|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  66 67 [68] 69 70   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
18.2.2009 20:39:04   
suncicica
sem sla precekirat  user posted image user posted image 2009.
upam da se tipkamo tam kmaluuser posted image user posted image


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu mucka25)
Neposredna povezava do sporočila: 1676
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
18.2.2009 20:45:34   
šmarnogorka
Hvala vsem za vzpodbudo!!
user posted image  Lep občutek, ko veš, da nisi sam.
Res sem ratala pridna in bom še bolj, v igri je samo še poselja in kavč, pa poskušam s čimveč pozitivnimi mislimi. Na preglede me bodo vozili domači ali taksi. V avto se ne vsedem več, čeprav sem še do včeraj prav pogumno šofirala.
Ponoven pregled pri prim.Cerarju imam čez 14 dni, ko bom začela 30.teden.
Po flosteronu imam reakcijo - me oblivajo vročinski valovi (ne gre za povišano temp., ampak valovi, kot bi bila v menopavzi ;)). A ima katera izkušnje s flosteronom? A se je še katera tako zgodaj odpirala, pa potem še nekaj tednov zdržala? Baje se vse to da, malo odprt, zmehčan mat.vrat še ni porok za porod. S tem me je danes potolažil prim.Cerar glede na njegove dolgoletne izkušnje.


Cembi - dobrodošla med nami!
Nokes - z veseljem bomo brale odprto temo! Sem si ogledala tvoj parček - čudovita sta!! Bravo!

Vsem čimbolj miren in brezskrben spanec.user posted image


(odgovor članu mucka25)
Neposredna povezava do sporočila: 1677
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
18.2.2009 22:37:34   
nokes
čeeeer, punce,

tema dvojčki 2009 odprta na "dojenčku", tako da kar pogumno kukajte in kaj napišite, pridem tudi jaz pogledat k vam, da ostanemo na vezi...

snežinka, peljala sem psa k veterinarju, na cepljenje, pa da odščipne še krempelj, ki je bil ful dolg, jaz pa tega ne upam sama, da ga ne ranim. pa je super tečna zdravnica pograbila psa, niti pogledala ga ni, pa štrc, je odletel noht pa malo mesa, jp, kri je špricala po ordinaciji, pes se je drl, kot da ga iz kože dajemo, jaz sem pa sedela tam s trebuhom in gledala tole dr kot da je z marsa! pa se je opravičila? pa ji je bilo hudo? pa je počohala vsaj psa? neeee! ker je bila tečna, še mene ni pogledala, ko je končala! no, mene je nekaj zategovalo tam spodaj, pa sem počasi odpujsala z ranjenim psom domov. joj, sva morala komično zgledat user posted image , gazdarca tik pred porodom, pa šepajoč in ranjen pes user posted image . no, razburjenje je po moje naredilo svoje in začelo se je nekaj ur kasneje... the rest is history user posted image . no, jaz sem prepričana, da je tale šok pri meni deloval tako. pri tebi nisem mislila nič konkretnega, samo vedeti moraš, da je nosečnost z 2 vseeno nekaj posebnega in toliko večji napor za telo, pa je po moje potrebno biti previden. pač vprašaš vašo vaditeljico oz. poveš, da je malo bolj pozorna in mogoče lahko kakšno vajo prilagodi.

šmarnogorka, pozitivne misli so najboljše za tvoja dva pikeca! jih vam pošiljam poln koš! user posted image

cembi, dvojčke 009 sem odprla na temi dojenček, ne na nosečnosti. ah, saj boš kmalu tam! user posted image  zaenkrat pa dobrodošla!

_____________________________

nokes

(odgovor članu šmarnogorka)
Neposredna povezava do sporočila: 1678
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 5:56:55   
mlinčka
Dobro jutro!

Ne morem spat pa sem vam prišla eno kavico skuhat:

user posted image

Dans gremo pa nekatere spet mal v šolo, ne user posted image ? Katere smo pa sploh še kandidatke, ko nam punce kar bežijo rojevat? Jaz skratka pridem. Če sem prav razumela je predavanje v predavalnici stare porodnišnice, ne? A čmo si dat kake nageljne v gumbnice, da se prepoznamo al bomo več al manj itak same RR-jevke tam user posted image ?

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1679
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 10:18:15   
emaa
Šmarnogorka jaz sem imela zmehčan in skrajšan MV pri 26 tednih, dobila flosteron (meni je bilo tudi ful vroče, traja kake dva dni). Čez dva tedna so mi ustavljali popadke, MV še krajši, čez tri tedne ga praktično ni bilo več, pa sem vseeno prišla do točno 36 tednov s počivanjem. Tako, da se da. Pa sem kar nekajkrat vmes imela popadke, itd.

RNMaja čestitke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 1680
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 13:28:39   
blanč
Mlinčka a tebe te dve tvoji žabici že kaj brcata?
Punce dobro poslušite danes predavanje, da boste lahko izčrpno poročaleuser posted image
Kdaj ste začutile prve brcike???


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1681
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 13:50:53   
Rubin.
Lara, ko boš popravljala seznam:
 
To je moja 4 nosečnost, doma imamo pa že 3,5 letno navihanko, PDP pa naj bi bil 25.9.
 
 
Rubin  (1user posted image  ;0user posted image ); PDP  ? enojajčnauser posted image  user posted image

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1682
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 13:52:18   
nokes
ojla, blanči, a maš ti danes RD???

če ja, potem, epi brdej tuju, epi brdej tuju, epi brdej dir bla-a-nch, epi brdej tuju! user posted image ,

brcike? hmmm, jaz kar pozno, tam nekje okoli morfologije! zdaj vem, da vse, kar je bilo prej, je bila samo slaba prebava!

aja, pozdrav vsem od hedi! več napiše sama, ko uspe otroke od jošk odtrgat!user posted image

_____________________________

nokes

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 1683
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 14:18:16   
sonček85
rm maja -aprilčica -čestitke  in pazi na svoja dva sončka.Grem veselo novičko sporočit kr k aprilčicamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 1684
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 14:37:37   
Pat74
user posted image user posted image user posted image za našo aprilčico Majo in njena fantka - naj hitro zrasteta in se poredita, da boste lahko vsi skupaj uživali doma!

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 1685
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 16:59:21   
šmarnogorka
Živjo!

Emaa - najlepša hvala za tvoj odgovor, ki ja zame prav tolažilni. Ti si primer, da se da zdržat. user posted image Te ima ves čas v mislih!!


Kot sem izvedela Majina fantka lepo napredujeta - sem zeloooo vesela vsakih takih novic! user posted image

Blanč - brcike sem začutila pri 16. tednih - ampak, to so bili bolj eni taki mehurčki; okoli 19.tedna pa je bilo brcanje že bolj resno.

Lepo vas pozdravljam in se prav počasi odvlečem nazaj počivat. Imejte se lepo, pazite na user posted image  user posted image  v vašem trebuščku.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 1686
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 17:22:28   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: nokes



epi brdej tuju, epi brdej tuju, epi brdej dir bla-a-nch, epi brdej tuju! user posted image ,



Hvala nokiuser posted image user posted image user posted image user posted image jo kar slišimuser posted image


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1687
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 18:10:52   
taškica
Ja, kje pa ste danes vse punce?

Blanč, vse najboljše!!!!!!!!user posted image

Majo smo danes videle v porodnišnici, nas je prišla pozdravit na kavico. Super se držijo tako ona kot oba fanta. Hvala bogu, je pa rekla, da bo kmalu objavila kakšno fotko, drugače pa vse pozdravlja na tem forumu.

Predavanje ni bilo bogve kaj posebnega, nič novega ne izveš - tako kot je rekla Noki - glavno je da se spoznamo.

Noki - a misliš, da je bil res ta stres kriv za porod, si se tako čustveno razburila? Pa si čutila kakšne popadke? Pri tebi je zelo hitro napredovalo...

Kako sta pa danes tvojadva cukra? Imate že ritem? Je res eden bolj dominanten, ne zna počakati? Kako ste ponoči?







_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 1688
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 19:17:36   
nokes
IZVIRNO SPOROČILO: taškica


Majo smo danes videle v porodnišnici, nas je prišla pozdravit na kavico. Super se držijo tako ona kot oba fanta. Hvala bogu, je pa rekla, da bo kmalu objavila kakšno fotko, drugače pa vse pozdravlja na tem forumu.

A res??? kako lepo, da ste se videle! Samo, da so vsi ok! a sta fanta v inkubatorju? kako to, da se je začelo toliko hitro? joj, saj vem, sem preveč radovedna...  pozdravi in poljubi nazaj, predvsem pa fantoma user posted image

Predavanje ni bilo bogve kaj posebnega, nič novega ne izveš - tako kot je rekla Noki - glavno je da se spoznamo. vidiš!! ste ziher same fajn babe, mi je kar malo žal, da me ni bilo zraven, ajde punce, poročilo s predavanja za blanč in šmarnogorko!

Noki - a misliš, da je bil res ta stres kriv za porod, si se tako čustveno razburila? Jp, ker sem tega mojega cucka kar malo počlovečila, pa me vse, kar se njemu zgodi hudega, ful boli user posted image  kako bo to z otroci zgledalo, si ne znam predstavljat!  Pa si čutila kakšne popadke? hmmm, tisto otrdevanje se je stopnjevalo... , pa močno sem bila razburjena, to je res! Pri tebi je zelo hitro napredovalo...

no, zdaj pa mi je nekaj zbrisalo, ko sem ti odgovarjala o hranjenju in spančkanju. v glavnem takole: ena dobrih strani flaše je ta, da otroke nahraniš in nato spijo! budimo ju na 3 ure, previjemo in spet nahranimo. vmes mogoče malo pojokcata. to pa je to. zaenkrat bi rekla: družinska idila! me je kar strah, ko se bo nehala! user posted image




< Sporočilo je popravil nokes -- 19.2.2009 19:18:52 >


_____________________________

nokes

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1689
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 19:50:45   
Barbk
Čer,

sem mal zabušavala te dni...user posted image  Ne sem brala vas moje dvojne sonosečke sam za pisat pa ni bilo časa. No bom pa zdaj bolj kratka, ker sem tolk zmatrana. user posted image  si je včeraj grdo zvil gleženj, smo bili včeri dobre 3 ure na urgenci (sedela in stala pa sem bila čist  zmatranauser posted image ), doma me je pa že čakala Mančika. Miška je seveda zahtevala pozornost tako kot vsak dan, pa še user posted image  je rabil pozornost. Res ne more hodit in je treba led prinest, pa za pit, pa tisto in ono.....Danes je že malenkost boljš, sam še vseeno ne more nič. Sej se mi skoz opravičuje ko vidi, da sem zvečer kot cunja, sam ni kaj. V dobrem in slabem, a ne. user posted image

Ne morem pa končati, da ne bi iskreno čestitala Maji za tako ekspresno prehitevanje po desni user posted image  (no mal heca) in za mala sinkota. user posted image
In seveda še čestitke naši Skorpiji ob rojstvu sinčkov. user posted image
Blanč tebi pa tudi vseeeeee najboljšeeeeeeee!user posted image  
Pa dobrodošli novi dvojni nosečki. user posted image

Zdaj pa šibam Manco spat dati, pa sem mogoče še kasneje javim.
Pozdravček prav vsem.



_____________________________

30.12.2006 sva po osem dnevni zamudi dočakala najino princesko Manco.Najina sreča je zdaj popolna...:o)

Za mesec in pol sta Brina in Žiga pohitela in našo družinico povečala...Pa nas je 5!
(10.7.2009 ob 9.49 in 9.50)

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1690
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 21:16:01   
lara light
Srčice moje dvojne,
HB, da je majči in fanta ok!user posted image user posted image

Noki, grozno, te popolnoma razumem, jaz bi isto odregairla, ne, po pravici povedano bi veliko slabše....bogica ti in kuža

Blančica, VSE NAJBOLJŠE, VSE NAJLEPŠE!user posted image user posted image user posted image  samo zarad tebe sem prišlauser posted image  
Žačela čutiti mehurčke v 17 t, a samo malo...potem se je zelo počasi stopnjevalo, še danes v 27 t sta zelo mirna in se občasno oglašata z nežnimi brcami.

Šmarnogorka, drži seuser posted image
Sunčičica, nobene sileuser posted image
Barbk, naj se dragi pocajta čimprejuser posted image
Taškica, RTIuser posted image

Lepotičke moje, dajte same furat malo naprej seznam, jaz sem v ilegali. Rabim odklop. Se mi je preveč nabralo. Da ne bo pomote, vse ve ste krasne, super ste, rabim vas, najbrž vas bom vsake par dni brala,......hvala za razumevanje. Saj pridem nazaj, le nekaj časa me ne bo.

Vse dobro vsaki posebej, poljubček!user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu Barbk)
Neposredna povezava do sporočila: 1691
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 21:16:56   
Snezinka4
Poročilo s predavanja: Se strinjam s Taškico, res ni bilo nič posebnega in nič posebno novega. Par stvari bom omenila. Sem le obljubila, da bom podala poročilo.
Precej je bilo govora o samem porodu oz. o porodni sobi. Dvojne nosečnice so v porodni sobi dosti bolj pod kontrolo kot enojne (no, tudi že prej). Ponavadi dobijo zaradi večjega števila prisotnega osebja tudi večjo sobo. V pripravljenosti je anestezist, pediater, prisotna je babica skupaj z zdravnikom (ona dva se dogovorita kdo bo porajal), pomagata lahko še dve babici.
Porod ne more potekati v sedečem položaju, lahko pa v polsedečem. Zahtevate lahko "novo" posteljo, ki naj bi bila bolj porodnicam prijazna. Po porodu pediater takoj pregleda oba otroka. Ko rodite dvojčka imate prednost pri dodelitvi sob – lahko se zgodi da dobite "svojo" sobo. Ob predpostavki, da ni gneče. Če je vse ok greste domov v 4 do 5 dneh. Na vašo željo lahko še kakšen dan ostanete. Predavateljica je to celo priporočala – da se vzpostavi dojenje.
Telefon materinske šole je 522 60 48. Če imate kakršnakoli vprašanja jih lahko pokličete. Zanimivo se mi je zdelo celo, da jih lahko pokličete, če, ko boste v porodnišnici, ne boste imele stika s sestrami na oddelku, če boste s čim nezadovoljne, pa bodo one uletele in skušale pomagati. To se mi je zdelo zelo lepo.
Omenjali so tudi nabavo paketa za dojenčke. Kot vse že verjetno veste lahko dobite paket ali pa denar. Kar je pa pomembno je pa to, da lahko pri dobavitelju po nabavni ceni (ista cena kot v paketu) nabavite posamezne artikle. Mislim, da je to njihova stran: (http://recinko.si/products.php?cat=7).
 
Toliko o predavanju.
 
Sicer sem pa zelo vesela, da smo se spoznale. Res se mi zdite same fejst punce. Očitno drži to, da dvojčkov vsakemu le ni dano imeti.  user posted image Maja se pa super drži. Malčka smo videle na slikah in sta krasna.

(odgovor članu Barbk)
Neposredna povezava do sporočila: 1692
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
19.2.2009 21:24:02   
emaa
Glede števila osebja v porodni sobi bom komentirala samo to, da ne bi katera pričakovala, da je vedno vse to našteto osebje ob vas. Zdravnica je prihajala občasno pogledat koliko sem odprta, babica ali pripravnica tudi nista bili skoz prisotni, veliko časa sva bila sama v porodni sobi, je pa res, da sem dobila ta veliko porodno sobo. V operacijski sobi se pa jaz spomnim G, anestezistke, babice. Ko je moj otroka videl, je bila tudi samo ena babica, ki ju je rihtala (to je pa tako, če je nedelja popoldne, zvečer)

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1693
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.2.2009 8:20:36   
taškica
OJla punce, upam, da ste prvo kavico že spile......vsaj jaz sem jo, zdaj pa je v stanovanju lepa tišina, fanta sta v vrtcu in v šoliuser posted image . Olajšanje.

Šmarnogorka - bereš kaj literaturo? Jaz počakam pregled drug teden, potem te pa pridem obiskat, prav?

Lara - vzemi si toliko časa kot potrebuješ, ampak javi se nam pa, ker bomo v skrbeh zate. Jaz te čist štekam.

Suncici - kdaj imaš zdaj pregled? Vso srečo, pa javi se nam!

Bom tokrat še jaz enkrat copirala seznamček, potem pa prosim eno izmed ta "frišnih" da prevzame pobudo; saj je čist simpl, samo skopiraš, urediš in prilepiš.

Tudi meni je za včeraj žal, da nismo imele fotoaparata s seboj bi se lahko slikale. Ali pa še bolje, da se enkrat dobimo v jeseni ali poletju ali pa nevem kdaj v Tivoliju z našimi cmoki in se slikamo za album. Da se ve, da smo zmagovalke!

Barbk - drži se in čuvaj tudi sebe! Moški so veliko bolj vzdržljivi kot nosečnice!

Za vse, tudi Noki - koliko tetra plenic naj nabavim? 20 - je to dovolj? Koliko boste ve?

Jaz že par noči tako slabo spim, me oba fanta pritiskata pod prsmi tam kjer se mi začnejo rebra. Klju 10 povštrom v postelji ne najdem prave lege za spat. Ima katera kakšno dobro idejo?

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1694
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.2.2009 8:23:40   
taškica
user posted image Seznam dvojnih user posted image 2009user posted image user posted image   


user posted image

user posted image                                                             user posted image     
 
Suncicica (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP  28. marec, dvojajčna user posted image  user posted image
Pikatara (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 17. april, dvojajčna user posted image user posted image LJ 
Mucka 25 (2user posted image  ; 1user posted image ) ;
PDP 8. maj, dvojajčna  user posted image   user posted image
Dobrovoljčica (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 12. maj, dvojajčna user posted image user posted image
Šmarnogorka (1user posted image ; 0user posted image ) PDP 15. maj, enojajčna user posted image  user posted image LJ
Taškica
 
(3user posted image  ; 2user posted image ) ;
PDP 17. maj, dvojajčna  user posted image user posted image LJ
Lara light (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 26. maj, dvojajčna  user posted image  user posted image   GO
Stijan (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. junij, dvojajčna user posted image  user posted image MB
Nushka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 13. junij, dvojajčna user posted image   user posted image
Rozajelka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 21. junij, dvojajčna user posted image  user posted image  
Snežinka4 (3user posted image  ; 2user posted image );  PDP 26. junij, dvojajčna
 user posted image   user posted image
Kalina (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. julijdvojajčna user posted image  user posted image
Mlinčka (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 16. julij, dvojajčna  user posted image   user posted image
Belen (1user posted image ; 0user posted image ); PDP 27. julij, dvojajčna user posted image   user posted image
Blanč (1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 10. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image
Shadow(1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 18. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image MB
Barbk  (2user posted image  ;1user posted image ); PDP 20. avgust, dvojajčnauser posted image  user posted image     
Cembi  (2user posted image  ;0user posted image ); PDP 3. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Darjau  (3user posted image  ;2user posted image ); PDP 12. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Rubin  (4user posted image  ;1user posted image ); PDP 25.september, enojajčnauser posted image  user posted image
 

user posted image user posted image Č I M     D L J E     3 v 1 ! user posted image user posted image

 
Že dobile svoja zakladka:


Pikica5 PDP 22.2.2009 ; rodila 28.12.2008, CR
user posted image TAJ 2005g, 43,5cm in user posted image MAJ 2045g, 44cm
 
 
Persida PDP 11.3.2009 ; rodila 7.1.2009 
 user posted image TOMAŽ 1550g, 41cm in user posted image ANŽE 1840g, 43,5cm


Nokes PDP 9.3.2009 rodila 1.2.2009
user posted image  IVANA 2040g, 46cm in user posted image  VITAN 2450g, 49cm


Hedviga PDP 2.3.2009 rodila 9.2.2009
user posted image   ŠPELA 2140g, 47cm in user posted image   MIHA 2700g, 48cm 


Skorpija PDP 14.3.2009 rodila 17.2.2009 
user posted image   TILEN ?g, ?cm  in user posted image DOMEN ?g, ?cm


RM Maja PDP 26.4.2009 rodila 18.2.2009 
user posted image    FRAN 1205g, ?cm  in user posted image DANE 1600g, ?cm

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1695
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.2.2009 8:24:33   
dodi
Ojla!

Pri prvih dveh porodih res ni bilo prisotno veliko osebja...pri zadnjem pa nič ne pretiravam če rečem da je bila porodna nabita do zadnjega kotička sigurno 20 ljudi...
Anasteziologinja,pa ena mi je jemala kri za primer transfuzije,pa trije ginekologi(treh se spomnem)primarij Cerar,dr.Tul in dr.Premru-Sršen,dr.Blejčeva je stala pri vratih in se drla na Cerarja,dve babici,dva pediatra,en kup sester....pa veliko študentov,ki so prosili,če lahko pridejo gledat porod....je pa res,da je bil ta moj zadnji porod zelo kompliciran in se ga niti nihče razen Cerarja ne bi lotil po naravni poti....
Brez skrbi....če bo porod napredoval lepo brez posebnosti,bo v porodni dovolj tudi čisto osnovno osebje...če pa bi se kaj zakompliciralo pa se bo porodna v trenutku napolnila....


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1696
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.2.2009 8:29:31   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: dodi

Brez skrbi....če bo porod napredoval lepo brez posebnosti,bo v porodni dovolj tudi čisto osnovno osebje...če pa bi se kaj zakompliciralo pa se bo porodna v trenutku napolnila....



S tem se strinjam.

Tudi pri meni v porodni sobi ni bilo gneče user posted image . Dve babici - ki sta spremljali porod še v drugi porodni sobi in ginekolog/porodničar. So pa na oddelku vseskozi vsi potrebni ob slučaju CR. Po dobri uri v porodni sobi so se odločili za CR. Ko sem prišla v operacijsko, je bilo tam ogromno osebja. Res ogromno... Če na hitro prikličem iz spomnia- kakih10 ljudi je blo...

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 1697
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.2.2009 8:45:24   
pikatara
Šmarnogorka pridno počivaj in pazi da čimdlje zdržiš. Niši še na vrsti za rodit. Spoznale de bomo pa kasneje ko nas bo več.  Ti kar zaupaj Cerarju, ki je res strokovnjak. Če on pravi da bo vse vredu, potem bo. Ti le počivaj in čimveč pozitivnih misli. Bomo tudi me vse mislile nate. Pa le glej, da me ne prehitiš. Še nisi na vrsti. 

Cembi lepo, da si se nam pridružila. Dobrodošla in veliko veselja v nosečnosti.

Nokes kako sem vesela, da ste tako vredu. Je to dobra tolažba za vse nas. Temo dvojčki 2009 pa le odpri, ker vas je že tolko rodilo, še več nas pa še bo. Sem zelo vesela, da obstaja tema dvojčki 2008, ker sem tam marsikaj zvedela in bo to fajn tudi srečnicam za nami. Bogi tvoj kuža. Seveda je bil to šok, saj smo na te naše pesote zelo navezane. A se je na otročka že navadil?

Lara ti kar malo počivaj, me bomo pa mislile nate. Kako hitro čas mine, sploh ne morem verjet, da si že v 27. tednu, saj še ni dolgo, ko si čakala na morfologijo. Meni ta moja nosečnost od 21.tedna kar prehitro mineva, sploh ne morem verjet, da sem že pri koncu.

Taškica naj te nič ne skrbi. Boš še kar nekaj časa čakala na tvoja fanta. Bota velika in pridna kot mamica. Zelo dobro zgledaš in nič ne jamrat o svojih kilah, ker jih nikjer ni. Verjetno se ti je vaga pokvarilauser posted image . Tetr5a planic bom nabavila 20. Povijalnih sem dobila 5 in bom čakala, če jih bomo sploh potrebovali. Se moram takoj drug teden spravit na CSD in po vse stvari, ki mi še manjkajo, saj sem marec hitro približuje. Glede spanja pa žal nimam nasveta, ker imam iste težve. Kadarkoli se obrnem me desno pod prsmi tako pikne in peče, da me že malo skrbi. Razmišljam, da bi šla do svoje zdravnice, če je slučajno kaj drugega in ne otročka. Bom počakala do ponedeljka. Res ni luštno če ne spiš. Ampak se moramo navadit.

Sunčica kje si? Misllimo nate in lakamo poročilo.








(odgovor članu šmarnogorka)
Neposredna povezava do sporočila: 1698
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.2.2009 8:47:19   
Snezinka4
Emaa, Dodi, Sayuri hvala vam za vaše izkušnje.

Dodi, tvoj rek o čiščenju hiše in kidanju snega... mi je pa TAKO všeč, da ne vem, če si tega ne bom enkrat kar kam v okvir pa na steno obesla...user posted image user posted image user posted image  user posted image

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 1699
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.2.2009 9:24:33   
nokes
jutro,

berem tukaj in na drugih temah, da ste slabo spale... joj, tudi mi! idila, o kateri sem pisala, se je razblinila tudi pri nas, sem kot zombiuser posted image , zjutraj je vitan ful jokal, ker ...(kaj pa vem, zakaj user posted image ), naš kuža pa je zraven tulil, kot da je polna luna. no, čakam na zvonec in prijazno sosedsko delegacijo user posted image .

ok, grem kar po vrsti:

LL, odpočij si, odklopi, naužij se sonca, pobožaj trebušek, te bomo pogrešale in bom zelo vesela, ko te spet berem user posted image user posted image user posted image

snežinka, hvala za poročilo, jaz svoje sobe nisem dobila in vam povem, da mi je bilo lepše skupaj s puncami, ki so imele vsaka svoje izkušnje z otroci, pa fajn je, ker niso bile vse prvorodke, kot jaz, so kaj svetovale, pa še čas mine, ko klepetaš...

taškica, jaz imam okoli 30 plenic, perem non stop, user posted image , približno na 2 dni imam polno mašino, pa operem, se ravno izideuser posted image

hmmm, glede osebja  v porodni: dva porodničarja in ene 4 babice?? bi mogla mojega vprašat, meni se je zdela gužva, pa verjetno se je kje še kakšen anesteziolog skrival user posted image

pikatara, glede psa, preberi zgoraj! zdaj že jokamo (tulimo) v tandemu user posted image user posted image , saj je res ubošček, najprej glavni v bajti, potem pa pride konkurenca! počasi se bo že navadil, mu pustimo, da vsaki dan malo povohlja otroke, vsak dan ga vozimo na dolge sprehode in ga crkljamo, tako da mu ni ravno hudega (user posted image ??)

aha, povijalne plenice imam 4 in jih rabim samo za fiksiranje majčk, da ne zlezejo pod vrat user posted image , lahko bi imela tudi samo 2! jih skoraj ne rabim, ker imamo itak same bodije!

šmarnogorka, upam, da si ok. lepo uživaj in počivaj!

a ima sunčica danes kakšen pregled?? spregledalauser posted image ! držim pesti!

lepo se imejte in bodite še dolgo v enem kosu!

< Sporočilo je popravil nokes -- 20.2.2009 9:25:38 >


_____________________________

nokes

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  66 67 [68] 69 70   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  66 67 [68] 69 70   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?