|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
26.6.2008 22:54:09   
Vrtnica79
Ja, saj ji lahko- samo zakaj bi morala biti potem cela pikasta zraven. Pa še v tej vročini. Se mi zdi bolj komot kaki jogurt dat. Pa saj tudi tebi paše kdaj kaj takšnega pojest, ne?

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
26.6.2008 23:00:53   
saskija
Vrtnica zdaj sem dobila odgovor, ko sem prebrala tvoj podpis , midve sva kot dan in nočuser posted image user posted image user posted image  lepo papacajte jogut+rte in se sprehajajte mi pa se bomo pikali z lubenico!!

lahko noč.user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
26.6.2008 23:04:17   
buček
a vi pa ne jeste jogurtov , skut,krompirja...?

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
26.6.2008 23:10:06   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: buček

a vi pa ne jeste jogurtov , skut,krompirja...?


zelo redko, predvsem te sladkane variante, fruchtzwergov, sadnih skutk, tega sploh ne kupujem pa kakšnih pudingov, če jemo doma puding jemo doma skuhanega, skuto dodam pasirano navadno kašnemu sadju, jogurte pa jemo vsi sadne ampak zelo redko in malo.

krompir pa je tudi redko an jedilniku, se mi zdi bolj prazno živilo- običajno jemo riž, ajdo, polento...

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
26.6.2008 23:20:08   
Vrtnica79
Saskija bomo. Vi pa se le sladkajte z lubenico. Samo če me kje srečaš, pa si le roke prej obriši.




Joj, pa da me neboš zdaj resno vzelauser posted image . Brez zamere!




_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
26.6.2008 23:36:27   
saskija
vrtnica ne vse je samo hec, sem pa resno vzela tvojo misel v podpisu in zdaj namesto, da bi visela na RR sem obesila že dva stroja perila. user posted image

še grem malo delat potem pa spat ker zjutraj me čakajo trije nadobudneži , ki zgodaj vstajajo!!

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
27.6.2008 9:30:50   
Anonimen
Jaz pa mu večkrat dam borovnice, lubenico, češnje... user posted image  Ampak tudi kakšen jogurt in skutko! user posted image



(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 557
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 15:36:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 558
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 15:37:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
27.6.2008 18:22:36   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

IZVIRNO SPOROČILO: babyrok

Sadndra - a imaš jogurt čebelico majo z manj maščobe, ali se še kje dobi polnomasten?

ma user posted image sem bila v treh različnih trgovinah in imajo samo te z manj maščobeuser posted image user posted image user posted image zakaj? kaj mormo imet otroke na dieti!? sej pa je to otroški jogurt, pojma nimam zakaj so zdaj začeli te prodajatuser posted image
naslednjič ko grem v trgovino bom vprašala






Ja tudi za odrasle se vedno manj dobi polnomstnega jogurta, še posebej ne špar znamk in podobno. Pa itak je znano da mleko in mlečni izdelki z manj maščob, povzročajo poapnenje žil, to je še posebej nevarno pri otrocih.

Itak je pa najboljše mleko od kmeta (za starejše otroke in ne dojence)



mleko od kmeta je treba redčit, predvsem pa je preveč mastno in povzroča pri otrocih, ki ga redno uživajo povišano raven holesterola, to je ja maščoba tam čez 5 % . pa tudi je dobro da veš od katerega kmeta.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 19:30:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
28.6.2008 16:52:59   
saskija
v šolah in vrtcih je prav navodilo ministrstva da se otrokom ponuja mleko z manj maščob saj se opaža porast holesterola in debelosti tam od 5 leta dalje. Seveda se da otroku polnomastno mleko ampak to od kmeta je res z veliko maščobami.

Če ga redčiš zmanjšaš maščobe, kje piše nimam pojma, bom pa v naslednjih dneh poiskala, prav?

Tako iz prve roke imam kar tri kolegice, ki so otrokom dajale polnosmastno mleko od kmeta in vsi trije so imeli povišan holesterol pri 5 letih.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
30.6.2008 13:49:05   
murencek
Živjo!

Se strinjam s Saskijo. Čim bolj naravno jesti - čim manj jogurtov, ki so umetni - imajo veliko barvil... Sem nekaj mesecev nazaj zasledila pri TV Dnevniku, da obstaja povezanost med barvili (sploh v bonbonih Haribo, žele bonboni...) in hiperaktivnostjo pri otrocih. Sem šla o tem brat tudi na en link, sam sm ga že zbrisala. Zato čim manj umetnega.

No, tudi jst se držim tega (al nature, k v navadnem jogurtu so podobne bakterije, dobre za črevo, kot npr. v Activii - tko pravi tudi moj mož, k je mikrobiolog in so se o tem učili na faksu), samo če kdaj zadiši kaka pregreha, si privoščim.

ČEBELICA JOGURTI - KR neki. Meni mama zmeraj svetuje, naj kupim tisti jogurt, ki ima čim krajši rok trajanja. K to pomeni, da nima notri tolk umetnih dodatkov in ostale nesnage, ki mu podaljšajo rok trajanja. No, jst se strinjam z njo. Kr preberite na embalaži sestavine raznih jogurtov...

Glede mleka pa se ne strinjam s Saskijo. Kako smo pa mi gor zrasli ob tem mleku, pa včasih??? Me zanima, kaj jedo poleg kravjega mleka še ti otroci od kolegice??? Holesterola gotovo nimajo samo od tega user posted image
Bistvo je, da je dons več sedenja, rač, manj gibanja, otroci se vozijo od vrat do vrat... Posledica je več debelosti in krivih drž, pa kratkovidnost narašča (tud je bla raziskava npr. v ZD Postojna o tem). Men se zdi vse povezano.

Mleko, kravje naj bi otrok jedel po 1 letu, prej pa ne, ker ne zmore njegovo telo take prebave. Redčenje mleka ni rešitev, ker s tem nič ne storiš. Nima nobene veze. Mleko 3,5 pred 1 letom pa ja. Ker je že "obdelano" tako, da otročki lohk prebavijo - tko mi je rekla pediatrinja.

Drugače sm pa tudi jst dobila veliko vaših idej za kuhanje malega user posted image user posted image user posted image  Hvala. K bi bla čist izgubljena. K se šele zdej spreminjam v "kuharco k treba".

_____________________________

Moj miš maš Staš; 1.10.2007, 44cm, 2040g

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
1.7.2008 13:56:54   
babyrok
Živjo,

mi smo nazaj z dopusta. Bilo je super, mogoče malce prevroče. Berem vašo debato in imam vprašanje: Ali tudi vaši pikci polivajo po navadnem jogurtu ali skuti? Jaz sem probala vse živo. Od tega, da jogurt gostim s kruhom ali piškotom, da vmešam sadje, da dam samo brez vsega ampak neki ne štima. Po nobeni drugi hrani ne poliva več (včasih je po mleku full k je imel refluks), zdaj pa je problem to dvoje. Kakšen nasvet prosim...lp vsem

(odgovor članu murencek)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
1.7.2008 14:58:00   
buček
ja tudi naša poliva po jogurtih, in skutah. ne vem zakaj....

(odgovor članu babyrok)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
2.7.2008 13:53:01   
Paštetka
Moj mož tudi poliva po jogurtih in skutah in je čez 30 user posted image user posted image user posted image . Eni pač ne prenesejo vonja po jogurtih in skutah


Kosilo:
špargljeva smetanska juha z malo česna in kroglicami

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 2.7.2008 13:55:18 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
2.7.2008 14:52:08   
murencek
Živjo!
Ja, jst sumim, da moj poliva po pudingu, jogurtu... če je še premrzel za jest. Sicer vedno počakam, da pride na sobno temp., sam vseeno. K ne bruha vedno, ampak le občasno.

_____________________________

Moj miš maš Staš; 1.10.2007, 44cm, 2040g

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
2.7.2008 21:25:27   
buček
no pa lohka bi napisala kaj smo danes jedli če se že oglašam tukuser posted image

Z-naribano jabolko z albert piškotom
M- kašica z jabolkom, korenček, marelica,rdeča pesa
K- testenine z skuto in špinačo
M- banana z nekaj kaše ki je ostala od dopoldanske malice
V- riževa kašica+ kašica jabolko vanilija

stara je 8m

< Sporočilo je popravil buček -- 2.7.2008 21:26:13 >

(odgovor članu murencek)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
2.7.2008 21:59:35   
Paštetka
buček, a lahko prosim za recept za vaše testenine s skuto in špinačo?

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
2.7.2008 22:17:24   
buček
paštetka je čist enostavno. makaroni po želji. mi ponavadi jemo kar široke rezance. in jih sedaj pač bolj razkuham da jih lahko z vilco stečkam.   pol pa na maslu podušim špinačo, dam gor skuto, žlico kisle smetane, malo,malo muškata,malo parmezana, malo česna, petešilj,....in to je to. potem pa za naju dodam mleko, sol in poper. velikokrat pa naredim tudi tako lazanjo tam pa naredim še bešamel.    

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.7.2008 7:25:50   
Paštetka
buček, hvala. NIsem še jedla špinače in skute skupaj. Bomo probali.

Drugače pa misli, da glede na to, da tvoji daješ že testenine in kislo smetano, da ji lahko narediš tudi s soljo in mlekom - torej čisto tako kot tebi in možu. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.7.2008 12:14:30   
buček
ja sej sol uporabljam z mlekom bom pa tudi pocas začele.

veliko takih podobnih receptov imaš tudi na kulinarika. net.
 
naš današnji jedilnik je bil in bo
 
Z- mlečni riž z cimetom kuhan na riževem mleku
M- navadni jogurt z malinam
K-ajdovi žganci in kurja juhica
M-papaja in banana
V- milipina kašica?

< Sporočilo je popravil buček -- 3.7.2008 12:15:07 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.7.2008 13:26:49   
annie
Današnji jedilnik bo/je takšen:

Z: dojenje + malo keksolina
M: skuta z borovnicami
K: polenta z bučkami in sirom
M: banana+jabolko
V: mlečni griz
pred spanjem pa še malo dojenja (ponavadi niti noče)

9,5m.


(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
6.7.2008 11:44:20   
babyrok
če 4 dni bomo 10 m

Z: AM
M: jabolko
K: bučka, cvetača, koleraba, grah + kosmiči + teletina
M: skuta
V: poletna z mlekom

< Sporočilo je popravil babyrok -- 6.7.2008 11:45:22 >

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
6.7.2008 15:31:36   
Solero
Danes na našem meniju:
zjutraj mleko,
zajtrk: banana, marelica, breskev, žitni kosmiči,
kosilo: krompir, bučke, korenček, puran - dušeno s čebulo, česnom, baziliko, rožmarinom in timijanom
malica bo: kak jogurt ali skutica s sadjem
večerja bo: mleko z rižem
+ sok (ribez, višnja, iz dedkove zakladnice vkuhanih dobrot) 

(odgovor članu babyrok)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?