|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko se prilagajate okolici?
11.3.2005 19:44:24   
india
Joj,Seven, če se ne motim, ti živiš na Teznem ne?
O tem delu mesta in odnosih sem že marsikdaj slišala težave.
No, mi naprimer smo prej živeli v bloku blizu kmetijske šole. Pod nami sta živela dva upokojenca, ki nista prenašala ne otroškega joka, ne smeha, nič...blok pap oln malih otrok. Ker pa sta živela v pritličju, smo bili dostikrat mokri,če smo se igrali pred blokom, pa ozmerjani ipd. Preden smo se selili, sta nam v tla skorajda stolkla ( z metlo) luknjo,ker smo pač ropotali.

Odkar pa smo tu, v hiši, v naselju na robu mesta, pa mi gre najbolj na živce, da vsaka oma ve vse, od tega kaj jemo, do tega,kako so oblečeni otroci pa tudi menda kolikokrat seksamo.

Sprehajalci psov so pa tako: eni bolj,drugi manj kulturni, najbolj zanikrna pa je soseda,ki se nosi zelo visoko in ko je na sprehodu s svojim Timijem ( nekim smešnim mešančkom), njegove iztrebke celo brcne z asfalta knam na vrt!

Misli si svoje, dokler lahko,ko pa ti bo prekipelo, pa jim napni svoje in boš imela mir.


Kar pa se tiče LJ in MB: ja, preveč nestrpnosti do ljubljančanov je v Mariboru, obnašamo se,kot da bi bila slovenija ne vem kako velika!
Žalostno!:((


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   Koliko se prilagajate okolici?
11.3.2005 19:53:01   
Bejba
No naj še jaz dodam kaj nam je zadnjič rekel nek ata na kolesu. Na sprehodu smo bile tri mamice z dojenčki: jaz, Boni in natas (vse iz RR ;)). Ker smo imele vozičke smo bile čez cel pločnik. Pa pride nasproti ta ata na kolesu in se nam zadere: Umaknte se, govedo. Hallllloooo? Govedo???? Poleg tega je bila zraven pločnika kolesarska steza. Da ne verjameš.
Res je malo prijaznih in ljubeznivih ljudi na svetu, na žalost :(.

LP; B

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Koliko se prilagajate okolici?
11.3.2005 19:58:24   
polona2
Jaz sem več ali manj z vsemi sosedi v dobrih odnosih, sicer sem doma v majhni vasi, kjer se vsi poznamo in sploh s starejšimi se dobro razumem, velikokrat čvekamo na sprehodu z našimi :kuza:, no, pa to v bistvu ni pomembno,
situacija pri vas je mislim da že šla čez rob, če so res tako nemogoči in vpijejo za teboj,
ej verjamem, da ti ni prijetno,
ne oziraj se na te verbalne napade, če pride do kakšnega direktnega soočenja pa z mirnim glasom pojasni svoje stališče do takšnega obnašanja, vedno pomisli, da je nekemu zagrenjencu tvoje razburjenje voda na njegov mlin,
saj bo kmalu pomlad, mogoče jim bo pa kaj na "feelinge" udarila, a ne, :rozica:!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   Koliko se prilagajate okolici?
11.3.2005 20:37:59   
Magi*
na žalost se vedno kdo najde v naši okolici, ki nam vsaj malo zagreni kak dan, če že ne življenje. moram pa rečt, da imam zdaj več problemov, ko stanujem v večstanovanjski iši kot pa prej, ko sem bila v stolpnici. v stolpnici se ljudje ne brigajo eden za drugega. to je sicer lahko tudi zoprno, če rabiš pomoč ali si v stiski. zdaj, ko smo v hiši 4 družine so pa na žalost eni "party brejkerji". trije se odlično razumemo in vse dogovorimo, ta četrti je vedno proti, skoz neki teži in nerga, matra ga preganjavica, cel svet mu je kriv za lastne neuspehe. ravno pred dnevi se je spravil nadme. pozvoni, odprem vrata z otrokom v naročju in začne tuliti name, češ kdo je parkiral ne njegovo mesto. prvič: to mesto ni ne njegovo ne nikogar drugega, drugič: nisem jaz parkirala in tretjič: lahko se pozdravi in civilizirano vpraša. sem mu samo odvrnila, da se v tem tonu nimava kaj meniti in mu zaprla vrata pred nosom. kar je preveč je preveč.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   Koliko se prilagajate okolici?
12.3.2005 20:35:45   
mika
SEVEN, TO DA SI ŠLA KIDAT SNEG NOSEČAAAA!!!! Vem, da ti je prekipelo, ampak se prepričaj da so to pač revčki, ki jim je le godrnanje v veselje.
Mi smo živeli v stolpnici (pred 13 leti) v MB- groza. Nismo imeli balkona in je mama sušila perilo v skupni sušilnici. vkradli so nam posteljnino , puloverje.... in potem si je ta ''GOSPA'' upala hodit v maminem pulovru in sušit našo posteljnino v sušilnici. Pa da ne govorim o smradu na stopnišču itd.
zato sva se z mojim:love: odločila še kakšno leto živet pri najinih starših, sedaj pa čakamo da se sneg odtali in začneva zidat hiško.
na žalost je tako, da kjer je veliko ljudi, se vedno najde kdo, ki greni življenje.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 8:36:06   
anajmad
Sej pr nam je isti šmorn,pa nismo v MB,ampak v eni bogi Izoli.Pr nas pa so "tako imenovani italjanska manjsina"(po domač čefurji,ki znajo mal italjansk).Tud jst,ko peljem našo:kuza:ven lulat in kakat(s tem,da naša vaga vse skupi dobre 2 kg,je yorki),se dere tam z balkona ena vešče:poberi drek,poberi drek!!!!!A dreka je vse skupi več,kot naše:kuza:.Ampak jst,ki sem temperamentna štajerka-ups savinjčanka,se zderem nazaj in ji povem,da če ne bo tih,da ji bom drek gor prnesla in ji ga vrgla na prag.In tud me to moti,ko se te stare vešče zdirajo nad otroci.Enkrat se je ena soseda drla na mojo ljubico in ona prjoka domov.Jst ne bodi lena sem šla do nje in sem ji povedla,da če še enkrat slišim ali vidim,da se bo drla na njo,bo imela opravka z mano.No pred sosedami imam sedaj mir,ker se me bojijo,kot hudič križa.Po moje,kr lesene križe nosijo v žepu in ga kažejo za mojim hrbtom:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-.Seven,ti ga pa ne sračkat s tem kidanjem v tvojem stanju.Pošlji jih nekam,pa je.
en lp:morje:D.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 10:12:45   
Jutra
Sem prav razmišljala, kako bi ravnala, če bi imela tako neprijetne sosede.:zmeden2: Ker četudi si do njih vedno prijazen in ustrežljiv, lahko potegneš "ta kratko.":(

Anajmad, dobro si se odzvala:)-:)- Sicer naj bi starejše ljudi samo spoštovali, ampak včasih pa očitno ne gre drugače, kot da jim svoje mnenje poveš malo bolj na "trdo".:)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 10:35:14   
frutka_
Barbara se strinjam!

Jaz sem bila enkrat čisto frapiran, ko sem šla v lekarno s tamalim in je bil še čiato miceni-novorojenček in je jokal in po Murphy-ju sem Se postavila ravno v vrsto, ki je bila najpočasnejša nato pa še je tik preden sem hotela stopiti do blagajne, ena stara dobesedno skočila pred mano (imela je berglo pa je bila zelooo poskočna!) in rekla saj lahko, ne!? Komaj stojim in hodim.
HALO!!!!Kaj pa jaz in malo veščalo v vozičku. odločno sem rekla NE! In stopila pred njo pa niti pogledala je nisem, bila pa sem tako besna, da sem se komaj pomirila, ker me je imelo da bi še ji kaj drugega povedala...

Samo toliko o starčki, ki se v glavnem usekujejo vsevprek.
Sicer pa imam jaz s svojo labričko v glavnem lepe izkušnje in me nikoli ni nihče napadel. Pupije pa vedno pobiram. :kuza::kuza::kuza::kuza:

Običajno je celo tako, da psa opazijo prej kot malega v vozičku!:zmeden2::zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 10:42:17   
baguSka
Jst se pa morm pohvalt da mava odlične sosede!:bravo:

V najinmu štuku 3 stare dame ;) in morm rečt da so zakon. Vedno prjazne in nasmejane in vedno pripravljene čistit hodnik. K ene parkrat nism mogla so rekle da nej se sploh ne sekiram, ker so one u penziji in majo cajt. Eni sm še telefonsko dala, če bo kdaj slučajno kej narobe k naju ni doma. Sicer so pomoje vedno na tekočem kdo pride in kdo gre, tko da bi kdo od naju težko meu ljubimce.:)-

Edin hišnik je un k ma mau predouga usta - jst
ga preslišm, moj mu pa nazaj sikne, pa je.;)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 11:14:10   
Anonimen
Ojej:zmeden:
Nisem vedla, da je tako z LJ v MBju. :zmeden: Res ne. Dobr, mi živimo v stolpnici, kjer je bolj malo družin z otroki,večinoma stari ljudje in zdaj po novem miljon študentov in ti študentje so večinoma Štajerci, pa jim noben nič noče. Smo meli full dolgo ene Celjanke tuki, pa so se z vsemi full uredu razumele. Pa tudi tisti Mariborčani, ki so zdaj, so še najbolj prijazni od vseh!

Če pa se ljudje pač ne morejo naučit, da psica počepne, ko lula, pa bog pomagi. (to marsikdo ne ve namreč..še moja sestra ni vedla:ups::ups::ups: ). Drugač se pa pri nas (nažalost:grrr: ) nihče ne dere, naj poberejo drek za psom, nekateri so celo tko ''kultivirani'', da ko pes svoje opravi na pločniku pred stolpnico tko tudi pustijo. Ne bi zgublala besed o tem, kakšni so koščki trave tu okoli:grrr:

Pa o kultiviranosti starih ljudi tudi ne:grrr:

Seven, vsekakor pa ne kidat snega, zdej ko si :nosecka:. Drgač pa nimam pojma, kaj bi lohk nardila..jst bi jim vrnila vrjetn:hudicek::grrr:

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
13.3.2005 11:19:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 11:48:46   
frutka_
:bravo:Bagi:bravo:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 11:49:55   
baguSka
:)-:)- Brez dlake na jeziku.;)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   Koliko se prilagajate okolici?
13.3.2005 21:25:23   
Anonimen
Kako naj napišem sporočilo, da ne bo razumljeno narobe? Najprej si moramo razjasnit, da NE ZAGOVARJAM nesramnih in primitivnih sosedov (kar tile od Seven prav gotovo so), sem absolutno proti kakršnim kolim psovkam...

Ampak, roko na srce, res je problem s pasjimi iztrebki, še posebej zdaj, ko je padel sneg. Ko grem z vozičkom na sprehod v naši okolici, moram obvezno pazit, da ne povozim kakšnega drekca. Voziček imamo zmeraj v stanovanju, ker se bojim, da bi mi ga kdo še odpeljal na hodniku. Potem si predstavljajte občutek, ko povoziš drek, ki se po možnosti razvleče po celem kolesu, pol pa z njim v stanovanje. Saj vedno kolesa obrišem, nisem takšna, da jih ne bi.

In potem poleti tudi ni najbolj prijeten občutek, ko vidim, da se otroci igrajo na travi, v njej sedijo in ležijo, malo pred tem pa so psički opravljali tam opravljali malo in veliko potrebo. Mislim, da je bila Bagi tista, ki je nedolgo nazaj pisala o tem, kako je njen otrok stopil v drekec in ga celega razmazal po avtu pa še po oblačilih.

Niso vsi lastniki psov tako brezbrižni, da bi puščali drekce vsepovsod okoli. Ampak žal je tako, da je teh le peščica, ostale pa boli patak, saj ni pes sral po njihovi zemlji. In zaradi teh potem nastajajo konflikti še z ostalimi.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   Koliko se prilagajate okolici?
14.3.2005 14:05:06   
lin
Jaz se zelo dobro prilagajamokolici,sem pa taka da če mi kaj nepaše takoj na lep način povem.
Nasrečo živim v hiši in noben sosed ni tako blizu da bi nam kaj težil,tisti hiši ki sta pa zraven,se zelo dobro razumemo,čeprav v eni živijo starejši ljudje,ma so zelo prijazni,pa dostikrat mi kr čez ograjico pustijo domač korenček in kaj drugega za LIn

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   Koliko se prilagajate okolici?
14.3.2005 16:16:25   
BigWhale
Najini sosedi niso primitivni. Verjamem pa, da jim ni vsec, da psico sprehajam po najini travici, pred najino garazo in z najino vrecko poberem drek in ga nesem v smeti. Ja grd sem in tega sredi noci ne naredim, ker pac ne vidim. To storim sele zjutraj ali pa potem, ko pridem iz sluzbe. Kako neolikano.

Tako da cisto verjamem, da jih to moti, ker pac njihovih otroci se tam igrajo, na najini travici, pravzaprav najina travica sluzi za prehod med dvema blokoma in jo uporabljajo kot bljiznico. Ja, verjamem, res ni prijetno, ce gres takole cez sosedov vrt, po bljiznjici v sluzbo in moras gledat drek od sosedovega psa.

To ljudi moti. V bistvu jih moti tako zelo, da so nekateri zaceli hoditi na veliko potrebo za najino garazo. Dobesedno.

Tako da, ce bi rekel, da so moji sosedje primitivni, bi se zlagal. So zelo kultivirani in razgledani. Tako zelo so uglajeni, da zahtevajo od tebe, da iz gozda prides z vrecko v kateri imas pasji drekec, ker si po gozdu sprehajal psa. Ja, Tezno, to je mariborska elitna soseska, kjer so doma tisti pomembni, iz TAM-a in Metalne.

Se pa sprasujem, kdo pobira drekce za srnami in zajci...

;)


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   Koliko se prilagajate okolici?
14.3.2005 16:22:46   
BigWhale
Ah ja, pozabil sem dodati, da so najini sosedi tako prefinjeni, da od nas zahtevajo, da organske smeti zavijemo v polivinilasto vrecko preden jih vrzemo v kanto, ker se drugace kanta umaze in jo je tezko cisti. Oni se precej trudijo, da se kanta ne bi umazala, zato ostanke hrane in podobne odpadke kar skozi okno vrzejo ven na travo. Grem stavit, da imamo najbolj cisto kanto za organske odpadke v celi ulici!

;)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
14.3.2005 16:36:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   Koliko se prilagajate okolici?
14.3.2005 16:51:51   
Seven*
Bagi, takoj menjam pa pridem k vam!!!! Na kmetih je lusno!! :)-:)-:)-:)- (7 let sem na vasi zivela)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   Koliko se prilagajate okolici?
14.3.2005 21:22:28   
BigWhale
Ma kurjeki so nerodni, ce bos okrog hodis, ti lahko hitro spodrsne. Da ne omenjam tega, da se nasa psica takoj z uzitkom povalja v prvem, ki ga najde na tleh....

Ajde hitro en socialno klicat, ker mamo majhnega otroka in umazanega psa!

;>

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   Koliko se prilagajate okolici?
15.3.2005 12:47:10   
kofetek2010
No pa da še sama pristavim piskrček ;)
Pred leti smo se preselili v blok, sin ni bil še niti leto dni star, stanovanje je bilo v 4.nadstropju, brez dvigala, torej blok star kot svet, sami upokojenci. Voziček sem puščala v avtu, sina nosila vsak dan vsaj 2x gor in dol po stopnicah. Z možem sva imela vsak svoj avto, zato je bilo pač potrebno plehovje nekje parkirat. In glede na to, da je bilo potrebno sina nosit, kar sploh ni bilo lahko, ker je imel pri 12 mesecih 12kg, sem težila k temu, da če je bilo pri vhodu fraj sem tam parkirala. In enkrat me je ena gospa nadrla, češ kaj parkiram tam, da je to njen parking, ker ona že 20 let tam parkira! Halo!?!? Naj parkirišču v lasti vseh stanovalcev!
In potem čez nekaj časa si moj dragi omisli nov avto, starega še ni uspel prodat in glej ga zlomka, na enkrat smo imeli 3 avtomobile, ki so bili vsako jutro obloženi z jajci in ostalo svinjarijo. Hudo!
In nekega dne mi pri pranju perila zmanjka mehčalca, poberem sina in greva v trgovino. Na poti po stopnišču me pri vrhu stopnic malo prevaga, spustim mehčalec iz rok, zgrabim sina, da ga zaščitim, vseeno oba treščiva po stopnicah. Nama na srečo nič, mehčalec je počil in stekel po stopnicah. Ful sem bila v šoku, cela sem se tresla, saj bi lahko padla oba daleč nazaj po stopnicah. Nekaj časa sem čakala na stopnicah, da bi prišel kdo mimo in mi popazil na otroka, da bi lahko pobrisala tisto mjhno lužico. Nikogar ni bilo, zato sem pustila lužico in šla v stanovnje. Ko je prišel mož domov (čez ene 2 uri) sem šla pobrisat tisto lužico. Čez nekaj dni pa sem slišala eno sosedo kako razlaga drugi, da sem bila jaz tista,ki sem naredila takšno svinjarijo na stopnicah. Joj, še sedaj bi ji vrat zav*** Takrat ni bilo nikogar, pa je nekdo vseeno vedel. Joj,joj,joj!
Komaj sem čakala, da bodo zgradili blok v katerem smo kupili stanovanje in se preselili. Nikoli več se ne preselim v blok v katerem so starejši oz.upokojenci, ker cele dneve nič ne počnejo in imajo čas, da nadzirajo druge.
Sem se pa razpisala... :)-

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   Koliko se prilagajate okolici?
16.3.2005 8:52:12   
Jutra
BigWhale,
to je pa lepo, da si se tako samokritično opisal.;)
Da boš lažje shajal s sosedi, le namig: uporabi zdravo kmečko pamet;) Kupi si dobro baterijo, pa boš lahko tudi ponoči čistil za svojo psičko, za garažo pa zasadi koprive.

Sicer pa, ali je zelenica pred tvojo garažo tudi tvoja lastnina ali javna površina? Če je to tvoj vrt, si naredi npr. ograjo, da ne bo nihče več hodil po tvoji posesti;)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   Koliko se prilagajate okolici?
16.3.2005 9:13:14   
Seven*
Zelenica pred garazo je skupna dvem stanovanjem. V planu pa imamo zagraditi tistih par metrov, ker pac ne bo slo drugace.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   Koliko se prilagajate okolici?
16.3.2005 9:27:22   
Jutra
Joj, sorry Seven:(
Moj komentar se je nanašal na Big Whale.;)

Ampak, ker si na vprašanje tudi sama odgovorila, ti dam čisto prav. Žal se moramo včasih ograjevati tudi na čisto majhni površini, da imamo mir pred drugimi:(

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   Koliko se prilagajate okolici?
16.3.2005 9:32:11   
Seven*
Bigwhale je moj :love::love::love:, tak da komot komentiram se v njegovem imenu..

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?