|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:25:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: spps

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Za sranje ni kriv Bog. Za sranje smo krivi ljudje. Ampak ljudje smo pa Božje delo.

Torej?
začela sta pa adam in evauser posted image user posted image user posted image


No vidš, v adama pa evo pa jst ne verjamemuser posted image

(odgovor članu spps)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:26:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Evo njih... seks... pregreha... pa že ta prva dva sta vse zaj**ala... a mi naj pa zdaj trpimo zaradi njunih grehov?... japajade... greh (seks) nadaljujemo, drugače bi zmanjkalo vernikov. user posted image


Bog ni nikjer reku da je seks greh. To govori katoliška cerkev. Katoliška cerkev pa ni bog. Ne brkljat pojmov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:27:02   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: spps

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Za sranje ni kriv Bog. Za sranje smo krivi ljudje. Ampak ljudje smo pa Božje delo.

Torej?
začela sta pa adam in evauser posted image user posted image user posted image


No vidš, v adama pa evo pa jst ne verjamemuser posted image

to je blo pr verouku,da boš vidla da sem hodlauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:27:11   
Anonimen
Hja, Karin... kako je pa potem z nastankom ljudi?... Adam in Eva, v katera ti ne verjameš, sta bila prva dva človeka... naredil ju je Bog... onadva pa potem vse ostale al' kako? user posted image ... kaj pa Darwin?... pa opice?... saj nas je na RR kar nekaj, ki dokazujemo teorijo, da smo ljudje nastali iz opic... če bi bile me Božje delo... joooj. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:28:57   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Hja, Karin... kako je pa potem z nastankom ljudi?... Adam in Eva, v katera ti ne verjameš, sta bila prva dva človeka... naredil ju je Bog... onadva pa potem vse ostale al' kako? user posted image ... kaj pa Darwin?... pa opice?... saj nas je na RR kar nekaj, ki dokazujemo teorijo, da smo ljudje nastali iz opic... če bi bile me Božje delo... joooj. user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:30:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Bog ni nikjer reku da je seks greh. To govori katoliška cerkev. Katoliška cerkev pa ni bog. Ne brkljat pojmov.

Nč jst ne brkljam. Bog je reku, da naj majo verniki cerkve za svoje hrame za molitev (al' neki tacga). In evo - jih majo. Ampak ker majo ljudje svoje napake, kukr si sama rekla, v cerkvah počnejo use drugo, samo molijo ne. No, tudi, ampak kvečjemu za sedmico na Lotu user posted image .

Čak mau - a ti si mislila Cerkev, ne cerkev? Kot inštitucijo? Ne moreš NE priznavati Cerkve, če je pa sestavljena iz samih vernikov. user posted image  In župnikom ter vseh ostalim predstavnikom je Bog podaril vodenje ostalih ovčic. Izbrani so bili.

Huh, oprani možgani. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:33:46   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: spps

a to je tud svobodna volja,da živijo otroci v nasilnih družinah?so se sami odločli tak???in še bi lahko naštevala.
sem hodla verouku,še molila sem se k bogu za celo življenje za v naprej.sej točno drži tist-pomagaj si sam in bog ti bo pomagaluser posted image


Za to spps so krivi ljudje ne Bog. Ne moremo pričakovati da bo delal čudeže sami pa tudi s prstom ne mignemo. To je nesmisel. Kolikor vem tudi Bog odpušča in pomaga vsem(ne samo vernim) ki se trudijo postati boljši(nenasilni) ljudje.

No jaz nikomur ne vsiljujem vere, lahko pa rečem da sem sama verna da hodim k maši, da probam izpolnjevati zapovedi.... krščanska vera je pač del mojega življenja in brez nje ne morem živeti. Ne verjamem da smo samo ljudje tisti ki krojimo usodo, da smo dovolj sami sebi, ampak vem da je nekje dobrota - Bog ki nam je ob rojstvu zapisal našo usodo, na nas je samo da jo izpolnimo čim boljše.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:34:40   
Anonimen
Gospa plemenita. Bog ni Jezus drgačuser posted image
Bog je to reku kao po zapisih katoliške cerkve. Po zapisu muslimanske je reku verjetno kej druzga, pa po zapisu budistov spet kej druzga.....
Ponavljam.....verjamem v boga.....ne v katerokoli vero.
In v krščanski veri sta adam in eva.

Ti pa misliš da imajo samo kristjani bogauser posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:37:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Gospa plemenita.

Gospodična.
Bog ni Jezus drgačuser posted image

A ni Bog tro-edini? Oče, sin in Sveti Duh? Kateri od njih je torej (bil) Jezus Kristus?
Bog je to reku kao po zapisih katoliške cerkve.

Kako pa je bila Cerkev PRED Bogom?
In v krščanski veri sta adam in eva.

Katere vere si torej ti, da ne verjameš v njiju dva?
Ti pa misliš da imajo samo kristjani bogauser posted image

Sem že v štartu napisala, da ne verjamem v nobenega Boga. Torej vem, da Boga nimajo samo kristjani.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:39:14   
aljuška
Ne, ne vrejamem. Nisem krščena, ne hodim v cerkev. Isto velja za mojegauser posted image , pa tudi tamala ni krščena. Verjamem pa v neko drugo obliko ''poživljenja'', v t.i angele varuhe oz. da se življenje bitja ne konča s smrtjo ampak preide v drugo stanje..Ker imam stalno občutek da nad menoj bdita moja pokojna nona in nonouser posted image

_____________________________





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:40:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Gospa plemenita.

Gospodična. se oproščam
Bog ni Jezus drgačuser posted image

A ni Bog tro-edini? Oče, sin in Sveti Duh? Kateri od njih je torej (bil) Jezus Kristus?troedini je v krščanski veri, ne v drugih verahuser posted image
Bog je to reku kao po zapisih katoliške cerkve.

Kako pa je bila Cerkev PRED Bogom? cerkev ni bila pred bogomuser posted image .....krščanska vera oz. cerkev po tvoje se je začela leta 0, z rojstvom Jezusa kristusa
In v krščanski veri sta adam in eva.

Katere vere si torej ti, da ne verjameš v njiju dva?uradno kristjanka, neuradno nobene.....ne rabiš bit kkšne vere da verjameš v boga
Ti pa misliš da imajo samo kristjani bogauser posted image

Sem že v štartu napisala, da ne verjamem v nobenega Boga. Torej vem, da Boga nimajo samo kristjani. boga ima lahko vsak, tud če ni nobene vereuser posted image , bog ni pogojen z verskimi običaji

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:42:03   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

IZVIRNO SPOROČILO: spps

a to je tud svobodna volja,da živijo otroci v nasilnih družinah?so se sami odločli tak???in še bi lahko naštevala.
sem hodla verouku,še molila sem se k bogu za celo življenje za v naprej.sej točno drži tist-pomagaj si sam in bog ti bo pomagaluser posted image


Za to spps so krivi ljudje ne Bog. Ne moremo pričakovati da bo delal čudeže sami pa tudi s prstom ne mignemo. To je nesmisel. Kolikor vem tudi Bog odpušča in pomaga vsem(ne samo vernim) ki se trudijo postati boljši(nenasilni) ljudje.

No jaz nikomur ne vsiljujem vere, lahko pa rečem da sem sama verna da hodim k maši, da probam izpolnjevati zapovedi.... krščanska vera je pač del mojega življenja in brez nje ne morem živeti. Ne verjamem da smo samo ljudje tisti ki krojimo usodo, da smo dovolj sami sebi, ampak vem da je nekje dobrota - Bog ki nam je ob rojstvu zapisal našo usodo, na nas je samo da jo izpolnimo čim boljše.

kot sem že rekla mene ne moti nobena vera v bilokaj ali bilokoga.prav je ,da ljudje vrjamejo v nekaj,če jim je potem lažje v življenju.prav je takouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:43:42   
Anonimen
1.) Oproščeno. user posted image
2.) A v drugih verah je pa po kosih? user posted image
3.) Ja v kaj pa so kristjani verjeli prej, preden je na Zemljo prišel Bog? user posted image
4.) Uradno kristjanka, neuradno ateistka... torej bleferka? user posted image
5.) No, prav... moj Bog je torej bankovec za 500€. user posted image  Torej sem eurovernica.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:47:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

1.) Oproščeno. user posted image
2.) A v drugih verah je pa po kosih? user posted image Ne vem ker ne poznam drugih ver tako dobro, na žalost
3.) Ja v kaj pa so kristjani verjeli prej, preden je na Zemljo prišel Bog? user posted image Na zemljo je prišel Jezus ne Boguser posted image
4.) Uradno kristjanka, neuradno ateistka... torej bleferka? user posted image Ne nisem ateistka, ker ateisti ne verjamejo v Boga,jaz pa verjamem, sam pač versko se nočem opredeljevat
5.) No, prav... moj Bog je torej bankovec za 500€. user posted image  Torej sem eurovernica.to je pa žalostno


Pa kle se moja debata konča, ker res težko razpravljam o moji veri z nekom k ne loči Jezusa od Boga. Veš pa kje me lahk najdeš pa bovi kkšno več rekle, pa mogoč te celo kej naučimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:54:07   
Anonimen
O moj Bog! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:55:20   
Anonimen
.

< Sporočilo je popravil *Angelina* -- 22.3.2008 15:59:20 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:55:26   
deja27
sem verna,ne preveč,molm sam takrat k kaj hočm-packauser posted image ,ej k smo že pr tem kaj je blo prej pred tem bogom,mene pa zanima kaj je blo prej-kura al jajceuser posted image user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:55:45   
Anonimen
Samo še to mi pojasni... kaj pa potem JE bil Jezus in zakaj se ga tako časti? Kaj je pa naredil, razen tega, da je vstal od mrtvih? user posted image  Jaz sem bila tudi že tako nažgana, da so vsi mislili, da sem mrtva, pa nihče ni rekel, da sem svetnica, potem, ko sem spustila WC školjko iz objema. user posted image

Počasi moram iti v cerkev... ob 17-ih je baje žegnanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 15:58:55   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ja.
Ne verjamem pa v cerkev.

Mi pa ni jasno zakaj ljudje k ne verujejo krstijo svoje otroke in jih s tem porinejo v nekaj v kar ne verjamejouser posted image

Kar se pa tiče slabega na svetu.....večino zla nardijo ljudje, nima bog oz. višja sila nč pr tem. Človek ma svobodno voljo.

jaz sem tud hčer krstila in to zarad tega,da se bo lahk sama odločila al bo verovala al ne.sama sem bila vzgojena v veri,ampak sem se tudi tako odločila tako,da ne morem v verjet v to.in to še ne pomen ,da nisem dober človek,ker ne hodim v cerkevuser posted image
res je ljudje smo sami krivi zarad zla po svetu,sam pa ne zastopim da Bog to dopustiuser posted image



Čaki mal, če si jo krstila, si jo že definirala v neko vero. Če je ne bi krstila, bi ji pustila svobodno odločitev o tem ali bo šla v to smer ali ne. Tako jaz gledam namreč, te pa ne obtožujem ali karkoli, da ne boš mislila. Poznam ljudi ki niso krščeni in so se kasneje (ponavadi zaradi vernih partnerjev in poroke) odločili, da se bodo krstili in naredili vse ostale ceremonije v zvezi s tem in ni bilo nobenega problema. Temu jaz pravim svobodna odločitev.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:02:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Samo še to mi pojasni... kaj pa potem JE bil Jezus in zakaj se ga tako časti? Kaj je pa naredil, razen tega, da je vstal od mrtvih? user posted image  Jaz sem bila tudi že tako nažgana, da so vsi mislili, da sem mrtva, pa nihče ni rekel, da sem svetnica, potem, ko sem spustila WC školjko iz objema. user posted image

Počasi moram iti v cerkev... ob 17-ih je baje žegnanje.


Ma ne bom ti odgovorila, k resnično ne prenašam folka k se norca dela s stvari k jih ne šteka.
To da greš pa v cerkev se mi zdi pa bebasto za znort. Nekak se mi zdi da naj bi starši imeli tolk intelekta da pač znajo otroku razložit da pač oni niso kristjani in zato ne nosijo koška v cerkev.

Men je pač ekstremno hinavsko trdit da nisi veren in da verjameš v bankovceuser posted image , pol pa otroka peljat v cerkev k da je to cirkus al pa park.

Žalostno je kako ljudje nimajo nobenega spoštovanja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:04:09   
Anonimen
Verujem v Boga z zdravo mero pameti. Da bi pa zaradi vere hodila v cerkev ali v določeno ustanovo se mi pa zdi absurdno, sploh zaradi določenih pravil cerkve, ki so se jih sklicujoč na Boga izmislili kar t.i. "božji predstavniki". Absurdna so mi pravila, da ne moreš otroka krstit, če oče in mati nista (cerkveno) poročena. Namen krsta je, da se otroka očisti izvirnega greha, ne pa....mah,...sej je brezveze...





(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:04:37   
Anonimen
user posted image  hir vi gou agen

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:13:03   
Blueberry
Ne, ne verjamem.

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:13:48   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: *Angelina*


IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ja.
Ne verjamem pa v cerkev.

Mi pa ni jasno zakaj ljudje k ne verujejo krstijo svoje otroke in jih s tem porinejo v nekaj v kar ne verjamejouser posted image

Kar se pa tiče slabega na svetu.....večino zla nardijo ljudje, nima bog oz. višja sila nč pr tem. Človek ma svobodno voljo.

jaz sem tud hčer krstila in to zarad tega,da se bo lahk sama odločila al bo verovala al ne.sama sem bila vzgojena v veri,ampak sem se tudi tako odločila tako,da ne morem v verjet v to.in to še ne pomen ,da nisem dober človek,ker ne hodim v cerkev
res je ljudje smo sami krivi zarad zla po svetu,sam pa ne zastopim da Bog to dopustiuser posted image



Čaki mal, če si jo krstila, si jo že definirala v neko vero. Če je ne bi krstila, bi ji pustila svobodno odločitev o tem ali bo šla v to smer ali ne. Tako jaz gledam namreč, te pa ne obtožujem ali karkoli, da ne boš mislila. Poznam ljudi ki niso krščeni in so se kasneje (ponavadi zaradi vernih partnerjev in poroke) odločili, da se bodo krstili in naredili vse ostale ceremonije v zvezi s tem in ni bilo nobenega problema. Temu jaz pravim svobodna odločitev.
hja...sama mam vse zakramente (razen poroke),tud mala jih bo imela iz razloga,da se odloči živet tako.v tem smislu jo ne mislim prikrajšat-če bo imela željo se nekoč cerkveno poročit,da ji ne bo treba pol skakat za ostalimi zakramenti.

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:16:23   
Anonimen
Saj cerkev ni nič drugega kot en velik cirkus... z veliko obiskovalci... ki pač verjamejo v nekaj, v kar so jih drugi prepričali, pa čeprav sami tega niso nikoli videli... in cerkev živi od denarja, torej je cerkev sama eurovernica, kakor jaz... spoštovanje?... ja, spoštujem mnenja tistih, ki za njimi stojijo, pa kakršnakoli so že... za vero boš pa težko stal, dokler je ne moreš fizično dokazati... psihično, duševno ali kako drugače pa... vsak po svoje... jaz ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?