|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:18:49   
Anonimen
Saj ljubezni tud ne vidiš, jo čutiš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:22:34   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Blejka26

jaz sem otroka krstla zato,ker želim da je krščen,potem se bo pa sam odločal ali bo veren ali ne..če bosta moji hčerki želele hoditi k verouku bosta,če ne pa ne..silila ju nikakor ne bom


že s tem, ko si ju krstila, si ju v nekaj prisilila. Nikoli se ne bosta mogla izpisati iz te inštitucije in za vedno bosta na nek način označena. Krstiti se dasta lahko tudi sama kasneje, če jima paše....

pa ne jemati to kot napad. Dejstvo je, da se ljudje odločijo verjeti v inštitucijo in ne v boga, izpolnijo vse zakramente in se deklarirajo za kristjane (ali pač pripadnike neke vere), a nikakor ne delujejo v tej smeri in ne verjamejo v Boga. Pa mi ni jasno zakaj? Je to pritisk družine? Tradicije? okolja? Ker tako mora biti? Za koga?

kakorkoli že.... ne verjamem v boga, še manj v inštitucijo in mi je vse lepo in prav in me nič ne moti, dokler se kdo ob mene ne spotakne zaradi tega....

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:23:42   
Anonimen
Ne verjamem v Boga. Vem, da sem pri ene 6. sicer "verjela" v božička, ampak so se mi vse tiste zgodbice zdele nekam sumljive user posted image user posted image user posted image , bog in posvetno življenje pa sta zame nekaj preveč abstraktnega ali kako naj se izrazim, pa sem hodila k verouku, maši, naredila zakramente... Preprosto ne čutim v sebi tega, nikoli nisem in dvomim, da kdaj bom.
Se mi pa zdi pomembno, da vsak sledi tistemu kar čuti, če torej čuti, da boga ni, potem mora to tudi izvajati in če čuti, da je, mora zasledovati to. Ne pa, kar pravi okolica, tradicija,...  Da se otroka krsti, ker je to v navadi, čeprav starši v boga ne verjamejo. To mi je neiskreno, do sebe, drugih in tudi do boga, če mogoče le obstaja. Meni je ene par sorodnikov težilo, da se morava z možem poročiti tudi cerkveno, čeprav nobeden od naju ni veren. Pa sem potem rekla, da zakaj bi se, če bi v cerkvi vedela že v tistem trenutku, ko bi zaobljube izgovarjala, da jih ne mislim izvajat.
Nikoli pa se zaradi tega neverovanja nisem počutila kakorkoli prikrajšano.Verjamem, da imamo na voljo samo to življenje, ki ga oramo zato izkoristiti, ker druge možnosti ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:24:36   
Anonimen
Usaj dokaz mam zanjo... kako pa čutiš Boga?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:25:29   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Za sranje ni kriv Bog. Za sranje smo krivi ljudje. Ampak ljudje smo pa Božje delo.

Torej?


No k vem da nisi k verouku hodilauser posted image .....bog je ustvaril človeka s svobodno voljo, tko da ni on kriv če se človk slabo odločuser posted image
Je pa najlažje rečt da si prasec, sam da je bog kriv k te je tacga naredu jauser posted image
Drgač pa vsak dela napake.....tud boguser posted image



zakaj je pa potem kaznoval človeka, ker je vzel nekaj, kar si je on naprdnil, da ne bi smel? Kako ima lahko bog rad človeka, če ga je pa v samem začetku kaznoval in ženske je itak kaznoval z ne vem čim vse?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:26:41   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Evo njih... seks... pregreha... pa že ta prva dva sta vse zaj**ala... a mi naj pa zdaj trpimo zaradi njunih grehov?... japajade... greh (seks) nadaljujemo, drugače bi zmanjkalo vernikov. user posted image


Bog ni nikjer reku da je seks greh. To govori katoliška cerkev. Katoliška cerkev pa ni bog. Ne brkljat pojmov.



kdo pa interpretira boga, če ne cerkev?

oprosti, meni osebno in grem stavit, da tud tebi ni bog osebno čisto nič povedal..... komu torej je?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:27:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
oprosti, meni osebno in grem stavit, da tud tebi ni bog osebno čisto nič povedal..... komu torej je?user posted image

Se pridružujem stavi. user posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:28:37   
spps
imejmo se radi verni in neverni,kadilci in nekadilciuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:28:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Usaj dokaz mam zanjo... kako pa čutiš Boga?


To je pa isto če ti grem zdej razlagat, k da nekomu k še nikoli ni ljubil tupim kaj ljubezen je.

Mislim ne štekam kaj ti ni jasno. Pač nimaš pojma o verah, še manj pa o bogu. Kul. Zakaj bi ti mogu kdo kej razlagat če pa že maš svoje mnenje. To so osebne stvari in vsak pri sebi ve kako čuti. Brezveze.
Kakšn dokaz maš pa za ljubezen mi pa res ni jasno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:29:00   
Anonimen
Popušili smo itak že vsi. user posted image

(odgovor članu spps)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:30:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Kakšn dokaz maš pa za ljubezen mi pa res ni jasno.

Ja vidš, jst pa nimam cajta enmu, k ne ve, kaj je ljubezn, tega razlagat. Moram it u cekrev. Dedc pride pome čez ene 5 minut. Bova si drugič je*ale znanje, prav? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:30:31   
Freycha
a zdej se ljudje ločujemo na vernike in nevernike in na kadilce in nekadilce?

še dobro, da ne na bedake in norce... tam bi bila šele j.e.b.a kdo kam paše user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:31:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Za sranje ni kriv Bog. Za sranje smo krivi ljudje. Ampak ljudje smo pa Božje delo.

Torej?


No k vem da nisi k verouku hodilauser posted image .....bog je ustvaril človeka s svobodno voljo, tko da ni on kriv če se človk slabo odločuser posted image
Je pa najlažje rečt da si prasec, sam da je bog kriv k te je tacga naredu jauser posted image
Drgač pa vsak dela napake.....tud boguser posted image



zakaj je pa potem kaznoval človeka, ker je vzel nekaj, kar si je on naprdnil, da ne bi smel? Kako ima lahko bog rad človeka, če ga je pa v samem začetku kaznoval in ženske je itak kaznoval z ne vem čim vse?


To je spet v svetem pismu, torej velja za krščansko vero in ne na splošno za boga. Bog ni nikomur nič povedal. Različne vere imajo pač različne zapise ljudi ki naj bi jim bog govoril. Če v to verjameš si pač vernik v neko vero in verjetno tudi v boga. Lahko pa verjameš samo v boga oz. v neko višjo silo.
Vsi pa mešate boga in krščanstvo.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:31:35   
Anonimen
Jst se kr takoj označm za kadilsko ateistko, pa me utaknte, kamr hočte. user posted image  Al pa SI utaknte, kar hočte IN kamr hočte. user posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:32:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Bog ni nikomur nič povedal.

Od kod pa potem vsi vejo, kaj je mislil, hotel, naročil it.? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:33:06   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Usaj dokaz mam zanjo... kako pa čutiš Boga?


To je pa isto če ti grem zdej razlagat, k da nekomu k še nikoli ni ljubil tupim kaj ljubezen je.

Mislim ne štekam kaj ti ni jasno. Pač nimaš pojma o verah, še manj pa o bogu. Kul. Zakaj bi ti mogu kdo kej razlagat če pa že maš svoje mnenje. To so osebne stvari in vsak pri sebi ve kako čuti. Brezveze.
Kakšn dokaz maš pa za ljubezen mi pa res ni jasno.



a ni to smešno, da ko kej konkretnega vprašaš, pa vsak reče, da je to osebna stvar in da mu ni treba razlagati.

Ko je en deček vprašal, kako hudiča so nastali ljudje, če sta bila Adam in Eva, ki sta imela Kajna in Abla - torej nobene ženske, je župnik tako grozilno pismo napisal staršem, da naj pazijo, kaj njihov sin sprašuje, da sem kar nemo pogledala. Ja a niso oni tam, da to razložijo? Bogi fantek je samo logično razmišljal....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:33:15   
Anonimen

Ja vidš, jst pa nimam cajta enmu, k ne ve, kaj je ljubezn, tega razlagat.


Ja kul.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:34:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
a ni to smešno, da ko kej konkretnega vprašaš, pa vsak reče, da je to osebna stvar in da mu ni treba razlagati. Ko je en deček vprašal, kako hudiča so nastali ljudje, če sta bila Adam in Eva, ki sta imela Kajna in Abla - torej nobene ženske, je župnik tako grozilno pismo napisal staršem, da naj pazijo, kaj njihov sin sprašuje, da sem kar nemo pogledala. Ja a niso oni tam, da to razložijo? Bogi fantek je samo logično razmišljal....user posted image user posted image user posted image

A ne? user posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:34:39   
spps
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

a zdej se ljudje ločujemo na vernike in nevernike in na kadilce in nekadilce?

še dobro, da ne na bedake in norce... tam bi bila šele j.e.b.a kdo kam paše user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image mislim,da ni dilemeuser posted image user posted image user posted image sej ni važno,cepci smo vsi po vrsti,ker pustimo,da malenkosti delajo razlike in spore med ljudmi.

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:35:29   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Za sranje ni kriv Bog. Za sranje smo krivi ljudje. Ampak ljudje smo pa Božje delo.

Torej?


No k vem da nisi k verouku hodilauser posted image .....bog je ustvaril človeka s svobodno voljo, tko da ni on kriv če se človk slabo odločuser posted image
Je pa najlažje rečt da si prasec, sam da je bog kriv k te je tacga naredu jauser posted image
Drgač pa vsak dela napake.....tud boguser posted image



zakaj je pa potem kaznoval človeka, ker je vzel nekaj, kar si je on naprdnil, da ne bi smel? Kako ima lahko bog rad človeka, če ga je pa v samem začetku kaznoval in ženske je itak kaznoval z ne vem čim vse?


To je spet v svetem pismu, torej velja za krščansko vero in ne na splošno za boga. Bog ni nikomur nič povedal. Različne vere imajo pač različne zapise ljudi ki naj bi jim bog govoril. Če v to verjameš si pač vernik v neko vero in verjetno tudi v boga. Lahko pa verjameš samo v boga oz. v neko višjo silo.
Vsi pa mešate boga in krščanstvo.



ok, zdaj pa čisto resno vprašanje? Kaj je potem smiselno verjeti v boga, če itak ni nič povedal oz. je vsakomur nekaj drugega?! v čem je potem fora? Meni se zdi smiselno verjeti v neke zapovedi, ki jih (ali nekdo drug) pač dal, meni se zdi smiselno verjeti v nekaj, kar naj bi ustvaril, pa v njegovo moč in vsemogočnost. Ampak na neko vero se je menda treba opreti, ne? Ker pomoje, če se ne, potem lahko tut verjameš v lonček, v katerem je posejana bazilika, ker bo enkrat zrasla in ima nek svoj namen......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:35:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Usaj dokaz mam zanjo... kako pa čutiš Boga?


To je pa isto če ti grem zdej razlagat, k da nekomu k še nikoli ni ljubil tupim kaj ljubezen je.

Mislim ne štekam kaj ti ni jasno. Pač nimaš pojma o verah, še manj pa o bogu. Kul. Zakaj bi ti mogu kdo kej razlagat če pa že maš svoje mnenje. To so osebne stvari in vsak pri sebi ve kako čuti. Brezveze.
Kakšn dokaz maš pa za ljubezen mi pa res ni jasno.



a ni to smešno, da ko kej konkretnega vprašaš, pa vsak reče, da je to osebna stvar in da mu ni treba razlagati.

Ko je en deček vprašal, kako hudiča so nastali ljudje, če sta bila Adam in Eva, ki sta imela Kajna in Abla - torej nobene ženske, je župnik tako grozilno pismo napisal staršem, da naj pazijo, kaj njihov sin sprašuje, da sem kar nemo pogledala. Ja a niso oni tam, da to razložijo? Bogi fantek je samo logično razmišljal....user posted image user posted image user posted image


Bog - krščanska vera in z njo povezani vsi duhovniki, adami in eve, vse zapovdi in navade.....Velika razlika.
Sm že ene 30x napisala da človek lahko verjame v boga pa ne pripada nobeni veriuser posted image


(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:36:44   
Anonimen
U katerega Boga pa potem verjame, če ne pripada nobeni veri? V enega, ki si ga je sam izmislil? No, na tak način sem pa tudi jaz verna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:38:05   
Freycha
pa saj to me potem zanima. Kaj je zate bog? in zakaj verjameš vanj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:38:50   
Anonimen
Izhod v sili?

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:39:45   
Anonimen
potem lahko tut verjameš v lonček, v katerem je posejana bazilika, ker bo enkrat zrasla in ima nek svoj namen......


Lahkouser posted image

Meni pač bog pomeni neko višjo silo, nekaj neotipljivega, nekaj kar je meni osebno pomagalo ko so se mi slabe stvari dogajale,......v kakšni obliki je ta bog si pa lahko vsak sam zamisli. Lahko je tud lonček za bazilikouser posted image

Ne verjamem pa recimo v spoved, v nebesa, v adama in evo, v......

Če bom kdaj najdla vero ki mi bo odgovarjala bom pač takrat vernica tudi z določenim imenom. Trenutno sem pa samo človek ki se drži svojih pravil in načel in obenem verjame da obstaja neka višja sila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?