|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:37:07   
clericv6
Punce, jaz sem omagala- se beremo spet jutri. Lepo in mirno noč vam želim!

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4826
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:41:03   
Majček28
Posadka, še ena izmed fenomenalnih slikic user posted image  in taprava za Niveo.
Za jutri pa dvomim, da uletim v Litijo (čeprav bi pa mogoče blo 'tanartabul' ), se bojim da potem ko pridem domov, da bo možek res še bolj bolan pa tečen user posted image   mogoče pa vas presenetim?

Katka, user posted image user posted image user posted image  za zvezdico, mene čaka pa še dolga pot in glede na to, da sem iz 'Zg. Kungote' (user posted image user posted image user posted image  ) kjer dobivam signal na obroke....zna še trajat.

Za tiste, ki še ne veste (pa ne bi bla rada vsiljiva ) imamo pri nas doma tovarno nogavic in zraven v asortimanu še otroške žabice.

....gledam Hausa pa sem bolj počasna user posted image

_____________________________

BRINA JE POSTALA SESTRICA...WIIII
DOBILA JE BRATCA JURETA
....zdaj imamo dva sončka....
You are my sunshine, my only sunshine,
you make me happy, you make me smile....

(odgovor članu clericv6)
Neposredna povezava do sporočila: 4827
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:41:58   
Majček28
IZVIRNO SPOROČILO: clericv6

Punce, jaz sem omagala- se beremo spet jutri. Lepo in mirno noč vam želim!

Nočko, pa čimmanj zbujanja


_____________________________

BRINA JE POSTALA SESTRICA...WIIII
DOBILA JE BRATCA JURETA
....zdaj imamo dva sončka....
You are my sunshine, my only sunshine,
you make me happy, you make me smile....

(odgovor članu clericv6)
Neposredna povezava do sporočila: 4828
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:41:59   
katka28
Zgleda, da vse punce gledajo nogomet in sedaj ni nobene gor.

Lahko noc  clericv6

(odgovor članu clericv6)
Neposredna povezava do sporočila: 4829
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:42:11   
Isabellabina
Čer

Katkauser posted image user posted image za zvezdico

No pri nas spijo vsi razen Jakoba ,ki še vedno teži atiju.Včeraj sem prišla do druge strani in je že mrknu ,tko da nisem mela velizga dela.Dons pa še ni nič omenu knjigeuser posted image

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4830
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:45:38   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma



No pri nas spijo vsi razen Jakoba ,ki še vedno teži atiju.Včeraj sem prišla do druge strani in je že mrknu ,tko da nisem mela velizga dela.Dons pa še ni nič omenu knjigeuser posted image



Ti mu samo zacni brat kaj me pisemo bo hitro zbezal v posteljo in zaspal user posted image

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4831
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:48:15   
NiLe
Čeeer še od mene!

Še dobro, da sem bila danes med aktivnimi čvekami in sem na tekočem user posted image user posted image user posted image

Najprej, Srečka: user posted image user posted image user posted image probaj čim več počivati, čajčki, vitamini ... verjamem, da ti bo dragi maksimalno pomagal, pa upam, da se rana čim prej zaceli ... jutri je nov dan in prepričana sem, da boš jutri boljše volje.

Posadka; fotka je fenomenalna! 

Majček; ah, ti moški ... ko so bolani so še hujši od otrok. Upam, da bo jutri bolj na izi dan. Pa hvalaaa! Zlata si!

Katka; user posted image user posted image user posted image za zvezdico in polno malho vicev.






_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4832
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:49:28   
NiLe
IZVIRNO SPOROČILO: clericv6

Punce, jaz sem omagala- se beremo spet jutri. Lepo in mirno noč vam želim!
Lahkooo noč! Pa zelo lušten avatar imaš user posted image

(odgovor članu clericv6)
Neposredna povezava do sporočila: 4833
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:52:59   
Krista28
Katka, imaš zs



_____________________________

Otroka sta moja sreča in skrb. Ničesar ne zamenjam! Kristjan april 2006, Nadja - april 2008

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4834
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:54:26   
KatyMM
Sem se cel dan potepala naokorg, prišla zdajle mal počekirat ... pa ste uspele naklofat 9 strani. Je tole kar prehud tempo zame, da bi bila čist na tekočem ... no, mogoče se pa navadim ... in se pridružim odvisnicam RR-ja. Zaenkrat to res še nisem.
Ja, naš žabonko je imel včeraj 5 mesecev, 5950 g in 61 cm (ja, je bolj med majhnimi). Zdajle že sladko spančka, mamica se mu bo pa zdaj zdaj pridružila. Tudi mene nekaj žgačka po grlu...jejhtata.

Eno vprašanje. A ima kakšen od otrok alergijo na jajca in mleko?

Imejte se fajn, pa upam, da jutri pridem bolj na tekoče:)

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4835
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:56:20   
Majček28
Nile, kajn problem, samo sem mal razočarana nad ponudbo, sem pričakovala več izbire user posted image  Upam, da ti bo všeč. A imaš MMS, lahko slikam in ti pošljem. joooj, tega bi se lahko spomnila še predn sem kupila, a ne user posted image user posted image user posted image  Ah, ta ementaler....pa tko rada ga imam user posted image

_____________________________

BRINA JE POSTALA SESTRICA...WIIII
DOBILA JE BRATCA JURETA
....zdaj imamo dva sončka....
You are my sunshine, my only sunshine,
you make me happy, you make me smile....

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4836
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 21:56:38   
Isabellabina
No moram vam povedat ,da sem upoštevala vaša navodila  in se z Jernejem spet dojiva.

(odgovor članu Krista28)
Neposredna povezava do sporočila: 4837
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:03:37   
NiLe
IZVIRNO SPOROČILO: Majček28

Nile, kajn problem, samo sem mal razočarana nad ponudbo, sem pričakovala več izbire user posted image  Upam, da ti bo všeč. A imaš MMS, lahko slikam in ti pošljem. joooj, tega bi se lahko spomnila še predn sem kupila, a ne user posted image user posted image user posted image  Ah, ta ementaler....pa tko rada ga imam user posted image

Ja, ti kar pošlji. Ementalar je pa res dober sir ... sam kaj, ko nam toliko preglavic dela


(odgovor članu Majček28)
Neposredna povezava do sporočila: 4838
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:07:30   
Krista28
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

No moram vam povedat ,da sem upoštevala vaša navodila  in se z Jernejem spet dojiva.

Ja, lakota je huda reč, sploh če je nisi vajen...user posted image user posted image


_____________________________

Otroka sta moja sreča in skrb. Ničesar ne zamenjam! Kristjan april 2006, Nadja - april 2008

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4839
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:09:56   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

No moram vam povedat ,da sem upoštevala vaša navodila  in se z Jernejem spet dojiva.


user posted image user posted image za Jerneja in mamico

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4840
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:17:46   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: KatyMM

Eno vprašanje. A ima kakšen od otrok alergijo na jajca in mleko?



ali jo ima tvoj, ce jo ima sem nasla nekaj, ker bi ti znalo malenkost pomagati pri iskanju pravilne prehrane

Nekaj za tiste dojencke, ki so alergicni na mleko in jajce

Najprej nekaj osnovnih podatkov o problematiki prehrane pri alergiji na mleko in jajca.
1. Prehrana ob sleherni potrjeni alergiji na hrano absolutno zahteva popolno izločitev živil/hrane, na katere smo alergični iz prehrane.
2. Na žalost se posamezne alergije lahko kombinirajo, kar lahko dodatno zaplete in osiromaši prehrano. Za zagotavljanje potrebnih hranil je zato potrebna dobra in pametna kombinacija ostalih - dovoljenih živil.
3.Pri alergiji na mleko moramo iz prehrane izločiti mleko, mlečne izdelke in živila, ki so pripravljena z dodatkom mleka, mlečnih izdelkov ali mlečne beljakovine. To pa ni vedno preprosto, ker za številne prehrambene izdelke, ki jih kupimo v trgovini in za jedi, ki jih lahko dobimo v lokalih, pogosto ne vemo kaj vse vsebujejo. Tako iz prehrane izločimo: napitke: vse oblike mleka (posneto, delno posneto, alpsko...)pinjenec, čokoladno mleko, belo kavo, evaporirano mleko, mleko v prahu, mleko brez laktoze, kondenzirano mleko, otroška mleka, ki temeljijo na kravjem mleku, vse vrste jogurtov, tudi kozje mleko!
meso in zamenjave mesa: vse vrste sira in skute, meso, pripravljneo z dodatkom mleka, dunajsko cvrtje;
kruh in peciva: mlečni kruh in kruh, ki je pripravljen z dodatkom mleka in seveda številna peciva in sladice (piškotki, torte, rolade, ..., pudingi, kreme, sladoled, čokolada). maščobe:smetana, maslo, običajna margarina, solatni dresingi, tudi rastlinska smetana, razen izjem;juhe, omake:vse juhe in omake, pripravljene z mlekom itd; kremne industrijske juhe, različne industrijsko pripravljene omake za testenine ali riž; sladkarijetudi nekateri bomboni lahko vsebujejo mleko: karamele, nugati in seveda ostali čokoladni bomboni.
4. Alergija na jajcapa predvideva absolutno izločitev jajc oz jajčne beljakovine iz vsakodnevne prehrane. To pomeni, da moramo izločiti iz prehrane ne samo jajca ( ocvrta, kuhana, vmešana ipd), temveč tudi vse jedi, pripravljene z jajci. To pa so številna peciva, nekateri pudingi, keksi, nekateri sladoledi, majoneza, solatni dresingi, meso, ki ga pripravljamo z jajci ( polpeti ipd), jajčne testenine; marshmallow. nugati, nekatere vrste čokolade, nekateri vegetarijanski izdelki (zelenjavni ali žitni polpeti), omake z jajci.


Pri alergiji na mleko se postavlja zelo tehtno vprašanje: "S čim lahko nadomestimo mleko v prehrani?V zgodnji dobi (dojenček) je, če je le mogoče, najboljše materino mleko (seveda pa se mora mati med dojenjem izogibati vseh problematičnih živil). Drugače uporabljamo nadomestke materinega mleka, ki jih priporoči zdravnik. To so ali posebne hipoalergijske formule ali pa nadomestki na bazi sojinega mleka. V tarosti med dopoljnenim 1 in 2 letom starosti pa počasi prehajamo na nadomestke mleka. Ti nadomestki so lahko pripravljeni na bazi soje (sojino mleko, sojin jogurt) ali pa rižev napitek (pri nas se dobi uvožen izdelek Rev riz). Tem nadomestkom moramo včasih nekoliko izboljšati okus, kar lahko storimo z nekoliko kvalitetnega jabolčnega soka. Zanimivo: američani (American Dietetic Assotiation=ADA) priporočajo uživanje jagnjetine, kot kvalitetno obogatitev celodnevne prehrane. Te nadomestke mleka lahko uporabimo v pripravi različnih jedi - domačih pudingov, peciva, omak,krem...
Kako pa bi lahko nadomestili jajca?V vsakodnevni prehrani ni večjih težav. beljakovine, ki so v jajcih lahko povsem nadomestimo z mesom, ribami, perutnino. Toda tudi pri peki pogosto potrebujemo jajca! Tu pa stvar ni tako enostavna. Načeloma izbiramo recepte, kjer jajce ni potrebno. Američani (ADA) v svoji literaturi za peko priporočajo t.i. "Egg replacer" (Zamenjavo jajc)t.j. mešanico sestavljeno iz moke, olja, pecilnega praška, in vode.



odgovori sem nasla na Kulinarika.net
pa se dva recepta


Slano pecivo
brez jajc
25g riževih brezglutenskih kosmočev
90g moke
25 g margarine
3 žlice vode
pol žličke soli
Premešamo moko, kosmiče in sol, v zmes zdrobimo margarino, dodamo mrzlo vodo.
Dobro pregnetemo, da dobimo gladko testo, ki ga razvaljamo v 0,5 cm debelo pravokotno ploščo. Ploščo razrežemo na 8 pravokotnikov in jih damo na pomaščen pekač. Po vrhu jih nabodemo z vilicami. Pečemo 15 minut na 230 stopinj C.

Sladko pecivo
Korenčkovi keksi
brez jajc
250 g moke
125 g margarine ali masla
125g sladkorja
125g drobno naribanega surovega korenčka
1/2 pecilnega praška
V moko s pecilnim praškom zdrobimo margarino in ostalimi sestavinami ugnetemo testo, ga razvaljamo na 0,5 cm debelo in oblikujemo kekse z raznimi modelčki. Kekse polagamo na pomaščen pekač in pečemo 12-15 minut na 180 stopinj celzija.



< Sporočilo je popravil katka28 -- 23.9.2008 22:19:03 >

(odgovor članu KatyMM)
Neposredna povezava do sporočila: 4841
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:19:20   
NiLe
Drage moje čveke, jaz sem za danes izpolnila svojo kvoto user posted image ... tko da se bom kar odklopila. ŽE tko sem čist nahodna, pa še križ me matra, ko sedim za tole mašino user posted image ... ko bom imela pa lepitopija, pol pa ne bom imela nobenega izgovorauser posted image .

Ve pa kar naprej do zastavljenega cilja - čvekajte do 200ke! 
Vsem želim mirno in lahko noč user posted image


_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4842
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:19:46   
Isabellabina
Jo@n in še ena mislim da Tasyo----pri  nas je pa ravno obratno in podnevi ful velik spi.Zdaj ima že svoj tempo--zjutraj od 9,00-cca12,30 potem je buden približno urco in pol do dve in  spet tečka  in ponavadi spet spi tja po tri ure skupi.Ponoči je pa druga pesem.Jaz bi rajši videla da bi bilo obratno.Hja jaz mislim da je naš mulček zamenjal dan za noč.Zato tudi zjutraj ne hodim rada okrog ,ker potem mu poderem spanec.

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4843
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:23:40   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: NiLe

IZVIRNO SPOROČILO: Majček28

Nile, kajn problem, samo sem mal razočarana nad ponudbo, sem pričakovala več izbire user posted image  Upam, da ti bo všeč. A imaš MMS, lahko slikam in ti pošljem. joooj, tega bi se lahko spomnila še predn sem kupila, a ne user posted image user posted image user posted image  Ah, ta ementaler....pa tko rada ga imam user posted image

Ja, ti kar pošlji. Ementalar je pa res dober sir ... sam kaj, ko nam toliko preglavic dela




Ja luknje se pojavijo v nosecnosti in ponavadi ne izginejo kar tako tudi sama se kdaj zalotim, da grem v drugo sobo po neko stvar ampak ze na pol poti pozabim po kaj sem sla. Sem ze tasci narocila, da mi naj prinese Bilobil user posted image user posted image

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4844
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:26:29   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Jo@n in še ena mislim da Tasyo----pri  nas je pa ravno obratno in podnevi ful velik spi.Zdaj ima že svoj tempo--zjutraj od 9,00-cca12,30 potem je buden približno urco in pol do dve in  spet tečka  in ponavadi spet spi tja po tri ure skupi.Ponoči je pa druga pesem.Jaz bi rajši videla da bi bilo obratno.Hja jaz mislim da je naš mulček zamenjal dan za noč.Zato tudi zjutraj ne hodim rada okrog ,ker potem mu poderem spanec.


A ce mu zjutraj vzames spanec, ga noce nadoknaditi zvecer? Joj punce kako rada bi vam dala kaksen nasvet glede uspavanja otrockov pa ne vem kaj naj vam povem. Mogoce bo pa bolje potem, ko se otroci ne bodo vec dojili in ne bodo pogresali  ( . ) ( . )

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4845
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:29:58   
Isabellabina
Alergija na jajca---ja to pa je imel naš Jakob,no še je prisotno vendar v zelo mili obliki toliko da lahkos edaj poje tudi kakšen kos biskvita,samo samo jajce pa naj bo kuhano ali pa pečeno pa ne sme po dveh urah dobi drobne izpuščajčke.Tudi cepljenje sva imela pod nadzorom in sva bila enkrat cepljena v bolnišnici potem pa sva se lahko cepila v Zd samo sva se morala zadrževati v prostorih ZD še dve uri.Alergijo na jajca predvsem beljak ima tudi tašča in verjetno je malo dedno.Sva pa z P dolgo časa ugotavljali zakaj je takšen po telesu in ker ni nobena krema in antibiotiki pomagali sva šla na test.Bil pa je star tam okrog 7 mesecev ,ko sem začela z piškozi Lady fingers in od takrat je bilo stalno nekaj narobe.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4846
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:34:09   
Isabellabina
Katka jaz sem že imela enak problem --Jakoba sicer je več spal ponoči kot Jernej samo on se je pa zbujal s histeričnim jokom in to se dogaja še sedaj in ga je zelooo težko pomirit ,ker vse povprek tolče in zbija,tako da mi je včasih ful hudo ker neznam pomagat da bi otroci spali kot je treba.no sej ostali trije so bili skoz ful pridni nikoli problemov ponoči, pa so se tudi dojili ,kaj je s tema dvema pa ne vem.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4847
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:36:04   
katka28



Nosečnost



Ena ženska srednjih let je bila že v pozni nosečnosti. Ko je nakupovala obleke za dojenčka, jesrečala prijateljico, s katero se že kar nekaj let ni videla. Tudi ona je imela velik trebuh, zato jovpraša:"A ti tudi pričakuješ? A že veš, al bo fantek al punčka?"Prijateljica: "Ne, ne, trebuh je od piva."

-----------------------------------------------------------------------

Evo se tole potem pa grem spat in upam, da me jutri ne bo kap, ko se boste punce razpisale saj me zjutraj ne bo doma, ker imamo fizioterapijo potem pa nam bo mogoce uspelo, da se gremo v Litijo na srecanje z Kristo, posadko in se katere, ki se bo pridruzila.

Ker nam danes ne bo uspela 200 stran saj ste ze skoraj vse pobegnile za tv, ali k svojim user posted image ali pa ste ze v posteljici upam, da bo jutri prisel ta dan.....


< Sporočilo je popravil katka28 -- 23.9.2008 22:40:35 >

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4848
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:43:44   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Katka jaz sem že imela enak problem --Jakoba sicer je več spal ponoči kot Jernej samo on se je pa zbujal s histeričnim jokom in to se dogaja še sedaj in ga je zelooo težko pomirit ,ker vse povprek tolče in zbija,tako da mi je včasih ful hudo ker neznam pomagat da bi otroci spali kot je treba.no sej ostali trije so bili skoz ful pridni nikoli problemov ponoči, pa so se tudi dojili ,kaj je s tema dvema pa ne vem.


vidis tle se vidi da so nasi soncki edinstveni, kljub temu, da so od enakih starsev so karakterji razlicni in s tem tudi njihove potrebe. Upam, da ti kmalu uspe, da bos tudi ti imela kaj od panckanja user posted image

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4849
   RE: Aprilski srčki 2008
23.9.2008 22:44:59   
Isabellabina
Hej zjutraj sem zasledila da vse pritiskate F5---kaj ta tipka naredi ,moja je sicer nefunkcionalna saj sem tipkovnico polila s kavo in sedaj mi ostajajo tipke noter in jih moram z zobotrebcem ven potegnit.

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?