|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 12:48:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: spps

jaz sem še vedno mnenja,da vsaak dela kar želi,vrjame v tisto za kar se sam odloči.to je pač prosta izbira vsakega posameznikauser posted image
ni slab niti ateist,niti vernik(v bilokaj),dokler drugemu ne vsiljuješ svojga mišljenja.vsak od nas je dal določene stvari skoz v življenju in od tu nam tud različni pogledi na svet.


Se globoko strinjam.
Nikomur ne vsiljujem svoje vere. Nikogar ne obsojam, ker ne verjame isto kot jaz, ker ne deli misli z mano.

Se bom pa postavila proti, če bo nekdo pljuval po tem, kar je meni drago.
(to ne leti na nikogar, govorim na splošno)

(odgovor članu spps)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 12:58:48   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: spps

jaz sem še vedno mnenja,da vsaak dela kar želi,vrjame v tisto za kar se sam odloči.to je pač prosta izbira vsakega posameznikauser posted image
ni slab niti ateist,niti vernik(v bilokaj),dokler drugemu ne vsiljuješ svojga mišljenja.vsak od nas je dal določene stvari skoz v življenju in od tu nam tud različni pogledi na svet.


se strinjam s tabo... in najbolj butasto bi bilo, da bi nekdo hotel nekoga prepričati.....

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:38:11   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
Potem nekateri sprašujete, zakaj Bog dopušča, da se slabo odločimo?Ne sprašujte se tega,temveč se vprašajte...

Ja zakaj pa se ne bi TEGA vprašali, če nas pa TO zanima? Zakaj bi vprašali nekaj NAMESTO tega, če nas pa nič NAMESTO tega ne zanima?




Ti se sprašuj,kar se želiš, to itak.Samo ne krivit Boga za svoje odločitve, ker imaš vedno izbiro.Jaz sem s tem hotela povedati, da se odločamo kakor se sami želimo, če so posledice naše odločitve slabe, se pa to kar Bogu pripiše.No, to ni smiselno.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:40:04   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Mene samo zanima, S ČIM lahko verniki upravičijo obstoj Boga - s čim lahko DOKAŽEJO, da Bog obstaja?




S čim pa ti lahko dokažeš da ne obstaja?

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:41:20   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha


Mislim, da odrasle osebe nihče ne more prepričati, da bog obstaja. To verovanje se mora položiti v zibelko in z njim živeti, saj ravno skozi otroštvo, ko se vzpostavlja čut za spoštovanje in sprejemanje okolice, postane Bog osrednji element ali drugače rečeno osrednja "oseba".



Jaz sem bila vzgajana kot ateist- na način, ne verjamem doker ne vidim.Pa sem vseeno verna.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:50:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Mene samo zanima, S ČIM lahko verniki upravičijo obstoj Boga - s čim lahko DOKAŽEJO, da Bog obstaja?

S čim pa ti lahko dokažeš da ne obstaja?

Nikoli ga še nisem ne videla ne slišala (in nisem edina). Ni to dovolj? user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:52:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Mene samo zanima, S ČIM lahko verniki upravičijo obstoj Boga - s čim lahko DOKAŽEJO, da Bog obstaja?

S čim pa ti lahko dokažeš da ne obstaja?

Nikoli ga še nisem ne videla ne slišala (in nisem edina). Ni to dovolj? user posted image


Mene tud ne, pa obstajamuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:53:44   
Anonimen
Karin, zate je pa že dovolj, da te tukaj na RR "poslušam in gledam". user posted image  
In Bog ni na RR še nič napisal, veš? Aja, admini so Bogovi. Verjamem v Boga, se opravičujem. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:56:05   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Mene samo zanima, S ČIM lahko verniki upravičijo obstoj Boga - s čim lahko DOKAŽEJO, da Bog obstaja?

S čim pa ti lahko dokažeš da ne obstaja?

Nikoli ga še nisem ne videla ne slišala (in nisem edina). Ni to dovolj? user posted image



Seveda ni dovolj.To ni noben dokaz, če ga ti pač nisi videla.Kaj jaz vse nisem videla , pa obstaja.Dokazu se reče, ko lahko nekaj konkretno predložiš, ne pa samo to, da ga ti nisi videla.Sploh pa ne veš, če ga res nisi videla.Se spomniš časa preden si se rodila?Verjetno ne, torej ne moreš vedeti kaj si ali nisi videla v maternici, ali celo še prej.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 15:57:14   
Anonimen
Njuška moja draga... saj če bi bila jaz edina, ki ga nisem videla, potem bi bilo še OK... ampak mislim, da nisem edina, no user posted image ... pa tudi NY še nisem videla, ampak obstaja, a ne?

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 16:01:19   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Njuška moja draga... saj če bi bila jaz edina, ki ga nisem videla, potem bi bilo še OK... ampak mislim, da nisem edina, no user posted image ... pa tudi NY še nisem videla, ampak obstaja, a ne?



Je pa veliko ljudi, ko so ga videli.Torej je verjetno odvisno tudi od zaznavnih sposobnosti, pa še od marsičesa, samo ne bom šla v detajle, da ne bo spet kdo užaljen.Kako bi pa ti razložila razne izkušnje ob smrti,ko ljudje vidijo svetlobo-glede na to, da po smrti kao ničesar ni?Pa ena je prej napisala, da naj rečemo, da mamo preprosto srečo, ne pa da je Bog imel kaj zraven.Od kje pa izvira ta sreča?Zakaj jo imam glih jaz in ne kdo drug naprimer?Zakaj je nekdo bolan, nekdo zdrav, nekdo reven,drug bogat?Od česa je to odvisno, če ni reinkarnacije, ni Boga...kaj pa je potem, kako se upravlja svet?

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 16:06:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo
Je pa veliko ljudi, ko so ga videli.

A New York al' Boga? user posted image
Kako bi pa ti razložila razne izkušnje ob smrti,ko ljudje vidijo svetlobo-glede na to, da po smrti kao ničesar ni?

Verjamem v življenje (oz. nekaj) po smrti (fizični, na Zemlji).
Od kje pa izvira ta sreča?

Sreča je občutek. Nekdo je srečen, ko dobi krožnik ričeta, nekdo drug je pa užaljen, če mu ga postrežeš. Odvisno, kako jemlješ stvari (dojemanje).
Zakaj je nekdo bolan, nekdo zdrav,

Tukaj je pa Mati Narava v igri.
nekdo reven,drug bogat?

Vztrajam, da imamo vsi enake možnosti. Koliko jih pa izkoristimo, je pa odvisno od naše volje, motivacije, iznajdljivosti, biti v pravem trenutku na pravem mestu itd.
kako se upravlja svet?

Z Bushem in Putinom. user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 16:15:21   
Njuškalo
Kakšen NY..govorim o Bogu, seveda.Torej praviš, da obstaja NEKAJ?Kaj pa je to nekaj?To bi bilo potrebno malo bolj definirat,ker drugače zgleda,kot da verjameš v Boga, pa ne veš,kako bi to imenovala.Kar se sreče tiče, ok..recimo, da je stvar dojemanja.Sicer sama mislim drugače, ampak ok, imaš dober argument.Mati Narava?Hm...kaj pa je to?A torej drevesa in rože upravljajo s tem,kdo bo zdrav ali bolan?
Ne bi rekla, da imamo vsi enake možnosti.Torej, ti ,ki si se rodila v Sloveniji, si pismena, imaš službo, pa recimo da nekako normalne pogoje za življene, že samo zato,ker si v Evropi,kjer so možnosti za življenje boljše...ti imaš torej čisto enake pogoje kot nekdo,ki se rodi v Afriki, po možnosti z virusom HIV, starši ga zapustijo in živi že kot otrok na ulici...a vidva da imata enake možnosti?Po moje da ne.Torej je tisti tvoj stavek kar mal mimo.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 16:21:34   
Anonimen
No, ja... HIV je extrem, sploh pa, če se že rodiš z njim (če ga ne dobiš "po svoji krivdi")... primerjava mene z nekom iz Afrike (npr. brez virusa HIV) pa... hja... ne rečem, da bi mu bilo lahko, ampak vseeno ima pa možnost vsaj poskusiti, da se odseli od tam, a ne?... nekam, kjer so ekonomski pogoji boljši... ja, recimo v Evropo... možnost obstaja, tega ne moreš zanikati... tako, kakor imam jaz možnost preseliti se v Afriko, recimo...

Mati Narava... s tem mislim celotno naravo... besedna zveza "Mati Narava" je prispodoba za eno staro gospo z očali, ki upravlja s svetom user posted image ... saj ne, da verjamem vanjo, ampak recimo, da geni spadajo pod "Mati Narava"... razumeš?... in od česa, če ne od genov, je odvisno tvoje zdravje?...boljši geni, bolj zdrav, slabši geni, bolj bolan... itd.

Nekaj... nimam od kje vedeti, kaj "nekaj" obstaja po smrti... lahko samo verjamem ljudem, ki so doživeli to "obsmrtno" izkušnjo... ali pa jim ne verjamem... vse zgodbe so različne, enaka jim je samo luč v predoru (na poti tja in/ali nazaj)... in sem se odločila, da verjamem... ker se mi zdi preprosto neverjetno, da duša (recimo temu "duša", no) kar izgine... da telo (fizično) umre, mi je popolnoma razumljivo, ampak da pa umre še duša?... da bi telo napajalo dušo?... OK, razumem... potem umre še duša... ampak to so spet nedokazane (znanstveno) stvari... nekaj je po smrti, no... kaj, me pa vprašaj potem, ko me bo pobralo user posted image .

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 17:06:48   
yellowcrystalstar
slovenski podnapisi ZEITGEIST


nasplošno link do filma




_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 17:58:52   
Njuškalo
Hiv je ekstrem, ampak saj si sama rekla, da imamo vsi enake možnosti.Torej ne le Evropejci, ampak vsi prebivalci Zemlje, tudi tisti s HIV-om.Pa niso samo taki,ki imajo HIV, je še mnogo drugih primerov, ki bi jih lahko navedla, pa bi tvoja teorija o enakih možnostih propadla.Tudi v Evropi nimajo vsi enakih možnosti,še zdaleč ne.
Mati narava praviš...kako pa je nastala narava?Kako to, da smo sestavljeni iz genov, kdo ali kaj je sploh ustvaril ta zapleten mehanizem -človeško telo?
Ko te bo pobralo, boš videla, da obstaja Bog in si boš mogoče še želela, da bi za časa življenja verjela Vanj.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 17:59:46   
Anonimen
Kaj a čva pol počakat, da se stegnem, pa iz onostranstva kej natipkam na RR? user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 21:52:19   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha


Zakaj jih sploh postavljam? Zato ker se mi zdi tako "hecno" da nekateri (iz mojega vidika) slepo verjamete nečemu, kar so vam "predstavili" starši in potem župniki. Hecno mi je, da ste tako "skromin", da ne poberete za uspeh nobenih zaslug. Hecno mi je, da toliko ljudi (vernih) trpi in je vreden veliko več pomoči in je veliko bolj veren, kot marsikdo od vas, ki se je tu oglašal, pa živi v popolni bedi in trpi in mu nihče nič ne pomaga...... Pa še bi lahko naštevala... ampak mogoče bi postala preveč "osebna" pa bi to spet nekdo razumel kot napad.



Tole me je vzpodbudilo, da se še sama oglasim. Glej, sama sem bila krščansko vzgojena. Imam vse zakramente. SEm torej slepo verjela temu, kar so mi predstavili starši in župniki. V določenem obdobju svojega življenja pa sem zamrzila cerkev kot institucijo in se tudi opredeljevala za ateistko. Razmišljala sem podobno, kot ti, le razumsko. Zame je obstajalo le to, kar je tudi znanstveno dokazano.
A življenje ubira čudna pota. Dotaknila sem se dna. In takrat je molitev resnično pomagala. V to ne morem in niti ne želim nikogar prepričati, to lahko le doživiš.  Dobila sem priložnost, zgodil se je čudež in se še vedno dogaja.
Pa zaradi tega nič bolj ne cenim cerkve kot institucije. Moja vera je samo moja in moje poti k Bogu tudi. Ko pa začneš z iskanjem, se ti odpirajo vedno nova vrata. V tem vidim smisel moje izkušnje. Bila je vzpodbuda, da sem nekaj naredila za svoj duhovni razvoj, ki pa je šele na začetku.


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 22:22:05   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

to je moj namen čutiti! za to živim...




Tole sem te vsakič hotela nazaj vprašati, pa sem vedno pozabila.

Pa ti, imaš ti otroke?
Bi torej ti lahko ljubila morilca svojih otrok, posiljevalca svoje hčere, matere, sestre? Bi čutila z njim?

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 22:54:02   
SOULatka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

to je moj namen čutiti! za to živim...




Tole sem te vsakič hotela nazaj vprašati, pa sem vedno pozabila.

Pa ti, imaš ti otroke?
Bi torej ti lahko ljubila morilca svojih otrok, posiljevalca svoje hčere, matere, sestre? Bi čutila z njim?


mislim da še ne...ampak, vem da je to možno, nekje v sebi čutim to...
ko bo zares, ampak zares čutila eno, bom tudi eno s tem morilcem, torej ne bo ločen od mene in ga bom lahko ljubila...
zame ni brezpogojna ljubezen nekaj iluzionarnega...
nekje v sebi čutim, da samo to šteje...

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 22:56:01   
SOULatka
to je zeloooooooooooooooooooooooo težko, zdi se nemogoče, to je najhujši primer, zato sem ga dala-pač ekstremni primer...

po eni strani, pa čutim, da je možno...

ne vem, upam, da ne bom obupala...samo ko enkrat stopiš na to pot, ko doživiš neko izkušnjo, potem še iščeš dalje..trkaš, da se ti enkrat odpreuser posted image

trkajte in odprlo se bo...

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 22:56:59   
SOULatka
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

IZVIRNO SPOROČILO: spps

jaz sem še vedno mnenja,da vsaak dela kar želi,vrjame v tisto za kar se sam odloči.to je pač prosta izbira vsakega posameznikauser posted image
ni slab niti ateist,niti vernik(v bilokaj),dokler drugemu ne vsiljuješ svojga mišljenja.vsak od nas je dal določene stvari skoz v življenju in od tu nam tud različni pogledi na svet.


Se globoko strinjam.
Nikomur ne vsiljujem svoje vere. Nikogar ne obsojam, ker ne verjame isto kot jaz, ker ne deli misli z mano.

Se bom pa postavila proti, če bo nekdo pljuval po tem, kar je meni drago.
(to ne leti na nikogar, govorim na splošno)



tudi ateist veruje...veruje v nič..v nevero...tako da: vsi verujemo...

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Vera v Boga
26.3.2008 22:59:35   
SOULatka
poglejte: v hipu bi lahko prekinili vso lakoto sveta! v hipu, bi lahko bili vsi siti in ne lačni, potešeni in ne žejni!

no...dajte polovico svojega denarja rvežem, namesto, da si kupite nove čevlje, da jih imate več, kot jih potrebujete, da imate več oblek ki jih potebujete, da kupujete preveč hrane, i jo potem mečete v koš...no! a bomo?
ne, to pa ne!

a vidite, da bi lahko takoj prekinili ta krog?

nočemo...mi odločamo, in tega se ne odločimo storiti...

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Vera v Boga
27.3.2008 7:14:34   
Freycha
SOULatka ta tvoja varianta ne gre. Zakaj? Ker moram jaz delati, da si kupim nove čevlje, pa da si kupim hrano, ki je ne pojem in vržem stran. Čeprav bi danes dala pol svojega denarja stran, bi nahranila kar nekaj ljudi, ampak ne celo življenje. Ker niso delali včeraj, ne bodo delali danes in še manj jutri.... zakaj bi morala potem jaz garati in dajati polovico svojega denarja za nekoga, ki bi si ga lahko tudi sam zaslužil, pa ne dela?

če bog misli, da je to pravično, potem dvignem roke od vsega......

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Vera v Boga
27.3.2008 7:18:02   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka
tudi ateist veruje...veruje v nič..v nevero...tako da: vsi verujemo...


pojma nimaš.... ne verujem v nevero... halo, kaj pa je to sploh? A misliš, da jaz verujem, da v nič ne verujem in temu se reče vera? no no.......

mislim da večina ateistov "verjame" in zaupa le sebi. Se ne naslanja na neko imaginarno osebo, ki mu bo kao pomagala, ampak se zaveda, da se mora sam znajti, si pomagati, se naslanjati le na sebe, da mora biti odvisen le od sebe, da mora najti sam energijo, da se pobere iz šita, ker se zaveda, da mu resnično nihče drug ne more pomagati, še najmanj pa bog, ki za ateista ne obstaja.....

ne pa filozofirat o tem, da verujemo v nevero....

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?