|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Epiduralna a..- da ali ne?
27.4.2008 9:35:43   
gaja27
A je katera šla na EA na Jesenice? Meni jo namreč priporočajo: velik otroček, bolniška in skoraj nič gibanja in kondicije do 9. meseca.
Ne vem, ali Jesenice ali LJ?
Kaj mislite?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Epiduralna a..- da ali ne?
27.4.2008 9:54:53   
*tajda*
Jst sem rodila z EA v Kranju in sem bila zelo zadovoljna,nobenega stranskega učinka nisem imela,porod je potekal brez bolečin,res vse pohvale anestezistu in ostalem osebju v porodni sobi.Naslednjič se spet vidimouser posted image

(odgovor članu gaja27)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Epiduralna a..- da ali ne?
27.4.2008 10:06:26   
gaja27
Tajda, a je treba prej na kak razgovor ali kaj podobnega? Sem slišala, da je v Kranju tako, da kot "narajmaš" - če je anestezist tam, jo dobiš, če ga ni, pa ne. Je pa verjetno za doplačati, ane.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Epiduralna a..- da ali ne?
27.4.2008 10:19:27   
*tajda*
v Kranju je epiduralna na voljo 24 ur je pa plačljiva 175 evrov,pa na posvet greš prej,tako da pokličeš v porodnišnico in se zmeniš zanestezistom za pogovor

(odgovor članu gaja27)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
27.4.2008 11:41:34   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

EA je brezplačna samo na Jesenicah




Ne bo držalo. Tudi v Slovenj Gradcu! Za drugje ne vem. Skratka, jaz sem jo pred štirimi leti želela, pa je zaradi hitrega poroda nisem dobila. V porodnišnico sem prišla popolnoma odprta in rodila prej kot v eni uri. EA pa ti dajo, ko si odprt nekje 3-5 cm.
Tudi tokrat sem podpisala izjavo, pač za vsak slučaj, če ne bo šlo tako hitro in zlahka kot prvič.

Sem se pa zadnjič pogovarjala s kolegico, ki je edina imela stranski učinek - en teden hudega glavobola. Kar pa spet ni nujno, da je bilo zaradi EA.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
27.4.2008 11:47:16   
CatJa
Samo še to: mimo so mi izjave, če so naše mame, babice, ... rodile brez tega, bom pa še jaz. Ni problema, kar, lahko se vrnete tudi v srednji vek, če želite. Vaša izbira. Zaradi tega vas prav gotovo ne bo nihče trepljal po ramenih.
Verjamem, da bi nekatere prej hudič pobral, če bi jim vzeli TV, GSM in internet user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
27.4.2008 11:58:22   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Samo še to: mimo so mi izjave, če so naše mame, babice, ... rodile brez tega, bom pa še jaz. Ni problema, kar, lahko se vrnete tudi v srednji vek, če želite. Vaša izbira. Zaradi tega vas prav gotovo ne bo nihče trepljal po ramenih.
Verjamem, da bi nekatere prej hudič pobral, če bi jim vzeli TV, GSM in internet user posted image

user posted image
pa če lahko še neki dodam (verjamem da se boš z mano strinjalauser posted image ) - včasih ne samo da niso imele epiduralne, imele niso niti porodnišnice, niti ničesar za "vdihavat", potem ko vendar volja podleže bolečini....
mislim pa, da je največji "problem" (riziko) epiduralne uspešna vstavitev katetra.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
27.4.2008 12:05:08   
mateyka
jaz sem dobila EA, sam v manjši količini kot jo dajejo v sloveniji. + odvzeli so mi jo pri izstisu, tko da lahko rečem, da sem "kombinirala" obe varianti user posted image kaj pa vem - pomaga, to ni kej. je pa tud res, da se da brez EA čist fajn rodit. boli tud ziher bolj brez EA user posted image
je mala možnost, da se ti zaradi vstavitve katetra živčevje za nekaj časa mal omrtvi - jaz nisem mogla zadrževat vode nekaj dni (nisem čutila kdaj me lulat in mišica je bla čist švoh/omrtvena user posted image ) in sem delala keglove vaje k nora, zdej je pa vse bp. ginekolog mi je takrat reku, da se pri zelo malem procentu žensk lahko to zgodi (so čekiral z uz a se mi pravilno prazni mehur in da urin ne zastaja) in pri še manjšem % je možno, da tako ostane in se ne izboljša - to mi je blo pa kr mal brrr user posted image  

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
28.4.2008 9:34:33   
julči
Punce dejte še to povedat- tisti papirji, ki jih morš podpisat- kaj tam gor piše- da ves riziko nosiš sam al kaj če bi blo kaj narobe?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
28.4.2008 9:41:45   
Anonimen
v prvo rodila z ea - lahko rečem da bi zravn lahko reševala križanke, tako simpel je blo. v drugo sem rodila brez ea - in če bi bil to moj prvi porod, bi imela edinko!

vzemi EA ! user posted image

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
28.4.2008 13:46:36   
**Petra**
Jst sm dvakrat rodila z EA in bom tudi zdaj v tretje (razen, če je ne bo mogoče dobit user posted image ). Meni je obakrat zelo pomagata prebrodit čez bolečine, ker se nisem odpirala, pa tudi obakrat sem bila brez svojih popadkov - samo na umetnih.

Pri prvem porodu so bili strasnki učinki ti, da se mi je kakšn dan, dva vrtelo in nisem smela sama vstat s postelje, pa tudi po porodu nisem imela takoj "občutka" za lulanje, drugič pa sem na koncu poroda in še kakšno urco po njem imela mravljinčaste noge, z uriniranjem je bilo isto kot prvič.

Jst bom rekla tko... EA da ali ne... vsak se mora sam odločit in pri sebi razčistit glede poz in neg učinkov. Možnost lajšanja bolečin je, zakaj je ne bi izkoristili, poleg tega je vsaka operacija, vsak naraven (brez dodajanja protibolečinskih sredstev) porod tvegan, saj ti nikoli in nihče ne bo 100 % garantiral, da bo šlo vse kot po maslu.

Mele ste tudi debato o vakomu... pri meni ga niso uporabili, sem čisto lepo sodelovala pri iztisu. Če maš dobro babico ob sebi, ki te vodi, potisneš tudi, če nimaš sam občutka kdaj moraš.

SAj pravim, tudi v tretje jo bom vzela, upam samo, da ne bo kakšnih težav zaradi prezaposlenosti anesteziologov!!!

< Sporočilo je popravil **Petra** -- 28.4.2008 13:47:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Epiduralna a..- da ali ne?
7.5.2008 23:24:36   
Annny
Ojla,jaz sem pred 3,5 leti imela krasen porod z EA...vse sem zelo lepo čutila, samo nobene bolečine..na koncu se je izkazalo, da je bila EA resnično pametna odločitev, ker mi je nekaj posteljice ostalo v maternici in mi jo je G moral iztipati z močnim pritiskanjem na trebuh..si sploh ne predstavljam, kako bi to bolelo, če ne bi imela EA. Skratka, nad EA sem navdušena in jo bom tudi zdaj, pri 2.porodu, spet imela. Lp

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
8.5.2008 7:06:40   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: julči

Punce dejte še to povedat- tisti papirji, ki jih morš podpisat- kaj tam gor piše- da ves riziko nosiš sam al kaj če bi blo kaj narobe?

podpišeš, da si seznanjen s tem kaj stvar sploh je in kako se jo izvede. in možnimi posledicami. ne spomnim se, da bi podpisala, da nosim riziko sama, tolko so še sami zdravniki odgovorni. mislim tako: če te glava boli, te pač boli, ne tožiš, mine. če pa je hujše... ne podpišeš, da se ti lahko vse zgodi, ne, podpišeš samo, da veš kaj se tilahko zgodi.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: EPIDURALNA A.- da ali ne?
8.5.2008 13:52:08   
Annny
IZVIRNO SPOROČILO: anju

IZVIRNO SPOROČILO: julči

Punce dejte še to povedat- tisti papirji, ki jih morš podpisat- kaj tam gor piše- da ves riziko nosiš sam al kaj če bi blo kaj narobe?

podpišeš, da si seznanjen s tem kaj stvar sploh je in kako se jo izvede. in možnimi posledicami. ne spomnim se, da bi podpisala, da nosim riziko sama, tolko so še sami zdravniki odgovorni. mislim tako: če te glava boli, te pač boli, ne tožiš, mine. če pa je hujše... ne podpišeš, da se ti lahko vse zgodi, ne, podpišeš samo, da veš kaj se tilahko zgodi.

 Res je, Anja.Če bi kdo moral podpisati, da riziko zdr. posega nosi sam, bi bilo itak protizakonito. Kaj takega nikoli ne bi dali za podpisat. Pa-pa

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?