|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 20 [21]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:40:52   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
Ti si pa mal skregan s fiziko in kemijo, ne?  ..... Pa veš kaj se zgodi s truplom, ko ga duša zapusti?

Vsak pogovor, izmenjava mnenj je priložnost za spoznavanje novih pogledov. Na tebi pa je, ali jo spoznaš.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 501
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:42:07   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Ker mi je dal Gospod svobodno voljo, lahko svobodno izbiram nivo pogovora.


IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
Jst si svojo mašo, spoved, svoj pogovor s svojim bogom naredim v naravi, pa mi je tam še bližje. Jst ga imenujem Narava, Roža, Nebo, Oblak, kakor hočeš.

Zanimivo. Praviš da ne verujueš. Od kje sedaj pogovor s svojim bogom?

Seveda pa je res, da je to tvoj bog. To je tisti bog, ki si si ga sama ustvarila, to ni kreator ampak imaš za boga stvaritev. Problem "svojega" boga je v tem, da je dejansko izmišljen. Kr nekaj je, pa ne moreš točno povedati, ampak je pa to tvoj bog. Vem pa za lastnost, ki jo ta tvoj izmišljeni bog ima. To je, da te razume v vseh tvojih dejanjih in ti dovoljuje vse v okviru tvojih moralnih in etičnih načel. Kakor se spreminja tvoj odnos do sveta, tako se spreminja tvoj bog. To pa ni Bog stvarnik. To je tvoj malik. Mrtev bog. To je nekaj, kar se dela da je bog. Zato se tudi tebi prilagaja, da ti je všečen, vse, samo da ga imaš za boga pa če ga imenuješ bog ali pa mati narava. Zato ni ne jasnih nespremenljivih načel etike in morale. Vso etiko boga določaš sama. Si jo izmišljuješ sama. Sproti. Po lastni potrebi. Zato nimaš ne spovedi, ne odkritega pogovora, ne maše, ker je v osnovi niti ne razumeš. Vse kar razumeš je, da si ti kot oseba, nad vsem in temu prilagajaš dojemanje okolice.

Zato je tak, lasten, všečen bog nevaren. Ker te dejansko vodi stran od pravega, živega Boga.





Ne morem verjet.
Veliko ljudi ima svoje "malike" in imajo boljšo moralo kot najbolj zagrizeni kristjani. Zdaj pa meč v roke in v boj. Čisto vseeno je kako si predstavljaš boga in kakšnega imaš, pomembno je da svoje življenje osmisliš kakor pač moraš in lahko.

Tudi papeži so v preteklosti take stvari delali, tahujš grehe, pa so stebri in nosilci krščanstva. Kaj ti bodo načela morale in etike, če sam svoja načela kršiš.

Peace brother. Mir s tabo.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 502
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 15:55:16   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: faca
Veliko ljudi ima svoje "malike" in imajo boljšo moralo kot najbolj zagrizeni kristjani.

Točno to je poanta. Da je morala človeka vedno pod vplivom njegovih odkritih ali prikritih potreb. Da jo prilagaja, tako kristjan, kot kdorkoli drug.

Vendar govora je o morali Boga, o tem, da se daš presoditi morali Boga, ki ni odvisna od človekove nagnjenosti in ne od človekove morale.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 503
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 17:31:19   
Anonimen
Pravi verniki se ne pogovarjajo o svoji veri na takle način kot se tule že 21 strani.user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 504
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 17:33:16   
Anonimen
kaj pa delajo pravi vernikiuser posted image in kdo so pravi vernikiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 505
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 18:48:39   
Anonimen
Ja pa pravi verniki tud seksajo ne pred porokouser posted image ......me prou zanima če je na RRju sploh kkšn vernikuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 506
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 18:50:57   
Anonimen
Vendar govora je o morali Boga, o tem, da se daš presoditi morali Boga, ki ni odvisna od človekove nagnjenosti in ne od človekove morale.


Sačuvaj me bože od njegovih sodb.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 507
   RE: Vera v Boga
31.3.2008 21:38:06   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Evo evo, ze jemljem nazaj, da me ne bo se kdo pozrl. Na maturi bo treba bozic napisat z malo, ker ocenjevalcem najbrz dol visi, kak odnos ima kandidat do bozica, a ne? Sicer pa v pravopisu pise takole:

Odločila sem se, da preverim zadevo v SSKJ (slovar slovenskega knjižnega jezika) in zanimivo je bilo spoznanje, da v določenih primerih pravopis dopušča možnost pisanja velike začetnice pri določenem prazniku, če želimo izraziti neko globoko čustveno navezanost in pomembnost praznika (temelji na osebnih čustvih in osebnem odnosu do praznika), vendar POZOR! - takšen način pisanja je zelo izjemen in redek in nikakor ni namenjen množičnemu izrekanju lepih želja in praznikov.

Vse ostalo pa na : http://br4instorm.com/2007/12/17/prazniki-ali-prazniki/





ma daj... kako izražanje nekega globoke čustvene navezanosti in pomembnosti praznika?

Potem sem jaz globoko čustveno navezana na zid in ga od sedaj naprej pišem z veliko......

to je bullshit... ali si čustveno navezan na dogodek, ki se je zgodil in zaradi katerega imamo praznik, ali pa ne... ne moreš biti pa na praznik čustveno navezan.......

eh ja, kaj si ne bodo vsega še izmislili.

Tehonfil..... torej pri vas doma prepovedujete Božička, se ne obdarujete na ta dan oz. ne prinese Božiček darila, ampak izključno samo Miklavž?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 508
   RE: Vera v Boga
1.4.2008 7:49:25   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
ampak izključno samo Miklavž?

Prej sem kupoval darila za božička. Po spreobrnitvi, seveda, ko mi je postal jasen pomen Božiča pa gledam na božička čisto drugače. Res pa je, da dokler ne poznaš (začutiš) pravega pomena Božiča na nek način poskušaš zapolniti tisto praznino, ki nastaja, ko gledaš druge in jih ne razumeš. In seveda, v materialnem svetu se človek veseli daril. Zato se obdarujejo za Božič.

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
prepovedujete Božička, se ne obdarujete na ta dan oz. ne prinese Božiček darila,

Kaj misliš, da babico ven vržemo k prinese darilo za božička? Da darilo pohodimo? Veš, velikokrat s sprejemom darila daješ. Da se ne pregovarjaš, ampak sprejmeš ta dober namen. Podobno ko gresta prijateljici (občasni) na kavo in se potem prepirata, kdo bo plačal. user posted image Mislm. Tiho bodi in sprejmi plačano kavo z zahvalo, ne pa da se pregovarjaš, kot da bo kdo za tisto kavo bogatejši.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 1.4.2008 7:53:51 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 509
   RE: Vera v Boga
1.4.2008 8:56:28   
Freycha
ne ne... to ni odgovor Tehnofil. Zelo kratko in jedrnato odgovori: ali se obdarujete za božiča? Torej, ali tudi ti otrokom kupiš darila, ali ne?

Mene ne briga, če te drugi obdarujejo. Valda ne boš zavrnil daril. Že zaradi bontona ne. Bi se mi pa zdelo skrajno hinavsko, če bi sam podarjal darila za božič glede na tvoja prepričanja..... Pa me zanima, če boš sploh po resnici napisal. Ker kakor veš: bog vse vidi in vse ve user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 510
   RE: Vera v Boga
2.4.2008 9:06:22   
Freycha
le zakaj sem pričakovala, da ne bo odgovora user posted image

user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 511
   RE: Vera v Boga
2.4.2008 12:21:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
le zakaj sem pričakovala, da ne bo odgovora 

Ponovnega odgovora ne potrebujejo tisti, ki znajo brati IN razumejo prebrano.


Za tebe pa v skrajšani obliki
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Prej sem kupoval darila za božička. Po spreobrnitvi, seveda, ko mi je postal jasen pomen Božiča pa gledam na božička čisto drugače.


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 512
   RE: Vera v Boga
2.4.2008 18:29:07   
Freycha
znam zelo dobro brati (hvala bogu obožujem knjige), ampak na moje vprašanje mi NISI odgovoril.

Vprašanje je jasno in kratko. Ali se obdarujete za božiča? Na to vprašanje mi nisi odgovoril in se več kot očitno izmikaš odgovoru.

Tudi prav.....user posted image

dvojna merila, ane?! user posted image

pa lep dan še naprej.......

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 513
   RE: Vera v Boga
8.4.2008 20:15:29   
daddy
Evo, tema "najdena" in povrnjena nazaj ( hvala RR team user posted image user posted image  ..... a ne, tehnofil & co.? ) user posted image .

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 514
   RE: Vera v Boga
8.4.2008 22:09:55   
Anonimen
Evo, tema "najdena" in povrnjena nazaj


Uauuu, celo to.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 515
   RE: Vera v Boga
8.4.2008 22:10:21   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image to bi blo skor za sprintat in v vezavo za datuser posted image

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 516
   RE: Vera v Boga
9.4.2008 7:04:47   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Evo, tema "najdena" in povrnjena nazaj ( hvala RR team user posted image user posted image  ..... a ne, tehnofil & co.? ) user posted image .



Škoda. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 517
   RE: Vera v Boga
9.4.2008 7:08:06   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Evo, tema "najdena" in povrnjena nazaj ( hvala RR team user posted image user posted image  ..... a ne, tehnofil & co.? ) user posted image .



Škoda. user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image here we go again....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 518
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 19 20 [21]
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 19 20 [21]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?