|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KOLIKO ZNATI??
15.4.2008 19:23:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dana

Šteje do 10, s tem da sem pa tja tudi kako izpusti.


Nasa pa samo do tri user posted image .

Ena, dva, tri.





..................akcijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)))))))))

(odgovor članu dana)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: KOLIKO ZNATI??
15.4.2008 21:34:54   
kjava
Naš bo poleti star 4, pa šteje do tri, risat ne zna nič, še vedno samo neke kroge in črte, na vprašanje kdo laja, je pa odgovoril Medo ( ker je našmu psu ime Medo) user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: KOLIKO ZNATI??
15.4.2008 22:33:29   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Naš bo poleti star 4, pa šteje do tri, risat ne zna nič, še vedno samo neke kroge in črte, na vprašanje kdo laja, je pa odgovoril Medo ( ker je našmu psu ime Medo) user posted image



A potem ni naredil testa, al kako user posted image . In kaj so bile sankcije?

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: KOLIKO ZNATI??
16.4.2008 6:42:11   
vesel
Rubin in zakaj bi blo treba pa zdj otroka kaznovat,če ne znauser posted image
bo že,ko bo sam pripravljen.

Jaz sm odprla to temo z namenom,da se pozanimam kaj vse čaka mojo 3 letnico in,da jo vem kako pripravit.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: KOLIKO ZNATI??
16.4.2008 7:10:15   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: vesel

Rubin in zakaj bi blo treba pa zdj otroka kaznovat,če ne znauser posted image
bo že,ko bo sam pripravljen.

Jaz sm odprla to temo z namenom,da se pozanimam kaj vse čaka mojo 3 letnico in,da jo vem kako pripravit.


pa glej, al ne rabiš otroka nič pripravljat na to. Mislim, učiti ga zdaj, da bo lajnal od ena do pet pa ne vem kaj še vse. Dohtarji in ostali pač presodijo ali gre njegov razvoj normalno naprej, ne na podlagi štetja in risanja ampak na podlagi celotne podobe, ki jo v tiste pol ure dobi o otroku. V tiste pol ure, ja, tako da ne se obremenjevati, če bo na izvidu pisalo: razvoj omejen. ker za to pa res ne rabi veliko, da napiše.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: KOLIKO ZNATI??
16.4.2008 7:41:01   
dana
Kot je že Volga napisala in Rubin prej, ne zdaj otroka učiti stvari, ki naj bi jih na posvetu pri psihologu naredil.
Jaz pri našemu vidim, da pride dan, ko se mu nič ne da in ga pustim, je pa kakšen dan, ko ga vse zanima; takrat pa bolj sodelujevauser posted image

Pri teh letih je pri otrocih čas za igro, ne pa za neko treniranje. Tega bodo imeli v šoli še preveč.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: KOLIKO ZNATI??
16.4.2008 8:31:00   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: vesel

Rubin in zakaj bi blo treba pa zdj otroka kaznovat,če ne znauser posted image
bo že,ko bo sam pripravljen.

Jaz sm odprla to temo z namenom,da se pozanimam kaj vse čaka mojo 3 letnico in,da jo vem kako pripravit.



Moj odgovor je bil porogljiv, če nisi opazila.


In kot ti je Volga napisala, to ni test, kot v šoli, na katerega naj bi se otrok pripravljal, oz. bi ga starš treniral, ampak, da na osnovi videnega, oceni če je z otrokom vse o.k.

Ja eni otroci se mi res smilijo.user posted image

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: KOLIKO ZNATI??
16.4.2008 11:06:10   
vesel
Ok Rubin se oproščam.
Sem prvič mamica in se še malo lovim.
Ker ne poznam teh for od psihologov zato tudi sprašujem.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 9:45:01   
Anonimen
Vesel, kot sta ti napisali Rubin in Volga, ne se obremenjevat in otroka ne pripravljat.

Tisti testi so pač narejeni po enem povprečju, čisto vsak otrok pa  v eni ali več stvareh odstopa od povprečja, v enih navzgor in v enih navzdol. A se ti zdi, da tvoj otrok odstopa od svojih vrstnikov? In dober pediater ve, da je vsak otrok osebnost zase, da vsakega zanima nekaj drugega, vsak po svoje dojema svet. In bo tisto povprečje vzel ot zelo raztegljivo user posted image .

Slab ali čuden pediater pa se teh testov in povprečij drži kot pijanec plota in potem pride do hecnih situacij, kot je bilo npr. pri nas na sistematskem pri 18. mesecih, ko me je P.  vprašala,  koliko kock sestavi v stolp, pa sem ji nazaj odgovorila, da nimam pojma, ker jo sploh ne zanimajo. In mi je naredila eno 5 minutno pridigo, da otrok mora to delat, ker si s tem krepi motoriko, relacijo oči-roke,... nasploh je na koncu ostal vtis, da če otroka ne bom silila s kockami, bo nevem kako nazadovala za drugimi otroci. Seveda jo nisem nikoli silila sestavljat, ker se mi zdi, da s tem otroka zgolj posiljuješ, to, da smo cel dan zunaj, kjer raziskuje okolico, pobira palčke, skače po lužah, si ogleduje rožice, žuželke, da obožuje knjigice, veliko bolj kot povprečen otrok te starosti,... vse to ni bilo važno, P. se je osredotočila na tiste kocke user posted image user posted image user posted image .
No, zdaj je stara 23 mesecev in je pred 14 dnevi sama odkrila kocke, iz šusa naredila stolp iz ene 20.ih kock, pred dvemi dnevi pa se je spravila sestavljat legice tehnik, namenjene 7-12 let starim otrokom user posted image user posted image user posted image  in sedaj preklada tiste kocke, kot da so nekaj najbolj zanimivega na svetu.
Tako da, še čisto vsak otrok je osvojil določeno znanje, eni prej, drugi kasneje in se ni treba čisto nič obremenjevat. Vse to posiljevanje in prehitevanje z znanjem, ki naj bi ga danes otrok osvojil še preden gre sploh v šolo, je umetno. Otroci imajo naravno prirojeno raziskovanje in prav je, da jih pustimo odkrivat tisto, kar jih veseli, ne kar se nam zdi, da bi bilo prav. S slednjim jim samo vzamemo veselje do odkivanja.

(odgovor članu vesel)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 13:55:28   
lenika
Jaz mislim, da so testi brez vsakega pomena, ker se vsak otrok razvija po svoje in na nekaterih področjih bolj, na drugih pa manj. naš skoraj dveletnik pozna vse barve v nulo in tudi šteje do 5. Nima pa interesa za risanj, raje zlaga barvice po barvah, velikosti,... Prav tako nima interesa za zlaganje kock. Je pa to po moje enako kot pri odraslih. Nismo vsi za vse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 20:18:34   
vesel
Ja punce sj imate prav glede tega. Sj naša itak raziskuje sto/uro,sestavlja kocke,nariše sončka in lunico,skače,kar lepo odgovarja.

Morate me pa tudi razumet,da me malo skrbi,ker ni v vrtecu,ki gane dobi zaradi prezasedenosti. Sj v naši ulici je velik otrok 4 leta-OŠ.Je veliko z njimi. Sam se mi pa zdi,da je malo izpostavljena glede tega,ker ni v vrtcu.



_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 20:32:14   
natasaom
matr a mate same genije al kva? naša je štela do 3 povedala kaj leti,pada,kdaj se obleče oz sleče pa sestavla je ene kocke narisala krog..aja pa like je povedala...pa je rekla da je v razvoju 5 letnika..
jest je ne bom morila nej ima še mal otroštva...itak zna pa tako nazaj povedat,da vem da ni zabita

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 20:36:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Naš bo poleti star 4, pa šteje do tri, risat ne zna nič, še vedno samo neke kroge in črte, na vprašanje kdo laja, je pa odgovoril Medo ( ker je našmu psu ime Medo) user posted image

Naš je zgleda tudi retardiran.user posted image  Še vedno ne zna štet do 10, kamoli v tujem jeziku.
Zna edino na pamet vse Smrkce, pa Mojstra Miha, pa ... + zna si računalnik prižgat pa risanko ali igrico naštimat. Prosim, ne kličte socialne.user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 20:37:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Prosim, ne kličte socialne.user posted image


user posted image user posted image

Bravo za starse, ki se premorejo bilko smisla za humor :).

Ja, bomo klicali socialno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 20:49:30   
vesel
Mič2 kje pa vidiš natašo77 na tej  moji temi.
Kdo pa pravi,da bom oz.kdo bo komu klical socialno?????



_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 20:54:17   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: vesel

Mič2 kje pa vidiš natašo77 na tej  moji temi.
Kdo pa pravi,da bom oz.kdo bo komu klical socialno?????





U pismo s teboj se pa ni za hecat. user posted image

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 20:55:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vesel

Mič2 kje pa vidiš natašo77 na tej  moji temi.
Kdo pa pravi,da bom oz.kdo bo komu klical socialno?????


En post pred mano.

Samo hec je, no :).

(odgovor članu vesel)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:03:28   
vesel
MIČ2 IN RUBIN!
js se znam pohecat in ni problem.
Me je pa mal presunilo glede socialne,ker smo v rani mladosti jaz in moja2 brata izgubili starše in smo živeli pri teti in nas je hotla tud socialna ločit.
Sma morala s tarejšim bratom trdno delat na tetini kmetiji,da smo se preživeli-bila sem tudi branjevka in me ni sram priznati.

Zato me malo tudi skrbi za mojo 3.letnico,da ne bi bila preveč prikrajšana glede tega,kar tema govori,za kar sm bla jaz in moja2 brata.ž


Upam,da me zdj vsaj malo razumete čemu ta skrb?!

In nisem jezna na šalo oz.hec.user posted image


_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:04:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Naš je zgleda tudi retardiran.user posted image  Še vedno ne zna štet do 10, kamoli v tujem jeziku.
Zna edino na pamet vse Smrkce, pa Mojstra Miha, pa ... + zna si računalnik prižgat pa risanko ali igrico naštimat. Prosim, ne kličte socialne.user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Evo, vesel, se enkrat celoten post samo zate :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:10:43   
vesel
user posted image user posted image user posted image  hvala mič2

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:28:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vesel
Zato me malo tudi skrbi za mojo 3.letnico,da ne bi bila preveč prikrajšana glede tega,kar tema govori,za kar sm bla jaz in moja2 brata.ž

Gre za to, da današnji starši grejo v drugo skrajnost in to je priganjanje otrok, da bi dosegli čim prej čim več. Včasih je že kar patetično. In potem pride do vprašanj, kaj MORA znati in kaj če slučajno ne zna.
Normalni otroci se v prvih letih razlikujejo v takem razponu, da jih ne moreš vkalupit. Naša generacija v večini še pri 7 letih ni poznala vseh črk. Danes pa se starši že pri 3 letih hvalijo, da že malomanj kot bere. In skorajda v angleščini! In bognedaj, da bi otroku pustil igrat igrico, ker je to že malomarnost in je tak starš že praktično za na CSD.

Vsakič se pa nasmejem, ko se spomnim ene kolegice, ki je rekla, da njen pa zna že pri 3 mesecih (!) dat "give me five". user posted image  WTF!

(odgovor članu vesel)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:32:34   
Anonimen
Normalni otroci se v prvih letih razlikujejo v takem razponu, da jih ne moreš vkalupit.


Saj se vedno razlikujejo in razlikujemo, hb. Namesto da bi bili veseli, da je vsak sposoben za drugacne stvari, in tiste spodbujali, jih vkalupljamo in se sprasujemo, kaj se MORA znati, da bo popoln in oh in sploh in da bo ja "naredil test". To je pri zdravem otroku cisto brezveze, saj ubija njegovo naravno spontanost in zvedavost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:33:39   
borovnicka
Sem prebrala debato, ker je večji sin star ravno 3 leta. Pri nas pesiater pri pregledu ni imel nobenih testov. Mi je bilo pa zanimivo prebrati kako je različen razvoj.
Strinjam se s trditvijo, da je vsak svoj individum. Naš triletnik ne hodi v vrtec, tako da niti pod razno ne bi naštel prijatelje z vrtca, pa tudi neznancem nerad govori oziroma kaj pove, ker smo ugotovili, da se zaveda, da je njegova izgovorjava slaba. Nam doma čeblja tristo na uro, zunaj pa z ljudmi, ki jih dobro pozna. In zelo mu je nerodno, če ga kdo še enkrat vpraša isto vprašanje, ker ga ni razumel. Torej - izgovorjava je slaba, a vedno boljša.
Drugače pa pozna vso Abecedo, nekaj že malih črk, štet do 10, tudi odšteva in sešteva na prste do deset, večino črk zna napisati, prav tako se podpiše, zna napisati ene dvajset besed, če mu zloguješ še kakšno več, barve poznamo, nodije tudi, pesmice Mačka Murija na pamet+ kakšne neumne, poskakovati zna enonožno in sonožno, delati preval naprej, sestavljati razne puzzle, graditi hiše, železnice. Trenutno ga zanimajo datumi in ura.
Tko da komaj čakamo vrtec, da se še mal socializirauser posted image .
Pa vse to se uči sam, cele dneve samo sprašuje in ponavlja.Ga ne silimo, da ne bo kakšnega komentarja. user posted image

< Sporočilo je popravil borovnicka -- 17.4.2008 21:37:33 >


_____________________________

nagajivčka TT

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:35:11   
Anonimen
Ja, v prvih letih pa je ta razpon reeees velik. Kasneje se že nekako naglihamo. To mislim kot prilagoditev okolici in sprejemanje družbenih norm.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: KOLIKO ZNATI??
17.4.2008 21:36:26   
Anonimen
Kasneje se že nekako naglihamo.


user posted image user posted image

Do zrelih let postanemo priblizno enako smotani user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Telesno kaznovanje otrok
LuSyLu*

Ali podpirate telesno kaznovanje otroka, npr. šeškanje po riti?

DA (36%)

NE (64%)


Število vseh glasov: 1417

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!