|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
2.9.2008 23:14:46   
Anonimen
Evo ti bom podala pl. razrede, pa sama preceni, če je to res kar si napisala:


Polne cene vrtca so razlicne od obcine do obcine, razlike je tudi 100€. V koncni fazi je tudi placilo za isti razred precej razlicno.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
3.9.2008 9:42:13   
pupika
Rubim tistih 200E je bilo mišljenih neto, ne bruto, ker potem ima bruto kar dosti manj. Imajo pa v občini Maribor kar poceni vrtec, naš je vpisan v vrtec Pesnica in je naš plačilni razred kar dosti dražji od mariborskega.

Lahko pa sama presodiš, jaz sem imela neto nekje 700E, pa mož ima okoli 800E, nekdo , ki pa ima okoli 500E, pa sigurno ne plačuje vrtoglavih številk vrtca. Pa kaj čmo, take so cene. Edino ni fer, da v ljubljanski občini upoštevajo za znižano plačilo vrtca stanovanjski kredit, v mariborski pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
3.9.2008 10:05:54   
Nina00
A v Lj res upoštevajo za znižanje plačila stanovanjski kredit? Ker, ko sem izpolnjevala vlogo, ni bilo nobene rubrike glede kredita, le kakšne dohodke imaš in kaj imaš. user posted image

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
3.9.2008 10:09:09   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Evo ti bom podala pl. razrede, pa sama preceni, če je to res kar si napisala:


Polne cene vrtca so razlicne od obcine do obcine, razlike je tudi 100€. V koncni fazi je tudi placilo za isti razred precej razlicno.



Ja sej vem, podala sem mb cene, ker sem mislila  pupikin otrok hodi v Mb vrtec, glede na to da je iz okolice Mb - odg. je bil njej namenjen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
3.9.2008 10:20:50   
sazi
Smo kaj mi potem pomaga faks, ki imam zato malo večjo plačo in večjo odgovornost v službi, če sem na koncu potem na itsem kot da se ne bi matrala in delala faksa


Sicer sem sama v podobni situaciji kot ti, ampak misli malo bolj pozitivno, pa bo lažje. Po 5ih letih plačevanja vrtca bo šel tvoj otrok v šolo. Tebi bo še vedno ostala višja plača, faks in matura, stroške v šoli boš imela pa približno take kot nekdo, ki zdaj plačuje 20 EUR vrtca - se splača razburjat zaradi nekaj let malo večje razlike?

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
3.9.2008 10:25:03   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Smo kaj mi potem pomaga faks, ki imam zato malo večjo plačo in večjo odgovornost v službi, če sem na koncu potem na itsem kot da se ne bi matrala in delala faksa


Sicer sem sama v podobni situaciji kot ti, ampak misli malo bolj pozitivno, pa bo lažje. Po 5ih letih plačevanja vrtca bo šel tvoj otrok v šolo. Tebi bo še vedno ostala višja plača, faks in matura, stroške v šoli boš imela pa približno take kot nekdo, ki zdaj plačuje 20 EUR vrtca - se splača razburjat zaradi nekaj let malo večje razlike?


Se strinjam - se pa vseeno splača razmisliti, če se višja izobrazba in bolje plačana služba splačata tudi dolgoročno, glede na to da prejemaš (in boš prejemala vsaj še do 18. leta otroka) kar precej nižji OD od ene čistilkeuser posted image

Jaouser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
3.9.2008 11:37:13   
pupika
Sej se ne razburjam, samo razliko sem navedla, pa da ne omenjam otroških dokladov, ki niti za dvojne plenice ne dobim povrnjeno. In to vse samo zaradi tega, ker sva z možem poročena, poznam kar nekaj takih, ki imajo večjo plačo, pa so se znajdli in so prijavljeni na različnih naslovih. Saj hvala bogu, vedno sem rekla, če imaš le možnost, prinesi državo okrog prsta.
Ne vem no, meni se tistih 220 E močno pozna, ker imamo visok stanovanjski kredit, saj če kredita ne bi bilo, bi še šlo. Pa ko bi se vsaj kredit upošteval v dohodnini tako kot prejšnja leta, nekje pa le moramo živet. Saj vem obstajajo tudi taki, ki živijo v najemu in imajo visok strošek, pa ravno tako plačujejo veliko vrtca, samo oni imajo možnost plačila za subvencijo in dobijo en del povrnjem. Ko pa sem jaz lani vlagala vlogo za subvencioniranje družin, pa sem dobila odgovor žal niste upravičeni do plačila subvencije. Ne vem no pri nas se je tudi že zgodilo, da nam je konec meseca zmanjkalo denarja, pa ne živimo na veliki nogi in ne špilamo nobenega luksusa.Samo dan danes je velik standard plače pa sorazmerno nizke.

Nina glede uveljavljanja za znižano plačilo vrtca, pa se pozanimaj na vaši občini, sem skoraj 100% da so v lj. občini lahko uveljavljali to, upam, da vam niso ukinili, ker vem kako je, če imaš velik znesek kredita in še velik znesek vrtca.

Drugače sem pa vedno vedela, da ko bo moj otrok prestopil prag vrtca, da me čaka velik strošek plačevanja vrtca, sem bila vedno mnenja, da bi morali vsi enako plačevati vrtec npr. 50E, pomoje bi vsaka družina še lahko zbrala tistih 50E, saj imajo tisti, ki imajo nizek OD velike otroške doklade in bi lahko plačevali iz tistega. Upam, da nisem katere razjezila, sem samo izrazila svoje mnenje.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
3.9.2008 13:53:01   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Nina00

A v Lj res upoštevajo za znižanje plačila stanovanjski kredit? Ker, ko sem izpolnjevala vlogo, ni bilo nobene rubrike glede kredita, le kakšne dohodke imaš in kaj imaš. user posted image


Res. Ni rubrike v razpredelnici, ampak nekje je en večji prostor (mislim, da posebne okoliščine ali pogoji) in tam kar sam napišeš, da imaš stan. kredit in potem moraš prinest še pokazat kreditno pogodbo. In se ti plačilo zniža za 1 razred.
user posted image

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 13:22:53   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR



Tako je vprašanje le konsenz o tem ali potrebujemo v vrtcih kader s tako visoko izobrazbo ali ne.


Visoko izobrazbo ima praviloma le vzgojiteljica. Pomočnica je plačana po 5. stopnji izobrazbe. No, pa to itak veš. Težko je reči ali potrebuje visoko šolo za delo z otroki. Za golo varovanje morda ne. Za vzgojo in dejavnosti, ki jih vodijo, izvajajo pa ziher ja. Delo je izredno dinamično, odgovorno, načrtovano,... Ja, potrebuje takšno izobrazbo.
Kar mene moti je predvsem to, da plačilo vrtcev ni poglihano po celi SLO. Ni enako. Namreč v LJ ne izvajajo drugega programa kot v Izoli pa je na obali vrtec dražji. To me moti.
Konkretno smo v 6.pl.r. pa vem da za ta denar mojemu otroku nudijo ogromno.


(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 13:48:57   
Primoza
Saj v tem se mislim, da vsi strinjamo.

Ker pa ljudje množično "jamrajo" kako so vrtci dragi, je prav da tudi vedo, da so dragi zaradi plač zaposlenih tam. In vsako zniževanje plač zaposlenih se ne more zgoditi brez istočasnega znižanja zahtevane izobrazbene strukture.

Se pravi tisti, ki trdijo, da so vrtci dragi istočasno zagovarjajo zniževanje izobrazbene strukture v vrtcih in posledično prehod na "samo varstvo" sistem.

Tisti, ki pa mislijo, da bo zaradi par makovk manj ali pa kupljenih na javnih naročilih vrtec cenejši so pa kratkomalo brez osnovnih informacij o ceni vrtca.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 13:58:05   
Lusa
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta

Kaj nuca zastonj vrtec, če pa ni prostih mest? Jaz raje plačam, pa da imam mesto, kot pa sedaj ko so vsi dali otroke v vrtec tudi taki, ki nimajo in niti ne iščejo službe. Samo zato ker je zastonj. Jaz je nimam pa kam dat.

Se opravičujem, samo sem res jezna ko user posted image


Se pridružujem.Očitno smo napačni čas "delali" na otrocihuser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 14:06:42   
frutka_
Res je. Moja ideja je, da bi določili ceno vrtca ne da bi znižali kvaliteto dela. Cena vrtca bi bila enaka po celi SLO. Ne vem, recimo 100eur. Govorim na pamet. Ker euri tako letijo, da je 100eur že skoraj enota.user posted image  Je to mogoče? Bi sistem zdržal? Ne vem, nisem ekonomist.
Vrtčevski sistem po SLO je lahko zgled evropskim. V Nemčiji za podobno varianto vrtca s programom plačujejo mesečno po 1000eur! Zadnjič je bila ravno oddaja o tem na satelitski. Ker je takšna varianta le privat je seveda težava v kontroli dela zaposlenih. Pri nas ne prdneš, da tega ne bi vedela cela SLO.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 14:19:40   
pupika
Če bi imeli vse enotno cena vrtca, bi bilo za marsikoga lažje. Mislim, pa da imajo zaposleni v vrtcih premale plače, saj nimajo tako ogromnih plač. Mislim, da ima vzgojiteljica 1000E neto, pomočnice pa bistveno manj. Pa da ne govorimo kakšno odgovornost imajo in koliko dela, jaz si ne predstavljam, kako jim rata tako na lep način ukrotit 12 malih nadebudnežov, pa to samo dve vzg. Potem ko zaključijo delo so sigurno bolj izmučene kot marsikateri ki lahko rečemo da gara z rokami, kajti jaz sama vidim koliko energije rabim pri otrocih.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 15:06:07   
Primoza
To da bi vsi vrtci enako stali nikakor ni mogoče. Absurdno, da največ vpliva starost vzojiteljic v posameznem zavodu.  To je povezano z njihovimi plačami in napredovanji.

Tako da zanesljivo nek zavod kjer so mlade vzgojiteljice ne bo dal denarja drugemu zavodu, ki ima vzgojiteljice tik pred pokojnino. Ali pa ena občina kot ustanoviteljice zavoda drugi občini. Npr. Maribor Ljubljani user posted image .

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 15:15:11   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Cena vrtca bi bila enaka po celi SLO. Ne vem, recimo 100eur.


Med 75-85% stroškov vrtcev so plače. Cena programa je povprečno recimo 500 EUR.  Se pravi enotno plačilo 100 EUR bi pomenilo, da mora dati ostalih 400 država. Država bi tako morala direktno prevzeti nase tudi breme izgradnje novih vrtcev. To pa ji ne diši, raje vidijo, da so ljudje jezni na občine.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 20:01:07   
Paštetka
Nisem brala vsega. Bi pa samo nekaj glede na 1. stran.

Jezna sem na naš sistem, kako se sprejma v vrtce, kdo ima prednost, kdo ne.

Brezposelni strši dobijo več točk kot tisti, ki so zaposleni. Oz. imajo njihovi otroci prednost. Zakaj? Naj mi nekdo razloži? Jaz moram otroka nekam dat, ker grem v službo, on je pa doma.  Ne pravim, da bi zaposleni morali imeti prednost, ampak, da so pač enaki tukaj. To je zame diskriminacija in tako nimajo vsi enakih možnosti glede vzgoje.

Potem sem jezna, ker moraš študirati in študirati, magistrirati, diplomirati, delati cele dneve, petke in nedelje, pa svetke, ker želiš svoji družini nekaj  več udobja nuditi, pa si zato zelo malo z družino s svojo deco in na koncu moraš plačati za en mesec toliko vrtca kot drugi ne plačajo celo leto. In kaj ti porečejo, ko se malo zbuniš? Jah, pa saj imata vidva veliko plačo user posted image . Ja haloooo?  Cel dan garaš v službi, in si odgovoren za marsikaj v službi, imaš 2 uri časa za familijo/dan, pol življenja se matraš, izobražuješ in dodatno hodiš na seminarje, zato, da boš lahko svoji družini več nudil in potem ti nekdo reče: jah ti lahko user posted image . In zakaj, ker se ne folk ne poroči tudi zaradi plačila vrtca, izkorišča državo, država podpira lenuhe in plačuje na tisoče evrov tistim brezposelnim osebam (ne mečem vse v en koš, da smo si na jasnem), katerim vsako delo ali sploh ob nedeljah ne diši.

Po drugi strani Ok, zakaj folk ne bi izkoriščal državo, če jim ta pusti. Obsojam torej državo, ki podpira lunuštvo in brezdelje, in mlati po tistih, ki delajo, se šolajo pol življenja in bog ne daj ne morejo dobiti niti službe.

Brezplačni vrtci v Avstriji zato ravno želijo zmanjšati št. mamic, ki ostajajo doma do 3. leta in jih silijo delat. Tam sakoraj vsaka mamica to izkoristi, ker je bila država radodarna pri tem.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 4.9.2008 20:02:18 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
4.9.2008 22:03:09   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Cena vrtca bi bila enaka po celi SLO. Ne vem, recimo 100eur.


Med 75-85% stroškov vrtcev so plače. Cena programa je povprečno recimo 500 EUR.  Se pravi enotno plačilo 100 EUR bi pomenilo, da mora dati ostalih 400 država. Država bi tako morala direktno prevzeti nase tudi breme izgradnje novih vrtcev. To pa ji ne diši, raje vidijo, da so ljudje jezni na občine.

No, saj pravim da ne vem, če bi sistem to zdržal. Sicer pa bi enaka cena vrtca lahko bila uresničena le na državni ravni. Torej, da bi plačni sistem prevzela država. Če imajo denar za vse ostale kozlarije...Pa me plačilo vrtca ne "moti". Itak bo tudi šola stala. Ziher 100eur na mesec pa se ne pritožujemo. Nič ni zastonj. Samo plačevanje oz. cena bi lahko bilo poenotena po celi SLO.
Paštetka ne jezi se. Na žalost ne moreš kaj veliko narediti. Verjemi pa, da je topel obrok v vrtcu nekaterim socialno ogroženim edina hrana v celem dnevu. Žalostno, vendar je res. Hvala bogu, da je v vrtcu. Vsaj tam pozabi od kod je prišel.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 6:29:55   
pupika
Paštetka user posted image user posted image user posted image

Se popolnoma strinjam s teboj. Na žalost je pri nas tako, da morajo tisti, ki se trudijo in so pošteni vedno na slabšem. Že od nekdaj je bilo tako. Frutka razumem tiste ki nimajo za toplo hrano, samo ne vem, tisti itak dobijo ogromno denarja od otroških dokladov, sicer pa nekateri starši ta ednar zapravijo za svoje potrebe in ne za potrebe otroka. Jaz sem bila letos 2 meseca brezposelna in sem že preden sem dobila odpoved iskala naslednjo zaposlitev, sem se pa preklemano trudila in iskala novo zaposlitev, medtem ko v tistem času ko sem bila brezposelna sem imela ravno tako veliko položnico vrtca, res da so me dali v 2 razreda nižja, toda so ga ravno v tistem času podražili za 80% in sem bila na slabšem kot prej. Saj vem vsak bo rekel, saj se vam bo potem poznalo, ko bo šel otrok v šolo, ker imamo malo večje plače, noben se pa ne vpraša po tem, mi ki smo se šolali, smo se šolali kar nekaj let, tisti ki so se pa zaposlili, pa imajo več delovne dobe in so si v tem času lahko že kaj ustvarili in so lahko že nekateri brez stanovanjskih kreditov, medtem ko pri nas ni tako in plačujemo visoke stroške kreditov. Tega pa noben ne vidi. Samo pri nas v naši državi je tako. In ravno tako se strinjam s tem, da tisti ki so brezposelni naj ne bi imeli prednosti pri vpisu v vrtec, sem mnenja naj bi imeli prednost otroci zaposlenih staršev, ker nimajo možnosti varstva in izpodrinejo tiste, ki nimajo svojih otrok nikamor dati v času delovnega časa. 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 7:59:23   
Paštetka
frutka, se deloma strinjam s tabo in me srček stisne, ko pomislim na tiste otroke, katerih kosilo v vrtcu je edin topel obrok. Vendar se potem spet vprašam zakaj? Pa saj je vrtec vzgojno izobraževalna ustanova in ne "socialna", ki bi talala tople obroke takim otrokom. Zato so druge institucije, ki bi MORALE za to ubogo deco in tudi straše poskrbeti. PA saj ne vozimo otroke v vrtec zato, da imajo tam topel obrok. (pa v mojem 1. postu ni bil govor o teh otroci, ampak o drugih. pa saj se med temi in drugimi vidi že na oko ogromna razlika. NE rabiš dostavljat bilijon papirjev, ki bi dokazovali socialni status)

Pa saj zato plačujemo davke - dohodnina, da se za te otroke poskrbi. Potem še ogromen davek od plače. Najprej ti potegne država od plače velik davek, potem pa še za vrtec plačuješ kot zmešan. Tukaj se mi ne zdi logika. Ker država "ne zna" tole potalati oz. si vzame sama veliko vstran za nevem kakšne vse izlete. Torej mora nekdo, ki se šola in dela v službi cele dneve in še doma mora biti non štop dosegljiv in delati, potem še za take, katerim ne diši ne šola in nedelo, to 3x plačati. Kje je računica? Pravim samo, da bi bilo potebno malo kakšne mejnike premakniti Tam zgoraj. To, da ne bom mogla ničesar storiti mi je pa jasno. Vraga pa politika.

Kar se pa tiče otrok, ki si ne morejo plačati toplega obroka pri nas v vrtcu ne poznam. Bi mu z veseljem tudi kako drugače pomagala in sem tudi še vedno, če je kdo prosil za pomoč. Raje vidim, da gre denar ali pomoč v roke, ki ga potebuje, kot pa v razne institucije, ki si vzamejo skoraj celo pogačo za svoje "obratovanje".

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.9.2008 8:12:13 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 14:19:54   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

frutka, se deloma strinjam s tabo in me srček stisne, ko pomislim na tiste otroke, katerih kosilo v vrtcu je edin topel obrok. Vendar se potem spet vprašam zakaj? Pa saj je vrtec vzgojno izobraževalna ustanova in ne "socialna", ki bi talala tople obroke takim otrokom. Zato so druge institucije, ki bi MORALE za to ubogo deco in tudi straše poskrbeti. PA saj ne vozimo otroke v vrtec zato, da imajo tam topel obrok. (pa v mojem 1. postu ni bil govor o teh otroci, ampak o drugih. pa saj se med temi in drugimi vidi že na oko ogromna razlika. NE rabiš dostavljat bilijon papirjev, ki bi dokazovali socialni status)



SLO vrtci so še preklemano socialni. Hvala bogu! In s toplim obrokom sem imela v mislih še druge stvari, ki mu jih vrtec lahko nudi. Recimo, da vsaj tistih par ur pozabi od kod prihaja. Veliko je tudi čustvenega nasilja. Starši nimajo časa, otroci so priča pretepom, verbalnemu in fizičnemu nasilju. To je težko za otroka. In v tistih par uricah je lahko sproščen in zadovoljen. Ima svoj svet in priajatelje. Kj vse ne slišiš od otrok. Od tega, da mama knjige meče vanj, da pride k njim domov policija, da ati stisne klofuto mami,...
Ampak govora ni bilo o tem. Želim reči, da bi država morala ponuditi možnost vrtca VSEM otrokom. Neglede na status, ki ga imajo starši. Otrok je otrok. In politika države ga ne zanima. Kolikor je meni znano pa je recimo v CE čisto VSAK otrok dobil mesto v vrtcu. Problem so fajn rešili s kontejnerji. Tudi v MB ne vem če je ostalo kaj otrok pred vrati. Vi niste dobili mesta?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 14:36:28   
frutka_
Ups, sem se zatipkala....user posted image

< Sporočilo je popravil frutka -- 5.9.2008 14:37:04 >

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 22:34:18   
Anonimen
Naj omenim, da se meni tudi zdi vrtec predrag. Če pomislim, da imam še dva šoloobvezna, položnice, pa kurjava, evrčki letijo kot listje z dreves.
Sem naredila šolo, beri tudi financirala in napredovala v službi. Ja, sem. Bom dobila 150 EVR več in s tem ogromno več odgovornosti, zmanjšali se mi bodo otroški dokladi, povečal se bo vrtec, vzeli so mi napredovanja, ker so pri nas napredovanja vezana na delovno mesto in tako začnem iz nič.
Hvala bogu, sem dobila vrtec, ampak čisto nič se ne veselim svojega delovnega mesta, saj mi že zdaj vsak oponaša koliko bom zaslužila, (kot da se gre za več sto evr), čez celo leto sem pa če upoštevam omenjeno, sem žal denarno na slabšem.
Prav hudo mi je, da sem sploh pristala za to delovno mesto.user posted image user posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 22:50:58   
Rubin.
Brezposelni strši dobijo več točk kot tisti, ki so zaposleni.


Od kje ti ta ideja? A tako je pri vas? Ker drugje je drugače:

http://www.uradni-list.si/1/content?id=86579


http://www.vrtec-kekec.si/pravilnik_o_sprejemu_otrok_v_vvz_kekec_grosuplje.html

http://www.mokronog-trebelno.si/system/files/sejeos/gradiva/03-Obrazlozitev+pravilnika+na+OS.pdf


Ker povsod, kjer sem jaz zasledila imajo otroci zaposlenih staršev dodatne točke ali pa so enakopravni.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 23:11:22   
Rubin.
Pa še to bi dodala o dragih vrtcih. Izračunajte si koliko vas pride vrtec na uro.

Recimo da plačuješ vrtca 200 €, koliko časa otrok v njem preživi? Recimo da 9 ur na 22 dni, toliko jih ima september. Torej je to 198 ur, torej pride varstvo otroka 1,01 € na uro.

Pa mi povejte, kdo in kje dela za ta denar?

Raje bodimo srečni, da imamo takšne vrtce, ki toliko nudijo našim otrokom.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 23:44:05   
r1ta
Saj vem, da vas ne zanima, pa vendar samo tako, za primerjavo.

Mi plačamo za 51ur varstva v vrtcu 300 eur. Nizozemska.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?