|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  249 250 [251] 252 253   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IUI
23.11.2014 12:05:45   
Sončece16
Kako pogosto pa lahko delajo IUI? Recimo prvi mesec ne uspe, potem koliko časa je potrebno počakat na nov postopek? Glede na rezultate bodo verjetno najprej poskusili z IUI, če bo pri meni ve ok, vseeno pa nočem predolgo časa zgubit pri teh postopkih. Namreč na posvet prideva šele po več kot dveh letih poskušanja in na postopek verjetno čez dodatne pol leta. S tem da glede na mojo starost-trenutno 26- so rekli naj še kar poskušavauser posted image Vem da moram biti potrpežljiva ampak ni lahko, sploh če si želiš več otrok. No ja, verjetno bova na koncu presrečna že ob enem. Občudujem pa vse ženske, ki so veliko več let v tem, res ste vzor vsem, neverjetno kakšno mož ima lahko želja po otroku.

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6251
   RE: IUI
23.11.2014 12:15:25   
Bypass
Kje pa se zdravita? Jaz hodim v LJ-Leonišče. Neuspešen postopek IUI sem imala prejšnji mesec, pa grem v torek že v novega, je pa malo odvisno tudi od bolnice oz. zdravnika. Zgoraj v enem od starejših postov Monča6 piše, da je v Mariboru en mesec pavze vmes med postopkoma. Če se kaj zakomplicira-npr. da ugotovijo, da je stimulacija premočna pa je lahko pavza tudi daljša (par mesecev)... težko je rečt, ker je vsak primer malo drugačen. Sicer pa si res še mlada, sem sigurna, da ti bo uspelo user posted image

(odgovor članu Sončece16)
Neposredna povezava do sporočila: 6252
   RE: IUI
23.11.2014 12:24:46   
Sončece16
Z zdravljenjem začneva čez slab mesec v MB. Sicer pa pravijo korak za korakom. Če je bolje kak mesec počakat tudi to ne bo problem, važno da bo na koncu pozitiven rezultatuser posted image

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6253
   RE: IUI
24.11.2014 15:36:28   
Petrarca91
Zdravo,

da se še jaz javim, zgleda da se bom kmalu vrnila nazaj v to temo... Prvi IUI je bil uspešen, žal pa sama nosečnost ni bila uspešna, danes sem imela spontani splavuser posted image user posted image user posted image

Zdaj bom imela preiskave, da poskusijo ugotoviti zakaj sem imela že drugič spontani splav, nato pa v drugi postopek IUI, če tam ne rata pa je že na vrsti umetna oploditev... Jaz hodim v Ljubljano na ginekološko kliniko in kolikor sem razbrala je kar redna praksa, da sta 2 IUI-ja, nato pa že umetna oploditev...

(odgovor članu Sončece16)
Neposredna povezava do sporočila: 6254
   RE: IUI
24.11.2014 19:36:49   
Bypass
Joj, Petrarca 91 žal mi je zate!!! user posted image Saj ne vem kaj naj napišem,ne morem si predstavljat kaj prestajaš user posted image
Drži se, upam da bodo ugotovili vzrok in da boš potem lahko čimprej srečno donosila do konca.

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 6255
   RE: IUI
25.11.2014 20:25:23   
monča6
Oh Petrarca kakšna škoda. Žal mi je. Res si me navdala z upanjem, da je mogoče.
Upam, da bodo hitro ugotovili vzrok, ga rešili in greš naprej po programu.
So te dali na veliko preiskav??

Sončece tudi pri meni je tako, da sem naročena na 2 IUI-ja. Prvi neuspeli je za mano-prevelika reakcija na klomifen.
Si že dala veliko pregledov skozi?

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6256
   RE: IUI
25.11.2014 20:52:21   
Bypass
Še drugi IUI za mano, ko bi vsaj tokrat uspelo user posted image če ne uspe pa moram decembra k ginekologinji in bomo videli kako naprej- menda ona odloča ali grem ponovno na IUI ali IVF... Pozdravček vsem, Monča6 koliko je še do tvojega postopka?

(odgovor članu monča6)
Neposredna povezava do sporočila: 6257
   RE: IUI
25.11.2014 21:27:50   
Petrarca91
Zdravo,

upam, da vama tokrat uspe user posted image ...

Jaz sem zaenkrat imela odvzem krvi, mislim da kar enake preiskave kot če bi imela uspešno nosečnost, ker tudi setra me je med odvzemom krvi mirila, da naslednjič bo pa manj epruvet krvi, men pa na jok zraven user posted image ...

Drugače sem bila pa tokrat ziher, da bo vse v redu in da bo nosečnost potekala normalno, tko da že po prvem pregledu, ko je ginekologinja rekla da zgleda nekoliko premajhno in da se ne vidi utripa, sem bila pripravljena na najslabše...

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6258
   RE: IUI
26.11.2014 7:16:48   
Bypass
Hvala za lepe želje, saj sploh nočem mislit na to, da ne bom potem spet preveč razočarana če ne bo +
Potem še nič ne vejo, zakaj se je to zgodilo že 2user posted image

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 6259
   RE: IUI
26.11.2014 7:23:00   
Sončece16
monča6 jaz začnem z zdravljenjem šele čez slab mesec. Predvidevam pa da bo IUI prva varijanta, ki jo bova morala dati skozi. Ravno premočna reakcija mene skrbi, saj je pri IUI kar pogosta, sploh če imaš svoje ovulacije. In potem gre več mesecev lahko hitro mimo. No ja bomo videli kako bo, verjetno bo že februarja več informacij, ko bova zvedla kako naprej in se vam takrat pridružim. Sedaj samo čakam da se začne, ker po 2 letih "gledanja v luft", si samo želim da se nekaj začne dogajat, ker to čakanje me je ubijalo. Katastrofalne čakalne dobe so v MB, in se mi zdi vedno daljše. Midva se čakala cele pol leta na posvet.

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 6260
   RE: IUI
27.11.2014 18:26:31   
monča6
Sončece res je da gre preveč časa za čakanje. Važno je, da si prišla v sistem, potem kar hitro stečejo stvari. Seveda odvisno od od izvidov,ki jih že imata oz. katere preiskave še bosta morala narediti. In jaz sedaj čakam dec (tam nekje 4-5) ko bo prišla user posted image . Januarja pa sva naročena na posvet.
Bypass daj možgane na off, uživaj, sproščaj se. V glavnem držim pesti zate.

(odgovor članu Sončece16)
Neposredna povezava do sporočila: 6261
   RE: IUI
30.11.2014 17:31:17   
Bypass
hvala user posted image ... ja možgane na off, poskušam...včasih mi uspe, včasih pa ne; sem pa medtem postala 1. teta in sem bila na obisku pri 5 dni starem nečaku, tak sonček je! Zdaj si pa še bolj želim svojo štručko user posted image Veliko sreče vsem, vem da nam bo enkrat uspelo in bomo klepetale v kakšni drugi temi. Pozdravček vsem!

(odgovor članu monča6)
Neposredna povezava do sporočila: 6262
   RE: IUI
1.12.2014 10:02:41   
Altamy
Pozdravljene.
Sem nova tukaj. user posted image Za mano so trije postopki IUIja. Prvi je bil uspešen, vendar se je končal po šestih tednih, drugi je bil malo manj uspešen, zato sma se potem še odločila za enega, kateri pa je obrodil sadove, saj nama po dolgih 7 letih načrtovanja družine, sedaj lepša in izpopolnjuje dneve naša 13 mesecev stara navihanka. user posted image Ker pa oba nisma več tak mlada user posted image in ker si zelo želima še kakšnega navihanega in razigranega družinskega člana, me zanima, če morda katera ve, če je potrebno za nov krog IUIja skozi ves postopek? Od razgovorov in vseh preiskav..? Ali se lahko naročim kar na ultrazvok?

Hvala Vam!

Držim pesti za vse katere se tako trudite, da v domu enkrat zajoka mala štručka. user posted image

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6263
   RE: IUI
1.12.2014 19:51:02   
Bypass
Altamy, tvoja zgodba nam daje upanje -
vsem, ki se borimo za + user posted image
mislim, da ne bi smelo biti problemov, če imaš že vse izvide, najboljše da pokličeš tja kjer si se naročala za postopke!
Srečno tudi tebi za 2. sončka <3

(odgovor članu Altamy)
Neposredna povezava do sporočila: 6264
   RE: IUI
5.12.2014 14:18:44   
monča6
pozdravljene punce.

zgleda, da bom še dolgo na tej strani. V sr sem klicala v mb, da imam prvi dan user posted image in kaj izvem - žal letos ne bo šlo, pokličite januarja. user posted image
nimam sreče. tako da bom spet čakala......user posted image

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6265
   RE: IUI
7.12.2014 11:11:54   
Bypass
Ah škoda Monča6... vem da si razočarana in neučakana, ampak ne si pustit vzet volje, tale praznični december bo tako hitro minil, potem bo pa že januar in nov postopek, ko bomo vse držale pesti zate!!! Jaz sem v pričakovanju user posted image ... včeraj bi jo morala dobit, pa nič - test je pa negativen user posted image

(odgovor članu monča6)
Neposredna povezava do sporočila: 6266
   RE: IUI
7.12.2014 12:44:41   
Bypass
ne hvali dneva pred nočjo pravijo, evo dobila user posted image

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6267
   RE: IUI
7.12.2014 13:57:16   
nepojasnjena
Živijo,
Sama sem trenutno v tretjem postopku IUI, prva dva sem jemala femaro. Vsakokrat sem imela le en filikel in zelo tanek endometrij 6mm. Dr. mi je zamenjal terapijo, ker naj bi mi tako drastično tanjšala endometrij in sedaj sem na injekcijah progon-a. Tudi sedaj kar se tiče folikov ni nič bolje, danes na UZ le en vodilni folikel, ki pa mora še zrasti. Ima katera izkušnje, da nastanejo folikli tudi kasneje? Danes je moj 8.dan ciklusa.
Bi lahki rekli da sem slabo reagirala na inekcije? Sama imam redne ovulacije in menstruacije, z zdravili pa ni nič bolj učinkovito.
Popolnoma sem zmedena.
uspešno in srečno v postopkih

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6268
   RE: IUI
7.12.2014 18:30:31   
monča6
sej pravijo, da bi morala pričakovati tak odgovor, saj je december kritičen mesec.

Bypass res mi je žal zate, res je zanimivo kok se mati narava igra z nami. Koliko foliklov si imela? Kdaj imata posvet?
Nepojasnjena - pri meni se je že na prvem ultrazvoku po koncu jemanja tablet videlo ogromno foliklov in mislim, da morajo biti takrat že vidni, saj potem le še rastejo. so ti spremljali tvoj naravni ciklus - torej brez podpore substanc?

(odgovor članu nepojasnjena)
Neposredna povezava do sporočila: 6269
   RE: IUI
7.12.2014 18:37:02   
nepojasnjena
Moj naravni cikelj vedno pridela vsaj en folikel, tako kot je normalno, pri spodbujanju pa namesto da bi jih bilo več je vedno le eden. Ocitno se tako upiram zdravilom. Naslednji poskus bo ivf vendar nevem kaksno terapijo bom dobila, da bo vsaj malce bolj ucinkovita, če mi sploh lahko pomagajo?

(odgovor članu monča6)
Neposredna povezava do sporočila: 6270
   RE: IUI
7.12.2014 18:51:01   
Bypass
Živjo punce!
Ja Monča6 res je december bolj tak mesec, ko nikjer ne naročajo radi.
Nepojasnjena sigurno ti lahko pomagajo, samo najti morajo ustrezna zdravila/dozo!
prvič sem jemala femaro 1xna dan 2 tableti in sem imela tudi jaz samo en folikel (ok 19mm). Na UZ sem šla 10. dan in kar isti dan zvečer dobila stopko in čez 2 dni akcija. Drugič pa so bili folikli 10. dan še premajhni, zato sem prišla spet 12.dan in takrat sem potem dobila stop injekcijo. Drugič sem jemala zjutraj in zvečer po eno tableto: folikla sta bila dva večja-v vsakem jajčniku en in še nekaj manjših-ne vem točno, ker je na obrazec napisal samo največjega. Obakrat sem imela sluznico ok 9 in 10mmm.
Posvet imam 18.12. pa bomo videli kako naprej.
Srečno vsem, tistim v postopku in tistim ki čakate, ker vem kako to čakanje ubija!!!

(odgovor članu nepojasnjena)
Neposredna povezava do sporočila: 6271
   RE: IUI
7.12.2014 19:16:38   
rebrebu
zivjo vsem!

hm, se ena ki tuhta o IUI, čeprav sem trenutno pri Rešu (ki naj tega nebi delal), marca pa mam posvet u MB, ker greva od Reša stran.ja čakalne dobe u MB so res kriza, več kot 6m za cakat,ampak ok. Sicer sem takoj prišla do IVF, brez IUI, bi pa rada s tem poskusila, ker imam nizek AMH in FSH mi zelo niha...me pa zanima, ali je katera sla samoplačniško?koliko jih dobiš na anpotnico?če mas zraven kakšno stimulacijo?itd...lahko tud na zs, da ne smetimo tle :)

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6272
   RE: IUI
7.12.2014 19:45:25   
Bypass
Pozdravljena, Midva sva na napotnico.
Kolikor jaz vem za IUI ni omejeno kolikokrat, mislim da to velja samo za IVF postopke.
Zakaj pa gresta stran od Reša, če ni skrivnost, meni so pa ravno njega znanci svetovali?

(odgovor članu rebrebu)
Neposredna povezava do sporočila: 6273
   RE: IUI
7.12.2014 19:49:15   
Bypass
Stimulacija pa so ponavadi hormonske terapije-tablete ali injekcije. Meni so dali tablete Femara ker imam svojo ovulacijo in naj ne bi rabila tako močne spodbude kot nekatere punce, ki nimajo rednih ciklusov/ovulacije. So opa to tablete za zdravljenje raka na dojkah, vendar se uporabljajo tudi za stimulacijo. Srečno

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6274
   RE: IUI
8.12.2014 12:26:46   
rebrebu
Stran greva zato, ker sem julija imela porod v 25t, mrtvo punčko. ugotovili so pol se da mam nizek amh-0,14 in da mogoče mi kaj rat se z spontanim poskusom.po tem sma bila v postopku septembra in itak da ni bilo uspešno, ne psiha ne jz senismo ok, tko da grem v MB, tam se z nami*bolj kompliciranimi bol ukvarjajo*.....pač po tem kar je bilo, sem vidla, da njega ne briga kak se jz počutim, on bi kr dal u postopek in se kr enga (se bojo jajčne rezerve kr takoj porable itd...)...raj bom počakala in grem u mb, mogoče umes na kak IUI (pr Rešu mam napotnico do janurja a on tega ne dela), al ga plačam ne vem....res ne vem kaj bo....vcasih se mi zdi, da sploh nimam moči se s tem ukvarjat....

(odgovor članu Bypass)
Neposredna povezava do sporočila: 6275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  249 250 [251] 252 253   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  249 250 [251] 252 253   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?