|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koker španjel
7.8.2008 14:20:04   
ursa30
saj kolki niso edini problem pri psih. miljon bolezni je, ki lahko pridejo na dan kasneje.

imela sem koker španjela z rodovnikom, nikoli ni bil pri veterinarju, vse je bilo ok. pri sedmih letih pa je zbolel za epilepsijo user posted image  bolezen je tako hitro napredovala, da smo ga morali dati uspavati user posted image user posted image


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koker španjel
7.8.2008 14:20:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: CHICA 83

Ja maš prav, boljše je če nekoga vzameš ssabo k to obvlada, men je to naredila kolegica, k se bolj spozna.


A to tista k ti je prodala psa?user posted image

Šit ejuser posted image , ma sej to sploh ni več smešnouser posted image

(odgovor članu CHICA 83)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koker španjel
7.8.2008 14:21:28   
mala81
Vsekakor grem naslednji teden pogledat te lepotce in seveda, če se odločim za nakup bo tudi opravljen pregled pri veterinarju. Če grem na ogled, pomeni, da grem k njim domov in če bo karkoli narobe, vem kje jih bom poiskala.

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koker španjel
7.8.2008 14:22:13   
nejcko
Jaz sem imela 2 koker španjela. Eden je bil nerodovniški (rodovniških staršev), drugi rodovniški.

Res je, da je bil prvi precej bolan in je tudi pri 4 letih in pol zelo zbolel in umrl. Pa je imel rodovniške starše, edino leglo je bilo, torej ne neki štanc ... težko bi rekla, da je njegovo zdr. stanje bilo posledica nerodovniškosti, zanikati pa tudi ne morem.
Tudi prijateljica je imela nerodovniško španjelko. Kasneje je izvedela, da izhaja iz "štanc" vzreje, kar pomeni, vsako leto njmanj eno leglouser posted image  Imela je težave s kolki, ledvicami ... je pa kljub temu dočakala kar lepo starost. tudi sicer poznam kar nekaj nerodovniških kokrov, pa je čisto odvisno - eni so čisto ok in zdravi, drugi imajo kakšne probleme.

Naš drugi je bil rodovniški, predvsem zato, ker take barvne kombinacije, kot sem si jo želela, nisem dobila drugače. Z njim smo pridobili tudi vzrejno dovoljenje, imeli nekja legel ... bil je res lep in zdrav kuža, ki pa nam ga je žal pri 8 letih zbil tovornjakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Odločitev je tvoja - vedeti pa moraš, da je pes živo bitje in lahko se zgodi marsikaj, nič ni predvidljivo. so pa kokri pred leti bili zelo priljubljeni, zato so se psi tudi nekako izrodili. Kako je zdaj, ne vem, ampak se mi zdi, da jih ni več tako veliko, kot jih je bilo včasih.

Bi ti pa svetovala, da vzameš samičko - kokri so namreč lovski psi, izredno živahni, potrebujejo ogromno gibanja, ful imajo energije. Jaz sem imela dva hieraktivna samca. Noro. Samičke so vseeno malo bolj umirjene, zato ti, sploh če imaš otroke ali jih planiraš imeti, svetujem raje samico.

Kokri tudi puščajo dlako, ful, ogromno ... celo leto. tudi na to računja, sploh če živite v stanovanju.

Ti pa zavidam majhno koker kepico - zame namreč ni lepših mladičkov od njih ... in  njihove očkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koker španjel
7.8.2008 14:25:59   
mala81
nejcko tja kamor grem pogledat lepotičke so narazpolago še samo samičke. Živimo v hiši in imamo ogromeno dvorišče. Planiramo tudi otročke, zato pa smo se nekako odločili za to pasmo, saj so zelo umirjeni. V bistvu pa je pes samo odraz lastnika. Takšnega kot si ga nardiš takšnega imaš.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:01:32   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: mala81
V bistvu pa je pes samo odraz lastnika. Takšnega kot si ga nardiš takšnega imaš.


Nočem težit, ampak ni ravno čisto tako. Se kar precej ločijo pasme po karakterjih.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mala81)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:08:45   
Anonimen
Glej, ce kupujes KOKER SPANJELA rodovnik JE pogoj. Tako kot je omenila Mišni - moja beaglica nima rodovnika, ga pa imata starsa. Zakaj nimata vzrejnega pregleda? Kdo bi vedel. Sem pa sele letos, po treh letih, od edine priznane in prave vzrediteljice beaglov v Sloveniji zvedela, zakaj ga ocka od moje Lune nima - ker je previsok in ker je ona zahtevala vzrejno prepoved. Kaj je "narobe" z mamo, nimam pojma.

Ti nastejem vse bolezni in poskodbe v teh letih (saj ne recem, da jih z rodovnikom ne bi bilo, pa vseeno): dvakrat vnet mehur (kasneje izvedela, da je to imela tudi njena mama), vnetij uses ne stejemo vec (je najbrz nevarnost tudi pri KŠ, glede na to, da imajo visece uhlje), porezana tacka - sivanje, bradavica v gobcku - operacija, 2x angina, kuzni kaselj, gastritis (pri 6m!!), zastrupitev (v dveh dneh placali pri veterinarju 150€) itd. Raznih viroz z bruhanjem sploh ne stejem vec.

In se njene hibe - je previsoka. Beagli so po standardu lahko visoki do 40 cm, moja jih ima 42.5 cm (morda ockovi geni?). Rep morajo nositi pokonci, moja ga nosi rahlo usloceno. Beagli naj ne bi bili strahopetci in naj ne bi kazali znakov agresije. Moja kaze oboje - je bojec pes, da je groza (od zastrupitve dalje) in na case je tudi agresivna (do domacih ne, do tujcev; seveda spet od zastrupitve dalje).

Skratka, v teh letih smo pri veterinarju pustili ze za dva psa z rodovnikom, sigurno. S tem da rednih cepljenj sploh ne stejem. Pa razglistevanje veckrat letno, ne le pred cepljenjem za steklino. Pa tekocina za ciscenje uses, pa sprej oz. zobna pasta za zobe (pa se ji vseeno nabira zobni kamen - to se pa spet cisti pod narkozo in seveda veliko stane). PA hrana, ki za tri tedne (cca) stane 20€. PA poleg tega se vsi priboljski - pol kg piskotov (pri nas zal zdrzijo samo 1-2 tedna) 2€, palcke isto ....

Potem je bila se sterilizirana in obiskovali sva malo solo in tecaj agilityja. Zdaj tekmujeva v agilityju - letna clanarina v KDju + startnina na tekmah.

Je res tako grozen zacetni strosek s psom? Ali bi raje po obrokih ga odplacevala celo zivljenje in ob vsakem bruhanju zganjala paniko, kaj ce bo spet kaj narobe? Kaj ce bo spet tik pred tem, da pogine? Hvala lepa, jaz se v tak nakup psa ne spuscam nikoli vec. Ali bo z rodovnikom in to PREVERJENE VZREJE, z dobrim poreklom in brez zdravstvenih in karakternih hib pri starsih, ali pa psa ne bom imela oz. bom raje osrecila kakega kuzka iz zavetisca.

Aja, seveda, pa se kosara oz. blazina za psa, boks za prevezanje psa v avtu (ki je vsestransko uporaben), povodci, ovratnice itd.

Pa se nekaj - tudi moja je veliko lepsa in bolj po standardu kot marsikateri beagle z rodovnikom, ki jih srecujemo zadnje leto ali dve. In zakaj? Ker ljudje podpirajo(mo) napacno vzrejo! Ne vem kako je pri kokrih, ampak pri beaglih so vzrejna dovoljenja senkana po grozni logiki - psica z zelo ocitnimi hibami je dobila oceno odlicno. Krasno, ne?

Se enkrat premisli. Tudi mi smo sli na ogled, ko so imeli mladicki en mesec. Pri 10. tednih (pred dopolnjenim 9 tednom pes po zakonu ne sme iz legla!) smo jo dobili. Pa smo se dvakrat peljali cez pol Slovenije (iz LJ v MS). "Vzrediteljica" se mi je v prve pol leta javila na mail. Na kasnejse maile in smse ne odgovarja, pa sem jo prvi dve leti se obvescala o Luni, zdaj se mi pa prav za malo zdi.

(odgovor članu mala81)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:08:59   
triša
Mi imamo kokeršpanjela, samičko, staro 13 let.
ko kupiš moraš računat s tem da je to lovski pes.
Da je miren daleč od tega stine jo v goz kadar lemore, podi vse kure,race, mačke in še kaj po vasi. Kadar koli gremo na sprehod moramo ful pazioti da nam ne uide.
Narejeno ima pasjo šolo pa nič ne pomaga.
S tem da poznam ene par lasnikov te pasme in imajo vsi te težave.
Zavedaj se da je to lovski pes in da rabi ogromno aktivnega gibanja ne samo po dvorišču.
Kakšnih zdravstvenih težav nikoli ni bilo pa tudi nama rodovnika.

Če želiš mirnega hišnega psa ta pasma sigurno ni primerna potem si raje kupi kakšnege psa druge pasme.

(odgovor članu mala81)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:09:29   
mala81
Mišni sigurno je odvisno tudi kakšne pasme je pes, ampak kar nekaj njegovega karakterja je odvisna  kako in kakšen način se lastniki ukvarjajo z njim.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:10:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mala81
V bistvu pa je pes samo odraz lastnika. Takšnega kot si ga nardiš takšnega imaš.


Tole je pa nekaj boljsega ja, kar sem na tejle temi prebrala.

To je tako, kot imata moja dva stara starsa ziher cistokrvnega nemsko-kraskega ovcarja. S tem, da je ze mama mesana med bohvecim in kraskim ovcarjem. Ampak tega mladicka smo dobili zastonj, seveda je sel iz legla prezgodaj.

(odgovor članu mala81)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:11:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mala81

Mišni sigurno je odvisno tudi kakšne pasme je pes, ampak kar nekaj njegovega karakterja je odvisna  kako in kakšen način se lastniki ukvarjajo z njim.


Ja, do neke mere. Kaj mislis, da je meni fino, ko pes znori, ko mimo tece otrok? Ko se na balkonu tako zaganja v ograjo, da vcasih mislim, da bo kar skocila cez. Mislis, da sem jo tega ucila? NE, nisem je ... In jo vedno tudi kregam, pa ne pomaga. Od zastrupitve dalje se boji kricecih otrok. Ker so jo izzivali na balkonu. Kje ali pa kdo jo je zastrupil, pa ne vem.

(odgovor članu mala81)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:15:02   
Anonimen
Triša, moja je tudi lovec, pa nam kar uspeva s spusceno se sprehajat. Seveda ne ob cestah in izogibam se nasadom koruze - je lih prav blesava, da bi se zgubila tam notri, mene bi pa itak pobralo od strahu, da se ji ne bo kaj naredilo. Jo pa lahko pohvalim, da je bila ze dvakrat spuscena tudi v gozdu (kot mladicek je bila itak ... ) in ni usla. Jo pa v gozdu spustim samo v druzbi se ene beaglice, ker se potem drzita skupaj. Ko pa se zacne vrtet v krogu in ful vohat, jo pa hitro ulovim. Ker ko kaj zavoha, je konec - tuli, joka, laja, vlece ... Sem ji dala jaffa piskot pred gobec (je ful pozresna in na jaffa piskote je sploh nora .. pa jih jasno ne dobi) - pa ga sploh ni porajtala. Takrat sva jo komaj zadrzala (na povodcu!) da ni usla. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koker španjel
7.8.2008 15:35:35   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Natty5284

Zakaj pa nimajo rodovnika? Mislim če ga starši imajo.


Ne vem od kod ti ta informacija...od staršev mojega kužka ima rodovnik samo oče...kolikor pa je meni znano, ga bi naj imela oba starša da ga lahko dobi tudi mladič...in ja, rodovnik je zame samo en papir...nepomemben (ker psa ne bom razstavljala,ker je to zame mučenje živali)...za katerega bom pri pasmi beli višavski terier plačala 1200 eur...za informacijo....kot pravim, moje je brez rodovnika ima pa prav tako vse, ali pa še več kot ima en z rodovnikom...



Pa Natty rodovnik je še najmanj za razstave - veš kolko slovenskih višavcev z rodovnikom se dejansko razstavlja, mogoče 10, vsi ostali pa ne, veš koliko je to v procentih vseh rodovniških višavcev v Sloveniji - 1 ali 2%, ti pa vstrajno trdiš, da je rodovnik za razstave. In vzrejnega dovoljenja ne dobijo psi z res samo hudimi napakami, kot je naprimer manjkajočih več kot 6 zob, težave skožo, agresivno ali izredno plašno vedenje, izredno "zanič" dlaka - to so praktično edine napake, tudi zelo povprečni višavski terier je dobil vzrejno dovoljenje, vsaj za 1 leglo, po katerem so se potem pregledali mladiči ali so vsi vredu in zdravi.

Pa prosim kot vzrediteljici višavskih terier-jev mi ne boš govorila, da so psi po 1200 evrov, tolko sem dala jaz v Nemčiji za mojega samca vrhunske vzreje, s samimi večkratnimi šampioni v rodovniku, iz ene najboljših psarn v Evropi. Rodovniški višavci se pri nas prodajajo po 800-1000, pa še to smo za 30% dražji od vseh drugih psarn. Zakaj, zato ker pri mojih pač ni sledu o kakršnihkoli težavah, boleznih, alergijah, agresijah, in podobnih stvareh, ki se med laiki širijo o višavcih. Razlog za to, da se pa te stvari širijo je pa ravno ogromna populacija takšnih nerodovniških, ki pa te bolezni imajo, na žalost.

Sicer pa, jaz sem enkrat zračunala koliko te stane oskrba psa  v njegovem življenju, samo redna cepljena, prehrana in njegova osnovna oprema - in je prišla ven cifra okrog 4000 EUR, za višavskega terierja. Ampak to pomeni za psa, s katerim nikoli ni popolnoma nič narobe (k sreči imam jaz 4 takšne doma) - če pa je s psom kaj narobe, pa pustiš ta znesek pri veterinarju v dobrih 2-letih ali še celo manj. Pa nikomur ne želim tega, da ne bo pomote, tudi vsem mešančkom (imenujte jih kakor hočete) želim da so zdravi in da jih imate radi. Nikomur ne privoščim, da ima s psom takšne stroške in ja bolezen se lahko zgodi tudi kakšnemu rodovniškemu, ampak verjetnost dragi moji pa je veliko veliko manjša, vsaj pri odgovornih vzrediteljih.

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koker španjel
7.8.2008 22:24:55   
CMRLA 84
Hej!

Lepo, da si se odločila za to pasmo psov, ker so res ubogljivi in zelo prijazni. Sama imam psičko, ki baje bolj uboga lastnika od psov. Po novem je postala mamica, tako da imamo še teden dni starega psička. Sem zelo vesela, ker bomo od sedaj naprej imeli dva user posted image ! Res, da bo več stroškov, ampak ljubezen do psov nam pomeni največ...
Upam, da ga boš tudi ti kmalu našlauser posted image

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Koker španjel
8.8.2008 0:13:53   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mala81

V bistvu pa je pes samo odraz lastnika. Takšnega kot si ga nardiš takšnega imaš.


No, ja, deloma imaš prav ... pri našs smo očitno vsi mal hiperaktivciuser posted image  

Drugače pa sem kar dosti knjig prebrala o tej pasmi in v večini je koker označen kot živahen pes.
Kaj to pomeni, boš pa presodila sama.

(odgovor članu mala81)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koker španjel
8.8.2008 13:15:53   
mala zirafa
Mi smo lani tudi prek bolhe kupli pekinezerja v Brežicah.Punca je imela več različnih psov mladičkov in so bili lepo čuvani na deželi.Sam nimam več njenega meila.

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koker španjel
8.8.2008 13:35:36   
Arwenko
Aha, no zdaj tukaj vidim, da ste sigurno kupili mešanca, ker v Sloveniji obstaja samo 1 vzreditelj pekinezerjev in to je gospa Zmaga - psarna Sikiang.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?