|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 20:47:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jera3

S partnerjem se bova kmalu preselila v stanovanje, ki sva si ga ustvarila pri njem, ker je hiša dovolj velika. Sicer je stanovanje ločeno od tašče, vendar je pralnica in garaže skupno, kar mene ni nič motilo, dokler nisva pred kratkim kupila nov pralni stroj in ga priklopila v pralnico.
Tašča je brez vprašanja lepo začela prat na najin pralni stroj, v smislu "sej je vse naše", zdej bom pa kr na oba prala.
Js sem mislila da se mi bo zmešal, kako si lahko dovoli uporabljati stvari, ki sploh niso njene, na kraj pameti mi ni prišlo, da si bo dovolila kaj takega. GROZA!
Ne vem kaj naj nardim? Bojim se, da mi bo film poču in bom čist znorela.
Lp



na čigav pralni stroj si pa prej prala?

(odgovor članu jera3)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 20:48:58   
mika
Tast ali tašča je razlika.


V čemuser posted image ...to vem, da je on moški, ona pa ženska. A obstaja še kaj?

Mogoče bi morala od tasta zahtevat plačilo za psičko, ker spi v njegovem stanovanju in se večinoma njega držiuser posted image user posted image user posted image user posted image .

Primerjave z zobno ščetko in avtom so pa neumesne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 20:50:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee

na čigav pralni stroj si pa prej prala?


Na svojega user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 20:58:37   
Anonimen
Sele z leti ugotavljam, kako prakticne so tasce, sploh tiste na dohvat ruke, boljse kot multipraktik. Prakticno ni stvari, okrog katere se s tasco ne bi mogel zapeti. Od sivanke (samo te mislim se nismo obdelali user posted image ) do pralnega stroja. Tisoc metafiznih problemov. Jaz pa tasco 500 km stran in se moram ukvarjat sama s sabo. Kvalificirana trapa sem user posted image , priznam.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 21:08:12   
Anonimen
Bog daj, da bodo naše snahe tolerantnejše, predvsem pa strpnejše...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 22:07:27   
Anonimen
res, da nisem prebrala čisto vseh, pa vseeno.....stroj je ali sta kupila da bosta pač imela svojega in prala zase, in verjetno tudi z nemenom, da tašči ne bi bila v napoto, če bi prala v njenem. Meni je po vsem tem logično da tašča pere v svojem ona v svojem....a do sedaj je bil tašči dovolj en stroj, zdaj pa kar rabi dva al kako.......pri meni sigurno ne bi bilo tako....jaz perem zase zato sem ga kupila ti zase, zato imaš svojega.......no hvala bogu, da imam svojo hišo in nisem skupaj z taščo in ne z tastom.....in ne obsojajte kako snaho kdo dobi v hišo, ker ne veste kakšne tašče boste nekoč in kake snahe boste imele vi pod svojo streho

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 22:20:31   
Rakica_80
Tekila se popolnoma strinjam s tebojuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Stojim za tem in vedno bom trdila: KAJ NAPIŠEŠ- TAK TUDI SI!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image -
Tekila ni mišljeno nateuser posted image
Reši problem čim prej in živi svoje življenje v miruuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ciaoouser posted image
 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 22:45:29   
Lolypop
Zgleda da mene to sploh nebi ganilo, ker nisem materialist. Stroji so da delajo - zate, zame, za soseda alpa prjatla.
Kot je ena napisala, hmal te bo motlo skupno dvorišče.
Men se zdi da ti sam iščeš kje bi se jezila na taščo.
Madona sej ga ne bo pojedla, tud ga ne bo pol manj zarad tega.



_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: TAŠČA-POMOČ
3.6.2008 23:03:00   
sneška_
  Komaj čakam da bi Mišek svoje napisala .Mišek kje si ? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: TAŠČA-POMOČ
4.6.2008 8:22:45   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
tehnofil a ti hočeš, da vsak, ki bi rad vozil tvoj avto, tebe vpraša za dovoljenje?

nekdo, ki te vzame živeti v hišo ni vsak

Bom povedal zgodbo drugače:
Kupila sta pralni stroj. JERA3 je poklicala taščo in ji pokazala nov pralni stroj. "Poglej, nov pralni stroj smo kupili. Lahko pereš na njega, če želiš. Saj je enostaven za uporabo, poglej tu so navodila. Veš, najbolje je da ga kar uporabljamo, da se izkaže dokler je še v garanciji. Bomo pa starega uporabljali, če bo slučajno kdo že pral v novem,1 al bo pa za bolj zamazano obleko in cunje."

In sedaj poglej kaj je jera3 naredila dejansko in dobiš pravo sliko o njej. No, tako bi zgledalo v družini z urejenimi odnosi. Ampak tašča je dobila "ta mlado" ki je glede na ta en primer zagledana sama vase. Mislim, da bo v tej hiši še precej težav, pa ne zaradi tašče.

Ker jaz pač gledam na to takole, če nekoga sprejmeš, ga sprejmeš, če pa ne potem pa noriš in si užaljen za vsako stvar. Meni je žal, a tašče je del družine. Že "jutri" bo prala za vnuka, ga imela v varstvu - ali pa ne. Odvisno kakšna je "ta mlada". Zaenkrat se ni prav dobro izkazala.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: TAŠČA-POMOČ
4.6.2008 8:35:18   
Anonimen
Malo sem razmišljala, kaj bi si jaz mislila o tej situaciji, če bi bila v njej. Pa sem prišla do sklepa, da če bi dala pralni stroj v skupno pralnico, potem bi tudi pričakovala, da bi drugi prali nanj. Če pa bi ga hotela samo zase, bi ga postavila v stanovanje. Problem solved.

Tako kot če bi mož imel v garaži svoje orodje, menda si ne bo tast kupoval svojo kosilnico, svoje imbus  ključe, pa svojo motorko... Ne vem, no, je sicer vljudno, da se vpraša, če se lahko uporablja, to res, samo da bi se za to kregala... Ali narediš čisto ločeno vse, ampak res čisto vse, tudi položnice, vhod,.. in je življenje enako kot v bloku, ali pa imaš malo mešano gospodinjstvo - jaz posodim nekaj njim, oni uporabljajo nekatere moje stvari, vrnejo pa mi z drugimi stvarmi, npr. zelenjavo z vrta, varstvom vnuka, zalivanjem rož med dopustom,...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: TAŠČA-POMOČ
4.6.2008 8:36:02   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
tehnofil a ti hočeš, da vsak, ki bi rad vozil tvoj avto, tebe vpraša za dovoljenje?

nekdo, ki te vzame živeti v hišo ni vsak

Bom povedal zgodbo drugače:
Kupila sta pralni stroj. JERA3 je poklicala taščo in ji pokazala nov pralni stroj. "Poglej, nov pralni stroj smo kupili. Lahko pereš na njega, če želiš. Saj je enostaven za uporabo, poglej tu so navodila. Veš, najbolje je da ga kar uporabljamo, da se izkaže dokler je še v garanciji. Bomo pa starega uporabljali, če bo slučajno kdo že pral v novem,1 al bo pa za bolj zamazano obleko in cunje."

In sedaj poglej kaj je jera3 naredila dejansko in dobiš pravo sliko o njej. No, tako bi zgledalo v družini z urejenimi odnosi. Ampak tašča je dobila "ta mlado" ki je glede na ta en primer zagledana sama vase. Mislim, da bo v tej hiši še precej težav, pa ne zaradi tašče.

Ker jaz pač gledam na to takole, če nekoga sprejmeš, ga sprejmeš, če pa ne potem pa noriš in si užaljen za vsako stvar. Meni je žal, a tašče je del družine. Že "jutri" bo prala za vnuka, ga imela v varstvu - ali pa ne. Odvisno kakšna je "ta mlada". Zaenkrat se ni prav dobro izkazala.



Če živiš v isti hiši še ne pomeni, da živiš skupaj in da je vse 'naše'.

Lahko pa bi rekla Jera - lej kupila sem nov pralni stroj, da mi ne bo treba več prati na tvojega, ti ne bom več v napoto - sedaj imamo vsaka svojega ...

in fraza "nekdo ki te vzame pod streho" - pomeni - nekdo, ki te vzame k sebi in te živi (vzeti pod svoje okrilje) - to pa ni isto kot "živet po isto streho" - kar pa je živeti v isti hiši, vendar imeti vsak svoje življenje, gospodinjstvo in predvsem zasebnot in meje. 


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: TAŠČA-POMOČ
4.6.2008 16:15:04   
tehnofil
vendar imeti vsak svoje življenje, gospodinjstvo in predvsem zasebnot in meje.

Bolj kot ne maraš drugih, več zasebnosti in meje potrebuješ.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: TAŠČA-POMOČ
4.6.2008 16:19:28   
tehnofil
"nekdo ki te vzame pod streho" - pomeni - nekdo, ki te vzame k sebi in te živi (vzeti pod svoje okrilje) - to pa ni isto kot "živet po isto streho" - kar pa je živeti v isti hiši,

Dobro, bom pa tako povedal, za gluhe in slepe. Tašča je lahko odstopila del nepremičnine, ki je njena last ( in ni majhne vrednosti - kajne?), svojemu sinu in snahi, da si uredita stanovanje, snaha (in ti) pa zahteva meje in zasebnost za pralni stroj?

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: TAŠČA-POMOČ
4.6.2008 20:56:08   
mateyka
snaha (in ti) pa zahteva meje in zasebnost za pralni stroj?


v skupnih prostorih - si pozabil(a) dodat user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: TAŠČA-POMOČ
4.6.2008 23:30:09   
mika
Tašča je lahko odstopila del nepremičnine, ki je njena last ( in ni majhne vrednosti - kajne?), svojemu sinu in snahi, da si uredita stanovanje, snaha (in ti) pa zahteva meje in zasebnost za pralni stroj?


ne morš verjetuser posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: TAŠČA-POMOČ
5.6.2008 6:46:08   
Dashenka
in fraza "nekdo ki te vzame pod streho" - pomeni - nekdo, ki te vzame k sebi in te živi (vzeti pod svoje okrilje) - to pa ni isto kot "živet po isto streho" - kar pa je živeti v isti hiši, vendar imeti vsak svoje življenje, gospodinjstvo in predvsem zasebnot in meje.


Ah dej no dej.

Tašča je velikodušno odstopila del svoje hiše, da sta si sin in njegova izbranka uredila stanovanje.
Če jima karkoli ni všeč, celo take malenkosti, kot je na primer souporaba naprav, ki sta jih postavila v taščino klet, potem je res najbolje, da izpljuneta tistih 200-300.000 EUR in odpeketata na svoje.

Bo bolje za vse vse.


(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: TAŠČA-POMOČ
5.6.2008 6:49:45   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

vendar imeti vsak svoje življenje, gospodinjstvo in predvsem zasebnot in meje.

Bolj kot ne maraš drugih, več zasebnosti in meje potrebuješ.



Tole pa ne bo držalo. Midva se z mojimi in njegovimi starši zelo dobro razumeva. Smo pogosto skupaj z enimi ali drugimi ali vsi skupaj. Živimo pa vsak zase. Vendar jaz hočem zasebnost in meje. Starši so starši in nič več kot to. So določene debate, odločitve, razmišljanja, informacije, ki se tičejo samo mene in partnerja in jih s starši ne deliva. Verjetno tudi oni z nama ne. Kaj šele lastnina. Meni tudi ne pade na pamet, da bi svojim staršem nekaj vzela v uporabo ali uporabljala brez da vprašam - pa čeprav že vnaprej vem, da mi bodo dovolili. Isto pričakujem od njih. Ali je spoštljivo vprašanje - "ali lahko prosim to pa to..." tako težko izgovoriti, da ga nekaterim sploh ni treba? Jaz pa mislim, da tisti, ki se zelo dobro razumejo - se morajo tudi spoštovati in pošten, odkrit odnos je osnova spoštovanja.

p.s. Sem tudi dlje časa živela s svojimi starši - pa, ko je moja mami kupila sušilni stroj, ki ga sama nisem imela - sem jo vprašala ali lahko kdaj tudi jaz sušim v njem. Še več - vedno preden sem sušila perilo - če sva bile obe doma - sem jo vprašala če je prost (da ni slučajno ravno ona mislila sušiti perila) - aja pa sušilec je bil v kurilnici. Meni se je to zdelo spoštljivo in primerno - saj je sušilni stroj njen in sem lahko vesela, da mi dovoli so-uporabo - popolnoma jasno pa mi je bilo tudi, da sem druga v vrsti ....

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 5.6.2008 6:51:13 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: TAŠČA-POMOČ
5.6.2008 6:52:42   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

in fraza "nekdo ki te vzame pod streho" - pomeni - nekdo, ki te vzame k sebi in te živi (vzeti pod svoje okrilje) - to pa ni isto kot "živet po isto streho" - kar pa je živeti v isti hiši, vendar imeti vsak svoje življenje, gospodinjstvo in predvsem zasebnot in meje.


Ah dej no dej.

Tašča je velikodušno odstopila del svoje hiše, da sta si sin in njegova izbranka uredila stanovanje.
Če jima karkoli ni všeč, celo take malenkosti, kot je na primer souporaba naprav, ki sta jih postavila v taščino klet, potem je res najbolje, da izpljuneta tistih 200-300.000 EUR in odpeketata na svoje.

Bo bolje za vse vse.




Tašča se je sama odločila, da odstopi del hiše sinu (ki bo po njeni smrti verjetno tako in tako njegova...). In s tem ko je odstopila del svoje hiše se mora zavedati, da ni kupila sinove zasebnosti. Če ga spoštuje kot osebo je čisto vseeno kakšne lastninske odnose imajo en do drugega.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 7:22:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 7:26:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: TAŠČA-POMOČ
5.6.2008 7:46:44   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Tašča se je sama odločila, da odstopi del hiše sinu (ki bo po njeni smrti verjetno tako in tako njegova...). In s tem ko je odstopila del svoje hiše se mora zavedati, da ni kupila sinove zasebnosti. Če ga spoštuje kot osebo je čisto vseeno kakšne lastninske odnose imajo en do drugega.



ja in kaj potem če bo bajta po smrti njegova, zdej ni in konec. Ja res ni kupila sinove zasebnosti, samo potem nej ima sin svojo zasebnost v svojih prostorih, ne pa v taščinih (ciljam na pralni stroj)


A pol si mora avto tut zapeljat v svoje stanovanje? Ker če je na skupnem dvorišču ga pač tašča lahko vzame brez vprašanja, ane?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 7:52:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: TAŠČA-POMOČ
5.6.2008 8:00:40   
mika
Ali si bo snaha sedaj kupila svojo sedežno garnituro za vrt in je tašča ne bo smela uporabljati?


Ja kaj pa misliš?user posted image  Da ne bi stolov razmajala user posted image

Še vedno pa ne vem kakšna je razlika med tastom in taščouser posted image . Če moj tast pere v 'mojem' pralnem stroju, a ga kaj manj obrabi kot če bi bila to taščauser posted image ?

Sem pozabila napisat, da si drzne tud v hladilniku vzet, če mu česa zmanjka. Res imam user posted image  tastauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: TAŠČA-POMOČ
5.6.2008 8:09:40   
Raho
Ja, to je pa res pravi problem, ker se na stroju pozna, da je obrabljenuser posted image
pa kako za user posted image uspete delati probleme tam, kjer jih niuser posted image

Ja, in zaradi tega, ker tašča pere v TVOJEM pralnem stroju ti RES LAHKO POČI FILMuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

OMG

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?