|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:06:11   
Anonimen
Me zanima ali ste tudi ve doživele kakšne neumestne in neprimerne izjave s strani ginekologov, sester in zdravnikov, v času nosečnosti ali pa kar tako... Ni mi namreč jasno, kako si ena pisarniška delavka ali oseba za okencem, trgovka... skoraj ne privošči grdih izpadov, sestre in zdravniki pa po pripovedovanju večkrat. Upam, da ne bo katera zamerila zaradi odprte teme, ker se seveda zavedam, da so povsod dobri in slabi ljudje. Pa vseeno...

Meni je sestra na temo dojenja, ki mi ni najbolj šlo (imela sem zlateničnega otroka) prijavila : hja tole pa vse skupaj ni ničemur podobno... in zavila z očmi...

Ko sem prišla iz sobe dojit dol, kjer je bil pod lučko, mi je druga sestra posmehovalno in očitajoče rekla: VAŠ otrok je pa jokal, ker je bil revež tako lačen in je popil kar 30 dodatka!

Češ, da ga stradam in mu ne privoščim jest.

Potem sem prišla en dan dol in je Luka jokal. Tam je stala ena sestra in zavijala z očmi. Potem se je prijela za ušesa in letela skozi vrata, rekoč : Jooooooj, kak se ta otrok dere!

Vpričo mene...

Na nuhalni mi je dr. Strah rekla: oo vidim, da ste si delali zimsko zalogo na trebuhu, saj ne bi bilo treba.
(Sem močnejše postave)


  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:18:28   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lunica24


Meni je sestra na temo dojenja, ki mi ni najbolj šlo (imela sem zlateničnega otroka) prijavila : hja tole pa vse skupaj ni ničemur podobno... in zavila z očmi...

Lahko bi tole vzela kot dobronamerno, a ne, in si rekla ali pa njej: Ja, saj vem, dajte mi, prosim, pomagat. Brez hude krvi.

Ko sem prišla iz sobe dojit dol, kjer je bil pod lučko, mi je druga sestra posmehovalno in očitajoče rekla: VAŠ otrok je pa jokal, ker je bil revež tako lačen in je popil kar 30 dodatka!

Meni bi bila to informacija, da je bil otrok pač lačen in mu je dala jesti. Hvala bogu.

Češ, da ga stradam in mu ne privoščim jest.

Potem sem prišla en dan dol in je Luka jokal. Tam je stala ena sestra in zavijala z očmi. Potem se je prijela za ušesa in letela skozi vrata, rekoč : Jooooooj, kak se ta otrok dere!

To je pa čisto odvisno, kako ti vidš drugo osebo. A je kar non stop zavijala z očmi, mislim prav krožila z njimi al kako? Ker tega si ne predstavljam ravno....in jjjjjjjjoj, kako se ta otrok dere, bi lahko pomenilo tudi: dobra pljuča ima in močan glas, lahko bo roker.

Vpričo mene...

Na nuhalni mi je dr. Strah rekla: oo vidim, da ste si delali zimsko zalogo na trebuhu, saj ne bi bilo treba.
(Sem močnejše postave)


jah....




No, tole bi si jaz mislila ob teh pripombah.

Je pa ponavadi tisto, kar te "prizadene", najboljši nasvet oz. opazka, da se spremeni kaj na bolje. Ko je meni pri dojenju pomagala "najbolj zoprna sestra" na oddelku, mi je pravzaprav pokazala kaj in kako. Tudi z malce naveličanim tonom, ampak sem ji še danes hvaležna, ker če takrat ne bi bilo nje, da bi me "sunila v rit", dvomim da bi malega dojila 15 mesecev.

"Kar daješ to dobiš", še vedno velja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:24:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Je pa ponavadi tisto, kar te "prizadene", najboljši nasvet oz. opazka, da se spremeni kaj na bolje.


Je tudi res.
Ceprav sem imela sama z dolocenim osebjem tudi zelo "kratke" pogovore. Oz. zelo blond vprasanja. Pa so se kar skulirale.

S pediatri imam pa do sedaj same super izkusnje user posted image .

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:25:48   
Anonimen
Hja, seveda lahko vzameš kot dobronamerno... Pa ni bilo tako mišljeno, namreč tam je bilo polno sester, nekatere izmed njih prave dobričine res. So si vzele čas, lepo razložile... Sestre, ki z grdim tonom zavijajoče komentira dojenje mamice dva dni po porodu, ki ji ne gre kot bi moralo, pa težko vzamem kot dobronamerno pripombo.

Tudi sestra, ki leti skozi vrata, s pokritimi ušesi in z izrazom na obrazu, ki kaže, da ji gre tole DRETJE močno na živce... težko verjamem, da je mislila kaj lepega.

Lahko pa se seveda pretvarjamo, da so vse mislile dobro in so strašno prijazne...

Glede debelosti. Seveda za moje zdravje ni dobro, da sem premočna, ampak ali ima ena zdravnica pravico to komentirat na tak način? Me res zanimajo mnenja.

SIcer pa hvala za odgovor

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:26:53   
anita goitan
mislm, kaj naj rečem, sedaj sem lahko pametna, bom vidla prav kmalu..ampak oni so v službah, plačani tako kot mi vsi/ti, naj pa ona pokaže da bo čemu res podobno. res pa ej, da si verjetno v tistem obdobju ful občutljiv, jaz samo močno upam, da se bom postavila na noge in rekla direkt kar mi ne bo šlo, saj plačujemo in oni so vsi v službah!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:28:12   
Anonimen
To je to ja. Da si občutljiv, pa da že tako ne zaupaš v sebe. Vsaka zlobna pripomba naredi samo še slabše. Vsaj meni se je zgodilo, da sem se že tako dva dni v sobi nonstop jokala... Pa niti ne vem zakaj, ampak bilo mi je takooooooooooo hudo user posted image

(odgovor članu anita goitan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:29:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lunica24

Tudi sestra, ki leti skozi vrata, s pokritimi ušesi in z izrazom na obrazu, ki kaže, da ji gre tole DRETJE močno na živce... težko verjamem, da je mislila kaj lepega.


V bistvu se mi smili, ker tezko zivi vsak dan, ko poslusa tisto dretje.

Ce si mal za stose, ji poslji ene cepke za usesa user posted image , recimo pakiraje formula 1....tam je se vecji hrup, se bo mogoce navadila user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:33:41   
Anonimen
Ma ja, sej po svoje je res. Meni bi se itak utrgalo, da bi vsak dan poslušala 30 otrok, ki jokajo user posted image

Samo saj veš, nismo vsi za vse, za tisto kar pa smo, pa se moramo vsaj pred drugimi zadržat, če nam že ne paše delat, kar delamo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:50:04   
Naja30
Meni je pa vseeno, če vsak dan posluša dretje 30 ali več otrok. Zato je tam. Zato je plačana.
Ko sem jaz delala v vrtcu, si tudi nisem mogla privoščit, da sem take kozlarije delala.
Na srečo sem imela z zdr.osebjem v času nos. kar dobre odnose, se je pa kasneje začelo s pediatrom. In ko sem bila ponovno noseča z G. Pa nima veze. Gre se za to, da vsak lahko ima slab in dober dan, logično, saj smo vsi ljudje. Ampak treba se je brzdat. In to je treba znat. Drugače izpadeš podel in smotan in žalostno je, da si te mamica, ki je prvič rodila, zapomne po takih izjavah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:57:49   
Anonimen
Meni bi se itak utrgalo, da bi vsak dan poslušala 30 otrok, ki jokajo user posted image


Zato pa ne delas v zdravstvu in z novorojencki.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 13:59:17   
Anonimen
Gre se za to, da vsak lahko ima slab in dober dan, logično, saj smo vsi ljudje.


To se opazi, slab dan in gneca ali pa stalna nataknjenost.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:11:39   
bučkabb
če pa mene vprašaš smo pa nekateri tud preobčutljivi in prav iščemo, da bo kdo naredo napako al pa kaj narobe reko, pa čeprav ni mislo nič slabega pol naredmo cel cirkus.

vsak ma gdaj slab dan in kdaj kaj narobe reče al naredi in se mi zdi da ni potrebno vsega tega pol na zvon obešat.
pač se obrneš vstran in si rečeš: mater je smotana al pa tečna, se nasmejiš in greš narej.......


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:36:34   
kjava
Ma ja men se tud zdi da bi se vsi lahko marsikdaj ugriznili v jezik, kot pa da bleknemo, kar nam pade na pamet.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:42:00   
Mišni
Meni je po CR prinesla otroka dojit, je stala ob postelji, ga imela v naročju in mi rekla, naj se obrnem na bok. Ko sem se začela obračati (mukoma, ker to res svinsko boli), je rekla: Pa hitro, nimam časa ves dan čakat!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:43:10   
amaya
Mojemu je po porodu sredinca pokazala user posted image user posted image user posted image ....pa čisto brez veze.....no sej včasih si ga zasluži, tokrat si ga pa res ni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:43:12   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni je po CR prinesla otroka dojit, je stala ob postelji, ga imela v naročju in mi rekla, naj se obrnem na bok. Ko sem se začela obračati (mukoma, ker to res svinsko boli), je rekla: Pa hitro, nimam časa ves dan čakat!


oprosti, ampak moram user posted image  si te v živo predstavljam.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:45:29   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni je po CR prinesla otroka dojit, je stala ob postelji, ga imela v naročju in mi rekla, naj se obrnem na bok. Ko sem se začela obračati (mukoma, ker to res svinsko boli), je rekla: Pa hitro, nimam časa ves dan čakat!


oprosti, ampak moram user posted image  si te v živo predstavljam.


Ja smo ni bilo smešno. Niti malo ne. Še moja cimra kar ni mogla verjet svojim ušesom.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:45:37   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni je po CR prinesla otroka dojit, je stala ob postelji, ga imela v naročju in mi rekla, naj se obrnem na bok. Ko sem se začela obračati (mukoma, ker to res svinsko boli), je rekla: Pa hitro, nimam časa ves dan čakat!


user posted image

jah sej pri meni je bilo podobno....po porodu so me morale s posteljo vred iz porodne v sobo pripeljat, mi je pripeljala otroka, zaprla vrata in pred tem še rekla....:dejte javit, ko boste lulala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....bolu je njej đoka, če bom lahko tega otroka sploh primla ali ne. Dobro, da je bil moj z mano, da mi je pomaga, ker sem imela tako rit, kot bi me konj nategnu


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:46:17   
ZARA
Mene je ene par dni po porodu ena taka bolj možata sestra prijela za nipl in rekla: ti pa ne boš več dolgo dojila. In res nisem, neverjetno. Takrat se mi je zdelo tako neumesno in butasto. Danes mi je pa smešno, ko se spomnim. Drugače mi ja pa ravno ona zelo pomagala. Aja, grdo izjavo moram povedat??

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:46:48   
Anonimen
amaya in mišni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej vem, da takrat ni blo smešno, samo zdejle sem se pa iz srca nasmejala user posted image user posted image

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:47:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Mene je ene par dni po porodu ena taka bolj možata sestra prijela za nipl in rekla: ti pa ne boš več dolgo dojila. In res nisem, neverjetno. Takrat se mi je zdelo tako neumesno in butasto. Danes mi je pa smešno, ko se spomnim. Drugače mi ja pa ravno ona zelo pomagala. Aja, grdo izjavo moram povedat??


user posted image   meni je vse to smešno. Ampak ta te je začarala. Oz. tvoj nipl.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:48:06   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni je po CR prinesla otroka dojit, je stala ob postelji, ga imela v naročju in mi rekla, naj se obrnem na bok. Ko sem se začela obračati (mukoma, ker to res svinsko boli), je rekla: Pa hitro, nimam časa ves dan čakat!


user posted image

jah sej pri meni je bilo podobno....po porodu so me morale s posteljo vred iz porodne v sobo pripeljat, mi je pripeljala otroka, zaprla vrata in pred tem še rekla....:dejte javit, ko boste lulala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....bolu je njej đoka, če bom lahko tega otroka sploh primla ali ne. Dobro, da je bil moj z mano, da mi je pomaga, ker sem imela tako rit, kot bi me konj nategnu



amaya zato pa se na daleč izogibam te P, kjer si ti rodila.user posted image   Sem že slišala take štorije.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:48:23   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Mene je ene par dni po porodu ena taka bolj možata sestra prijela za nipl in rekla: ti pa ne boš več dolgo dojila. In res nisem, neverjetno. Takrat se mi je zdelo tako neumesno in butasto. Danes mi je pa smešno, ko se spomnim. Drugače mi ja pa ravno ona zelo pomagala. Aja, grdo izjavo moram povedat??


to ti je vedeževala user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:48:53   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: lunica24

amaya in mišni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej vem, da takrat ni blo smešno, samo zdejle sem se pa iz srca nasmejala user posted image user posted image


ja sej tudi meni je, na nek način user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: grde izjave zdravstvenega osebja
24.7.2008 14:49:20   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Mene je ene par dni po porodu ena taka bolj možata sestra prijela za nipl in rekla: ti pa ne boš več dolgo dojila. In res nisem, neverjetno. Takrat se mi je zdelo tako neumesno in butasto. Danes mi je pa smešno, ko se spomnim. Drugače mi ja pa ravno ona zelo pomagala. Aja, grdo izjavo moram povedat??


to ti je vedeževala user posted image user posted image user posted image


A z niplnam med prsti?? user posted image  Ampak sem res samo 14 dni dojila. Kao.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?