|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 14:27:48   
Anonimen
Ledenka & Coony, UAU!!! Res lepa mačkona! user posted image

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 15:19:41   
coony
hja to je pa res, da glede na svojo velikost ne pojejo velikouser posted image . moj pa vrečk ne mara, niti hrane almo nature. mara samo svoje briketke mešanico briketov hills light in royal canin light.
ali tvoj mara meso (surovo oz. kakršnokoli)?
moj ga samo povoha pa se obrne stran. zato pa obožuje vse vrste sadjauser posted image .


za pet kvaliteto ni nujno da ima maček odstopanja od standardov. moj mačkon ustreza standardom pa je še vseeno kastriran, ker sem jaz tako hotela čeprav mi je sedaj žaluser posted image .

očke tvojega mačkončka so čisto vredu in bi ga lahko imela tudi za vzrejnega.
obstajajo še veliko hujši problemi kot so učke (npr. zlomljen rep itd.)
poznam primer mačkončka, ki je sicer nadvse lep, ampak "škili" pa je zato še vseeno vzrejni maček.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: maine coon mačke
16.5.2008 15:31:32   
ledenka
moj je tudi surovo meso, dobi kak kos govedine user posted image  čez vikend, ko grem k mesarju, kupim še zanj nekaj. čisto je pa nor na pljučno user posted image  in takrat se postavi na zadnje tace in prav prosi, če kaj iz tega delam user posted image  sadja pa ne mara. poje kdaj kak košček sira, ampak res drobtinico.

prej je imel hrano RC za MCje, pa se je kar malo naveličal. včasih kupim še Schessir (ali nekaj takega), pa Sanabelle. vsake 2-3 mesece se mi zdi, da se naveliča in mu je treba malce menjat. vrečke od Almo Nature pa so zakon, zjutraj je čisto nesrečen, če ne dobi tega user posted image  konzerv pa ne mara pretirano.

v tujini itak ločijo tri kategorije - pet, razstavne (in kastrirane) in vzrejne muce. pet imajo včasih celo v rodovniku prepoved razstavljanja user posted image  mogoče zato, da ne delajo slabe reklame vzrediteljem, če niso ravno po standardih user posted image  cene so seveda ustrezne - pet cca. 500-700 EUR, razstavni 1000, vzrejni pa... sky is the limit user posted image  tudi 3000 EUR. Vzreditelji pač pazijo na to, da se "napake" ne prenašajo naprej in da se s tem izboljšuje vrsta. no, so napake, ki niso dedne, so pa take, ki se lahko pri nepravilnih križanjih čez kako generacijo ali dve še potencirajo (npr. kolki).

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: maine coon mačke
17.5.2008 13:36:17   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Muca iz reklame za shebo je britankauser posted image


Nope, kartuzijka ..user posted image .

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 17.5.2008 22:30:39 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: maine coon mačke
17.5.2008 13:44:42   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: coony

pet kvaliteta pomeni, da je maček kastriran in z njim lahko hodiš tudi na razstave če želiš.
niso nič slabše "kvalitete" kot vzrejni mačkiuser posted image


PET KVALITETA/PET QUALITY pomeni, da je vzreditelj mačko razporedil v to kategorijo zaradi tega:

- ker po tipu, obarvanosti, konstituciji ... odstopa od pasemskega standarda in tak muc NE SME na razstavo
 
- ker pač vzreditelj - iz kakršnegakoli razloga že pač -, ne želi, da mačka  gre v vzrejni program, temveč zahteva,  da se kastrira/sterilizira, čeprav mačka ustreza po tipu, barvi, konstituciji ...  pasemskemu standardu -
Taka mačka gre lahko na razstavo kot kastrat. Običjano se v pogodbno napiše da je mačka SHOW kastrat.
 
Torej so mačke iz prve kategorije 'slabše kvalitete - oz. jaz bi temu rekle, da bolj odstopajo od pasemskega standarda - kot iz druge kategorije.
 
 

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 17.5.2008 22:30:57 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: maine coon mačke
17.5.2008 13:46:46   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: coony

poznam primer mačkončka, ki je sicer nadvse lep, ampak "škili" pa je zato še vseeno vzrejni maček.


 .. hehehe .. in to škili, na razstavah, ker ga je strah .... user posted image user posted image user posted image
doma je čisto cool ... user posted image

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 17.5.2008 22:31:36 >


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: maine coon mačke
17.5.2008 17:27:48   
robinzon
Joj, kolk so lepe tele mačke, malo me spominjajo na norveške. Če bi bilo po moje, bi imela kar nekaj , tako pa imamo samo eno razvajenko.
user posted image

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: maine coon mačke
17.5.2008 19:22:04   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

O hudo, kolk je lep mačkonuser posted image

Čeprav mojadva nista dost manjša, pa sta mešančka
, sam pač bolj požrešne sorteuser posted image




Enako. Samo moj maček je lažji. 6kg ima. Nism ga že dolgo tehtala.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: maine coon mačke
17.5.2008 23:25:35   
ellie
Jaz pa sem pred parimi leti domov privlekla enega mačkona velikega za dlan... In je postajal vedno večji in večjiuser posted image  Sicer ni maine coon, ampak ima čisto pasje lastnosti. Tudi vizualno je opaziti podobnosti... Zdaj ima 11 kg in zgleda takole...

user posted image

user posted image

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: maine coon mačke
17.5.2008 23:27:06   
Anonimen
Zdaj ima 11 kg in zgleda takole...

user posted image

user posted image


11 kg? To je pa ogromno.
Lušen mačkon.

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: maine coon mačke
18.5.2008 10:28:54   
Anonimen
Ogromen ja, ampak res lep. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: maine coon mačke
18.5.2008 12:46:38   
Anonimen
Pa je to ok, da ima macek 11kg? Ne vem no, ce za psa ni dobro, daje predebel, najbrz tudi za macka ni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: maine coon mačke
18.5.2008 13:56:02   
Ploha
joj punce, zdj ste me pa čist navdušle nad temi mački, fulllllll so lepo,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: maine coon mačke
19.5.2008 7:56:35   
coony
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Pa je to ok, da ima macek 11kg? Ne vem no, ce za psa ni dobro, daje predebel, najbrz tudi za macka ni user posted image


no ja za manie coone ker so zelo veliki mački, lahko dosežejo to kilažo in niso predebeli. za mačke manjše rasti pa je (vsaj po mojem mnenju) ta kilaža pretirana.
tukaj primer maine coona tri leta pa ma 10 kg (nekastriran), kastriranim pa se hitreje nabere nezaželeni "špeh"user posted image  in so hitro lahko predebeli.

user posted image
 
sicer pa je moje mnenje (kolikor sem lahko pri svojem videla) da, večja kilaža ne pomeni večjega mačka oz. da velikost mačka ni odvisna od kilaže.
 
 

< Sporočilo je popravil coony -- 19.5.2008 7:58:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: maine coon mačke
19.5.2008 11:01:38   
coony
še nekaj zanimivosti o maine coonih:

so mačke, ki zelo obožujejo vodo (vsaj večina). so tudi zelo aktivne mačke, ki zelo redko počivajo (vsaj mojuser posted image ).

poleg "navadnih" maine coonov pa obstajajo tudi polidaktilni maine cooni (maine cooni z šestimi prstki na sprednjih in zadnjih šapah), ki pa niso prizani s strani fife, ker naj bi bila to genetska napaka (nota prosim popravimi, če sem kaj narobe napisalauser posted image ).

dobrodošla so tudi vaša vprašanja in mnenja.

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: maine coon mačke
19.5.2008 11:26:24   
robinzon
Ajoj, kakšni krasni mački, jaz bi tudi vsaj še enega.

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 12:37:32   
coony
robinzon tudi tvoja mucka je zelo lepa. katere pasme pa je, ragdoll ali birmanka?


(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 13:25:50   
robinzon
Coony, tole je ena razvajena birmanka.  Zdaj vemo, kaj pomeni, da se mačka rada pogovarja.

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 13:29:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Jaz pa sem pred parimi leti domov privlekla enega mačkona velikega za dlan... In je postajal vedno večji in večjiuser posted image  Sicer ni maine coon, ampak ima čisto pasje lastnosti. Tudi vizualno je opaziti podobnosti... Zdaj ima 11 kg in zgleda takole...

user posted image

user posted image


Uf, to je pa ful kil.....
Mojadva mata vsak 7,5 pa sta na light briketih trenutno, k nočem da se še bolj zredita. Že zdej sta kar lepo rejena. Ni zdravo za žival da je predebela, ma lahko ful problemov zatouser posted image

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 13:41:29   
coony
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Coony, tole je ena razvajena birmanka.  Zdaj vemo, kaj pomeni, da se mačka rada pogovarja.


se mi je zdelo da je birmanka, pa sem raje vprašala, da ne ustrelim kakšnega kozla user posted image . res je prava lepotička z prelepimi modrimi očkami, se ji kar vidi v njih (četudi na sliki) kako zelo lepo ji je pri vas.
glede razvajenosti in pogovarjanja pa vem kaj misliš, tudi naš kar naprej nekaj pripoveduje in zdaj vem da nima zastonj rodovniškega imena BIG BUBBLER user posted image .

aja, pa še to v enem postu si napisala da so maine cooni podobni norveškim goznim mačkam. je čisto res, od njih pa se razlikujejo predvsem po obliki glave in gobčka, pa načeloma naj bi bili nekoliko večji od njih (ni pa nujno).

karin24: pametna odločitev, da si svojima mačkončkoma začela dajati light brikete.

< Sporočilo je popravil coony -- 20.5.2008 13:43:30 >

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 13:51:48   
Anonimen
user posted image

tole je pa eden izmed naših velikanovuser posted image

(odgovor članu coony)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 14:42:43   
coony
wow zelo je lep, tale tvoj user posted image  velikan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 14:54:36   
ellie
Ma sej tašča ful skrbi za tega mačka...bolj kot za svojo familijouser posted image  redno ga vozi k živinozdravniku, pa ni nikoli noben rekel, da je predebel. Sploh pa, ko je bil kastriran...od takrat pa je še samo na dietnih briketih. Ampak je vseeno kar rasel in raseluser posted image  Sej se mu je kar hitro začelo videt, da ne bo navaden maček...po izgledu in po obnašanju...je kot en mali kužauser posted image  Pa če samo pogledaš njegove šapice oz. bolje rečeno šapeuser posted image  kot od tigra souser posted image  Čeprav je pa bil ful ful mali, ko sem ga prinesla... Evo še nekaj slikic iz čisto prvih začetkov pri tašči...

user posted image

user posted image

(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: maine coon mačke
20.5.2008 15:23:38   
coony
super, da je za tega krasnega mačkona lepo poskrbljeno. zgleda da ima v sebe nekaj maine coonovske krvi, pa tudi dimenzije so podobneuser posted image . se mu pa vidi da je pravi "mali" scartanček.

lepo da je na dietni hrani, to ne pomeni, da mačkon nebi rastel naprej. to je le zaradi kalorij, pa še sploh ker je kastriran se mu le te hitreje nabirajo.

še nekaj slikic teh, kot jim pravijo "NEŽNIH VELIKANOV":

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

"novo pečeni" europa šampion SAVINCOON IRONMAN of multicoon

user posted image

pa še nekaj slikic moje maine coon-ske zverinice:

user posted image

user posted image

user posted image






< Sporočilo je popravil coony -- 20.5.2008 15:49:25 >

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: maine coon mačke
23.5.2008 11:32:43   
ledenka
Sem dala eno napačno informacijo - moj mačkon je težek 9 kg user posted image  smo ga stehtali, sem mislila, da je težji user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu coony)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?