|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
5.6.2008 23:05:52   
Gina

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


- starši so podpisovali soglasje, da otrok lahko sodeluje na dnevu "nič nas ne sme presenetiti" -  reševalna akcija v primeru požara, za primer morebitnih poškodb. 
Ker starši dveh otrok niso podpisali soglasja, jih je moral en učitelj celo dopoldne individualno zabavati oz. z njima pač nekaj delati ta čas

- starši so podppisovali soglasje, da se strinjajo, da otrok sodeluje v čistilni akciji - za primer morebitnih poškodb. kar nekaj staršev soglasje ni podpisalo - očitno na pobudo učencev, ker njih je sram smeti pobirati - in spet jih je mogel en učitelj motivirati ta čas.



"Nič nas ne sme presenetiti" - ne vem, če je naziv čisto točen, misliva pa na isto stvar, je z zakonom predpisana vaja, zato ni potrebno podpisovati soglasij. Enako velja za družbeno koristno delo, kar pobiranje smeti je, ki ga morajo otroci obvezno opraviti v skladu z UN - to ni nekaj, kar bi si izmislila šola, to je enako, kot obiskovanje katerekoli druge ure. Če pride do poškodb, velja enako, kot če se poškodba zgodi pri katerikoli učni uri.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
6.6.2008 21:57:07   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Pa klope sem tudi že ven pulila, to pa zato, ker se mi zdi mnogo bolj važno, da klopa čim prej ven odstraniš, kot pa če ga mal not ostane. Če not ostane, gre samo za lokalno vnetje lahko, ki itak samo od sebe mine, celo četudi ne bi ostanka klopa ven vlekel in ki nikdar ne more biti tolk nevarno, kot če spusti strup in strup menda ni v glavi.

Točno to sem prejšnji dan storila, ko mi je učenka pokazala klopa. Najprej mi je prešinilo v glavi, da ga je potrebno čim prej odstraniti. Eden je šel po pinceto v biologijo, nato pa sem ga previdno odstranila. Menim, da sem prav storila in bolje, kot če bi klicala starše, ki pa zaradi klopa najbrž ne bi prileteli takoj in če je klop okužen, sem s svojo takojšnjo reakcijo kvečjemu bolje storila kot bi s čakanjem.

Res pa je, da vedno in povsod potrebujemo neka pisna potrdila.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
6.6.2008 22:03:19   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

- podpis soglasja za kulturni dan - zaradi cene, ker se je dogajalo, da se je nekaterim staršem zdelo predrago plačati jurja bivših sit za obisk opere ali gledališča in so se pritoževali oz. niso hoteli dati denarja. tako so morali učitelji/mentorji teh dejavnosti na začetku leta narediti predračun stroškov in ga dati v podpis staršem.



Pri nas je ravnatelj čist znorel, ko je izvedel, da se na prvih roditeljskih sestankih pove samo kam bomo šli, ne pove pa se točnih stroškov, pozneje se pa starši pritožujejo kako je vse skupaj drago. Zato smo vsi razredniki delali "popravca" in na 2. rod. sestanku predstavili TOČNE stroške vseh dejavnosti in smo morali VPRAŠATI starše, če se s stroški strinjajo in če smemo te dejavnosti izvesti kot smo si jih zadali. K sreči ni bilo pripomb, v nasprotnem primeru bi nadomestne dejavnosti naredili v šoli namesto v muzeju in še kje drugje. OBUP!!!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
7.6.2008 21:06:15   
asso
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Pri nas je ravnatelj čist znorel, ko je izvedel, da se na prvih roditeljskih sestankih pove samo kam bomo šli, ne pove pa se točnih stroškov, pozneje se pa starši pritožujejo kako je vse skupaj drago. Zato smo vsi razredniki delali "popravca" in na 2. rod. sestanku predstavili TOČNE stroške vseh dejavnosti in smo morali VPRAŠATI starše, če se s stroški strinjajo in če smemo te dejavnosti izvesti kot smo si jih zadali. K sreči ni bilo pripomb, v nasprotnem primeru bi nadomestne dejavnosti naredili v šoli namesto v muzeju in še kje drugje. OBUP!!!


To pa se mi zdi prav, da so starši prej obveščeni o vseh stroških. Namreč vsak si tega ne more privoščiti in še posebno, če to izve tik pred zdajci "neplanirano". Če izve prej se lahko mogoče malo zorganizira, da to ni potem tako hud strošek.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
7.6.2008 21:22:36   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

- podpis soglasja za kulturni dan - zaradi cene, ker se je dogajalo, da se je nekaterim staršem zdelo predrago plačati jurja bivših sit za obisk opere ali gledališča in so se pritoževali oz. niso hoteli dati denarja. tako so morali učitelji/mentorji teh dejavnosti na začetku leta narediti predračun stroškov in ga dati v podpis staršem.



Pri nas je ravnatelj čist znorel, ko je izvedel, da se na prvih roditeljskih sestankih pove samo kam bomo šli, ne pove pa se točnih stroškov, pozneje se pa starši pritožujejo kako je vse skupaj drago. Zato smo vsi razredniki delali "popravca" in na 2. rod. sestanku predstavili TOČNE stroške vseh dejavnosti in smo morali VPRAŠATI starše, če se s stroški strinjajo in če smemo te dejavnosti izvesti kot smo si jih zadali. K sreči ni bilo pripomb, v nasprotnem primeru bi nadomestne dejavnosti naredili v šoli namesto v muzeju in še kje drugje. OBUP!!!


Kar se točnih izračunov tiče: Kako pa vam rata dobiti točne izračune meseca septembra za junij naslednje leto? Lepo vas prosim, pa saj se je ljudem že čist zmešalo. Jasno je, da si bo otrok veliko bolj zapomnil Bled, če ga bo šel obiskat, ekskurzije so smislne, zato so predpisane z učnim načrtom, jasno je, da je res krasno, če šola organizira drsanje ali smučanje ali plavanje ali kaj vem kaj, kar starši včasih težko - tudi to je napisano v učnem načrtu in dolgočasno bi bilo na športni dan hodit zgolj na pohod v okolico šole, niti ne bi bilo smiselno - vse dejavnosti so z namenom, ne zaradi kaprice šole, čeprav si starši vsak po svoje zmišljujejo, kaj hočejo in česa ne dovolijo, nadirajo nas, da je ta pa ta dejavnost čudna, ta grozno kao zanič, tretja pa draga - zmeraj se najde kdo, ki mu kaj ni prav. In jasno je tudi to, da prevoz ni zastonj. Je pa prevoz odvisen od števila otrok, ki se nečesa udeležijo. Če jaz naročim avtobus za 54 otrok, pa nas gre 54, je cena drugačna, kot če naročim enak avtobus, ko jih je 10 bolnih, 5 pa jih ne gre zaradi tega, ker je predrago. Če pa nas je 56, pa je situacija še hujša, kajti priti mora dodatni kombi, ki reč še podraži.... Hočem reči, kako hudiča naj jaz vem, koliko otrok bo šlo čez 9 mesecev nekam? Poleg tega so letos skoraj po vseh taborih podražili svoje usluge, ki tudi variirajo, glede na njihovo razpoloženje, v predračunih pa vselej zapišejo, da so to okvirne cene, ki se lahko spreminjajo, če se spremeni kaj vem kaj že vse - pa po vseh razredih imamo taboreuser posted image . Hmm, pri nas je to tako, da lahko vsak starš pove, ali bo otroka poslal na neko dejavnost ali ne, na šoli mojih otrok pa celo starši podpišemo, preden kamorkoli gre, da dovolimo, da naj gre. Pa ne pišejo cen zraven, kar me ne moti, toliko pa že zaupam, da so se potrudili in poskusili zrihtati poceni.  Natančna cena septembra? Saj ne vem, a je to za jokat al za smejat. Tega nihče ne more zahtevat od vas. Ajd, okviren predračun, to je smiselno, ampak točen?

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
7.6.2008 21:43:17   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: asso

To pa se mi zdi prav, da so starši prej obveščeni o vseh stroških. Namreč vsak si tega ne more privoščiti in še posebno, če to izve tik pred zdajci "neplanirano". Če izve prej se lahko mogoče malo zorganizira, da to ni potem tako hud strošek.



Tukaj ne govorimo o nekih res pretiranih stroških. V nižjih razredih je to ponavadi okrog 10 eur ali manj - tako da dvomim, da to tako zelo podraži celotno preživljanje družine, da bi zaradi tega zgubili pomemben del zaslužka, ki ga rabijo za kaj drugega. Najdražja ekskurzija v vseh letih do zdaj, se mi zdi da je pa res pri našem ta velikem stala okrog 30 eur, s tem da je šlo za veliko ogledov in dolgo vožnjo in je bila edina tolk draga letos. Večinoma pa govorimo o nekaj evrih, ob dejstvu, da vsaj pol dejavnosti ponavadi poteka na šoli in so brezplačne. Se pravi da je približno 6 dejavnosti pa za plačat. Družine, ki imajo finančne težave ponavadi sodelujejo s šolsko svetovalno službo, ki jih usmeri oz. jih predlaga za pomoč pri plačilu. Vsaj na naši šoli je tako.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
7.6.2008 21:47:10   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


- starši so podpisovali soglasje, da otrok lahko sodeluje na dnevu "nič nas ne sme presenetiti" -  reševalna akcija v primeru požara, za primer morebitnih poškodb. 
Ker starši dveh otrok niso podpisali soglasja, jih je moral en učitelj celo dopoldne individualno zabavati oz. z njima pač nekaj delati ta čas

- starši so podppisovali soglasje, da se strinjajo, da otrok sodeluje v čistilni akciji - za primer morebitnih poškodb. kar nekaj staršev soglasje ni podpisalo - očitno na pobudo učencev, ker njih je sram smeti pobirati - in spet jih je mogel en učitelj motivirati ta čas.



"Nič nas ne sme presenetiti" - ne vem, če je naziv čisto točen, misliva pa na isto stvar, je z zakonom predpisana vaja, zato ni potrebno podpisovati soglasij. Enako velja za družbeno koristno delo, kar pobiranje smeti je, ki ga morajo otroci obvezno opraviti v skladu z UN - to ni nekaj, kar bi si izmislila šola, to je enako, kot obiskovanje katerekoli druge ure. Če pride do poškodb, velja enako, kot če se poškodba zgodi pri katerikoli učni uri.



Saj vem, da je po UN, ampak ko pride enkrat en kretenski fotr grozit s pištolo učiteljici na šolo, verjamem, da je ravnatelj čisto presran. In na tisti šoli so s starši imeli resnično zelo slabe izkušnje, od neplačevanja položnic za prehrano, ki so prinesli milijonske (v sitih) minuse, do groženj, prijav na inšpekcijo itd. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
7.6.2008 21:52:50   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: asso

To pa se mi zdi prav, da so starši prej obveščeni o vseh stroških. Namreč vsak si tega ne more privoščiti in še posebno, če to izve tik pred zdajci "neplanirano". Če izve prej se lahko mogoče malo zorganizira, da to ni potem tako hud strošek.



Tukaj ne govorimo o nekih res pretiranih stroških. V nižjih razredih je to ponavadi okrog 10 eur ali manj - tako da dvomim, da to tako zelo podraži celotno preživljanje družine, da bi zaradi tega zgubili pomemben del zaslužka, ki ga rabijo za kaj drugega. Najdražja ekskurzija v vseh letih do zdaj, se mi zdi da je pa res pri našem ta velikem stala okrog 30 eur, s tem da je šlo za veliko ogledov in dolgo vožnjo in je bila edina tolk draga letos. Večinoma pa govorimo o nekaj evrih, ob dejstvu, da vsaj pol dejavnosti ponavadi poteka na šoli in so brezplačne. Se pravi da je približno 6 dejavnosti pa za plačat. Družine, ki imajo finančne težave ponavadi sodelujejo s šolsko svetovalno službo, ki jih usmeri oz. jih predlaga za pomoč pri plačilu. Vsaj na naši šoli je tako.


Točno tako, kot je napisala Gina. Seveda je prav, da starši vedo, da jih v teku šol. leta čakajo določeni stroški, ampak da se bunijo za enega jurja bivših sitov (danes torej cca €) za ogled operne predstave in/ali tega stroška celo nočejo plačati, medtem ko mulcem kupujejo mobilce za 100 in več € ter jim plačujejo skoraj tako visoke mobi račune, se mi zdi pa tu mač.

ampak ok, svet se je obril na glavo ....user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 7.6.2008 21:53:23 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
9.6.2008 18:28:24   
Jessy
Ironično, kajne?
Me smo na 1. roditeljskem sestanku omenile vse dejavnosti in smo stroške navajale tako, da smo povedale, npr.: kolikšna je vstopnina za muzej, zraven pa dodale z besedami + prevoz. Ampak, to za ravnatelja ni bilo vredu, ker se je na višji stopnji eden izmed staršev obregnil ob prevoz, potem smo pa vsi "nasankali".
Smo potem pogledale na internetno stran, koliko stanejo vse možne vstopnine, ravnatelj pa je na oglasno desko izobesil natančne cene prevozov, zato smo lahko kolikor toliko točno navedle zneske.
Normalno, da starše zanimajo cene, vendar do centa natančno se pa res ne bi bilo treba zahtevati. Glede na to, da že peto leto plačujejo prevoze za svoje otroke, menim, da kar dobro vedo, kolikšna je cena prevoza, oz. vsaj približno vedo, koliko znaša, saj je vsako leto enako število učencev.
Ampak...če tako hočejo, pa naj imajo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
9.6.2008 18:36:20   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

Ironično, kajne?
Me smo na 1. roditeljskem sestanku omenile vse dejavnosti in smo stroške navajale tako, da smo povedale, npr.: kolikšna je vstopnina za muzej, zraven pa dodale z besedami + prevoz. Ampak, to za ravnatelja ni bilo vredu, ker se je na višji stopnji eden izmed staršev obregnil ob prevoz, potem smo pa vsi "nasankali".
Smo potem pogledale na internetno stran, koliko stanejo vse možne vstopnine, ravnatelj pa je na oglasno desko izobesil natančne cene prevozov, zato smo lahko kolikor toliko točno navedle zneske.
Normalno, da starše zanimajo cene, vendar do centa natančno se pa res ne bi bilo treba zahtevati. Glede na to, da že peto leto plačujejo prevoze za svoje otroke, menim, da kar dobro vedo, kolikšna je cena prevoza, oz. vsaj približno vedo, koliko znaša, saj je vsako leto enako število učencev.
Ampak...če tako hočejo, pa naj imajo.


Glede na to, kako se cena bencina in ostalih energentov vsak dan spreminjajo - beri višajo - je kretensko sploh pomisliti, da bi človek lahko septembra pravilno napovedal ceno za prevoz v mesecu maju npr.
ampak v šolstvu kretenizmom itak ni videti koncauser posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
9.6.2008 18:39:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Glede na to, kako se cena bencina in ostalih energentov vsak dan spreminjajo - beri višajo - je kretensko sploh pomisliti, da bi človek lahko septembra pravilno napovedal ceno za prevoz v mesecu maju npr.
ampak v šolstvu kretenizmom itak ni videti koncauser posted image


Ravno tole sem hotela napisat...user posted image .

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
9.6.2008 18:46:28   
Jessy
In še kako se strinjam z vama! user posted image user posted image user posted image  Če tako hočejo, pa naj imajo! user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
25.6.2008 11:43:12   
LunaLuna


[/quote]

Saj vem, da je po UN, ampak ko pride enkrat en kretenski fotr grozit s pištolo učiteljici na šolo, verjamem, da je ravnatelj čisto presran. In na tisti šoli so s starši imeli resnično zelo slabe izkušnje, od neplačevanja položnic za prehrano, ki so prinesli milijonske (v sitih) minuse, do groženj, prijav na inšpekcijo itd. 
[/quote]

Če bi k meni prišel kdo grozit s pištolo, bi ga prijavila policiji. Pa naj ga oni obravnavajo. Tudi za neplačevanje položnic obstaja nek postopek, zato nima bit ravnatelj kej presran. Mogoče pač ni primeren za to delovno mesto. Zato pa pride do vsega tega, ker ne pokaže, kdo je glavni in pusti staršem, da imajo vse v svojih rokah.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dovoljenje, da učiteljica lahko maže otroke
26.6.2008 9:08:34   
Balerina
Glede na to se pa pol prav čudim da nam ni potrebno še v jasličnih skupinah podpisat da jih smejo previt. Ja halo pa kam smo res prišliuser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?