|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
25.6.2008 23:35:47   
mimi81
Jaz sploh nisem vedela, oziroma bi lahko temu rekla, da si nisem znala predtavljati splava (prvič noseča). Do 16. tedna je bilo vse v redu (razen povečanega rumenega izcedka). Potem sem narahlo tekla 100 m do doma (ker je deževalo) in prvič rahlo zakrvavela, res zelo rahlo. Takrat se je začelo, čez tri dni spet, potem pa vedno bolj. Ker so se krvavitve začele praktično v 17. t, nisem mogla verjet, da bi lahko šlo za t.i. splav, saj je plod že kar velik da bi kar tako padel ven - sem si mislila. Seveda, zmotno. Čisto do konca sem imela upanje, saj je srček še kar bil - do konca. Na koncu mi je v 20. tednu počil jajčni mehur in povedali so mi, da bom morala splavit. Pojedla sem tabletko mifepristone (za načrtni splav), počakala popadke in rodila.

Vem le to, da bi se lahko (kljub krvavitvam) lepo končalo in da krvavitve niso vedno vzrok za splav, so pa lahko znak in pri meni je bilo res to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
27.6.2008 23:08:45   
marita
moja zgodba: v 6t rahel roza izcedek samo na wc papirju, ko sem se obrisala. Takoj sem poklicala g., v isti uri sem bila že na pregledu. Videla ni nič posebnega, dala mi je bolniško, svetovala počitek in tablete Dabroston. Tak svetlo roza izcedek je bil samo še nekajkrat, potem je bil ene 3x mal bolj rjav in potem konec. Sem pa od 6t do 12t strogo ležala, šla sem samo na wc in pojest kosilo za mizo in nazaj v posteljo. Kasneje sem imela krvav izcedek še v 26 t, ko sem dvignila vrečko s špecerijo.
Danes sem srečna mamica skoraj 4 mesečnemu fantku. user posted image  
Ampak vseeno me ob prebiranju vaših zgodb, špikne, da bi se pri meni tudi lahko slabo končalo.

Želim vam vse dobro.user posted image

(odgovor članu mimi81)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
9.7.2008 7:07:55   
tei
Cao.

js sm v 5 tednu, pa test je bil +, ginekolog je reku da zgleda da je res nosečnost, pa je rekel da pridm cez 10 dni nazaj.

samo danes sem opazila rjav izcedek iz noznice, kot da bi morala dobiti M. Kaj pomeni ,da bom imela spontani splav?

(odgovor članu mimi81)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
17.7.2008 8:16:38   
K.D.
Živjo,

jas sem v 8 tednu opazila rahel rjavkast izcedek, ginekolog mi je dal bolniško.
Izcedek se je pojavil v torek, v sredo in četrtek ga je bilo še mal, v petek pa o njem ni bilo več ne duha ne sluha. Te tri dni sem počivala, v ponedeljek pa sem šla nazaj v službo. Zdaj me pa skrbi da je z mojo pikico kaj narobe, saj me ginekolog sploh ni pregledal samo na bolniško me je poslal. Naslednji pregled imam šele 1.8. . Ne vem če bom zdržala tako dolgo.

Kaj mislite, ali bi morala ginekologu zatežit da me da malo prej na pregled?


(odgovor članu tei)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
6.8.2008 15:35:50   
xxm
že 4 dni imam roza/rjav izcedek. ginekolog je rekel da naj pocivam in mi predpisal dabrosten. izcedek pa kr ne mine.sem v 6. tednu. vodi to v splav?

(odgovor članu K.D.)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
7.8.2008 12:23:42   
pikica36
ni nujno- kdo bi vedeluser posted image

_____________________________

pa smo spet tam, kjer smo bili- nikjer!!

(odgovor članu xxm)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
8.8.2008 19:39:57   
spela14
jaz sem začela krvaveti bila v 6 tednu, šla na orgenco, kjer mi je G rekla, da ne vidi razloga zakaj krvavim, nihče mi ni rekel ne bu ne mu, da naj počivam ali karkoli. Sicer sem bila še v porodniški zato tudi nisem kaj dosti spraševala. Krvavela cel teden, kakšen dan manj kakšen dan bolj....in kar naenkrat začutila da se je nekaj polilo. SS v 7t ravno 31.12.
Šla spet na orgenco, kjer so mi povedali, da sem imela ss. Tudi po splavu mi nihče ni rekel ne bo ne mu o kakšnem bolniškem stažu. Ker sem še kar krvavela sem šla še enkrat na orgenco in končno naletela na G, ki se je malo bolj zavzela. Rekla mi je da nisem sposobna sama skrbeti za otroka (porodniška) in mi na izvid napisala, za zdr. od mojega partnerja naj mu dajo bolniško, da bo v tem času skrbel za našo prvorojenko.
Po moje moraš bit kr mal sitna, če ne te noben ne šmergla. Postavi se zase in res počivaj! Glavo pokonci!

(odgovor članu xxm)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 19:11:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu spela14)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
2.9.2008 20:34:04   
pokica_
valen, upam, da bo še vse v redu, da bo dobroston pomagal obdržati tvojo pikico.user posted image

Nočem te strašit, ampak a nebi vseeno šla še danes zvečer na urgenco, da vidijo kje je težava? Meni se ne zdi vredu tako dolgo čakat, da se bo videlo stanje.

Enako izkušnjo sem imela tudi jaz pri 1. splavu, ko sem šla na wc in v papir prijela 2-3cm plodek v vrečkiuser posted image , ampak sem bila še mlada in neizkušena pa nisem šla na urgenco,...se mi je vse samo sčistilo. Pri 2. sem pa samo krvavela in se je spet vse samo sčistilo hvala bogu. Si pa ne želim več nobenga SS, čeprav ne morem na to vplivatiuser posted image .  

Tebi pa želim, da se vse še dobro izteče, ampak čim prej na urgenco, nič čakat! user posted image  



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
2.9.2008 21:15:10   
Lupinca
valen...joj, kot bi moje besede bralauser posted image na žalost se pri meni pikica ni obdržala. Sem tudi dobila Dabroston na urgenci...naslednje jutro je bila krvavitev močnejša...mi je ena punca na drugem forumu napisala, da nebi smela jesti Dabrostona, ker je lahko zelo nevarno, dokler se nič ne vidi, ker se neve kje sploh je zarodek, da nebi podpiral nosečnosti ki ni v maternici...tudi dr. Pušenjak je napisal, da se te Dabrostone predpisuje že kot bonbone..

vsekakor upam in želim, da bo s tvojo pikico vse ok. ampak jaz sem potem delala CB, kar med krvavitvijo, ki je pokazal že čisto nevidni +. Kar je pomenilo, da hormon pada in da je šlo naprej.

Držim pestkeuser posted image  

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
3.9.2008 9:52:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lupinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
3.9.2008 16:27:05   
Lupinca
Valenuser posted image
močna krvavitev je recimo, kot prava menstruacija. Ja meni se je ko sem prišla na vc prav vlilo ja..tko tekoče, ne samo par kaplic, če bi mela hlačke gori, bi bile cele krvave. Tudi koščki so bili.
če se zdej ni pikic obdražala, verjemi da je tako najbolše. se bo pa naslednja. sploh čeje bilo napričakovano. pri meni se trudiva sedaj že 12 mesec...in ko je bil ss, sem bila tudi na tleh.
boš več zvedela v ponedljek, mogoče si pa ena izmed srečnic, ki so kljub krvavitvam donosileuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
3.9.2008 20:38:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lupinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
2.2.2009 11:48:50   
_melody_
Punce kaj naj naredim???

Zjutraj, ko sem odšla na wc, sem na papirju opazila zelo tanko roza črtico, se obrišem še enkrat zopet, pa tretjič-ni bilo več nič. Sem od takrat še dvakrat bila na wcju in vse ok, tudi na dnevnem vložku nobenih sledi. Brezveze zganjat kako poniko? Jutri imam sicer pregled, vendar me je to vseeno malo prestrašilo.

_____________________________

Sara - 28.9.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako ste vedele, da gre za ss?
2.2.2009 15:42:14   
tassika
Melody ne vem to je vedno dvorezen meč lahko da je vse ok pa boš šla za brezvze lahko pa da ni in bi bilo fino it, ne znam ti svetovat. Jaz bi po svoji slabi izkušnji najbrž takoj letela, samo pri meni je bila na koncu že pozna ura in sem šla zjutraj, rešit se itak ni dalo več nič. Držim pesti da bo vse v redu.

lp

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu _melody_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?