|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2008 III. del
16.5.2008 17:02:41   
frutka_
Ilatic najboljše, da pri Pušenjaku pogledaš. Držim pesti, da se stanje izboljša!user posted image

(odgovor članu ilatic)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Julijke 2008 III. del
16.5.2008 17:37:45   
kenya
Blacky30, moj uradni PDP zapisan v materinski je 15.7., na tvoj in moj R.D. user posted image user posted image , samo po nuhalni naj bi bilo 13.7. Če bi blo 15.7., bi blo že prelepo user posted image
Tud jaz sem bla prvič zagnana s tole masažo presredka, pa je blo zaman, ampak so se mi šivi vnel in je še 3 tedne po porodu bolel ko user posted image . Mogoče ni deloval, ker masaže ni izvajal mož user posted image , ga bom zdej angažirala.
Za protibolečinsko jih mam pa jaz na sumu, da so mi prejšnjič dali placebo, ker ni tko nič prjielo. Naslednji teden na pregledu se bom pozanimala kaj je zdaj z ultivo v lj.
 
Glede cotk, mi imamo prejšnjo rojeno avgusta, tko da se bo kar poklapalo, razen kakšen bodi s kratkimi rokavi bo še za kupit. Če bo pa user posted image  zamujala, bo pa tko že blizu avgusta, ki je že par let bolj hladen, tko da bom rajši še potem kupila, če bo res vroče. Me pa seveda ima, ko hodim po trgovinah, da bi kar kupila še kaj.
Plenice so se pri nas za začetek obnesle tud fixies, kasneje pa sem začela muellerjeve kupovat, pa so ble tud o.k., samo tiste prav tamale pa ne.


_____________________________

Nobody promised you easy life.

(odgovor članu ilatic)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 18:22:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kenya)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Julijke 2008 III. del
16.5.2008 18:24:14   
netki
aja pozabla sem napisat za seznam

lex....

netki, PDP 7.7.08, naslednji pregled 10.6.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 20:48:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ilatic)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 20:51:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 20:54:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Julijke 2008 III. del
16.5.2008 21:02:39   
sandrine
Pozdravljene po doooolgem času. Berem vas sicer redno, samo za pisanje pa kar zmanjka časa. Joj, še malo. Kako hitro gre (vsaj zaenkrat se mi zdi, da čas kar leti).
Glede brcik, je tudi naš Tjan bolj mirne sorte. In mi je g zadnjič-29.teden naredila UZ. In je bilo vse OK. Mnda se je čist normalno gibal, js pa ene polovice brcik sploh nism čutla. Tk da me je pomirila in se sedaj sploh več ne obremenjujem s tem koliko in kako ga čutim. No, bili smo pa že kr težki- 1600g-pravi korenjak.Je rekla,da malo prehitevamo. Tko da na naslednjem pregledu 5.6.imamo zopet UZ-kontrolo rasti. Komaj čakam.

Drugače ste kaj nakupovale v H&M?Js sm bla kr aktivna. Predvsem sem nakupla te male št. 56, za začetek. In mi za takšen denar niti ne bo žal,če jih hitro preraste. Mislim,da sem dala največ 4EUR za cotkouser posted image

Ilatic držim pesti, da bo vse ok! Po moje si je s ! samo označla, da ne bi naslednič pozabla preverit kako je. Če bi pa sumla,da je kaj hudo, bi pa že takoj naredila kakšne preiskave in te seznanila s stanjem. Ena user posted image -pikapoka za odganjanje slabih misli

(odgovor članu netki)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Julijke 2008 III. del
16.5.2008 21:35:09   
lex
Ilatic najprej en velik user posted image user posted image  za srečo. Moja kolegica je šla rodit brez kapljice plodovne vode (na PDP) in ko so predrli mehur so malega ranili po glavici, ni pa nič narobe z njim. Glede na to, da si zelo blizu LJ bi jaz šla h kateremu drugemu G mal povprašat. Še posebej ker je ta tvoja G res grozna že vso nosečnost.


Mene pa zadnje čase tako noge bolijo. Predvsem zato, ker sva pospešeno začela s prpipravo za kopanje in temelje in sem cel dan na nogah, ko se zvečer uležem me tako bolijo, da bi si jih najraje odšraufala. Pa še če jutri ne bo začel vozit šodra za tampon gre moj zjutraj v službo, ker delajouser posted image user posted image user posted image . Mislim, da bom šla kar k moji mami, ker tukaj mi je ful tečno bit sami z njima. Ker se ponavadi začne nejgov ata vmešavat, pa potem 2 paziva na otroke, ker on bi se samo igral z njima, je pa treba jih dat lulat, pa Aleks ma probleme s kakanjem, pa žejna sta in pol itak kar naprej dežuram. Pa bomo doma, ker gresta na en piknikuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Saj da ne bo katera dobila občutka da jima jih ne dam, samo ko sem sama doma najraje grem k mami (tam se vsaj lahko malo usedem ali pa uležem brez slabe vesti. Mama je le mama.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu sandrine)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 21:51:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lindy)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 22:08:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu netki)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 22:18:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ilatic)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 22:21:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Julijke 2008 III. del
16.5.2008 23:58:25   
glugluglu
ilatic, svetujem, da si v tem času 14 dni do naslednjega pregleda pišeš brce oz. premike ploda - mora biti najmanj 10 x v 12 urah - če je manj pa se pojdi že prej pokazat.

Danes sem prav čutila, da mi noge in roke vedno bolj zatekajo, sej bom morala začeti nositi čevlje od user posted image user posted image .

Danes sem še nabavila v Muellerju modrček za dojenje in je kar fajn, pa poceni, sicer sem vzela večjo št., pa bom še enega večjega. Mislim kam to gre. Iz 75b nosim sedaj 85c, modrc za dojenje sem vzela 90c, pa se mi zdi, da bi moral biti 95, da me potem ne bi tiščalo okoli. Imam pač take izkušnje, da se ti po porodu še poveča vse skupaj, kljub temu, da se že sedaj povečuje. Bolje več kot manj, bomo pa presušili, če bo preveliko.

Jaz pa nimam še nič pripravljeno za malega, ker morajo v zgornjih prostorih še urediti sobe, upam, da bo sedaj to v 14 dneh dokončano, ker bi res rada te cunjice že zložila in uredila. Pa še posteljico moram iti k sodelavki iskati, previjalno bi kar iz e-paketa vzela in jogi (če sploh pride v znesek, če ne pa od Recinko-ta). Ostalo od opreme pa že skoraj je, no ležalnik , ki se je izkazal pri prvih dveh nepogrešljiv, še manjka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 8:18:53   
ilatic
Punce, res vam hvala za te spodbudne besede. Vse kar obm naredila je to da bom ful pila, počasi res vse naštimala in se probala čimmanj obremenjevat. Seveda bom brce pridno štela, saj me je že itak malo strah, ker niso več tako močne. Mislim pa da je to zaradi tega ker ima premalo prostora. Včerja zvečer je bil dejavne kakih pet minut, samo je bil ful nežen. Mislim da je to ok. Moja G je res malo čudna, nimam kaj. Bom pa poskusila, drugi teden dobiti kakšno G samoplačniško pa je.

RES VAM HVALA! LPuser posted image

(odgovor članu glugluglu)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   [Brisano sporočilo]
17.5.2008 9:25:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ilatic)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 10:19:23   
Blacky30
Dobro jutro, moje dame!


Kako ste kaj danes? Jaz sem se dobro naspala (končno!!!), pojedla svojo dozo čokolina, zdaj pa samevam. Moja dva sta šla v Obija nakupovat, jaz pa bi naj v tem času nekaj naredila, vsaj tako sem si zadala. A me ta moj hemoglobin hudo matra, vsako jutro se mi tak vrti, da komaj hodim in se oprijemam sten, da se privlečem do sirupa, ki začasno zaleže. Je pa veliko huje zjutraj kot potem čez dan. Pijem ga 2x na dan po hrani, kot je priporočeno, samo po enem tednu še ni nič boljše. Imate kak predlog?

Nič, malo vas prečekiram, potem pa moram dat perilo prat.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 10:21:25   
Blacky30
IZVIRNO SPOROČILO: mojcek1

Aja, Ilatic, pozabla sem napisat, da piše, da do 34 oz 36 tedna narašča količina do med 800 in 1000 ml, se ustali do 40 tedna, pol se pa spet zmanjšuje za cca. 150 ml na teden.

Zmanjšana količina je pa manj kot 200 ml - torej to, kar imenujejo oligohidramnion.



Zaradi tega so pa meni sprožili porod, premalo plodovnice in oligohidramnion mi je pisalo v napotnici za porodno sobo. Samo to je bilo 4 dni po PDP. V 32t pa ne vem, kaj bi lahko to pomenilo. Ilatic, jaz mislim, da ne bo hujšega glede na to, da te je naročila šele čez 14 dni, potem verjetno ni tako nevarno. Drži se!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 10:22:52   
Blacky30
IZVIRNO SPOROČILO: netki

pa samo namažem ali moram vmasirat kremo?

jaz sem sicer danes od G dobila recept za kremo FAKTU in navodilo da naj namažem zvečer.



Jaz mislim, da samo namažeš, no vsaj jaz sem tako delala po porodu in je bulica izginila v 10 dneh. Je pa ta krema Faktu tudi v redu, kolikor sem slišala.user posted image

(odgovor članu netki)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 10:26:13   
Blacky30
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Blacky jaz imam pripravljene dolge in kratke rokave. V stanovanju pri nas je poleti kar "frišno"user posted image  srečka, pri nas je bilo lani v stanovanju 33 stopinj user posted image  in so dolgi rokavi tudi poleti najprimernejši. Poleg tega je bilo tisto leto, ko sem rodila otroka št.1 grdo poletje in imam malo slikic, ko je v kratkih rokavih. Običajno ima jopo oblečeno. Vsega po malem je najboljše nabaviti. Pa pusti še žlahti, da kaj kupi!user posted image  Ja, to bo ja! Tokrat spoh nikogar ne zanima, če kaj potrebujemo!user posted image  Sicer ga nisem oblačila bolj kot sebe, raje sem uporabila bombažno dekico. Za zunaj. Za noter pa bombažni pajacek, bodi in odejico.
Košek imam jaz pleten. Ni ležalnik. Originalno se imenuje Mojzesova košara oz. Mozes basket. Je na stojalu, ima strehico, ročaje za prenašat, majhen jogi in odejico. Taka luštkana zadevica je.
Koša jaz tudi nimam. Običajno sem pleničke kar v tiste Sparove vrečke metala in sproti dol nosila. Ne vem zakaj ampak se mi zdi tale koš potrta. Prav pride, ko imaš več pleničarjev recimo.
Pleničke bom kupila Fixies. Meni se zdijo najboljše. Imajo jih v BC.
Kje ste to brale o premikanju otroka???? V nosečniškem koledarčku tukaj na RR - 32. teden!user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 10:34:18   
Blacky30
Kenya, boš videla, midve bova obe rodili na svoj RD, 15.7.2008. In tako dobili najlepše darilo, kar ga je mogoče dobiti!!user posted image user posted image user posted image user posted image

Almera, čestitke za uspešno opravljeno službo!user posted image user posted image  Zdaj se mi boš torej pridružila na dopustu in upam, da boš zato tudi več čvekala.user posted image user posted image  Mene vzemi za vzgled.user posted image user posted image user posted image

Sandrine, jaz tudi nameravam iti malo ropat v H&M, upam, da si pustila še kaj robe.user posted image user posted image

(odgovor članu kenya)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 10:40:29   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30

Majuska, mene medenica, medenične vezi med nogami in sramna kost bolijo kot hudič že od 20. tedna dalje. Zdaj me že konkretno pečejo, ko nekaj časa sedim ali ležim in potem vstanem.  Baje je to vse normalno. Pušenjak pravi v svoji knjigi, da:

"Tkiva nosečnice izdelujejo hormon, imenovan relaxin. Ta povzroči zrahljanje vseh, posebej pa medeničnih, ledvenih in križnih vezi hrbtenice, kar omogoča raztezanje in prilagajanje medenice med porodom, v nosečnosti pa povzroča bolečo in racajočo hojo. Morda trenutno ni prijetno, vendar vam bo zagotovo izdatno pomagalo, da boste lažje rodili."

Upam, da sem te malo pomirila in ti pomagala.


O revica, meni se je ta bolečina na začetku pojavila le občasno, da je bil nekam čuden občutek ... ker me je bolela tudi notranja stran stegen, je bilo, ko da bo nekaj padlo iz mene. V glavnem tako čuden feeling, da ga niti opisat ne znam. Predvidevam da je to zato, ker se medenica širi in pripravlja na naslednje faze. Očitno bomo morale še malo potrpet user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   Julijke 2008 III. del
17.5.2008 11:33:50   
dzanika
Jaz sem bla tudi včeraj na pregledu. Mi je delala ultrazvok - kontrolo rasti in je vse v najlepšem redu. Sam nimam pa dober pritisk. Sem imela previsokega in zdej ga moram doma kontrolirat in čez 14 dni pridem nazaj in če spet ne bo ok je rekla da me bo dala v bolnico. user posted image A katera ve če se ga da na kakšen način kej zmanjšat??

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 11:45:04   
masaja
Hojla,

tudi jaz vas bolj berem kot aktivno sodelujem, saj imate take debate, da je težko spremljatuser posted image  

Majuska, sem imela jaz enak občutek glede "zapostavljenosti", pa je Blacky30 dobro povedala kje tiči razlog, ni nič osebno za vzeti.

No, sedaj upam, da moje vprašanje ne bo izvodenelo... Tiste, ki ste že rodile in imate izkušnje z nedrčki za dojenje...Do poroda imam še mesec in pol, nedrček pa bi si kupila šele potem, ko bi prišla iz porodnišnice??!! Ker če se prsi ful povečajo cca 3 dni po porodu, ne vem katerega bi kupila (sploh tam, kjer ga ne moreš pomeriti - npr. Muller)
Ste po porodu nedrčke tudi ponoči imele na sebi (zaradi teže se mi zdi logično) že v porodnišnici??!! Kateri so se vam najbolj obnesli?

Pa še to - kako naredim, da odgovorim in je v okenčku prikazano vprašanje forumke iz npr. prejšnje strani??  HVALA

Hvala za kakšno povratno info in lepo soboto vsem. Mene nizek pritisk bolj dol vleče. Še iz pižame se mi ne dauser posted image


(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Julijke 2008 III. del
17.5.2008 13:04:52   
Nyah*
Glede nedrckov za dojenje: fajn je, da imas kakega (vsaj dva) s seboj ze v bolnici, ker mleko zna kar fajn teci iz prsi. Tako da rabis ze blazinice (meni osebno so se najboilje obnesle Chiccotove), ki pa jih mora drzat nedrcek. Jaz sem imela s seboj, pa mi je blo fajn. Pa seveda tudi ponoci gor imela, ko je pa kar curljalo naokoli.

Po prihodu iz bolnice pa bos potem videla, ali rabis vecjega, ali ne, pa ti lahko kdo tece kupit.

(odgovor članu masaja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?