|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 11:02:19   
Anonimen
Kaj plačuje zavarovalnica? In kaj ne?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 12:29:43   
Valentina
Moraš kaj več povedat...

Načeloma, pa moraš sam doplačat nadstandardne materialeuser posted image
To je mišljeno, če imaš obvezno+dodatno (ala Vzajemna ipd), če pa dodatnega nimaš si pa nadr.... pr zobarju user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 13:03:30   
BUŠICA
totalna zmota.primer: če nimaš dodatnega pa rabiš antibiotik, doplačaš v lekarni 0.60eur!!! dodatno te ne zavaruje pred doplačili za nadstandard!

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 13:20:41   
Valentina
Bušica, to sem dala samo primer user posted image

0,60€ pa v primerjavi s tisoči evri, kokr te lahko pridejo zobje je kaplja v morje.

Je pa vse odvisno tudi od zobrja samega, eni znajo bit prav oderuški, kdor mu nasede seveda user posted image  

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 13:35:15   
lindy
Jest mam Vzajemno pa vse, pa sem mogla plačat brušenje zobnega kamna 20 evrov, belo plombo 23 evrov, verjetno je to narmalno al kako?

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 13:39:45   
Anonimen
Zavarovalnica plačuje vse manj oz. vse več stvari postaja nadstandardnih. Plača ti npr. almaganske plombe, brušenje kamna pa ne. Če hočeš protezo, ti morajo manjkat skoraj vsi zobje, da dobiš čisto osnovno, najbolj ceneno. Vsi boljši materiali so itak za doplačilo.
Poglej na strani ZZZS, tam imaš podrobneje razdelano in na strani zavarovalnice, kjer imaš urejeno dodatno.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 19.3.2008 13:41:12 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 14:15:52   
BUŠICA
tako kot je ankica napisala. zavarovalnica ti krije pač tisto kar je najbolj poceni in tud manj kvalitetno!hotla sem pa sam povedat da če tudi imaš dodatno zavarovanje,spet plačaš določene zadeve. če pa nimaš niti obveznega pa glih tak lahko greš privat!no ja...če nimaš obveznega verjetno ne bo niti za zobarja denarja...zavarovalnica ti pa krije črne plombe,plastične prevleke, totalne proteze. to je to v grobem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 15:03:46   
honey
Čiščenje zobnega kamna, bele plombe, porcelanske zobe - to je potrebno vse doplačat. Pa pri zasebniku, ki ima rentgen v ordinaciji, ponavadi tudi slikanje zob (vsaj jaz sem ga plačevala user posted image ). Tukaj, kjer pa zdaj hodim v ZD, nisem še plačala nič, razen čiščenja zobnega kamna. Pa so mi naredili tudi mostiček, vendar sem dala pač navaden material (ne vem kakšen, v glavnem ni porcelan) in nisem plačala nič. Manjkala pa sta mi 2 zoba - imela sem zadnjega (7.) in mi je pobrusila tega in 3., na katera je potem nataknila mostiček. In je bilo vse brezplačno. Sodelavkin mož je moral za isti primer (sicer pri privatniku) plačati mislim da okrog 350 €. Tako da je čisto odvisno. Mislim, da če hodiš v ZD, imaš veliko več ugodnosti, pa čeprav dela privatnik na koncesijo.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 15:40:05   
muška
Mislim, da če hodiš v ZD, imaš veliko več ugodnosti, pa čeprav dela privatnik na koncesijo.


Sploh ni res! Koncesionar ti lahko nudi dosti več, kot pa tisti , ki dela v ZD. Ampak spet sreča v nesreči, koncesionar ti bo to zaračunal, tisti iz ZD pa ne, ker tistih uslug ne nudi, oz jih ne more nudit! Zobni kamen pa se plačuje že ohoho časa!

In še nekaj, če nimaš dodatnega zavarovanja imaš doplačilo, ki znaša 15 % na znesek, ki ga ima zavarovalnica. Ordinacijske cene so točkovane (ena črna plomba znaša na pamet govorim recimo 3.15 točke) , ceno točke določi zavarovalnica in na podlagi tega se potem izračuna doplačilo. Se mi pa zdi, da je za protetiko višji procent doplačila - ampak v to nisem prepričana!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 16:05:48   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: lindy

Jest mam Vzajemno pa vse, pa sem mogla plačat brušenje zobnega kamna 20 evrov, belo plombo 23 evrov, verjetno je to narmalno al kako?


Jaz sem dala za belo zalivko 40€ prejšnji mesec. Kamen pa je bil lani se mi zdi tudi tam blizu nekje.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 16:25:07   
Anonimen
zadeva je taka da mam dva zoba za dat vn in nova dat notr+ 1 modrostni za odstrant.pa še kaj bo najdla verjetn...

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 16:28:19   
BUŠICA
honey, to kar si dobila v ZD brezplačno(torej krije zavarovalnica) je navadna plastika in v ZD je edina ugodnost to da lahko dobiš slabo kvaliteto za malo denarja.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
19.3.2008 17:58:43   
Anonimen
Lamama, pojdi k zobozdravniku in  ti bo povedal, koliko to stane. Predračun kot pri drugihstvareh user posted image  Ni pa poceni oz. zagotovo samo en del plača zavarovalnica (v zadnjih nekaj letih so zelo zmanjšali obseg stvari, ki jih zavarovanje sploh krije), vse drugo, sploh če hočeš boljše materiale, ki zdržijo dlje, pa moraš doplačat. Ne ker bi se zobarji tako spomnili, ampak zavarovalnica špara denar (ki ga mi dajemo, BTW), ker človek baje lahko normalno funkcionira, če ima v ustih samo 4 zobe. Malo karikiram, veliko pa ne, žal. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
27.3.2008 14:46:57   
karamela
jaz sem včeraj na napotnico odrstranila modrostni zob in nisem doplačala nič. Torej to ti krije zavarovanje. Za ostalo ti pa nevem povedat koliko stane.



sem pa pri zobarju doplačala 28 eur za belo plombo. Sem brez besed, dragooo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zobar-kaj vse plača zavar.
27.3.2008 21:32:37   
BUŠICA
koliko pa frizerja plačaš? pa avtomehanika? pa ev. upravnika bloka, ki BTW ne dela ne vem kaj?....da ne naštevam, meni se ne zdi drago,glede na to da gre za zdravje!

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?