|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
24.3.2008 23:24:58   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ja, verjamem v Boga.
Verjamem v vesoljno Eno,  ki je del mene in sem jaz del njega. Verjamem v božjo vseprisotnost - boga najdem v vsakem živem bitju, v bilki trave, v vetru, v kamnu ... skratka, zame Boge enostavno je, ker ga čutim nenehno prisotnega povsod.


lepo...če to čutiš, si razsvetljena...to je moj namen čutiti! za to živim...

a imaš otroke?




sprašujem zato, ker če jih imaš...
a potem bi ljubila nekoga, če bi naredil nekaj najhujega tvojemu otroku, kaj si lahko predstavlja?ker je ta človek tud eno s tabo in tvojim otrokom...ali bi ga ljubila, če bi ti pobil vse najbližje?vse ki jih imaš rada?...tudi z njimi je eno!
No, če bi ga, bi bila ENO z vsem...Ker bog je tudi v njem! je v Hitlerju in v Jezusu...Je v Bushu in v Mojzesu...

sprašujem: a veš kaj pomeni, da si eno z vsem? da ne čutiš ločenosti, da si vse, in vsa Ljubezen...takrat si bog...a si res?


Ne, nisem Bog. Sem le del njega oz. je on del mene. Ostalo je svobodna volja, ki nam je (od Boga) dana. In negativne volje nekoga drugega mi ni potrebno (zaradi moje svobodne volje) ljubiti niti sprejeti.
In, ne, nekoga, ki bi pobil ali kaj hudega storil mojim bližnjim, ne bi mogla ljubiti.
In vesoljno Eno, v katerega verjamem, ni ravno vsa Ljubezen. Je Dobro kot tako (ker drugega boljšega ne poznam/-o).
Sicer pa je bog izrazito metafizičen pojem, zato naj bi se tudi tvoje vprašanje Ljubezni ali Dobrega nanašalo na nekaj metafizičnega, nam na nek način nedoumljivega, zaradi česar bi jaz tukaj težko enačila ljubezen (kot jo tretiramo ljudje) in Ljubezen (kot absolut) kot nekaj identičnega. In v tem primeru bi morilca mojih otrok lahko sprejela kot del Ljubezni, Enega, Dobrega oz. Boga, ni pa nujno, da bi do njega mogla gojiti ljubezen.

Ker govorim o vesoljnem Enem, bi bil tukaj najbolj primerljiv pojem Narava/Stvarstvo/vesoljna Energija, ki je del vseh nas in smo mi del nje. In del te naravne/vesoljne Enosti je tudi "volja do moči", boj za preživetje, "sebični gen", torej mnogo negativnih stvari. In mržnja do morilca mojih otrok bi potemtakem bila samo del te "negativnosti", ki je nujni in sestavni del Enosti.

In za konec - govorim o delu Enega v meni in mene v Enem. Skupaj tvoriva eno. V najglobljem bistvu sva eno, a hkrati sva ločena. Če ne bi bila, bi potemtakem bila jaz Bog, ampak jaz NISEM Bog. Sem samo v diaspori z njim. Ne ločena in ne popolnoma skupaj. Sva samo raz-ločena.

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 0:09:47   
nejcko
Mogoče bi lahko še bolj barvito opisala to, kar jaz dojemam kot Eno.

Jaz in moj brat sva del najinih staršev ( kot eksistenca) in najina starša sta del naju ( kot esenca in eksistenca). Vsi tvorimo neko celoto kot družina, torej smo Eno, a vendar smo vsak zase individuum (s svojimi telesnimi in karakternimi zančilnostmi). Vedno bo v nas prisotna ideja enega-naše družine, a vendar to še ne pomeni, da se moramo brezpogojno ljubiti.
Ljubimo se lahko v tistem najglobljem smislu, izhajajoč iz zavesti, da smo iz iste družine, da smo ista družina, da bomo vedno ista družina, vendar se lahko med seboj na smrt skregamo, celo pobijemo se lahko med seboj.
Vsak od nas bo reagiral na medsebojni konflikt izhajajoč iz lastne svobodne volje (karakterja): eden bo užaljen, drugi bo zameril, tretji bo skušal zgladiti spor, četrtemu bo vseeno ... vsak bo živel dlje ... vendar vedno z zavestjo, da smo kljub vsemu del ene družine.
In vsak bo "plačal" kazen za svoja (negativna) dejanja ... nekje ... nekoč (recimo, da verjamem v reinkarnacijo).

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 9:22:33   
jagoda77
ne verjamem v boga

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 10:00:41   
Dadi
Ja verujem v Boga in to daje smisel mojemu bivanju, življenju. Če ne bi verovala, bi bilo verjetno marsikaj v mojem življenju drugače. Vidim da tudi iz mojih napak, grehov, Bog lahko naredi nekaj lepega. 
Večkrat sem pa že izkusila božjo pomoč, tako in drugače. Ko se mi je zdelo da ni izhoda, sem vedno dejala Bog bo poskrbel. In vedno je in vedno bo, v to verujem.
Sem hvaležna staršem, ki so mi ta dar vere posredovali. Upam da ga bom znala in zmogla tudi jaz posredovati svojim otrokom.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 13:45:16   
Kaštrun
verujem v nekaj, kar je pač nad mano. nekaj višjega, kar me spremlja, varuje, brani, spodbuja, daje upanje, moč in včasih, če naredim kaj slabega tudi potrka na mojo vest...

ker sem bila vzgojena v krščanski veri temu mojemu "nakaj" rečem Bog. vendar Boga ne dojemam kot Jezusa Kristusa, ki ima v sebi Očeta, Sina in Svetega Duha. z leti mi je to postalo "nemogoče, nejasno..." skratka... ne verjamem, da nas je ustvaril Bog, niti ne verjamem, da smo nastali s "pokom". pač tukaj smo in glede teh vprašanj se ne ukvarjam. nad mano je neka sila v katero verjamem. lahko jo imenujem Bog, lahko Duh, lahko Angel, mogoče je pa samo Usoda...
 
cerkev kot institucijo pa vse bolj preziram. zaradi pedofilije, fehtanja denarja, bogatenja na naš račun...

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 13:47:00   
Volga
Večkrat sem pa že izkusila božjo pomoč, tako in drugače. Ko se mi je zdelo da ni izhoda, sem vedno dejala Bog bo poskrbel. In vedno je in vedno bo, v to verujem.


kako pa veš, da je bil to prav Bog?

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 14:15:45   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

Ja verujem v Boga in to daje smisel mojemu bivanju, življenju. Če ne bi verovala, bi bilo verjetno marsikaj v mojem življenju drugače. Vidim da tudi iz mojih napak, grehov, Bog lahko naredi nekaj lepega. 
Večkrat sem pa že izkusila božjo pomoč, tako in drugače. Ko se mi je zdelo da ni izhoda, sem vedno dejala Bog bo poskrbel. In vedno je in vedno bo, v to verujem.
Sem hvaležna staršem, ki so mi ta dar vere posredovali. Upam da ga bom znala in zmogla tudi jaz posredovati svojim otrokom.user posted image








Zelo lepo napisano!user posted image user posted image


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 14:31:43   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Večkrat sem pa že izkusila božjo pomoč, tako in drugače. Ko se mi je zdelo da ni izhoda, sem vedno dejala Bog bo poskrbel. In vedno je in vedno bo, v to verujem.


kako pa veš, da je bil to prav Bog?


No je bil Bog po ljudeh...božja ljubezen po ljudeh. Saj tako edino spoznaš Boga, ne preko enih slikic in enih nakladanj...konkretno, ker Bog je zame konkreten. In ko izkusiš to v življenju lahko veruješ.


_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 14:35:34   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Večkrat sem pa že izkusila božjo pomoč, tako in drugače. Ko se mi je zdelo da ni izhoda, sem vedno dejala Bog bo poskrbel. In vedno je in vedno bo, v to verujem.


kako pa veš, da je bil to prav Bog?


No je bil Bog po ljudeh...božja ljubezen po ljudeh. Saj tako edino spoznaš Boga, ne preko enih slikic in enih nakladanj...konkretno, ker Bog je zame konkreten. In ko izkusiš to v življenju lahko veruješ.



Aha, ker so bili ljudje prijazni in so zadevo speljali v tvoje dobro, je bila v njih božja ljubezen? Jim je tako "narekoval" Bog?

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 14:51:48   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Aha, ker so bili ljudje prijazni in so zadevo speljali v tvoje dobro, je bila v njih božja ljubezen? Jim je tako "narekoval" Bog?
user posted image

Ne nihče jim ni nič "narekoval"... Imeli so odprto srce in oči za bližnjega, bili so na pravem kraju ob pravem času, rekli so prave besede... to pa je Božje delo. Tudi če je nekdo prijazen je to Božje delo, čeprav dotični niti ne veruje v Boga ali pa sploh ne ve zanj, je pač zame znamenje...Ker Bog ne izbira oseb tako kot ljudje...
Tudi npr., ko stvari niso take kot bi si želela, jih poskušam sprejet. In pač verjamem da je to za nekaj dobro. In da mi želi Bog s tem nekaj povedati, na nekaj pokazati....morda tega ne razumem takoj se pa kasneje izkaže, da je tako.

Ko enkrat doživiš konkretno izkušnjo Boga, veš da Bog je in veš da bo poskrbel...user posted image




_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 15:09:07   
Lolypop
Verjamem da je ena višja bit nad nami, in verjamem, da se duša reinkarnira. Zanimivi so mi budisti. Ker pri vseh ostalih verah se človek trudi bit dober, da bo šel v nebesa (torej da bo duša dobila drugo telo), budisti se pa trudijo, da bi njihova duša umrla, ker je na svetu že dolgo časa in je utrujena.

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ja.
Ne verjamem pa v cerkev.

Mi pa ni jasno zakaj ljudje k ne verujejo krstijo svoje otroke in jih s tem porinejo v nekaj v kar ne verjamejo

Kar se pa tiče slabega na svetu.....večino zla nardijo ljudje, nima bog oz. višja sila nč pr tem. Človek ma svobodno voljo.



Otroke se krsti zato, ker če slučajno umre in ni krščen (pa lohk je to tud pravoslavna cerkev), ga cerkev ne želi pokopat na sveti zemlji. A si predstavljaš da tvojega otroka pokoplejo kot izobčenca, zunaj obzidja.



_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 15:21:46   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop



Otroke se krsti zato, ker če slučajno umre in ni krščen (pa lohk je to tud pravoslavna cerkev), ga cerkev ne želi pokopat na sveti zemlji. A si predstavljaš da tvojega otroka pokoplejo kot izobčenca, zunaj obzidja.




kaj se ti to hecaš, al misliš resno?

kaj tako bolanega pa že dolgo nisem prebrala......


(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 15:22:35   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop


Otroke se krsti zato, ker če slučajno umre in ni krščen (pa lohk je to tud pravoslavna cerkev), ga cerkev ne želi pokopat na sveti zemlji. A si predstavljaš da tvojega otroka pokoplejo kot izobčenca, zunaj obzidja.




Ah, daj, kdo pa še danes pokopava ljudi zunaj pokopališkega obzidjauser posted image

BTW - marsikdo bi si to  celo želel, ja,  pa je preveč kompliciranouser posted image

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 15:24:53   
Anonimen
Otroke se krsti zato, ker če slučajno umre in ni krščen (pa lohk je to tud pravoslavna cerkev), ga cerkev ne želi pokopat na sveti zemlji. A si predstavljaš da tvojega otroka pokoplejo kot izobčenca, zunaj obzidja.


Ja pa ja deuser posted image

Tako je bilo včasih....res deleč deleč nazaj.

Sedaj so civilni in cerkveni pogrebi vsi na pokopališču, na posvečeni zemlji. Celo v istem grobu so ljudje ki so krščeni in tisti k nisouser posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 15:26:26   
jazabel
Otroke se krsti zato, ker če slučajno umre in ni krščen (pa lohk je to tud pravoslavna cerkev), ga cerkev ne želi pokopat na sveti zemlji. A si predstavljaš da tvojega otroka pokoplejo kot izobčenca, zunaj obzidja.


user posted image user posted image user posted image Ja kje si pa za to pravljico izvedela?

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 15:49:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop

Otroke se krsti zato, ker če slučajno umre in ni krščen (pa lohk je to tud pravoslavna cerkev), ga cerkev ne želi pokopat na sveti zemlji. A si predstavljaš da tvojega otroka pokoplejo kot izobčenca, zunaj obzidja.



A si že kje v Sloveniji videla pokopališča, ločena na "svete" in "izobčene"?

Tako je bilo včasih, ja, ko so na zunanji strani obzidja pokopavali neverne, "pogane", samomorilce, hude grešnike,... Ampak tako ni več že nekaj sto let.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 25.3.2008 15:50:11 >

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 16:13:55   
Anonimen
Ja verjamem v Boga.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 19:40:04   
Pi-kica 1



Otroke se krsti zato, ker če slučajno umre in ni krščen (pa lohk je to tud pravoslavna cerkev), ga cerkev ne želi pokopat na sveti zemlji. A si predstavljaš da tvojega otroka pokoplejo kot izobčenca, zunaj obzidja.


Odličen razlog za otroka krstit!

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 19:46:17   
SOULatka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ja, verjamem v Boga.
Verjamem v vesoljno Eno,  ki je del mene in sem jaz del njega. Verjamem v božjo vseprisotnost - boga najdem v vsakem živem bitju, v bilki trave, v vetru, v kamnu ... skratka, zame Boge enostavno je, ker ga čutim nenehno prisotnega povsod.


lepo...če to čutiš, si razsvetljena...to je moj namen čutiti! za to živim...

a imaš otroke?




sprašujem zato, ker če jih imaš...
a potem bi ljubila nekoga, če bi naredil nekaj najhujega tvojemu otroku, kaj si lahko predstavlja?ker je ta človek tud eno s tabo in tvojim otrokom...ali bi ga ljubila, če bi ti pobil vse najbližje?vse ki jih imaš rada?...tudi z njimi je eno!
No, če bi ga, bi bila ENO z vsem...Ker bog je tudi v njem! je v Hitlerju in v Jezusu...Je v Bushu in v Mojzesu...

sprašujem: a veš kaj pomeni, da si eno z vsem? da ne čutiš ločenosti, da si vse, in vsa Ljubezen...takrat si bog...a si res?


Ne, nisem Bog. Sem le del njega oz. je on del mene. Ostalo je svobodna volja, ki nam je (od Boga) dana. In negativne volje nekoga drugega mi ni potrebno (zaradi moje svobodne volje) ljubiti niti sprejeti.
In, ne, nekoga, ki bi pobil ali kaj hudega storil mojim bližnjim, ne bi mogla ljubiti.
In vesoljno Eno, v katerega verjamem, ni ravno vsa Ljubezen. Je Dobro kot tako (ker drugega boljšega ne poznam/-o).
Sicer pa je bog izrazito metafizičen pojem, zato naj bi se tudi tvoje vprašanje Ljubezni ali Dobrega nanašalo na nekaj metafizičnega, nam na nek način nedoumljivega, zaradi česar bi jaz tukaj težko enačila ljubezen (kot jo tretiramo ljudje) in Ljubezen (kot absolut) kot nekaj identičnega. In v tem primeru bi morilca mojih otrok lahko sprejela kot del Ljubezni, Enega, Dobrega oz. Boga, ni pa nujno, da bi do njega mogla gojiti ljubezen.

Ker govorim o vesoljnem Enem, bi bil tukaj najbolj primerljiv pojem Narava/Stvarstvo/vesoljna Energija, ki je del vseh nas in smo mi del nje. In del te naravne/vesoljne Enosti je tudi "volja do moči", boj za preživetje, "sebični gen", torej mnogo negativnih stvari. In mržnja do morilca mojih otrok bi potemtakem bila samo del te "negativnosti", ki je nujni in sestavni del Enosti.

In za konec - govorim o delu Enega v meni in mene v Enem. Skupaj tvoriva eno. V najglobljem bistvu sva eno, a hkrati sva ločena. Če ne bi bila, bi potemtakem bila jaz Bog, ampak jaz NISEM Bog. Sem samo v diaspori z njim. Ne ločena in ne popolnoma skupaj. Sva samo raz-ločena.



si tolk napisala...bom poskusila komenitrat, dokler mi bo tamali pustiluser posted image

svobodna volja nam je dana od boga-se strinjam.
Če si eno z vsem, pomeni, da sprejemaš vse negativne volje nekoga drugega in jo ljubiš, ker drugače ne moreš biti eno. Če tega ne počneš, nisi eno z Njim.
Jezus je ljubil tiste, ki so ga pribili na križ. Če ne moreš ljubiti tistega, ki ti je pobil vse, nisi Eno. Ker Bog je tudi eno s tisim, ki ti jih je pobil. Bogu sta ti in Hitler, in ubijalec tvoje družine Enaka. Ni razlike med tabo in njimi. V njegovih očeh. ni dobrega in slabega človeka. Vse nas ljubi ne glede na kaj smo, kaj storimo, vse enako! To je božja ljubezen in to je eno. A si res eno?
Ne govorim o ljubezni: jaz in on (to je dvojnost, ne enost: ne ljubezen jaz in moj partner, ker to je ločenost-ljubezen se deli na mene in njega)...ljubezen ki je vse, o tej govorim..o tej, ki nima zahtev.

Ne moreš bit v najglobjem bistvu eno, a hkrati bit ločen! To ne obstaja! Obstaja samo na ravni ega! Na ravni ega smo ločeni, v bistvu smo eno!Samo da smo pozabili na to, da smo eno z Njim.
Ne moreš bit eno in ločen hkrati! Samo v svetu iluzij, smo ločeni-ego ločuje na jaz pa ti, na dobro, slabo! Bog ne pozna nasprotij. In nekje v nas jih ni, smo eno.
Jaz sem ti, in ti si jaz!

< Sporočilo je popravil SOULatka -- 25.3.2008 19:48:01 >


_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 19:53:27   
Pikabu
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi
Ne nihče jim ni nič "narekoval"... Imeli so odprto srce in oči za bližnjega, bili so na pravem kraju ob pravem času, rekli so prave besede... to pa je Božje delo. Tudi če je nekdo prijazen je to Božje delo, čeprav dotični niti ne veruje v Boga ali pa sploh ne ve zanj, je pač zame znamenje...Ker Bog ne izbira oseb tako kot ljudje...
Tudi npr., ko stvari niso take kot bi si želela, jih poskušam sprejet. In pač verjamem da je to za nekaj dobro. In da mi želi Bog s tem nekaj povedati, na nekaj pokazati....morda tega ne razumem takoj se pa kasneje izkaže, da je tako.

Ko enkrat doživiš konkretno izkušnjo Boga, veš da Bog je in veš da bo poskrbel...user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tako izkušnjo imam tudi jaz.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 19:59:11   
sunny24
Jst sem krščena, pa pri obhajilu sem tudi bla, pol pa sem "spregledala" in vidla, da cerkev ni to, kar bi morala biti in sem v 4. razredu OŠ končala s cerkvijo in vsem skupaj. Moram pa povedat, da v bistvu tudi v otroštvu nisem verjela v boga. Sicer nimam pa nič proti nobeni veri, v boga ne verjamem. Verjamem vase in to je najbolj pomembno.
Ja, pa v celotni družini ni niti enega, ki bi hodil v cerkev ali verjel v boga.
En dokumentarec je na to temo,  vreden ogleda: ZEITGEIST

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 20:04:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Hja, Karin... kako je pa potem z nastankom ljudi?... Adam in Eva, v katera ti ne verjameš, sta bila prva dva človeka... naredil ju je Bog... onadva pa potem vse ostale al' kako? user posted image ... kaj pa Darwin?... pa opice?... saj nas je na RR kar nekaj, ki dokazujemo teorijo, da smo ljudje nastali iz opic... če bi bile me Božje delo... joooj. user posted image


Plemenita.... lej predlagam ti, da preden karkol govoriš in se norčuješ iz vere in spisov posamezne vere, da si kakšno knjigo prebereš... lahk tud zgodovinsko...

In ti bo kmal postalo jasno, da je velika večina "zgodb" v teh spisih mišljena le v prenesenem pomenu...Simbolično. V prispodobah. Tudi za Budo (al za koga že) je pisano da se je porodil iz slona.

In SZ (stara zavezauser posted image ) večinoma gradi na tem.... Sploh predzgodovinski zapisi.

Sicer pa nisem brala teme.

< Sporočilo je popravil matovilcica -- 25.3.2008 20:06:32 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 20:32:45   
Anonimen

Plemenita.... lej predlagam ti, da preden karkol govoriš in se norčuješ iz vere in spisov posamezne vere, da si kakšno knjigo prebereš... lahk tud zgodovinsko...


Optimistuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 20:49:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha



Ampak če pa mislim na pomoč, si pa ne znam predstavljati, da bi ti bog lahko pomagal. Še v bibiji piše, da pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. V čem je potem poanta verovanja v boga in bog kot tak, če itak piše, da si moraš sam pomagati?

kaj ni to potem to vera samega vase?


Vera samega vase bi bila... če bi se zanašal samo in izključno nase.

"Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal" pa pomeni, da bog ne bo delal namesto tebe.
Če ti dam primer(banalen). Na faksu si želim imet same 10-ke. Torej šla bom v cerkev, preklečala cel dan in molila zato, da bi dobila 10 na izpitih. Ampak na izpit bom šla brez da bi si pogledala snov. Si lahko ziher, da izpita ne bom nardila.

Drugo pa je, če bom jaz molila, in se obenem še pridno učila za izpit.
In bom od tega imela korist.

Ok to je res banalen primer. Drugega se žal ne spomnim.
Sem se pa spomnila na ta primer zarad ene moje izkušnje, ko me je en fant (24 let) prepričeval, da naj ful molim, pa se mi sploh ne bo treba učit, pa bom nardila vse izpite)user posted image

NO... sej sem verna, sam to je pa zame že fanatizem.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Vera v Boga
25.3.2008 21:01:42   
Freycha
in kaj ima potem bog zraven, če se ti sama vse lepo naučiš in greš pisat test in dobiš 10? Zakaj dajati zasluge za lastne uspehe nekomu, ki za moje pojme sploh ne obstaja. Pa tudi če bi, kaj ima on zraven?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?