|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  61 62 [63] 64 65   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 18:57:00   
Snezinka4
Žal mi je, ampak tale urejevalnik ne dela tako kot Word ali Note pad...user posted image
V tretje gre rado pravijo, a nisem sigurna v tole...user posted image

 
Ime izdelka:                              Cena proizvajalca  (Nakupna cena v Slo preko Minisveta)
1x EasyWalker DUO SKY:            700 €  (575 €)
2x Carrycot:                              180€ x 2 = 360€   (135€ x 2 = 270€)  

2x Car seat adapters:                 45€ x 2 = 90€   (36€ x 2 = 72€) 
2x Foot muff:                            85€ x 2 = 170€  (65€ x 2 = 130€)
Skupaj:                                     1.320 €    (1.047 €)


(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1551
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 18:58:42   
Snezinka4
No punce tale predogled je eno figo vreden...sem jezna kotuser posted image ...!!!!
Mislim, da boste vse dojele kakšna naj bi zgledala tabelca, če jo pa katera hoče v wordu jo pa lahko dobi po mailu.

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1552
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 19:28:04   
Shadow
user posted image  Snežinka, ne jezi se, saj se kar ok vidi, kakšne so cene... ubitačne, ni kaj. Mene je kar groza vseh nakupov, ki naju še čakajo, ker bova morala nabaviti VSE od a do ž. Vse moje prijateljice so imele dojenčke namreč že kar nekaj časa nazaj in nimajo več nič uporabnega za posodit oz. podarit. user posted image

Kaj pa ta voziček? Nekam sumljivo poceni je... Ima pa velika kolesa... Kaj menite?


http://cgi.ebay.at/Luxus-Zwillingskinderwagen-Zwillingswagen-RING-DUO_W0QQitemZ360087228680QQcmdZViewItemQQptZDE_AllesUmsKind_Baby_Kinderwagen_Buggies?hash=item360087228680&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1309

< Sporočilo je popravil Shadow -- 14.2.2009 19:29:14 >

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1553
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 19:40:43   
taškica
Čisto na hitro,

Snežinka; cena je konkretna. Premisli; fora je v tem, da dobiš cenejšega, z vsemi dodatki (poglej pod Pikatarin album), pa še praksa je, da mamice po prvih 6 mesecih ponavadi prodajajo nove vozičke, saj so izredno težki in težko zložljivi. Jaz vem, da bom si kasneje marelo nabavila, tako novo in fansy - marela je potem praktična in lahka.

Shadow - meni je zelo podoben Pikatarinem je pa zelo lep. Meni je super.

Pika - glede mahčalca - to je ena sama kemija. jaz se ga izogibam. Ni fora v kompliciranju, fora je v kemikalijah. Samo enkrat se mi je v živo zgodilo, ko sem prala z mehčalcem na roko, pa nisem dovolj dobro sprala in majčko zlikala ter jo dala enoletnemu fantku (bilo je na morju, nismo imeli stroja). V minuti je dobil tako srbečico, kot da bi ga grizle bolhe.

Likanje po moje obvezno. Za ostalo se še oglasim, hitim palačinke pečt.

Pika, hvala za povabilo. Jaz sem zelo za, samo druge se niso preveč javile. kava pa ziher pade, če bova pa sami, bova pa še šampanjc pile - tebi za opravljene tedne in preglede, meni pa kar tako; sem že v letih pa vedno pašeuser posted image .

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 1554
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:09:12   
rmmaja
Živijo punčke!

Naj povem, da sem na spletni strani
http://www.babyjungle.nl/english-home.htm
naročila tale EasyWalker z dvema košarama in plačala zanj 800€. Ni malo, ampak za novega Hartana ali Teutonio bi dala vsaj toliko, če ne več. Je pa lažji in ožji. Res, da je model 2009 dražji, vendar mislim da je na minisvetu cena too much. A modeli 2008 tudi na Nizozemskem niso več na voljo v vseh barvah user posted image .

Shadow, saj tudi v Rutarju dobiš npr. voziček Carena za majhen denar, tako da cena tega na e-bayu ni nič sumljiva. Mislim pa, da ima res Pika podobnega.

Pikatara, žal mi je za tvoji posteljici, ki ju težko spraviš v spalnico. Morda boš pa imela oba kar na veliki postelji user posted image . Jaz sem svojo hči šele pred mesecem preselila v njeno sobo in posteljo, do zdaj je pri nama taborila. Boš videla, kaj vam ustreza.
Mehčalca ni priporočljivo uporabljati. Če imajo otroci občutljivo kožo ali bog ne daj alergijo, je še prašek težava in moraš dvakrat izpirati. Res pa je dobro, če stvari potem prelikaš. Nekateri namesto mehčalca uporabljajo kis in menda se obnese in perilo ne smrdi po kisu. Nisem še preiskusila, ko bom sporočim rezultat.
Jaz sem stekleničke prekuhavala 1x tedensko in nismo imeli nobenih težav. Sicer smo jih umivali z navadnim čistilom za posodo, paziti moraš le, da dobro izpereš. Drugače sledi sračkanje.
Če mi v četrtek uspe priti v LJ se priporočam za kakšno kavico, tudi tortica bi dobro sedla. Koliko časa pa bo predavanje? 2-3 ure?

Taškica, a tebi tudi šampanjec paše? Mi smo ga imeli v nedeljo po kosilu in ga je še malo ostalo, da sem ga še dva dni počasi pijuckala. Mi pašejo mehurčki.

Zadnje dni me grozno bolijo noge. Pa trebuh vidno raste in frajerčka sta zelo aktivna. Mislim pa, da se je spodnji spet obrnil na noge user posted image .  Grozno mi krvavijo dlesni, da si ne upam več umivati zob. Nos imam pa zabit in ne vem več ali je od prehlada ali nosečnosti user posted image . Vem pa nekaj. Takoj ko bom rodila, bo vse to minilo user posted image . In se bodo začele druge radosti user posted image user posted image .

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1555
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:12:18   
Shadow
Taškica, sem šla pogledat Piktarin album in mislim, da ima prav tega, katerega link sem prilepila. Meni je tudi všeč, res je malo težek, ampak za prvih nekaj mesecev bi sigurno bil ok, ker ga ne bom nosila po stopnicah. Kasneje si bomo pa tudi mi omislili lažjo in manjšo marelo.
Bom počakala, kaj pravi Piktara, da slišim še mnenje iz prve roke! user posted image

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1556
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:16:49   
Shadow

 user posted image Seznam dvojnih user posted image 2009user posted image user posted image   


user posted image

user posted image                                                             user posted image   
 
Skorpija (2user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 14. marec, dvojajčna user posted image user posted image LJ
Suncicica (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP  28. marec, dvojajčna user posted image  user posted image
Pikatara (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 17. april, dvojajčna user posted image user posted image LJ
RM Maja (3user posted image  ; 2user posted image ) ; PDP 25. april, enojajčna  user posted image  user posted image
Mucka 25 (2user posted image  ; 1user posted image ) ;
PDP 8. maj, dvojajčna  user posted image   user posted image
Dobrovoljčica (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 12. maj, dvojajčna user posted image user posted image
Šmarnogorka (1user posted image ; 0user posted image ) PDP 15. maj, enojajčna user posted image  user posted image LJ
Taškica
 
(3user posted image  ; 2user posted image ) ;
PDP 17. maj, dvojajčna  user posted image user posted image LJ
Lara light (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 26. maj, dvojajčna  user posted image  user posted image   GO
Stijan (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. junij, dvojajčna user posted image  user posted image MB
Rozajelka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 21. junij, dvojajčna user posted image  user posted image  
Snežinka4 (3user posted image  ; 2user posted image );  PDP 26. junij, dvojajčna
 user posted image   user posted image
Kalina (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. julijdvojajčna user posted image  user posted image
Mlinčka (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 16. julij, dvojajčna  user posted image   user posted image
Belen (1user posted image ; 0user posted image ); PDP 27. julij, dvojajčna user posted image   user posted image
Blanč (1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 10. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image
Shadow(1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 18. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image MB
Barbk  (2user posted image  ;1user posted image ); PDP 20. avgust, dvojajčnauser posted image  user posted image  

 user posted image user posted image user posted image   
 
user posted image user posted image Č I M     D L J E     3 v 1 ! user posted image user posted image

 
Že dobile svoja zakladka:


Pikica5 PDP 22.2.2009 ; rodila 28.12.2008, CR
user posted image TAJ 2005g, 43,5cm in user posted image MAJ 2045g, 44cm
 
 
Persida PDP 11.3.2009 ; rodila 7.1.2009 
 user posted image TOMAŽ 1550g, 41cm in user posted image ANŽE 1840g, 43,5cm


Nokes PDP 9.3.2009 rodila 1.2.2009
user posted image  IVANA 2040g, 46cm in user posted image  VITAN 2450g, 49cm


Hedviga PDP 2.3.2009 rodila 9.2.2009
user posted image   ŠPELA 2140g, 47cm in user posted image   MIHA 2700g, 48cm



Sem popravila svoj PDP, upam, da je ok.

< Sporočilo je popravil Shadow -- 14.2.2009 20:17:24 >

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 1557
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:19:47   
Snezinka4
Taškica - cena je konkretna - se popolnoma strinjam s tabo. Je pa res, da bo to skoraj edina stvar, ki jo bomo kupili novo. Marele me pa s svojimi majhnimi kolesi (še) niso prepričale. Vsak makadam te prepriča v to, da raje ne greš na sprehod.  Za po mestu pa verjamem, da so najbolj praktične. Tako da naš "prvi" voziček bo sigurno imel velika napihljiva kolesa, mogoče pa kasneje kupimo rabljeno marelo...pa tega dragega imam namen kasneje prodati, pa se bo nekaj nazaj dobilo....

Shadow - mene pri tem vozičku takoj odbije teža. Ima 22 kg. Verjetno brez košar. Easy walker ima cca15 kg brez košar. Vem, da bom morala sama večkrat dajat voziček v avto in zato mi je Easy Walker všeč.  Pa še oblika mi je všeč. Ima pa zelo slab sistem premikanja naslonjala - z zadrgami. Če pa to popravijo so pa kar se mene tiče zmagovalci.

Kar se pa mehčalca tiče ga pa mi tudi ne uporabljamo več odkar imamo otroke. Pa likamo tudi ne. No za dojenčke še, kasneje pa nič več. K sreči gospod nosi srajce bolj redko, ampak takrat je pa treba...user posted image

A na predavanje 19.2. nobena ne bo pripeljala možička? user posted image  Meni so rekli, da (ker je dragi že poslušal predavanja pred leti) ne rabi hodit posebej na predavanja za očete, na predavanje o dvojčkih pa je vseeno priporočljivo, da pride. Tako da midva bova kar oba tam. Glede skupnega čveka ali kakšne kavice sem pa jaz za, samo ne vem kako se bo njemu nazaj v službo mudilo...


(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1558
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:28:38   
Snezinka4
Darjau - dobrodošla! Je tudi vas tretji otrok presenetil z bratcem/sestico?user posted image
Ampak po prvem šoku si sploh ne predstavljaš več, da bi bil samo eden v trebuščku...user posted image , a ne Taškica in Maja?



(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1559
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:29:55   
rmmaja
Snežinka4, Easywalker ima 15 kg ogrodje + šortni del ali ogrodje + košari. Športni del in košare pa ne moreš skupaj uporabljati in zato je bistveno lažji od drugih. Meni se zdi težek, kakšni so polem šele ostali.

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1560
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:31:47   
rmmaja
Saj res, zdaj smo tukaj že štiri 2+2. Darjau, čestitam user posted image user posted image . Nič bat, vse bo OK!

(odgovor članu rmmaja)
Neposredna povezava do sporočila: 1561
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 20:42:45   
Shadow


 user posted image Seznam dvojnih user posted image 2009user posted image user posted image   


user posted image

user posted image                                                             user posted image   
 
Skorpija (2user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 14. marec, dvojajčna user posted image user posted image LJ
Suncicica (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP  28. marec, dvojajčna user posted image  user posted image
Pikatara (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 17. april, dvojajčna user posted image user posted image LJ
RM Maja (3user posted image  ; 2user posted image ) ; PDP 25. april, enojajčna  user posted image  user posted image
Mucka 25 (2user posted image  ; 1user posted image ) ;
PDP 8. maj, dvojajčna  user posted image   user posted image
Dobrovoljčica (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 12. maj, dvojajčna user posted image user posted image
Šmarnogorka (1user posted image ; 0user posted image ) PDP 15. maj, enojajčna user posted image  user posted image LJ
Taškica
 
(3user posted image  ; 2user posted image ) ;
PDP 17. maj, dvojajčna  user posted image user posted image LJ
Lara light (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 26. maj, dvojajčna  user posted image  user posted image   GO
Stijan (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. junij, dvojajčna user posted image  user posted image MB
Nushka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 13. junij, dvojajčna user posted image   user posted image
Rozajelka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 21. junij, dvojajčna user posted image  user posted image  
Snežinka4 (3user posted image  ; 2user posted image );  PDP 26. junij, dvojajčna
 user posted image   user posted image
Kalina (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. julijdvojajčna user posted image  user posted image
Mlinčka (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 16. julij, dvojajčna  user posted image   user posted image
Belen (1user posted image ; 0user posted image ); PDP 27. julij, dvojajčna user posted image   user posted image
Blanč (1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 10. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image
Shadow(1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 18. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image MB
Barbk  (2user posted image  ;1user posted image ); PDP 20. avgust, dvojajčnauser posted image  user posted image   
Darjau  (3user posted image  ;2user posted image ); PDP 12. september, ?jajčnauser posted image  user posted image

 user posted image user posted image user posted image   
 
user posted image user posted image Č I M     D L J E     3 v 1 ! user posted image user posted image

 
Že dobile svoja zakladka:


Pikica5 PDP 22.2.2009 ; rodila 28.12.2008, CR
user posted image TAJ 2005g, 43,5cm in user posted image MAJ 2045g, 44cm
 
 
Persida PDP 11.3.2009 ; rodila 7.1.2009 
 user posted image TOMAŽ 1550g, 41cm in user posted image ANŽE 1840g, 43,5cm


Nokes PDP 9.3.2009 rodila 1.2.2009
user posted image  IVANA 2040g, 46cm in user posted image  VITAN 2450g, 49cm


Hedviga PDP 2.3.2009 rodila 9.2.2009
user posted image   ŠPELA 2140g, 47cm in user posted image   MIHA 2700g, 48cm


(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 1562
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
14.2.2009 21:31:48   
šmarnogorka
Lep valentinov večer vsem zaljubljenkam v svoje trebuščke user posted image  , otročke in možičke

Pikatara - z veseljem se prijavljam na četrtkov desert, že v naprej hvala za tako prijetno povabilo!!

Rmmaja user posted image za EasyWalkerja, izgleda zelo dobro in tudi teža je znosna.

Glede vozičkov sem jaz postopila podobno kot Taškica. Se mi zdi to ful pametna rešitev. Pred dnevi sem kupila dobro ohranjen rabljen Hartan Z II. za 250 EUR. Košari s trdim dnom bom dokupila - ne original od Hartana, ampak kar kakšni cenejši in me bo vse skupaj prišlo ne več kot 370 EUR za celoten voziček. Gospa, ki mi ga je prodala je dejala, da se njena dvojčka nista hotela vozit z vozičkom, zato je tako lepo ohranjen. Pri letu in pol jima je kupila marelo - oz. 2 mareli, ker se hočeta, če ju že spravijo v voziček, voziti vsak posebej ;). Ta otoška psihologija mi je sploh dala misliti. Sem bila baje po pripovedovanju svoje mami jaz prav takšna - takoj, ko sem naredila prve korake me niso več spravili v voziček.  Bomo videli, če geni kaj vplivajo v tej smeri.

Glede trebuha - tudi meni vidno vzhaja, kot pustni krof se počutim. Sem na sredini 28.tedna in brcanje je hiperaktivno. Pa občasno kri iz nosa, pa en hemoroid se pripravlja, da se naredi, pa mu ne dovolim, čutim tudi, da se mi širijo spodnja rebra - občutek, kot bi bila na natezalnici. Spanje pa po kosih - zbujanje na vsaki 2, 3 ure; teža narašča, pa verjetno bi se še kaj našlo. 
Ampak pravijo, da vse to sodi zraven, tako, da se prav nič dosti ne sekiram zaradi takih malenkostiuser posted image .....

Vsem prijetno nočko.

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 1563
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 0:05:04   
darjau
Ma men je važn pri vozičku, da ima velika kolesa in sprednja premična v vse smeri, da ti ni treba dvigovat vozička, ko hočeš zavit. Tale Easy Walker mi je ful všeč, morm sam še mojga prepričat, da dava tok za voziček. Aja pa še to mi je všeč, da lahko lupince gor daš (zelo prav pride). Kako je pa s poštnino?

Kakšno je to predavanje 19.2.. A je to v sklopu šole za starše? Je to redno na programu al samo občasno, kok občasno? A ste šle še enkrat v šolo? Jaz sem bila konec leta 2005, moram it še enkrat?

Sama vprašanja so me, k da bi bla prva nosečnost user posted image , včasih se prav tko počutim.

Zdej grem pa počas spat.

Lahko noč vsem, pa saj verjetno že vse spite.

(odgovor članu šmarnogorka)
Neposredna povezava do sporočila: 1564
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 7:54:53   
taškica
Darja - evo te še jaz pozdravim, sem te včeraj pozabila. Ma super se mi dzi, da so še umetniki na tem svetu podobni nam. Aja, pa zelo si pridna 2 in 3 leta star otrok - madona to pa niso heci!!!! Bravo in čestitke!!!!! Dvojčka na dva podlage!user posted image  

In ja, Snežinka, sploh ne more bit več drugače. Jaz imam pravi team doma, prva dva fanta sta dosti blizu skupaj in sta na relaciji prijatelj-prijatelj; nista si pretirana konkurenta, zdaj pa še dvojčka. Si sploh več ne predstavljam, da bi bil eden, pa ta malček odmaknjen in čist posebej.

Snežinka - drugače se pa s teboj vse strinjam glede vozička. Če ti je eden všeč, kupi ga. Res je, da voziček, če ga le redno uporabljaš popolnoma uničiš v 2 letih. In Šmarnogorka - veš, po moje ga moji/naši ne bodo sračkali v voziček iz vozička.  Ne vem, to ni nekaj v krvi in genih; enostavno jaz druge šanse kot da sta v vozku ne bom imela. Ma kakšna demokracija, pri nas bo vojska user posted image user posted image .

Maja - meni tudi krvavijo dlesni. Ponoči pa spim z odprtimi usti - groza; nosnico imam skos zamašeno. KO pa vstanem pa je ok, prav smešno. Tudi jaz se zbujam, pa sploh se ne znam več namestiti - pa tako dobro sem doslej spala. Imam pa veliko potrebo po spanju; tudi če popoldne zaspim za kakšno uro, sem ob 10ih koma.

Darja - predavanje je res občasno in redko. Mislim, da je pametno da prideš, je pa v okviru MŠ. Jaz malček hodim na šolo; na nekatera predavanja; res pa je da sem jo obiskovala nazadnje leta 2002 - pri ta prvem, pri drugem več ne, sem pa veliko pozabila. Mislim, da je 5 let tisto obdobje, ko obnavljaš znanje :)))).

Tudi jaz premišljujem, da bi mojega s seboj pripeljala, ker on ni tolk notri v dvojčkih. Odlaša na trenutek ko se bodo rodili user posted image  Si bom pa vzela čas za kavo, definitivno. Majči super bi bilo, da prideš.....


Nushka - meni sicer okoli popka ni nikoli kar samo od sebe bolelo, temveč na dotik. Špikanje pa itak, da je vedno prisotno. Čez celo nosečnost.....

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu darjau)
Neposredna povezava do sporočila: 1565
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 7:57:09   
taškica
Aha, manjka nam Suncica - se ni oglasila ze nekaj časa in kaj je z našo Skorpijo?

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1566
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 9:22:50   
nokes
jutro!

najprej opravičilo vsem, ki so se nam pridružile, pa jih do zdaj še nisem pozdravila! saj poskušam sledit napisanemu, pa mi nekako pade iz glave user posted image !!!

vidim, da se organizirate za predavanje o dvojčkih, fajn! najboljše od vsega je, da se boste spoznale user posted image , malo manj koristnega boste zvedele, še najslabša pa je njihova reklama o prijazni porodnišnici!!! moja izkušnja je, (in tudi izkušnja mamic, s katerimi sem bila v sobi), da je povsem brez veze delat porodni načrt, svoja glasba??, ja itak user posted image , priklopijo te na mašine in moraš ležati, kar je najslabši položaj za rojevanje, vprašajte babico, če lahko pijete med rojevanjem!!! teoretično seveda, ni problema! v porodni NIKAKOR!!! aja, ne smete spustit niti najmanjšega vzdiheca, ker tratite energijo in moči za porod!!! tako je bilo pri meni, ja gospa, kaj pa kričite??? kričim zato, ker boli in mi po naporu krik predstavlja olajšanje. (tako kot npr. tenisačem ali pa dvigovalcem uteži). no, sestre vas bodo poskusile prepričat nasprotno, da morate rojevat v tišini in zraven še malo trpet (zob pa ne smete stiskat, ker ste potem preveč zategnjene)! se opravičujem, ker sem negativno nastrojena, ampak tako je bilo pri meni in vse, kar so nam povedali na predavanju o porodu, je en velik larifari!!! in če vsemu temu verjameš (marsikatera je res prišla na porod z zbirko svojih 10 najljubših CDjev in z željo po zeleni porodni sobi user posted image user posted image , pa s pručko za rojevanje in še čem), si na koncu zelo razočarana! moje mnenje je, naj nehajo leporečit in naj raje osebje enkrat letno pošljejo na komunikacijske vaje ali pa naj jim za novo leto podarijo bonton! ah, dovolj!user posted image

kdo je spraševal o mojem peseku??? hja, je kar zmeden, moj pekec flekec. ni več center dogajanja, pa se mota pod nogami in od časa do časa ga zalotim, ko strmi v tamaladva z dvignjenim repom in čisto napet! moramo zelo pazit, da niso nikoli sami, da ne bi našemu pikecu padlo kaj na misel! ampak, ko bodo lepi dnevi in tamaučka malo večja, bomo šibali na sprehode in tudi njemu bo super! tak da pustimo času čas.

aja, avto še kar kupujemo, mater, čakam na kakšne spomladanske akcije. v cliota gre voziček, če poderem zadnje sedeže!!user posted image , NEKAKO SEM SE ZAKALKULIRALA! pardon za velike...

aha, voziček, vidim, da je EW kar velik hit pri dvojnih mamicah! povsem razumem. user posted image trenutno vem za eno slabost: nima ročne zavore. vse ostalo sporočam sproti!

kaj še??? aja, ena ima sladkorno, če rabi kakšen nasvet, naj me kontaktira na zs! no, nasvet za vse, ki samo berete: jejte normalno in ne se sekirat, ker mine takoj po porodu!

aha, čakam hediko, da pride domov, pa da se mi pridruži na dojenčkih! kmalu boste ena za drugo prišle tja! boste videle, kako je lepo! uživajte, božajte trebuške in pazite nase!

aja, saj res: SKORPIJA!!!!???? si v P?

_____________________________

nokes

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1567
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 10:27:55   
pikatara
Shadow pa voziček imamo pa mi. Prej ga na netu nikjer nisem našla, pa sem cel doktorat nredil. Enkrat je Lara omenila nek fajni voziček v Gorici in sva ga šla z mojim pogledat. Prej sva videla že vse ostalo v živo kar se je dalo. Takoj nama je bil všeč in sva ga vzela. Zanj sva dala sicer 500 eur, ker nisem poznala te cene in tega vozička na netu. No pol sem ga pa le odkrila. Če te zanima kaj več slikc so v mojem albumu, imaš link tudi na teh naših straneh, decembra enkrat. Je pa super, sem zelo zadovoljna z njim, čisto enostavno se zloži, ima vse kar potrbuješ vključno s košarami,.... Če tekaj kaj več zanima povej ali pa poglej strani nazaj, je čist podrobno opisan. Lahko ga pa prideš pogledat.

Taškica ti me pa vedno nasmejiš. Maja upam, da ti uspe prit. Tortica pa šampanjec bosta sigurno. Povejte kakšne so vam všeč, delamo vse po željah. Hvala obema za nasvete glede pranja in likanja. Maja meni nos skoz nagaja, trebuh me peče ko sam vrag, da o hrbtu sploh ne govorim. Spet tri dni nisem šla plavat in komaj vstanem. Ampak bo že popoldne bolje, ker se bom razmigala. Najprej za pol ure ven na sonćek s Taro, pol pa plavat. Po plavanju pa brancin z mladim krompirčkom in regrat, pa kozarček belega in na kavč.

Snežinka tale voziček ima 22 kg z vsemi dodatki. Meni je res všeč. Sicer ga boste pa v četrtek videle. Če se bo pa tvojemu nazaj v službo mudilo, pa te katera od nas lahko pol pelje domov. Povejte le kakšno tortico si želite.

Shadow najbolje da ti pošljem telefonsko na zs, pa pokliči in ti vse razložim glede tega vozička. Vsi ki so si ga do sedaj ogledali, jim je bil všeč.

Šmarnogorka super, da si za naše srečanje. Daje te pa vse isto kot mene, le s hemoroidi imam mir.


(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 1568
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 11:43:51   
suncicica
nic bat ,zaenkrat sem se tukaj. jutri bomo videli kaj nas caka.....


maja...sem se prav nasmejala ko sem brala tvoj postuser posted image .jaz imam ze ceko nosecnost zamasen nos ponoci,tako da diham na usta. dlesni mi tudi skoraj ves cas rahlo krvavijo,in da ne omenjam smrcanja....vcasih zbudim samo sebe.
pa tudi kolca se mi veliko...
pri postelji pa bi itak rabla enga vilicarja ,da me dviguje.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu pikatara)
Neposredna povezava do sporočila: 1569
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 12:17:05   
Skorpija
Punce, jaz sem še vedno tukaj user posted image user posted image user posted image in nič ne kaže na to, da bi kaj kmalu kam šla... No, jutri imam pregled, pa bomo videli kaj bo rekla moja G in če prav razumem, ima jutri pregled tudi Suncinica. Ma a veš kaj draga moja, glede na to, da sva še edini marčevki, dejva še mal počakat, kaj praviš user posted image Jaz še kakšen teden, ti pa dva, pol bo pa že res toplo zunaj...

Nokes, škoda da imaš za sabo tako slabo porodno izkušnjo user posted image Kdo je bil pa tvoj porodničar? No, hvala bogu je rezultat vsega skupaj krasen in najboljša tolažba, slabe stvari pa človek itak hitro pozabi...

Am, kar se tiče mehčalcev in likanja - jaz uporabljam namesto mehčalca kis in je super, uporabljala sem ga že prej samo za naju in ga bom tudi zdaj. Polikala pa sem sam otiste cotice, ki pridejo direktno na kožo, ostalih ne, ke pa bo čas za take detajle potem user posted image

Lepo se imejte punce, midva greva na en ornk sprehod, k oje tak krasen sonček zunaj, jutri pa vam poročam, kako bomo opravili.


_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1570
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 13:44:15   
mlinčka
En lep sončen pozdravček, punce!

Huh, sem se le opogumila in sva jo po dolgem času mahnila na Rožnik user posted image . Sem že čisto zarustala. Je kar šlo, no, čeprav me klanec kar zdeluje. Gre bolj na počas pa sopiham tud na vsa pljuča. Ampak je fajn. Upam, da se bom večkrat spravila, ker mi hoja res paše, za kej drugega sem pa rahlo prelena user posted image .

Glede četrtka sem takoj za kako kavico in sladko pregreho! Mal mi je sicer nerodno, da bi pikatari gužvo in delo povzročale in sem tudi za kako lokalno slaščičarno, sem pa seveda vabila zelo vesela. Kakor boste rekle, jaz moram pač vedno nekaj komplicirat user posted image . No, saj do takrat še kakšno rečemo.

Suncicica in Skorpija, ne se dat user posted image

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 1571
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 14:18:07   
Barbk
Snežinka tnx za info. A kaj veš za kateri model oz. letnik gre? Meni se zdi (zaenkrat) ta voziček še najbolj izbira. Seveda je pri mareli prednost teža, sam kaj ko nisem 100%, da so določene primerne od rojstva, čeprav piše, da so. V glavnem zaenkrat se čist nagibava (čeprav moj prav, da mu je grd user posted image ) EW, še posebej k imava že od prej 1 Maxi cosi lupinco (eno bomo še kupili) in mi je super ker jo lahko uporabljam na vozičku. Ne glih za sprehode, ampak je superca, če greš kam v šoping pa bebici zaspita v avtu in pol brez problema samo namontiraš lupinco na vozek in gasa. To se je pri nas ful pri Buzzu obneslo, čeprav sem Manco lahko prekladala, slačla, oblačla pa je ona kar spala. user posted image
Jaz pa ne bom šla na predavenje o dvojčkih, čeprav se zavedam, da ga verjetno do avgusta ne bo več. Ampak jaz kar malce potihu računam na vas moje dvojne sonosečke, da boste meni, pa še kateri ki se ga žal ne bo mogla udeležiti, posredovale kake informacije.
Darjau dobrodošla med nami in veseli me, da nisem zadnja na seznamčku. Kar naj tale naš seznam pridno raste. user posted image
Nokes meni je tudi žal za tako negativno porodno izkušnjo. A si rodila v Lj? Jaz močno upam, da se bo letos ponovila pozitivna porodna izkušnja od leta 2006. Jaz sicer med popadki nisem spuščala glasne zvoke (sem bila čist fertik od popadkov pa me je kar zmanjkovalo), sem bila pa precej glasna (beri zelo kričeča user posted image ) ob potiskanju, pa me babica ni nič kregala, zmerjala. Ko mi je zmanjkalo moči za iztis glavice mi je rekla, da naj sam še dvakrat potisnem pa bo, pa sem ji ko ena mala deklica skoraj zajokala, da ne morem več, se mi je samo nasmehnila in rekla "saj bo šlo". In je šlo, seveda ob glasnih krikih. Meni so te pomagali.
Šmarnogorka, ker sem tak velik firbc babji user posted image  bi te vprašala iz kje si?
Suncicica  in Skorpija držta se.
Veste kaj pa jaz danes oz. že od včeraj vneto delam-iščem rabljeni AS na netu. Čakam na en odgovor pa ne vem, če ga bom dočakala. Bemtiš sem tolk neučakana in komaj čakam brcike teh mojih dveh škratkov, medtem ko jih pa čakam bi ju pa tako rada poslušala. Upam,da mi ga uspe kmalu dobit, k me kar razganja od neučakanosti. user posted image
No zdaj pa šibam se še mal k mojmu user posted image  stisnit. Vse prav lepo pozdravljam in uživajte na sončku.

< Sporočilo je popravil Barbk -- 15.2.2009 14:21:33 >


_____________________________

30.12.2006 sva po osem dnevni zamudi dočakala najino princesko Manco.Najina sreča je zdaj popolna...:o)

Za mesec in pol sta Brina in Žiga pohitela in našo družinico povečala...Pa nas je 5!
(10.7.2009 ob 9.49 in 9.50)

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 1572
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 17:30:47   
šmarnogorka
Živjo,
sem user posted image , ker sem že 2 x ful napisala, pa je očitno nekaj narobe na serverju, da mi gredo moji posti v nič.
Tole je test, če sedaj zadeva deluje.

(odgovor članu Barbk)
Neposredna povezava do sporočila: 1573
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 17:37:31   
šmarnogorka
Ok, sedaj pa spet od začetka pišem
sem bila na sprehodu, Mlinčka, tudi jaz sem čisto zadihana in sedaj že popolnoma brez kondicije. Vsak, pa čeprav le 5m vzpon me zasopiha. Ampak se zavedam, da bo vsak atom moči v porodnišnici prav prišel.

Pikatara - predlagam, da tvoj fant oz. mož pripravi tortico po tvojih željah in okusu, me se bomo pa prilagodile, a ne punce? Meni osebno paše vse, kar vleče na sladko - pa naj bo čokoladno, sadno, .....user posted image

Nokes - hvala za opis izkušnje v porodnišnici. Se mi je zdelo malo sumljivo, da bi tam ustregli našim 1001. želji, kot se hvalijo na MŠ babice.
Tvoj pesek je pa verjetno res kar zmeden, ampak na sprehodih bo pa ves ponosen čuval otročičke. Lepo se rihtajte!

Barbk - odgovor je skoraj na dlani - stanujem v okolici Šmarne gore. Če bi rada izvedela kaj več, se mi oglasi na ZS.
Mene pa tudi firbec matra - kaj je to AS, kar iščeš na netu?

lepo nedeljo še naprej, upam, da bo sporočilce objavljeno

(odgovor članu šmarnogorka)
Neposredna povezava do sporočila: 1574
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.2.2009 17:41:17   
Barbk
IZVIRNO SPOROČILO: šmarnogorka


Barbk - odgovor je skoraj na dlani - stanujem v okolici Šmarne gore. Če bi rada izvedela kaj več, se mi oglasi na ZS.
Mene pa tudi firbec matra - kaj je to AS, kar iščeš na netu?





Se mi je zdelo. user posted image  Sem jaz tudi iz okolice Šmarne.
AS je angelsound in sem že mal žalostna. Saj ga dobiš, sam zdaj je najcenešji kar sem zasledila 45 eur. Še mal počakam pol pa tud tega kupim. user posted image

_____________________________

30.12.2006 sva po osem dnevni zamudi dočakala najino princesko Manco.Najina sreča je zdaj popolna...:o)

Za mesec in pol sta Brina in Žiga pohitela in našo družinico povečala...Pa nas je 5!
(10.7.2009 ob 9.49 in 9.50)

(odgovor članu šmarnogorka)
Neposredna povezava do sporočila: 1575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  61 62 [63] 64 65   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  61 62 [63] 64 65   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?