|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
14.5.2008 23:24:27   
jencili
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka

IZVIRNO SPOROČILO: jencili

hihi, ne moji so dolenjčki. Pa ne v smislu cvička in ostalega kar zraven pašeuser posted image .
Ti si blizu dolenjske? A nisi iz Stične al tam nekje?


vse je res user posted image  Obvladaš bejbi user posted image


Ma ja, to sem si zapomnila, ker mam sama tam blizu žlahto, zatouser posted image

_____________________________

Zakaj si padu? Zato, ker si mejhen :)

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
14.5.2008 23:25:15   
dolenjka
O sej res user posted image  A lahko jutr?

Jaz si grem zdej cicule spraznit pa v mižule, ker me mal krivi, pa še tega gozdarja tkle na kavču se mi ne da več poslušat user posted image

Nočko

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu jencili)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
14.5.2008 23:30:23   
jencili
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka

O sej res user posted image  A lahko jutr?

Jaz si grem zdej cicule spraznit pa v mižule, ker me mal krivi, pa še tega gozdarja tkle na kavču se mi ne da več poslušat user posted image

Nočko


hihi, seveda lahkouser posted image

Nič, lepo se naspi...oz. vse ostale tudi.
Jst grem pa tud počasi, da ne bom mela glih samogovorov...čeprov, pa res neki švoh stojim s temi *user posted image

Nočko...user posted image

_____________________________

Zakaj si padu? Zato, ker si mejhen :)

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
14.5.2008 23:32:30   
jencili
sam še to...kok 100 postov mi še manjka za naslednjo zvezdico?
Sm optimist, ne?user posted image

nočko...

_____________________________

Zakaj si padu? Zato, ker si mejhen :)

(odgovor članu jencili)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
14.5.2008 23:38:20   
dolenjka
U jencili, men se zdi da ene 3x po 100 in še kusur user posted image

Evo, nafehtala sem 130 ml, zdej pa grem Tari pomagat palčke preganjat user posted image

nočko

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu jencili)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:09:52   
pina-1
juuuuuuuuuuutro.

pa n mi rečt da sem prvauser posted image user posted image user posted image

ej punce tile vitamini ki jih jaz žrem, definitivno pomagajo. Se zdaj ne zbujam več tako nenaspana... user posted image user posted image user posted image
drugače je pa oč minila brez praznjenja joškuser posted image user posted image user posted image

Sedaj že kavo pijem in moji princeski sta tudi že zbujeni- no ja Mii je uspelo Ano zbudit takoj ko je mami šla iz sobe venuser posted image

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:22:29   
Suzi*
Jutro!user posted image user posted image user posted image

Evo mene ob starem ritualu...zajtrk in RR. user posted image user posted image  

AB so mi končno zagrabili in stanje gre počasi na bolje. Vročine ni, edino grlo boli še ful. Danes mogoče celo malo polahko ven pičiva s tamalo. user posted image user posted image user posted image user posted image  je tak lep sonček.

Tudi naša noč je bila mirna, tamala je sicer čula skor do 23. ure, čvekala, se pritoževala, pa je nisem kej dost obrajtala tam v košku in je pol obupala in zaspala. user posted image  ob 4. je jedla, pa zdaj še spi.

zdej vas grem pa mal prebrat.

lep dan vsem.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:26:51   
itata
meti: spanje je en klinc po domač povedan. uvedel je po ta novem očitno še eno dodatno nočno dojenje, tko da to zdej zgleda tko da se doji ob 2h, 4h, ob 6h pa itak že mal vstane ker je ponavadi polulan... user posted image pa to po glavio tudi jaz sumim da je od vročine... bova danes noter pa da vidimo... oziroma bova šla samo do 11h pa pol po 17h, ker je vedno tud ful nemiren ratal, ko se je preveč po vročini prekladal. pa te zgledajo po obrazu in glavi bolj od vročine... zadnjič jih je un dan spet bolj dobil, ko sem ga po vročini vozila od 14h do 15h v vozičku, če bo kao zaspaluser posted image  pa je zaspal po k sem ga noter dala v bajto - spodaj k je bolj hladno.
mala pikica: jaz ne jem KM, jajc pa tudi sojo sem ukinla čist, ker mi je isto rekla zdravnica ja, da ni fajn. jem pa izdelke (piškote in kruh) iz pire... sam kake testenine pa pol ti ješ? pirine? al je durum ok? za nego je meni dala 10% olivno olje in mu ful paše. ga tud po glavi s tistim namažem in ima lepo kožo. danes je bolš. tud po glavi - ni včeraj nič zakuhal po telesu je pa tud mal bolš. resno računam, da se bo kakšna pozitivna reakcija začela dogajat kmal. sam to po telesu je spet krema pomagala. katastrofa je tole ful. pa lahk traja do 2. leta otrokove starostiuser posted image

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:34:42   
Suzi*
O, f** sedim zdele, jem in vas berem, brez modrca spodej, ker mi zdej te dni ni nič več teklo ven, zdej se pa mal premaknem in imam poplavo do pasu. user posted image user posted image  No, zgleda da se stanje tudi na tem področju normalizira. user posted image  
Zdej pa tamala kliče zizo.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:35:33   
itata
mala pikica: ne durum graham sem mislila... kere testenine?

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:36:36   
Februarka08
Dobro jutro.
Vidim, da ste ornk debato včer udarle.user posted image Kolk strani ste načvekale, pa sej niste normalne.user posted image
Naša dečva je spet lepo spala (sam mami neuser posted image ) - dobrih 8 ur, zdej sva pa že en cajt pokonc, ni več nazaj zaspala. Evo, zdej je pa že alarm,tako da morm ponjo, da grem nekaj pojest, ker mi ornk kruli, aleluja je pa že pela...

Danes bo spet sonček, ga mormo izkoristit... Popoldne pa še tisto predavanje al kaj že o krstu.user posted image Upam, da ne bo dolg.


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:43:44   
dolenjka
Jutro user posted image

Evo, naša se je ponoč mal "prekmal" zbudila (ob 3h) in sem čist podrta. Sej pol je spala do 6.40 in zdej še kar ne spi user posted image  Sem se odločla, da danes zvečer ne bom z vami čvekala, pa tudi sekalca oz žagalca drv ne bom poslušala, ampak grem ob 22h v posteljo brez praznenja ziz, pa da vidmo kaj bo, je reku slep user posted image
Pinči, hvala da si me na vitamine spomnila. Sem škatlo spraznila in si pozabila novo prinest in jih že 14 dni ne jem user posted image
Danes bova šli pa res mal prej ven user posted image

Suzika, welcome back user posted image  user posted image  user posted image

Itata, v Barili ni jajc (preverjeno) in jih lahko ješ user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 7:44:34   
buči
Jutro.

Ste nore, naklofate 5 strani od včeraj! Pa saj je ja lepo vreme. Še dobro, da Tilenše spi, Aljaža je pa dedi v vrtec peljal, da vas sploh lahko preberem. Smo šli včeraj v supernovo, je bil Aljaž privatnik user posted image , si je kar zbiral, kaj bo kupil. Matr, spet je padlo največ za njega, pa že tako ima dovolj cunj! Samo je pa danes tako lep ... Samo nevem, do kdaj. Do malice? Do kosila? Jaz sem si celo eno majco ubodla, kar na nosečniškem oddelku hm-ja user posted image , da mi malo moj izvesek na trebuhu pokrije. Saj noben ne ve, vi pa tudi ne boste ščvekale, kaj nosim, ker ste moje prijateljice, a ne? user posted image  Celo za Tilna sem dobila nekaj, ampak bodyjev samoz naramnicami imajo pa za izvoz! Komaj sem 3 dobila v CA-ju, pa še to sta 2 res samo za spodaj nosit, ker ne bi rada, da bi mali sličil na Damjana Murka ... user posted image user posted image  Potem pa še v Mercator in Dm, pa smo bili ob skoraj 250 evrčkov. Noro!

pina, na mojih plenicah piše made in UK in polska user posted image user posted image  Ne vem, ampak so ok. Sem kar št. 4 vzela, ker jih imam le za ponoči, pa mi znesejo za skoraj 2 meseca.

Danes imamo sistematskega. Tudi mi pobiramo stave, če smo se približali 7 kg. Bomo videli. Vas obvestim o merah.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 8:02:48   
misar
dobro jutro

ni pošteno, da rabim eno uro, da se prebijem skozi obvezno branje, pol pa nikakor da sem med prvimi čvekami user posted image user posted image

mi še kar super spimo. je mrknila ob 8h, spala do 3:30 se napapcala in spala do 7h user posted image user posted image user posted image user posted image pa če jaz nisem srečnicauser posted image user posted image user posted image

pina... a nisem dobro svetovala za vitamine, men vedno nucajo, ko gre za kronično utrujenostuser posted image user posted image user posted image

mi mamo drug teden v sredo sistematski, a vaši majo vsi že po 7 kil...no jaz mislim, da mi jih ne bomo mel več kot 5.5kg. pa še to bo veliko, če jih bo imela. mi smo pač manekenske postave user posted image user posted image user posted image

Suzi...welcome back, smo te pogrešal in ti pošiljal user posted image user posted image da ozdraviš user posted image

itata, ti se mi pa prav smiliš s to dieto, mali jakob pa tud...ma so revčki ti naši, kadar so kaj bubani, ko si nič ne morejo pomagat user posted image user posted image

uuuu aleluja neki špila, letim, dokler se sirena še ne vžge user posted image user posted image


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 8:21:37   
mala_pikica
Dobro jutro!
 
 
ITATA, ja alergije so res ful zoprna stvar. Je pa tako, da se splača biti dosleden, saj se sicer lahko drugače pojavi kasneje tudi astma. Glede kožice pa takole: Atopična koža je ful, ful občutljiva. Na njo vpliva praktično vse. To je slabo počutje, tudi cepljenje, stres, vročina,.... Zato so redka obdobja, sploh pri user posted image , ko je koža po celem telesu lepa. Vsaj naš ima res ful občutljivo kožo. Se malo kje po praska, dotakne ali pa mu je vroče, pa se že pojavi rdeči flek, ki pa potem izgine. Po ličkih je še opaziti suho kožo, ni pa rdeča ali vneta. Meni je že to zelo pomembno, da mi ga ni potrebno mazati z kakšnimi agresivnimi mazili. Glede testenin jih pa ne jem, obstajajo pa tudi celiakalne brez jajc. Jaz jem večinoma riž, krompir in koruzni zdrob. Je pa pira tudi vredu, ampak moraš paziti, da je vse 100% brez pšenice. Vem, da je npr. v navadnem koruznem zdrobu tudi pšenica. Jaz kupim tistega iz dietne police, kjer piše 100% koruzni zdrob, praktično kupim vse tam. Imaš pa prov, da je vse drago kot hudič. Je pa tako, da, če je user posted image  na neko stvar alergičen, je lahko samo sled tiste stvari noter pa že alergično odreagira. Aja pa na E 322 bodi pazljiva, ker je to jajčni lecitin, ki ga tudi ne smeš. Sem pa se jaz sedaj že sprijaznila z našo alergijo, in hvala bogu, da so naši user posted image drugače zdravi, to pa bomo že porihtali. Pa zdaj gremo že kmalu na morje, pa upam, da se tam stanje popravi.
Me pa zanima, če vas je vaša P dala na krvne teste za alergijo? Ker v stroki so deljena mnenja glede točnosti rezultatov pri tako majhnih user posted image . Jaz sem se ravno zato odločila, da ga zaenkrat ne bom mučila s pikanjem, in sem se raje naročila za BICOM. LP

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 8:27:48   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: misar



mi še kar super spimo. je mrknila ob 8h, spala do 3:30 se napapcala in spala do 7h user posted image user posted image user posted image user posted image pa če jaz nisem srečnicauser posted image user posted image user posted image




Ja, si, ker si ziher bolj pametna kot jaz in greš prej kot jaz pančkat user posted image  Jaz sem šla včeraj ob polnoči v posteljo user posted image

Mala_pikica, moji sestri oz. njenemu sinčku so pri 5ih mesecih delali krvno preiskavo za alergijo in ni pokazala nič, taml bošček pa čist pikast. Je bilo jasno rečeno, da tako majhnim redko pokažejo testiranja, zdaj pa je že skoraj čist OK (s pomočjo bioresonance). Naslednji teden imajo že 6. obisk, potem pa se 3 tedne telo "čisti", potem pa mu bodo naredili testitanja, da se vidi kaj in kako so bili uspešni, zgleda pa super user posted image  Sem ful vesela zanj, ker je tak cukerček user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 8:41:35   
misar
dolenjka...včeraj sem šla v posteljo ob 11 uri. sva s svojim imela zvečer težke pogovore. so padale tud solzice. ja res sva čist adijo odkar imava bebico.

pogovori namesto, da bi se poseksala ...bedaka, pa bi glih tko vse štimalo na koncu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 8:59:06   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: misar

dolenjka...včeraj sem šla v posteljo ob 11 uri. sva s svojim imela zvečer težke pogovore. so padale tud solzice. ja res sva čist adijo odkar imava bebico.

pogovori namesto, da bi se poseksala ...bedaka, pa bi glih tko vse štimalo na koncu user posted image user posted image user posted image



Ej, a si ti jaz user posted image  user posted image

Sam verjem, pr nas tut pogovor ne pomaga, če ne prej, je čez 2 dni vse isto user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 9:03:50   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka

IZVIRNO SPOROČILO: misar

dolenjka...včeraj sem šla v posteljo ob 11 uri. sva s svojim imela zvečer težke pogovore. so padale tud solzice. ja res sva čist adijo odkar imava bebico.

pogovori namesto, da bi se poseksala ...bedaka, pa bi glih tko vse štimalo na koncu user posted image user posted image user posted image



Ej, a si ti jaz user posted image  user posted image

Sam verjem, pr nas tut pogovor ne pomaga, če ne prej, je čez 2 dni vse isto user posted image


ja saj midva se tud vsaj enkrat na teden neki na hard meniva, pa kar ne znese na boljšeuser posted image user posted image . dva dni sva medena, pol pa spet ohladitevuser posted image user posted image . kaj naredit??to je zdaj vprašanje...


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 9:13:10   
bamby
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka
A ti neki zaupam? Jaz pa nisem dolenjka, sam blizu dolenjske živim zadnji 2 letiuser posted image  user posted image  user posted image


Ali mogoče Bruselj tudi še pod Dolenjsko spada user posted image user posted image user posted image ?

O Suzika user posted image , si se le pozdravila in spet prišla med nas user posted image . Boš imela kar dosti za brat, ker verjetno te dni nisi mogla nič.

misar, jaz imam tudi eno, ki tvoji dela hudo konkurenco, glede manekenstva user posted image  user posted image !

Ob pol petih si je začela roke v usta tlačit in predno se je sirena oglasila, sem bila jaz že ready z njeno flašo. Ampak mala ni mogla jest, ker je spet imela krče user posted image . Mi je pojedla le 70 ml in namesto, da bi se obe matrali, da bi še kak ml pojedli sva šli raje spat do pol osmih. No, tudi takrat je trajalo 3/4 ure, da se je skorajžila, da bo končno jedla user posted image  in pojedla 140 ml. Zdaj ji je že aleluja zapela, jaz pa že ne vem več, kako sploh poje user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 9:29:28   
larisa
Jutro,

madonca sem slabo spala user posted image , kr neki študirala...predvsem o tem kako se je res odnos z dragim spremenil odkar imava user posted image . Pa kaj narest, da bo fajn user posted image . Sem men se zdi postala una prov tečna baba in zato je tko user posted image  Pa si ne morem pomegat.

Druga stvar, ki sem jo tuhatala je bla pa odvisnost od RR-ja. Madonca pomoje preživim več časa tle gor kot z user posted image , ker je pač priden in mi ga ni treba okrog nosit in pol če sem doma tle gor visim. Kako veš da si od nečesa odvisen? Tako da se ne moreš upret, ne. Zato bom danes poskušala bit brez RR-ja!

Fajn bodite

_____________________________

Zdaj pa čakamo pomlad, ki prinaša obilico zdravja ;-)

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 9:37:50   
mesecnica
Itata in Mala pikica - če vama kaj prav pride (sem z enga druzga foruma skopirala):

Pri tej alergiji je, podobno kot pri mleku, prepovedano uživanje surovih, kuhanih ali pečenih jajc. Pazite na jajca v prahu in jajčne dodatke v industrijsko pripravljenih testeninah, pecivu, majonezah, mesnih polpetah (dodano jajce kot gostilo), kuhanih mesnih cmočkov, krompirjevih cmokih, in podobno.

Pri alergiji na jajca je pomembno vedeti, da so nekatera cepiva (MMR cepivo, ki ga prejme otrok pri starosti enega leta) pripravljena na beljaku iz kurjih jajc in otroci, občutljivi na jajca ne smejo biti cepljeni s takimi cepivi ali pa so cepljeni pod nadzorom, na kliniki.
tukaj imaš spisek pri alergiji na mleku in jajcu:

1. DOVOLJENA ŽIVILA
a.) nadomestek mleka, ki ga predpiše zdravnik
riževo mleko z dodatkom Ca in Mg
sojino mleko (če je otrok star>2 leti)
puding Kolinska Royal-vanilija (prah)

b.) maščobe: Gea margarina brez mleka v prahu in lecitina-oljarica Slov.Bistrica, Vitaquell margarina, 100% sončnično olje, repično olje, olicno olje
c.) sadje in marmelade: zrelo neoporečno sadje - v začetku sadje
prekuhamo v kompotih ali čežana,
marmelada domača
mešana marmelada brez konzervansov (jabolko, sliva KOLINSKA ali
ETA Kamnik)

d.) zelenjava: neoporečna zelenjava dušena ali sveža
doma vložena zelenjava brez konzervansov
naravno kisana repa
e.) meso in izdelki: konjsko meso, govedina, teletina
puran, piščanec
zajec, ovčetina, kozletina
mesni izdelek - naravno prekajena puranja prsa mnesarstvo Flerin, Ljubljana
sveže morske ribe in postrvi - po dogovoru z alergologom

f.) kruh - žitni izdelki in peciva: kruh iz polbele ali črne pšenične moke (martinov polbeli in beli Žito, jelenov, krjavlov)
ajdov, ovseni, rženi
doma pečen kruh iz pšenične bele ali druge moke, brez dodatka mleka
domača priprava peciva brez mleka in masla
Žito Natura prosena kaša, ješprenj, ovsena moka, ovseni kosmiči, ječmenovi kosmiči, ajdovi kosmiči, riževi kosmiči, riževi otrobi, rženi polnozrnati kosmiči
Žito pšen.zdrob, navadna polenta, koruzna moka, leča, ajdovi žganci, kus kus
Droga Portorož polenta, koruzna moka, pšen.zdrob, kus kus, prosena kaša, ajd.žganci
Lima čisti corn flakes, riževa moka, kamut moka
neoluščen polnozrnat riž
BARILLA, ŽITO testenine in jušne zakihe brez jajc


2. PREPOVEDANA ŽIVILA
a.) kravje in kozje mleko
siri, skute, smetana, sirni namazi
pudingi na mleku
jogurt, kefir, kislo mleko, sirotka
izdelki, ki vsebujejo mleko v prahu ali kazeinat ali sirotko
b.) maslo
vsa ostala margarina (beccel, letta, rama)
rastlinsko olje, arašidovo olje
mast za cvrtje (frivita, frivisa)
c.) jagode, breskve, citrično sadje, kiwi
lupinasto sadje: arašidi, mandeljni, lešniki, orehi
industrijsko prirpavljene marmelade in kompoti s konzervansi
multivitaminski sokovi in drugi sokovi s konzervansi
med

d.) sušena mleta sladka ali ostra paprika
sveža paprika in paradižnik
industrijsko pripravljena zelenjava
zelje

e.) svinjina
morski sadeži, rakci, školjke, lignji, ribje palčke
vsi mesni izdelki - salame, klobase, paštete, hrenovke, mesni sir, suhe salame, pršut, šunke
JAJCA IN IZDELKI IZ JAJC (majoneza, kreme ...)

f.) beli kruh in pekovsko pecivo, ker je lahko dodano mleko v prahu in lecitin, (tudi žemlje, bobmetke, kajzerice)
vsa industrijsko pripravljena peciva, piškoti, torte, z mlekom ali kremo, ki vsebuje maslo, jajca in druge skrite alergene v obliki številnih dodatkov,
testenine in jušne zakuhe z jajci

Dodala bom samo opozorilo za LECITIN: uporablja se v živilski industriji kot emulgator - predvsem v slaščičarski industriji. Lecitin je lahko jajčni ali sojin. Ima oznako E 322 - ISTA ZA OBE VRSTI LECITINA. zato ga otroci, preobčutljivi na jajca oz. sojo ne smejo uživati.

Dieta je podobna kot tista pri alergiji na mleko, dodana so torej še jajca in izdelki.

 
Lp,

_____________________________

Mesečnica

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 9:39:41   
mlavla
pozdravljene drage moje..

po dolgem času mi je uspelo spet mal sem pokukat...
mi smo vredu..Neža pridno raste..najbrž ima že 6kg..na posvetovalnici  (5.5.) je imela 5780g in 59 cm..
krst je za nami..bom prilepla kakšno slikco...
včeraj sem večji del dneva preživela v hm..sem šla mal vnovčit ste bone za 5 evrčkov..a ste šle ve tud?
drugače pa je doma sledil surprise...ma dobla sem že user posted image !!!ma niti za eno celo leto se je nisem losala..

zdej mam pa že alarm...se še kaj oglasim
papa


_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 9:49:56   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: larisa

Jutro,

madonca sem slabo spala user posted image , kr neki študirala...predvsem o tem kako se je res odnos z dragim spremenil odkar imava user posted image . Pa kaj narest, da bo fajn user posted image . Sem men se zdi postala una prov tečna baba in zato je tko user posted image  Pa si ne morem pomegat.

Druga stvar, ki sem jo tuhatala je bla pa odvisnost od RR-ja. Madonca pomoje preživim več časa tle gor kot z user posted image , ker je pač priden in mi ga ni treba okrog nosit in pol če sem doma tle gor visim. Kako veš da si od nečesa odvisen? Tako da se ne moreš upret, ne. Zato bom danes poskušala bit brez RR-ja!

Fajn bodite


No, ti si tut moja sorodna duša, sam jaz dons ne bom brez RRja, pa še tamala mi še vedno spi user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: februarski sončki 2008 - 2.del
15.5.2008 9:58:12   
larisa
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka

IZVIRNO SPOROČILO: larisa

Jutro,

madonca sem slabo spala user posted image , kr neki študirala...predvsem o tem kako se je res odnos z dragim spremenil odkar imava user posted image . Pa kaj narest, da bo fajn user posted image . Sem men se zdi postala una prov tečna baba in zato je tko user posted image  Pa si ne morem pomegat.

Druga stvar, ki sem jo tuhatala je bla pa odvisnost od RR-ja. Madonca pomoje preživim več časa tle gor kot z user posted image , ker je pač priden in mi ga ni treba okrog nosit in pol če sem doma tle gor visim. Kako veš da si od nečesa odvisen? Tako da se ne moreš upret, ne. Zato bom danes poskušala bit brez RR-ja!

Fajn bodite


No, ti si tut moja sorodna duša, sam jaz dons ne bom brez RRja, pa še tamala mi še vedno spi user posted image


F****, kot da sem šla dol. Še zmer sem tle, pa ko pridem mimo compa stisnem F5, pa čekiram kaj je novega.
Evo vse kar lahko rečem, je: SEM LARISA OZ. URŠA IN SEM RINGARAJAHOLIK, HALOOOOOOuser posted image

_____________________________

Zdaj pa čakamo pomlad, ki prinaša obilico zdravja ;-)

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?