|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:07:40   
Anonimen
hja, doba je dolga-20 let


To pomeni ca. 170.000€ kredita pri tvoji placi. Kaksno hiso pa namarevate delati user posted image

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:17:01   
Anonimna.
Računava, da bi vzela tam nekje 140.000 eur. Po pogovorih z ostalimi graditelji bi to naj bila realna cena (pritličje+ mansarda).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:18:13   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimna.

Računava, da bi vzela tam nekje 140.000 eur. Po pogovorih z ostalimi graditelji bi to naj bila realna cena (pritličje+ mansarda).


Odvisno kje, kakšen način gradje, ne pozabi celotne projektne dokumantacije....... Denar kar puhti iz rok...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:19:29   
Anonimen
Računava, da bi vzela tam nekje 140.000 eur.


Tega pa ne vem. Samo mi fali 30.000 do mojega izracuna.

Bistveno bolje bi bilo prodati stanovanje, kot so ti ze rekle. To ti bistveno spremeni kalkulacijo. 20 let je dolga doba za taksno vsoto.

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:25:22   
Anonimna.
Projektno dokumentacijo že imava in tudi kar se komunale tiče, je že vse urejeno. Ta znesek bi šel samo za hišo.

Mič, mogoče gledaš kredite z Liborjem, midva bi imela vezan na euribor.

Aha, torej mislite, da 1.700 eur ne bi bilo dovolj ali bi sicer bilo dovolj, pa se vam ne zdi vredno tako velikega kredita, če bi lahko prodale stanovanje? Ker nama je to stanovanje RES super...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:26:26   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

hja, doba je dolga-20 let


To je veliko za taksno vsoto. Maksimalno na 15 let bi jaz vzela.

Tudi jaz - razlike v obrestih med 15 in 20 let so bistvene.

A si naredila tudi kalkulacijo za vzdrževanje hiše? (v 20ih letih bo treba že marsikaj sanirati, ne pozabi kurjave, davkov,...)


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 17.8.2008 22:28:10 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:26:33   
Anonimen
Mič, mogoče gledaš kredite z Liborjem, midva bi imela vezan na euribor.


Da.
Zakaj pa ne gledata Libor, z moznostjo spremembe na Euribor?

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:27:01   
Anonimen
Ker nama je to stanovanje RES super...


Super na kaksen nacin?

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:31:02   
Anonimen
pa se vam ne zdi vredno tako velikega kredita, če bi lahko prodale stanovanje?


Ja, to se mi ne zdi vredno.

Ce je stanovanje vredno 80k, potrebujeta samo se 60k. To je bistveno bistveno manj. To ti je kredit na pet let in pol (na Euribor user posted image ), kar je pa ogromnooooooooooo manj kot dvajset let. To dvakrat dobro v kaminu zakuris, pa si ga ze frej :).

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:31:48   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimna.

Projektno dokumentacijo že imava in tudi kar se komunale tiče, je že vse urejeno. Ta znesek bi šel samo za hišo.


Aha, torej mislite, da 1.700 eur ne bi bilo dovolj ali bi sicer bilo dovolj, pa se vam ne zdi vredno tako velikega kredita, če bi lahko prodale stanovanje? Ker nama je to stanovanje RES super...


Če gre denar samo za hišo, je to dovolj denarja...sicer ne vem, če in kakšno opremo lahko všteješ v to... Pa odvisno je seveda od velikosti hiše.

Kar se denarja tiče...seveda bi bilo dovlja jurjasedemsto mesečno, vendar, zakaj bi si "trgala" od ust, če bi bilo to potrebno samo delno? In kot sem rekla....Res se ne ve, kaj bo čez 20-30 let...TO opažam sama že sedaj, pri 42-ih. Moje želje in potrebe kar se "stanovanjske kulture" tiče, so resnično drugačne kot pred 10-imi leti...Kako šele bo, ko bom stara 60???

In zato ne vem, zakaj "obviseti" na tem stanovanju? Samo zato, ker vama je všeč? TO je premalo, to ni realen argument. Ker če je to najmočnejši argument, kar ga imata, vama priporočam, da ostaneta  kar v tem stanovanju in na vse ostalo pozabita. Ker lepšega najbrž ne more biti, kot jeto stanovanje, ali ne?

Daj druge argumente....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:43:02   
Anonimen
Kar se denarja tiče...seveda bi bilo dovlja jurjasedemsto mesečno, vendar, zakaj bi si "trgala" od ust, če bi bilo to potrebno samo delno? In kot sem rekla....Res se ne ve, kaj bo čez 20-30 let...TO opažam sama že sedaj, pri 42-ih. Moje želje in potrebe kar se "stanovanjske kulture" tiče, so resnično drugačne kot pred 10-imi leti...Kako šele bo, ko bom stara 60???

In zato ne vem, zakaj "obviseti" na tem stanovanju? Samo zato, ker vama je všeč? TO je premalo, to ni realen argument. Ker če je to najmočnejši argument, kar ga imata, vama priporočam, da ostaneta kar v tem stanovanju in na vse ostalo pozabita. Ker lepšega najbrž ne more biti, kot jeto stanovanje, ali ne?


Evo, je Marogica malo bolj na dolgo napisala.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:43:13   
eya
Dalo bi se sigurno preživeti samo z moževo plačo, seveda, ampak za toliko časa vzeti kredit...je kar dolga doba. Kaj pa če bi res stanovanje oddajala, bi sigurno bilo lažje. Pa četudi je brat notri, ne vem, zakaj bi on zastonj stanoval...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 23:18:05   
benika
Za izgradnjo hiše bi vzeli kredit, mesečni obrok bi "pojedel" celotno mojo plačo (imam službo za nedoločen čas v dobro stoječem podjetju), tako da bi morali živeti od moževe, ki trenutno znaša 1.700 eur neto. Mož ima službo za nedoločen čas, po zaključku dvoletnega izobraževanja se mu bo plača dvignila za 30 % (določeno v pogodbi). Zanima me, če bi ve vzele tak kredit oz. se vam 1.700 eur zdi dovolj za 4-člansko družino (vrtec, položnice,...)?


Midva imava oba skupaj takšno plačo, od tega imava za cca. 700.800 € kreditov in položnic, pa smo tudi 4-je in ne živimo v pomanjkanju.

Če vam bo finančno zneslo, potem vzemita kredit.

Se pa strinjam s predhodnicami glede stanovanja, prodajta ga ali pa ga oddajajta. Finančno bo potem precej lažje.


< Sporočilo je popravil benika -- 17.8.2008 23:19:21 >

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
18.8.2008 7:18:02   
anajmad
Absolutno-ne. Je res,da je 1700eu  zdej velik dnarja. Samo pomisli,cene grejo gor,otroci bodo vedno več rabili. Zdej v tem momentu se zdi izvedljivo,ampak dolgoročno-absolutno ne. Jst bi na tvojem mestu raje vzela hipotekarni kredit na stanovanje. Pa še nekaj,hiša vama bo požrla ogromno dnarja.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
18.8.2008 8:48:43   
Poka
Na tvojem mestu nebi prodajala stanovanja, ker nepremičnine bodo še vedno rastle, čeprav manj. Midva imava podobnop situacijo kot vi, s to izjemo, da sva še brez otrok, pa nimava nič prišparano, imava pa stanovanje. Tega bova prodala, ko bo hiša do strehe, ker midva na žalost druge možnosti nimava. Stanovanje bo ravno toliko prineslo, da se vseliva.

Na tvojem mestu sploh nebi jemala hipotekarnega. Če sta oba zaposlena, vzame vsak 40 000 za 10 let, obrok je okrog 500 eur na mesec, za 130 000 eurov ste pa že lahko vseljeni, če gradite hišo tam do 200 m2. Midva bova toliko dala do vselitve s papirji in parcelo. S tem pa, da je pa res, da je moj v gradbeništvu in mu je do sedaj uspelo kakšne stvari dobit tud petkrat cenej. Ampak po mojem to lahko vsakemu uspe, sam če se nekoliko potrudiš, res pa gre ful živcev in prostega časa.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
18.8.2008 9:57:10   
M1987
A joj.... Kako preživijo družine z 1200 evri  (oba partnerja) s tem da morajo plačati še položnice, vrtec, hrano... in živeti.user posted image Jaz da bi bla na tvojem mestu bi brez pomisleka vzela kredit.

_____________________________

* CARPE DIEM *
Princeska 05.08.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
18.8.2008 10:41:40   
piščanc
ne za 20 let. ker je preveč. otroci rastejo in imajo velike potrebe. poleg tega računaj, da ti bo 1000€ pojedlo vzdrževanje hiše in redni stroški. pa v 20 letih boste potrebovali še nov avto...

ali stanovanje oddajat po tržni ceni, ali prodati.


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
20.8.2008 12:52:06   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Na tvojem mestu nebi prodajala stanovanja, ker nepremičnine bodo še vedno rastle, čeprav manj.
  to ni več tako res, cene stanovanj bodo v roku 5-8 let začele padati, ker bo slovenija postala zabetonirana s stanovanji, velika stanovanja, oz. draga stanovanja že sedaj komajda prodajo.. stanovanje deinitivno prodaj... za ostalo pa vzemi kredit

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
21.8.2008 23:05:17   
AnamarijaDim
Vzemi kredit, bo pač na mizi samo še kaviar brez šampanjca.

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
21.8.2008 23:25:59   
rija
jaz bi tako velikega kredita na toooooliko let ne vzela.

definitivno bi prodala stanovanje, pa vzela kredit za razliko. pa tudi ne bi računala, da mi bo 140 k dovolj za bajto.....vedno, vedno pride nekaj nepredvidljivega....

ne vem....nisem sicer pesimist.....ampak v 20 letih se lahko zgodi ogromo nepredvidljivih stvari....žal......

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu AnamarijaDim)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
22.8.2008 1:17:37   
Arwenko
Jaz bi vzela kredit. Stanovanje se še vedno lahko proda kasneje če pride do krize. Če pa prodaš stanovanje pa imaš kredit na manj let pa pride do krize, pa nimaš več ničesar odzadaj za rezervo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
22.8.2008 8:48:06   
Anonimen
jaz poznam en par, ki sta vzela kredit za hišo(manj kot bi vzela vidva), ga imata tudi na tako dolgo obdobje in seveda z zelo manjšimi dohodki in brez stanovanja. imata tudi otroka in jim nič ne manjka. so bilo letos 3krat na morju in še ograjo so delali. tak da verjetno ne živijo v pomanjkanju pa hiša je tudi zrihtana do konca.ne vem jaz osebno vem da si ne morem privoščit takega kredita, ker imava z mojim krepko manj dohodkov.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
22.8.2008 17:54:50   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimna.

Ker nama je to stanovanje RES super...


Zakaj pa potem ne ostanete lepo v tem stanovanjuuser posted image ?

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Na tvojem mestu nebi prodajala stanovanja, ker nepremičnine bodo še vedno rastle, čeprav manj.


Na tole se pa ne bi ravno zanašala. Odvisno v katerem koncu Slovenije. Večja verjetnost je, da bodo cene starih stanovanj v roku nekaj let celo padle.


IZVIRNO SPOROČILO: AnamarijaDim

Vzemi kredit, bo pač na mizi samo še kaviar brez šampanjca.


Tukaj pa malo foušije ven sekauser posted image ?

Kot je že ena rekla. 1.700€ je veliko, po drugi strani pa niti ne. V roku nekaj let se lahko vaše potrebe popolnoma spremenijo in z njimi tudi stroški. Da pa bi pričakovala, da bodo naslednjih 20 let ostali na istem nivoju...utopija. Upoštevaj še vzdrževanje hiše, davek na nepremičnine ipd. Sama kredita za tak znesek ne bi upala vzet.

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
23.8.2008 0:21:37   
Pobalami
Glede na to, da si navajena skromno/normalno živeti  je 1.700€ za normalen standard dovolj. Tako, da gre lahko cela tvoja plača za kredit.

Jaz bi na tvojem mestu stanovanje obdržala. Glede na to da daš za kredit celo tvojo plačo je to kar lepa osnova za znesek kredita, poleg tega imata še našparano. +je tudi to da je stanovanje super. Če bo šlo hudo ga še zmeraj lahko prodaš.

20 let za kredit za nepremičnino ni preveč ampak je to realna doba odpačevanja.

Bi pa bilo najboljše da bratu računaš najemnino. Naredita nek kompromis tako da bo on na dobrem, ker bo imel  nizko najemnino, tebi pa bo ta najemnina šla v obrok kredita.



(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
23.8.2008 0:34:32   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Kot je že ena rekla. 1.700€ je veliko, po drugi strani pa niti ne. V roku nekaj let se lahko vaše potrebe popolnoma spremenijo in z njimi tudi stroški. Da pa bi pričakovala, da bodo naslednjih 20 let ostali na istem nivoju...utopija. Upoštevaj še vzdrževanje hiše, davek na nepremičnine ipd. Sama kredita za tak znesek ne bi upala vzet.


Mi imamo 1.500 € in potrebe se nam v prihodnosti sigurno ne bodo povečale, ker se nimajo kam. Kvečjemu zmanjšale. Če bi gledala na to kar bo čez 20 let, kakšna je moja plača sedaj in kakšne bodo moje potrebe v 20 letih lahko kar zaprem štacuno in grem živeti pod most.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?