|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:14:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ****
imamo med drugim tudi policijo za lepo obnašanje

A se hecaš?... resno?... zakaj pa tega še naša vera ne prevzame?... ne bi škodovalo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:41:06   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Mišek ko boš prebrala v originalu,v arabskem jeziku potem se lahko pogovarjava. V originalu ne piše ne tepsti ne pretepati ne nič v tem stilu...user posted image user posted image
Ne najboljši prevod, ker besede ne znam dati v slovenščino ali angleščino bi bil da jo lahko okrca ali potreplja...


Nic nimam z nobenim prevodom. Vendar moram komentirat....
Tisti ko ne zna Sveto pismo prebrat v originalu, ali vsaj v cerkveni slovanscini se nima kaj pogovarjat o krscanstvu???

Pa še to arabski jezik nima klicajev. A ti to kaj pove o tvojem prevodu? user posted image


Malo si me zamesala.., pomesala... nic hudega :)



Sicer pa se to in bom zakljucila. Moje osebno mnenje je da se v Islamu zivi po veri toliko, kolikor se po veri zivi v krscanstvu. Malo tako, malo drugace z doloceno stopnjo devijacije user posted image

Ko govorimo o inkviziciji, kruzarskih vojnah itn... vemo, da o tem nBiblija nic ne govori, vendar je zlorabljena, da se v njenjem imenu oz. imenu Boga naredilo precej hudega. Ampak vsa ta dogajanja se vedno bremenijo vero, ker so prav njeni predstavniki ta dejanja inicirali, vodili, ali pa zgolj zamizali in prikrito podpirali. Tako kot je velik madez katolicanstva "skrivanje" in "gluhost" za primere zlorabe otrok oz. pedofilije.
Enako je IMO z Islamom. Tisto kar pise v Koranu ni enako tistemu, kar se v resnici dogaja. In vera se tudi  zlorablja za to in ono, kakor zgoraj opisano. In tako kot so inkvizitori menili ali vsaj marsikateri med njimi, da opravljajo nekaj Bogu vsecno, tako se najdejo tudi v islmu "muceniki" ki pobijajo, ker bodo tako ljubsi Bogu. In tako je tudi z zenskami v Islamu - praksa se razlikuje od teorije. Ostalo sem ze napisala v predhodnem postu.





_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:56:27   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Absolutno sem bila mnenja da so ženske manj vredne kot psi, da jih zažigajo, polivajo z kislino, obrezujejo in matretirajo na vse možne načine.

Ampak saj to res počnejo... niso prvi, niso zadnji, niso edini... ampak kljub temu to počnejo... tega pa ne more nihče zanikati.


Pa kaj vam je danes, da mi pripisujete te prevode, pa zdaj to..... Me mate rade?
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:57:21   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ****
imamo med drugim tudi policijo za lepo obnašanje

A se hecaš?... resno?... zakaj pa tega še naša vera ne prevzame?... ne bi škodovalo. user posted image


Ne klici hudica. Se bos pokregala s svakinjo pred blokom, pa bos imela svasta. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:57:46   
Kerensa*
Najbrž sem samo narobe citirala... ne glede na citat sem samo hotela povedati, da se to res dogaja in da se tega ne da zanikati, četudi kdo v to ne verjame.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:58:23   
Misek


IZVIRNO SPOROČILO: ****
Mišek ko boš prebrala v originalu,v arabskem jeziku potem se lahko pogovarjava. V originalu ne piše ne tepsti ne pretepati ne nič v tem stilu...user posted image user posted image
Ne najboljši prevod, ker besede ne znam dati v slovenščino ali angleščino bi bil da jo lahko okrca ali potreplja...


Nic nimam z nobenim prevodom. Vendar moram komentirat....
Tisti ko ne zna Sveto pismo prebrat v originalu, ali vsaj v cerkveni slovanscini se nima kaj pogovarjat o krscanstvu???

Pa še to arabski jezik nima klicajev. A ti to kaj pove o tvojem prevodu? user posted image


Malo si me zamesala.., pomesala... nic hudega :)



Sicer pa se to in bom zakljucila. Moje osebno mnenje je da se v Islamu zivi po veri toliko, kolikor se po veri zivi v krscanstvu. Malo tako, malo drugace z doloceno stopnjo devijacije user posted image

Ko govorimo o inkviziciji, kruzarskih vojnah itn... vemo, da o tem nBiblija nic ne govori, vendar je zlorabljena, da se v njenjem imenu oz. imenu Boga naredilo precej hudega. Ampak vsa ta dogajanja se vedno bremenijo vero, ker so prav njeni predstavniki ta dejanja inicirali, vodili, ali pa zgolj zamizali in prikrito podpirali. Tako kot je velik madez katolicanstva "skrivanje" in "gluhost" za primere zlorabe otrok oz. pedofilije.
Enako je IMO z Islamom. Tisto kar pise v Koranu ni enako tistemu, kar se v resnici dogaja. In vera se tudi  zlorablja za to in ono, kakor zgoraj opisano. In tako kot so inkvizitori menili ali vsaj marsikateri med njimi, da opravljajo nekaj Bogu vsecno, tako se najdejo tudi v islmu "muceniki" ki pobijajo, ker bodo tako ljubsi Bogu. In tako je tudi z zenskami v Islamu - praksa se razlikuje od teorije. Ostalo sem ze napisala v predhodnem postu.






_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:59:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Ne klici hudica. Se bos pokregala s svakinjo pred blokom, pa bos imela svasta. user posted image user posted image user posted image

Svašta sem imela prejšnji teden, ko se mi je nenajavljena, nepovabljena in jasno nezaželjena naslikala na vratih stanovanja... upam pa, da veš, da je po hitrem postopku tudi šla... ja, še vedno nimam moru pred njo. user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 1:59:48   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Najbrž sem samo narobe citirala... ne glede na citat sem samo hotela povedati, da se to res dogaja in da se tega ne da zanikati, četudi kdo v to ne verjame.


Dej nasmehni se malo, saj se ni vedenjske policije pri nas user posted image user posted image user posted image

Bolje, da grem spat, lahko noc :)

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 2:00:37   
Kerensa*
Amen. user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 2:43:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


 
Potemtakem ti ne govoris o Islamu, ti ne govoris o muslimanih, ti govoris samo o enem tocno dolocenem, majhnem, kakor pravis sama, delu muslimanov oz. pripadnikov islamske vere. Problem je prav v tem, da napises v Islamu... pa mislis v enem majhnem delu islamskega sveta.... Svojo izkusnjo in svoje dozivetje kakor vere, tako tudi nacina zivljenja prenasas na ves islamski svet, ki pa ni taksen , kot je islamski svet v katerem ti zivis.

Nisem jaz kriva če je tako malo ljudi ki živijo Islam. Govorim o Islamu enem in edinem! Pa kot da govorim steni.user posted image  Živim v Egiptu, Egipt je daleč od tega da bi bila to Islamska država...
Pa aj ti tle ni jasno??


Misljen je bil Koran. Pravzaprav ali Koran izrecno omenja umetno oploditev?
 
Islam ni samo Koran, Islam je Koran in pa Hadisi. Kje je omenjena če je ne vem, vem pa da je dovoljena. Ti pa poiščem točen odgovor.


 

Tvoji predsodki so se vedno tako zivi, da kar posejejo dvom, da si s "preskokom" v drugo vero naredila "preskok" tudi v predsodkih. Se ti ne zdi, da delas prav tisto kar drugim ocitas - sodis po predsodkih? Ker poznam veliko srbov, pa ponavadi ko se napijejo vem da ne gruntajo o Turkih. "Da ti niso mozgane oprali?"

Govorim iz videnega. Ravno pred dnevi sem gledala posnetek Mladiča ko je govoril:
Evo nas u Srbski Srebrenici i konačno je došao trenutak kad se na ovom mestu možemo osvetiti Turcima...in nato se je poklalo več kot 8000 nič krivih civilistov.
 
Ne mi zamerit če je kaj narobe zapisano,ker ne znam bosansko.
 
Kje so moji predsodki??Kdo mi je možgane opral? Za razliko od tebe vsako besedo lahko podkrepim z dokazi in ne klanfam kar neki evo ti video: klikni


Ne, ne pisem tisto kar so bile tvoje besede in tvoje misli. Nimam pac predsodke o "juznjakih", niti o muslimanih.  Pa se veliko drugih razlik je.
 
Ne razumem, sorry.



Vidis, da ne razmisljam tako kot ti nekoc. Meni se pa ne zdi, da se te zenske pocutijo zatirano - vsaj vse ne. Vec kot jasno je, da poznavanje samo enega nacina zivljenja, enih navad in socijalizacija v taksni okolici vodi k temu, da je tovrsten nacin zivljenja povsem normalen in sprejemljiv ter , da im je tuj in cuden drugacen nacin zivljenja.  Vendar so tudi zenske, ki zelijo nekaj vec, nekaj drugega. Taksni ljudje so gonilne sile razvoja - ki ne vidijo samo svoj svet in ne sprejemajo ga tocno taksnega kot je, temvec v njem zelijo nekaj vec.
 
Dobro zate. Spreminjaš sicer svoje trditve tvoji prejšnji zapisi so v drugem stilu, ampak o.k.



 
Poglej, ko vidis cloveka, ki se zadere (po vuku) alah akbar in se raztreli vred z 20, 30 nedolznimi osebami okoli, resnicno ne mores pricakovati, da bo nekdo rekel, ja to niso muslimani, on ze ni pravi musliman, on je tistih pokvarjenih in nepravih, ko si ze sama zatrdila, da je taksnih pravih muslimanov, ki islam zivijo zelo malo. Skratka, Islam je malo taksnih pravih, veliko taksnih, "ki jih vidimo v porocilih" - nepravih.
Sicer je pa poanta mojega komentarja bila v tem, da insistiras na teoriji, vendar teorija ni enaka kot praksa. To je manj ali vec vsem jasno.
 
Kaj je to vuk? In ja, ta človek, ki se je raztrelil je po Islamu grešnik, nevernik - kefer.
Drugače pa me samo zanima a se ti temu čudiš, da se palestinci raztreljujejo??



 

 
Ce bi ocenjevala katolike zgolj po Bibliji, definitivno ne bi imela pravo sliko, ker bi videla samo eno od najlepsih slicic v slikanici od nekaj milionov strani.
 
Kaj pa je lepega v Bibliji? Da bi ti videla samo eno najlepših sličic...?

 

Obstoja pa bistvena razlika. Duhovnik, ki je decka posilil ne more reci, da je to tradicija, da je to v imenu boga itn... Zlorabe zensk se pa v muslimanskem svetu dogajajo zaradi interpretacij bozje besede ter klime in zakonov ustvarjenih in postavljenih v imenu boga.
 
Pa daj podpri že svoje trditve z kakim odstavkom iz Islamske literature da ne bo samo neke trditve brez dokazov.
Jaz sem ti lepo nalimala ogromno odstavkov o pravicah ženske na vseh nivojih....


Ko je Plut ubijal se ni drl bog je velik. Niti je to naredil zaradi bozje objave po mnenju nekih visokih verskih dostojanstvenikov. Recimo krizarske vojne, pa komot "obesis" krscanstvu.

In kdo ubija ženske ali otroke in se dere Allahu Akhber?


Islam v veliki vecini samo in zgolj teoreticno daje zenskam pravice. To, da mogoce ti uzivas te in taksne pravice ( ceprav bi se to videlo sele, ko bi jih dejansko zelela uveljavit) ne pomeni, da je to tako povsod v islamskem svetu. In to ti zelimo (ne samo jaz) povedat.

Jaz nisem edini primerek naša družina je velika in imamo goro prijateljev. Ženske uveljavljamo svoje pravice. Zakaj pa so potem pravice če jih ne bi uveljavljale?
Ne ti in marogica mi želite povedati da je vse kar se dogaja v arabskem svetu Islam in da se ti dogaja v imenu Islama... a sem kaj narobe razumela?



Torej vse tiste, ki menimo, da v islamu (spet ne locis neko manjsino ampak pises na splosno - islamu) ne bi bile srecne, smo ali promiskuitetne, ali se rade pomankljivo oblacimo in razkazujemo ali popivamo, se drogiramo. S tem si pa posteno zabredla. Lahko te je krepko sram. 
 
Govorim o točno določenem karakterju ženske ali moškega, ki v Islamu ( ne v arabskem svetu) ne bi mogel obstati. Nikjer ne pišem da si ti ali kdorkoli tukaj eden izmed teh primerkov.


Koliko je to ogromno (vsaj neka priblizna ocena)? Zanima me glede na tvojo izjavo, da je malo takih, ki zares zivijo islam in so pravi muslimani. Nekako mi ne gre skupaj. Ali prevladujejo ali so v manjsini?
 
Muslimanov je 1.4 miljarde. V Arabskem svetu se jih nahaja samo 20% le teh. Ko govorim o teh ki živijo Islam in jih ni ogromno, čeprav za Slovenske razmere jih je še vedno ogromno saj je samo Egipčanov 87 miljonov...govorim o arabcih in Egiptu -predvsem.
Torej kaj misliš koliko žensk izmed 1.4 miljarde uživa pravice? Jaz nimam pojma, vem pa da se jih nekaj 100 pritožuje in to se mi zdi zamerljivo malo število v primerjavi z recimo da jih je samo pol miljarde, pa jih je veliko več...
 

V Koranu o tem niti besede. Hadisi so pa Mohamedove sugestije ali besede prenasane in interpretirane skozi stojetja. In smo na tem, da je tudi Islam podlozen taksnim in drugacnim interpretacijam.
 
Kaj je hadis???? Estahufur allah....

 

Fetva (ali fatwa) je interpretacija. Zaradi ostalih : "Fetva (arapski: فتوى je zakonska izjava u islamu koju izdaje pravnik, specijalista za određen slučaj. Fetva se obično izdaje na zahtjev osobe ili sudije da bi se razriješilo pitanje gde je fikh, islamsko pravo, nejasno."

Ja in? Kaj ima to veze? A morda misliš da ne vem kaj pomeni beseda fatwa ali se ti je kar tako zdelo da mi moraš obrazložit al kaj??user posted image user posted image user posted image
 
Jaz sem ti rekla da če želiš ti poiščem fatve o kontracepciji če se ne motim, ti pa meni razlago...svaštauser posted image



Ne bi. Pa ne zato ker je dovoljeno, temvec zato, ker noben verski zakon ni nad drzavnim zakonom. Vera (pogojno receno) in na sreco, se ne vodi drzavo. Zahod ne pozna dzamahirije. Bi pa sigurno umrla v neki drugi islamski drzavi, kjer je njihov mudtzedih objavil drugacno fetvo, ki tako postane zakon drzave. Spet stvar interpretacije.

 
A joj, sedaj me pa res počasi že mineva... Kristjanka ki živi vero bi umrla!!! Pa kdo govori o ženski nasplošno?? Govorim o točno določeni ženski za katero je sterilizacija greh in tega ne bo naredila, ker ji tega ne dovoli njena vera.
Pa user posted image no,ko da govorim arabsko...
In zato da se daš sterilizirat ali uporabljaš kontracepcijo ne potrebuješ nobene fatve. V Islamu je zdravje matere prvo.



 
Vcasih je bilo zanimivo spremljati statistiko o posilstvih. Se bolja zanimivo je bilo, da na Kosovu uradno ni bilo nobenega posilstva. Pa ne zato ker ga res ni bilo, temvec zato ker ga nobena zenska ni prijavila. Ker ce bi ga prijavila, bi bila sramota za druzino, ne bi se mogla porciti, sledil bi jo pecat onecascene in umazane, ter tudi zato, ker so za nekatere zenske s Kosova posilstva bila nekaj normalnega. In se vedno, recimo v zahodni Makedoniji  zivi obicaj, da ko je moski odsoten, npr. na delu v tujini in se ne vrne domov po nekaj let ( sparati je treba), da v tem casu njegov oce, brat ali drugi bliznji krvni sorodnik spi z njegovo zeno, da ne bi njena rodna moc sla v nic. Ker je bog rekel, da ona mora imeti toliko otrok koliko je zmozna in jo moz s prisotnostjo prikrajsa za izpolnjevanje bozje besede, pa ji naredi uslugo, da je pred bogom "cascena" ( po tvoje bi rekli , da je prava kraljica), pa se krvni sorodniki menjavajo na njej. 
Pa mi ne reci, da je to laz in da ni res. In niti slucajno mi ne reci, da to niso muslimani oz. pripadniki islama.
Poanta pa je - stvar interpretacije oz. srece, da naletis na take postene med tistimi malostevlnimi, ki so dobri in pravi muslimani.
In tako Egipt ni reprezent celotnega islamskega sveta in je zgolj nepripravljenost sprejemanja jasnih in absolviranih stvari z praznim besedicenjem.
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ja to je absolutno po Islamu veš...user posted image user posted image user posted image  Pa daj nehaj mi že teh bolanih primerkov na plano ven vlečt pa če se pogovarjam o Islamu mi podaj verze iz Koran ali pa kak hadis ki tako početje odobrava...
 
Pa res se ne mislim več s tabo pogovarjat. Ali mi podaj konkreten primer in mi zraven podaj evo tole je dovoljeno zaradi tega in tega ker piše tu in tu.. ne pa same neke zgodbice brez ene same povezave z Islamom.
 
Pa kaj mene briga kaj počne en norec tam ... jaz se pogovarjam o Islamu.




 

A res? Hm... ma da, tisti drugi so fejkani muslimani....
 
Zakaj že?


 
In ti bos imela vso pravico, da ih popokas in se preselis nazaj v Slovenijo. Koliko te pravice pa mislis, da bi lahko realno ostvarila?

Punca jaz sem muslimanka... če ti slučajno še ni kliknilo.

 
To ni bilo moje vprasanje. teoreticno ti islam daje pravico, to vem. Zanima me koliksne so moznosti, da to pravico dejansko udejanis? To me zanima. Praksa, a ne kaj pise v Koranu. Mogoce je pa kaksna fetva na to temo.... malo interpretacije - ja to pise v Koranu vendar......
 
100% lahko to udejanim. Ampak inshallah nikoli ne bo potrebno. Ena pametna buča je na začetku napisala da seveda sem svobodna ker me mož drži na špagci, ker so otroci v Egiptu jaz pa tle. No sedaj ko smo razčistili da smo vsi tukaj otroci in jaz se pa pogovarjamo pa o  tem...
 
Kaj a naj se ločim da ti dokažem al kaj?user posted image user posted image



Pogovarjamo se nasplosno o Islamu. Splosno o Islamu je skupek splosnih ljudi, ki se imajo za pripadnike Islama. Ker koliko vem, nihce do sedaj v Islamu ni naredil delitev na prave in neprave muslimane.
 
To delitev je naredil že skoraj 1500 čet nazaj Mohamed saw. So muslimani in do kefer-ji.


 
In spet "brkljas". Po kateri to formuli obstojajo dve vrsti muslimanov? Eni so izloceni, oznaceni kot slabi? Od kod to?
 
Po formuli ali se držiš 5 stebrov Islama in jih redno opravljaš. Po formuli ali uveljavljaš islam v svojem življenju ali ga živiš ali pa vzameš samo kar ti paše iz konteksta kar pa ne pa zavržeš.In tako naprej...
 
 Kdo jih tako - pa ne ti kot prepricana, da oni niso pravi muslimani- uradno locuje? Po katerem to zakonu in po katerih kriterijih?
 
Eno vrstico višje odgovorjeno.

To je tako, kot ce jaz zatrdim, da je v krscanstvu vse super in vse naj naj, a da vsi tisti krscani, ki so kadarkoli naredili kaj slabega pa niso krscani. Imam to pravico? Jo imas ti? Od kod? Zgolj iz lastnega prericanja?
 
Ne to ni tako, niti približno ne.



 

 
Zakaj bi nekdo izdajal fetvo za nekaj, kar je ze izkoreninjeno? Zakaj v Egiptu, ce se to dogaja samo v posaharski afriki? Zakaj pred leti, ce zakon o tem obstoja od kar obstoja Islam?
 
Egipt paše tudi v podsaaharsko Afriko ( južni Egipt ). Nihče ni rekel da je izkoreninjeno. Na žalost se to verjetno še vedno dogaja tudi v Egiptu.
Nikjer v Islamu ne piše da se to mora počet in niti z besedo ni to omenjeno. Ker se to na arabskem polotoku kjer se je Islam začel itak nikoli ni dogajalo...
Tako da ne razumem tvojega vprašanja zakaj pred leti...?
Pred leti je bilo izdano za Egipt..in kaj ima to z Islamom ali z arabci ali pa z ostalimi 80% muslimanov po svetu?
Čist nič mi ni jasno kaj sprašuješ???

 
Zakaj domneva, da bi kaj takega naredil, ce to ne obstaja? Verska policija je pa tudi... no, druga tema.... o svobodni volji in cloveski slobodi in pravicah.
 
V ISLAMU tega ni. V Egiptu se je to dogajalo ali se še ne vem, ker na jug ne hodim razen do Luxorja, če pa se je kaznivo.


No ni mi najbolj jasno. Prvo zatrdis, da tega v islamu ni, potem zatrdis, da je to izkoreninjeno, a sedaj, da je tega vedno manj.... verjetno bo to zadnje resnica, za razliko od prvih dveh trditev. Skratka, gremo nazaj: se vedno obstojeci pojav tudi v islamskem svetu. Jih pa ozavescajo. 
 
Ja itak... točno veš kaj sem želela povedat ampak se očitno nočes sprijaznit z povedanim...



 
Na ulicah Kaira. Dokazi, da ih ne. Sicer pa, kje pa ti pobiras podatke o izkoreninjenosti obrezovanja? Med kamencki na obali Nila ali kar na domacem dvoriscu?
 
Kje pa na kateri Ulici v Kairu? Ali pa vsaj kateri del mesta da ne bomo na ulice...
 
A ti smem dati linke v arabskem jeziku? Evo eden v Slovenščini... klik
 
Zaradi tega stavka se s tabo ko končam ta post  ne mislim več pogovarjat, ker ne samo da ne zmoreš svojih besed podkrepit z dokazi si celo nesramna in žaljiva...
 

 
O vem da tako pise v Koranu. Vendar zal, tisti, ki jih se vedno ozavescajo, ceprav je pojav zdavnaj izkoreninjen, ocitno niso dobro brali, pa so kar obrezali deklico. Ona pa naj uziva v spolnosti. Dej zapaj mi, kje jih pa ti pobiras?

 
Ker očitno nimaš blage veze o Islamu in si očitno še tako zabita, da kljub temu da ti človek  večkrat pove da obrezovanje ni del Islama še kar tupiš ko kaka prismojena kokoš...
 
 

What are women's rights in Islam? - A comprehensive list!













In a truely Islamic society women have the following rights in Islam:





1. The right and duty to obtain education.



2. The right to have their own independent property.



3. The right to work to earn money if they need it or want it.



4. Equality of reward for equal deeds.



5. The right to express their opinion and be heard.



6. The right to provisions from the husband for all her needs and more.



7. The right to negotiate marriage terms of her choice.



8. The right to obtain divorce from her husband, even on the grounds that she simply can't stand him. (pls note that God deeply frowns upon divorce as a solution unless there is hardly any other alternative but it does not mean that men have more right to divorce their wives than women do.)



9. The right to keep all her own money (she is not responsible to maintain any relations).



10. The right to get sexual satisfaction from her husband.



11. custody of their children after divorce



12. to refuse any marriage that does not please them



and more...

vir : klikni

 


 
Ni potrebe. Smo bili tesni druzinski prijatelji z osebo, ki je vodila muslimansko versko skupnost v bivsi Jugi, sedaj pa z njegovimi otroci.
 
žalostno, žalostno...predvsem pa ne verjamem niti pikice...le kako bi lahko potem klatila take neumnosti. user posted image



Kot sem rekla ne mislim niti do konca brat,ker se ne spuščam v debato z ljudmi ki žalijo in ponižujejo.
Ko boš sposobna podati kak argument kak dokaz k svojim izmišljotinam... Aja bujno domišljijo pa imaš ni kej...user posted image user posted image user posted image  no takrat se morda celo lahko spustim v debato na rekla kazala se pa jaz ne grem prav nič več...
 
lahko noč

 


 


 


(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 2:45:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ****
imamo med drugim tudi policijo za lepo obnašanje

A se hecaš?... resno?... zakaj pa tega še naša vera ne prevzame?... ne bi škodovalo. user posted image


Nič se ne hecam. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 2:51:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek





Nic nimam z nobenim prevodom. Vendar moram komentirat....
Tisti ko ne zna Sveto pismo prebrat v originalu, ali vsaj v cerkveni slovanscini se nima kaj pogovarjat o krscanstvu???

LOOOOL user posted image user posted image user posted image  a Sveto pismo ima original in v kerem jeziku praviš cerkvena slovanščina??? user posted image user posted image user posted image
 
arabščina je precej kompliciran jezik. Ena beseda v Koranu se razloži z parimi stavki...
 
ampak kaj bi to tebi pravila saj ti to itak že veš a ne? user posted image user posted image user posted image
 
Naprej nisen brala... brez zamere.




To sem pa morala pokomentirat čeprav sem rekla da ne bom...že pri tisti neumnosti pripombi zakaj imamo policijo za lepo obnašanje o svakinji sem se komaj zadržala ampak tole je pa že čist tooo muuuchhhuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 8:30:16   
Volga
Če se kateri da, si lahko prebere tale  http://www.etno-muzej.si/pdf/0354-0316_11_ceplak_mencin_obrezovanje.pdf zanimiv članek. jaz sem ga, vendar v njem nisem zasledila, da bi bilo žensko obrezovanje pogojeno z islamom, pač pa tole:
Teza, da je obrezovanje žensk praksa, ki jo izvajajo v družbah moš.ke dominacije
(seveda ne v vseh, vendar izključno v teh), se zdi trdna. V tem delu teksta bomo navedli nekaj primerov, ki jo potrjujejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 8:58:19   
bumerang
Huuuh, ne znajdem se več v vseh teh citatih citatov v vseh možnih barvah... zato sama ne bom citirala in bom nanizala samo svoje misli ob prebiranju od pete strani dalje.
Pa žal mi je, da je debata prešla v kreg.

S tem, ko boš razumela, zakaj pravim muslimanke in ženske razvitih držav boš razumela tudi to, kar ti hočem povedat. Ker je tako poimenovanje, z moje strani, določeno s tem, kako ženska živi. Ženska muslimanka je najprej muslimanka, šele potem vse ostalo, če sploh, ker do ostalega sploh ne pride. Ženska razvite države je najprej državljanka, taka ali drugačna, ki spoštuje zakone svoje države tako ali drugače, ki ima svojo vero tako ali drugačno, je pa v nobenem načinu ne določa ali presega ostale nivoje njenega življenja.

Glede tistega citata s Korana... da mož ženo, ki ga ne uboga, ofrca. Zakaj pa ne piše, da žena moža ofrca? Oz. zakaj ne piše, da lahko ofrcata drug drugega?
To je TO!

Pišeš, da nemuslimanski materi otrok ne pripada, če se loči. Oprosti, ampak mati je dobra ali slaba mati neglede na svojo vero in vera ne pogojuje občutka za materinstvo ženske. In ne določa njene primernosti za mater.
Kdo daje pravico, da se ženski otroka vzame? Neglede na to, kakšna mati je, in neglede na to, kakšen oče je oče. Otoka dobi samo zato, ker je musliman. Takšen ali drugačen. Neglede na to, kakšen oče je. To, da je musliman, ga apriori določa kot edinega dobrega in primernega.
Otroka lahko odpelje kamor se njemu zdi in ga pusti enim x osebam (v očeh otroka), se z njim sploh ne ukvarja... in ostaja dober oče. Samo zato, ker je musliman.
To, da je otrok do takrat živel v evropski deželi z določenim standardom, da sploh ne govori jezika države, v kateri je ugrabljen (ker točno to je), da je prepuščen kulturi in jeziku, ki ju sploh ne razume... to ni važno. Je prav. Vse v imenu vere.

In ti... tvoj oseben primer.
Bila si katoličanka, Slovenka. Nekega dne ti je bilo vsega dovolj in si se ločila. Če bi v naši državi veljali verski zakoni, bi tebi sina vzeli. Bi ostal v Sloveniji z očetom in ga ne bi smela vzeti sabo v Egipt. Zato, ker nisi več katoličanka. Kako bi se to tebi zdelo?

Glede na to, da si v življenju doživela številne spremembe in preobrazbe - kaj pa, če se tvoje življenje in pogled na življenje spet spremeni?
Ok, saj vem, da boš rekla, da se ne bo. Ampak predpostavljamo, da bi se.
Otroke bi ti vzeli in prisiljena bi bila živeti ali brez njih in po lastni želji ali z otroki po željah tvojega dela moškega sorodstva.

Vidiš, to je to.
Če bi Koran pisale ali razlagale ženske ali vsaj ženske skupaj z moškim, potem ti zagotavljam, da bi bil napisan/razložen drugače. In da bi ženske v muslimanskih deželah živele drugače. Ampak to jim - upam da, zaenkrat - še ni omogočeno. In to je TO!
Ok. tudi Biblije niso pisale in tolmačile ženske, ampak ženske razvitih držav niso prisiljene živeti po naukih krščanstva. Živijo tako kot se jim zljubi. Svobodno.
Tako kot jaz gledam na stvar, muslimani v tem času živijo tako kot so kristjani živeli v srednjem veku - "v varstvu" inkvizicije. Če so se držali načel, so živeli varno, lepo in srečno (seveda v okviru svojih finančnih zmožnosti), sicer pa so bili nategnjeni, razčetverjeni, zažgani. In glej čudež, spet v večini ženske.
Zakaj? Zaradi vere. Zgolj in le zaradi vere.
Šele ko so vero nadvladali drugi aspekti življenja, se je življenje žensk spremenilo v človeka vredno življenje.

Srčno upam, da bo takih mladenk kot je tvoja nečakinja čim več. Kajti one so nosilce napredka vašega sveta. In samo na njih je, da se odločijo, kaj bodo počele v življenju in kako bodo to počele, na nikomer drugemu.

Zdaj sem vse skupaj prebrala in vidim, da nisem zapisala niti 1% svojih misli. Ampak bom počasi nehala, grem na plažo. Je ni vere zaradi katere bi se odpovedala plavanju. user posted image
Pusti mi samo še tole glede zakrivanja.
Pravim, da se mi smiliš, ko naokoli hodiš zakrita. Ja, res se mi smiliš kot tudi ostale zakrite ženske. Tudi tiste, oz. predvsem tiste, ki hodijo zakrite po Sloveniji.
Prvič zato, ker ti/jim je vroče. In to je dejstvo. Vsak, ki fizično trpi, se mi smili. In komur je vroče, trpi. Bog mi pomagaj, jaz sem po naravi hedonist. user posted image  
V drugi stopinji se mi zakrite ženske smilijo zato, ker so pripravljene trpeti zaradi svoje vere. Tiste v nerazvitem svetu zaradi vere ali pa zaradi okolice, ki jih v to prisili, te v razvitem pa samo zaradi svoje vere.
Vidiš, in to je TO česar ne razumem. Da si se zaradi vere pripravljen odpovedati lastni komoditeti (kar lahko mirne duše raztegneš še na integriteto, razmišljanje, vedenje...)



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 9:00:28   
srki
Kaj vi to, spet o veri?

Mene pa bolj zanimata ex Kerensa pa Kerensa**user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 9:23:20   
3T
Ojoj, ni se mi dalo vsega brat, pač pa mi je zanimivo dejstvo da **** živi v Egiptu. Daj nam malo več povej o tem, koliko časa si že tam, ali si pred tem živela v Sloveniji ( sklepam da si ) in kako si sprejela drugačen način življenja tam in njihovo kulturo.

Pa upam da ne smetim prehudo, ni povezano z vero namreč. 

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 9:24:43   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: 3T

Ojoj, ni se mi dalo vsega brat, pač pa mi je zanimivo dejstvo da **** živi v Egiptu. Daj nam malo več povej o tem, koliko časa si že tam, ali si pred tem živela v Sloveniji ( sklepam da si ) in kako si sprejela drugačen način življenja tam in njihovo kulturo.

Pa upam da ne smetim prehudo, ni povezano z vero namreč. 


Hja, večina tega je napisala v temi, zato jo bo treba kar prebrat, če te res tako zanima.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 9:25:42   
malinca x
Pa zakaj neki morajo hoditi muslimanke zakrite, saj so vendar božje stvarstvo. Zakaj ne smejo pokazati, kako lepe jih je ustvaril Alah?
Prebrala sem več življenjskih zgodb muslimank. Med njimi tudi zgodbo Carmen Bin Ladin. Kakšna dvojna morala,  kakšno zatiranje žensk in poveličevanje pravic moških.
**** ima res srečo, da je naletela na tako dobre ljudi v Egiptu. Upajmo, da se kdaj njen mož ne obrne proti njej ali se je ne naveliča, ker takrat bo pa imela veliko sranje. Pa ne da ji to privoščim, občudujem njen pogum in navdušenost ter pripravljenost, da vse to argumentira  na RR.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 9:35:11   
mateyka
ja, res - jaz sem mislila, da bomo govorili bolj o fiziki, kemiji in kako se da/ne da dokazat obstoj Boga empirično in kaj je znanost dognala zadnja leta..; ne pa ta kreg kaj je Islam..
Islam je super stvar, samo večina udeležencev te debate ne razume eno stvar, ki jo **** hoče podat - bom uporabila lepo metaforo tukaj: če je voznik slab, ali zato kriviš avto? ona skoz trdi, da je avto user posted image in da so vozniki problem. vi pa da zaradi slabih voznikov ne moreš rečt, da je avto dober.

npr. komunizem vsebuje veliko dobrih konceptov in če ni bil komunizem pravilno/učinkovito apliciran v družbi, še ne pomeni da je sama ideja komunizma slaba. meni se zdi ideja o določenem delu skupne lastnine (npr. parki, igrišča, knjižnice - v glavnem skupno dobro za javno/skupno uporabo) prav fantastična.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 9:36:03   
3T
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: 3T

Ojoj, ni se mi dalo vsega brat, pač pa mi je zanimivo dejstvo da **** živi v Egiptu. Daj nam malo več povej o tem, koliko časa si že tam, ali si pred tem živela v Sloveniji ( sklepam da si ) in kako si sprejela drugačen način življenja tam in njihovo kulturo.

Pa upam da ne smetim prehudo, ni povezano z vero namreč. 


Hja, večina tega je napisala v temi, zato jo bo treba kar prebrat, če te res tako zanima.


Menda ja ne, tole dolgo reč, sem si dovolila sklepati da ste vseh teh 7 ali koliko že strani posvetile le veri. Ok, mogoče uspem kdaj kasneje.
Mi je pa zanimivo le to, da kako se lahko evropejka vključi v življenje v Afriki, kjer vlada povsem drug svet.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 10:16:21   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: urška

mene samo nekaj zanima, ****, zakaj kategorično zavračaš oz. ne verjameš knjigam (BTW pred kratkim sem eno tako prebrala), ki jih nekatere uporabnice tukaj navajajo, v katerih so opisane, milo rečeno, grozne izkušnje muslimanskih žensk?

Zato ker sem muslimanka in živim med muslimani v arabskem svetu. Zato!

torej, tiste muslimanke, ki so živele v muslimanskem svetu, in so te knjige pisale, lažejo?

pa še tole: ja, če bi vsi muslimani 100% živeli po koranu in vsi kristjani 100% po svetem pismu, potem bi bilo vse lepo in krasno. ampak ne. ne eni, ne drugi. in eni obrezujejo 5 letne deklice. kljub temu, da to ni po koranu.

Po svetem pismu se ne da živeti ker ni zakonik. Krščanstvo je veroizpoved ni pa način življenja.
Islam je način življenja in veroizpoved.

no, imamo 10 zapovedi (plus tista najbomembnejša). če bi se njih držali, seveda v vseh razsežnostih, ki jih obsegajo, bi se lahko reklo, da je SP tudi nekašen zakonik.
 
Ja eni obrezujejo 5 letne deklice ane? Eni pa posiljujejo 5 letne deklice ali pa še raje dečke.

seveda, oboje se dogaja. ne zagovarjam pa ničesar. je pa bilo prav v tisti knjigi predstavljeno to obrezovanje v imenu vere. tako je napisala avtorica (ampak, ja zdej ko vem, da laže, je itak vseeno). zato sem tako napisala. ker kolikor vem, se posiljevalci ne sklicujejo na SP.
 
Zadnji stavek ne odraža mojega mnenja ampak je samo : spuščam se na tvoj nivo.

in ne, nisem se hotla spuščat na noben nivo, mislim pa, da lahko priznaš, da so marsikje v muslimanskem svetu ženske zatirane in da se moški, ki jih zatirajo, sklicujejo na islam in koran.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 10:23:43   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: 3T
[Mi je pa zanimivo le to, da kako se lahko evropejka vključi v življenje v Afriki, kjer vlada povsem drug svet.


Vedno se najdejo svetle izjeme, ki so se zmožne vklopiti v čisto drugi družbeno-kulturni prostor. Na misel mi pride Corina - Bela Mesajka, ampak tudi ona je po večih letih na neki točki naredila preobrat nazaj...da je zaščitila svojo hči.

Poznam nekaj versko mešanih zakonov, pa dobro funkcionirajo. Sicer gre res za dvojice: katolik - protestant, katoličan - ateist. Spoštujem njihovo trdno držo, da so kljub ljubezni ostali to kar so, ampak pri takšnih povezavah to morda še gre. Za islam pa se mi zdi, da le-ta ne dopušča, da bi bil partner neislamske vere. Čeprav trdim, da imajo v osnovi vse vere nekaj skupni točk: verjeti v Enega (pa kakorkoli je že poimenovan), biti dober, pošten.... edkino verski rituali se razlikujejo.

Mi je pa všeč tale debata.user posted image

< Sporočilo je popravil Jutra -- 19.8.2008 10:24:05 >


_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 10:28:19   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

 jaz sem ga, vendar v njem nisem zasledila, da bi bilo žensko obrezovanje pogojeno z islamom, pač pa tole:



tko kot sem že napisala, brala sem eno knjigo, avtorica je obrezana. in ona je napisala, da se obrezovanje izvaja zaradi islama. nisem si jaz tega zmislila.
sicer pa, zdej vem, da so vse te knjige itak izmišljene.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 10:56:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Kot sem rekla ne mislim niti do konca brat,ker se ne spuščam v debato z ljudmi ki žalijo in ponižujejo.
Ko boš sposobna podati kak argument kak dokaz k svojim izmišljotinam... Aja bujno domišljijo pa imaš ni kej...user posted image user posted image user posted image  no takrat se morda celo lahko spustim v debato na rekla kazala se pa jaz ne grem prav nič več...


Kar malo sem razocarana. Prvo, ker mi je pobrisalo odgovor, ki sem ga napisala, a se bolj zato ker si napisala en kupcek zalitev in imas obraz drugemu jih ocitat. Kje to pise v Koranu, da ti lahko zalis? Ce o tem nimas dokaza, potem ti nisi prava muslimanka, si kefir. Toliko o logiki, samo mali utrinek. Se utrinek objektivnosti. Po vseh teh postih mi je jasno, da objektivnosti ne premores. Zato ti oprostim, da zalis, saj vem, da to niti ne vidis, niti ne spoznas in niti ne zacutis.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 10:59:21   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
LOOOOL user posted image user posted image user posted image  a Sveto pismo ima original in v kerem jeziku praviš cerkvena slovanščina??? user posted image user posted image user posted image
 
arabščina je precej kompliciran jezik. Ena beseda v Koranu se razloži z parimi stavki...
 
ampak kaj bi to tebi pravila saj ti to itak že veš a ne? user posted image user posted image user posted image
 
Naprej nisen brala... brez zamere.

To sem pa morala pokomentirat čeprav sem rekla da ne bom...že pri tisti neumnosti pripombi zakaj imamo policijo za lepo obnašanje o svakinji sem se komaj zadržala ampak tole je pa že čist tooo muuuchhhuser posted image user posted image user posted image user posted image


Hm... dej no, menda se lahko zezamo, kaj pravis?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?