|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 20:20:42   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Najbl pa sovrazim izjavo takih starsev: "Saj jim nic slabega nocemo, ko bojo dovolj stari, se bojo ze sami odlocli, ce to se vedno zelijo ali ne!?" Ma jst bi jih takrat kr fentala.... jao! Kaksno razmisljanje....


Baguška jaz priznam da sem ta "starš".  In se nimam za slabo, mu pač dajem nekaj kar sem in se ne pretvarjam da nisem to kar sem. V tem ga vzgajam in  o tem ga učim, pa katoliška šola  ni nič slabega če bi ga tja vpisala. Smo si pač različni, vsak da svojemu otroku tisto kar sam meni da je prav, nevem kaj je slabega če se pouči o Jezusu in njegovih naukih. Zakaj sem zato slaba mama in ga posiljujem? S čim. Ker ga učim moralna načela?

Kako naj ga pri 3 letih vprašam ali boš veren ali ne? In če ga pustim sedaj da nebo hodil k maši, da nebo hodil k verouku ali misliš da pri 18-ih bo? Če tega nebo nikoli poznaluser posted image Kaj naj mu lažem da nisem verna, in da ne molim, da ne hodim k maši? Če me v nedeljo zjutraj ko grem k maši vpraša "kam pa greš mami'", mu pač rečem da grem k maši in ko ga vprašam ali greš z mano reče "ja" - kaj naj naredim, naj mu zaradi tega ker ga nočem posiljevat rečem da grem na tržnico? Ali naj neham biti to kar sem in naj neham hoditi k maši in molit ker ga nesmem posiljevat z temi stvarmi?

Ne bom. On raste z mano, če me bo vprašal zakaj molim mu bom povedala o tej veri, če me bo vprašal kam grem v nedeljo ali praznike bom povedala po pravici da grem k maši. Lagala pa ne bom nikoli.



ZARA kam si obmolknila?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kje si user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 20:45:43   
baguSka
cipresa ne govorim o takih kot si ti... tako kot pises ti, je tudi mene mami vzgajala.. mi predstavila vero v katero verjame ona... imas pa take, ki niso taki... in dobesedno svojim otrokom vsiljujejo svojo vero... in so nad njimi celo razocarani, ce niso taki, kot so sami... zalostno...


sem pa tuhtala prejle o tem... in se mi je porodilo eno vprasanje oz misel... torej... vera naj bi bila stvar posameznika, ne? torej se vsak sam odloci v kaj bo veroval.. se strinjamo verjetno vsi s tem... zakaj bi potem ta vera postala stvar, ki se nas tice vseh drzavljanov!? zakaj npr, ce si ta skupina vernikov zeli imet svoje poslopje, moramo tudi mi to financirat!? ce smo ze ravno pri denarju...? no da vas slisim... npr tebe kerensa k vidim da zlo zagovarjas to, da se to financira s strani drzave...?

< Sporočilo je popravil baguSka -- 2.9.2008 20:46:24 >

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 20:54:34   
m76
IZVIRNO SPOROČILO: Shuka

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Seveda bi se MORALI financirat sami.
Sploh zato k ne plačujejo davke državi in ker majo gnara še pa još.



Tukaj se točno vidi, zakaj in izključno le zaradi tega, imajo nekateri toliko proti cerkvi. Če fovšija bi gorela...itd

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 20:55:32   
baguSka
Tukaj se točno vidi, zakaj in izključno le zaradi tega, imajo nekateri toliko proti cerkvi. Če fovšija bi gorela...itd


user posted image user posted image user posted image  kukr ti pravis...

(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 22:10:49   
oka
 
[/quote]

Tukaj se točno vidi, zakaj in izključno le zaradi tega, imajo nekateri toliko proti cerkvi. Če fovšija bi gorela...itd
[/quote]

Izjava oz. ugotovitev tednauser posted image . Ne vem kje živiš, ampak očitno nekje, kjer te ne dosežejo ne zgodovinske knjige, ne dogodki zadnjih nekaj let, ker v nasprotnem primeru bi ugotovila, da je razlogov za nespoštovanje cerkve kot inštitucije več kot dovolj, in niso vsi finančne narave.  Ampak to je že druga tema.

(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 23:17:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
sem pa tuhtala prejle o tem... in se mi je porodilo eno vprasanje oz misel... torej... vera naj bi bila stvar posameznika, ne? torej se vsak sam odloci v kaj bo veroval.. se strinjamo verjetno vsi s tem... zakaj bi potem ta vera postala stvar, ki se nas tice vseh drzavljanov!? zakaj npr, ce si ta skupina vernikov zeli imet svoje poslopje, moramo tudi mi to financirat!? ce smo ze ravno pri denarju...? no da vas slisim... npr tebe kerensa k vidim da zlo zagovarjas to, da se to financira s strani drzave...?

Ne da zagovarjam financiranja s strani države... meni je popolnoma vseeno, kaj država financira z denarjem, ki bi mi ga v vsakem primeru vzela od plače... jaz na to nimam vpliva... je pa res, da nisem proti nečemu, kar se financira iz proračuna (torej iz davkoplačevalskega denarja) in je javno dobro... kar osnovna šola je, pa naj bo katoliška, muslimanska ali neopredeljena (če smem temu tako reči).
Drugače pa - odgovor na podčrtano vprašanje iz citata... Cerkev je sama financirala stavbo, opremo in ostalo pripadajoče, kar je (bilo) potrebno za zasebno katoliško osnovno šolo... sem malo prej gledala oddajo "Preverjeno", predtem pa ravno zato, ker me je to zanimalo, še brskala po Internetu... edino, kar financira država (torej mi), so plače učiteljev in še nekatere "malenkosti"... upam, da sem ti s tem odgovorila na vprašanje.

Mimogrede - naj se ne pozabi, da sem ateistka. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Zasebna katoliška šola
2.9.2008 23:20:44   
Anonimen
vera naj bi bila stvar posameznika, ne? torej se vsak sam odloci v kaj bo veroval.. se strinjamo verjetno vsi s tem... zakaj bi potem ta vera postala stvar, ki se nas tice vseh drzavljanov!? zakaj npr, ce si ta skupina vernikov zeli imet svoje poslopje, moramo tudi mi to financirat!?


Tudi sport je stvar posameznika, pa se sportne dvorane in telovadnice gradijo iz proracuna.
V koncni fazi bi za zdravje komot vsak hodil pes, pa ne bi rabili denarja zapravljati user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 7:24:48   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

user posted image user posted image user posted image  no sej... tebe ne moti... kaj pa tvojega otroka!? sej za gimnazijo si bo verjetno ze sam zbral to solo, ce si bo tega zelel... ampak v OŠ pa nima sam svoje izbire a ne? ker tebe ne moti, bo tudi on mogel gledat te krize in moral poslusat molitve in biti obhajan in zakajen, ker ga bo zupnik al kdo ze dimil...

pa naj molijo ja, ampak na svojo voljo... in ce nimajo volje, jim tega niti poslusat ni treba, ne!?

se tuki strinjas z mano? al je pac to tvoj otrok in bo tko kot bos ti rekla!?user posted image


Oh baguska ves da se mi ne da user posted image , kot prvo ne vem a je tako pomembno a sem tekst odebeljila al sem ga podcrtala, mislim na kaj vse se ene obesite. Kot drugo pa ne ne strinjam se s tabo, kot prvo moj otrok sploh ne bo na taki soli, ker je zal predalec, kot drugo, pa ne vem kako lahko take bedarije trosis da bo obhajan in zakajen, dimljen, mislim brez veze debatirat z nekom ki takole misli in o teh zadevah nima pojma. Takole bom rekla ne mislim se neki prerekat in prepricevat v drugo smer, ker imamo vsak svoje mnenje, ti svoje in jaz svoje in ne me ne bos prepricala v nasprotno, kot tudi jaz tebe ne bom in se tukaj odmikam od tvojih provokacij.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 7:32:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: puncica
moj otrok sploh ne bo na taki soli, ker je zal predalec

Kako predaleč?... a ti ni ta šola na poti od doma v službo?

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 7:36:42   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Vešča

ker je po mnenju strokovnjakov (mnogih profesorjev oz. učiteljev) in dijakov to najkvalitetnejša in najprijaznejša gimnazija v Sloveniji.


Samo tole. Rada bi kakšna imena ali link do zapisanega s strani teh mnogih profesorjev oz. učiteljev. Da ne bomo "rekla kazala".


No tukaj si preber rezultate in predvsem povprečje, da ne bo rekla kazala: http://skg.stanislav.si/novice.php?id=461


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 7:39:20   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: puncica
moj otrok sploh ne bo na taki soli, ker je zal predalec

Kako predaleč?... a ti ni ta šola na poti od doma v službo?


In ti misliš da bom jaz otroka vozla v OŠ, ki je 35 km stran, da se bo zato ustajal ob pol šestih in hodil v prvi triadi z busom domov oz. če bo šel z mano prišel domov ob pol petih, pa dej nehi no, komu na čast, če bi bilo bližje bi mogoče premislili, tako bodo pa moji otroc prve 4 leta lepo v podružnično šolo 100 m stran hodil, pa če bi bila katoliška ali ne, zasebna ali javna, pa sej nisem fanatik no user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 3.9.2008 7:42:11 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:00:05   
Kerensa*
Saj ne bodo otroci nič prej doma, če bodo v podružnični šoli... še vedno bodo morali počakati tebe, da prideš po njih... pa ne, da te jaz, kot ateistka, prepričujem v katoliško šolo (da ne boš narobe razumela). user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:09:32   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj ne bodo otroci nič prej doma, če bodo v podružnični šoli... še vedno bodo morali počakati tebe, da prideš po njih... pa ne, da te jaz, kot ateistka, prepričujem v katoliško šolo (da ne boš narobe razumela). user posted image


Ne ni res, ker imajo taščo, ki je v penziji pa bo hodila po njih, tako da bodo VELIKO prej domauser posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:10:58   
Kerensa*
To je pa druga reč, ja... ni panike. user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:24:16   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Jaz sem ful proti vojski....pa jo morem financirat.

Sem proti kvazi kulturnikom pa jih morem financirat.

Sem proti folku k kao 30 let išče službo pa je kao ne najde, pa jih morem financirat.

Nekateri so proti športnikom, pa jih morjo financirat.

Sem proti bedarijam ki jih učijo v šolah, namest da bi jih kaj bolj pametnega, pa jo moram financirat.

Sem proti taužnt študentom k nikoli ne bodo doštudirali, in miljon mestom na fakultetah katere izobrazba ni iskana sploh.....pa jih morem financirat(pa pol še k šihta ne dobijo spet).

Tako je pač življenjeuser posted image


To si pa zadela. mislim čisto enako. tudi glede financiranja šole. Dokler šola izvaja obvezen program, je komot pod koncesijo. Dodatek si pa financirajo sami.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:26:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami
Dodatek si pa financirajo sami.

Dodatek (versko vzgojo) časti Cerkev... ne računajo je staršem.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:29:48   
Pobalami
No torej so vsi zadovolni, država, ki tega ne financira, cerkev in starši.

Drugače pa šola s koncesijo ni enaka zasebni šoli. podobno kot pri zdravnikih.
Pri koncesiji kar zta šola je del financira država, pri zasebnih šolah pa ni države zraven.
je pa to za moje pojme dobra rešitev (pri izobraževanju, ne pri zdravnikih). Čez čas bo premalo mest v šolah in bodo take polzasebne šole dobrodošle, kot bi bil zdaj kakšen tak vrtec dobrodošel (s koncesijo namreč).


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:32:12   
Kerensa*
Včeraj so na "Preverjeno" povedali, da država sofinancira v katoliški šoli samo plače učiteljev... do česar pa so upravičene tudi vse ostale šole preko ne-vem-česa... tako, da katoliška šola davkoplačevalcev ne stane nič več kakor ne-katoliška... edini strošek je prevoz otrok, saj se vozijo s cele LJ z daljno okolico... to pa starše stane, ja.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 8:32:15   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA
ZARA kam si obmolknila?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kje si user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Spremljam iz ozadja in sem prijetno presenečena, ker debata ostaja nad gladino. Lepo. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 9:35:31   
Vešča
e
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Vešča

ker je po mnenju strokovnjakov (mnogih profesorjev oz. učiteljev) in dijakov to najkvalitetnejša in najprijaznejša gimnazija v Sloveniji.


Samo tole. Rada bi kakšna imena ali link do zapisanega s strani teh mnogih profesorjev oz. učiteljev. Da ne bomo "rekla kazala".


Glej, ne morem ti povedati imen. Ampak imam kar nekaj znancev, ki delajo kot profesorji v različnih ljubljanskih srednjih šolah (nihče od njih v škofijski), in vsi pravijo, da je škofijska gimnazija daleč najboljša. Gre pač za sloves, kot recimo sta ga nekoč uživali bežigrajska in poljanska gimnazija (sloves kvalitetnih učiteljev in uspešnih dijakov).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 9:38:56   
Vešča
Sicer je pa puncica zgoraj dala tudi link do konkretnih številk.

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 10:23:10   
piščanc
strinjam se s konkretnim komentarjem od kerense. če je šola za otroke, naj bo iz proračuna. saj gre le za otroke in učitelje, saj ne gre za cerkev.

drugače pa zasebno ni vedno bolje.


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 11:08:00   
Vešča
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

drugače pa zasebno ni vedno bolje.



To je pa res. Poznam nekaj zasebnih vrtcev (sicer na koncesijo), ki so obup - znanke, ki tam delajo, so rekle, da svojega otroka nikoli ne bodo dale v zaseben vrtec, ker šparajo dobesedno pri vseh (pri osnovnih igračah, barvicah, papirju, kvaliteti hrane.... ni da ni). Pa vse te tri vse delajo v teh vrtcih kot vzgojiteljice, pa se jim otroci tam kar smilijouser posted image . Je pa vsaj eden na zeloooo dobrem glasuuser posted image .

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 13:28:18   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Zakaj bi bil en otrok katerega starši želijo da obiskuje katoliško, muslimansko, ipd. ... šolo diskriminiranuser posted image
Zakaj bi dobil manj kot drugi otroci v državiuser posted image


V Ustavi R Slovenije pise, da je le ta SEKULARNA. Drzavno in javno je eno, zasebno naj bi bilo drugo - sicer bi pa vsak ucenec lahko v soli zahteval , da na steno obesijo njegov verski simbol, ker zakaj bi on mel manj kot drugi otroci v drzavi.

Otroci pa sicer ne bi dobili nic manj kot drugi v drzavi, le, da ne bi imeli "katoliskega" dodatka, ki ga zlahka dobijo v zupniscu, tako kot dosedaj.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Zasebna katoliška šola
3.9.2008 13:31:32   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Vešča
Ampak imam kar nekaj znancev, ki delajo kot profesorji v različnih ljubljanskih srednjih šolah (nihče od njih v škofijski), in vsi pravijo, da je škofijska gimnazija daleč najboljša. Gre pač za sloves, kot recimo sta ga nekoč uživali bežigrajska in poljanska gimnazija (sloves kvalitetnih učiteljev in uspešnih dijakov).

Prijateljeva bivša žena že od samega začetka delovanja Škofijske gimnazije tam poučuje slovenščino in tudi jaz lahko potrdim citirano... to je eden od razlogov, zakaj me ti dve šoli (osnovna in gimnazija) zanimata, čeprav nisem katoličanka oz. pripadnica katerekoli vere.

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?