|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:17:08   
Anonimen
Kaj a majo moderatorji frej vikend, da je ta tema še kr tle? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:24:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Kaj a majo moderatorji frej vikend, da je ta tema še kr tle? user posted image


Jah, saj se nismo nič fajtali pa žalili vsevprek pa nimajo kaj brisat...user posted image user posted image user posted image

A si spet v nočni???

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:33:26   
Anonimen
Moderatorji bodo rabili ne smao metlo, ampak celo smetarsko vozilo user posted image .

Ne, ne, ****, meni te je ful fajn brat. Čutim, da se največ o sebi in svetu naučim od drugače mislečih/živečih/razmišljujočih ljudi.

Sicer pa, kar se mene tiče, za mene stvari stojijo tako: ne maram besede neverujoči, ker mislim, da vsak verjame v nekaj, ker je veliko stvari na tem svetu neoprijemljivih, ne samo Bog (če predpostavim, da obstaja user posted image ).
Sama ne čutim v sebi Boga ali da smo v njegovem kraljestvu ali da je on ustvaril Zemljo in vesolje, ipd. Nikoli nisem čutila višje sile, tudi v najtežjih trenutkih ne. Čutim pa v sebi, da je teorija o evoluciji tisto pravo, da je svet nastal iz enega velikega kupa energije, da gore, potresi ipd. nastajajo zaradi tektonskih plošč... Seveda ta trenutek nimam vseh odgovorov na razpolago (bodo pa, čez 100, 1000 let, znanost rabi čas), kot tudi ti verjetno ne, pa vendar, čutim in vem, da je to to. Tako da sama zase rečem, da verjamem, samo ne v Boga, ampak v vesolje, evolucijo, veliki pok. Dokazati, da imam prav ne morem (zaenkrat), ampak enako velja tudi zate, a ne user posted image ? In se mi zdi tudi brezveze dokazovat, če je nekomu nekaj takega tako pomembno, da je bistvo njegovega življenja. Potem je to on. In je potrebno to sprejeti. Ker brez tega bi bil nekdo drug.
Mi je pa fajn o tem debatirat, da spoznam še drugačne poglede na svet, ne samo svojega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:40:03   
Anonimen
Če ti je dal vedeti da ni. Kako ti je pa lahko dal vedeti da ga ni , če ga ni


Beri, beri user posted image .

Dal mi je vedeti, da ni pekelnskega ognja po smrti. Da je zivljenje, tukaj in zdaj. Da bo najbolj vesel, ce ga zivim v vsej njegovi celovitosti in razkosju.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:41:32   
Anonimen
Oboje, bi rekla, v kolikor človek sledi svojemu srcu in/ali razumu in to čuti, živi ter se istočasno zaveda, da drugim ljudem razum/srce pravi drugače in je sposoben to sprejemati.


Lepo.

Koliko jih ima pogum tako ziveti?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:46:37   
Anonimen
Ma kako lahko verjameš v vse to , da je cel sistem in zemlja in človek in vseee okoli nas živo in ne živo nastalo samo od sebe


Tako kot ti lahko v pekelnski ogenj po smrti....in celo s tako natancnostjo njegove moci user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:49:13   
Anonimen
Samo je taka spuki, ker po tej teoriji dejansko nimamo svobodne volje.


Mogoce je celo bolj jasna.

Ker tale od boga je pravljica...v katere ne verjamem.

Ker pravi, tako kot verjame ****, da bog vse ve, da vse zmore....na drugi strani pa nam govori o svobodni volji. Saj je ze Misek citirala, da ne ponavljam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:53:25   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ****


Bog mi je dal vedeti da je. In pa zdrava pamet mi pravi, da je.
 

To ne paše skupaj. Ali ti da Bog vedeti, ali pa zdrava pamet. Se mi zdi velika razlika med Bogom in zdravo pametjo. Res.

To je bil intermezzouser posted image

TOrej Tori...sprašujem sem, kdo se meni v tej situaciji bolj smili.... In najbrž kar on, ta tip, ki je brez službe, se pusti vzdrževati in očitno lahko "ulovi" samo mlade, naivne deklice, kot si ti. Torej, mala, nesamozavestna, egoistična rit je on.....

Si se kdaj vprašala, kdo ga bi vzdrževal(ko bi on naokoli "pecal"), če bi bila vidva skupaj?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:56:53   
Gina
Malo bom šla iz glavne teme ven, pa saj je vseeno najbrž...

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Ma kako lahko verjameš v vse to , da je cel sistem in zemlja in človek in vseee okoli nas živo in ne živo nastalo samo od sebe en ušiv splav pa ne more ratat sam od sebe???


Ok, če mora biti Bog, da nastane svet, potem mora tudi Bog nekako nastati, a ne? Kako je pa on/ona nastal/a? Iz zraka? In kako je nastal zrak? Resno sprašujem.

Sicer pa ima moj dragi eno teorijo o nastanku vesolja, ki pojasni nastanek brez Boga, pa veliko energije je vmes user posted image . Samo je taka spuki, ker po tej teoriji dejansko nimamo svobodne volje.


Enkrat sem brala teorijo tvojega dragega, ko si o tem pisala in me čudi kako lahko nekdo, s komer se nikdar v življenju nisem pogovarjala o tem, pa s komer gledava sicer vsak iz svojega stališča (versko:ateističnega), vendarle zaključujeva s popolnoma enako tezo, in me je skoraj kap sunla....
hotela sem te pri tem vprašat...kar se začetka tiče....jaz vendarle ne najdem rešitve iz nobene strani, ne glede na krožni tok dogajanja, v katerega totalno verjamem, s črnimi luknjami in ostalim vred, namreč zanima me:
Od kod je prišla energija, da je lahko prišlo do velikega poka? Če je hotelo priti do velikega poka, ni drugefizikalne razlage, kot da je moralo biti neskončno veliko energije (beri elektronov ali drugih nabitih delcev, ki se jim po domače reče energija) na enem majhnem mestu (npr. na področju rimske ceste ali česarkoli že želiš). Od kod se je vzela energija, da je lahko spremenila svoje "agregatno stanje", da je postala materija (= zgoščena energija, kar smo mi in vse kar nas obdaja)??? Energija in materija je vse eno in isto.Od kod je prvič prišla? Tega ne pojasni nobena teorija o velikem poku, četudi pojasni kroženje. V bistvu ni nobene teorije sploh, ki bi pojasnjevala karkoli o začetku. Nobene. Karkoli že je zgolj pravljica, v katero verjamevsak od nas. Jaz po vseh fizikalnih raziskovanjih vsega skup, ne verjamem več v fizikalno razlago začetka. Je popolnoma nemogoče,d a bi katerakoli evolucija lahko naredila tak čudež. Še najbolj čudežno mi je,kako nobena teorija ne pojasni misli. Kako je nastala misel. Še kako deluje ne vemo.POjma nimamo kje je in kaj jo sproži ali kemična reakcija sproži misel ali misel sproži kemično reakcijo. IN vendar smo mi ena sama misel v glavnem. Če bi tudi verjela, d aje materija kot taka nastala z velikim pokom zgolj iz nič (kar ni možno, je morela obstajat prej energija, da je prišlodo reakcije), ne morem verjet, da bi lahko razmišljanje, zavest prišla v vsako celico našega telesa kar tako slučajno, ker se je tako zgodilo tekom let kao. Pa četudi bi že to verjela, ne bi mogla verjet, da čisto vsak nanometer našegatelesa ima svojo voljo čist po naključju, ker se je tako napletlo.Vsaka celica ve, kam se mora postavit, da zgradi telo.Halo?! Od kod to ve,kako se razvije v pravo? Kako lahko npr. vsaka obrambna celica ve, kaj mora počet? Kot mravljice v mravljišču? Od kod? ma ne me hecat, miliarde miliar let ni dovolj, za tako strašansko kompliciran stroj, ki šemisli povrh vsega, da bi lahko nastali zgolj zaradi tega, ker bi se slučajno zgostila energija, ki je spet prišla slučajno od bog ve kod......in bi iz tega nastala misel...
Skratka, od kod je prišla energija, iz katere je nastal veliki pok?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 22:58:25   
Anonimen
Karkoli že je zgolj pravljica


Da user posted image .


(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:08:27   
Anonimen
A dej, Mič, no... ZS maš. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:10:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: ****


Bog mi je dal vedeti da je. In pa zdrava pamet mi pravi, da je.
 

To ne paše skupaj. Ali ti da Bog vedeti, ali pa zdrava pamet. Se mi zdi velika razlika med Bogom in zdravo pametjo. Res.

To je bil intermezzouser posted image

TOrej Tori...sprašujem sem, kdo se meni v tej situaciji bolj smili.... In najbrž kar on, ta tip, ki je brez službe, se pusti vzdrževati in očitno lahko "ulovi" samo mlade, naivne deklice, kot si ti. Torej, mala, nesamozavestna, egoistična rit je on.....

Si se kdaj vprašala, kdo ga bi vzdrževal(ko bi on naokoli "pecal"), če bi bila vidva skupaj?


Če verjameš v Boga verjameš tudi da ti je Bog dal zdravo pamet se pravi je drugo posledica prvega in je popolnoma logično.


Drugače pa meni se pa najbolj smili kar avtorica te teme...niti žena še manj pa tisti zajedalec ki je tak "cuker"...

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:15:29   
Anonimen
Jaz se res ne upam več smetiti tukaj...mi je že prav nerodno.user posted image user posted image

Gina:

Enkrat sem poslušala enega tipa, bom poskusila najti link... Ma tako dober je vse skupaj razložil...

Iščem...

Našla: samo se boš morala full namatrat,ker ima katastrofalen naglas, ampak vseeno vzami si teh 8 minut in ga poskušaj razumet...

klikni tukaj

Drugače pa odgovore na vsa vprašanja ,ki jih postavljaš ne znam podati nisem noben znanstvenik, da bi lahko kako tezo ven privlekla. Jaz bi odgovorila : Bog ve.
Ampak vem, da tebe ta odgovor ne bi zadovoljiv, zato pustimo se presenetiti po smrti nam bo vsee jasno. Jaz verjamem da mi bo...

Edini odgovor ki ga pa vem (preko Islama) je, da je vse živo in ne živo Bogu na vprašanje ali želi svobodno voljo odgovorilo NE. Edino človek si je izbral svobodno voljo. Zato sonce ne gre kar po svoje, zato se zemlja vrti točno tako kot se, zato imajo živali nagon, zato tudi vsaka celica opravi svoje delo, kot praviš...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:32:40   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ****


Če verjameš v Boga verjameš tudi da ti je Bog dal zdravo pamet se pravi je drugo posledica prvega in je popolnoma logično.




Ne bi se ravno strinjala, ker marsikdo verjame v Boga in celo verjame, da je pri zdravi pameti....pa je daleč od tega... Kaj šele razni ljudje, ki so malce "počasni" in verjame prav tako v Boga...ne bi rekla, da je Bog do njih našel pot, kar se zdrave pameti tiče. Pa to ni mišljeno slabšalno...takšna so enostavno dejstva.... Ni ravno logično, vsaj zame, ki stvari dojeman realno in potrebujem dokaze.

Pa pustimo to....logično, da vsak izhaja iz svojega prepričanja in ni ga Boga, ki bi takim našel skupno pot v razmišljanju. Še en dokaz, da Boga ni. Vsaj zame.

Te pa tudi jaz rada berem....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:44:50   
ZmajTolovaj
Brezveze, ker
a) je otvoritveni post čista provokacija ene bloje,
b) ste zaplavale v zame totalno prezakomplicirane filozofske debate.

Tko da, tanika, se ti pridružujem v obžalovanju, da je splaval po vodi obetaven žajfič.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:47:34   
only_me
adijo pamet..... 

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:51:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: ****


Če verjameš v Boga verjameš tudi da ti je Bog dal zdravo pamet se pravi je drugo posledica prvega in je popolnoma logično.




Ne bi se ravno strinjala, ker marsikdo verjame v Boga in celo verjame, da je pri zdravi pameti....pa je daleč od tega... Kaj šele razni ljudje, ki so malce "počasni" in verjame prav tako v Boga...ne bi rekla, da je Bog do njih našel pot, kar se zdrave pameti tiče. Pa to ni mišljeno slabšalno...takšna so enostavno dejstva.... Ni ravno logično, vsaj zame, ki stvari dojeman realno in potrebujem dokaze.

Pa pustimo to....logično, da vsak izhaja iz svojega prepričanja in ni ga Boga, ki bi takim našel skupno pot v razmišljanju. Še en dokaz, da Boga ni. Vsaj zame.

Te pa tudi jaz rada berem....user posted image


Hm? user posted image  Jaz sem govorila o sebi. Ne o drugih.

Ko si pa glih omenila "počasne ljudi" kako človek gleda na njih sploh ne vem od česa je odvisno. Toda mi imao v družini fanta ( možev brat), ki je počasen (down sindrom) . Kar se tiče naše družine ( naše - moževe) vsi menimo da je ta fant nam Božji dar.
Vem teško razumet... in ne znam razložit.

Kar se pa tiče prepričanja in skupne poti v povezavi z Bogom. Bog ti je dal svobodno voljo ti verjameš vanj ali pa ne, tvoja stvar. Seveda on ve da ti ne verjameš...

Skratka mene prav nič ne moti,če ti ne verjameš. Tvoja osebna izbira.

V življenju pa je tako: za svoja dejanja sami odgovarjamo in popolnoma isto je tudi po smrti... no to je spet nekaj v kar jaz verjamem.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
16.8.2008 23:57:59   
Anonimen
Da ne bomo več smetile , če je kateri še do debate se preselimo sem:

klikni tukaj

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Kako se meni smili ena ženska...
17.8.2008 0:21:41   
Gina
prestavila odgovor


< Sporočilo je popravil Gina -- 17.8.2008 0:23:03 >

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 194
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?