|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 2:59:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Poloncka
Nimas pojma.

Hvala. "Nisem vedela".
Zakon o splosnem upravnem postopku poznas, kajne.

Baje. No - kakor za koga.
Na podlagi tega se strokovni delavec odloci, katera dokazila v postopku potrebuje (npr. v postopku ugotavljanja upravicenosti do DSP).

Res je. In "rekla - kazala" sosedskih govoric, ki se jih ne da 100%-no potrditi, ne potrebuje  oz. jih ne more in ne sme uporabiti.
In ce odloci, da potrebuje izjave pric (sosedi, kdorkoli...) lahko na zaslisanje tistega tudi povabi.

Res je. Pisno. S priporočeno pošiljko.
In ga naceloma privede tudi s pomojo policije, e se tisti ne odzove.

Res je. Vendar tudi tukaj velja pisno opravičilo vabljenega - kakor na sodišču. In/ali tudi pisna izjava, namesto osebne. In lahko napiše, da ne ve nič. In pošlje, kakor sem napisala v prejšnjem odstavku.
In ga ima monost tudi denarno kaznovati, e se ne odzove.

Res je. Ampak beri prejšnji odstavek.
Vse to je ZUP.

Pa še kaj zraven.
Ima pa CSD na podlagi zakona o socialnem varstvu ugotavljati dolocene zadeve.

Določene, ja. Sosedskih zagotovo ne.
Pa se nekaj: v tej temi si nametala ze en kup neumnosti o postopkih CSD, da kar glava pece.

Spomni me... katere? Lahko tudi citiraš.
Neuke ti seveda nasedajo, zal premalo poznas uporabo zakonov v praksi, zato jih napacno razlagas.

Si prepričana o tem ali to trdiš samo zato, ker veš, da nisem ne pravnica ne socialna delavka? Ni pa vsakdo, ki vpraša, neuk. In kar nekaj je takih, ki ti lahko potrdijo, da se velika večina mojih besed izvaja v praksi in po zakonu. Seveda ne vedno in seveda ne povsod, ampak večinoma pa.
Saj vem, da hoces dobro, samo vse pa le ni res, kar si zapisla.

Kaj pa ni?

(odgovor članu Poloncka)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 9:02:22   
Poloncka
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

In potem CSD obupa in najame detektiva.


Od kje ti ideja, da CSD najemajo detektive?

Lahko pa CSD zaradi utemeljenega (ali "utemeljenega") suma zlorabe pravic iz socialnega varstva vloži proti materi na tožilstvo prijavo kaznivega dejanja goljufije.


Tožilstvo se z "utemeljenimimi" sumi ne ukvarja. Take zadeve zavrže. V kolikot CSD ugotovi, da si je nekdo pritipravno, z lažnim prikazovanjem pridobil sredstva, lahko poda kazensko prijavo na policijo. In zmeraj ni tako težko dokazovati, kot ti navajaš.

Sosedje lahko rečejo, da ne vedo nič.


Sosedje ponavadi povejo po pravici. Sploh, ko jih seznaniš s posledicami lažnega pričanja. In pa, ker v večini primerov nočejo lagati - zakaj bi podpirali take zadeve? In če vidijo, da oče 5x prespi pri mami, to povejo.
Saj tudi ve svojim staršem ne govorite, kdaj in s kom seksate, kajne? In oče teh otrok si uredi sobico (oz. ima urejeno že od prej, za vsak primer) pri starših ali prijateljih. Ki bodo potrdili, da živi tam. In ker starše obiskuje najmanj 1x tedensko, bodo tudi tisti sosedje potrdili, da so ga videvali tam.


- 1x tedensko, ja, pri starših. Sicer se pa parnetska zveza ne odraža po tem, kolikokrat, in če sploh, starša seksata.

In kaj sodišlu na koncu preostane? Kvečjemu ugotovitev, da starša skupaj skrbita za otroke, kar od njiju zahteva tudi že zakon, če že ne samo starševsko razmišljanje. Da ni dokazov, da bi oče živel pri materi, da pa ni kaznivo, če prihaja tja. Da ni kaznivo, če še naprej seksa z materjo in da to še ne pomeni, da sta par. Da redno plačuje preživnino. In da so otroci premajhni, da bi govorili ali pa, da so stari manj kakor 8 let, torej ne smejo pričati. Lahko jih zasliši poseben strokovni delavec, ampak kaj bo pa npr. 5-letnik v takem primeru povedal? Da je očka včeraj res prespal pri njih in da je otrok res slišal čudne zvoke iz spalnice, ja. Kar bo samo potrdilo besede vseh ostalih - seks ja, par ne. Poleg tega pa gredo 5-letniki po risanki spat, oče pa dela do 20-ih in pride kasneje (saj to se dogaja še pri vas, ki pišete na DIPO, zakaj se ne bi še drugje). Otrok niti ne ve, kdaj oče pride, če sploh pride. Ne more 100%-no potrditi, ali je bil neko določeno noč oče pri njih ali ne.


No, kot sem že povedala, sodišče v takih zadevah ne odloča. V kolikor celoten postopek izvede CSD (obisk na terenu, zaslišanje sosedov, sorodnikov, otrok, vrtca, službe - nenazadnje mogoče očetu stroške prevoza vračajo iz materinega naslova, to je naslova, kjer dejansko biva...) in pride do teh ugotovitev, je edina logična ugotovitev, da v tem primeru ne gre za enostarševsko družino. Ne gre se tukaj za obtoževanje, gre se za ugotavljanje. Katere dokaze je potrebno izvesti in kdaj se kakšna stvar šteje za dokazano, pa odloča strokovni delavec, ki vodi postopek. In če ugotovi, da oče spi in živi pri mami toliko časa, se edino lahko ugotovil, da ne gre za ENOSTARŠEVSKO družino. Ne glede na tisto eno noč, ki jo prespi pri svojih starših in ne glede na to, da imata urejeno preživnino.

Ne poznam primera, kjer bi "samohranilki" dokazali, da je "samohranilka".


Jaz pa jih. Res se na področju otroških dodatkov tega ne ugotavlja, pri denarnih socialnih pomočeh pa se jih odkrije veliko. In to v postopku ugotalvjanja upravičenosti do denarne socialne pomoči. Res pa je tudi, da kakšna še zmeraj preslepi CSD in res je tudi, da včasih, zaradi takšnih in drugačnih ostalih razmer, ki so poznane CSD-jem, le ti namerno zamižijo na eno oko. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 9:26:04   
Poloncka
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Res je. In "rekla - kazala" sosedskih govoric, ki se jih ne da 100%-no potrditi, ne potrebuje  oz. jih ne more in ne sme uporabiti.


res je, lahko pa na podlagi tega začne ugotovitveni postopek

Res je. Pisno. S priporočeno pošiljko.


priporočeno IN s povratnico, valda.

Res je. Vendar tudi tukaj velja pisno opravičilo vabljenega - kakor na sodišču. In/ali tudi pisna izjava, namesto osebne. In lahko napiše, da ne ve nič. In pošlje, kakor sem napisala v prejšnjem odstavku.


Vabljeni se lahko opraviči, če ne more priti zaradi opravičljivega razloga, katerega mora tudi dokazovati. V kolikor ga ne dokaže, se smatra, da je izostal neupravičeno. V tem primeru se ga lahko privede s policijo, lahko se ga denarno kaznuje. In na zaslišanje mora priti. Ni dovolj, da pošlje izjavo. Na zaslišanju je seznanjen z vsemi sankcijami za lažno pričanje. In ja, seveda lahko reče, da ne ve nič. Ampak najevčkrat ne rečejo tega. Včasih pa dejansko ne vejo nič.
Ni pa vsakdo, ki vpraša, neuk. In kar nekaj je takih, ki ti lahko potrdijo, da se velika večina mojih besed izvaja v praksi in po zakonu. Seveda ne vedno in seveda ne povsod, ampak večinoma pa.
Vprašati res ni greh. vprašanj ni neumnih, neumni so lahko samo odgovori. In stvari na tem svetu niso le črno bele.
Upam, da te nisem s čim užalila, ni bil to moj namen. Lep dan!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 11:30:56   
Colt
Moje razmišljanje gre malce bolj v smeri ''zdrave kmečke pameti''. In ta mi pravi, da če si nekdo protipravno prisvoji nek denar, je ta denar moral od nekje priti. Torej ga je nekdo ''dal'' v malho. V državno malho. In če ga je dal, ga je moral zaslužiti z delom. Torej, ''država'' je za mnoge nek imaginarni širši pojem, realno pa smo država tisti ki delamo in pošteno plačujemo davke. Ergo? Jaz bi uvedel vrtoglave kazni za vse možne goljufe, neupravičene prejemnike mnogih pomoči itd itd. Ker tega je ogromno. Ti pa hodi na šiht in bodi lepo tiho, razlika med NETO in BRUTO pa pove svoje.

In potem berem ''znajdi se'', pa ''zakoni so da se kršijo'' pa ''tito je rekel'' itd itd...ne vem no, je res edina vrednota še koga nategniti in živet na tuj račun? Žalostno ampak realno stanje duha nekaterih. Da ne rečem večine.




_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Poloncka)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 11:32:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Moje razmišljanje gre malce bolj v smeri ''zdrave kmečke pameti''. In ta mi pravi, da če si nekdo protipravno prisvoji nek denar, je ta denar moral od nekje priti. Torej ga je nekdo ''dal'' v malho. V državno malho. In če ga je dal, ga je moral zaslužiti z delom. Torej, ''država'' je za mnoge nek imaginarni širši pojem, realno pa smo država tisti ki delamo in pošteno plačujemo davke. Ergo? Jaz bi uvedel vrtoglave kazni za vse možne goljufe, neupravičene prejemnike mnogih pomoči itd itd. Ker tega je ogromno. Ti pa hodi na šiht in bodi lepo tiho, razlika med NETO in BRUTO pa pove svoje.

In potem berem ''znajdi se'', pa ''zakoni so da se kršijo'' pa ''tito je rekel'' itd itd...ne vem no, je res edina vrednota še koga nategniti in živet na tuj račun? Žalostno ampak realno stanje duha nekaterih. Da ne rečem večine.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 11:33:06   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Moje razmišljanje gre malce bolj v smeri ''zdrave kmečke pameti''. In ta mi pravi, da če si nekdo protipravno prisvoji nek denar, je ta denar moral od nekje priti. Torej ga je nekdo ''dal'' v malho. V državno malho. In če ga je dal, ga je moral zaslužiti z delom. Torej, ''država'' je za mnoge nek imaginarni širši pojem, realno pa smo država tisti ki delamo in pošteno plačujemo davke. Ergo? Jaz bi uvedel vrtoglave kazni za vse možne goljufe, neupravičene prejemnike mnogih pomoči itd itd. Ker tega je ogromno. Ti pa hodi na šiht in bodi lepo tiho, razlika med NETO in BRUTO pa pove svoje.

In potem berem ''znajdi se'', pa ''zakoni so da se kršijo'' pa ''tito je rekel'' itd itd...ne vem no, je res edina vrednota še koga nategniti in živet na tuj račun? Žalostno ampak realno stanje duha nekaterih. Da ne rečem večine.





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 11:52:07   
Anonimen
Smem vprašati, od koga ste dobili poziv?

Ker če vam ga je poslal CSD (ali MDDSZ), potem ga lahko vržete v smeti. CSD in MDDSZ nimata te pristojnosti (zakonske podlage), da komurkoli, ki v postopek ugotavljanja lažnega samohranilstva ni vpleten, nalaga obveznost podajanja informacij. Edino, ki vas lahko vpraša, kaj veste in ali sploh kaj veste, je sodišče, pa še to ne s pozivom, da sporočite, ko bo kaj in če bo kaj, ampak z uradnim vabilom na sodišče (kot morebitna priča) na obravnavo zaradi suma storitve kaznivega dejanja goljufije.


Ja, ja....točno tako....samo tukaj še marsikaj manjka.....user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
25.4.2008 11:56:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Moje razmišljanje gre malce bolj v smeri ''zdrave kmečke pameti''. In ta mi pravi, da če si nekdo protipravno prisvoji nek denar, je ta denar moral od nekje priti. Torej ga je nekdo ''dal'' v malho. V državno malho. In če ga je dal, ga je moral zaslužiti z delom. Torej, ''država'' je za mnoge nek imaginarni širši pojem, realno pa smo država tisti ki delamo in pošteno plačujemo davke. Ergo? Jaz bi uvedel vrtoglave kazni za vse možne goljufe, neupravičene prejemnike mnogih pomoči itd itd. Ker tega je ogromno. Ti pa hodi na šiht in bodi lepo tiho, razlika med NETO in BRUTO pa pove svoje.

In potem berem ''znajdi se'', pa ''zakoni so da se kršijo'' pa ''tito je rekel'' itd itd...ne vem no, je res edina vrednota še koga nategniti in živet na tuj račun? Žalostno ampak realno stanje duha nekaterih. Da ne rečem večine.


G




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
4.5.2008 2:04:54   
dk82
Pa saj človek ne more verjeti, kakšne, oprostite izrazu, idiotske izjave padajo od nekaterih. Država sama piše zakone in normalno, da bo napisala take zakone, v katerih bo določila, da ji moramo vsi dajati ne vem kolikšen delež svojega denarja. Če bi se vse matere vsedle na kup in sestavile kakšen finančni zakon, bi v njem tudi po vsej verjetnosti pisalo kaj o tem, koliko morajo dobiti. Poglejmo vso zadevo z druge strani. Cel mesec delaš kot žival zato, da lahko preživiš svojo družinico, pa tudi če upoštevamo neskončno veliko dobroto naše državice, ki kao spodbuja rodnost in misli, da se bomo slovenci pri obljubljenih 100eur v enkratnem znesku, ali pa tudi mesečno začeli množiti kot zajci.

No in od tega denarja, ki ga posameznik zasluži, ki je njegov, ti država že v štartu med razliko neto - bruto takoj pobere 30-40% TVOJEGA zaslužka. Marsikdo seveda za to sploh ne ve, ker ga zanima samo, koliko denarja je prišlo na račun, saj prispevke itak plača firma. Ja jih, ampka ne iz svojega žepa, ampak zato je nakazilo toliko manjše. Naslednja stopnja je seveda DDV, kjer se tudi "izgubi" lep kupček mesečnega garanja. Za konec pa še seveda preljuba dohodninica, kjer spet plačuješ, če seveda ne poznaš določenih lukenj ali kombinacij, kaj je bolje in kaj ne. No potem pa seveda še vrtec in ostale stvari. Pa tudi če to izvzamemo, je slika katastrofalna:

Od tvojega mesečnega zaslužka ti za sebe dejansko porabiš 30-40% tvoje plače. Vse ostalo ti pobere država. Za moje pojme je to KRAJA!!!! Ne pa, da se nekdo potrudi, da najde kakšno luknjo, na podlagi katere bo dosegel, da bo svojemu otroku privoščil kakšen priboljšek, igračko, ipd... več. Vsi tukaj nekaj pljuvate, ampak dvomim, da je kdo tukaj, ki ni nikoli izkoristil kakšne stvari sebi v prid in da kdaj ni dal česa, kar naj bi po pravilih moral dati. Se mi zdi, da je kdo ja.

Pa kdor pravi, da se mu 200eur ne pozna.... Moja draga je sicer še študentka, moja plača pa je kar solidna za današnje razmere (med 1000 in 1500eur - odvisno od stimulacije), pa verjemite, pozna se nama vsakih 10 eur. Tako da lepo prosim, ne mi nabijat. Po drugi strani pa vse čestitke vsakemu, ki se potrudi, da del svojega denarja, ki mu je bil na fini način, seveda zakonito odvzet, dobi nazaj. Država ni še nikoli propadla zaradi tega in tudi nikoli ne bo. Aja naj vas še potoložim. Tudi dajatve državi ne bodo nič manjše, če ljudje nehamo iskati luknje v zakonih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
4.5.2008 8:20:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dk82)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
5.5.2008 9:58:49   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: dk82

Pa saj človek ne more verjeti, kakšne, oprostite izrazu, idiotske izjave padajo od nekaterih. Država sama piše zakone in normalno, da bo napisala take zakone, v katerih bo določila, da ji moramo vsi dajati ne vem kolikšen delež svojega denarja. Če bi se vse matere vsedle na kup in sestavile kakšen finančni zakon, bi v njem tudi po vsej verjetnosti pisalo kaj o tem, koliko morajo dobiti. Poglejmo vso zadevo z druge strani. Cel mesec delaš kot žival zato, da lahko preživiš svojo družinico, pa tudi če upoštevamo neskončno veliko dobroto naše državice, ki kao spodbuja rodnost in misli, da se bomo slovenci pri obljubljenih 100eur v enkratnem znesku, ali pa tudi mesečno začeli množiti kot zajci.

No in od tega denarja, ki ga posameznik zasluži, ki je njegov, ti država že v štartu med razliko neto - bruto takoj pobere 30-40% TVOJEGA zaslužka. Marsikdo seveda za to sploh ne ve, ker ga zanima samo, koliko denarja je prišlo na račun, saj prispevke itak plača firma. Ja jih, ampka ne iz svojega žepa, ampak zato je nakazilo toliko manjše. Naslednja stopnja je seveda DDV, kjer se tudi "izgubi" lep kupček mesečnega garanja. Za konec pa še seveda preljuba dohodninica, kjer spet plačuješ, če seveda ne poznaš določenih lukenj ali kombinacij, kaj je bolje in kaj ne. No potem pa seveda še vrtec in ostale stvari. Pa tudi če to izvzamemo, je slika katastrofalna:

Od tvojega mesečnega zaslužka ti za sebe dejansko porabiš 30-40% tvoje plače. Vse ostalo ti pobere država. Za moje pojme je to KRAJA!!!! Ne pa, da se nekdo potrudi, da najde kakšno luknjo, na podlagi katere bo dosegel, da bo svojemu otroku privoščil kakšen priboljšek, igračko, ipd... več. Vsi tukaj nekaj pljuvate, ampak dvomim, da je kdo tukaj, ki ni nikoli izkoristil kakšne stvari sebi v prid in da kdaj ni dal česa, kar naj bi po pravilih moral dati. Se mi zdi, da je kdo ja.

Pa kdor pravi, da se mu 200eur ne pozna.... Moja draga je sicer še študentka, moja plača pa je kar solidna za današnje razmere (med 1000 in 1500eur - odvisno od stimulacije), pa verjemite, pozna se nama vsakih 10 eur. Tako da lepo prosim, ne mi nabijat. Po drugi strani pa vse čestitke vsakemu, ki se potrudi, da del svojega denarja, ki mu je bil na fini način, seveda zakonito odvzet, dobi nazaj. Država ni še nikoli propadla zaradi tega in tudi nikoli ne bo. Aja naj vas še potoložim. Tudi dajatve državi ne bodo nič manjše, če ljudje nehamo iskati luknje v zakonih.



Bistvena razlika je še vedno v: iskanje luknje v zakonu ali laž in kraja. Eno je izkoristiti zakon v svojo korist drugo je lagati in kršiti zakon. Proti prvemu nimam nič, proti laži in kraji pa, sploh mojega denarja.

(odgovor članu dk82)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
5.5.2008 11:43:01   
mighi

No in od tega denarja, ki ga posameznik zasluži, ki je njegov, ti država že v štartu med razliko neto - bruto takoj pobere 30-40% TVOJEGA zaslužka. Marsikdo seveda za to sploh ne ve, ker ga zanima samo, koliko denarja je prišlo na račun, saj prispevke itak plača firma. Ja jih, ampka ne iz svojega žepa, ampak zato je nakazilo toliko manjše. Naslednja stopnja je seveda DDV, kjer se tudi "izgubi" lep kupček mesečnega garanja. Za konec pa še seveda preljuba dohodninica, kjer spet plačuješ, če seveda ne poznaš določenih lukenj ali kombinacij, kaj je bolje in kaj ne. No potem pa seveda še vrtec in ostale stvari. Pa tudi če to izvzamemo, je slika katastrofalna:

Od tvojega mesečnega zaslužka ti za sebe dejansko porabiš 30-40% tvoje plače. Vse ostalo ti pobere država. Za moje pojme je to KRAJA!!!! Ne pa, da se nekdo potrudi, da najde kakšno luknjo, na podlagi katere bo dosegel, da bo svojemu otroku privoščil kakšen priboljšek, igračko, ipd... več. Vsi tukaj nekaj pljuvate, ampak dvomim, da je kdo tukaj, ki ni nikoli izkoristil kakšne stvari sebi v prid in da kdaj ni dal česa, kar naj bi po pravilih moral dati. Se mi zdi, da je kdo ja.


Mislim, preberi ti kakšne pišeš???user posted image

Razlika bruto/neto:
seveda je, samo preberi tudi-plačilno listo, kjer piše koliko gre za:
-pokojninsko varstvo (v Slo mislim,da pride cca 1 upokojenec na 2 zaposlena, če ne že 1:1)-kaj ti bi kar ukinil pokojnine al kaj?
- zdravstveno zavarovanje (obvezno), če tega skinemo bo treba tudi to plačati kot v ZDA, s tvojimi doh. pripravi ene 400 USD/teden
- zavarovanje za primer brezposlenosti (meni se zdi super, saj če me vržejo na cesto-brez moje krivde, dobivam plačo še kakšen mesec)
-davek na plače (to dejansko gre državi), ampak ta je naša specialnost in je v ukinjanju (mislim da še kakšno leto)
- najbrž še kaj ampak se ne spomnim.

Dohodnina (trenutna vlada jo je znižala vsem, preoblikovala v 3 razrede). Obdavčitev se mi sploh ne zdi pretirana, prej pa je bila kriza saj so tisti sloji, ki so imeli uradno prikazane dohodke 47%doh.

DDV- saj živimo v EU, ane? Kaj bi rad Duty Free, al si kak privatnik, ki mu je odvajanje DDV odveč- DDV plača končni kupec !!!

Živimo v razviti državi in plačujemo davke kot v ostalih podobnih državah (marsikje več -npr. Ita, pa njih je 70mio, nas pa 2mio)

To da plačujemo davke,ne sme biti razlog za nemoralna početja (ločitve pred zakonom ipd.) za goljufanje države!!!

(odgovor članu dk82)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
5.5.2008 18:14:21   
Primoza
No zdaj smo že zašli na področje moraliziranja, tako kot vedno pri tej temi. V bistvu je vsak po malem tat in goljuf. res pa je da imajo nekateri smolo in jih odkrijejo, druge pa spet ne. In goljufalo se bo dokler bo verjetnost, da te odkrijejo relativno neznatna. Naloga države pa seveda je, da to verjetnost nekoliko poveča.

(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
6.5.2008 21:39:59   
dk82
No še enkrat se bom malo oglasil, potem bom pa tiho, ker ta debata se lahko nadaljuje v nedogled, v končni fazi pa ima vsak svoj pogled in vsak svoj prav

Najprej mighi. Ne sprašuj se, če sem že kdaj prebral plačilno listo, rajši bom jaz tebe vprašal, če sploh veš, koliko sem jih že napisal, ker je računovodstvo že družinska tradicija, sicer ne moj primarni poklic, ampak distikrat pa tuti pristavim svoj delež, tako da jaz tebe vprašam, koliko pokojnine pričakuješ, ko bo prišel čaz zanjo, ko sedaj tako veselo plačuješ za "svojo pokojnino" - z ozirom na to, da so delovne dobe vedno daljše, pokojnine pa vedno nižje? Nekje moje pričakovanje je, moja pokojnina čez cca 60 let in cca 100eur mesečno. Juuuupiiiii. še 50 let bom pridno plačeval, saj bom dobil nazaj, ko bom v pokoju. Ja bom, 5% vplačanega, če bom sploh dočakal.

Primer brezposelnosti: dobivaš samo tri mesece nadomestilo, pa še to samo, či si v socialni stiski. Če te vržejo na cesto, je pa tako, da ti odpravnino da firma in ne država, pa še to bodo v firmi našlii krivdni razlog na tvoji strani, če ne drugega, neizpolnjevanje pričakovanj, ali pa prestrukturiranje kadra.

Drugače pa ja, tudi privatniške vode so mi zelo znane, ampak o tem raje nebi nadaljeval, saj me tu ddv sploh ne moti, ker ga zaračunam končnim potrošnikom. Bolj me moti tam, ko sem jaz končni potrošnik - veliko protislovje v tej tvoji izjavi, tako da povem, da ni dovolj, da kaj prebereš - da komentiraš kakšno stvar, morš zadeve poznat malo bolj, kot ti jih predstavijo v medijih. Ja dohodnino so znižal. Plačaš res manj, če gledaš isti razred. Samo poglej ga zlomka, ko ima večina zavezancev naenkrat višjo osnovo, ker so razredi prestrukturirani. Hm Ja, Spet plačamo več. Res je smo razvita država. Recimo ena najbolj razvitih. Sploh če gledamo možgansko celico naših politikov, recimo cestne infrastrukture, potem pokojninske stebre, tudi zdravstvo in aparati na naših bolnišnicah so ekstra razviti.

Nimam nič proti dajatvam državi. Ampka v mejah normale in za normalne namene, ne pa za privat letala, ne vem koliko tankov, po možnosi še letalonosilka, ki v našem morju ne more niti obrniti, potem pa še razna potovanja naših uradnikov, ki imajo ne vem koliko spremljevalcev. To da nekdo obrne državo za 200eur se ti zdi kraja, to, da pa gre 10.000eur za družinske ali prijateljske spremljevalce, ki si zaželijo počitnic na naš račun, ti je pa vseeno. Aja, saj res. Kao legalno in moralno je. Seveda, kaj pa bo storil Janša, če ga Urška v nočnih urah ne bo potolažila in "spravila k sebi".

Moje mnenje še vedno ostaja enako: Krade država nam, res da legalno, ker si je ustvarila take pogoje. Na vsakemu posamezniku pa je, koliko mu uspe dobiti nazaj, ali pa v nasprotnem primeru futrati nekoga, ki se resnično preserava z njegovim denarjem.

Sedaj vas pa lepo pozdravljam, saj se bom prostovoljno odmaknil s te debate, preden gre vse skupaj predaleč in v neokusne vode.

Primoz RR ima prav. Ni človeka na svetu, ki bi bil 100% "čist". Eden tu, drugi tam. Vsak si želi življenje čim bolj olajšat. Na ta način ne škoduješ nikomur. Razen morda, da bo Urška v Dubaju, na Karibih, ali pa kje drugje dobila en sladoled namesto dva, ali pa bo Patria imela SAMO 10.000 nabijev in ne 10.001, itd. JaJa. Za to se je pa res potrebno sekirat.

Lep pozdrav vsem skupaj in veselo debato še naprej user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
6.5.2008 21:54:38   
Anonimen
Ni človeka na svetu, ki bi bil 100% "čist". Eden tu, drugi tam. Vsak si želi življenje čim bolj olajšat.


Ne posplošuj. Še v življenju nisem ničesar ukradla ali pa vzela nekaj kar mi ne pripada. Nikoli! Ti se kar tolaži da vsi kradejo, sam dejstvo pa je da ne.
Pa eni si življenje olajšamo s svojim delom, ne z krajo.
Pa res sta reveža da z 1500 ne morsta živet in morta kradt. Midva sva še pred enim letom z takim zneskom, oba skupaj, kupila stanovanje in čisto normalno živela. Očitno ti finance glih ne gredo, če vidva komaj živita.user posted image Predlagam prekvalifikacijo.

Pa bogi vsi katerim vodiš knjige(čeprav resno dvomim da to delaš), ker če misliš da je lažno navajanje podatkov na vloge luknja v zakonu bo imelo kar nekaj slovenskih podjetji katerim vodiš knjige resne probleme če revizorje dobijo. No.....pa saj jim boš potem pojasnil da zate je to luknja v zakonuuser posted image

Luknja v zakonu drgač ni kazniva, prikrivanje podatkov oz. dajanje lažnih podatkov pa je. Upam da ti bo to dejstvo kaj pomagalo na tvoji poklicni poti.user posted image

Aja, pa če urška ukrade pot na karibe ti pa pač revež samo tistih 200€ mesečno nisi zato nič manj kradel. Kradeta oba. Sam da si ti zraven še bebaste izgovore zakaj to delaš izmišljuješ.

(odgovor članu dk82)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
6.5.2008 21:56:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dk82

No še enkrat se bom malo oglasil, potem bom pa tiho


Res bolje da si...user posted image

(odgovor članu dk82)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
6.5.2008 21:58:40   
Anonimen
Na ta način ne škoduješ nikomur.


Aja, pa državni proračun je razdeljen na dele veš. No mogu bi vedet, glede na to da si uspešen računovodjauser posted image .
In ti škoduješ ja. Ker jemlješ iz dela proračuna za socialno šibke, torej kradeš ljudem k 1.500mesečno še vidl niso. Ne kradeš urški. Ona bo še vedno pogoltlna 20 sladoledov dnevno če jih bo hotla. Ker jih golta iz drugega dela proračuna. V bistvu več bo socialno šibkih več bo moralo it v del za socialno šibke če ne bodo hoteli zmanjševati podpor. Torej bomo davkoplačevalci vse več plačevali. Ker verjetno pa ja nisi tako naiven da misliš da bodo oklestili dele za vojsko in reprezentanco zato da bodo lahko dajali socialne. Menda ja nisi tako naiven da resno to verjamešuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
6.5.2008 22:01:59   
Anonimen
Na ta način ne škoduješ nikomur.


Skodujes vsaj sebi, ce drugemu ne.

Delo, ki ga clovek opravlja z veseljem in posteno, se vedno prinasa zadovoljstvo, ne bos verjel :).

In "prodati" sebe za par 10€ na mesec...ali par 100....ne, tako poceni pa nisem user posted image . Mogoce si ti...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
7.5.2008 7:35:08   
dk82
Točno tako, kot sem predvidel. Stvari so šle že malo predaleč, vsaj kot tema na tej stani, ki naj bi bila namenjenena za čisto nekaj drugega, v kar se je razvila ta debata sedaj. Zato res samo še besedico ali dve. Ja revizijo je dobilo že marsikatero podjetje, tudi meni so prečesali knjige za 5 let nazaj, pa je vse ok. To je luknja v zakonu, čemur marsikdo pravi kraja. Ja proračun države je seveda razdeljen, ampak mošnjiček je pa vseeno en. Kar se pa tiče stroškov, nekateri pač nismo zadovoljni z majhnim stanovanjem nekje v bloku, da ti vsi serjejo na glavo in kakšno kripo za okol prevažat, da ne veš, ali boš prišel domov ali ne in kako se bo avto obdržal ob morebitnem trku. Vem ja, mogoče malo pretiravam v vsem, ampak svoji družinci hočem privoščit le najboljše. Pa še to. Res nisi nikoli vzela ničesar, kar ni tvoje?? Se mi zdi ja. Angelček user posted image . V končni fazi sem pa vesel, da tako razmišljate. Če je raja dobro "naučena", država dobro živi, kakšen posameznik, ki pa se malo znajde, pa malo bolje, kot bi sicer. Tako je že od pradavnine. Zakon preživetja. Je pa vsaka stvar relativna, kozarec je za nekatere napol prazen, za druge na pol poln. No sedaj me pa spluvajte, saj se umikam iz te debate, ker bom ta čas rajši posvetil moji dragi in moji mali pikici, ki bo kmalu pokukala na dan.

Lep pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
7.5.2008 7:44:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dk82

Če je raja dobro "naučena", država dobro živi


Raja si sam, s svojim razmisljanjem.

(odgovor članu dk82)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
7.5.2008 7:52:03   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: dk82

Točno tako, kot sem predvidel. Stvari so šle že malo predaleč, vsaj kot tema na tej stani, ki naj bi bila namenjenena za čisto nekaj drugega, v kar se je razvila ta debata sedaj. Zato res samo še besedico ali dve. Ja revizijo je dobilo že marsikatero podjetje, tudi meni so prečesali knjige za 5 let nazaj, pa je vse ok. To je luknja v zakonu, čemur marsikdo pravi kraja. Ja proračun države je seveda razdeljen, ampak mošnjiček je pa vseeno en. Kar se pa tiče stroškov, nekateri pač nismo zadovoljni z majhnim stanovanjem nekje v bloku, da ti vsi serjejo na glavo in kakšno kripo za okol prevažat, da ne veš, ali boš prišel domov ali ne in kako se bo avto obdržal ob morebitnem trku. Vem ja, mogoče malo pretiravam v vsem, ampak svoji družinci hočem privoščit le najboljše. Pa še to. Res nisi nikoli vzela ničesar, kar ni tvoje?? Se mi zdi ja. Angelček user posted image . V končni fazi sem pa vesel, da tako razmišljate. Če je raja dobro "naučena", država dobro živi, kakšen posameznik, ki pa se malo znajde, pa malo bolje, kot bi sicer. Tako je že od pradavnine. Zakon preživetja. Je pa vsaka stvar relativna, kozarec je za nekatere napol prazen, za druge na pol poln. No sedaj me pa spluvajte, saj se umikam iz te debate, ker bom ta čas rajši posvetil moji dragi in moji mali pikici, ki bo kmalu pokukala na dan.

Lep pozdrav



Sem kar malo presenečena na kakšne vse možne načine nekateri 'opravičujejo' svojo krajo, ki je seveda 'upravičena', ker itak drugi kradejo še več - čeprav slednji v skladu z zakonom.

Še bolj sem presenečena dk82, da kljub vsej inteligenci, ki se jo trudiš tukaj obrniti v svojo korist pač nimaš nobenih moralnih vrednot (čustvene inteligence ipd...) ... kot je recimo poštenost? Pa verjemi - vsem nam se pozna vsakih 10€ - samo nekateri vzamemo samo tiste, ki si jih pošteno prislužimo in nam pripadajo - ne pa tistih za katere bi morali lagati, jih torej ukrasti.

Pa tako kot je rekla že Karin - kraja je kraja, pa če ti kradeš 200€ mesečno, al pa nekdo drug, ki ukrade 2000€ ali 20 mio €. Lopova sta en in ta drugi. Sam oni ta drugi je očitno bolj znajdljiv in inteligenten...lopov.

In država bo vedno imela državni aparat, ki ga moramo državljani vzdrževati. Prav tako bomo vedno morali na nek način podpirati socialno šibke, ipd... In nič nimam proti temu, da plačujemo davke za vzrževanje aparata (čeprav bi le-ta lahko bi bil veliko skromnejši, ker je predrag, ampak to ni stvar te teme) in prav tako nimam nič proti, da del svojega dohodka namenim pomaganju socialno šibkim. Me pa krepko moti, če se med socialno šibkimi znajdejo tisti, ki imajo več kot dovolj za preživetje in so v tej skupini samo na osnovi dajanja lažnih podatkov - torej hmmm laž, kraja, goljufija.

p.s. dk82 - če sem te prav razumela - torej ti ne kradeš (v banki, trgovini, na bencinski), ker je pač prevelika verjetnost, da te dobijo. NO - jaz ne kradem (tako ali drugače), ker mi je poštenje vrednota, ki je vredna več od ne vem koliko €.

Aja raja - razmišljanje, obnašanje večine povprečnih državljanjov, ljudstva. Žal, vendar je tvoj način razmišljanja, dk82, takšen kot ga ima raja ...

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 7.5.2008 7:58:45 >

(odgovor članu dk82)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
7.5.2008 8:08:19   
qwasy
A jaz česa ne razumem?
Dk82 menda ni govoril o kraji, kolikor jaz razumem, je govoril smo o tem, da se moraš znajt. Da otroka v dohodnini recimo prijavi tisti starš, ki več zasluži. Ali pa da moraš dobro preračunat, ali se ti splača biti zavezanec za ddv ali ne. Jaz sem ga tako razumela. In take stvari res niso kraja, ampak bolj znanje. Saj menda se nihče ne trudi, kako bi državi plačal čim več? Mene pri vsakih poročilih mine, da bi sploh še kaj plačala.

_____________________________

ojej!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
7.5.2008 8:20:18   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: qwasy

A jaz česa ne razumem?
Dk82 menda ni govoril o kraji, kolikor jaz razumem, je govoril smo o tem, da se moraš znajt. Da otroka v dohodnini recimo prijavi tisti starš, ki več zasluži. Ali pa da moraš dobro preračunat, ali se ti splača biti zavezanec za ddv ali ne. Jaz sem ga tako razumela. In take stvari res niso kraja, ampak bolj znanje. Saj menda se nihče ne trudi, kako bi državi plačal čim več? Mene pri vsakih poročilih mine, da bi sploh še kaj plačala.


dk82 je zagovarjal lažno smohranilstvo kot luknjo v zakonu - kar pa le-to ni.

Vse ostalo qwasy pa se strinjam s seboj.

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
7.5.2008 8:21:53   
Anonimen
Kar se pa tiče stroškov, nekateri pač nismo zadovoljni z majhnim stanovanjem nekje v bloku, da ti vsi serjejo na glavo in kakšno kripo za okol prevažat, da ne veš, ali boš prišel domov ali ne in kako se bo avto obdržal ob morebitnem trku. Vem ja, mogoče malo pretiravam v vsem, ampak svoji družinci hočem privoščit le najboljše


No vidš, sej sva si vsaj v nečem podobna. Jaz hočem tud najboljše. Sam jaz za to da sebi in svojim potomcem priskrbim najboljše ne kradem. Ampak si ta denar priskrbim z svojim delom in znanjem. Pa še moji otroci bodo pri meni imeli materialne dobrine pa tudi pošteno mamo. Tud kaj nematerialnega je pametno otrokom dat veš. Očitno ne.

(odgovor članu qwasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: sankcije za lažno samohranilstvo
7.5.2008 8:56:18   
qwasy
Ja, saj res, Maruškaš. Spotoma sem že pozabila naslov teme. Lažno samohranilstvo je tudi za moje pojme goljufanje. Ampak težko dokazljivo. Raje vidim, da imamo lažne samohranilke, kot pa da bi imela država več pooblastil za poseganje v zasebnost in s tem dokazovanje goljufanja. (Čisto potihem tudi raje plačujem prispevke za lažne samohranilke, kot za nakup tankov, vojne odškodnine itd.)
Nam pa ostane plačevanje in moralno zadoščenje. user posted image

_____________________________

ojej!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?