Tudi jaz sem še študentka - absolventka in upam, da kmalu zagledam user posted image user posted image , manjka mi še en izpit in diploma. Moj je že zaposlen in mislim, da nama ne bi kaj veliko manjkalo, ker imava že stanovanje (no opremljeno še ni vse, ampak ni panike), pač si tisto leto ne privoščič drage počitnice ... Pa tudi dobiš študentski dohodek 200-300 EUR/na mesec, če se motim naj me kdo popravi, država ti podari denar oz. si izbereš paketek (v višini 200 EUR), pri nas pa tudi od občine dobiš denar v višini 250 EUR ob rojstu otroka.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu *Mišika*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:16:28   
brkn83
No sej moj dragi tud dela, stanovanje imava urejeno, tako da mislim, da nekako ne bi smelo biti problemov glede financ.

Sej verjetn otroški dodatek bomo ziher dobili, kej druga pa ne. 

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:18:48   
katra55
Jaz sem absolventka (4 izpiti+ diploma) in imam 10 mesecev staro punčko.
Dobiš pa starševski dodatek(175€), otroški dodatek in lahko zaprosiš za štipendijo. Pripada ti tudi pomoč ob rojstvu otroka(250€ ali paket) in tudi nekatere občine dajo denar.
Vsem ki delate na user posted image želim da čimprej zagledate user posted image , tistim ki že čakate pa zdravo in lepo nosečnost.

PS: pa čimveč izpitov naredite pred porodom, ker potem ne bo več toliko časa.

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:18:51   
brkn83
tasa.m, kje pa si zasledila, da lahko dobiš študentski dohodek, in ali mogoče veš od česa je odvisna višina, oziroma da ti ga sploh dodelijo.

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:25:26   
Anonimen
No, pa da se pofočkam še jaz. user posted image  Sicer še nismo tako daleč, da bi že lahko čakala na user posted image  ampak že načrtujeva. Do konca faksa imam še 4 izpite (en me čaka v sredo, držite pesti) + diploma. Po diplomi (jeseni) pa moj pravi, da bomo štartali z bebico. user posted image
Lep pozdravček.

(odgovor članu tasa.m)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:30:44   
becky
tud jaz sem študentka, ampak podiplomska. pa nimam službe, ker za humaniste ni službuser posted image . moj ma dobro službo, stanovanje pa ravno prenavljama (72m2), ki bo nekje poleti končano.drugač pa, tasa.m od kod tebi info, da ima študent 200-300€/mesec. jaz imam štipendije 160€ in seveda tisti denar, ki ga dobim, če delam (od 0-500€/mesec, odvisno). vendar sem vseeno prepričana, da bova finančno čist ok.aja, jutri izvem, če sem noseča. ful sem živčna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:31:35   
katra55
študentski dohodek 200-300 EUR/na mesec,

Za to pa še nisem slišala.
becky držim pesti da zagledaš user posted image


< Sporočilo je popravil katra55 -- 6.3.2008 10:32:55 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:35:41   
tasa.m
Brkn83; kako se določi študentski dohodek, ne vem točno, višina je odvisna tudi od tega če si mati samohranilka (višina očetovega dohodka), to ima čez socialna delavka, pa tudi nisem čisto na tekočem, če ta študentski dohodek traja eno leto ali manj.
Tista, ki je že mamica študentka bi prosila če nam malo razloži.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:41:42   
tasa.m
Becky; od drugih sem slišala, da prejemajo neko denarno pomoč, mi je pa tudi znanka, ki je študentka o tem govorila, ko se je menila s socialno delavko v višini dohodka.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:43:40   
katra55
TUKAJ Imate link od študentske svetovalnice.

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:43:47   
becky
tasa.m, sprašujem zato, ker je ena kolegica rodila in ni nič dobila, pa ni presegala nobenga cenzusa (rodila je pred tremi leti). mogoče se je med tem že kaj spremenilo. upam, da. hvala za info, je zelo koristna

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:48:36   
tasa.m
Punce, mogoče sem vas mal zmedla user posted image , verjetno se ne reče študentski dohodek, ampak otroški dodatek ??user posted image (mislim pa da je nekje v višini 200 eur).

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:52:57   
Pikica5
punce mene zanima če lahko imaš republiško štipendijo + starševski dodatek? Ker za štipendijo si ne rabiš naredit svoje gospodinstvo med tem ko za starševski dodatek ja, ker se drugače upoštevajo vsi dohodki staršev, vsaj koliko sem brala na tej posvetovalnici

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:55:11   
Anonimen
Midva sva bila oba nezaposlena ko sva imela prvega,saj sem zanosila z 19 letiuser posted image
Punce lagati in se pretvarjati za par evrov,mislim da se ne splača.
lahko dobiš starševski in štipendijo.
če ne presegate cenzusa tudi socialno pomoč

(odgovor članu tasa.m)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 10:58:18   
tasa.m
Katra55; hvala za link,

Kokr sem jaz razumela, če živiš pri starših, če si otrga starševski dodatek, ker ti pač kao oni plačujejo položnice in hrano. Tako da je ta višina odvisna kar od nekaj dejavnikov.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:01:49   
diamantina
Jaz sem študentka 4. letnika na FF in se trudimo za škratka, pa ne gre.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:02:05   
becky
men se zdi najbolj pametno, da se prijaviš kot samostojno gospodinjstvo (s partnerjem) in upaš, da ne presegaš cenzusov. tak imava midva

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:06:31   
Anonimen
midva nisva prijavljena skupaj,živiva pa.Povsod pišemo da sva izvenzakonska skupnost.

(odgovor članu becky)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:07:43   
anna20
Pozdravljene

Tudi jaz sem še študentka, in delava z user posted image  na bebici od oktobra 07. Danes je drugi dan ko mi user posted image  zamuja, sicer pa se mi kar precej vrti in mi je slabo,drugih občutkov pa ni. en test sem sicer že naredila in sicer BC mini in to na dan ko bi morala dobitiuser posted image  pa je bil na žalost negativen.user posted image  Telesno temperaturo imam 3 dni skos 37 ali pa 37,1, vendar nisem nič prehlajena. BT pa je tudi še povišana in sicer 36,8. Ali lahko še upam na + in če, kdaj naj delam še en test? Kaj mislite tiste ki ste že bile srečke nosečke?? Vso srečo vsem ki si želite user posted image . Upam da ta + kmalu wse zagledamouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:08:29   
tina21
Ojla,

še ena študentka. Doma imamo že enega sončka, drugega pa pričakujemo oktobra. Do takrat pa me čaka še zadnji semester na faksu in pa diploma. Drugače sem pa redna študentka.

Me veseli da nas je toliko mladih mamic.

Lep dan

(odgovor članu becky)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:09:59   
katra55

IZVIRNO SPOROČILO: Pikica5

punce mene zanima če lahko imaš republiško štipendijo + starševski dodatek? Ker za štipendijo si ne rabiš naredit svoje gospodinstvo med tem ko za starševski dodatek ja, ker se drugače upoštevajo vsi dohodki staršev, vsaj koliko sem brala na tej posvetovalnici

Lahko prejemaš oboje. Pri starševskem dodatku se ne upoštevajo dohodki, dobijo ga vse brezposelne mamice in mamice študentke, znaša pa 175€, prejemaš ga eno leto in je za vse enak in ni potrebno da imaš svoje gospodinjstvo.
Pri izračunu štipendije pa se upošteva tvoj dohodek in dohodek partnerja ter otrok, če pa si mati samohranilka pa se upoštevata samo ti in otrok.

(odgovor članu Pikica5)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:14:21   
Pikica5
Hvala Katra55 user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
6.3.2008 11:15:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tasa.m)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:25:47   
pikipu
Sprejmete še mene? Sem izredna študentka, podiplomski študij ekonomije, tik pred diplomo. Doma že imam enega škratka, delamo na drugem. No, nama je lažje, sva oba zaposlena. Priporočam pa vsem, da naredite čim več do poroda, jaz sem zadnji izpit naredila 3 tedne pred PDP, zdaj pa se z diplomo mrcvarim že en lep čas, pa še služba, tak da user posted image  bo, ko bo.

Priznanje očetovstva: Urediš na CSD lahko še pred porodom vse papirje, po porodu pa najkasneje v enem mesecu podpišeta oba s partnerjem dokumente o priznanju očetovstva, in sicer mati podpiše, da priznava partnerja kot očeta svojega otroka, partner pa da je oče. Pri nas se lahko zmeniš in pridejo tudi na dom. Je ful dobra rešitev, da ti ni treba tja hodit (mene so boleli šivi, pa se niti usest nisem mogla).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: bodoče mamice študentke
6.3.2008 11:27:49   
katra55
živka samo to bi popravila študentke prejemajo starševski dodatek (181,46€), starševsko nadomestilo pa prejemajo zaposlene mamice.

< Sporočilo je popravil katra55 -- 6.3.2008 11:38:39 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?