|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vozichki
2.8.2008 23:23:00   
chebeltza



Sicer ne vem, kdaj so bili tisti časi, pa sem že kar nekaj časa na ti z compom.


ubistvu so she vedno tisti chasi, ko imajo raznorazni sistemi probleme s shumniki. s prikazovanjem sitzer malo manj, a vseeno niso minili :)
z rachunalom sm si na ti she iz chasov 286.k, v drobovje mu drezam pa zhe najmn 13let :D


_____________________________

09.08.2006 smo dobili malo, a glasno, princesko leo :)

08.03.2008 nasha princeska prichakuje konkurenco :P
od 17.03.2008 nashi lei dela druzhbo david :)

- - - - - - - - - - - - -

kam.si :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vozichki
2.8.2008 23:24:15   
chebeltza

IZVIRNO SPOROČILO: benika

O tej temi boš ogromno našla na forumu Kaj potrebujem za novorojenčka.


oke, hvala.. bom she tja vrgla uch! :)


_____________________________

09.08.2006 smo dobili malo, a glasno, princesko leo :)

08.03.2008 nasha princeska prichakuje konkurenco :P
od 17.03.2008 nashi lei dela druzhbo david :)

- - - - - - - - - - - - -

kam.si :)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vozichki
2.8.2008 23:28:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: chebeltza




Sicer ne vem, kdaj so bili tisti časi, pa sem že kar nekaj časa na ti z compom.


ubistvu so she vedno tisti chasi, ko imajo raznorazni sistemi probleme s shumniki. s prikazovanjem sitzer malo manj, a vseeno niso minili :)
z rachunalom sm si na ti she iz chasov 286.k, v drobovje mu drezam pa zhe najmn 13let :D



Ježeš marija

Sej če ni šumnikov še ni treba pisat k kitajcuser posted image

Pač pišeš namest š-s, ž-z.....al to ni dost fancyuser posted image

(odgovor članu chebeltza)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vozichki
2.8.2008 23:33:20   
chebeltza

IZVIRNO SPOROČILO: *Matilda

čebelčk, čeprav posiljuješ s tole slovenščino, vidim da si faca user posted image






posiljujem.. ka pa vem..
pravjo, da je stara navada zhelezna srajca :)
in vsi, ka me poznajo vejo, da ne znam drgach pisat, al pa traja priblizhno 3dni, da odgovorim na mail, ker vsa prepotena za ekranom brishem tiste ch, zh, sh.je.
klinc! she moj shef se je navadu, da grejo uchasih malce chudni maili vun! :D


_____________________________

09.08.2006 smo dobili malo, a glasno, princesko leo :)

08.03.2008 nasha princeska prichakuje konkurenco :P
od 17.03.2008 nashi lei dela druzhbo david :)

- - - - - - - - - - - - -

kam.si :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vozichki
2.8.2008 23:38:35   
Anonimen
Še mojo malo bolj razumem kot pa tole branje.user posted image

(odgovor članu chebeltza)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vozichki
2.8.2008 23:43:48   
chebeltza



Ježeš marija

Sej če ni šumnikov še ni treba pisat k kitajcuser posted image

Pač pišeš namest š-s, ž-z.....al to ni dost fancyuser posted image



pa sej ne gre za fancy :(
sej ti najbrzhe tud ne pochnesh vse tko, kukr pochnejo 2gi, ampak gresh po liniji najmanjshega odpora oz. pochnesh tko, kukr ti pashe. al ne? :o
po nekej letih takega in drugachnega pisanja ugotovish, da ima slovenschina karnekaj besed, ki se pishejo enako, samo da imajo ene shumnike, ene pa ne. kmalu ugotovish tudi, da se obe besedi lahko uporabi v enakem kontekstu vendar che se ne uspesh zjasnt, lahko dobi osebek z druge strani popolnoma napachno predstavo o stvari, ki jo zhelish diskutirat... al pa text izpade jako smeshno.


_____________________________

09.08.2006 smo dobili malo, a glasno, princesko leo :)

08.03.2008 nasha princeska prichakuje konkurenco :P
od 17.03.2008 nashi lei dela druzhbo david :)

- - - - - - - - - - - - -

kam.si :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vozichki
2.8.2008 23:45:00   
chebeltza

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Še mojo malo bolj razumem kot pa tole branje.user posted image


nach bat.. jo bosh she prehitr predobr razumela, mene pa tud :D


_____________________________

09.08.2006 smo dobili malo, a glasno, princesko leo :)

08.03.2008 nasha princeska prichakuje konkurenco :P
od 17.03.2008 nashi lei dela druzhbo david :)

- - - - - - - - - - - - -

kam.si :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vozichki
2.8.2008 23:45:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: chebeltza



posiljujem.. ka pa vem..
pravjo, da je stara navada zhelezna srajca :)
in vsi, ka me poznajo vejo, da ne znam drgach pisat, al pa traja priblizhno 3dni, da odgovorim na mail, ker vsa prepotena za ekranom brishem tiste ch, zh, sh.je.
klinc! she moj shef se je navadu, da grejo uchasih malce chudni maili vun! :D



no, sej che se te ne bomo mogl navadit, se bosh pa ti morala navadit drugach pisat ane.

(odgovor članu chebeltza)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vozichki
3.8.2008 0:32:34   
Anonimen
A službene maile tud tko pišešuser posted image

Mislm v kakem podjetju pa to delaš da ti to tolerirajouser posted image

Nekak naj bi bila osnova vsakega odraslega slovenca, sposobnost spravit skupaj sestavek v slovenščini. Sploh pa nekoga ki more tud službene maile pisatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vozichki
3.8.2008 7:02:20   
2.2.
user posted image user posted image joj, joj....
vem da se me ne tiče.....samo tema je bila čist drugačna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vozichki
3.8.2008 7:31:12   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: 2.2.

user posted image user posted image joj, joj....
vem da se me ne tiče.....samo tema je bila čist drugačna.


Ja, ja, sploh ni spadala na čvek. user posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vozichki
3.8.2008 8:07:22   
alička
Sem hotela že včeraj komentirat, pa sem šla rajši spat. Vidim, da ste bile "pridne".

Se pa strinjam z tisto, ki je napisala, da je fino, da imamš takega šefa, ki tolerira tovrstno pisanje službenih mailov.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vozichki
3.8.2008 8:35:16   
Rubin.
Se pa strinjam z tisto, ki je napisala, da je fino, da imamš takega šefa, ki tolerira tovrstno pisanje službenih mailov.



Pa misliš da obstaja tak šef?

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vozichki
3.8.2008 9:40:25   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image  Sicer sem en čas nazaj zagovarjala eno punco, ki je pisala sporočila brez upoštevanja osnovnih slovničnih pravil, ampak tam so manjkale vejice, pike in podobno, dalo se je prebrati.

To tukaj... ne morem reči drugega kot da se gre za izgovarjanje in popolno nespoštovanje do sogovornikov. Bistvo komunikacije je v tem, da te ljudje razumejo. Če rabiš 5 minut, da razbereš smisel napisanega, potem je to zelo pomanjkljiv nivo komunikacije.

Pa poznam kar nekaj ljudi, ki so globoko v računalnikih, odkar so ti prišli do nas in nobeden ne piše takšnih skorpucal. Skropucalo, ja, to bo pravi izraz.

Aja, pa še glede vozičkov (verjetno misliš otroške?):
Kar nekaj je napisano na podforumu Otroška oprema: http://www.ringaraja.net/forum/forumid_157/tt.htm
In posebej je odprta tema samo o vozičkih: http://www.ringaraja.net/forum/Otro%C5%A1ki_vozi%C4%8Dki/m_1082089/tm.htm

< Sporočilo je popravil Ankica -- 3.8.2008 9:43:20 >

(odgovor članu chebeltza)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vozichki
3.8.2008 14:51:58   
chebeltza
prouzaprou takolele, da ne dolgovezim z odgovarjanjem na vsak post posebej..

01. she nikjer ni blo tazga odziva. tudi tukaj ne, ko sem postala aktivna na forumu (zhe nekaj chasa nazaj, pa potem probleme pri prijavi, zato zadnje pol leta neaktivna).
nekako ne prichakujesh od ljudi, ki naj bi bili "vsemrezhno socializirani" (mogoche pa samo "ringarajino socializirani"?) in kjer dnevno srechujesh vse sorte razlichnih ljudi in pisanja.

02. v sluzhbi 2ge prioritete, ki merijo v nekaj 1000€. takrat se nuben ne obregne, che sluchajno kak h odvech.

03. she nobena stranka, ki jo je po sluchaju doletel moj zablujen mail, se ni pritozhila (edinole shefe mi je z velikim nasmehom na obrazu prishel povedat, da sem ponovno malce prevech "zujala" oz. brenchala :)) - k srechi imamo sedaj zaradi 2gih bolj pomembnih stvari in pa praktichnosti program, kjer odkljukamo nastale situace, mail pa se kreira sam :)

04. che pishem shumnik z 2gimi znaki, kakor ga pishesh ti oz. ga pishete ve, she ne pomeni, da nimam sposthovanja do sogovornika. sposthovanja do sogovornika ne bi imela, che bi ga zmerjala in bila naspljoh zhaljiva do njega (moje mnenje).

05. che ne pishem shumnika z enakim znakom, kot ga pishejo 2gi ne pomeni, da ne obvladam slovenschine oz. ne pomeni, da jo nekdo 2g obvlada bolje kot jaz.

06. nisem vedla, da pravzaprav vlada na forumu (kjer naj bi se pravzaprav klepetalo, zabavalo, izmenjavalo raznorazne izkushnje inu podobno), tekmovanje v materinschini ter lektoriranju.

...she kakshno tochko bi lahko pripisala, pa pach nimam namena biti nesramna oz. se mi zdi zhe prevech vse skupej.

zahvaljujem ankici, ki dala link na otroshko opremo :)


_____________________________

09.08.2006 smo dobili malo, a glasno, princesko leo :)

08.03.2008 nasha princeska prichakuje konkurenco :P
od 17.03.2008 nashi lei dela druzhbo david :)

- - - - - - - - - - - - -

kam.si :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vozichki
3.8.2008 14:52:58   
dory
Sori ampak mene je začela bolet glava,da sem razvozlala tole. Če nimaš šumnikov, ali jih ne znaš uporabljat, potem jih pač ne uporabljaj...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vozichki
3.8.2008 15:22:06   
Anonimen
Ni za kaj glede povezav.

Kar se tiče pisanja: a veš, jaz govorim eno hudo, težko narečje s samosvojo sklanjatvijo, spreganjem, besedami,... in mi je muka govoriti vsaj približek pogovorno knjižno slovenščino. Ampak ker bi rada, da me ljudje na forumu in vsakdanjem življenju razumejo, da vedo, kaj hočem povedat, se trudim. Gre se za spoštovanje do sogovornikov in povedanega. Za razumljivo vsebino in formo povedanega. In tebe težko, težko razumem. Več truda rabim vložiti v branje tvojega sporočila, kot ga v razumevanje moje dveletne hčerke, ko mi hoče kaj dopovedat.
Sploh pa v Sloveniji z izredno pisanim izrazoslovjem, narečji, slengi,... na forumih in v javnem življenju smo na kupu ljudje z zelo različnih koncev in se mi zdi normalno, da se skušamo izražati tako, da se bomo vsi medsebojno razumeli. Ne da rabiš čas za prevajanje. Ker potem bi lahko začeli pisat vsak v svojem narečju  ali po svojih navadah, bi vladal kaos.


(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vozichki
3.8.2008 15:29:41   
Anonimen
Kriza! Ma ne vem kako lahko tako pišeš ej! user posted image  user posted image  user posted image

A svojega otroka boš tudi tako učila? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vozichki
3.8.2008 15:50:15   
chebeltza
torej boste trdile, da vam tudi branje angleschine (nemschine in kakega 2gega tujega jezika) povzrocha neznanske tezhave, kjer je vse polno ph.jev namesto f.jev, sh.jev namesto š.jev itd.?

tianna: nashi (se pravi moji inu tvoji) otroci, bodo ne glede na to, kaj in kako jih bomo uchili mi, takoalitako razvili svoj sleng in pa svoj nachin pisanja-spljoh pri uporabi vsemrezhja, in jih po vsej verjetnosti tudi vesoljci ne bodo razumeli, kaj shele mi :) jezik je pach zhiva stvar, ki se razvija, pa che nam je to usech ali ne.


_____________________________

09.08.2006 smo dobili malo, a glasno, princesko leo :)

08.03.2008 nasha princeska prichakuje konkurenco :P
od 17.03.2008 nashi lei dela druzhbo david :)

- - - - - - - - - - - - -

kam.si :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: vozichki
3.8.2008 15:51:44   
benika
Joj čebelica, lepo te prosim, vzemi tipko h iz tipkovnice dol, pa bo branje tvojih postov za vse nas veliko lažje. Sej razumem, da si navajena takšnega pisanja, ampak tudi Ankica ti je lepo obrazložila, da se je včasih v smislu dobre komunikacije in spoštovanja sogovornika potrebno tudi malce potrudit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vozichki
3.8.2008 16:13:05   
zvesta
chebelica... verjamem, da si mogoče navajena takšnega pisanja...

AMPAK

trdiš, da ne pišeš drugače, ker ti je to pretežko, da moraš potem preveč misliti zraven....

in praviš, da do nas nisi nespoštljiva...

no, po moje pa si... Ker namesto, da bi si sama vzela minutko več časa pri pisanju in šla preko svojih navad, mučiš tukaj nebroj uporabnic, ki bi rade prebrale tvoje skrpucalo..

pa nisem nestrpna... le brala ne bom več tvojih prispevkov... in sčasoma te bo bralo vse manj ljudi in na svoja vprašanja ne boš dobivala odgovorov...

zato le malo truda, če te kje spodnese, bomo pa z veseljem spregledale... le malo se potrudi...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vozichki
3.8.2008 16:17:40   
Rubin.
torej boste trdile, da vam tudi branje angleschine (nemschine in kakega 2gega tujega jezika) povzrocha neznanske tezhave, kjer je vse polno ph.jev namesto f.jev, sh.jev namesto š.jev itd.?


Jao,  s čem ti to tvojo latovščino primerjaš user posted image .

(odgovor članu chebeltza)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: vozichki
3.8.2008 16:35:34   
Anonimen
Ti čebelca, morda bi bilo pametno, da bi si prebrala navodila o pisanju in izražanju na forumu al pa celo netiquette. user posted image

(odgovor članu chebeltza)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: vozichki
3.8.2008 17:04:00   
Anonimen
torej boste trdile, da vam tudi branje angleschine (nemschine in kakega 2gega tujega jezika) povzrocha neznanske tezhave, kjer je vse polno ph.jev namesto f.jev, sh.jev namesto š.jev itd.?


user posted image Ma to se delaš al res ne štekaš user posted image

Tisto je njihova slovnica, naša ni taka. To je neka spakedranščina. Isto k da bi v nemčiji š,č...uporabljala al pa kje kjer ga nimajo.

Mislm kake primerjaveuser posted image

Neumnost res nima meja....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: vozichki
3.8.2008 17:20:42   
Anonimen
Ankica, kaj ti si Mađarka ali kaj, da je tako hudo narečje?user posted image

Aja, čebelca. Tehnologija se razvija s svetlobno hitrostjo, ti pa si zgleda obtičala v "tistih" časih. Ne bi stopila koraka naprej?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




KAPLJICE AD3
s1o2

mene pa zanima ali ste devale kapljice AD3 vašim malčkam ??? hvala

da (59%)

ne (41%)


Število vseh glasov: 296

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!