|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 11:09:15   
Miškolinka*
Kaj mi lahko nekdo, prosim, razloži zakaj imamo v Ustavi zapisano,
da je v Slo cerkev ločena od države????

(kje je smajli, ki bruha????)

Če so zasebna šola, potem bi se po moji logiki MORALI financirati sami.

Ma ta Cerkev je itaq največja firma v državi,
pa še fajne davčne olajšave imajo,
pa plačevanje prispevkov za duhovnike,...

Da ne govorimo o kapelici v tej šoli, kako razkošno je opremljena.


Ni kaj, lepo so si postlali. S tujim denarjem.

Pa pri vsem premoženju, ki ga ima država morajo starši za otroke pri verouku plačevati OGREVANJE???user posted image user posted image user posted image
Kaj bolj prozornega razloga za cuzanje vernikov si niso mogli najt?

Gnilo, res.

Fuj!

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 11:22:07   
baguSka
Peljal ga bom k maši, in na verouk in h krstu, če bo to sam želel in dokler bo to sam želel. Da bi ga dal pa v katoliško šolo mi pa na misel ne pride.


Tocno to. user posted image  In cist isto je, ko je otroku vsiljujejo svojo voljo, ko ga ze v OŠ vpisejo v take zasebne sole... neglede na to kaksna je... verska, sportna, glasbena... Zame osebno je to katastrofalno! Da drzava pac podpira take stvari...

Ko otrok enkrat zraste in uvevljavlja svojo voljo, pa naj pocne kar zeli in naj se vpise v privat solo, ce mu tako pase in ce si to zeli...

Meni osebno je podlo to. Pa me lincite ce zelite. Mi je cist ravno.... ampak otrokom ze tok mejhnim vsiljevat neka svoja prepricanja.... groza res groza. Na jok mi gre....

Najbl pa sovrazim izjavo takih starsev: "Saj jim nic slabega nocemo, ko bojo dovolj stari, se bojo ze sami odlocli, ce to se vedno zelijo ali ne!?" Ma jst bi jih takrat kr fentala.... jao! Kaksno razmisljanje....

< Sporočilo je popravil baguSka -- 2.9.2008 11:24:56 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 11:23:35   
baguSka
Ma ta Cerkev je itaq največja firma v državi


sej to ej pri nas najvecji problem... ker je pri nas cerkev ze ena sama drzava... ali kontra... bruh!

jaz bom prou vesela, ko bo (upam da bo) prisel tak zakon kot na finskem....

(odgovor članu Miškolinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 12:45:14   
anckabancka
Ah, že spet tema kjer se pljuva po Cerkvi. user posted image Se bom raje vzdržala komentarjev. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 12:50:04   
Anonimen
Najbl pa sovrazim izjavo takih starsev: "Saj jim nic slabega nocemo, ko bojo dovolj stari, se bojo ze sami odlocli, ce to se vedno zelijo ali ne!?" Ma jst bi jih takrat kr fentala.... jao! Kaksno razmisljanje....


Vsak starš svojemu otroku vsiljuje navade, način življenja ki ga družina živi. In ja....otroci se potem sami odločijo. Jaz sm iz zelo verne družine, pa sm se kot odrasla po svoje odločila.

Eni mu uturijo vero, eni šport, eni glasbo, eni lenobo, eni sovraštvo do cerkve, eni sovraštvo do drugačnih, eni sovraštvo do živali.....nezavedno verjetno. Ampak otroci pač v otroštvu živijo tako kot njihovi starši.

Meni so pa vse skrajnosti bedne. Fanatizem v veri in fanatizem v sovraštvu do cerkve. Obe skrajnosti sta bedne.

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 12:55:20   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Meni osebno je podlo to. Pa me lincite ce zelite. Mi je cist ravno.... ampak otrokom ze tok mejhnim vsiljevat neka svoja prepricanja.... groza res groza. Na jok mi gre....

Najbl pa sovrazim izjavo takih starsev: "Saj jim nic slabega nocemo, ko bojo dovolj stari, se bojo ze sami odlocli, ce to se vedno zelijo ali ne!?" Ma jst bi jih takrat kr fentala.... jao! Kaksno razmisljanje....


ja itak, da nič slabega noče, ampak samo tja jih bodo vpisal....
če otroku ne vsiljuješ, potem ga ne krstiš, žegnaš, birmaš, karkoli že... v katerikoli veri... pustiš, da se sam odloči, ko je dost star, in to od 15 leta naprej, ne da ti reče pri 6ih, da bi pa k verouku hodu, ker tam tri prijateljice hodjo, halo...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:23:47   
Katey
Zasebne osnovne šole ja, vsekakor, sem pa odločno proti vsem versko usmerjenim osnovnim šolam, v tem primeru katoliški zasebni šoli. Za moje pojme je šolstvo ena stvar, cerkev pa druga in to dvoje naj se ne meša med sabo. Starši, ki želijo pa naj svoje otroke izven šole vozijo k verouku, k maši, kamor so si pač zamislili da naj bi njihov otrok hodil oz. se je sam odločil kam bi hodil.
Za moje pojme so vse vrste ver za človeštvo storile več slabega kot dobrega, poleg tega pa so pravi novodobni fevdalci z ogromno zemlje in denarja.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:33:41   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Meni so pa vse skrajnosti bedne. Fanatizem v veri in fanatizem v sovraštvu do cerkve. Obe skrajnosti sta bedne.


Se ne morem bol strinjat s tabo, imamo fanatike v veri in fanatike v sovraštvu do cerkve, in takih je tudi tle očitno kr nekaj.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:36:28   
kalbo
A pol če rečem, da Uran s kadilnico in alelujo ne sodi v osnovno šolo sem pa antiverski fanatik...svašta res.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:39:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

A pol če rečem, da Uran s kadilnico in alelujo ne sodi v osnovno šolo sem pa antiverski fanatik...svašta res.


Saj jaz se tud strinjam da ne spada v osnovno šolo(tja k bo moj otrok hodu). Če pa hodi po katoliški osnovni šoli, kjer so otroci ki jih vzgajajo verni starši mi je pa čist nekaj normalnega.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:40:30   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

...In cist isto je, ko je otroku vsiljujejo svojo voljo, ko ga ze v OŠ vpisejo v take zasebne sole... neglede na to kaksna je... verska, sportna, glasbena... Zame osebno je to katastrofalno! Da drzava pac podpira take stvari...


in ti svoje otroke ne boš vpisala v nobeno šolo, pa čeprav bo to športna ali glasbena, kako mu boš pa potem predstavla te zadeve, če ga ne boš vpisala. Saj pa otrok mora sprobat in potem vidi al je to to al ne, vse mu pa tud ne moreš predstavit doma.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:42:12   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

A pol če rečem, da Uran s kadilnico in alelujo ne sodi v osnovno šolo sem pa antiverski fanatik...svašta res.


user posted image user posted image user posted image a je slučajn kdo kje tvoje ime omenjal, mislim svašta res user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:45:28   
kalbo
Za osnovno šolo še nisem slišal, da bi bla glasbena al pa športna, torej katoliška al pa muslimanska, al pa nevemžekera naj tud ne bo. Srednja šola je pa druga pesem in proti Škofijski gimnaziji nimam nič.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:47:08   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Za osnovno šolo še nisem slišal, da bi bla glasbena al pa športna, torej katoliška al pa muslimanska, al pa nevemžekera naj tud ne bo. Srednja šola je pa druga pesem in proti Škofijski gimnaziji nimam nič.


in kaj je drugače med škofijsko gimnazijo in katoliško osnovno šolo?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:47:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Za osnovno šolo še nisem slišal, da bi bla glasbena al pa športna, torej katoliška al pa muslimanska, al pa nevemžekera naj tud ne bo. Srednja šola je pa druga pesem in proti Škofijski gimnaziji nimam nič.


Ne še. Počak še maluser posted image

Men drgač tud ne sedejo te šole. Sam mi je pa logično da so financirane, če so pa obvezne.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:48:16   
Shuka
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Seveda bi se MORALI financirat sami.
Sploh zato k ne plačujejo davke državi in ker majo gnara še pa još.


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 13:51:11   
Katey
Ja financirane osnovne šole ja, ne pa zasebne katoliške osnovne šole.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 14:04:58   
baguSka
Meni so pa vse skrajnosti bedne. Fanatizem v veri in fanatizem v sovraštvu do cerkve. Obe skrajnosti sta bedne.


Men sta tud obe skrajnosti bedne. Zato pa nisem za te fore. In jaz nisem fanatik v sovrastvu cerkve, niti nisem fanatik cerkve. Nimam nic proti veri ne nic... mi je pa totalno bedno, ko starsi svoje otroke posiljujejo s takimi ipd skrajnostmi...

In btw: tud moja mami je zelo verna, pa me ni nikoli silila, da bi pocela to kar pocne ona sama ali da moram verjet to, kar ona verjame. Ze od majhnega mi je predstavila svoje stalisce in vero in vse, nikoli pa ni zahtevala od mene da ji sledim in da bom taka kot ona... kar mi je full pravicno od nje. In edino prav.

Zdi se mi pa full grdo, ko otrok mora hodit k verouku, ko mora hodit k masi, ko mora hodit v katolisko solo!! In s tem zivijo ze od majhnega... s tem rastejo... in jim to postane blizu. Vse navade, obicaji, vera in grehi itd itd. In potem rece stars: pa sej ko bo velik bo pa lahko drugacen!? Ja kaakooo, ce pa je od majhnega s tem gor rastel?? Ja kako bo drugacen, ce pa bo s tem prizadel svoje starse!? Ne vem no... in to ni samo glede katolistva oz vere tko, ampak glede vsega... tud sporta in glasbe npr. Ko otrok MORA igrat tenis, ali MORA igrat violino... sej ko bo vecji se bo sam odlocil, do takrat bo pa tko kot jaz hocem oz drugace: zahtevam!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 14:07:16   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

A pol če rečem, da Uran s kadilnico in alelujo ne sodi v osnovno šolo sem pa antiverski fanatik...svašta res.


Ja tko nekak zgleda.. user posted image  Ker mas samo dve vrsti fanatikov.. user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 14:08:43   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

...In cist isto je, ko je otroku vsiljujejo svojo voljo, ko ga ze v OŠ vpisejo v take zasebne sole... neglede na to kaksna je... verska, sportna, glasbena... Zame osebno je to katastrofalno! Da drzava pac podpira take stvari...


in ti svoje otroke ne boš vpisala v nobeno šolo, pa čeprav bo to športna ali glasbena, kako mu boš pa potem predstavla te zadeve, če ga ne boš vpisala. Saj pa otrok mora sprobat in potem vidi al je to to al ne, vse mu pa tud ne moreš predstavit doma.



govorimo o osemletki, ne!? al devetletki no... sori...

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 14:28:46   
Vešča
Mi pa nismo verni, ne krščeni, skratka nič..... pa bi vpisala svojo hčer v škofijsko gimnazijo (če bi ona seveda na to pristala) - ker je po mnenju strokovnjakov (mnogih profesorjev oz. učiteljev) in dijakov to najkvalitetnejša in najprijaznejša gimnazija v Sloveniji. Pa jih tam ne posiljujejo z molitvami ipd. (kdor noče, mu ni treba).

Tako da - dokler imajo vstop VSI, ne glede na veroizpoved (in brez šikiniranja) - toliko časa jaz podpiram tudi verske šole oz. njihovo financiranje s strani države.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 14:34:52   
lotoska
Ja, sem opazila da imamo novo OŠ. Brez verske usmerjenosti, zraven so pa peli Aleluja, aleluja!user posted image   Ne me farbat.

Sem pa prepričana, da naslednja pesem ni bila Hare krišna hare rama.

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 14:35:14   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: Vešča

Mi pa nismo verni, ne krščeni, skratka nič..... pa bi vpisala svojo hčer v škofijsko gimnazijo (če bi ona seveda na to pristala) - ker je po mnenju strokovnjakov (mnogih profesorjev oz. učiteljev) in dijakov to najkvalitetnejša in najprijaznejša gimnazija v Sloveniji. Pa jih tam ne posiljujejo z molitvami ipd. (kdor noče, mu ni treba).

Tako da - dokler imajo vstop VSI, ne glede na veroizpoved (in brez šikiniranja) - toliko časa jaz podpiram tudi verske šole oz. njihovo financiranje s strani države.


sestrična je hodila na škofijsko gimnazijo, je rekla, da so molili zjutraj pred poukom in potem pred malico tud.

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 15:14:09   
Vešča
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: Vešča

Mi pa nismo verni, ne krščeni, skratka nič..... pa bi vpisala svojo hčer v škofijsko gimnazijo (če bi ona seveda na to pristala) - ker je po mnenju strokovnjakov (mnogih profesorjev oz. učiteljev) in dijakov to najkvalitetnejša in najprijaznejša gimnazija v Sloveniji. Pa jih tam ne posiljujejo z molitvami ipd. (kdor noče, mu ni treba).

Tako da - dokler imajo vstop VSI, ne glede na veroizpoved (in brez šikiniranja) - toliko časa jaz podpiram tudi verske šole oz. njihovo financiranje s strani države.


sestrična je hodila na škofijsko gimnazijo, je rekla, da so molili zjutraj pred poukom in potem pred malico tud.


Ja, ampak kdor ne želi, se takrat preprosto umakne ali je tiho in pač ne moli. Kot je meni znano, ni bilo nikomur treba moliti in zaradi tega ni bil šikiniran.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 15:29:51   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

...In cist isto je, ko je otroku vsiljujejo svojo voljo, ko ga ze v OŠ vpisejo v take zasebne sole... neglede na to kaksna je... verska, sportna, glasbena... Zame osebno je to katastrofalno! Da drzava pac podpira take stvari...


in ti svoje otroke ne boš vpisala v nobeno šolo, pa čeprav bo to športna ali glasbena, kako mu boš pa potem predstavla te zadeve, če ga ne boš vpisala. Saj pa otrok mora sprobat in potem vidi al je to to al ne, vse mu pa tud ne moreš predstavit doma.



govorimo o osemletki, ne!? al devetletki no... sori...


sem ti podčrtala na kaj sem misla in ne to zame niso osemletke oz. devetletke.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?