|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 22:15:10   
hmm...
Saj mu ne rabiš dat hrano doma a veš?
To pomeni, takrat ko je pri tebi doma.
Saj ne vem če razumeš. Po tvoji pameti sodeč ne.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
15.6.2008 22:32:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 22:34:44   
Anonimen
Marogica je povedala lepo uravnotezeno mnenje.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 22:41:12   
Naja31
Marogica je povedala lepo uravnotezeno mnenje.


Se podpišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 22:43:14   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Marogica je povedala lepo uravnotezeno mnenje.


Se podpišem.


user posted image user posted image

Hvala obema za komplinet. Nisem vedela, da sem tako "uravnoteženo" bitje...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 22:45:08   
Anonimen
Očitno srednja leta delajo svoje :).


Pa ne za slabo vzet...tudi za nas je se upanje user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 22:48:26   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Očitno srednja leta delajo svoje :).


Pa ne za slabo vzet...tudi za nas je se upanje user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 23:00:00   
CUKRČEK
joj, kao ste vse "dobre" in oh in sploh do mačka. Me zanima, kako lepo bi ga gledale in ga pedenale, če bi vam dan za dnem "sral po glavi" oz. delal škodo ali ogrožal otroke.
To je tko kot s cigani....vsi jih imajo radi, dokler jih nimajo blizu.


livia, jaz te popolnoma zastopim. Pri nas ima soosed konje, ki so ogrožalo vse. PA nismo mogli nič naredit, ker je osebek usekan. Prelepi dobri konjiček je pa divjal naokoli, podiral naša igrala na vrtu in močno ogrožal otroke in nas. PA kaj naj bi naredili. Prelepega konjička pedenali in ga poskušali prepričat, da gugalnice niso za podret in da nima kaj iskat okoli otrok?!? pa ja de...če bi le imela možnost, ga bi fentala, ker soseda ni bilo za k pameti spravit.

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 16.6.2008 11:00:34 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
15.6.2008 23:44:36   
Olivija
kaj pa, če svojega lastnega mačka nabavite? Dokler je bil naš Niko živ,  sosedov maček tudi blizu ni prišel. Odkar smo brez mačka pa vedno bolj pogosto hodi k nam, pravzaprav se je zdaj že skoraj čisto  preselil (je že dobil svojo dozo Frontlina in naša dva spet redno mačjo hrano kupujeta). user posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 6:30:43   
snorlax
Jaz sem pred kratkim prebrala tule gor nasvet glede muc. Mi imamo namreč enih 5 domačih, pa so mi hodile na teraso in mi je tudi šlo na živce, ker je bilo polno dlak po stolih, pa na tamalčkov fotelj so hodile itd... Po terasi sem posula poper in od takrat še nisem nobene videla, da bi prišla blizu.

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 8:45:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Tudi jaz nekje razumem avtorico te teme, da ima takšne misli....Najbrž se ta zgodba že nekaj časa ponavlja in jo je spravila v obup. In takrat človek na marsikaj pomisli, pa čeprav je  še tako kruto... Vendar pomisliti, še ne pomeni, tega tudi storiti...tako, da mi napadalni odgovori niso všeč, predvsem odgovori teh, ki niso v takšni situaciji.

In velika razlika je, če ima nekdo SVOJO domačo žival, ali pa govori o TUJI, "NADLEŽNI" živali.

In prej, kot avtorico bi bilo treba obsojati tega soseda, torej lastnika te muce, ki tako ravna z živaljo. Če si nekdo omisli žival, potem je dolžan zanjo tudi skrbeti, pa naj to pomeni prehrano, kopanje, ukvarjanje.....pač karkoli...

In sama tudi ne bi trpela tega, saj če bi želela mačko, bi si svojo omislila. TOrej nisem dolžna zanjo skrbeti v nobenem smislu in zaradi tega tudi ne bom izpadla, kot krut človek. Če sama spoštujem, da ime nekdo živali, si želim in predvsem zahtevam, da drugi spoštujejo, da je sama nimam.

In zaradi tega se mi ni potrebno preseliti v blok. Zaradi tega pa res ne. Sicer pa imajo ljudje tudi v bloku mačke, ki najbrž ne bi po mojem balkonu ali hodniku "srale", to je res, pa vseeno.

Meni se zdi razumljivo, da bi se rada mačke "znebila" iz vašega vrta oz. doma. In prav je tako, če ti to ne paše oz. ti je moteče.


Obsojati soseda, sami ste pa isti! Ne isti, še hujši! Če vas mačka že tako moti jo ujameš in odpelješ v zavetišče. Pokličeš društvo pa jo bodo pršli ujet. Mi na jezeru vsako leto tko lovimo mačke. Ne pa zastrupiš, da crkuje tri dni v mukah. In zame je vsak k je zmožen tolk mučit eno nič krivo žival, medtem ko soseda se niti na gobec ne upa ker mu v bistvu on ****rije dela ena navadna reva, bojazljivc k se spravlja na nič krive živali, na tistega k je pa kriv se pa ne upa. Gnusno. Lažje vam je mučit žival kot pa kilo popra okol parcele potrest.user posted image
Pa ne se zgovarjat na otroke in ne vem kaj še vse. Da zastrupiš žival ni nič otrok kriv. Hvalabogu da nism pr takih starših odraslauser posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 8:54:29   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: karin24


Obsojati soseda, sami ste pa isti! Ne isti, še hujši! Če vas mačka že tako moti jo ujameš in odpelješ v zavetišče. Pokličeš društvo pa jo bodo pršli ujet. Mi na jezeru vsako leto tko lovimo mačke. Ne pa zastrupiš, da crkuje tri dni v mukah. In zame je vsak k je zmožen tolk mučit eno nič krivo žival, medtem ko soseda se niti na gobec ne upa ker mu v bistvu on ****rije dela ena navadna reva, bojazljivc k se spravlja na nič krive živali, na tistega k je pa kriv se pa ne upa. Gnusno. Lažje vam je mučit žival kot pa kilo popra okol parcele potrest.user posted image
Pa ne se zgovarjat na otroke in ne vem kaj še vse. Da zastrupiš žival ni nič otrok kriv. Hvalabogu da nism pr takih starših odraslauser posted image



Očitno si malo prehitro vse skupaj prebrala.
1. Noben(vsaj zase govorim) ni pisal o zastrupljanju, temveč, da človeka stvar spravi do obupa, da na takšne misli sploh pride in da nekje razumem takšne misli...
2. Sama tuje mačke ne bom nikoli nikamor vodila, sploh, če vem, da je sosedova. Saj ta mačka ni za v zavetišče, če ima dom in lastnika. Torej se mora vsak zavedati SVOJE odgovornosti, ki je ima do živali, če si jo "nabavi".

Mislim, da si v dani situacuji absolutno preveč subjektivno reagirala.  Bi bilo bolje, če bi ostala pri nasvetih iz prve strani. So se mi zdeli korektni.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 9:20:12   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
tako, da mi napadalni odgovori niso všeč, predvsem odgovori teh, ki niso v takšni situaciji.


Jaz sem bila v takšni situaciji, in jo še kako razumem.. Ampak, vprašati kako jo zastrupiti, namesto kako ukrepati? Thja, mačko pobereš, jo daš na veterinarsko kliniko, češ, da je izgubljena, in to je to. To sem jaz naredila, mislite, da je sosed sploh kaj spraševal, kje je njegova mačka? Ni. In tako sem naredila dobro delo...

In jaz pač enostavno ne razumem, kako lahko nekdo reče, da je veliiik ljubitelj živali, vpraša pa za nasvet, kako mačko zastrupiti.. user posted image


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 9:23:03   
Anonimen
Mislim, da si v dani situacuji absolutno preveč subjektivno reagirala. Bi bilo bolje, če bi ostala pri nasvetih iz prve strani. So se mi zdeli korektni.


Ne vem če si opazila, ampak mojih nasvetov kako preprečit mački dostop noben ne šljivi. Vsi sam opravičujejo zakaj je zastrupitev pač opcija. V moji glavi pač to opcija ni. Pa nism mestno dete, sm na vasi celo življenje živela, pa vem kako je ko ti psi in mačke serjejo okol, sam zastrupil jih pa nikol nismo.
Bi pač povedala sosedu svoje, mu zagrozila z prijavo, če nebi reagiral bi ga prijavla, bi nardila pač vse da maček nebi hodil po mojem ozemlju. Sam zastrupila ga pa pač nikoli nebi. Niti na misel mi neb to padlo. Bi mi mnde prej da bi soseda k pa žival k ni nič kriva.
Sam je pa res da se je lažje pizdit in grozit živali ki si ne more nič pomagat, kot pa sosedu k je cepec. Sam zame pač to ni rešitev.

In ne nisem sam na mačke občutljiva. Občutljiva sem na vse živali, vse otroke, vse invalide in drugače nemočna bitja ki si sama ne morejo pomagat. In ne ne morem tolerirat nasilja nad temi bitji. Najlažje se je pa na nemočne spravljat.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
16.6.2008 9:52:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 9:53:47   
Anonimen
Karin24 - nasveti so ti OK (ostalo jezenje malo manj ): tole s poprom je pa dobra - bom probala.


Jezim se zato k mojih nasvetov noben ne šljivi pet postouser posted image

Poper pa le probej, pomagauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 11:26:14   
hmm...
In velika razlika je, če ima nekdo SVOJO domačo žival, ali pa govori o TUJI, "NADLEŽNI" živali.


Jaz imam svoje domače živali. 

In mi prav tako hodije druge muce po moji parceli, pa mi na misel na pride da bi jo zastrupila.
Še nobenemu ni nič storila, oz. je potepuška muca, pa je vse OK!

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 11:47:30   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Tudi jaz nekje razumem avtorico te teme, da ima takšne misli....Najbrž se ta zgodba že nekaj časa ponavlja in jo je spravila v obup. In takrat človek na marsikaj pomisli, pa čeprav je  še tako kruto... Vendar pomisliti, še ne pomeni, tega tudi storiti...tako, da mi napadalni odgovori niso všeč, predvsem odgovori teh, ki niso v takšni situaciji.

In velika razlika je, če ima nekdo SVOJO domačo žival, ali pa govori o TUJI, "NADLEŽNI" živali.

In prej, kot avtorico bi bilo treba obsojati tega soseda, torej lastnika te muce, ki tako ravna z živaljo. Če si nekdo omisli žival, potem je dolžan zanjo tudi skrbeti, pa naj to pomeni prehrano, kopanje, ukvarjanje.....pač karkoli...

In sama tudi ne bi trpela tega, saj če bi želela mačko, bi si svojo omislila. TOrej nisem dolžna zanjo skrbeti v nobenem smislu in zaradi tega tudi ne bom izpadla, kot krut človek. Če sama spoštujem, da ime nekdo živali, si želim in predvsem zahtevam, da drugi spoštujejo, da je sama nimam.

In zaradi tega se mi ni potrebno preseliti v blok. Zaradi tega pa res ne. Sicer pa imajo ljudje tudi v bloku mačke, ki najbrž ne bi po mojem balkonu ali hodniku "srale", to je res, pa vseeno.

Meni se zdi razumljivo, da bi se rada mačke "znebila" iz vašega vrta oz. doma. In prav je tako, če ti to ne paše oz. ti je moteče.


Obsojati soseda, sami ste pa isti! Ne isti, še hujši! Če vas mačka že tako moti jo ujameš in odpelješ v zavetišče. Pokličeš društvo pa jo bodo pršli ujet. Mi na jezeru vsako leto tko lovimo mačke. Ne pa zastrupiš, da crkuje tri dni v mukah. In zame je vsak k je zmožen tolk mučit eno nič krivo žival, medtem ko soseda se niti na gobec ne upa ker mu v bistvu on ****rije dela ena navadna reva, bojazljivc k se spravlja na nič krive živali, na tistega k je pa kriv se pa ne upa. Gnusno. Lažje vam je mučit žival kot pa kilo popra okol parcele potrest.user posted image
Pa ne se zgovarjat na otroke in ne vem kaj še vse. Da zastrupiš žival ni nič otrok kriv. Hvalabogu da nism pr takih starših odraslauser posted image



Se strinjam s tem maksimalno. najlažje je govorit jaz nisem odgovoren ne bom tujega mačka peljal v zavetišče, ne bom ga prijavil. Hmmmmm a zastrupiš ga pa lahko?

Jaz vse svoje sosede, ki ne skrbijo dobro za živali prijavim, ej sorry in soseda dobro ve, da če bom njenega psa še enkrat videla brez vrvice po mestu ga bom odpeljala v zavetišče. Pa tudi 10 krta če bo to treba, mogoče ji bo enkrat kapnilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 12:11:36   
maja1488
Jaz pa se v nekaterih pogledih popolnoma strinjam z livio. Končno smo uredili vrt, zanj odšteli kar nekaj 10 tisočakov pa ne morem tamale za 1 sekundo spustit izpred oči. Vsi okoliški psi takoj prihrumijo in jo začnejo lizat in po njej skakat... Valda se jih boji.
Moje mnenje je tako, da če si že nabaviš domačo žival, psa, mačko, karkoli že, potem skrbi zanjo. Mi smo tudi imeli psa, pa je imel ful velik pesjak in ko smo šli na sprehod je bil na flexiju dokler nismo prišli do kake samotne jase. Bil je čist, redno pri veterinarju, brez bolh...
Če pa imaš živali zato, da se nekaj dogaja ko se tebi zahoče.... Sam pri nas ni poštimano kar se tega tiče, če pokličeš inšpekcijo itak ne bodo nič naredili. A naj poberejo 6 vaških psov?

Tile okrog nas se mi ponoči podijo po balkonu, prevračajo rože... Da ne govorim kako pognojeno travo imamo. Če je vroče kar vse smrdi. Zdaj sva z mojim naročila ograjo za cel vrt in upava, da ne bodo čez skakali.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kako se znebiti sosedovega mačka?
16.6.2008 14:16:06   
ključek
Jaz vse svoje sosede, ki ne skrbijo dobro za živali prijavim, ej sorry in soseda dobro ve, da če bom njenega psa še enkrat videla brez vrvice po mestu ga bom odpeljala v zavetišče. Pa tudi 10 krta če bo to treba, mogoče ji bo enkrat kapnilo.


pri nas je isto, kužki razpuščeni tekajo sem in tja........in prijaviš kam?? društvo za zaščito živali?? kaj pa ko pridejo, majo pa glih kužka v kletki, slučajno???? ker pr nam je tko...............kuža se dere, dere, dere................včasih pol ure, včasih 3 ure skupaj, ko se ga lastniki naveličajo poslušati, enostavno odprejo pesjak in seveda kužek ves divji leta sem in tja, se polula, pokaka kjer mu paše..................

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?