|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
5.9.2008 23:48:42   
frutka_
Renata to pa je cifrauser posted image .
Decembrka kar vesela bodi za novo delovno mesto. Vrtec ni zastonj šola pa še bo več stala. Na žalost. Otrok je strošek. Kredit na doooolgo dobo brez obresti!user posted image
Rubin zanimiv izračun. Nikoli nisem tako gledala na to. Kako se ima mala mis? Uvajanje uspešno???

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 8:04:17   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

je to 198 ur, torej pride varstvo otroka 1,01 € na uro.

Pa mi povejte, kdo in kje dela za ta denar?


No to je pa mala manipulacijauser posted image . Recimo delajo za tak denar Center šolskih in obšolskih dejavnosti, kjer je cena 5 dnevnega aranžmaja 85delj(24*5) to je 0,7 EUR na uro. Seveda je tudi to manipulacija.

Povprečno je v skupini kakih 24-28 otrok, to pomeni, da je plačilo na skupino povprečno 26 EUR na uro. Od tega dobijo zaposleni do 22 EUR na uro, ostalo so drugi stroški. Če je razlika med plačilom za VŠ in SŠ kakih 30% ter med SŠ in katerokoli izobrazbo enako 30% bi pomenilo, če preslikamo na razmere v Avstriji, kakih 6 EUR "prihranka". Če to gledamo v absolutnih številkah bi to pomenilo za nekoga, ki zdaj plačuje 1 EUR na uro 0,7 EUR na uro oz. v celoti bi mesečno prihranil 60 EUR oz. letno 720 EUR. Tolikšen znesek bi posredno prihranila tudi občina, ki subvencionira oskrbo.

60 EUR na mesec doplačila za nadstandard se meni sicer ne zdi veliko, še posebno, ker ti delno subvencionira plačilo tudi občina.


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 13:00:28   
Anonimen
Nekatere pišete, da imajo brezposelni več točk, upoštevanje stanovanjskega kredita itd...
Mislim, da tega ni več, saj se je pravilnik vrtcev v teh letih kar na nekaj mestih spremenil, tako da je potrebno gledati na vse to tekoče.
Joj, Primoza RR, a veš da se mi sploh ne da tako globoko razmišljati, da bi sledila, ko te berem. user posted image  Ti pa imaš to v malem palcu, kajne? user posted image

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 13:04:25   
Anonimen
Frutka,  pravijo tako, en otrok en marcedes. Mislim da dolgoročno to drži.
Ah, imam pa že raje te moje sončke, kot pa marcedes. user posted image  

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 13:52:26   
Rubin.
Kako se ima mala mis? Uvajanje uspešno???



Prvi dan je bil bolj kritičen, vendar je bilo z vsakim dnem bolje. Zelo rada gre v vrtec user posted image . Sem presrečna. Sicer so menjali vzgojiteljice, ampak je ta tudi fajn.
Jaz sem zadovoljna, tako z kadrom, kot z programom in mi ne bo težko plačati kolikor že bo, samo da mala miss rada gre.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 13:57:53   
Rubin.
Aha Primoza torej se še najde kje kdo. user posted image

Primer sem dala za ilustracijo, ker jih toliko jamra, koliko stane to pa to pa to, dobiš občutek, kot da jim je kdo v porodnišnici rekel, da je otrok zastonj in da zanj ne bodo rabili nikjer nič plačat. Da pa dajo otroka na plesne ali telovadbo, kjer je za 4 obiske plačajo 30€ ali več, pa se jim ne zdi dosti.

Eh bom raje kar nehala, ker se je reklo: Kdor jamra, mu je treba še proč vzet, ker ima itak preveč, še vedno izkazalo za pravilnega.user posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 14:38:27   
Primoza
Saj se strinjam, da 60 eur mesečnega dodatka za nadstandard srednjemu sloju ni problema plačati. Dejansko ti to lahko izmolzejo, kot si dala primer, razni iznajdljiveži.

Problem je lahko le če gledamo širše, da je subvencioniranje breme občin. Drugo pa je zadnje čase kar preveč očitno forsiranje v dvigovanje plač javnega sektorja. Vzrok so v veliki preohlapno in preblago določena merila za napredovanje. Tako lahko prihaja do kar precejšnjih razlik tudi znotraj istega profila, po načelu kako je kdo iznajdljiv oz. kakšnega direktorja ima.


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 16:43:16   
Rubin.
. Drugo pa je zadnje čase kar preveč očitno forsiranje v dvigovanje plač javnega sektorja.


Se strinjam, človek dobi občutek, da nimajo nikoli dovolj. Ampak cena vrtca itak nima posredno veze z plačo vzgojiteljice, tako kot ne zaposleni na Vodovodu, Elektru, Snagi ipd. delavci z plačilom položnice, ki jo dobimo domov.

In resnično dvomim, da če bi se znižale plače vzgojiteljic, da bi mi plačevali manj vrtca in obratno.

Meni ni važno koliko ima kdo plače, meni je važno da je storitev korektno opravljena.


Če samo realno pogledam koliko pride hrana v resnici, ne koliko ti je odbijejo, če otrok manjka, se že plača skoraj polovica položnice, potem pa je še tukaj vzgojnoizobraževalni del. No meni tudi 200€ ni preveč.

Za ilustracijo lahko povem, da sem pred 4 leti pazila punčko na njihovem domu, z njihovo hrano za ceno 220€. Pa se mi je zdelo, da za ta denar bolj njim delam uslugo, kot sebi, ampak ker jaz obžujem takšno delo, sem ga opravljala z veseljem. In še zdaj imamo stike user posted image .

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 6.9.2008 16:50:55 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 17:27:06   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

In resnično dvomim, da če bi se znižale plače vzgojiteljic, da bi mi plačevali manj vrtca in obratno.



To ne bo držalo - vrtci kjer so vzgojiteljice z več delovne dobe in posledično višjim plačilnim razredom so zanesjivo dražji. To je tudi glavni vir razlik v ceni med občinami.

Te razlike ne bi bilo več le, če bi plačevali na državnem nivoju kot je imela idejo Frutka.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 18:18:17   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

In resnično dvomim, da če bi se znižale plače vzgojiteljic, da bi mi plačevali manj vrtca in obratno.



To ne bo držalo - vrtci kjer so vzgojiteljice z več delovne dobe in posledično višjim plačilnim razredom so zanesjivo dražji. To je tudi glavni vir razlik v ceni med občinami.

Te razlike ne bi bilo več le, če bi plačevali na državnem nivoju kot je imela idejo Frutka.


A resno misliš? Če bi to držalo, potem pomeni, da imajo, govorim na pamet, recimo v NG cenejše vrtce zato ker imajo mlade vzgojiteljice? Kaj pa vem? To se mi skoraj zdi ne mogoče, da bi v eni občini lahko imeli same mlade vzgojiteljice ali pa same starejše. V našem vrtcu jih je pol pol in ko se bo generacija menjala, bo spet isto.

Sicer pa, če gledaš W. vrtec so vse vzgojiteljice mlade, pa je vrtec dražji kot državni vrtec. Res pa je da ne vem kakšno plačilno politiko imajo tam.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: V razmislek: avstrijski vrtci zastonj...
6.9.2008 19:48:11   
Primoza
Treba je vzeti skupaj ves kader, zaposlen v VVE ene občine in potem sešteješ njihove plače. Tako dobiš med 75% in 85% vseh stroškov povezanih z vrtcem.

Tega pojava ne bi bilo, če bi vrtce financirala država. Logično je, da bi bilo ceneje, če bi otroke čuvali nekvalificirani delavci ampak kam pa pridemo tako, je pa druga zgodba.

Iz seje odbora za družbene dejavnosti občine  Medvode:

"
Tatjana Komac je povedala, da so cene praktično neprimerljive, kljub obstoječi metodologiji. Cena je bila izračunana na osnovi metodologije, vendar je pomembno, kaj se vključi v to ceno. Ponavadi občine določijo nižjo ceno, da je bol ugodno za starše. Menila je, da visok delež cene zasedajo kadri (napredovanja, …). Dodala je, da se ceno skuša imeti vsaj za eno leto.
 
Zvonka Hočevar Šajatovič je povedala, da ravnateljica vrtca stroške dela ne more zmanjšati. Napredovanja so določena z zakonom in jih je dolžna upoštevati.
 
Romana Epih je odgovorila, da so stroški dela vedno 80% cene. Zagotovila je, da bo zadevo uredila, kot je bilo dogovorjeno.
"""
LINK
 
Tako tuhtajo vsako leto po vseh občinah...
 
Zato tudi pravim da kakih 60 EUR za nadstandard, ki ga "doplača" srednji sloj ni veliko in se bolj izplača kot vsaka druga interesna dejavnost. Navsezadnje preživi otrok v vrtcu res veliko časa. In zato ga malo biksajo po mojem tiste, ki bi dale otroka v Avstrijo čuvat enim srednješolcem.

 

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 6.9.2008 19:52:37 >

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 86
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?