|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 19:40:47   
Anonimen
Drugače pa Bog nas uči, da moramo zase in za svoje zdravje poskrbeti v naših najboljših močeh...


Prav ima.
Kar poskrbi zanj :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 19:44:29   
Anonimen
Meni je pa pravzaprav čisto vseeno, kdo mi skuša "solit pamet", nasolil mi je itak ne bo kar tako


Se strinjam.

Mogoce nima niti cesa nasolit....pac, prazna glava user posted image .
Vcasih pra pride, prazna glava, zaradi ljubega zdravja, ce ze drugace ne.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 19:44:52   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Drugače pa Bog nas uči, da moramo zase in za svoje zdravje poskrbeti v naših najboljših močeh...



Brez zamere, ampak .... a za to spoznanje rabiš boga? A ni to nekaj samoumevnega, kar moraš vedeti tako ali drugače sama?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 19:49:21   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Meni je pa pravzaprav čisto vseeno, kdo mi skuša "solit pamet", nasolil mi je itak ne bo kar tako


Se strinjam.

Mogoce nima niti cesa nasolit....pac, prazna glava user posted image .
Vcasih pra pride, prazna glava, zaradi ljubega zdravja, ce ze drugace ne.


Šur, vse je možno dandanes user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 19:51:58   
Anonimen
Šur, vse je možno dandanes


Itak user posted image .

Najbolje je biti neumen. Se ostale neumnosti nimajo kam prijet...ceprav ima pregovorno neumen kmet najdebelejsi krompir. Ali ce parafriziram. Najvecji ateist je lahko najbolj veren. Ker izhaja iz sebe in ne iz reklam.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 20:05:51   
Dashenka
V današnjem Dnevniku. Komentar ni potrebenuser posted image user posted image user posted image

http://dnevnik.si/foto/341358

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 20:15:37   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Najvecji ateist je lahko najbolj veren. Ker izhaja iz sebe in ne iz reklam.


Imagine there's no countries,
it isn't hard to do,
nothing to kill, or die for,
and no religion too,
Imagine all the people
sharing all the world 
    ( John lennon )

Evo ti primer. Največji ateist, ki je bil najbolj veren, ker ni izhajal iz "reklam".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 20:16:07   
bumerang
****, tudi jaz bi se s tabo normalno pogovarjala, če bi prišla v 40 stopinjah v senci z ruto na glavi in z dolgimi rokavi in bi te še vedno spoštovala. Bi se mi pa zdelo čudno. In tudi smilila bi se mi. Zelo. Bi pa spoštovala tvojo odločitev in tebe.

Ko takole prebiram tvoje pisanje, počasi uspevam analizirati kje je srž problema. Ti pišeš o islamu, o ljudeh, ki islam živijo. Ampak zavedati se moraš (in tudi se), da islam, tako kot je zapisan, živi malo ljudi. Le majhen % tistih, ki so ali se imajo za muslimane. Vsi ostali islam živijo tako, da izničujejo celotni ženski svet. Na tak ali drugačen način. V moški nadvladi. Ne vem kako in ne vem zakaj je do tega prišlo ampak tako je. Ženske kvazi muslimanov so ponižane na sto in en način. V skrajem primeru tudi ubite. In iz tega ne morejo. Jih ne pusti država, sistem, pravo, lastna družina in celo lastna mati. Ni načina, da se rešijo tega pekla. Vse to v imenu islama. Kvazi ali pravega, to je zanje vseeno.

To je dejstvo. Opisano v mnogih knjigah. Zadnja leta je na Slovenskem tržišču izšlo najmanj deset knjig z resničnimi zgodbami o ženskah in njihovem trpljenju. Nemškega govornega področja ne obvladam, obvladam pa italijanskega in to najmanj tako kot slovenskega. In tudi v Italiji se dogajajo številne zgodbe, ko ženske, ki se poročijo z muslimani, ostanejo ob prvem obisku moževe matične dežele zaprte tam in ne morejo več domov. Če imajo otroke, otroci za vse večne čase ostanejo tam. Nekaj mater je celo organiziralo ilegalni prebeg otrok. In tudi italijansko zunanje ministrstvo ima zapisane nasvete za ženske, ki bi se želele poročiti z muslimani. In to močno odsvetujejo. Če pa že, svetujejo, da se nikoli ne odpravijo v matično deželo moža. Predvsem nikoli z otroki.

Ok, boš rekla, da to ni zapisano v Koranu. Ampak kaj to tem ženskam pomaga. Dejstvo je, da muslimani, ki so kvazi muslimani, vero izkoriščajo za nadvlado. In to država in pravni sistem očitno podpira in dovoljuje.
Sama veš, da ima marsikatera država uzakonjene zakone, ki so do žensk nestrpni (milo rečeno), in da veljajo navade, ki ženske ponižujejo in spravljajo na vrednost osebne lastnine moškega. Ok, ni po Koranu. Ampak je po zakonu muslimanske države. Zakon pa sloni na islamu. Malo ja, malo ne, malo kvazi.
Spet - kaj to tem ženskam pomaga? Kaj pomaga eni ženski, ki jo kamenjajo po cesti, ker nima zakritega obraza to, da njeni preganjalci ne živijo islama? A naj jih prijavi policiji? Bodo šli v zapor? 

Kvazi katolik tega ne more početi.
Kvazi katolik kvečjemu uporablja kontracepcijo. Kvazi katolik se kvečjemu ne posti v postnem obdobju.
Ne more poniževati ženske. Ne more je zreducirati na vrednost ene koze. Ne more je pretepati. Oz. more ampak ne sme. Če ženska to dovoli, si je sama kriva.
Razumeš, kaj ti vsi skušamo dopovedat?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 20:26:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Najvecji ateist je lahko najbolj veren. Ker izhaja iz sebe in ne iz reklam.


Imagine there's no countries,
it isn't hard to do,
nothing to kill, or die for,
and no religion too,
Imagine all the people
sharing all the world 
    ( John lennon )

Evo ti primer. Največji ateist, ki je bil najbolj veren, ker ni izhajal iz "reklam".


Z glasbo je svet lepsi: Imagine.

V to pa verjamem. Brez debate :).

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 20:53:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Še HB da muslimanska skupnost odpira brezplačne bolnice, ker če ne bi pa res kakšna lahko bila prikrajšana za zdravstveno oskrbo...


In si sla tja rodit user posted image .

Pragmaticno.
Ko mi pase, sem vernik....ko mi ne pase, grem drugam.


Včasih me pa prav razočaraš.
Ker to pa res ne vem kje vidiš kkšno povezavo med vero in med tem da greš rodit v boljšo porodnišnicouser posted image


Fanatizem v obe smeri. Ona v svojo, ti v svojo. Sam s tem da se očitno ti svojga fanatizma sploh zavedaš neuser posted image

Da si pa ekstremno nestrpna do drugačnih mi je pa itak že dolgo znanouser posted image , čeprav šele zadnje čase iz sebe ves gnev ven mečeš, konstruktivne debate pa nobene. Čisto podjebavanje.

Trenutno je pač Islam na tapeti. Komaj čakam da vidim kaj bo drug tedenuser posted image


Mi je pa zelo zanimivo to temo brat, ker me verstva oz. na splošno zgodovina zanima, in nekatere ste zelo zanimive odgovore dajale, podkrepljene z argumenti. Tako je lepo bratuser posted image
Komentirala razen tega konstruktivnega odgovorauser posted image , pa ne bom.......ker se na islam ne spoznam, trenutno je pa samo o tem debata. Če boste na krščanstvo pršle se pa vključimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 20:55:34   
Anonimen
Včasih me pa prav razočaraš.


Samo da ti sama sebe ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 20:56:53   
Anonimen
Komaj čakam da vidim kaj bo drug teden


Zanimivo zivljenje imas, odvisno od mojih komentarjev. Tudi prav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:00:09   
Rubin.
Zakaj se potem jaz tle matram in povem kako je v resnici, ko pa mi apriori nihče ne verjame oziroma mislijo da sem kaka redka izjema..


Glej meni se zdi fajn, da se trudiš in nam laikom obrazložiš tvoj pogled oz. resnico na islam. Ker iz prve roke težko zveš kako je. In jaz ti verjamem, da je tako, ker ne vidim razloga da ti ne bi.  Ampak v imenu islama se dogajajo strašne stvari, katerim smo priča iz časopisa, televizije, knjig, ....

Kolikor sem jaz razumela, te nihče ne prepričuje, oz. ti nasprotuje, da to kar ti pišeš ne drži in verjamem da to piše v koranu. Ampak koliko muslimanov živi tako, kot tam piše?

Kot si napisala za krščanstvo: a so res vsi župniki pedofili? Nekdo, ki ne pozna krščanstva, kot takega in spremlja samo tv in časopise, bo sigurno dobil takšen vtis.

Pa tudi biblija, če jo primerjam z koranom, uči samo dobro, ampak koliko katolikov pa živi po bibliji?

Ostali, ki se kao ne strinjajo s teboj, ti želijo povedat, to je moje mnenje, da islam ni samo to kar ti živiš, ampak tudi to kar so ti napisali.

Me pa veseli, da si našla svojo srečo.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 18.8.2008 21:01:26 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:02:19   
Anonimen
Ker to pa res ne vem kje vidiš kkšno povezavo med vero in med tem da greš rodit v boljšo porodnišnico


Pac jo vidim.


IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ker Bog ve da ga boš ti prosila...


Kaj ga pa vi prosite, da vas uslisi?

Ker jaz ga ne nic...


Vse ga prosim, vsak dan... 5 x.user posted image  

Samo to je spet treba razložit;

Včasih Boga prosiš pa ne dobiš po tvoji logiki. Ampak dobiš vedno, samo ne veš da si dobila. Naprimer prosiš za zdravje pa da bi še dolgo živela in pol si še isti dan zlomiš nogo...
Zlomljena noga ni zdravje, a ne?

Morda pa če si je ne bi zlomila, bi šla ta isti dan nekam z avtom in umrla v prometni nesreči.

Tako da prav gotovo si dobila, samo ti ne veš da si dobila.

Sorry k tko otročje razlagam ampak se mi zdi da se tko laži razume.




Torej, da prevedem.

Prosim boga, vsak dan 5x, da "dobim" zdrav porod in zdravega otroka. Ce vedno dobim, bom dobila, tam, kjer sem. Ne vidim potrebe, da grem drugam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:03:27   
Anonimen
Ja, pisemska pošiljka in priporočeno pismo, me ni gor nekaj ur, pa naklampate toliko, da se tri dni ne bom prebila skozi user posted image user posted image .

Zato zdaj odgovarjam samo na to vprašenje ****, ker sem trenutno čisto zgubljena, o čem teče debata.

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Sicer meni gre tista teorija grozno na živce, ker odvzema posamezniku svobodno voljo oz. jo dela navidezno.


Katera teorija je to??

Jaz poznam samo to ko ima človek 100% svobodno voljo. Bog pa ker je vseveden ve kakšne bodo tvoje odločitve. Je pa tukaj tudi usoda, ki je pa spet nekaj drugega, vendar še vedno posledica naših odločitev.



To je teorija mojega moža, je čisto fizikalne narave, nič božjega ni v njej:

Vesolje je sestavljeno iz planetov, galaksij, kometov, sonc,... in črnih lukenj, vse skupaj pa je ena velika energija. Iz fizike je znano, da se vesolje stalno širi, istočasno pa izgineva v črne luknje. Najprej planeti in galaksije izginejo v najbližje črne luknje, te črne luknje pa posrkajo vase večje črne lunje, dokler ne ostane ena sama, ki posrka samo sebe, energija postane nič (kar ne pomeni, da izgine) in zgodi se novi veliki pok. In potem jovo na novo od začetka, širjenje vesolja, nastajanje galaksij, osončij,.. in srkanje črnih lukenj. Torej vse se ponavlja znova in znova in znova. Kar pomeni, da smo mi isto življenje živeli že n-krat. In vedno znova počeli isto. Torej ko misliš, da si boš lase pobarval na rdeče, tega dejansko ne misliš svobodno, ampak si to isto že mislil in naredil (in bil razočaran nad slabo frizuro user posted image user posted image user posted image ). Torej neglede na to, kaj narediš, vse si že enkrat naredil, ker gre vse spet nazaj v isti krog. Po svoje povsem razumljivo. In mi gre ta teorija na živce ravno zato, ker naredi svobodno voljo posameznika le navidezno svobodno. user posted image
Je pa eden dobro odgovoril možu na enem drugem forumu, kamor je napisal to teorijo: Potemtakem nam lahko pomaga samo Bog user posted image user posted image user posted image

Zdaj pa grem brat, kaj ste ustvarili.


Daddy, welcome back.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:04:23   
Anonimen
Me pa veseli, da si našla svojo srečo.


Seveda.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:04:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Potem pa če kdo pride in gre tistih 5 metrov okrog hotela misli, da je videl vse.
Ko pa je pri nas splošno znano da tam kjer so turisti se nabirajo najslabši od najslabših...Teško najdeš poštenega človeka ki dela v turizmu. ( velja za arabski svet)


V predhodnem postu napises "V Egiptu pa je treba imet tudi srečo, da prideš med poštene ljudi...", sedaj pa to... in potem kdo je kriv za sliko, ki se ustvarja pri ljudjeh, ki obiscejo to dezelo?

Zato pa pravim pridi pa vidi.Kogar pot zanese v naše kraje ponavljam naj me zvrcne in ga povabim k nam domov. Lahko vas popeljem malo med ljudi, pa potem precenite.
Dokler pa imate enostranske informacije pa ni treba sodit... bi bilo celo zelo ne fer da podajate mnenje.


Med tiste postene, za katere je treba met sreco da prides med njih ali med vse? Tudi med tiste slabe iz katerih se dela casopisno porocilo, ali samo tiste, ki "posteno" pokazejo lepo sliko neke vsakodnevice.
Islam so in lepe slike in slabe. In fanatiki in liberalci in ena pa tudi druga locina... Enako kakor je duhovnik pedofil del cerkve, "muceniski" samomorilec itn....
Objektivna slika ni slika tvojega doma in tvoje izkusnje. Objektivna slika so vse slike v preseku. Slike tudi tistih zensk, ki so jih zazigali, ki so jih zapirali, ki so jim odvzeloi otroke, ki so izsiljevane..... Zato je tvoja generalizirana trditev, kako je zenska v islamu na piedestalu in kraljica, zlagana in zaljiva. Zaljiva za vse tiste zenske, ki so prestale to in ono v imenu vere, svoja dozivetja opisale in prezivele - ker govoris, da lazejo, da so si zmislile, saj je v islamu zenska kraljica.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:12:37   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ****



Ampak a se ti ne zdi da bi bilo dobro te informacije,ki jih daje neislamska organizacija predno jim verjameš raje preveriti v Islamskem pravu in v Islamski literaturi da vidiš, če je to sploh res, predno jim verjameš.

In malo zamalo se mi pa zdi, da govoriš o nečem o čemer res nimaš pojma razen nekih linkov ki sploh niso islamski. To je rekla kazala...



In res je, da nimam pojma, ravno zato ti pa lepim linke, ki sem jih prebrala.

Kot prvo je to neislamsko organizacijo "podprl" muslimam s svojim znanjem, torej ni to kar "rekla kazala", temveč ima neko strokovno osnovo.
Quellen:
Jürgen Rieck: Islamische Eheverträge, Hrsg. von der Informationsstelle für Auswanderer und Auslandstätige
im Bundesverwaltungsamt, Köln 2003
Jürgen Rieck: Die Rolle des Islam bei Eheverträgen mit einem NichtmoslemischenEhepartner, in: Beiträge
zum Islamischen Recht, Hrsg. Hans-Georg Ebert, Frankfurt/M., Berlin, Bern, Bruxelles, New York, Oxford,
Wien, 2000
Sami Aldeeb: Ehen zwischen schweizerischen und muslimischen Partnern, Hrsg. vom Schweizerischen
Institut für Rechtsvergleichung, Lausanne 2003


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:22:55   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Objektivna slika ni slika tvojega doma in tvoje izkusnje. Objektivna slika so vse slike v preseku. Slike tudi tistih zensk, ki so jih zazigali, ki so jih zapirali, ki so jim odvzeloi otroke, ki so izsiljevane..... Zato je tvoja generalizirana trditev, kako je zenska v islamu na piedestalu in kraljica, zlagana in zaljiva. Zaljiva za vse tiste zenske, ki so prestale to in ono v imenu vere, svoja dozivetja opisale in prezivele - ker govoris, da lazejo, da so si zmislile, saj je v islamu zenska kraljica.


SE prekleto strinjam.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:39:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: ****



Toda recimo da pašem v tvoj opis in popolnoma nič me ne moti, dokler mi nekdo ne soli pameti kako sem uboga in zatirana kot muslimanka in to kak tak primerek ki o Islamu nima pojma ima pa veliko informacij iz filmov in časopisov ter morda interneta...




Povprečni ateist bi skorajda lahko copy - pastal tale del tvojega odgovora, v stilu "nič me ne moti, dokler mi vernik ne soli pameti, kako imam "oprane možgane", zraven pa nima pojma o tem, kako je sploh biti ateist, ima pa veliko informacij o tem iz interneta, časopisov, kjerkoli pravzaprav ...


  Meni je pa pravzaprav čisto vseeno, kdo mi skuša "solit pamet", nasolil mi je itak ne bo kar tako. Zelo pa se strinjam z zadnjim delom tvojega odgovora - saj pa ni vera edino, kar se lahko pogovarjaš s prijatelji.




Nekako tako kot bi jaz tebe učila kako je imeti penis...user posted image   A misliš da vem?


(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:43:33   
Anonimen
OMB, samo otroke sem nahranila in dala spat, posoda me še čaka...pa spet toliko spisanega...

Jaz sem pa šele mislim da na 4 strani berem Bumerang...user posted image user posted image user posted image

No ja počasi se daleč pride. user posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 21:50:19   
Marogica
Sem prehitro oddala komentaruser posted image

< Sporočilo je popravil Marogica -- 18.8.2008 21:51:27 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 22:04:19   
amaya
Jaz sem mnenja, da noben ekstrem ni dober, pa nima veze o kateri veri se govori. Da ne pozabimo na križarske vojne-kopija današnjega terorizma, le v novi, modernejši preobleki.

Ogledala sem si zgornji link in moj odgovor je: groza. Da je sploh človek česa takega zmožen. Ali lahko tako bitje sploh poimenujem človek? To je zver, brez obraza, srca in duha.

Zame religija kot sama ne obstaja. Nimam boga, v katerega verjamem, imam pa vero, ki je v meni. Verjamem v marsikaj in to mi tudi v najtežjih trenutkih pomaga. Rada zahajam v cerkev, ampak ne k mašam, temveč se nabit s pozitivno energijo, ki jo zaslediš v marsikateri. So pa druge, ki te popolnoma izčrpajo. najbolj se čuti, ko je v njih gneča. Takrat je katastrofa...eden drugemu "čučajo" energijo No takrat sem jaz raje doma. Sploh pa je poleti cerkev moj najljubši kotiček za ohladitev .

Tako, to je to

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 22:14:41   
Rožica I
Sama nimam blage veze o Islamu (zmeraj pravim, da se bom lotila branja tako Svetega pisma kot Korana user posted image )- sem pa od par bistrih glav slišala ali prebrala, da imamo po večini zmotno mnenje o Koranu (ker ga nismo sami prebrali, ampak dobili informacije vzete iz konteksta).
In da v osnovi naj bi bil Islam precej naklonjen ženskam.

Skratka dostikrat predsodki, ki so ravno posledica neznanja, porajajo strah pred neznanim, kar se pa hitro manifestira v obliki zaničevanja in smešenja.

Pa še user posted image  za temo na nivoju!


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Da ne bomo smetile...
18.8.2008 22:56:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Jaz **** te tudi zelo rada berem in spoštujem tvoj način razmišljanja... predvsem pa tvoje potrpljenje, ko vse to razlagaš že najmanj četrtič tukaj na RR. user posted image

Hvala. Se pa tud sama seb že kar malo smilim, ko pišem in razlagam , pa imam občutek da  vse v prazno.. Aja drugače pa sedaj kopiram predno stisnem potrdi....tako da imaš več upanja , da dobiš odgovor. user posted image user posted image

Ampak kljub temu se še vseeno ne morem strinjat s tabo in se priključujem tistim, ki trdijo, da muslimanska ženska ni svobodna in da ne more živeti tako kot si želi živeti. Ker smo debato in vprašanja, ki se pojavljajo na tej temi, dali že enkrat skozi, potem bi bilo fajn, da se tisto temo najde in preseli sem in nadaljuje od tam dalje. Meni je bilo res žal, ko nisi več odgovarjala od takrat naprej, ko ti je izbrisalo mail. Te pa razumem, ker mene tudi pogreje, ko se mi zgodi. Pa ga niti slučajno ne pišem več ur.

Muslimanska ženska je svobodna. Če pa govoriva o vseh ženskah v arabskem svetu in damo islam na stran je treba razumet , da so njihove želje drugačne od tvojih. Zato so v  tvojih očeh nesvobodne.
Je pa prav gotovo res, da se vse niso rodile poštene in moralne in si morda niti ne želijo otrok niti poroke, morda imajo celi istospolna nagnjenja. Take verjetno zelo trpijo. Oziroma trpijo toliko kot so verne. Bolj ko so verne bolj trpijo.
Tista ki nima glih neke hude želje po Islamu in se je kot pravijo arabci "navzela zahodnih ne vrednot in ne moralnosti" verjamem, da zelo trpi.
In res je izhod lahko poišče samo v izobrazbi in potem v zaposlitvi. Tako ali drugače pa ji izobrazba daje veliko možnosti za izhod iz tega sveta, ki ji ne paše.
Ampak takih je res zelo malo...
Večina njih ima močno vero in živijo kot živijo z veseljem in njim se zdi tako prav.



Če povzamem to, kar sem takrat zapisala.
Bistvena razlika med muslimansko žensko in žensko v razvitem svetu (ne bom rekla katoličanko, ker se to nanaša na vse)

Vidiš tega ne razumem? Zakaj se za nekatere ko govorimo o njih uporablja za kategorizacijo veroizpoved za druge pa narodnost oziroma pač kje prebiva?
Če hočeš govoriti o muslimanki, daj za primerjavo katoličankoali židinjo ali... Če pa govoriš o ženski v razvitem svetu recimo evropejki potem postaviva na nasprotno stran arabko.

je ta, da ženska razvitega sveta lahko odloča o svojem življenju, muslimanska ženska pa ne, tudi če živi v razvitem svetu.



No pa dajmo muslimanka in kar ena evropejka. Ja to je prav gotovo res, ker v islamu je ogromen poudarek na družini. Vse se nekako skupinsko zmenijo. In starše se spoštuje kot v črnobelih slovenskih filmih. So stvari o katerih lahko odloča in so stvari ,ki ne pridejo v poštev.
Naprimer edino kar absolutno ne bo dovolil noben oče ali brat ali stric je da bi punca živela sama in se sama preživljala. Lahko se zaposli vendar si bo moški musliman raje roke odrezal kot da bi vzel njen denar za dom ali gospodinjstvo. Živeti pa sama ne more. Razen če je vdova ali ločenka potem lahko živi z otroci sama , pa še vedno zanjo skrbi najbljižji moški sorodnik...ali bivši mož.
Skratka popolnoma svobodna ni. Ne more kar spokat in it, kamor ji paše in počet kar ji paše.
Ampak jaz ko gledam to iz vidika mame se mi sploh ne zdi  s tem nič narobe.


Ker je od malega naprej rasla tako, da je ubogala očeta in brata.

In na prvem mestu mamo. Mama je v vsaki muslimanski družini najpomembnejša.


Če slučajno pomisli na kaj drugega, jo nagarbajo starši ali sorodniki, njena mama pa to mirno gleda.

Sedaj če kdo koga garba ne vem, ker ne poznam primera. Je pa mene moja mama absolutno veliko garbala od malega, ker sem bila zelo nagajiv otrok in nemogoča najstnica pa smo Slovenci. No saj ne da je bilo to prav, jaz sem absolutno proti nasilju še bolj pa moj mož tako, da tudi pri nas ne bomo nobenega garbali.


Katoliki živijo svojo vero tako malo mešano, kot jim pač v tistem trenutku paše, vzamejo to, kar jim koristi, ostalo malo priredijo po svoje. Še vedno ostajajo katoliki. Musliman si ali nisi, predvsem ženske nimajo prav dosti izbire o tem, da bi se odločale o svoji veri.

Ja imaš popolnoma prav, ne mora odločati o tem ali bo muslimanka ali ne. Ženska muslimanka se ne more niti poročiti z ne muslimanom. Moški musliman se lahko poroči z katerokoli žensko, ker gre vera po očetu.
Lahko pa se odloča ali bo dobra muslimanka ali samo po imenu - kot tisti katoliki,ki jih zgoraj opisuješ.
 
Primer: Ena izmed mojih nečakinj pri svojih 19 letih ne nosi rute in jo ne misli nosit. Slabo moli, če sploh moli in jo na vse konce razmetava - pozna puberteta... No nihče jo ne tepe. So pa starši zelo, zelo žalostni in ji prigovarjajo na vse možne načine. Kako se bo to uporništvo razpletlo me povprašaj čez kako leto.user posted image


Tudi ženske razvitega sveta pretepajo, ja, ampak povečini zato, ker se "same tako odločijo". Ker so odvisne od odnosov, dobesedno iščejo ljudi, od katerih jih bodo dobile. Če se katerikoli trenutek odločijo, da bodo pobrale šila in kopita, to lahko naredijo. In nihče jih pri tem ne bo oviral, država in sistem pa celo pomagala.

Po Islamu bi lahko šla do sodnika, ki bi moža gladko malo popokal v zapor in jo na njeno željo ločil, ter bi odšla domov k staršem.
Tudi arabska ženska ima možnost in je tepena če "sama tako hoče".

To, da ti živiš v družini, ki živi po Koranu, sem razumela. In verjamem, da ti je lepo in fajn in da ti nič ne manjka. Ampak ti si mogoče procent žensk, ki tako živi, kaj pa vse ostale? Imajo možnost, da se dvignejo nad degradacijo, da spremenijo življenje v kakršnokoli že?

Ne živim samo jaz tako. Veliko nas je, ki živimo tako.

Da, vsaka ima možnost. Lahko oddide do sodnika. Toda dobila bo samo tisto kar je v Islamu prav.
Če si želi hoditi pomankljivo oblečena imeti razmerje z več moškimi, ali celo istospolno se ne more dvigniti in lahko samo potone.


Sama veš, da je pravna ureditev mnogih muslimanskih držav taka kot opisujejo zgoraj punce. Če je to v skladu s Koranom ali ne, nima pomena. Važno je, da so ženske v to prisiljene. In da živijo tako realnost.

Odvisno katera država. Ne morem kar posploševati. Naprimer lahko ti pritrdim za Iran, kjer ženska mora nositi ruto. V vseh ostalih državah jo nosimo na lastno željo zaradi Boga ne zato,ker bi en človek tako ukazal.
Jo nosiš ali ne tvoj problem.


Vredne so manj kot domača žival. Vse zagotovo ne, mnoge pa. Koliko je takih žensk v razvitem svetu?

Veliko, stojijo ob cestah na poti v Rim ali Budimpešto naprimer. Takih žensk je po celem svetu veliko in tudi v arabskem svetu.
Po Islamu pa je ženska daleč od tega opisa.

Ampak samo ženske, moški ne. Je v razvitih državah kak zakon, ki ženskam kaj določa, za moške je pa drugačen?

Motiš se je tudi veliko moških ki so vredni manj kot žival. Državna ureditev naprimer v Egiptu je taka, da je ogromno ljudi ne glede na spol vrednih manj kot žival.
 
Drugače pa do take miselnosti pride zato ker v razvitem svetu ženska želi biti enaka moškemu in se zato kar naprej bori in se dokazuje. V islamu ženska ne more biti enaka moškemu, ker moški ima svoje dolžnosti in ženska svoje. Sta enakovredna morda se zdi da je moški stopinjo više.
 
In ker ženske iz razvitega sveta mislijo, da si vse ženske tega sveta želijo biti na njihovem mestu. Ja, pa ni tako. Marsi katera arabka je zadovoljna točno s tem kar ima in s tako ureditvijo, pa tudi če ne živi po Islamu.
Ne bo se ti zgodilo, da boš ob vstopu v določeno državo prisiljena spremeniti svoj način oblačenja, ne bo se ti zgodilo, da te bodo vozniki taksija in natakarji ignorirali in ne bo se ti zgodilo, da bo o tvojem življenju odločal nekdo drug.

Obžalujem če si ti je kaj takega zgodilo ampak verjetno da bo že nekaj na tem, če tako praviš, sama še nisem imela take izkušnje, tako, da teško o tem govorim.

Dejstvo je, da Koran moškemu daje moč odločanja in moč vodenja. In dejstvo je, da so si moški to moč vzeli in ženske podredili na stopnjo predmeta.

Seveda to ti tako vidiš z očmi ženske iz razvitega sveta.

Nisem svetovni popotnik in ne poznam vseh držav in ljudstev, nekaj sveta sem pa le videla. In lahko ti povem, da je razlika v "ozračju" v muslimanski državi v razvoju in nemuslimanski državi v razvoju očitna in v nebo vpijoča.

Kaj s tem misliš? Žal ne razumem?

Pa še nekaj se mi zdi zanimivo... če pustimo muslimane in kristjane... pri nobenem drugem verovanju nisem dobila občutka, da bi bila ženska podrejena moškemu, v prvobitnih verah je pogost celo matriarhat.

Pri ortodoksnih židih je ženska zatirana da bolj ne more bit.
 
Drugače pa za muslimane so vere samo tri tako, da si dve že naštela tretjo pa sem omenila jaz.
Samo židje, kristjani in muslimani verjamejo v istega Boga in imajo isto zgodovino.

Glede zakrivanja pa na kratko.
Nihče me ne bo prepričal, da je ženska pri poletnih temperaturah v npr. Egiptu, rada zakrita. In da ji je to fajn.

Kaj naj potem, komentiram, če te nihče ne bo prepričal. Jaz sem pokrita do zadnjega koška kože tudi v Sloveniji,kjer je veliko težje kot v Egiptu, kajti vročina tukaj je mokra vročina toda še vedno mi ni teško.
 
V Egiptu ali Sloveniji sem rada zakrita. Ker to delam za Boga in po njegovih navodilih. Za nekoga ki ga imaš rad , in je najpomembnejši v tvojem življenju ti ni absolutno nič teško narediti.
Sicer so me v nosečnosti bolele opazke, ki sem jih na veliko dobivala tukaj v Sloveniji, toda mi na kraj pameti ni padlo, da dam ruto dol.
Ruta je del mene in na to sem zelo ponosna.

Ne znam si tudi predstavljati tega, kako se počuti punčka, ki je do določenega trenutka hodila naokoli prosto, kar naenkrat ovita od glave do pete.

Moja punčka je stara dve leti in ko moliva , no jaz molim ona pa pač po svoje zraven se vedno želi obleči tako kot jaz. ruto pa si na glavo daje že sedaj, sama od sebe.
 
Veš kar vidiš pri starših in se tako navadiš tako se ti zdi prav.
 
Drugače pa zgoraj sem ti napisala o moji nečakinji... In takih punc je vse polno - nepokritih. edina država na svetu,kjer je pokritost pod MUST je Iran.

Pravi zločin pa se mi zdi, da nekdo deklico, ki je do določenega trenutka živela "zahodno" življenje, odpelje v muslimansko deželo in od nje pričakuje/zahteva zakrivanje.

Kdo pa to dela? Je to neka praksa al slučajen primer?

Zanimalo me je, kako ti sama gledaš na zakrivanje in kako postopaš oz. boš postopala s svojo hčerko.

Mojo hčerko bomo od malega učili, oziroma se že uči ko vidi mamico za zgled kako se je primerno oblačit v Islamu.
Vedela bo zakaj tako in inšallah da ji bo v tako zadovoljstvo in veselje kot meni.
 
Če pa ne bo nosila rute, je prav gotovo nihče ne bo tepel ali v to silil.


(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?