|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Začetniška vprašanja
24.8.2008 16:41:32   
pancottina
Ciao punce.
to je moja prva nosečnost. Zelo težko pričakovana. Po letu in pol nama je končno uspelo. Prvi pregled imam šele 3.9. Zanima pa me nekaj stvari.
Moja g. je dr.Rožič iz Izole.
Zanima me, če na prvi pregled lahko pride partner s tabo? brala sem, da nekaterim gin. delajo vaginalni UZ. Ali na prvem pregledu dobim slikico?

NS, kaj pravzapav pomeni nuhalna svetlina? Jo omenjena gin dela? Ji morem omeniti, da grem na ta preged? Če grem samoplačniško recimo k Pušenjaku? Na ta preged lahko pride partner?
Aja še to, zadnjo M  sem imela 7.7., zato po mojih izračunih sem v 7. tednu.

Zaenkat je to vse, že v naprej hvala za odgovore

< Sporočilo je popravil pancottina -- 24.8.2008 16:43:07 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 17:19:08   
ključek
Ciao punce.
to je moja prva nosečnost. Zelo težko pričakovana. Po letu in pol nama je končno uspelo. Prvi pregled imam šele 3.9. Zanima pa me nekaj stvari.

čestitke za user posted image !!!!!

Zanima me, če na prvi pregled lahko pride partner s tabo? brala sem, da nekaterim gin. delajo vaginalni UZ. Ali na prvem pregledu dobim slikico?

na preglede je moj mož šel vedno z mano. je pa mogel počakati v čakalnici. prvi UZ se dela vaginalno in takrat mož ne gre s tabo, na ostale pa.

NS, kaj pravzapav pomeni nuhalna svetlina? Jo omenjena gin dela? Ji morem omeniti, da grem na ta preged? Če grem samoplačniško recimo k Pušenjaku? Na ta preged lahko pride partner?

nuhalna svetlina pomeni, da dr. oceni možnosti dojenčka za razvojne nepravilnosti (dawnom sindrom). na tem pregledu je partner zraven. greš kamor želiš, samo baje je pametno, da ima G licenco za opravilo tega.
 

 
verjetno bojo druge napisale bolj strokovno, jaz pišem " po domače".
 
 
želim ti prekrasnih user posted image  mesecev, naj bo tvoja user posted image  nekaj najlepšega v življenju in želim ti pridnega user posted image !!!
 
user posted image user posted image user posted image user posted image


Aja še to, zadnjo M sem imela 7.7., zato po mojih izračunih sem v 7. tednu.

Zaenkat je to vse, že v naprej hvala za odgovore

(odgovor članu pancottina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 18:52:25   
Dream
Njaprej user posted image user posted image user posted image  in veselo ter mirno user posted image  !

Na prvi vaginalni UZ je šel lahko moj user posted image  zraven in celo prvi je videl malo pikico.

O nuhalni svetlini si lahko več prebereš tudi tule

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 18:54:12   
ključek
Na prvi vaginalni UZ je šel lahko moj zraven


a res?? pustili so ga zraven?? ja fajn, kje pa imaš G??

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 20:01:35   
onur
na prvem pregledu je moj počakal v čakalnici, pregleda te vaginalno. nuhalno sem opravljala pri pušenjaku v Dravljah in je bil moj zraven (pri nuhalni ti napove možnosti za Downov sindrom).

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 20:54:28   
glen
Rožičeva je moja bivša gin. in ne dela nuhalne (nima licence)
Na obali(v Izolski porodnišnici)ima edini uradno licenco s 1. sep. 2008 dr. Lovšin.Pregled je samoplačniški.
Pri nuhalni je lahko partner zraven.
Na 1. pregledu meni Rožičeva(bila je moga gin .v 1. noseč)ni dovolila partnerja zraven.Na 1. preg. ti naredi vaginalni pregled in vag. uz s katerim potrdi ali ovrže nosečnost.
srečno,pa če te še kaj zanim ssamo vpraši.
Pa še neki, a si zadovoljna z dr. Rožič?

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 20:55:08   
Dream
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

Na prvi vaginalni UZ je šel lahko moj zraven


a res?? pustili so ga zraven?? ja fajn, kje pa imaš G??


Ja, zraven je bil. Ko sem klicala za pregled, sem sestro vprašala, če gre lahko zraven, pa je takoj rekla, da lahko. Meni je bilo to čist normalno - konec koncev, kaj pa lahko vidi novega kot to, kako se dela pregled?

G imam v Zagorju.

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 21:54:42   
ključek
Ja, zraven je bil. Ko sem klicala za pregled, sem sestro vprašala, če gre lahko zraven, pa je takoj rekla, da lahko. Meni je bilo to čist normalno - konec koncev, kaj pa lahko vidi novega kot to, kako se dela pregled?

G imam v Zagorju.


mlinariča???? si ti tudi iz zagorja??

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 22:03:10   
Dream
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

Ja, zraven je bil. Ko sem klicala za pregled, sem sestro vprašala, če gre lahko zraven, pa je takoj rekla, da lahko. Meni je bilo to čist normalno - konec koncev, kaj pa lahko vidi novega kot to, kako se dela pregled?

G imam v Zagorju.


mlinariča???? si ti tudi iz zagorja??


Nisem iz Zagorja, sem pa blizu, ampak to ni pomembno... Meni je bilo v glavnem lepo, da je moj user posted image  lahko šel zraven, čeprav je res, da se na nuhalni dosti več vidi in da je tam verjetno bolj užival, ker se je tudi dosti več videlo.

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 22:08:43   
ključek
no, jaz hodim k dr. pogačniku in ni šans, da bi bil na 1. UZ dragi zraven.

jaz sem iz zagorja.vidim, da boš ti tud kmalu dobila user posted image . se lahko zmeniva za kak sprehod potem z vozički?? user posted image

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Začetniška vprašanja
24.8.2008 22:19:42   
Dream
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

se lahko zmeniva za kak sprehod potem z vozički?? user posted image


Mogoče se pa res kdaj kje srečava user posted image

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Začetniška vprašanja
25.8.2008 11:46:10   
uršula83
Čaw!!
Jaz sem tudi iz Zagorja....no skoraj. Pa se res zmenimo za kak sprehod, le da imam PDP šele decembra.
Mogoče se pa poznamo user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   user posted image   user posted image  

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Začetniška vprašanja
25.8.2008 13:10:21   
pancottina
Ciao punce
Hvala za čestitke in hvala za nasvete.
Moj bo šel vseeno z mano in bom povedala, da je zunaj, mogoče bo pustila.
Ja glen, za enkrat sem zadovoljna z njo. Res je malo bolj tiha, ampak če jo pa kaj vprašam pa mi brez problema odgovori. Sem slišala že kar nekaj pritožb čez njo, ampak, do mene je bila ona, kot tudi sestre vedno zelo prijazna.

Slišala sem edino, da ni preveč navdušena, če omeniš NS. Pa more sploh tvoj gin. vedet, da si opravil NS, glede na to, da je samoplačniško?
koliko prej se pa na NS moreš naročit. Jaz sem imela namen poklicat takoj po pregledu pri moji gin. Je ok, ali je prezgodaj. Po mojih izračunih bom takrat v 9 tednu.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Začetniška vprašanja
25.8.2008 16:28:37   
Dream
Meni je sestra sama napisala, kam običajno hodijo oz. "pošiljajo" pacientke na NS. In na nalsednjem pregledu me je G najprej povprašal po izvidih NS.

(odgovor članu pancottina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Začetniška vprašanja
25.8.2008 19:30:09   
uršika***
IZVIRNO SPOROČILO: Dream

IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

Na prvi vaginalni UZ je šel lahko moj zraven


a res?? pustili so ga zraven?? ja fajn, kje pa imaš G??


Ja, zraven je bil. Ko sem klicala za pregled, sem sestro vprašala, če gre lahko zraven, pa je takoj rekla, da lahko. Meni je bilo to čist normalno - konec koncev, kaj pa lahko vidi novega kot to, kako se dela pregled?

G imam v Zagorju.


Tudi moj je lahko šel zraven na prvi pregled. Zgleda, da je to res čisto odvisno od ginekologa. Ampak res: kaj bi pauser posted image novega lahko videl, kar še niuser posted image
G je pa v Krškem.

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Začetniška vprašanja
26.8.2008 12:12:05   
ronja
Zanima me, če na prvi pregled lahko pride partner s tabo? brala sem, da nekaterim gin. delajo vaginalni UZ. Ali na prvem pregledu dobim slikico?

NS, kaj pravzapav pomeni nuhalna svetlina? Jo omenjena gin dela? Ji morem omeniti, da grem na ta preged? Če grem samoplačniško recimo k Pušenjaku? Na ta preged lahko pride partner?
Aja še to, zadnjo M sem imela 7.7., zato po mojih izračunih sem v 7. tednu.


Večina g. dovoli, da pride partner s tabo, je pa tako, da boš najprej ti sama not, med vaginalnim pregledom partner ni zraven, potem pa povej g., da bi rada, da bi bil na UZ pa zraven in ga bo nekdo poklical. Moja prejšnja g. je pri prvem pregledu rekla, da je lahko zraven, samo da ga ne bo pobirala, če bo skup padel, če bojo dvojčki ali če bo kaj narobe. Sem obljubila, da se bo lepo obnašal in je lahko prišel. Je pa prvi UZ vaginalni - ti porine en tak štil not in skozi to gleda - in če bo to tvojemu dragemu težko gledat, ali pa če bo tebi neprijetno, naj ne gre.

Slikico dobiš pri vsakem UZ, v zdravi nosečnosti sta to navadno 2 UZ, en na začetku in en okoli 20. tedna, ki se mu reče morfologija.

NS je nuhalna svetlina in jo delajo g. z licenco. Ne vem, če jo tvoja g. ima, te bo pa verjetno sama vprašala, če misliš it to delat in te prosila za rezultate, da jih ji prineseš. Na NS je UZ normalen (čez bušija) in so navadno partnerji zraven, tak da naj le gre.

Čestitam in uživajta!

(odgovor članu pancottina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Začetniška vprašanja
26.8.2008 12:18:04   
ronja
Če nočeš, ti definitivno ni treba povedat, da greš delat NS. To je tvoja stvar. Večina g. je navdušenih nad tem, ker imajo pač radi, da vejo malo bolj pri čem so. Se pa gotovo najde kak, ki ni nad tem navdušen in če je tvoja taka, pač bodi tiho o NS,pa je.

Naroči se pa tja kar takoj po pregledu, ja, ker je dostikrat veliko za čakat. Če ti je vseeno, kam greš, ti pa priporočam dr. Strah za NS, je vsekakor klasa zase! Ona ti bo tudi malo bolj razložila, če te bo kaj zanimalo, ker res ve, kaj dela!

uršika, nekaterim fantom je po moje nerodno, če vidijo, kako g. potiska neko paličasto zadevo v partnerko... Zato verjetno nekateri nočejo fantov na vaginalnem uz. Moja prva g. je to dovolila, za zdajšnjo pa ne vem, ker sem bila na prvem pregledu sama.

(odgovor članu pancottina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Začetniška vprašanja
26.8.2008 15:11:14   
pancottina
Hvala še enkrat za odgovore, več vam poročam po pregedu.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Začetniška vprašanja
23.9.2008 8:30:37   
caligula
ns se dela od 11 do 16 tedna

(odgovor članu pancottina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Začetniška vprašanja
23.9.2008 9:45:25   
frutolina
A ne od 11 - 14 tedna? Meni je ginekologinja sama dala papirje o tem kar nuhalna je in kam lahko grem ( če seveda želim), prav tako mi je rekla da naj potem izvide prinesem s sabo.

(odgovor članu caligula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Začetniška vprašanja
23.9.2008 10:37:29   
Anonimen
Ja,nuhalna se dela med 11 in 14 tednom.Caligula je dala napačen info

(odgovor članu frutolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Začetniška vprašanja
23.9.2008 16:58:49   
ronja
Zanima me, če na prvi pregled lahko pride partner s tabo? brala sem, da nekaterim gin. delajo vaginalni UZ. Ali na prvem pregledu dobim slikico?

NS, kaj pravzapav pomeni nuhalna svetlina? Jo omenjena gin dela? Ji morem omeniti, da grem na ta preged? Če grem samoplačniško recimo k Pušenjaku? Na ta preged lahko pride partner?
Aja še to, zadnjo M sem imela 7.7., zato po mojih izračunih sem v 7. tednu.


Lahko pride partner s tabo, ampak nekateri g. ga ne pustijo bit zraven pri UZ, ker PRVI UZ JE VEDNO VAGINALNI! Ker se čez bušija še ne bi nič videlo! Dobiš slikoco, za vsak slučaj pa še omeni, da bi jo rada imela. Ene je treba spomnit...

NS delajo tudi kje bližje, se ti ni treba v Lj. k Pušenjaku vozit, ker ni nič boljši od ostalih g. z licenco za delanje NS. Vsekakor gre s tabo partner in je lahko ves čas zraven in dobiš slikco ali cd. Večina g. bo zadovoljna, da greš na ns in te bo prosila za izvide. Ne vem konkretno za tvojo, ampak večinoma je tako.

(odgovor članu pancottina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Začetniška vprašanja
23.9.2008 20:02:18   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: pancottina

Zanima me, če na prvi pregled lahko pride partner s tabo? brala sem, da nekaterim gin. delajo vaginalni UZ. Ali na prvem pregledu dobim slikico?

NS, kaj pravzapav pomeni nuhalna svetlina? Jo omenjena gin dela? Ji morem omeniti, da grem na ta preged? Če grem samoplačniško recimo k Pušenjaku? Na ta preged lahko pride partner?



- Na prvi pregled gre lahko partner s tabo, je pa odvisno od G če je partner lahko prisoten tudi pri vaginalnem pregledu. Jaz sem imela pregled v 7t, mož je bil zraven, delal mi je vaginalni pregled in ni nič kompliciral. Slikico sem dobila, sem pa zanjo rekla, ker včasih jim je UZ tako "spotoma", da slikico pozabijo dat.

- Glede NS uporabi iskalnik, ker je brez veze, da ti pišemo kaj je to, imaš tam vse podatke. Če jo tvoja G opravlja lahko preveriš tudi na netu (vpiši licenca za NS). Če je tvoja G ne opravlja, ti ni potrebno povedati, da greš na ta pregled, je pa priporočljivo, da tudi ona ve katere preglede si dala skoz in katere ne. Dr. Pušenjak je super, partner pa seveda lahko pride s tabo na pregled.

Srečno nosečnost!

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu pancottina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?