|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 14:18:11   
Anonimen
Pety 78, jaz sem bila na predavanju od EA v sklopu materinske šole. Bom pa šla še na osebni razgovor k anesteziologu. Razgovori potekajo vsak delovni dan od 8-10 ure v porodnišnici. Ni se treba naročiti, je pa boljše, če se, ker potem ne čakaš toliko. Se pa gre na ta razgovor od 36 tedna dalje. Tam tudi podpišeš neko soglasje - mislim. Ampak to te nič ne zavezuje, lahko še vedno rodiš brez vsega ali pa z ultivo. Cena EA v Kranju 178 €, ultiva 70 €. EA je brezplačna samo na Jesenicah

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 14:33:43   
Tejchy
Od moje kolegice sestra je imela EA, pa zaradi tega ni znala vredu pritiskat in so morali uporabiti vakuum oz. klešče. Otroček je imel zaradi tega glavico malo podolgovato nekaj časa, potem pa se je vse skupaj normaliziralo. Kakih drugih zapletov pa ni bilo - mislim z otročkom.

Js sem tud v fazi premišljevanja EA - ja ali ne.. pa se vedno bolj nagibam k JA.
Nisem pa vedela, da je potrebno to plačat user posted image  Bi mi skor lahko bilo logično.. user posted image  
Mogoče katera ve, kako je z EA v Slovenj Gradcu - kako je s predhodnim dogovorom, kje se to uredi, cena??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 14:35:51   
mika
a je res da se velik porodov z EA konča z vakuumom, ker kao ne čutiš dobr kako iztisnit? Kakšne posledice ima lahko vakuum na otroka- a so v današnjem času še možne kšne možganske poškodbe?


moja anestezistka je rekla, da ne ve od kod jim podatki, da bi se zaradi EA povečalo št. vakuumskih porodov, ker v SG se to ni opazilo.

za vakuum pa ti bo katera druga povedala bolj točno....prijateljica je rodila z vakuumom, tako da ko je user posted image  potiskala  ven, so ga z vakuumom  le zadrževali in niso vlekli kot včasih, posledic pa nima nobenih. to je vse kar vem, kot sem napisala, bo katera, ki je to dala skoz več povedala.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 15:35:47   
Anonimen
Jaz poznam in vem kako EA izgleda, ampak se nisem odločla zanjo. Če je prag bolečine pri kateri zelo nizek, ji to priporočam. Jaz sem namreč mnenja, da dobra psihična priprava na to, da bolečina je pri porodu, da nekaj sicer boli, ima velik vpliv na sam porod. Raje vsaj nekaj čutim, kot pa da ne čutim nič, razen mravljincev od vratu do nog. Če je toliko generacij žensk rodilo po naravni poti bom tud jaz, kljub temu, da me vsi od tega odvračajo. Sicer pa je to kako bo rodil odvisno od vsake posameznice.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 15:44:25   
Anonimen
Kaj naj Vam rečem glede vakuma. Princip EA je v tem, da ti delno omrtviči (zrahlja) mišice, in ker so tud mišice ki potiskajo otroka navzdol proti porodnemu kanalu rahlo omrtvičene, je tud porod počasnejši, kar posledično pomeni, da ni takšne intenzitete kontrakcij kot so pri porodu brez EA  in se lahko konča z vakumskim porodom. Enako je, če bi vam nekdo noge rahlo omrtvičil, in Vam pol rekel, tak zdaj pa leti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
24.4.2008 17:41:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 19:44:31   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz poznam in vem kako EA izgleda, ampak se nisem odločla zanjo. Če je prag bolečine pri kateri zelo nizek, ji to priporočam. Jaz sem namreč mnenja, da dobra psihična priprava na to, da bolečina je pri porodu, da nekaj sicer boli, ima velik vpliv na sam porod. Raje vsaj nekaj čutim, kot pa da ne čutim nič, razen mravljincev od vratu do nog. Če je toliko generacij žensk rodilo po naravni poti bom tud jaz, kljub temu, da me vsi od tega odvračajo. Sicer pa je to kako bo rodil odvisno od vsake posameznice.


Anonimna jaz te čisto razumem in  ti čestitam za tvoj pogum, ampak recimo pri mojem prvem porodu  je otrok utrpel posledice ker sva se oba namatrala. Zaradi tega so mu upadli trombociti ki so zelo pomembni za  življenje otročka, lahko bi notranje izkrvavel. In danes se sprašujem ali naj bom spet tako pogumna decembra ko bom imela rok za drugi porod in naj bom tako ponosna da  nebom vzela EA in se bom valjala po postelji 13 ur ali naj raje vzamem EA in s tem mogoče ublažim bolečine vsaj za polovico časa.user posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 19:47:53   
mala
Mislim, da to vsaka zase ve, če bo sprejela rizik oz. posledice, ki jih lahko povzroči EA- pa tudi, če nas je deset proti in deset za se bo odločila po svoje. Meni se zdi porod nekaj naravnega in ne vem zakaj bi sebe in otroka še nečemu izpostavljala-moje mnenje. Bolečino se preživi, pa če je še nevem kako huda. Tudi jaz sem se taprvič namatrala-ampak to je vse takoj pozabljeno ko dobiš svojo kepico v roke...in tudi drugič ter tretjič sem rodila brez, tretjič celo ni bilo časa za karkoli proti bolečinam, pa je vseeno šlo in tudi, če bi četrtič zanosila bi storila enako.
Sama v sebi še dobro premisli kaj boš naredila in če se odločiš za EA ti priporočam, da ne bereš samo dobrih izkušenj ampak tudi slabe-ker nekatere so prišle v tiste minimalne odstotke in tako izveš kakšen riziko je na tem.
Vsekakor ti pa želim prijeten porod in zdravo stručkouser posted image .

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 21:19:38   
Anonimen
Septembra sem rodila v Postojni s pomočjo EA in jo toplo priporočam. Bilo je supeeer, sanjski porod. user posted image user posted image user posted image  Čisto nič stranskih učinkov, na porodni mizi je bilo super. Kot sem že 100x napisala tu na RR - EA je bila ena izzmed najboljših odločitev v mojem življenju.
Brez EA me ne vidijo. user posted image

(odgovor članu mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 22:34:10   
rija
rodila z EA in jo priporočam user posted image
vse je bilo super, mogoče se je proti koncu porod res upočasnil, vendar ne zaradi omrtvičenosti, pač pa zaradi tega, ker so popadki enostavno prenehali user posted image
nobene omrtvičenosti v nogah, nobenih mravljincev, nič....sicer pa me je anestezist dodobra preveril, kakšno dozo mi je dal, me je cel cajt z nekimi mokrimi vaticami preverjal....user posted image  

otrok se je rodil normalno, apgar  takoj po porodu 9/10/10 čez nekaj minut vse desetke.

drugi dan sem bila pa že fit, kot če sploh nebi prejšnji dan rodila user posted image  
edino kar sem čutila, samo na dotik seveda, je bilo mesto vboda.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
24.4.2008 23:28:37   
carmelita
rodila 2x v Postojni. brez EA. pa sem tudi jaz imela sanjska poroda, oba skupaj 2,5h.
fit sem bila takoj, sem šla kr peš na oddelek, obakrat in bi šla tudi takoj domov, če bi bilo možno.
180 € kolkor stane v Postojni, pa itak raje zapravim za moje otroke.
no in moj g v postojni je rekel, da ne priporoča. pa jo prodaja in ne ponuja zastojn.
sem imela pa v drugo cimro, ki je imela EA in je bila še 4 dan po porodu čist gotova.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 8:12:29   
ejša1
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj naj Vam rečem glede vakuma. Princip EA je v tem, da ti delno omrtviči (zrahlja) mišice, in ker so tud mišice ki potiskajo otroka navzdol proti porodnemu kanalu rahlo omrtvičene, je tud porod počasnejši, kar posledično pomeni, da ni takšne intenzitete kontrakcij kot so pri porodu brez EA  in se lahko konča z vakumskim porodom. Enako je, če bi vam nekdo noge rahlo omrtvičil, in Vam pol rekel, tak zdaj pa leti.


Vidiš, kako različne informacije. Nam je dr. Bosiljeva (ginekologinja v UKC MB) v materinski šoli rekla, da je faza do iztisa oz. da se odpreš 10 cm hitrejša napram porodu brez EA. Namreč, ko nas nekaj boli smo avtomatsko zakrčeni in te mišice nato delujejo kontra popadkom. Ko pa prejmeš EA, se sprostiš in mišice sodelujejo s popdakom. Je pa res, da se lahko podaljša faza iztisa, če popadkov ne čutiš dobro. Nam je v MŠ dr.Bosiljeva priporočala EA (in hkrati takoj dodala, da je žal v MB ni možno vedno dobiti).

Sama sem kot sem že napisala imela EA in sploh ni bilo tako, da čutiš mravljince od vratu pa do nog, kot je ena RR-jevka napisala. Pri meni je tudi faza iztisa bila ekspresna (pa čeprav popadkov v fazi iztisa nisem dobro čutila, ker je ta faza prišla prehitro, da bi mi EA čisto popustila). Otrok je namreč prišel ven z enim potiskom (nič najprej glavica, potem čakanje na naslednji popadek in nato še trup), pa še niti enega šivčka nisem pokasiralauser posted image . Epizotemij naj bi bilo pri EA manj, ker ženske niso tako zakrčene-baje.

Sicer pa me zanima, a bi katera, ki je rodila z EA, rodila naslednjič brez? Je imela katera dejansko slabe izkušnje?


Lepe praznike vsem!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 9:13:20   
Anonimen
Tudi jaz sem rodila z EA!
Moja izkušnja je fenomenalna. Resnično ne čutiš popadkov in bolečin ob iztisu. Pri meni je bilo tako kot je že napisala predhodnica. Ko dobiš EA se mišice sprostijo in porod poteka ekspresno. Moj primer: do 4cm sem se odpirala 10ur, potem sem dobila EA in v 1uri sem se popolnoma odprla in rodila. Sam iztis je bil popolnoma neboleč, čeprav sem vse čutila. Res neverjetno. Tudi potiskala sem res čisto komot. Z dvema popadkoma je bil otrok zunaj. In ni res da čutiš mravljince kot je ena napisala. Čisto dobro se čuti vse, razlika je edino ta, da ne čutiš bolečin ob popadkih.
Jaz jo res toplo priporočam. Glede rizika je pa tako: tudi sam porod je velik rizik, lahko ženska umre med porodom zaradi raznih zapletov, pa bomo zaradi tega prenehale rojevati?? user posted image
Kar se pa tiče vpliva EA na otroka, pa ga baje ni. Edino riziki so za porodnico, na otroka nima vpliva.

Jaz bom naslednjič tudi definitivno rodila z EA. Vsaka pa se seveda odloči po svoje......jaz pa vsem želim neboleč in hiter porod, z EA ali brez  user posted image

(odgovor članu ejša1)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 10:02:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: carmelita

no in moj g v postojni je rekel, da ne priporoča. pa jo prodaja in ne ponuja zastojn.



Dr. Merlo jo priporoča. user posted image

(odgovor članu carmelita)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 10:28:45   
Anonimen
Sem rodila z EA in bi jo priporočila vsaki. user posted image

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 12:51:54   
mala
anonimna nisi razumela kaj hočem povedati-ja res je rizik vsak porod ampak EA lahko še dodatne zaplete prinese-veš ni vse tako lepo kot se sveti in nikoli ne veš kako bo tvoje telo reagiralo na EA. Če ste pa tok ponosne na rojstvo z EA mi pa ni jasno zakaj se skrivate za Anonimnimi.

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 13:32:11   
Anonimen
punce, kaj pa šivanje in raztrganje. če imaš EA ali tudi tistega ne čutiš, ker baje da tisto ful boli. ste me pa prepričale, 100% grem rodit z EA, če bo le možno. sem nekaj razmišljala o ultivi, ampak vidim da je to to. Sem pač tiste sorte, da ne vidim smisla v tem da me boli, če ni treba, pa tudi otrok bo imel več od mene, če ne bom še tri tedne po porodu mislila na to, kako me je bolelo.

(odgovor članu mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 13:38:16   
Anonimen
še to, kaj pa prevelika telesna teža? baje da je to lahko razlog, da EA ne uporabijo? Sama imam namreč dosti preveč kg in se bojim, da je mogoče ne bi smela imet.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 14:04:22   
NinKa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Tudi jaz sem rodila z EA!
Moja izkušnja je fenomenalna. Resnično ne čutiš popadkov in bolečin ob iztisu. Pri meni je bilo tako kot je že napisala predhodnica. Ko dobiš EA se mišice sprostijo in porod poteka ekspresno. Moj primer: do 4cm sem se odpirala 10ur, potem sem dobila EA in v 1uri sem se popolnoma odprla in rodila. Sam iztis je bil popolnoma neboleč, čeprav sem vse čutila. Res neverjetno. Tudi potiskala sem res čisto komot. Z dvema popadkoma je bil otrok zunaj. In ni res da čutiš mravljince kot je ena napisala. Čisto dobro se čuti vse, razlika je edino ta, da ne čutiš bolečin ob popadkih.
Jaz jo res toplo priporočam. Glede rizika je pa tako: tudi sam porod je velik rizik, lahko ženska umre med porodom zaradi raznih zapletov, pa bomo zaradi tega prenehale rojevati?? user posted image
Kar se pa tiče vpliva EA na otroka, pa ga baje ni. Edino riziki so za porodnico, na otroka nima vpliva.

Jaz bom naslednjič tudi definitivno rodila z EA. Vsaka pa se seveda odloči po svoje......jaz pa vsem želim neboleč in hiter porod, z EA ali brez  user posted image


Se podpišem, pred EA sem imela popadke na 5 min že 8 ur, da sem se končno odprla na tistih zahtevanih 3-4 cm. Bila sem že kr zmučena. Po EA sem se res za kako urco pa pol spočila, in pol ko je šlo za res sem čist normalno sodelovala. Svojega otročka sem v dveh popadkih izstisnila. In to je bilo to.  Stranski učinki, sprva so me malo noge srbele, ampak je hitro minilo. Po 2 al treh urah po porodu sem pa tut jaz že sama šla iz sobe.

Tako da jaz jo priporočam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
25.4.2008 14:09:44   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: lunica24

punce, kaj pa šivanje in raztrganje. če imaš EA ali tudi tistega ne čutiš, ker baje da tisto ful boli.


Lunica tudi brez EA tega skoraj ne čutiš, no vsaj jaz nisem, sem imela vse tako zelo razboleno da tega nisem niti malo čutila, zašil me je brez da bi vedela kdajuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
26.4.2008 18:53:10   
Majabo
V prvo sem imela EA, vendar jo v tisti porodnišnici takrat niso prakticirali, meni so jo naredili, ker sem se posebaj dogovorila z anestez.
Morda zaradi tega, da ni bilo prakse z EA pri porodih, kaj vem, imam z njo slabe izkušnje. Še danes mi mož očita, da sem samo zaradi tega rodila s carskim, saj se je porod res zavlekel. Nisem se ne odpirala, otrok se ni spuščal,....bolelo je pa vseeno?!

Sedaj sem pred drugim porodom, sicer mi je spomin na vstavljanje igle v hrbtenico zoprn, vendar sem vseeno za, da puskusim ponovno z EA.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
27.4.2008 9:01:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Majabo

V prvo sem imela EA, vendar jo v tisti porodnišnici takrat niso prakticirali, meni so jo naredili, ker sem se posebaj dogovorila z anestez.
Morda zaradi tega, da ni bilo prakse z EA pri porodih, kaj vem, imam z njo slabe izkušnje. Še danes mi mož očita, da sem samo zaradi tega rodila s carskim, saj se je porod res zavlekel. Nisem se ne odpirala, otrok se ni spuščal,....bolelo je pa vseeno?!

Sedaj sem pred drugim porodom, sicer mi je spomin na vstavljanje igle v hrbtenico zoprn, vendar sem vseeno za, da puskusim ponovno z EA.


Jaz ne bi šla nikoli roditi z EA v porodnišnico, kjer je ne prakticirajo!!! Pa tudi če je anastezist ne vem kako dober. Če ni izkušenj na tem področju... Ne hvala, pa tudi če mi jo dajo zastonj.
Jaz vstavljanja igle oz. katetra oz. karkoli so mi že počeli za hrbtom nisem niti čutila. Anastezist dr. Grmek je to tako elegantno opravil, da svaka mu čast. user posted image

(odgovor članu Majabo)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
27.4.2008 9:03:19   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: rija

rodila z EA in jo priporočam user posted image




Enako.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
27.4.2008 9:13:16   
frutka_
EA je zakon!user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Epiduralna a..- da ali ne?
27.4.2008 9:19:02   
frutka_
Julči, če boš v google vtipkala besedno zvezo epiduralna analgezija ti bo vrglo ven kar nekaj strokonvih in nestrokovnih člankov na to temo.user posted image
Poznam kar  nekaj mamic, ki so rodile z EA in nobena ni imela težav. Pri vsakem posegu v telo, tudi pri samem porodu, ko se ne odločiš za protibolečnisko injekcijo, obstaja tveganje, da bo kaj narobe. Zato razmišljaj pozitivno. user posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?