|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
17.8.2008 23:29:37   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

.
Sicer pa prav lušten šopek rožic se je zbral na tej temi.



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Da ne bomo smetile...
17.8.2008 23:41:51   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****

V Koranu je to zapisano. Na Zemlji nismo sami z nami živijo še bitja,ki so nam nevidna. Imenujemo jih DŽINI -duhovi ali pa še kakšen naziv. Odtipkaj v google Džini pa mal preberi...
Drugače pa z njihovo pomočjo ljudje med drugim izvajajo črno magijo...

Tako, da s tem se ni za igrat in nič nisi zmešana, to res obstaja.


O, vem vem, da se imenujejo Džini.
Sem preštudirala Slavinskega po dolgem in počez in delno tudi Crowleya in marsikaj smo poskusili in uspeli. Tudi dušo z drevesa prenesli na drugo drevo.

Enkrat si napisala, da se najbolj bojiš, da ti bo kdo odpeljal otroke, ko hodiš naokoli. Se mi zdi, da na tisti temi o otroških vajetih.
Pa sem te vprašala, če se to dogaja. Ker kadarkoli smo kje v muslimanskih deželah, mi dobesedno pulijo sina in ga ujčkajo, včasih tudi za par metrov stran odnesejo. Se je že zgodilo, da ga je kak natakar odnesel en krog po restavraciji, jaz pa oči na pecljih. Saj so bili vsi zelo prijazni ampak meni je šel srh po telesu.

Tisto o zakrivanju pa mi dolguješ že par mesecev. Še iz tiste teme o čišči. user posted image


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Da ne bomo smetile...
17.8.2008 23:48:10   
Anonimen
Marogica:

Pa dobro a se pogovarjamo o ženski v Islamu ali o ženski kar eni tam recimo v arabskem svetu??

Pa ali veste kakšne pravice ima ženska v islamu? Saj sem dala link pa si preberite.

Tudi v Sloveniji potrebujete varne hiše in so ženske matretirane tako in drugače, Teh zgodb je iz celega sveta ogronmno. Slovenija ni nobena izjema...

Ampak to nima veze z Islamom.

Jaz sem muslimanka in v naši družini živimo Islam in počutim se kot kraljica.

Naj bolj me prizadane ko me hoče nekdo ki o mojem življenju kot muslimanki nima pojma učiti kako sem boga in kako sem podrejena in matretirana...

Najmanj kar bi bilo če bi bilo to res ne bi tapkala po internetu in ne bi verjetno svobodno potovala in si svobodno izbirala kaj si želim in kako. Verjetno bi morala tudi delat in služit denar... pa kaj jaz vem kaj še.

Ponavljam:

Islam mi je dal pravice o katerih sem prej samo sanjala.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Da ne bomo smetile...
17.8.2008 23:58:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Enkrat si napisala, da se najbolj bojiš, da ti bo kdo odpeljal otroke, ko hodiš naokoli. Se mi zdi, da na tisti temi o otroških vajetih.
Pa sem te vprašala, če se to dogaja. Ker kadarkoli smo kje v muslimanskih deželah, mi dobesedno pulijo sina in ga ujčkajo, včasih tudi za par metrov stran odnesejo. Se je že zgodilo, da ga je kak natakar odnesel en krog po restavraciji, jaz pa oči na pecljih. Saj so bili vsi zelo prijazni ampak meni je šel srh po telesu.

Tisto o zakrivanju pa mi dolguješ že par mesecev. Še iz tiste teme o čišči. user posted image



Aha o.k. Ali otroke kradejo ali ne nimam pojma. Še nikoli nisem slišala, da bi kakega otroka ukradli - govorim o tvojem primeru, ko si tam kot turist.
Toda redno pa na oglasnih panojih vidim slikice egipčanskih otrok in pa pogrešan in telefon.
Predvidevam, da se niso kar sami izgubili, ali pač?

Jaz pa se bojim za otroke... nočem da se izgubijo ali da so ukradeni. Zato je res da imam tamalo kar na "povodcu".

Na tvojem mestu ne bi dovolila , da se tujci dotikajo tvojega otroka. V Egiptu je ogromno virusov in bakterij, ki jih slovensko telo ne pozna...

uff, imam fobije a ne? Ampak kar 8 miljonov ljudi v Egiptu ima naprimer Hepatitis C...

Morda sem preveč zaščitniška ampak taka sem...Jaz ne dovolim da se tuji ljudje dotikajo mojih otrok. sem kar huda ko gremo v center in ko stegujejo roke proti tamali.


O zakrivanju kaj te zanima? Ker tam na tisti temi sem 3 ure pisala odgovor torej verjetno ni bilo samo o zakrivanju ampak vem, da se mi je vse sesulo... in potem mene vse mine. Ne grem še enkrat pisat .

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 0:09:04   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Pa dobro a se pogovarjamo o ženski v Islamu ali o ženski kar eni tam recimo v arabskem svetu??

Pa ali veste kakšne pravice ima ženska v islamu? Saj sem dala link pa si preberite.

Najmanj kar bi bilo če bi bilo to res ne bi tapkala po internetu in ne bi verjetno svobodno potovala in si svobodno izbirala kaj si želim in kako. Verjetno bi morala tudi delat in služit denar... pa kaj jaz vem kaj še.




Ne vem sicer, kakšna je razlika med žensko v Islamu in "kar ena tam recimo v arabskem svetu"user posted image , ki je prav tako živi po pravilih Koranauser posted image user posted image

Ne vem, kakšne pravice ima ženska v Islamu, vem samo to, kar sem v knjigi prebrala. In to sem tudi zapisala. Nikogar nisem nameravala poučiti o stvari, ki je ne poznam, temveč sem zapisala(po spominu, ki me upam, drži vsaj 2 dni), kar se pač dogaja v imenu Alaha. In to je to....

In razlika med tvojo pripovedjo in to v knjigi je kot dan in nočuser posted image Lahko rečem, da si je katera kaj izmislila? Ne...pa vendar, so stvari napisane, mi jih beremo...in si ustvarjamo svoje menje. In moje mnenje je vsekakor, da ženska ni kraljica. Ne more biti.

Mogoče ti živiš v oblakih, mogoče si vse to želiš, mogoče je vse skupaj res....konec koncev je to meni čisto vseeno....Vendar takšne razlike v imenu istega boga?????? Ma daj no....nekaj tu ne štima... ALi pa je KOran tako nerazločno napisan, da si ga vsak po svoje razlagauser posted image (cinizem z moje strani..)

In kot sem zapisala, je nabjrž v večjih mestih drugače....vsaj upam. In ne ti meni o svobodnem potovanju. Svobodo si lahko vedno po svoje razlagamo. Imaš vse 3 otroke pri sebi, sedaj, ko si v SLO? Ne, najbrž ne....zato pa se lahko svobodno sprehajaš po svetu....ker mož ve, da boš prišla nazaj, ker drugače otroci...pa-pa... Najbrž tudi je tvoj zakon intakten, torej boš prišla nazaj, zato tega metanja peska v oči ne vidiš....Če pa ti to jemlješ kot svobodo, tudi prav, ti noben ne brani. Vendar vsake oči imajo svojega malarja. In midve se ne pogovarjava o isti barvi.

Preveč je bilo knjig(le nekaj sem jih prebrala), ki so jih pisale ženske od "tam"...preveč je organizacij, ki skrbijo za (samo iz arabskega sveta) trpinčene ženske in njihove otroke ali "izgubljene otroke", da bi lahko govorili o tem, da so ženske tam kraljice. Vem, to se dogaja tudi pri nas, tudi pri nas je dosti takšnih organizacij...vendar se ne spomnim, da bi lahko govorila o tem, da smo kraljice(v nobenem pomenu, tudi prenesenem ne). 

Ne jemlji tega osebno, gre za izražanje mojega osebnega mnenja. Kakor ga izražaš tudi ti. Svobodno, kot si rekla.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 0:28:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ne vem sicer, kakšna je razlika med žensko v Islamu in "kar ena tam recimo v arabskem svetu"user posted image , ki je prav tako živi po pravilih Koranauser posted image user posted image

Kakšna pa so pravila Korana? Katero pravilo Korana je za žensko slabo?
 
Da ti bo malo lažje najti odgovore: klikni tukaj



Ne vem, kakšne pravice ima ženska v Islamu, vem samo to, kar sem v knjigi prebrala. In to sem tudi zapisala. Nikogar nisem nameravala poučiti o stvari, ki je ne poznam, temveč sem zapisala(po spominu, ki me upam, drži vsaj 2 dni), kar se pač dogaja v imenu Alaha. In to je to....

Se pravi ti verjameš, da je to kar si prebrala v imenu Allaha, čeprav ne poznaš Allahovih besed?


In razlika med tvojo pripovedjo in to v knjigi je kot dan in nočuser posted image Lahko rečem, da si je katera kaj izmislila?

Ne rabiš verjeti mojim besedam, lahko vidiš mojo pojavo. Predvsem pa preberi allahovo besedo v zvezi z žensko in potem preceni kaj je v njegovem imenu in kaj ne. user posted image

Ne...pa vendar, so stvari napisane, mi jih beremo...in si ustvarjamo svoje menje. In moje mnenje je vsekakor, da ženska ni kraljica. Ne more biti.

Beri, beri. Če pa to ni dovolj prido pa vidi...user posted image

Mogoče ti živiš v oblakih, mogoče si vse to želiš, mogoče je vse skupaj res....konec koncev je to meni čisto vseeno....Vendar takšne razlike v imenu istega boga?????? Ma daj no....nekaj tu ne štima... ALi pa je KOran tako nerazločno napisan, da si ga vsak po svoje razlagauser posted image (cinizem z moje strani..)

Ne, Koran je popolnoma jasen.Če ga kak kmet ne razume tam iz Jordanije ima še vedno imame,ki ga znajo razložit.
Ne štima pa to , da je ta zgodba samo ena od mnogih o trpinčenih ženskah.
 
Drugače pa že samo to, da je kot si zapisala bilo ubitih 5 dojenčic. To so delali v arabskem svetu pred Islamom, Indiji še danes. Islam je to odpravil. Punčka je enakovredna fantku in še več Bog je rekel tisti ki vzgoji tri deklice v enakih pogojih kot bi jih nudil fantu ima zagotovljena nebesa.
Ne eno deklico, tri!!
 
Iz reall lifa pa še to fantu je v Islamu veliko težje.Mislim jaz imam eno hčerko in dva fanta. Hčerko bova veliko lažje gor spravila in bo zaživela kot fanta...
Tako da tudi tega ne razumem,ko si zapisala da deklice niso nič vredne... z deklicam je vendar lažje kot z fantom.

In kot sem zapisala, je nabjrž v večjih mestih drugače....vsaj upam. In ne ti meni o svobodnem potovanju. Svobodo si lahko vedno po svoje razlagamo. Imaš vse 3 otroke pri sebi, sedaj, ko si v SLO? Ne, najbrž ne....zato pa se lahko svobodno sprehajaš po svetu....ker mož ve, da boš prišla nazaj, ker drugače otroci...pa-pa... Najbrž tudi je tvoj zakon intakten, torej boš prišla nazaj, zato tega metanja peska v oči ne vidiš....Če pa ti to jemlješ kot svobodo, tudi prav, ti noben ne brani. Vendar vsake oči imajo svojega malarja. In midve se ne pogovarjava o isti barvi.

Da vse tri otroke imam tukaj. Fant ta velik je prišel kasneje, ker je bil šoloobvezen, mala je tukaj z mano od začetka.
 
Tako, da vse tvoje nadaljne hipoteze takoj propadejo...user posted image user posted image
 
Otrok ti mož niti tako ali drugače v Islamu nikoli ne more odvzeti. Tudi če se ločiva so otroci moji on pa jih je dolžam finančno podpirati in to 100% nič pol/pol.
Šele ko so otroci stari 12 let lahko zahteva da bi kateri prišel k njemu , vendar sodnik o tem vpraša otroka če si to želi. Če si otrok ne želi potem nima več kaj praskat.


Daj še kaj o meni mi povej česar ne vem...user posted image



Preveč je bilo knjig(le nekaj sem jih prebrala), ki so jih pisale ženske od "tam"...preveč je organizacij, ki skrbijo za (samo iz arabskega sveta) trpinčene ženske in njihove otroke ali "izgubljene otroke", da bi lahko govorili o tem, da so ženske tam kraljice. Vem, to se dogaja tudi pri nas, tudi pri nas je dosti takšnih organizacij...vendar se ne spomnim, da bi lahko govorila o tem, da smo kraljice(v nobenem pomenu, tudi prenesenem ne). 

Seveda niste. Moraš služiti denar in skrbeti za dom ter vzgajat otroke...Kdaj pa imaš čas samo zase? Moja skrb niso ne položnice ne od kje bo denar prišel. Moja skrb je samo dom in pa delno otroci, kajti tudi oče mora vzgajati otroke.
 
Moj denar je samo moj denar in je za mojega moža nedotakljiv. Moški je še dodatno dolžan ženi dajati poleg denarja za gospodinstvo denar za njen prosti čas.
 
Govoriš o arabskem svetu in ga povezuješ z Islamom. A ti veš da arabski svet predstavlja samo 20% muslimanov celega sveta??
Že tukaj tvoja teorija arabsko = islam pade.

Ne jemlji tega osebno, gre za izražanje mojega osebnega mnenja. Kakor ga izražaš tudi ti. Svobodno, kot si rekla.

Jaz sem živela življenje kot ga živiš verjetno ti in sedaj živim popolnoma drugo življenje. Prej sem bila garačica vsa izmozgana, nikolo časa zase , velikokrat zaradi protrujenosti slabe volje...
Sedaj pa imam časa na pretek, sem spočita in preskrbljena in delam samo to kar sem si vedno želela.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 11:24:56   
madela
Zanimiva tema,ki ji ni ne konca ne kraja...
Sama nisem vernik,bi prej rekla da sem ateist. Sama imam preveč vprašanj,na katere ne bom nikoli dobila pravega odgovora. Pa ne bom zdaj o kvantni fiziki,pa ne vem o čem vse ste še pisale.
Kot otrok sem pri verouku spraševala čist preproste stvari...preprostih odgovorov pa ni.
Recimo Adam in Eva sta imela dva sinova,od njiju je eden ubit....potem pa se v svetem pismu nadaljuje na točki,ko je že cel narod?? Od kje??
In ja kača je rekla,da naj eva poje jabolko. Kače ne GOVORIJO! Dobila sem sicer odgovor o hudobnem duhu user posted image ,pol pa spet...zakaj se to zdaj več ne dogaja?? Nikjer ni napisano,da bi kakšna žival govorila,kaj moramo naredit.
To je samo nekaj preprostih vprašanj.
Če pa pogledam iz vidika življenja,pa nimam občutka,da bi bilo kaj nad nami. Preveč je krutosti,umirajo nedolžni,vojne,in še bi lahko naštevala.
Ah,pa še to. Bog bi naj ustavril človeka po svoji podobi? Torej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 11:27:48   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Kakšna pa so pravila Korana? Katero pravilo Korana je za žensko slabo?
 
Da ti bo malo lažje najti odgovore: klikni tukaj 

 
Ne gre se za to, kar je zapisano, gre se za to kar je v praksi. Teorija in praksa ( v kateri koli veri) pa nista eno in isto.

Se pravi ti verjameš, da je to kar si prebrala v imenu Allaha, čeprav ne poznaš Allahovih besed?

 
Mogoce vec verjame v osebna realna dozivetja, kot v knjigo staro nekoliko stoletij. Ja ponvadi res pise vse lepo in prav.... pa ne samo v svetih ali "svetih" knjigah.

Ne rabiš verjeti mojim besedam, lahko vidiš mojo pojavo. Predvsem pa preberi allahovo besedo v zvezi z žensko in potem preceni kaj je v njegovem imenu in kaj ne. user posted image

 
To je nekako tako, kot ce bi me kristijan prepriceval, da svete vojne, pobijanja itn ni bilo v imenu Boga. Tocno v imenu Boga, ker je to praksa tistega kar je tako lepo, ko se zgolj bere.

Beri, beri. Če pa to ni dovolj prido pa vidi...user posted image

 
Bile pa videle, pa pricajo. In nobena od njih nic ne zna, vse lazejo, vse bla bla.. samo to kar ti vidis in ves, samo to je resnica. Vendar samo in izkljucno tvojega vidika. Njihov pogled je definitivno drugacen. Verjamem pa, da so tudi taksna pricevanja kot je tvoje in da tvoje ni edino. To pa se ne pomeni, da druge zenske, z drugacnimi izkusnjami nimajo prav ali lazejo.

Ne, Koran je popolnoma jasen.Če ga kak kmet ne razume tam iz Jordanije ima še vedno imame,ki ga znajo razložit.
 


Kako stoji Koran z umetno oploditvijo? S kontracepcijo? Koran to dejanjsko in ex katedra oznacuje, dopoveduje, ali je vse to zgolj interpretacija dolocenih besedil iz Korana?
 
Drugače pa že samo to, da je kot si zapisala bilo ubitih 5 dojenčic. To so delali v arabskem svetu pred Islamom, Indiji še danes. Islam je to odpravil.
 

 
Glede na pricanja in podatke razno raznih organizacij, temu ni tako.
 
Iz reall lifa pa še to fantu je v Islamu veliko težje.Mislim jaz imam eno hčerko in dva fanta. Hčerko bova veliko lažje gor spravila in bo zaživela kot fanta...
Tako da tudi tega ne razumem,ko si zapisala da deklice niso nič vredne... z deklicam je vendar lažje kot z fantom.


Ne gre se o tem kaj je lazje, temvec kaj je bolj zazeljeno.  
 
Otrok ti mož niti tako ali drugače v Islamu nikoli ne more odvzeti. Tudi če se ločiva so otroci moji on pa jih je dolžam finančno podpirati in to 100% nič pol/pol.

 
In ti bos imela vso pravico, da ih popokas in se preselis nazaj v Slovenijo. Koliko te pravice pa mislis, da bi lahko realno ostvarila? Koliko to kar si sedaj napisala realno drzi. Pa ne gledas samo sebe, gledaj tudi okoli sebe.
Tako kot povsod, tako tudi v arabskem svetu ( ali v islamskem svetu) obstojajo taksni in drugacni ljudje. Obrezovanje deklic se dogaja npr. v islamskem svetu. In tako kot nekdo verjame, da je to bozja volja in bozji zakon, da zenska ne sme uzivati v spolnem odnosu, ker bi potem postala promiskuitetna, pa ji je treba obrezati, tako obstojajo pripadniki islama, ki ne mislijo tako. In dejstvo, da ti ali nekdo drug, ne zivis v tem okolju kjer se to dogaja, to se ne pomeni, da v islamu tega ni. Islam je dalec vec in seze dalec vec kot tvoja izkusnja. Je prevec osebna, da bi po njej sodila ali sodili o celem islamu. Ovrzes kot lazi pricevanja zensk, ki po tebi niso povsem v skladu z islamom. Razsojati kaj je in kaj ni v skladu z doloceno vero, znotraj te vere, je hudo tvegano. Prav zaradi teorije in prakse. mar ne pravi koran imej otrok kolikor lahko? kaj to pomeni, da ih imas kolikor fizicno zmores, ali koliko ih lahko prehranis in prezivih. Prav okoli tega vprasnaj se v prenaseljenem Bangladesu bojujejo bitke, ker hocejo prebivalstvu prenaseljeni drzave dopovedati, da imej otrok koliko  lahko ne pomeni zgolj koliko jih fizicno lahko imas. Tukaj se pa tudi jasno vidi, da v Koranu ni vse zajeto, so stvari, ki so zgolj interpretacija dolocenega zapisa - enako kot v Bibliji.
BTW: So pa podrocja, kjer - imej otrok kolikor lahko- pomeni prav fizicno zmoznost za rojevanje - za razilko od situacije v Bangladesu.
 
Seveda niste. Moraš služiti denar in skrbeti za dom ter vzgajat otroke...Kdaj pa imaš čas samo zase? Moja skrb niso ne položnice ne od kje bo denar prišel. Moja skrb je samo dom in pa delno otroci, kajti tudi oče mora vzgajati otroke.
 
Moj denar je samo moj denar in je za mojega moža nedotakljiv. Moški je še dodatno dolžan ženi dajati poleg denarja za gospodinstvo denar za njen prosti čas.
 
 
Tukaj nekje se skriva odgovor za "nerazumevanje". Ti se pocutis kot kraljica, ker ti ni treba delati, ni skrbeti za finance. Kot si nekje ze zapisala, si bila preutrujena, preobremenjena usluzbenka, brez casa za sebe, posledicno tudi slaba zena in ljubimka.. nekaj takega...
Tebi pase, da ne delas. Niso pa vse zenske po tem kopitu. So zenske, ki jim pase razvijati svoj intelektualni potencijal v smeri, ki so za tebe bile preutrujejoce, preobremnjujoce itn... Taksne zenske so tudi v islamu in posledicno, tisto, kar je za tebe "kraljevsko" je za drugo "suzenjsko". Dejstvo pa je, da Islam odreja nacin zivljenja, brez moznosti za zensko, da si sama odredi zivljenje.
Realno, zenska v islamu mora pridobiti dovoljenje oceta, ce se zeli solati. Zenska v veliki vecini islamskih drzav ne more dobiti potnega lista dokler ji moz ali oce ali brat ali v koncni fazi in dolocenih primerih sin tega izrecno ne dovoli, s svojim podpisom - samo utrinek... (informacija iz prve roke).
Ze samo dejstvo, da si se odlocila priti v Slovenijo na porod in tisto, kar si v zvezi s tem zapisala je, da ce zenska v arabskem svetu ( ali tam kjer ti zivis) zeli normalno zdravstveno oskrbo (za nase pojme) jo ne more dobiti ali je pa rezervirana samo za tiste, ki si to lahko privoscijo. To pa meni osebno se zdalec ne govori o nikakrsnem "kraljevanju" "kraljic" zensk v islamu.
 
Govoriš o arabskem svetu in ga povezuješ z Islamom. A ti veš da arabski svet predstavlja samo 20% muslimanov celega sveta??
Že tukaj tvoja teorija arabsko = islam pade.

 
Nisem vedela, da ima arabski svet nek svoj posebni arabski Islam. Ce arabsko = islam ne drzi, kaj drzi? Koliko so druge vere v arabskem svetu prisotne ( priblizno v % ce se da), da arabsko ni = islam?

Jaz sem živela življenje kot ga živiš verjetno ti in sedaj živim popolnoma drugo življenje. Prej sem bila garačica vsa izmozgana, nikolo časa zase , velikokrat zaradi protrujenosti slabe volje...
Sedaj pa imam časa na pretek, sem spočita in preskrbljena in delam samo to kar sem si vedno želela.


Nasli bi kar lepo stevilo zensk s taksnimi sanjami povsod po svetu. Vecino te sanje ne omejuje vera, temvec globina denarnice in sposobnost prezivetja druzine z enim samim dohodkom. Pravzaprav vsaka vera se trudi zadrzati zensko znotraj doma. Katolicizem je tukaj ze precej zgubil svoj vpliv (ceprav se trudi na vse moci) in se od zenske pricakuje, da enakopravno prispeva, ce je enakopravna in je enaka moskemu ( Ocitno v arabskem ( islamskem) svetu je pa ta enakopravnost mocno okrnjena - po tvojih besedah - ne glede na racun katerega spola!?).
Prazaprav zenska, ki je tega poletja v turisticnem  kraju arabskega sveta, zunaj hotelskega kompleksa, zelela biti postrezena v gostilni je bila delezna kompletnega ignoriranja. Dokler se ni ( cez skoraj uro) prikazaj moski, ki se je vsedel zraven nje. Postregli so jo sele, ko je moski narocil za njo in sedel z njo. Dokler je bila sama - je ni bilo. Enakopravnost na delu.
 
Mogoce islam izpolnjuje tvoje sanje in stremenja o nacinu zivljenja. Vendar islam zagotovo ne izpolnjuje sanje in stremenja vseh zensk, ki v islamu zivijo. In tu je svobodna volja, ki je odvzeta. Svoboda, da zivis tako, kot sam zelis, pa magar prezaposlena, utujena, obremenjena in magari tudi kot slaba ljubimka.

< Sporočilo je popravil Misek -- 18.8.2008 11:41:02 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 12:34:04   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Samo nekaj pa je, tisto ko ste na začetku napisale Hinavščina - nekih kobajagi vernikov, to me pa pogreje. Takrat se pa ne morem zadržat...

Kobajagi verniki so v vseh verah. Kar nekaj ljudi sem vprašal katere veroizpovedi so in so odgovorili, da so muslimani. Ko pa sem jih prosil naj mi pokažejo kako se molijo mi niso znali pokazati. user posted image
Kar pa se tiče katoliške cerkve. Zelo presenečen a tudi močno razočaran sem bil ob spoznaju, da veliko ljudi hodi v cerkev, veruje pa nič, še več pa jih reče da so kristjani kar tako, iz nekega nagona pripadnosti. Kaj pa vem. user posted image

Lahko samo to rečem, dokler nisem verjel sem se držal svojega prepričanja in to trdno in ognjevito. Ja, tako se držim tudi sedaj user posted image , po spreobrnenju.


IZVIRNO SPOROČILO: ****
A Avtorica teme se ni pa nič javila pa obrazložila svojo "hinavščino"?? Hodi tam po Brezjih...po drugi strani pa, takole.  

"Naj prvi vrže kamen, kdor ni..."
In polno jih je tu na RR, ki držijo kamen v roki. pa ne mislim tebe ****. In ravno zaradi "kamna, ki ga držijo v roki" ne morejo razumeti.

Vera in mamljivost greha se ne izključujeta. Niti cerkve, ne Brezje, ne spoved, ne karkoli drugega ni za nedolžne.

"Ne potrebujejo zdravnika zdravi, ampak bolni. Nisem prišel klicat pravičnih, ampak grešnike."

Tako da sploh ne razumem od kje pravica obsojati drugega hinavščine? Ker smo po tem merilu vsi hinavci. Ne sicer ves čas, vednar vsak od nas ima slabosti. Svetniki niso bili obvarovani skušnjave.  Razlika je v tem, da je njim uspelo njihove slabosti premagati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:11:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: madela
Sama imam preveč vprašanj,na katere ne bom nikoli dobila pravega odgovora.

Nimaš pravih vprašanj. Vprašanja postavljaš od spodaj navzgor, namesto od zgoraj navzdol. Če gledaš s posamezne koreninice, vidiš samo debelo palico. Sanja se ti ne o pomenu te koreninice. Če gledaš z debla, pa vidiš močno drevo z vsemi koreninicami. In jasno ti postane zakaj so koreninice tako pomembne. Ne ena sama ampak kot celota.

IZVIRNO SPOROČILO: madela
...dva sinova,od njiju je eden ubit....potem pa se v svetem pismu nadaljuje na točki,ko je že cel narod?? Od kje??

V SP je zapisano kar je pomembno za vero, ne za zgodovino. Pa čeprav se znova in znova izkaže, da so znanstveniki odkrili stvari za katere že piše SP. Npr. Res izhaja današnji človek iz enega prednika, kateri izvira iz območja Afrike. Do tega so prišli z nanalizo DNK in celo rekonstruirali pot selitve Afrika- Azija in Evropa ter preko severa na Ameriko. In ob tem ugotovili, da je današnji človek izpodrinil (beri iztrebil) neandertalca - ne pa da je iz njega nastal, kot so nas učili v šoli. Toliko o nezmotljivosti znanosti.

Ampak znanstveniki pač rečejo, ja smo se zmotili in je vse OK. Če pa se kdo zmoti pri interpretaciji svetih spisov. Ooooo. To pa...


IZVIRNO SPOROČILO: madela
In ja kača je rekla...zakaj se to zdaj več ne dogaja?? Nikjer ni napisano,da bi kakšna žival govorila,...

Ja v Koranu lepo piše, sicer ne za žival ampak za rastlino. Da se je Mohamedu iz bilke oglasil đin, a da ga je Mohamed prepoznal. Tako da, ... je hudobni duh, ki se je oglašal preko kače, kot đin. Ne gre pa vedno za oglašanje kot govor. Tudi zdaj se to vsak dan dogaja tudi tebi, a ne na tako očiten način. Gre bolj za vzgibe in prišepetovanja misli, kod da je tvoj glas, tvoja misel. Danes to dosti bolj zaleže.

IZVIRNO SPOROČILO: madela
Preveč je krutosti,umirajo nedolžni,vojne,in še bi lahko naštevala.

Samo to ni posledica Boga, se ti ne zdi? To je posledica človekovih dejanj. Človek se lahko svobodno odloči in odloči se lahko tudi proti Njemu. To je poanta SVOBODNE VOLJE.

Rada pa bi imela Boga, ki ti bo na razpolago. Ki bo skočil na tvoj "ukaz"-željo. Ampak to potem ni Bog. To je duh iz Aladinove svetilke. Mislim, da si moraš prvo popraviti predstavo o Bogu. On ni tvoj služabnik ampak je tvoj Stvarnik.

IZVIRNO SPOROČILO: madela
Ah,pa še to. Bog bi naj ustavril človeka po svoji podobi? Torej...

z enako SVOBODNO VOLJO.

Saj če bi bilo govora o telesni podobi, bi imeli vsi enake oči, lase in enak nos user posted image , se ti ne zdi?




(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:13:58   
tanikaa
Na vsake toliko časa odprete eno ta isto sranje. In vedno eni ta isti prepričujete druge v svoj prav. Kak se vam da? user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:19:05   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Na vsake toliko časa odprete eno ta isto sranje. In vedno eni ta isti prepričujete druge v svoj prav. Kak se vam da? user posted image


Ampak čist res.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:20:17   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Na vsake toliko časa odprete eno ta isto sranje. In vedno eni ta isti prepričujete druge v svoj prav. Kak se vam da? user posted image


Ampak čist res.


A ne da? user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:21:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Na vsake toliko časa odprete eno ta isto sranje. In vedno eni ta isti prepričujete druge v svoj prav. Kak se vam da? user posted image


Ampak čist res.


A ne da? user posted image


Mhm.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:49:38   
alička
Misek, hvala ti za odgovor ****, se strinjam z vsem kar si napisala, vendar jaz ne bi znala tako dobro argumentirati.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:50:26   
Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Kakšna pa so pravila Korana? Katero pravilo Korana je za žensko slabo?
 
Da ti bo malo lažje najti odgovore: klikni tukaj 
 
 
Četudi bi vedela, ti najbrž vseh ne bi mogla tukaj napisati. Dejstvo je, da tega ne vem, vidim pa da se Muslimani držijo striktno pravil Korana. In ne vem, zakaj se potem žensko tako obravnava, kot sem zapisala. ALi si ga narobe razlagajo, ali pa....

Se pravi ti verjameš, da je to kar si prebrala v imenu Allaha, čeprav ne poznaš Allahovih besed?
 

 
Jaz verjamem v napisano besedo v knjigi.

Ne rabiš verjeti mojim besedam, lahko vidiš mojo pojavo. Predvsem pa preberi allahovo besedo v zvezi z žensko in potem preceni kaj je v njegovem imenu in kaj ne. user posted image
 

 
Ne mislim ocenjevati...samo zgražam se nad dejanji...v imenu kogarkoli že...

Ne, Koran je popolnoma jasen.Če ga kak kmet ne razume tam iz Jordanije ima še vedno imame,ki ga znajo razložit.
 


Verjamem. Le nikje nisem zasledila, da bi imam karkoli razlagal. In če so tako delali vsi v vasi(kot je bilo napisano), je bila očitno cela vas ali retardirana, ali pa je od nekod to pobrala

Drugače pa že samo to, da je kot si zapisala bilo ubitih 5 dojenčic. To so delali v arabskem svetu pred Islamom, Indiji še danes. Islam je to odpravil.
 

 
Kot sem napisala, je ženska malo starejša od mene in to se ni dogajalo pred 200 leti. Organizacij pa je dovolj, ki pričajo o tem, da je Islam mogče to uradno odpravil. Praksa kaže vse prej, kot to.

Iz reall lifa pa še to fantu je v Islamu veliko težje.Mislim jaz imam eno hčerko in dva fanta. Hčerko bova veliko lažje gor spravila in bo zaživela kot fanta...
Tako da tudi tega ne razumem,ko si zapisala da deklice niso nič vredne... z deklicam je vendar lažje kot z fantom.
 

To je napisala ta ženska, jaz sem samo povedala, kaj sem prebrala. 
 
Otrok ti mož niti tako ali drugače v Islamu nikoli ne more odvzeti. Tudi če se ločiva so otroci moji on pa jih je dolžam finančno podpirati in to 100% nič pol/pol.
 

 
Otroka dobi po islamskem pravu vedno oče, vsaj zakonsko in zelo redki so primeri, da temu ni tako.
 

Govoriš o arabskem svetu in ga povezuješ z Islamom. A ti veš da arabski svet predstavlja samo 20% muslimanov celega sveta??
Že tukaj tvoja teorija arabsko = islam pade.
 
 
Sem šla gledat, mi je stric Google povedal, v Egiptu živi ca. 90% sunitov, v JOrdaniji pa 93%. Torej? Najbrž govoriva o isti veri, ali ne?
 
 
Glej, ****, mogoče se počutiš napadeno, vendar temu ni tako. Rada berem tvoje poste, se naučim vedno kaj zanimivega, nekaj kar nam je tuje. Pri ženskih pravicah pa nisem mogla preko tega. Enostavo ti ne morem prikimati, pa čeprav bi zelo rada.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 13:54:39   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica 
Glej, ****, mogoče se počutiš napadeno, vendar temu ni tako. Rada berem tvoje poste, se naučim vedno kaj zanimivega, nekaj kar nam je tuje. Pri ženskih pravicah pa nisem mogla preko tega. Enostavo ti ne morem prikimati, pa čeprav bi zelo rada.




Očitno bom samo prikimaval user posted image . Enako! Tudi jaz te zelo rada berem, vendar se tudi jaz o ženskih pravicah ne morem strinjati s tabo. Ti popolnoma verjamem, da je pri tebi tako kot pišeš, vendar si ena redkih izjem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 14:12:26   
Rubin.
****, mene pa zanima, kako so tvoji starši sprejeli tvojo odločitev, da prestopiš v islam in se odseliš v Egipt. Meni bi namreč počilo srce, če bi se mala miss tako odločila.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 14:28:13   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
Kak se vam da? 

Ampak čist res.

A ne da?

Mhm.

Saj je čvek, ne? user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 14:29:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
****, mene pa zanima, kako so tvoji starši sprejeli tvojo odločitev, da prestopiš v islam in se odseliš v Egipt. Meni bi namreč počilo srce, če bi se mala miss tako odločila.

A zaradi islama ali zaradi selitve?

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 14:29:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
Kak se vam da? 

Ampak čist res.

A ne da?

Mhm.

Saj je čvek, ne? user posted image



Aha, je. Samo ... eh, meni se ne da. Ste nekateri preveč zagriženi v svoje mnenje.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 14:33:29   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
****, mene pa zanima, kako so tvoji starši sprejeli tvojo odločitev, da prestopiš v islam in se odseliš v Egipt. Meni bi namreč počilo srce, če bi se mala miss tako odločila.

A zaradi islama ali zaradi selitve?



Obojega.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 14:34:32   
Kerensa*
Zakaj pa bi bila žalostna, če bi bila tvoja hči druge vere?

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 14:36:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: alička
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica 
Pri ženskih pravicah pa nisem mogla preko tega.

Ti popolnoma verjamem, da je pri tebi tako kot pišeš, vendar si ena redkih izjem.

No, to pa je rezultat opranih možganov. Vsak dan vam jih perejo s poročili, časopisi, pogledi urednikov in to je rezultat.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 15:24:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

****, mene pa zanima, kako so tvoji starši sprejeli tvojo odločitev, da prestopiš v islam in se odseliš v Egipt. Meni bi namreč počilo srce, če bi se mala miss tako odločila.


Vse ostalo je preveč za komentirat in samo preletavma bom zvečer če bo čas komentirala.Tole pa je kratko vprašanje.

Moja mama je prišla k meni na obisk v Kairo. Ostala naj bi en mesec, ostala je za skoz.Ona je katolik. Vendar ji je naše življenje in naše navade bolj pri srcu. Tukaj v Sloveniji vsem razlaga, kako bi jih vse poslal mal tja da vidijo kaj je to biti vernik in kaj je to ko ljudje imajo neko spoštovanje do Boga...

Skratka sedaj je bila tukaj z mano v Sloveniji in se je ponovno odločila, da gre raje kot da ostane tukaj z nami v Egipt.

Stara je 65 let in je katolik, oblači se popolnoma isto kot tukaj ( ne nosi oblačil kot jaz) .Ljudje v Kairu kjer živimo jo imajo radi in so jo sprejeli odprtih rok, pa čeprav ni muslimanka...

Evo toliko o moji mami, očeta nimam več, brat pa tudi vsakič ko pride teško gre nazaj...

Nas je pa nameraval obiskati tudi moj stric - mamin brat z družino, toda ko mu je mami povedala da pri nas ni alkohola si je premislil.( Je namreč močno zapit godpod) user posted image

Ste pa absolutno vabljene, če katero zanese pot v Kairo vam rade volje pokažem svoj dom in naše navade potem pa precenite. Bistvo je turistu skrito, treba je iti med ljudi. V Egiptu pa je treba imet tudi srečo, da prideš med poštene ljudi...user posted image

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?