|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 10:42:02   
saššša
Pozdravljene
Tudi jaz sem noseča z dvojčki.Enojajčni v eni amnijski votlini, kar naj bi bilo vse malo bolj rizično.Sem pa imela v torek v 22 tednu morfologijo in mi je rekla da je zaenkrat vse b.p., v teži sta narazen samo 10gramov, mi pa malo primanjkuje plodovnice, pa me zanima če katera ve zakaj se to dogaja.Mi je pa  tud zdravnica rekla da naj bi ti dve moji dvojčici ne nosila dlje kot tja do 32-34 tedna.Se pravi še deset tednov.

Vse dvojne držite se....

_____________________________

Manca 28.09.2006
Živa in Ajda 20.10.2008

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 10:55:28   
ANIME
Pozdravljena med nami ...

meni osebno se zdi kar malo premalo tednov (v primeru, da je vse OK punce kar zdržijo do 36 - 37 tedna).
Imaš mogoče kakšne drugačne probleme?

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 11:03:00   
dodi
Kolikor je meni znano,takih dvojčkov-enojajčnih v eni amnijski vreči ne pustijo dlje zato,ker je nevarno ,da se preveč zapleteta,pa tudi večinoma naredijo CR,ker je tak porod preveč nevaren,sploh za drugega dvojčka....če ni prav,naj me pa katera popravi...user posted image

Saššša-upam,da boš prišla čim dlje!


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 11:03:30   
saššša
Živjo
Ne, nimam popolnoma nobenih problemov. V 16 tednu sem en mal krvavela in bila štiri dni zadržana v postojni, ampak ne zaradi krvavitve temveč zaradi Rh-, da sem dobila injekcijo. Ma ja zdravnica pa mi zadnjič v torek rekla da naj bi bili ti dvojčki tako rizični da se pač dlje nej nebi nosili, ker je več možnosti da se "zadrgnejo" s popkovino. Men je prov gadn že, ker mi čist noben zdravnik ne da lepe diagnoze in me vsi samo prepričujejo kako kmalu bom rodila in kakšen riziko je.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 11:32:03   
Mijavček
Oj,

jaz ti tud želim vse naj. take izjave dr. jev je pa včasih fajn mal preslišat. Jaz mam dvojajčna, nobenih težav, vse Ok, pa že od prvega dneva poslušam; kako je lahko vse narobe, pa prej rosiš, pa nevemkajševse. Že prvi stavek ko je dr. povedala da sta dva je bil:

Dr: Ja, sej sta dva
Jaz: Ojoj, kako bom pa jaz dva rodila  (sem zelooo suha in majhna)
Dr: No, sej ni nujno, da boste oba donosila.

Lepa spodbuda ane? user posted image


pa še Sayuri bi pozdravla... sem po dolgem čsu na RR in kaj vidim - Sayuri ma lepa zdrava dojenčka. Čestitam!

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 12:22:21   
sasi13
jz sem rodila v 36 tednu z urgentnim CR in je bilo vse vredu, razn bila sta v topli posteljci in pokasirala sta zlatenco. jz tk mislim da boš dobila inekcijo za razvoj plučk. čim manj se obremenjuj in veliko počivaj da bosta noter tako dolgo kot G misli.

_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 12:25:55   
saššša
Ja dej ne mi govort, kaksne so reakcije teh zdravnikov.Mene so do sedaj štirje pregledal in vsak mi je začel nakladat sam o rizičnosti in popolnoma nič drugega.V postojni mi je eden rekel da tudi če bom ležala do konca ne pomeni da jih bom donosila, pol ta drugi mi je rekel da se mi ni treba bogvekaj merkat ker kakor mi je namenjeno, tako pač bo, moja g. v 16 letih delovne prakse pravi da pa takega primera dvojčkov še ni imela. Tako da komaj čakam 4.8 ko imam spet pregled v ljubljani in me bo pregledal dr. Cerar in on naj pa bi bil res stručko, pa bomo vidl kako in kaj...

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 12:26:48   
saššša
sasi13 a imaš enojajčne?

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 12:50:55   
sasi13
dvojajčna sta
sej je res fora da ponavad vsak G pove drugače, če bi blo rizično bi te tk poslal v P ampak vseeno se ahtaj. sej 4.8 bo full hiter in boš potem vidla pri čem si. čim manj se sekiraj ker to vse vpliva na otročka.


_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 12:51:02   
dodi
Primarij Cerar je res stručko in mislim,da ti bo on povedal vse tako kakor je v resnici...sicer je bolje,da veš,kaj lahko pričakuješ,a že če prideš do 30 tedna je super...če pa še dlje pa še bolje.Je pa sigurno bolj reskirano,kot če sta vsak v svojem ovoju...tu je še bojazen,da pride do TTTS povezave in zato te imajo toliko bolj pod nadzorom...zdi se mi pa,da te prim. ko te bo enkrat dobil v roke ne bo več izpustil in boš spet naročena čez 14 dni na ponovni UZ...
Jaz ga zelo spoštujem in pri meni je res zapisan z velikimi zlatimi črkami...user posted image user posted image


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 13:10:38   
emaa
Ja saššša nič se ne boj pri dr. Cerarju si v dobrih rokah, pa saj na forumu je kar nekaj mamic, ki ima doma mono/mono kombinacijo dvojčkov, pa so večinoma prigural čez 30 tednov, vem tudi za eno žalostno zgodbo, samo tu pa je G prepozno opazil, da prihaja do TTTS, ne moreš vedet. Mislim, da Jesica je ena od njih, mal poskusi pobrskat tule, drugače pa imaš tule link do njenega profila, pa ji probaj mail poslat, da jo lahko kaj vprašaš Jesica

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 13:12:29   
emaa
evo pa še tema o enojajčnih dvojčkih brez pregrade, ko so prestavljali teme so tako naredili, da se jih pol na nosečnosti ne vidi

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1163698&mpage=1&key=��

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 13:13:37   
saššša
Ma sej upam da bo res tako da ko me primarij dobi da mi pove po svoje. Sj baje pravijo da je res bolj grobe sorte, ampak men je važn da imata moji dve tamali najboljšo oskrbo. Me pa zanima kako je pol tud s temi inkubatorji in toplimi posteljicami. kaj je kej...in koliko časa približno ležijo dvojčki, pa kdaj je najprej možnost preživetja, kater teden nosečnosti je to,....

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 13:19:53   
emaa
Preživetje že od 24-25 tednov naprej, samo procent preživelih ni tako dober, kar je od 28 tednov naprej, pa skoraj vsi preživijo, če le ni hudih zapletov. Odvisno kdaj rodiš, mogant je rodila s 26 tedni, njeni trojčki so bili v porodnišnici 2,5 meseca nekako, domov grejo s približno 2kg, malo manj. Iz inkubatorja, k ga ne rabijo več grejo v toplo posteljico, ko tudi ne, v navadno, ponavadi pa potem v parih dneh že domov. Vsekakor je zrelost otork največji problem, torej dihanje, srce in seveda vse ostalo. Če bi se naša dva prej rodila, vprašanje, če bi david svoje operacije preživel, saj bi imel še toliko več problemov z nedonošenostjo. 

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 13:30:09   
saššša
emeamir, kake probleme pa je ime David?No sej mene je zdj najbolj strah TTTS in pa zategovanja s popkovino. Ampak kaj je pri dvojajčnih tudi lahko TTTS? pa zakaj je največji riziko mes 23-28 tedni?

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 13:49:00   
emaa
Ne pri dvojajčnih ni TTTS, ampak lahko pa se zgodi, da na račun enega dvojčka drugi zaostaja in eventuelno tudi umre. Redko, ampak ja. Največji riziko v teh tednih je zaradi pljučk, pač nezreli so in vsak teden, kaj teden, dan pomeni mnogo (pa črevesje je nezrelo, srček ima še Bottalov vod odprt, itd). David se je rodil s prirojeno napako, zavozlanim črevesjem, poleg tega, da ima samo še 20-25% tankega črevesja, je imel gangreno in cel kup drugih problemov, bil en mesec v inkubatorju (36 tedenski), če pa bi bil še bolj nedonošen, bi imel pa še dodatne probleme z nedonošenostjo, pa vprašanje kaj bi bilo. 

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 15:15:54   
Mijavček
Oj,
ne pri dvojajčnih ni TTTS, ne vem zakaj, ampak sem vprašala Pušenjaka. Moja dva sta dvojajčna, vsak v svoji vrečki, ampak posteljico masta pa skupno (združeno), pa je rekel da do TTTS ne more prit.

Prim. Cerar je meni tud bil uredu, moja G je tud G v ambulanti za patološko nosečnost, pa me je vseen na UZ-je k njemu poslala, ker ma njaveč izkušenj z dvojčki.
Do zdaj sem bla 1x na UZ pri njemu (morfologija), pa ni bil nič zoprn, prav fajn je blo. On je edini ki je rekel kaj vzpodpudnega. Ko sem vprašala, če mi julija ni treba nič na UZ je rekel; uredu sta, nič jima ne bo, pridte prvi teden avgusta.

Tako, da Saššša, 04.08. se bova lahko srečale user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 16:47:27   
Anonimen
saššša, čau.

jaz sem tudi na koncu 23. tedna nosečnosti z enojajčnimi dvojčki, napotnico za lj ambulanto za patološko nosečnost sem dobila zaradi diagnoze mono - mono (skupna posteljica, skupna amnijska votlina). ker je dr. cerar julija na dopustu, sem imela v juliju 2 pregleda pri dr. blejec, 4. 8. imam pa tudi jaz pregled pri dr. cerarju, tko da nas bo zgleda kar nekaj z dvojčki user posted image  user posted image .

no, tkole. preko interneta sem se že pred pregledi poskusila čim bolje informirati s problematiko v zvezi z monoamniati. prvi pregled v lj porodnišnici je izgledal tako, da sem sredi uz pregleda padla v user posted image , ker te kar hitro na hladno postavijo. pa se sicer res znam zadržat in nakulirat. v glavnem: eden user posted image  je imel rahel polihidramnij (preveč plodovnice), in je rekla dr., da to ji pa ni čisto nič všeč, ker kaže na razvoj TTTS (sindrom transfuzije), in to tako zgodaj niti slučajno nidober znak (22. teden). in da nimamo kaj, počakat do naslednjega uz, pa bomo vidl. da pa ona itak vsem takim nosečkam, če jih le dovolj zgodaj dobi v roke, svetuje splav, in potem jo imajo za kruto. pa da nimam kaj narest, lahko začnem srajčke šivat (ker je v materinski prebrala, da sem oblikovalka oblačil in tekstilij). in da me bo naslednjič, če bo isto, z napotnico poslala na neko operacijo, da tistemu user posted image , ki ima preveč plodovnice, odvzamejo del plodovnice, in upajo, da bodo s tem upočasnili njegovo rast in drugemu omogočili, da zraste oz. se zredi. druga varianta je pa še, da te pošljejo na operacijo v london - laserska prekinitev tistih žil v popkovini, ki povezujejo oba dvojčka. ampak mi je povedala tudi izide londonskih operacij za vseh naših 8 slovenskih user posted image , ki so jih že poslali tja - in ko to slišiš, nimaš prav nobene želje po kakršni koli operaciji v londonu. aja, pa rekla je za neko stvar, ki jo je videla na uz, da ne more bit drugega kot pregrada - tko da trenutno je diagnoza monohoriata biamniata.
drugi pregled, prejšnji petek: ista zdravnica, ampak tokrat je že izgledala dobre volje, vesela, hecale sta se s sestro in očitno tudi s pacientkami, tko da je bil že občutek čisto drug. še vedno je imel en user posted image  malo manjši obseg trebuha, ampak oba sta imela obilo plodovnice in tudi enako količino le-te, tko da je rekla, da izgleda da samo malo različno rasteta, ne bi pa ona tega povezala s TTTS. pa še mehur imata oba v redu. zaenkrat izgleda vse ok. je rekla, da je treba počivat 1,5 ure dopoldne in 1,5 ure popoldne, lahko delam kratke sprehode, pa gibanje bi mi ona najraje omejila na krog 15 km okrog ljubljane - ker nikoli ne veš. je rekla, da moramo bit punce res pazljive in previdne, ker da nosečnost predvsem z dvojčki (ali celo več user posted image ) v isti posteljici res ni hec. in mi je povedala še ene par zgodb njihovih pacintk dvojnih user posted image  iz tega poletja, ki naj bi me mal prestrašile in me dokončno prepričale, da se umirim. namreč, jaz se po prvih 4 mesecih groznih slabosti sedaj čisto ok počutim in vse normalno sama delam in tudi okrog hodim tako kot prej. no, pa baje da to ni najbolje. aja, pa na odvzem urina in krvi me je poslala - s takojšnjimi izvidi, in mi je potem zaradi dosti premajhne vrednosti hemoglobina predpisala železove tablete. rekla je, da se bo dr. cerar 4. 8. odločil, ali mi že dajo injekcije za razvoj pljuč ali še ne. pa še rekla je, da nas bo dr. cerar vseh vesel, ko nas vidi in naše dvojčke. edino da bo mogoče mal jezen nanjo, ker mu je poturila vse svoje dvojčke. skratka, je bila taka simpatična in duhovita in sem tokrat user posted image  prišla s pregleda.

no, kako sem se razpisala - ampak upam, da sem ti kaj pomagala z informacijami, kako izgledajo pregledi in kakšne naj bi bile nevarnosti pri dvojčkih.

je pa pri monoamniatih tko: do 28. tedna je baje najbolj nevarno, da pride do TTTS, po 28. tednu pa največjo grožnjo predstavlja možnost zapletanja popkovine in s tem prekinitev pretoka kisika, krvi in hrane. zato jih praviloma najkasneje okrog 34. tedna s CR vzamejo ven, ker je zanje manj nevarnosti zunaj kot v maternici. zaradi zapletenosti popkovin se načeloma monoamniati ne rojevajo vaginalno, tudi če sta oba v glavični vstavi. vedno pa pri vsem obstajajo izjeme.
možnost preživetja imajo user posted image  že pri rojstvu v 24. tednu, vendar je možnost preživetja še majhna - 15% (lani sta bila v lj rojena dvojčka v 23t 6/7 in oba sta preživela), po 28. tednu so te možnosti precej večje, po 30. oz. 32. tednu v velikem odstotku preživijo, po 34. tednu pa naj bi bili praktično že izven najhujše nevarnosti. meni je rekla dr. blejec v lj na prvem pregledu, da če me uspejo pripeljat do 28. tedna, pol je zgodba že precej drugačna.
 
spraševala si okrog plodovnice: če je imata oba enako količino, to ni znak za TTTS - simptomi TTTS so različna rast dvojčkov,  polihidramnij pri enem in oligohidramnij pri drugem, tisti s premalo plodovnice ima pa tudi majhen in stisnjen in prazen mehur, zato ne more izločat plodovnice. ene ženske imajo manj, druge več plodovnice. tko da to po moje ni razlog za preplah.
 
za dvojčke v isti posteljici imamo uz preglede vsakih 14 dni, ker jih morajo stalno merit, da dovolj zgodaj ugotovijo zastoj rasti (zna za TTTS) in morebitno zapletenost popkovnic. ampak tko kot so se že v davni preteklosti normalno rojevali enojajčni dvojčki, pa ni bilo nobenih uz pregledov, ni vrag, da jih tudi me skupaj z njimi ne bi prišle do srečnega konca njihovega bivanja v naših trebuhih. malo je pa očitno tudi naloga zdravnikov, da nas nekoliko prestrašijo z vsemi možnimi zapleti, da dojamemo, da je taka nosečnost pač rizična in da se pripravimo na morebitne težava - vedno je tako, da se nekaj nosečnosti pač ne konča s srečnim koncem, pa naj gre za dvojčke, trojčke ali enojčke.
 
tako, ob temle romanu, ki sem ga pravkar spisala, lahko le upam, da sem t vsaj malo piomagala in ti odgovorila.
 
lep pozdrav in se očitno vidimo 4. 8. user posted image

držite se vse, lepo se imejte in uživajte.

(odgovor članu Mijavček)
  Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
24.7.2008 20:20:56   
saššša
 
Charley in Mijavček, srčno upam da vaju 4.8.08 srečam v porodnišnici na pregledu. Jz sem naročena ob 12:00. Ja jz ko sem bla zadnjič na morfologiji, me je g. opizdila ker sem šele pri 22 tednu prišla prvič v ljubljano na pregled. Pa sem ji jaz povedala da me je sedaj moja g. poslala in da jaz ne določam poteka mojih pregledov.No pol mi je pa bejba rekla da glede na to da že imam enega otroka (septembra bo moja Manca 2 leti stara), bi lahko bila malo bolj odgovorna. Seveda jaz nebi bila jaz če ji nebi povedala da pač ko sem bla v prvo noseča skorajda nisem vedela za nosečniške probleme. V celi nosečnosti sem samo dvakrat bruhala, drugače pa sem lahko delala kar sem hotela b.p.In na konc mi prjavi da take bejbe ko so tok flegma ko jaz ponavadi prinesejo nosečnost do konca b.p.
Pa najlepša vama hvala za toliko informacij.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
29.7.2008 7:47:53   
saššša
Ja kam pa ste šle vse nosečke dvojčkov?Kaj ste vse na morju in samo jaz doma trpim....user posted image

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
30.7.2008 14:48:14   
saššša
CHARLEY, kakšna pa mora biti razlika v teži pri mono-mono da se lahko govori o zažiranju?Jz sm bla zdj na pregledu pa ima ena 457g, ta druga pa 397g, pa prav g. da to ni panike.Zdj me pa sam zanima kdaj paniko lahko začnem zganjat?

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
30.7.2008 21:19:54   
l.daisy
živjo, saššša, najprej čestitke... user posted image user posted image user posted image
želim ti vse najboljše, da čimdlje sončka ostaneta v varnem zavetju pri tebi in da ob svojem času zdrava prijokata na svet..

jaz imam sicer dvojajčna dvojčka, ampak ko mi je G razlagala o TTTS, da pri mojih ne more priti do tega, je omenila, da je neka meja za TTTS več kot 20% odstopanja v teži...


_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
31.7.2008 8:15:02   
saššša
I.daisy hvala za odgovor mi je kar mal lažje. Čestitke za tvoje fantke, pa uoam da se jim moje punce pridružijo tako kot je trebauser posted image user posted image

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
31.7.2008 9:29:06   
saššša
No pa so me klical iz ljubljane da imam pregled prestavljen iz 4.8. na 6.8.08. Charley in mijavček, a so ga vama tud prestavili? K men je sestra rekla da so dvojčke prestavli, da nas bo lažje pregledal....user posted image Jz pa sem se tolk veselila pregleda....

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
31.7.2008 19:51:16   
Mijavček
Oj,

ja mene so tud prestavil na 06.08. Imam pa ob 10.30.

Ah sej dva dni bomo pa že zdržale, čeprav sem se jaz že tud prav veselila user posted image

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?