|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 13:46:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop

Dedek mraz pa so si kontra Božičku in Miklavžu zmisnli komunisti in obdaruje malce po božiču (29.12. se mi zdi)





Obdaruje pa kar lepo v noci iz 31.12. na 1.1. user posted image

Sicer pa:

Miklavz

Bozicek

Dedek mraz


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 31.3.2008 13:47:58 >

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 476
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 13:52:05   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Lolypop, kje oz. kaj sem se zmotila? Seveda obstajajo trije "obdarovalci", samo za katoličane (vsaj tiste, ki jih jaz poznam), je pomemben Miklavž in ne Božiček ali Dedek mraz. To sem mislila, ne vem, kaj ti ni jasno.

Zato mi je zgrešeno vprašanje o Božičku, če je tisti "pravi" Miklavž.

Aja, oprosti, sem razumela da hočeš rečt da je to ena in ista oseba.
Jst sm vprašanje drugače razumela, Miklavž je bil resnična oseba in v njega jst veramem. Je bil, umrl in zapustil en običaj za sabo. Božiček je pa fiktivna oseba, torej v njega ni kaj verjet, razen če si ... ne najdem primerne besede za to (oseba z bujno domišlijo?)


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 477
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 13:59:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Lolypop, kje oz. kaj sem se zmotila? Seveda obstajajo trije "obdarovalci", samo za katoličane (vsaj tiste, ki jih jaz poznam), je pomemben Miklavž in ne Božiček ali Dedek mraz. To sem mislila, ne vem, kaj ti ni jasno.

Zato mi je zgrešeno vprašanje o Božičku, če je tisti "pravi" Miklavž.


božiček - mali bog = jezuščekuser posted image speljanka u bistvu a ne, dogaja se na božič, se pravi na jezusovo rojstvo, no zmislili so si ga pa seveda američani.....samo vseeno, je pa z jezusom povezanuser posted image


in lolypop, seveda je bil miklavž resnična oseba, samo a verjameš da 6.decembra oblaufa vse pridno in jih obdarujeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 478
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:00:26   
tehnofil
Ker mi je dal Gospod svobodno voljo, lahko svobodno izbiram nivo pogovora.


IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
Jst si svojo mašo, spoved, svoj pogovor s svojim bogom naredim v naravi, pa mi je tam še bližje. Jst ga imenujem Narava, Roža, Nebo, Oblak, kakor hočeš.

Zanimivo. Praviš da ne verujueš. Od kje sedaj pogovor s svojim bogom?

Seveda pa je res, da je to tvoj bog. To je tisti bog, ki si si ga sama ustvarila, to ni kreator ampak imaš za boga stvaritev. Problem "svojega" boga je v tem, da je dejansko izmišljen. Kr nekaj je, pa ne moreš točno povedati, ampak je pa to tvoj bog. Vem pa za lastnost, ki jo ta tvoj izmišljeni bog ima. To je, da te razume v vseh tvojih dejanjih in ti dovoljuje vse v okviru tvojih moralnih in etičnih načel. Kakor se spreminja tvoj odnos do sveta, tako se spreminja tvoj bog. To pa ni Bog stvarnik. To je tvoj malik. Mrtev bog. To je nekaj, kar se dela da je bog. Zato se tudi tebi prilagaja, da ti je všečen, vse, samo da ga imaš za boga pa če ga imenuješ bog ali pa mati narava. Zato ni ne jasnih nespremenljivih načel etike in morale. Vso etiko boga določaš sama. Si jo izmišljuješ sama. Sproti. Po lastni potrebi. Zato nimaš ne spovedi, ne odkritega pogovora, ne maše, ker je v osnovi niti ne razumeš. Vse kar razumeš je, da si ti kot oseba, nad vsem in temu prilagajaš dojemanje okolice.

Zato je tak, lasten, všečen bog nevaren. Ker te dejansko vodi stran od pravega, živega Boga.



(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 479
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:03:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: janjja

Prav dosadni ste s to temo. user posted image





men je dosadn Cankaruser posted image in ? ne berem ga...

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 480
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:06:08   
Anonimen
Ulla, južna se bo zažgala user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 481
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:07:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ulla, južna se bo zažgala user posted image user posted image


še nism začela kuhatuser posted image

user posted image

aja, u šit, sam štrudl se pa pečeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 482
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:09:23   
Anonimen
Zato je tak, lasten, všečen bog nevaren. Ker te dejansko vodi stran od pravega, živega Boga.


Hm....kateri pa je pravi bog?
Tvoj?
Krščanska verzija boga?
Vse ostale verzije so pa slabe, pa všečne? Tud krščanski bog je všečen, sam njegovi "podložniki" ga blatijo in delajo nevšečnega.
Vsak boga al kar koli že po svoje doživlja, in trdit da je samo tvoj bog pravi živi bog je višek prepotentnosti in netolerance do ostalih.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 483
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:13:13   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
božiček - mali bog = jezušček; speljanka u bistvu a ne, dogaja se na božič, se pravi na jezusovo rojstvo, no zmislili so si ga pa seveda američani.....samo vseeno, je pa z jezusom povezan

Božička so ustvarili ljudje kot si ti. Ljudje ki pojma nimajo o krščanstvu, za ljudi, ki pojma nimajo o krščastvu.

Sveti Miklavž je svetnik. Njegov god obhajamo 6. decembra. Drugega obdarovalca v krščanstvu ni.

Božiče je načrtno izmišljen z namenom, da se odvrne pozornost pravemu pomenu Božiča. To je rojstvo Odrešenika. Rojstvo Sina, ki je prišel, da bi za ljudi umrl. Božič je nepomemben, če ni Velike noči, če ni vstajenja. Božič je začetek Velike noči in le v luči Velike noči ima pomen.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 484
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:19:24   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Božička so ustvarili ljudje kot si ti. Ljudje ki pojma nimajo o krščanstvu, za ljudi, ki pojma nimajo o krščastvu.

Sveti Miklavž je svetnik. Njegov god obhajamo 6. decembra. Drugega obdarovalca v krščanstvu ni.



No v bistvu je....oziroma so: Sv. trije kralji...V Italiji, Španiji itd. Vsekakor praznujejo tudi te tri može, ki so obdarovali Jezusa...tako da tudi danes obdarujejo na ta dan 6. januar,otroke.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 485
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:20:49   
Anonimen
o krščanstvu mam kr neki pojma, če ti je prov al pa ne...
in ne, božička nism jaz ustvarla, bi bla bolša pojava, če bi gauser posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 486
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:26:12   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Božička so ustvarili ljudje kot si ti. Ljudje ki pojma nimajo o krščanstvu, za ljudi, ki pojma nimajo o krščastvu.

Sveti Miklavž je svetnik. Njegov god obhajamo 6. decembra. Drugega obdarovalca v krščanstvu ni.

Božiče je načrtno izmišljen z namenom, da se odvrne pozornost pravemu pomenu Božiča. To je rojstvo Odrešenika. Rojstvo Sina, ki je prišel, da bi za ljudi umrl. Božič je nepomemben, če ni Velike noči, če ni vstajenja. Božič je začetek Velike noči in le v luči Velike noči ima pomen.




Božiček je bil pač zaščitni znak Coca Cole, tko da ni blo tle nobena fora s krščanstvom.

In če misliš, da si ti največ pojma v krščanstvu, ne vem zakaj nisi potem teolog in širiš svojo viro in prepričanje.


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 487
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:27:29   
Anonimen
Božiče je načrtno izmišljen z namenom, da se odvrne pozornost pravemu pomenu Božiča.


Uf....kakšna paranojauser posted image

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 488
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:28:17   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
Miklavž je bil resnična oseba in v njega jst veramem. Je bil, umrl in zapustil en običaj za sabo.

Da bi lahko v njega verjela, bi morala verjeti v preveč stvari. Veselje nad darilom je premalo. Kot prvo, da je Bog premagal smrt. Seveda je tebi to nelogično, ampak po definiciji je Bog gospodar Življenja, zato nad smrtjo. Potem bi morala verjeti, da je Sv. Miklavž - Sv. Nikolaj postal sveti, t.j., da je sedaj, danes, v občestvu z Očetom, torej živ, ne v fizičnem ampak v duhovnem telesu. Tu ti je prišparana vera, da bomo nekoč vsi lahko vstali v svojem fizičnem telesu, seveda, če bomo zapisani v knjigo živih. V knjigo živih pa se pride s svojimi dejanji.

Sv. Nikolaj je bil Škof.

Legenda govori o obubožanemu plemiču in njegovih hčerah, ki so živeli v bližini njegove rodbinske hiše. Ker ni imel denarja, da bi zagotovil hčeram dostojno poroko, je sklenil, da jih pošlje v javno hišo, kjer bi zaslužile dovolj denarja za doto. Ko je za to izvedel škof Nikolaj, jim je ponoči skozi okno vrgel vrečico zlatnikov in jim s tem zagotovil dostojno poroko.

Po tej legendi, prinaša darove na predvečer svojega godu.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 489
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:30:27   
Anonimen
Kot prvo, da je Bog premagal smrt.


user posted image

Si mislu jezusa kristusauser posted image

K jezus pa bog ni isto, saj to veš?

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 490
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:43:14   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Kot prvo, da je Bog premagal smrt.


user posted image

Si mislu jezusa kristusauser posted image

K jezus pa bog ni isto, saj to veš?


hja enim res kaj ni jasno najbolj user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 491
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:44:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Kot prvo, da je Bog premagal smrt.


user posted image

Si mislu jezusa kristusauser posted image

K jezus pa bog ni isto, saj to veš?


Oh da se vam da.
Zarad takih debat mamo zdej v krščanstvu tolk "vej".
In že od nekdaj so se (tudi kristjani med sabo) fajtali kdo ima prav.
A je Jezus enako kot Bog, al je za eno stopničko nižje, a je Marija bogorodica in zatorej sveta al ne....

V glavnem... bla, bla, bla, bla,bla...

Če hočeš verovat, boš veroval kljub vsemu nasprotovanju.
Pa kar se mene tiče mi je popolnoam vseeno a je Jezus enak kot Bog, al je za stopničko nižje....
Pa je tud vseeno a je en sam Bog al jih je več. pa mi je vseeno a seimenuje Alah, Bog, Jezus....


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 492
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:51:36   
Anonimen
tehnofil, btw, prazniki se pisejo z malo user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 493
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:53:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

tehnofil, btw, prazniki se pisejo z malo user posted image  


Ribica ko si že tako pravopisno natančna... prazniki se LAKO pišejo tudi z veliko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 494
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 14:54:32   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Zanimivo. Praviš da ne verujueš. Od kje sedaj pogovor s svojim bogom?

Kje pravim, da ne verujem? Jst že verujem, sam ne v tvojega Boga, ne v rimokatoliško cerkev, ne v Jezusa Kristusa kot odrešenika.

Problem "svojega" boga je v tem, da je dejansko izmišljen. Kr nekaj je, pa ne moreš točno povedati, ampak je pa to tvoj bog.
Problem tvojega boga je v tem, da je dejansko izmišljen. Kr nekaj je, pa ne moreš točno povedati, ampak je pa to tvoj bog.
Se ti stvari ki sem jih naštela zdijo neresnične?
Kakor se spreminja tvoj odnos do sveta, tako se spreminja tvoj bog. Vso etiko boga določaš sama. Si jo izmišljuješ sama. Sproti. Po lastni potrebi.
Moj bog, se za razliko od tvojega ne spreminja. Narava ima svoje zakonitosti od katerih ne odstopa. Če bi si jst predstavljala da lahko letim, me bo gravitacija potegnla dol in jst kot človek ne bom mogla proti temu.
Zato nimaš ne spovedi, ne odkritega pogovora, ne maše, ker je v osnovi niti ne razumeš. Vse kar razumeš je, da si ti kot oseba, nad vsem in temu prilagajaš dojemanje okolice.
Zakaj praviš da nimam spovedi, jo imam, samo za to ne potrebujem posrednika. Če hočeš da ti bog odpusti grehe si moraš najprej odpustit sam, je tako? In zato se moraš poglobit vase, pogledat svojo dušo, v kateri je spet bog (vsaj tako pravi).

_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 495
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:04:09   
Anonimen
Evo evo, ze jemljem nazaj, da me ne bo se kdo pozrl. Na maturi bo treba bozic napisat z malo, ker ocenjevalcem najbrz dol visi, kak odnos ima kandidat do bozica, a ne? Sicer pa v pravopisu pise takole:

Odločila sem se, da preverim zadevo v SSKJ (slovar slovenskega knjižnega jezika) in zanimivo je bilo spoznanje, da v določenih primerih pravopis dopušča možnost pisanja velike začetnice pri določenem prazniku, če želimo izraziti neko globoko čustveno navezanost in pomembnost praznika (temelji na osebnih čustvih in osebnem odnosu do praznika), vendar POZOR! - takšen način pisanja je zelo izjemen in redek in nikakor ni namenjen množičnemu izrekanju lepih želja in praznikov.

Vse ostalo pa na : http://br4instorm.com/2007/12/17/prazniki-ali-prazniki/



(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 496
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:06:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Evo evo, ze jemljem nazaj, da me ne bo se kdo pozrl. Na maturi bo treba bozic napisat z malo, ker ocenjevalcem najbrz dol visi, kak odnos ima kandidat do bozica, a ne? Sicer pa v pravopisu pise takole:

Odločila sem se, da preverim zadevo v SSKJ (slovar slovenskega knjižnega jezika) in zanimivo je bilo spoznanje, da v določenih primerih pravopis dopušča možnost pisanja velike začetnice pri določenem prazniku, če želimo izraziti neko globoko čustveno navezanost in pomembnost praznika (temelji na osebnih čustvih in osebnem odnosu do praznika), vendar POZOR! - takšen način pisanja je zelo izjemen in redek in nikakor ni namenjen množičnemu izrekanju lepih želja in praznikov.

Vse ostalo pa na : http://br4instorm.com/2007/12/17/prazniki-ali-prazniki/





Ribica matura je že daaaaleč za mano. Verjemi pa, da neki znanja o pravopisu pa vseeno imam.user posted image
In, če na maturi od dijakov zahtevajo pisanje praznikov z malo, to še ne pomeni, da se bomo pa VSI POVSOD tega držali. Sploh pa ne na forumih, kjer gre za neformalno obliko izražanja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 497
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:07:29   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Da bi lahko v njega verjela, bi morala verjeti v preveč stvari.

Kdo si ti, da lohko trdiš v koga, kaj in kako jst verjamem?

Tu ti je prišparana vera, da bomo nekoč vsi lahko vstali v svojem fizičnem telesu, seveda, če bomo zapisani v knjigo živih.

Ti si pa mal skregan s fiziko in kemijo, ne?  A ti čisto vse dobesedno vzameš iz svetega pisma? Pa veš kaj se zgodi s truplom, ko ga duša zapusti? A misliš da ga bog kje čuva posebej zate?


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 498
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:38:32   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR
, če želimo izraziti neko globoko čustveno navezanost in pomembnost praznika ..... takšen način pisanja je zelo izjemen in redek...

...kakor je tudi izjemna in redka globoka čustvena navezanost na pomembnost praznika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 499
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:39:22   
SOULatka
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

Ne! Ravno za to gre...da je RESNICA ENA! Ko bomo vsi isto mislili, takrat ne bo dolgčas( to si misli ego, zato ima raje skozi drame), ampak bo samo še RESNICA!

Te pa ne more vsak drugače videt! Ker je samo ENA!


FIlozofsko gledano mogoče res....realno pa je vedno drugače.  .."Ko bomo vsi isto mislili"....to je kot v komunizmu, "ko bomo vsi enaki".  Utopija.

p.s kaj pa je sploh resnicauser posted image  Če ti povem svojo definicijo, se bo najbrž razlikovala od tvoje in že tukaj se začne....


komunizem! Ideja je bila odlična! Dokler ni skrenila v drugo smer: v pohlep in moč ene nad drugimi!

Ja...NAŠA RESNICA SE ŠE ZDAJ RAZLIKUJE, KER SO VSE NAŠE BESEDE BESEDE EGA IN NE SRCA! Ko to ne bodo več, OSTANE SAMO ENA RESNICA!

Saj vas ne prepričujem, ker imate SVOBODNO VOLJO, dano od Boga, da imate lahko svoje mnenje. In prav je tako! Ko bo naše mnenje ISTO ali ENAKO, takrat se bomo združili nazaj v eno in bili sno z vsem. Do takrat so to le besede in mnenja...ki pa premikajo stvari, tako kot zdaj v tej temi. Tako da....super za to temo!

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 [20] 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?