|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:13:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
naj gre mama kaj urejat za otroka, s katerim nimata istega priimka, pa boste videli, koliko problemov je....

Jaz nisem imela teh problemov. Samo 1x so me na meji vprašali, če je otrok moj, pa sem jih vprašala, če bi pri današnjih plačah lahko peljala na dopust na CRO še tujega otroka namesto svojega, ki bi ga pustila doma (pa tak lep nasmeh sem naštimala, ko sem to rekla user posted image ). Pa se je še carinik nasmehnil in mi vrnil osebne.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:14:44   
Rožica I
Jaz imam tudi zmeraj rojstni list otroka zraven, kadar kam potujemo. S sinom imava drugačen priimek (tudi barvo las, oči, polt... skratka niti 10% mi ni podoben na videz) in me zmeraj na carini sprašujejo čigavo je dete user posted image .

V glavnem sem za tovrstno preverjanje, saj v končni fazi je ta "birokratska skrb" nam le v korist. Birokracija pa, jasno, prinese komplikacije. In logično se mi zdi, da mora potrdilo biti v hrvaščini ali angleščini. Če bi bilo obratno, bi se nam popolnoma razumljivo zdelo, da Hrvati prevedejo tekst, a ne user posted image ?


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:15:19   
Mijavček
Če imata tud isti naslov, te bodo na meji kvečjemu vprašal; čije je ovo dijete? Rečeš; moje. In greš dalje.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:16:13   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
naj gre mama kaj urejat za otroka, s katerim nimata istega priimka, pa boste videli, koliko problemov je....

Jaz nisem imela teh problemov. Samo 1x so me na meji vprašali, če je otrok moj, pa sem jih vprašala, če bi pri današnjih plačah lahko peljala na dopust na CRO še tujega otroka namesto svojega, ki bi ga pustila doma (pa tak lep nasmeh sem naštimala, ko sem to rekla user posted image ). Pa se je še carinik nasmehnil in mi vrnil osebne.


Vse drugo bi verjela, amo tega pa re ne morem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:16:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček
čije je ovo dijete? Rečeš...

... šta ja znam, čije je... tu je i to je jedino važno, jel? user posted image

(odgovor članu Mijavček)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:18:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Če grem jaz z svojim vnukom na Hrvaško in ima ta vnuk isti priimek kot jaz,kje pa piše,da je samo vnuk,da ni moj otrok?


imata tudi isti naslov?


Ja seveda,zaenkrat še.user posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:18:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Vse drugo bi verjela, amo tega pa re ne morem.

Volgico draga... dal ti znaš, da je meni ravno do Plitvic, šta ti vjeruješ in čega ne? Ti se samo smij, pa biče sve u redu. user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:19:45   
Freycha
no plemenita očitno nisi urejala kakega varčevalnega računa otroku v SLO ali pa kak sklad odprla itd..... ker se pri denarnih zadevah precej poslabša, če imata otrok in mama drug priimek. Če nimaš rojstnega lista zraven, se lahko kar obrneš in greš domov ponj

kar se pa morja tiče pa: jaz ne bi bila tak zadovoljna, da bi me kar spustili čez brez preverjanja....... potem bi lahko drugič tudi ugrabitelja otroka.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:21:37   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: neva6


Ja seveda,zaenkrat še.user posted image


jah potem res težko ugotavlja ali je tvoj vnuk tvoj otrok ali ne...... lahko bi edino zaradi starostne razlike preverjali in bi mogla vseeno dokazovat, da je tvoj otrok. Samo toliko se verjetno ne bi spuščali....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:22:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
no plemenita očitno nisi urejala kakega varčevalnega računa otroku v SLO

Sem. Varčevalni račun. Za oba mladiča. Pa se jaz pišem A, 1. mladič B, 2. mladič pa C. Pa ni bilo nobenih problemov. Ne pri odprtju računov, ne pri dvigu denarja z njih, ne pri zaprtju.

Kaj pa vem... že večkrat sem imela več sreče kot pameti. user posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:25:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: neva6


Ja seveda,zaenkrat še.user posted image


jah potem res težko ugotavlja ali je tvoj vnuk tvoj otrok ali ne...... lahko bi edino zaradi starostne razlike preverjali in bi mogla vseeno dokazovat, da je tvoj otrok. Samo toliko se verjetno ne bi spuščali....


Mislim,da jih ič ne briga,če bi jaz pri 45 letih imela otroka,se ti ne zdi,to sploh ne bi smeli niti pod razno upoštevat,pa sploh spraševat.no v vseh letih odkar hodim čez meje,me še nikoli niso  kaj takega vprašali.samo nikoli se ne ve.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:28:37   
lelaval
Samo ne vem, kaj pa je narobe, če zahtevajo to potrdilo? Mislim, v čem je problem, da je toliko zgražanja? otrok pač mora imeti privoljenje staršev, da gre lahko s kom drugim čez mejo. To se meni ne zdi nič takega.


se strinjam s tem, kar je napisala Volga.

Je pa mene 2 leti nazaj carinik prav zaslišal, ko sem sama z otroci šla na morje, čigavi so - ker nisva poročena, otroci pa imajo njegov priimek. No, pa je videl, da je isti naslov, tako, da ni več kompliciral. Zdaj pa razmišljam, a bi bilo boljše, da nosim s sabo rojstne liste, da ne bom imela nepotrebnih komplikacij?

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:29:30   
Freycha
no, briga sicer jih, ampak kot sem napisala zelo dvomim, da bi šli preverjati.....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:31:03   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tina a
Na Hrvaškem od 1. januarja 2008 velja nov Zakon o tujcih, po katerem mora imeti mladoletna oseba (do 18 let), ki vstopa ali izstopa iz Hrvaške brez spremstva staršev, posebno pooblastilo, s katerim starši dovoljujejo otroku potovanje v spremstvu druge polnoletne osebe.

Po novem zakonu je tako prepovedan prestop meje vsem mladoletnim osebam brez spremstva staršev oz. druge polnoletne osebe, ki pa mora od staršev imeti tudi uradno dovoljenje. Pooblastilo je lahko napisano v slovenskem jeziku in mora biti overjeno s strani notarja ali pristojne upravne enote oz. občine.

Pooblastilo mora vsebovati:
  • osebne podatke staršev,
  • osebne podatke polnoletne osebe, ki bo mladoletno osebo spremljala pri potovanju na Hrvaško,
  • izjavo o dovoljenju in namenu potovanja,
  • čas potovanja in datum, do katerega velja pooblastilo,
  • podpis staršev.


Dovoljenje ni potrebno ko otroci potujejo v organizaciji šole in ima organizator spisek vseh otrok, ki mora biti potrjen s strani šole, otroci pa morajo imeti s seboj veljavne osebne dokumente.

Po podatkih hrvaških mejnih organov mladoletnim osebam brez spremstva staršev za prestop meje zadostuje tudi že doslej znano dovoljenje staršev, ki ga v Sloveniji izdajajo upravne enote. To dovoljenje je bilo doslej potrebno le v primerih, ko v tujino potuje otrok, do starosti 15 let, brez spremstva staršev.


Tinaa, kje si ti to dobila ?

Kako je zdaj? A v hrvaškem a v slovenskem jeziku? Eni pravijo tako, drugi drugače.



In Plemenita, očitno so dodatni stroške, ker ne moreš kar sam prevesti v hrvaščino:

IZVIRNO SPOROČILO: altati
Po novem je potrebno za potovanje na Hrvaško to dovoljenje prevesti pri sodno zapriseženem tolmaču v hrvaški ali angleški jezik. Ker naši predpisi določajo, da se to dovoljenje izda samo za otroke do 15.leta starosti, potem pa to dovoljenje ni več potrebno, se pojavi problem za otroke do 18. leta. V tem primeru je potrebno napisati pooblastilo in podpis zakonitega zastopnika overiti (pri notarju ali na UE) ter pooblastilo prevesti pri sodno zapriseženem tolmaču.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:32:08   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Samo ne vem, kaj pa je narobe, če zahtevajo to potrdilo? Mislim, v čem je problem, da je toliko zgražanja? otrok pač mora imeti privoljenje staršev, da gre lahko s kom drugim čez mejo. To se meni ne zdi nič takega.


se strinjam s tem, kar je napisala Volga.


ja pa saj je bilo že pojasnjeno, s tem se itak vsi strinjamo. Problemi so drugje.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:32:10   
viv_
Jaz sem klicala na ambasado pa je rekla, da lahko sam napišeš, sam more bit pač pravilno napisano.

Kliče zdele moj oči na mejno policijo, da mu povejo kako in kaj točno. Bom poročala!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:33:36   
Freycha
pa kaj zdaj toliko komplicirate.

Koliko pa vaši otroci hodijo na Hrvaško s tujimi ljudmi? Če grejo z vrtcem ali šolo tega ne potrebujejo, če pa grejo z babico in dedkom, se boste pa pač zato, da boste nekaj dni frej otroka malo potrudili......

madonca je ljudem težko kaj narediti....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:34:54   
Mijavček
A v angl. tud lahko? No to je že bolš. Ampak zakaj pa prevod pri sodnem tolmaču? Pa res mal preveč komplicirajo.
Jaz imam certifikat iz angl. za stopnjo "near native" kar je več, kot ima marsikater sodni tolmač... pa ne bi mogla sama napisat tega al kajuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:35:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

pa kaj zdaj toliko komplicirate.

Koliko pa vaši otroci hodijo na Hrvaško s tujimi ljudmi? Če grejo z vrtcem ali šolo tega ne potrebujejo, če pa grejo z babico in dedkom, se boste pa pač zato, da boste nekaj dni frej otroka malo potrudili......

madonca je ljudem težko kaj narediti....


Ti pritrjujem.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:38:14   
Mijavček
Freycha, lej, saj če gre 1x na leto al pa še to ne, OK, sej ni problema.
Jaz imam nečaka, ki je star 16 let in gre najmanj 4x na let al pa še večkrat kam ; al z babico in dedijem, al z mano, al z drugo babico in dedijem. Kmal se bo spomnu tud da bi šel s kakšnimi kolegi....

Da ne omenjam, kok je to prikladno za tiste, ki imajo sorodnike s Hrvaške in grejo mogoče še večkrat čez mejo. Saj je prav, da se preverja... sam, da je treba tok komplicirat. Ne vem no,...

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:41:00   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

pa kaj zdaj toliko komplicirate.

Koliko pa vaši otroci hodijo na Hrvaško s tujimi ljudmi? Če grejo z vrtcem ali šolo tega ne potrebujejo, če pa grejo z babico in dedkom, se boste pa pač zato, da boste nekaj dni frej otroka malo potrudili......

madonca je ljudem težko kaj narediti....


Ja se sikiram... Moja mami je v penzjonu, v Puli imamo vikend, tamala gre ful rada dol in gresta velikokrat. In ker sem imela zaradi ene take birokratske neumnosti že sodnika za prekrške na Hrvaškem, sem bila na meji vrnjena nazaj, pa pobrali so mi dokumente, pa cela štala, nočem, da se to zgodi moji mami in moji hčeri.

In ja, kuj je treba pa očitanje, kako se vsi hočejo znebit otrok. Mogoče grejo pa otroci radi s starimi starši user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:46:11   
viv_
No, oči je klical na mejo kako in kaj... Tam mu je ena policajka rekla, da so probavali nekaj novega, pa da je bilo precej nejasnosti in da ostajajo pri kartončku.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:47:08   
Anonimen
In kdo mi bo zdaj vrnil malce več kakor 1€ za štempljanje podpisov na UE? A dam prošnjo na Zunanje ministrstvo? Ali na CRO veleposlaništvo? Al kar tašči zaračunam, k je Hrvatica? user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:49:00   
Freycha
joj viv, jaz se bom tut z veseljem "znebila" hčerke za par dni, da bo šla z mojimi starši na vikend. Ni noben očitek.  Hočem le reči, da se splača malo potruditi, da imaš par dni samo zase s svojim partnerjem...

mogoče se pa da urediti tako, da gre otrok lahko neomejeno-krat čez, samo napisano mora biti tako..... a si sigurna viv, da to ni mogoče?

za vse ne more biti poskrbljeno tako, da bi jim bilo lažje...

aja viv, tvoja otroka sta načeloma (če sem prej prav razumela) tudi prej to rabila, ker je bilo prej do 15. leta obvezno, sedaj pa do 18. Zato se čisto odveč razburjaš.

Dejstvo je, da s tem NAŠE otroke ščitijo in če tega ne morete odobravati, potem je najboljše, da ne greste dol in pika!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Koristna informacija-potovanje na Hrvaško
16.4.2008 11:53:10   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

joj viv, jaz se bom tut z veseljem "znebila" hčerke za par dni, da bo šla z mojimi starši na vikend. Ni noben očitek.  Hočem le reči, da se splača malo potruditi, da imaš par dni samo zase s svojim partnerjem...

mogoče se pa da urediti tako, da gre otrok lahko neomejeno-krat čez, samo napisano mora biti tako..... a si sigurna viv, da to ni mogoče?

za vse ne more biti poskrbljeno tako, da bi jim bilo lažje...

aja viv, tvoja otroka sta načeloma (če sem prej prav razumela) tudi prej to rabila, ker je bilo prej do 15. leta obvezno, sedaj pa do 18. Zato se čisto odveč razburjaš.

Dejstvo je, da s tem NAŠE otroke ščitijo in če tega ne morete odobravati, potem je najboljše, da ne greste dol in pika!


1. JA, rabil si že prej in smo imeli, ampak je bilo JASNO KAJ JE TREBA. Šel si na UE, podpisal en kartonček in to je bilo to. Zdaj je pa ogromno nekih nejasnosti:
- v kakšnem jeziku
- kaj naj bi pisalo
- koliko časa velja
Naj naredijo en enoten obrazec, pa ga z veseljem plačam pa je. Samo hočem TOČNO vedet kaj!!!

2. Sikiram se zato, ker kot sem napisala, sem že imela sodnika za prekrške zaradi ene neumnosti. In sem prepričana, da bojo težili.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?