|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: cigarete
16.8.2008 11:20:08   
Anonimen
Hehe, anonimna, tega pa lahko kadiš kolko hočeš... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: cigarete
16.8.2008 14:41:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Tresejo se, ker imajo fizično potrebo po cigaretu, to se dogaja dosti ljudem, ki že celo življenje kadijo in ni nekaj, o čemer bi se debatiralo. Pač se dogaja. ko se odvajaš od droge. Abstinenčna kriza pač. Tudi meni se zdi grozno, da nekatere noečnice kadijo, ampak iz tega vidika razumem, da tiste, ki so tako odvisne, ne morejo kar tako odrezat. Čisto drugo pa je, ko kadiš, ker se ti pač "lušta". Stres, ki ga doćiviš, ko ne dobiš čika, ko se ti lušta, ni nič v primerjavi s tem, kar s tem čikom delaš otroku. In ni to stvar nosečnice, ampak stvar malega nebogljenega bitja, ki mu s tem škoduje.



Sama sem skoraj 15 let pokadila najmanj škatlo na dan, pa sem odložila cigarete, ko sem zanosila.
Ja zgleda, da smo res različni. Ene se tresejo, ene pa ne. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: cigarete
18.8.2008 0:13:19   
lea88
Jst sm vesela da ne kadim in nikoli nism. Moti pa me če kdo kadi ob meni.

Sigurno tudi nosečnice ki ne kadimo aktivno, kdaj pa kdaj pasivno. Tko da ni nosečnice ki v nosečnosti ni kadila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: cigarete
18.8.2008 0:16:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: lea88

Sigurno tudi nosečnice ki ne kadimo aktivno, kdaj pa kdaj pasivno. Tko da ni nosečnice ki v nosečnosti ni kadila.


Dobro napisano. In nekje je tudi res.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lea88)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: cigarete
18.8.2008 0:18:27   
Anonimen
Ah,tako napadate nosečnice,ki kadijo.
Kaj pa ostale,ki jeste nevarne E-je v prehrani,ki povzorčajo raka in podobne stvari.
Pa ne mi rečt,da to ni isto,ker je!!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: cigarete
18.8.2008 1:53:16   
Mijavček
Jah no, strupi so povsod okol nas. Saj zato je pa tok bolj pomembno, da se vsaj poskusimo izognit takim, katerim se lahko. In ne mi rečt... cigaretam se lahko odrečemo. Vse je stvar volje. Ene težje , ene lažje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: cigarete
18.8.2008 21:24:58   
acitak
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ah,tako napadate nosečnice,ki kadijo.
Kaj pa ostale,ki jeste nevarne E-je v prehrani,ki povzorčajo raka in podobne stvari.
Pa ne mi rečt,da to ni isto,ker je!!!!




bravo...user posted image

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: cigarete
18.8.2008 22:22:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček

Jah no, strupi so povsod okol nas. Saj zato je pa tok bolj pomembno, da se vsaj poskusimo izognit takim, katerim se lahko. In ne mi rečt... cigaretam se lahko odrečemo. Vse je stvar volje. Ene težje , ene lažje.


Točno tako!! Vsem strupom se ne moremo izogniti, treba pa se je trudit, da se izognemo čim večim v čim večji meri. Potem lahko pa še vsak dan tri pire spiješ, da ne rečem še kaj hujšega, saj itak so strupi vse okoloi nas ali kaj??  Nekje je pač treba postavit mejo. In vsak strup manj JE POMEMBEN in vsak strup več ima še dodatne negativne učinke, poleg vseh tistih E-jev, ki se jim v današnjem času res težko izognemo.

(odgovor članu Mijavček)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: cigarete
22.8.2008 7:15:29   
nežka
Kajenje škoduje in ne vem kaj bi rade slišale drugače, ko same veste, da je tako. Vam je vseeno? Prav, vaša odločitev.
Tudi sama sem bila zelo strastna kadilka, a sem nehala. Se da, le močno voljo moraš imeti in vedeti zakaj. Ko boš držala dojenčka v naročju, boš vedela, da se je splačalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: cigarete
22.8.2008 8:12:23   
Edinka
Zgolj moje osebno mnenje.
Pri vsaki razvadi je bolje, da se je odvadimo počasi kot da kar naenkrat odrežemo. Ja, tudi nerojeni otrok je žrtev teh razvad, zato je tudi zanj šok, če mama kar naekrat opusti razvado. Počasi in z veliko volje se daleč pride. Poznam primer, ko je sam G rekel bodoči mamici, naj raje počasi opusti kajenje. Mislim, da par dimov na vsake kvatre ne more škoditi. Se strinjam z Leo88 - tudi nekadilci so pasivni kadilci, ki se dimu žal ne morejo izogniti.
Naj vsaka naredi po svoji vesti! LP

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: cigarete
22.8.2008 8:51:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Edinka

Zgolj moje osebno mnenje.
Pri vsaki razvadi je bolje, da se je odvadimo počasi kot da kar naenkrat odrežemo.



to je sam potuha, tud zdravniki ga serjejo tu, k so preveč nekako popustljivi. ko ti bo zdravnik rekel, dej stran čik al pa boš čez pet let dala stran noge, brez skrbi da bo vsaka nehala kadit brez najmanjšega problem, brez krize, tresenja itd. isto je pa v nosečnosti. in preveč mamo v zavesti to, da velik žensk kadi, pa majo zdrave otroke, sej hvalabogu je tko, sam očitno bi moglo bit drugače, da bi folk kej razmišljaluser posted image
jst sem kadila pred prvo nosečnostjo, res z užitkom, ma na kraj pameti mi ni padlo da bi nehala, sploh si nisem mogla predstavljati, da bi lahko in isto sem sama sebe flancala s podobnimi tezami, kak je za otroka boljše tu pa tam kak čik, kot pa stresuser posted image že ko sem sumila da sem noseča, se mi je čik nekak upru, ko pa je blo potrjeno, nisem več prižgala. brez krize, brez tresenja, brez enga samga dneva, k bi mi čik falil. in sem bla sama nad sabo presenečena, samo je vse v glavi in kaj so ti prioritete. pa mi je takrat ostalo nekaj čikov in sem študirala, ačem jih stran vržt al kaj, pa sem si jih hranila, če bi pa slučajno kdaj bla kaka krizauser posted image seveda je ni blo in te čike je brat skadil čez par mesecev, ko je prišel na obisk.
in če jaz sebe zastrupljam, ja moja stvar, samo če pa nekoga, k se ne more upirat, je pa svinjarija rečt moja stvar, kaj pa koga brigauser posted image in če si predstavljate nekoga, k ne kadi in da naredi en dim, k se mu zavrti in mu rata slabo in ga posiljuje kašelj, pol si verjetno znate predstavljat, da tud ono drobčkeno bitjece ne poskakuje od navdušenja ob vsaki dozi nikotinauser posted image in tud če bi kadilcu stisnil dozo nikotina direktno v kri, se pomoje nebi najbolj prijetno počutil.
ampak ja seveda, to so vaši otroci in ve ste njihove nadsuper mamice, k najbolj veste kaj je dobro zanjeuser posted image zdej pa hiter čik pržgat, k sem vas razpizdilauser posted image

(odgovor članu Edinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: cigarete
22.8.2008 9:57:51   
Lorencia


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ah,tako napadate nosečnice,ki kadijo.
Kaj pa ostale,ki jeste nevarne E-je v prehrani,ki povzorčajo raka in podobne stvari.
Pa ne mi rečt,da to ni isto,ker je!!!!



To hrano po večini jedo tudi kadilke a ne.
Jaz ne želim zdaj v boj proti kadilkam, ampak vseeno nekatere dajete nesmiselne primerjave.
Nekaj je, ko ti greš jest v dobri želji, da ješ zdravo in so konzervansi dodani...drugo pa je, ko zavestno prižgeš čik in veš, da deluje na plod ( dokler si noseča in kadiš NE MOREŠ vedeti, ali bo otrok nosil posledice, kar pomeni - da se spuščaš na račun cigaret v takšen riziko ). Komaj , ko rodiš otroka - če je vse ok, lahko govoriš da nič ni škodilo.




(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: cigarete
26.8.2008 16:17:01   
Lorencia
še en test, ki ga lahko opravite :

FAGERSTRÖMOV TEST  
1.
Kdaj po tem, ko vstanete, pokadite prvo cigareto?
• v roku 5 minut 3
• 6 do 30 minut 2
• 31 do 60 minut 1
• po eni uri 0  

2.
Vam je težko zdržati brez cigarete v prostorih (na primer v cerkvi, knjižnici, kino dvorani itd.), kjer ne sme kaditi?
• da 1
• ne 0  

3. Kateri cigareti si ne bi želeli odreči?
• prvi zjutraj 1
• kateri od ostalih 0  

4.
Koliko cigaret povprečno pokadite na dan?
• do 10 0
• 11 do 20 1
• 21 do 30 2
• 31 in več 3  

5. Kadite zjutraj več kot preostali del dneva?
• Da 1
• ne 0  

6.
Se vam pripeti, da kadite, ko ste bolni in morate čez dan ostati v postelji?
• Da 1
• ne 0  

Seštevek točk


0 do 2 točki: Imate srečo. Sploh niste ali pa ste v zelo majhni meri odvisni od nikotina. Prenehati vam bo zelo lahko in imeli boste komaj kaj abstinenčne krize.  

3 do 4 točke:
Od nikotina ste odvisni v majhni meri. Če boste prenehali, boste občutili rahlo abstinenčno krizo, ki pa se jo da nadzirati s produkti z nikotinskimi nadomestki.  

5 do 10 točk: Ste v srednji ali visoki meri odvisni od nikotina. Ob prenehanju boste najverjetneje občutili telesno ali psihično abstinenčno krizo, ki pa se jo da nadzirati s produkti z nikotinskimi nadomestki. Po nekaj dneh bodo ti simptomi izginili

< Sporočilo je popravil Lorencia -- 26.8.2008 16:18:25 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: cigarete
31.8.2008 15:49:30   
frulica
TUDI JAZ KADIM,PA NE TOLIKO KOT PREJ.NEKAK NE MOREM BREZ CIGARETA,KER ČE NE SKSDIM SEM ŠE BOLJ ŽIVČNA.UPAM,DA BOM TO ČIM PREJ OPUSTILA,KER SI TEGA NE BI NIKOLI OPROSTILA,ČE SE OTROK ZARADI TEGA NE BI VREDU RAZVIL..................................................user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: cigarete
31.8.2008 19:15:23   
Paštetka
tiste, ki se slepite in tolažite glede kajenja v nosečnosti, da so povsod okrog nas strupi, E-ji... 

Jah, moški s kratkimi bodo pa rekli, da velikost ni važna, ampak tehnika. user posted image user posted image user posted image  Japajade.

Meni je vseeno, če katera nosečnica kadi ali ne. Ne nosi mojega otroka, kar pa je zelo važno. Nosečnica s čikom v roki, pa je meni osebno grda.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: cigarete
31.8.2008 19:45:34   
Anonimen
Če bi imele bitjece, ki raste v vas, resnično rade, ne bi skadile niti pol cigarete in iskale neke kvazi izgovore. Kajenje v nosečnosti škoduje otroku, to je splošno znano. Saj, če ne prej, vas bo streznilo takrat, ko/če bo z otročkom kaj narobe. Amapk takrat bo žal prepozno. Me pa zanima, a mu boste, ko se bo otrok rodil, tudi dajale, da bo neposredno vdihaval cigaretni dim? Le zakaj ne? Saj zdaj delate ravno to oz. še slabše...

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: cigarete
31.8.2008 20:00:28   
maja24
Vsaka nej pred svojim pragom pomede.
Pa brezveze brat,k se zmer najdejo ene,ki kritizirajo 100 na uro,kot da so same kej bolše pa ne mislim samo kar se tiče kajenja ampak so tut druge stvari.
1000krat obdelana tema pa čist vsakič je eno in isto na koncu,BREZVEZE

< Sporočilo je popravil maja24 -- 31.8.2008 20:01:41 >


_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: cigarete
31.8.2008 20:09:29   
Anonimen
jaz sem kadila in bila strastna kadilka. ko sva se z mojim odločila zauser posted image  sem nehala. torej nisem kadila 7mesecev pred nosečnostjo in še danes ne kadim. od takrat je minilo že 2leti in7mes. pač jaz sem se odločila da v user posted image ne bom kadila in nisem. nikoga pa ne obsojam če kadi. čist vaša stvar.

(odgovor članu maja24)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: cigarete
1.9.2008 14:28:23   
Toja22
Da še jst svoj piskrček pristavimuser posted image

Tudi jaz sem pred nosečnostjo nenormalno kadila....vedno sem mogla imet zaloge cigaretov doma, da ja slučajno nebi ostala kak večer brez. Vedno sem pravla da ko bom noseča bom nehala kadit, prej ne kr pač rada kadim. In res sem zanosla...po dobrem mesecu dni sem čist prenehala...Nobeden mi ni vrjel da bom res..vsi so misli da samo bučnice luščim....In mi je uspelo...To sem naredla za svoje drobno bitjece ki raste v meni...Nisem si dopustila da bom dajala razvijajočemu se bitjecu strupene stvari katere nas ljudi ubijajo. Niti nisem mogla biti tako sebična da bi zaradi svojega užitka "prisilila" nebogljeno bitje v to. Zato jst ne vrjamem besedam NE MOREM NEHAT, ker LAHKO!!!!Jst sm živ primer tega... Res pa je da moraš met v glavi razčiščeno kaj želiš....šele ko imaš in ko se zavedaš kako je krivično kaditi v nosečnosti te ne bo več premamilo, kajti začel boš razmišljat z glavo..dokler pa tega ni boš dajal še pa vedno svojim užitkom prednost!!

In sedaj ko pogledam mojo punčko malo, sem vesela da sem se tako odločla!!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: cigarete
1.9.2008 20:01:21   
Dali*
punce, te debate lahko vedno gredo v nedogled.

vsaka, ki počne nekaj "narobe", se tolaži pač z neko drugo stvarjo. Kao sem videla med posti...kaj pa tiste, ki jedo E-je, pa vdihujejo umazan zrak, pa pijejo...

s tem zgornjim se ne strinjam, ker vsem negativnim vplivom okolja smo izpostavljeni vsi, ravno tako ne moremo vplivati na prehrano, ki jo kupujemo. tudi solata z vrta ni več isto, ker je v zraku porkerija...bla bla bla se veste kaj hočem povedati.

Vsaka se tolaži po svoje, namesto, da bi stremela k bolj zdravemu načinu življenja vsaj med nosečnostjo. Določenim stvarem, kot so cigareti, alkohol, droge, tatarski biftek...se lahko izognemo, ne pa da to pojemo, pokadimo, spijemo in si potem nič ne očitamo.

Svet nikakor ni pravičen...

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: cigarete
1.9.2008 20:11:59   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: maja24

Vsaka nej pred svojim pragom pomede.
Pa brezveze brat,k se zmer najdejo ene,ki kritizirajo 100 na uro,kot da so same kej bolše pa ne mislim samo kar se tiče kajenja ampak so tut druge stvari.
1000krat obdelana tema pa čist vsakič je eno in isto na koncu,BREZVEZE

Takole bom rekla. Zgražanje, kakor tudi obsojanje se mi v primeru nosečih kadilk zdi povsem na mestu, saj zelo neposredno škodujejo svojemu otroku. Zanimivo, kako zelo so te razjezili komentarji uporabnic, ki zgolj opozarjajo na nevarnost kajenja v nosečnosti, namesto, da bi te pravzaprav razjezilo, da morajo vsa ta nebogljena bitjeca trpeti (nekateri celo doživljenske) posledice, ker njihove egoistične, neodgovorne matere na prvo mesto postavljajo sebe in svoj lasten užitek, namesto otrokovega zdravja.
Sicer pa... ve kar dajte še naprej kadit, skadte še kakšen joint in zalijte z žgano pijačo, pa še malo heroina si vbrizgajte, samo, da se boste imele fajn. Res da ti otroci niso moji, vendar mi vseeno ne visi dol za njih. Se mi prav smilijo revčki.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: cigarete
1.9.2008 20:13:31   
Anonimen
In kakšne posledice puščajo cigarete otrokom?

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: cigarete
1.9.2008 20:21:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

In kakšne posledice puščajo cigarete otrokom?


eh, otrok se rodi čist umirjen pa skuliran, pol se mu pa to celo življenje pozna...tko da najboljš kr iz porodne mize hitr še na enga...


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: cigarete
1.9.2008 20:23:06   
Anonimen
In kakšne posledice puščajo cigarete otrokom?


Nobenih, ce tako verjames.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: cigarete
1.9.2008 20:32:07   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

In kakšne posledice puščajo cigarete otrokom?

user posted image user posted image Reci prosim, da se hecaš. Da v današnjem času informiranosti tega ne veš? Sicer sem pa na prejšnji strani kopirala nekaj strokovnih člankov, evo samo zate še one more time:

Kajenje najbolj ogroža ženske med nosečnostjo, ko je spremenjeno hormonsko ravnovesje. Kajenje med nosečnostjo resno ogroža zdravje otroka. Ugotovili so, da za 40 % poveča možnost izven maternične nosečnosti in za sedem krat nevarnost za nenadno smrt dojenčka v zibelki. Nikotin, ki potuje skozi placento in doseže plod, lahko povzroči hude deformacije na plodu in celo splav. Kajenje ima vpliv tudi na zanositev in kadilke imajo za 30 % manjšo možnost, da bodo zanosile kot nekadilke.

Matere - kadilke rodijo manjše in lažje otroke kot nekadilke. Kajenje prav tako močno poveča nevarnost predporodne umrljivosti. Otroci mater, ki so med nosečnostjo kadile, so do starosti 7 let še vedno nekoliko slabše razviti od svojih vrstnikov.

Nosečnice, ki med nosečnostjo kadijo, pogosteje rojevajo otroke s t.i. zajčjo ustnico, pravi raziskava izvedena na Norveškem. Že predhodne raziskave so pokazale, da kajenje povečuje tveganje rojstva otroka z zajčjo ustnico in razcepljenim nebom. Novi rezultati temeljijo na analizi podatkov 1336 otrok, od katerih je 575 otrok imelo razcepljeno ustnico.

Škodljivo je zlasti kajenje med nosečnostjo, saj povzroči zmanjšan prenos kisika in krvi v posteljici, zaradi česar plod prejme manj hranljivih snovi.Pri materah kadilkah je večje tveganje za prezgodnji porod, zaplete pri porodu in pogosteje rodijo novorojenčke z nižjo porodno težo, ki so bolj dovzetni za različne zaplete in infekcije po rojstvu. Tudi vdihavanje tobačnega dima iz okolja lahko povzroči, da je novorojenček nekoliko lažji kot bi bil sicer, prav tako pa pasivno kajenje vpliva na poslabšanje že obstoječih zapletov. Otroci mater kadilk so tudi po rojstvu izpostavljeni različnim tveganjem. Kajenje matere v nosečnosti in tobačni dim iz okolja povzročita kar tretjino do polovico sindromov nenadne smrti novorojenčka, tudi v kasnejših letih imajo otroci mater kadilk pogosteje težave pri branju in računanju, lahko so nekoliko manjši od otrok mater nekadilk in večja je verjetnost za razvoj motenj pozornosti in ohranjanja koncentracije.



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?