|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
20.6.2008 22:31:55   
tatam
 
A enega za drugim al skupi (ta teorija je men sicer mal čudna, ampk ene to prakticirajo)?


Malo se vmešavamuser posted image
Sama sem dojila oba naenkrat na blazini.Je blo lažje,kot pustit enega se dret ta časuser posted image Pa hitreje je šlo!!Na začetku mogoče malo težje,a ko se navadiš gre ful lepouser posted image

< Sporočilo je popravil tatam -- 20.6.2008 22:32:21 >

(odgovor članu Anja23)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.6.2008 18:17:32   
Anja23
Ni panike! Sej zato pa je forum... Vsake izkušnje so dobrodošle... Hvala tatam!user posted image

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.6.2008 19:01:00   
lyra*
hei user posted image user posted image
 
Meni je tako vroče,da bom umrlauser posted image A je vam tudi kaj?user posted image
 
l.daisy čestitke za dva fantičauser posted image user posted image user posted image To mene še vse čaka in sploh nevem kako bom zmogla user posted image user posted image A je bil naporen porod? Glede na to,da si rodila po naravni pot  še dva sta....
Jaz sem se pogovarjala z G. malo o porodu,če bi imela CR ali naravno pa se nikakor ne morem odločiti.
Po eni strani me je strah naravnega poroda oz. bolečine,samo bi ful rada enkrat to doživela! Zmešnjava vglavnemuser posted image
 
charley ja,jaz sem kupila to blazino za dojenje in fuuuul lažje spimuser posted image  Tako,da upam,da se nebo zdaj kaj spremenilo. Tako,da če imaš težave z spanjem ti jo priporočam! Samo je odvisno kako dolgo ti bo pomagala,tako kot je l.daisy rekla ji je samo do 6.meseca,tako,da je res odvisno.
 
No da se pa pohvalim...v sredo smo bili na MF in je vse superuser posted image user posted image Imamo pa potrjeno user posted image  user posted image
Zdaj bom pa počasi začela kupovat...voziček že imam ogledan,košari za spanje tudi.......user posted image user posted image Se začnem kar smejat,ko pomislim,da bomo začeli opremljatuser posted image
 
Lepo bodite in nosečke božajte svoje bušije....mamice pa božajte svoje sončke!user posted image

< Sporočilo je popravil lyra* -- 21.6.2008 19:02:03 >


_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!! :)

(odgovor članu Anja23)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
23.6.2008 7:41:26   
mokatela
jutro souser posted image user posted image

Lyra čestitke za user posted image  user posted image . Tudi jaz nosim pod srcem user posted image  user posted image , a sta tako živahni, kot da bi bili user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image . Izgleda imata brcanje po atiju, ki je bil včasih zelo aktiven fuzbaler user posted image user posted image user posted image

Drugače počutje OK, le vročina in sopara me zdela do konca. Sicer pa še delam do konca tedna, pol pa dopuuuusttttttttt user posted image  user posted image  user posted image  user posted image . Do ponovnega pregleda 22. 7. sem na dopustu, pol pa bomo videli kaj bo G rekel, ali bolniška od začetka porodniške ali kako. Tu pri meni vlada prava mala zmešnjava user posted image user posted image user posted image , ampak se ne sekiram kaj dosti. user posted image

Lepo se imejte, čuvajte svoje sončke in božajte bušije ter uživajte kolikor se le da user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  


(odgovor članu lyra*)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
23.6.2008 9:49:06   
ANIME
Pozdravljene,

sem v 22. tednu in imam vedno več problemov sama s seboj user posted image . Sicer niso ravno veliki, ampak opažam, da se kar pojavljajo na vseh koncih.

- Vezi med nogami me bolijo ob vsakem večjem premiku (bolečina ista, kot bi prekolesarila 200km brez kondicije)
- križ je zjutraj še OK, do popoldneva me pa začne kar precej bolet, pa sploh ne vem kaj naj naredilm.
- noge so mi začele zelo zatekat (se mi zdi, da spijem veliko več tekočine, kot jo gre iz mene ... )
- vsakič ko se ponoči obrnem, se zbudim, da si križ nekako naravnam in lahko spim naprej ...
- ena taka smešna bolečina se mi vsake toliko pojavi diretk med prsmi (tam kjer se obe košarici modrca združita
- če sedim na stolu, mi včasih "zgornji" tako gor zleze, da ga moram malo dol potlačit, saj se mi zdi, da mi kar pljuča zapira


Ampak konec koncev kot sem rekla, noben od teh problemov ni za enkrat tako velik, da bi bila kakšna panika.


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu mokatela)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
23.6.2008 21:18:38   
MARTINŠČICA
Hojla bejbe!
Po dolgem času se spet malo "fočkam" tule.
16.5. sem imela CR in rodila user posted image  (10:01, 1105g) in user posted image  (10:03, 1845g). Od 16.6. smo doma in se imamo super. Zrasli smo za cca 1 kg, kopamo se v kadi, pridno jemo, lulamo, kakamo, jokamo in spimo ... Res je luštno.

LP Martinščica

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.6.2008 7:40:10   
sandra123
user posted image user posted image user posted image Martinščica...user posted image user posted image user posted image user posted image , super za tvoja fantička...pridno papcajte in rastite, tebi pa privoščim čimveč krepčilnega spancauser posted image

_____________________________

Lp, Sandra

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.6.2008 8:46:19   
mokatela
Martinščica user posted image  user posted image  user posted image  za dva nadobudneža in veliko lepih trenutkov vam želim user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu sandra123)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.6.2008 9:47:26   
ANIME
Čestitke!!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu mokatela)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.6.2008 10:34:14   
sandra123
Danes je naša julijka rahelca povila dvojčka - deklico in dečka
 Iskrene čestitke ob rojstvu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lp, Sandra

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.6.2008 12:34:38   
ANIME
Še ene čestitke!!!!!

Dobr je zdržala ... do 37. tedna če se ne motim!!!!! BRAVO!
Naj nekdo sporoči, če je vse OK!

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu sandra123)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
2.7.2008 9:34:28   
sandra123
Lep pozdravček vsem souser posted image z dvojčki...
Ker me že nekaj dni zelo dajejo krči, spodaj v trebuhu, občasno v križu in od strani, me zanima, ali ste tiste, ki ste že rodile imele podobne znake preden ste šle rodituser posted image Moj prvi porod se je začel z odtekanjem plodovnice, imela sem podobne krče kot sedaj že 1 mesec pred porodom, ampak, glede na to, da je od takrat že 7.let, nekako nisem prepričana, ali so tudi tokrat to samo nos. popadki, ki so znanilec bližajočega se poroda...Sicer sta moja user posted image user posted image še vedno zelo živahna, prava razgrajača, akrobata...sem pa v 33.tednu nos., v petek vstopim v 34.teden....
Če mi lahko katera pomaga glede te zadeve bom zelo vesela vsakršnega nasveta, odgovora.
Hvala že v naprej....


_____________________________

Lp, Sandra

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
2.7.2008 12:57:02   
spelka12
martinščica iskrene čestitke.

(odgovor članu sandra123)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   [Brisano sporočilo]
3.7.2008 23:41:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu spelka12)
  Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
15.7.2008 15:51:57   
citrončica
IZVIRNO SPOROČILO: mokatela

Martinščica user posted image  user posted image  user posted image  za dva nadobudneža in veliko lepih trenutkov vam želim user posted image  user posted image  user posted image


tudi jaz,malo pozno,a se mi je zdelo, da bi zdaj že moglo bit, pa sem šla pokukat!!user posted image

(odgovor članu mokatela)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.7.2008 12:08:17   
ANIME
Kako se pa ostale kaj držite ...

Jaz sem zdaj v 26.tednu in nekako se tolažim, da če "zdržim" še 3 tedne, da sem iz "ta hujšega" ven (vsaj kar se tiče kritičnosti preživetja otročkov).

Zanima pa me kdaj  ste (če ste) dobile tisto injekcijo za razvoj pluč in ali vam je to predlagal sam ginekolog ali ste ga morale same spomnit.  

LP

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu citrončica)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.7.2008 12:16:28   
emaa
Jaz sem ju dobila pri 26 tednih amapk zaradi popuščanja MV, drugače pa je ne bi dobila. 

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.7.2008 12:22:36   
lyra*
ANIME a ti si pozabila na nas?user posted image  Kje se potepaš punca? Meni je G. rekla,da mi zaenkra nebo dala nobene inekcije. A že maš velik buši?
 
Moj je že res pravi trebuhuser posted image  
user posted image user posted image  brcata,da že prav boli... ampak je lep občutekuser posted image
 
Zdaj letim pod tuš,pol pa kaj spakirat in pospravit ker ju3 letimo proti Grčiji!user posted image


_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!! :)

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.7.2008 14:15:18   
ANIME
emamair ... s kolkimi tedni si pa potem rodila?

lyra* ... nisem pozabila na vas ... danes sem se  vrnila z dopusta, pa sem se šla naprej to pozanimat. Sigurno vas pridem kaj pogledat, samo da malo več časa najdem!

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu lyra*)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
21.7.2008 14:22:58   
ANIME
Zdaj sem pregledala ves seznam in nisem nikjer opazila, da bi kje pisalo s kolkimi tedni so se vam rojevali vaši dvojčki.
Zanima me od katerega tedna naprej naj bi bilo "vse OK" (da nista več v smrtni nevarnosti) in pri koliko kg gredo lahko otroci domov (nekje sem zasledila, da jih spustijo iz porodnišnice, ko naberejo določeno težo v inkubatorju).

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
22.7.2008 22:49:24   
rina
moj G. pravi da po 36. tednu ni več problemov za dvojčke. Ker se itak hitreje razvijajo in pripravljajo na porod.
Da pa malo nosečnic zdrži do PDP-ja. 

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
22.7.2008 22:54:14   
emaa
Rodila na prvi dan porodniške, točno 36 tednov, 2kg fanta, ki sta potrebovala toplo posteljico, Luka je bil v njej 14 dn, sta bila tudi malo zahirana. No David je imel probleme nepovezane s tem. 

(odgovor članu rina)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
23.7.2008 8:31:10   
sayuri
Anime, jst sem injekciji za pljučka dobila v 29.t. Bila do pordoda v porodnišnici. NAjprej smo si zastavili cilj 33.tednov. NAto 35.tednov. Rodila sem v 37 tednu - natančneje 36 2/7. Oba sta sama zadihala, težka sta bila 2600g in 2490g. Domov smo šli sedmi dan po porodu. Nista rabila nobene dodatne nege. Domov sta prišla skorajda z odpustno težo (2540, 2480)

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
23.7.2008 10:11:44   
ANIME
Sayuri user posted image user posted image user posted image  - čestitke za parček in da si tako dolgo zdržala! Pridna user posted image

Upam, da boš ti in ostale dvojne mamice (oz. trojne) še naprej sodelovale na forumih, saj bom potrebovala informacije - verjetno še več, ko se vrnemo iz bolnišnice.
Držite se!!!!

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
23.7.2008 22:01:28   
dodi
Čer!

No,jaz sem ena tistih srečnic,ki je dvojčke vedno prinesla do PDPja.
Enojčki itak niso nič posebnega če se rodijo na rok,prvi dve sem rodila pet dni pred rokom s svojimi popadki,drugi dve so mi porod sprožili 4 dni pred rokom in lani tretji dvojčici so mi sprožili en dan pred rokom.
Pri prvih in pri zadnjih dvojčkikih sem dobila inekcije za razvoj pljučk,pri drugih dvojčicah pa ne.
Sicer se pa meni sama nosečnost ni zdela težja kot pri enojčkih...edino porod zadnjih dveh je zgodba zase....


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?