|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
13.4.2008 22:11:12   
malania
Ljudje smo si različni, kot je rekla sazi, eni so pošteni in bi res delali, drugim je pa vse kar imajo premalo.

Moja sestra je v bila v službi za nedoločen čas in nenačrtovano zanosila. Ko je to povedala nadrejenim je takoj videla njihovo negativno reakcijo. Ni ji bilo prijetno, pa tudi vseeno ji ni bilo za službo (smo namreč iz manjšega kraja, kjer je problem najti službo oz. se moraš kar precej daleč vozit če jo dobiš drugje). Ko sva se pogovarjali je bla zelo žalostna in mi rekla da se zaradi službe že ne bo odpovedala otroku. Če tako pomisliš, se mi zdi zelo žalostno, da mora človek tako razmišljati - ali obdržim službo ali otroka??? Verjetno ji je bilo lažje ker ima tudi mož zaposlitev - mislim glede financ, ker je bil to njen drugi otrok. No naj povem kako se je zgodba razpletla. Ona je šla na porodniško, po porodniškem pa je niso sprejeli nazaj. No in še nekaj za konec. Po določenem času so jo klicali če pride delat nazaj. Ona je šla, pač zaradi službe, samo tak odnos... user posted image

No naj povem še en primer. Moja mami je delala več kot 20 let v eni firmi, nakar so jo odpustili zaradi nekih franšiz itd. Po 2 letih, ko je bila doma in ni mogla najt službe jo je končno našla. Zelo se vidi da je zadovoljna - že samo zato, ker ima službo. In potem pravi, kako se sodelavke pritožujejo zaradi plače, da je premajhna itd. Pa mi ona reče, da je njej ok (v bistvu dobi več kot v prejšnji službi, je pa znesek pod povprečno slovensko plačo), ker ve kaj pomeni bit brez službe.

Hočem reči, da smo si ljudje različni in tudi za delodajalca ni lahko izbrati poštenega zaposlenega, ki mu ne bo šlo samo za svojo ''rit''. Tudi sama sem delala v proizvodnji enega podjetja (preko študenta), pa sm delala tko kot je blo prav, nardila normo, use. Potem pa vidim neke študentke, k niso dobesedno nič delale in brale neke revije in seveda dobile plačo. Ne vem... ob takem se res vprašaš...

Tudi to, da te sprašujejo take stvari na intervjujih, sej sm tudi jaz slišala svašta, ko nam je ena pravla, da so jo toliko sprovocirali, da se je skoraj spravla jokat. Kao da ker je edinka je razvajena, pa da ne zna tega, pa tega,...
Sej vem, da te ob takem intervjuju mine, da bi delal za tako firmo, ampak če nujno rabiš zaposlitev, finančno pa tko... jo boš verjetno sprejel. Vprašanje pa je zopet koliko časa boš tam zdržal?

Res še enkrat ful hvala vsem, ki pišete. Zelo mi je všeč, da preberem več komentarjev, različnih mnenj in razmišljanj... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
14.4.2008 7:29:55   
Minka Pobalinka
Jaz delam v "družini prijaznem podjetju". Če te kaj zanima mi piši na ZS.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
15.4.2008 22:18:12   
malania
Je mogoče tukaj še kdo ki dela v podjetju s certifikatom DPP?

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
15.4.2008 22:42:46   
Anonimen
Je mogoče tukaj še kdo ki dela v podjetju s certifikatom DPP?


Jaz ne.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
15.4.2008 22:45:02   
Anonimen
Predvsem je bila zanimiva ena anketa (ki ni v zvezi s tem certifikatom) od FDV-ja, ki sem jo našla na netu - da 3/4 slovenskih podjetij diskriminatorno izbira zaposlene (ženske, ki še nimajo otrok, pa bi jih imele, zaposleni z družino itd.), kar je avtorje te analize najbol presenetilo, je bilo to, da se delodajalcem to ne zdi ''nič kaj takega''.


Zanimivo.

Ne vem, ce si lahko vsaj povprecno ambiciozno podjetje to privosci in enostavno ignorira slabo polovico trga delovne sile. Ipak nas ni tako veliko.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
16.4.2008 22:00:43   
felicia
Plemenita- kje pa ti to delaš a rabte še kakšno žensko?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
17.4.2008 2:45:45   
Anonimen
Taksi v Ljubljani. Trenutno potrebujemo dve (ena je že skoraj 100%-no naša, druge pa še nimamo - še iščemo). Ostalo na ZS (kar vprašaj, kar te zanima).

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
22.4.2008 18:03:54   
Mandek
Tudi jaz delam v podjetju s tem certifikatom. In vam povem, pa mi gre marskej na živce v sami firmi, ampak glede tega so pa 1a. Zelo odprti, za otroke vprašajo, ker poudarijo ta certifikat, ne komplicirajo in razumejo. Je pa res Ljubljana zaenkrat bolj izpostvaljena praksi tega naziva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ''Družini prijazno podjetje''
22.4.2008 22:15:41   
malania
Lep pozdrav vsem!

Vidim, da vas je kar nekaj, ki ste zaposleni v podjetjih s Certifikatom DPP. Če ni preveč osebno, bi vas vprašala na katerih podjetjih ste zaposleni (lahko tudi na ZS), ker imam v planu diplomske naloge tudi anketo pa da se lahko na podlagi tega (v smislu različnih mnenj) malo odločim katera podjetja naj anketiram (če bodo želela sodelovati).

Hvala pa lep dan!

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?