|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 20:06:26   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
zmajaz, sem vedla, da se bo ena obesla na to....user posted image

sam ves.....sex je itak najmanj zanimiv v zakonski posteljiuser posted image


Saj ne gre samo za sex - pri nama tudi ni ravno najbolj aktualen v postelji, ker se nama skos zdi, da bova ta malega zbudila. user posted image  Ampak dotiki, cartanje ... če se vedno celo noč stiskaš z user posted image , to pomeni, da se nikoli ne moreš stisniti k dragemu. Pri nas se pač z otroci cartamo čez dan in zvečer pred spanjem, ponoči sva pa midva na vrsti. user posted image  Ampak to je samo moje gledanje - drugi imate z vso pravico drugačnega. user posted image  Mi je pa samo zato to padlo v oči, ker sem se takoj spomnila na znanko, ki je imela otroka v postelji do šole (včasih tudi oba), mož je pa pogosto raje kar v dnevni spal, ker če so bili 4 v postelji se pa res ni mogel ravno naspati za v službo. Potem sta se počasi kar precej odtujila in na koncu je skoraj prišlo do tega, da si je našel drugo žensko. Mislim sicer, da potem zadeva ni šla tako daleč, da bi dejansko prevaral ženo, ker je ta prehitro odkrila, da se nekaj dogaja - lahko pa da jo tudi je - nikoli ne bomo vedeli.

Jaz še vedno mislim, da spanje otroka v zakonski postelji - pa ne mislim prve mesece, morda leto, ampak več let ali celo tja do šole - ne more pozitivno vplivati na partnerski odnos staršev. Seveda pa spet ne morem trditi, da to velja za vsakogar - vsak ima svoje izkušnje in vsak najbolje ve, kaj je najbolj zanj. 

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 13.1.2010 20:10:23 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 20:10:37   
Anonimen
zmajaz, ne bom rekla, da se ne strinjam s tabo.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 20:39:26   
Urska09
zmajaz, tole si pa lepo napisala. nehote se moram strinjati s teboj. pa čeprav tudi naša občasno (bolj proti jutru ali ko jo kaj matra) spi pri nama.

Veš, zdi se mi, da smo bolj mame zagovornice skupnega spanja. Če bi vprašali očete, bi verjetno dobili precej zanimive odgovore. Pod pogojem da bi bila anketa anonimna seveda. Sicer bi jih slišali user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 20:47:01   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
Veš, zdi se mi, da smo bolj mame zagovornice skupnega spanja. Če bi vprašali očete, bi verjetno dobili precej zanimive odgovore. Pod pogojem da bi bila anketa anonimna seveda. Sicer bi jih slišali user posted image user posted image user posted image

V to sem pa skoraj prepričana. user posted image

Saj jaz sem tudi enega kot drugega proti jutru večkrat vzela k sebi še za par urc, da smo se še malo pocartali - običajno po tistem, ko je ob pol šestih moj šel v službo. Bolj problematično je potem, ko otrok noče/ne more več sploh spati drugje kot v zakonski postelji.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 20:51:43   
Anonimen
ja, ja se strinjam, ja.....ocitno se 6 let ne bomo sexaliuser posted image
sam dorry....sam raj 5x na teden prespim noc, kot 3x neprespana sexam....sj vem da sem za odstrel...

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 13.1.2010 20:53:09 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 21:18:43   
zmajaz
Naša da nista spala v zakonski postelji pa smo imeli pri vsakem do zdaj samo 1 neprespano noč - še to zaradi bolezni. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 21:23:42   
Anonimen
pri nas pri vsakem 2x neprespano noc....pri nini se nobene. mogoce zato, ker pri nama spita.
ker ko sem jih dala v pojstelco se je zacelo kricanje od samega zacetka.

pa tud....kdaj pa se bomo cartali, ce ne zdaj. mi ni zal ni za 1 noc.
drugac pa svaka cast vsem, katerim otrocki spijo v svojih posteljah!

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 21:27:52   
Ulla80
pri nas je tud tamala skoz pri nama spala, pol jo je bratec izriniluser posted image zdej je pa tko, da proti jutru tud ona spet prileze k nam in seveda nimam srca jo terat nazajuser posted image pa nam je čist luštno...bo že minlouser posted image fanta pa punce menda ne bosta v najino postlo prpeljalauser posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 21:34:22   
Aja1
Naša tudi spi pri nama. Prvo leto je "spala" v svoji posteljici (sem jo vztrajno polagala nazaj v njeno posteljico), kasneje pa nisem več mogla in sem popustila, da spi z nama. Od takrat prespi cele noči. Zdaj bomo dobili drugo dete in najprej seveda poskušali s posteljico, vendar če ne bo šlo, pač ne bom vztrajala. Sem bila celo prvo porodniško kronično neprespana in utrujena (ni spala 3 ure v kosu niti 1x). Raje vidim da vsi prespimo noč skupaj, kot pa da smo po neprespani noči vsi sitni.

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 21:41:48   
zmajaz
Sem pozabila dodat, da ta večja že od 1 leta spi celo v svoji sobici - par mesecev, preden se je ta drugi rodil smo jo prestavili. Pa moram reči, da je že od prve noči spala še boljše kot pri nama v spalnici - očitno ji paše mir. user posted image  Parkrat je zadnje čase spala pri tašči, pa ji stiskanje v postelji z drugimi ni bilo všeč - se nihče ni kaj prida naspal. Pa zbudila se je že ob pol šestih - v svoji postelji pa spi od 21h do 9h.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 21:59:13   
Petka09
Zmajaz, enako pri nas... Svoja sobica, svoja postelja.... Tudi čez dan hoče sama zaspat. Bognedaj da sm zravn, me preveč gleda, še jokat se začne. Samo notr jo položim in grem ven. Pa se uspava v par minutah. Če jo zjutraj ob sedmih prinesem k sebi v posteljo, ko mož odide v službo in meni še ni do tega, da bi vstala (sem še na porodniški), ni variante, da bo z mano še kaj spala naprej. Še nervozna je, če se je preveč dotikam.. Hoče sama ležat zraven in se "pogovarja", krili, se igra z dudo... Že od rojstva ni marala preveč telesne bližine.

Hja, vse to je dokaz, kako različni so si otroci. Eni poskušajo vse, da bi jih navadili na svojo posteljico, pa se to ne obnese, ker otroček enostavno rabi dotik mamice. Druge pa ni težko navaditi.. Tretji pa so takšni že od rojstva..Res različno.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 22:08:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
Hja, vse to je dokaz, kako različni so si otroci. Eni poskušajo vse, da bi jih navadili na svojo posteljico, pa se to ne obnese, ker otroček enostavno rabi dotik mamice. Druge pa ni težko navaditi.. Tretji pa so takšni že od rojstva..Res različno.

Drži. user posted image  Čeprav moram pa reči, da pri nas je ta večja bila od začetka bolj tak tip, da bi raje spala pri nama - celo namesto dude bi me najraje imela - tako da je bilo treba malo prepričevanja, da se je navadila na svojo posteljico. Pri ta malem pa nikoli ni bil problem - že od vsega začetka ne rabi nobenega uspavanja, samo položim ga v posteljico, poje flaše, kolkr je pač misli, mu dam dudo in se že obrne na bok in zaspi. Tudi z dojenjem se ni nikoli uspaval, kot se je recimo ta večja dolgo. On se je namreč najedel v 5-15 minutah, ko je bil sit, je pa še hotel samo sesati in ker mu je ob tem seveda teklo mleko, se je razjezil in začel dreti, kot bi ga iz kože dajali. Potem sem pogruntala v čem je fora in sem mu lepo dala dudo, pa je bil zadovoljen.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
13.1.2010 22:55:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
13.1.2010 23:25:43   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Prva je v najini postelji spala samo občasno, druga od prvega dneva dalje, ko smo jo pripeljali s porodnišnice in tretja prav tako. Meni je bilo z drugo in tretjo vse skupaj precej lažje, pravzaprav sploh nisem nikoli občutka, da bi jo morala ponoči na 2 ali 3 ure dojit. Se je kar zgodilo, tak, da sem se še zjutraj spraševala, ali je ponoči kaj jedla ali nič. Drugo smo dali v svojo posteljico v drugi sobi pri enem letu, tretjo pa sedaj "prestavljamo" pri enajstih mesecih, ker je začela zavračat dojenje in se je ponoči samo zbujala... Sedaj je kao že ene tri noči OK, sam se mi zdi, da imam pa jaz s tem malček več težav, ker nekak bi jo še kar imela pri sebi user posted image ...
Prvo sem hodila ponoči dojit na fotelj, ko ji je bilo dovolj je spustula bradavico (sama se odtavila pri 9-ih mesecij), drugo sem dojila v postelji in zaspala samo na joški (sem jo odstavila pri 13-ih mesecij), tretjo dojila prav tako na postelji, vendar vedno sama spustila bradavico, ko ji beilo dovolj. Se obrnila, dala prstev usta in zaspala user posted image .
Sicer pa tako, kot je komu ljubše in lažje.


Se podpišem.
Pri prvem sva si z možem zagrenila življenje z nekim bv vztrajanjem, da mora otrok spati v svoji postelji, in posledično sva matrala tudi sina, ki že tako ali tako ni nič spaluser posted image
Pri drugi nisem imela ne volje ne moči, da bi komplicirala in je velikokrat po prvem nočnem dojenju do jutra ostala pri nama. Zjutraj smo se vsi zbujali spočiti in zadovoljni.user posted image
Tretja pa sploh nima svoje posteljice user posted image In zbujamo se vsi srečni in spočiti - ok, jaz včasih malce polomljena.
Zdaj je stara eno leto, kdaj bo šla na svoje, še ne vemo, ker moramo najti še prostor zanjo nekje v otroški sobiuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 8:35:27   
kaja13
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Zdaj je stara eno leto, kdaj bo šla na svoje, še ne vemo, ker moramo najti še prostor zanjo nekje v otroški sobiuser posted image

user posted image user posted image user posted image Tuki bomo mi čez eno leto. Starejši je predlagal, da skopljemo luknjo v sobi, da bomo imeli prostor za najmlajšegauser posted image .

Kar se spanja tiče... kapo dol vsem, ki jim otroci v prvem letu spijo v svoji postelji. Mi imamo zibko čisto nerabljeno in to pri treh otrocih. Pri prvih dveh sem se fuul trudila okoli tega, pri tretjem se mi pa ne da več. Najmlajši je itak skos pri meni, do jutra se pa velikokrat še starejša dva prikradeta.  Saj vem... "uživaj dokler se še hočejo stiskat".. samo jaz sem tako neprespanauser posted image .



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 9:26:46   
roberta
Nekateri otroci so taki, drugi so drugačni in popolnoma brezveze je, da primerjaš prvega otroka z drugim. Tako morda prvi otrok ni potreboval toliko tvoje fizične bližine, drugi pa jo in zato želi spati zraven tebe.

Pri meni sta oba otroka spala pri meni (oz. vsaj del noči - običajno prvi del noči, pa še to od nekje 6 meseca naprej) do konca 1 leta. Pa še potem sta se velikokrat prišli pocrkljat. IN ne vem, v čem je težava. Otroku je  zadovoljen, meni ni bilo potrebno nonstop vstajat in vsi smo se naspali - tudi moji sta se polno dojili do 6. meseca in še naprej. Pa je veliko bolj enostavno, če je samo zraven in ga pristaviš - ko imaš pa tega nočnega dojenja dovolj, jaz sem ga imela nekje pri 1 letu, pa ga odvadiš od tega.

Sem pa pri prvem otroku imela iste stereotipe kot ti pri prvem: mora spati v svoji postelji. Mora in mora. IN sem se mučila in mučila in s tem tudi otroka ene 3 mesece, potem pa mi je prijateljica rekla, ja, zakaj ga pa nimaš enostavno pri sebi? Meni so te besede odprle nov svet, prej sploh nisem pomislila na to (ne vem, kako da ne - tega še danes ne razumem... verjetno te res napumpajo z enimi zadevami še preden sploh rodiš) in tako smo od takrat naprej prenehali z nočnim uspavanjem, guncanjem, petljem, hojo, plesanjem itd. vse z željo po spanju in dejansko spali.

Tako, da nehaj se obremenjevat in spi z dojenčkom. To je najbolj naravno - saj ima še žival pri sebi mladiča... Lahko pa daš na tla žimnico, da ne bo kam padel ko bo malo bolj gibčen...  user posted image

(odgovor članu sana76)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 10:30:56   
sanelaa
Sicer nisem šla brat vseh postov,ampak jaz sem načeloma proti spanju otroka v zakonski postelji. Okej, ne rečem čez dan, ko gre počivat, pa jaz z njim, pa zjutraj malo pride k nama v posteljo, zvečer pa absolutno ne.

Jaz mislim, da otrok mora spat v svoji postelji in pri nas smo to prakticirali od začetka. Ko smo se selili v novo stanovanje je bil star 10 mesecev pa je spal ne samo v svoji postelji, ampak v svoji sobi, prej smo namreč bili skupaj v spalnici.
Je pa res da je vmes bla faza nespanja, pa mi je veliko kdo rekel da naj malega dam spat k sebi, da bo tako mogoče boljše spal, ampak tega nisem potem naredila.
Že tako sem dokaj slabo spala prvih 7 mesecev, da bi pa njega še imela zraven v postelji...........ni šans.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 10:35:13   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Sicer nisem šla brat vseh postov,ampak jaz sem načeloma proti spanju otroka v zakonski postelji. Okej, ne rečem čez dan, ko gre počivat, pa jaz z njim, pa zjutraj malo pride k nama v posteljo, zvečer pa absolutno ne.

Jaz mislim, da otrok mora spat v svoji postelji in pri nas smo to prakticirali od začetka. Ko smo se selili v novo stanovanje je bil star 10 mesecev pa je spal ne samo v svoji postelji, ampak v svoji sobi, prej smo namreč bili skupaj v spalnici.
Je pa res da je vmes bla faza nespanja, pa mi je veliko kdo rekel da naj malega dam spat k sebi, da bo tako mogoče boljše spal, ampak tega nisem potem naredila.
Že tako sem dokaj slabo spala prvih 7 mesecev, da bi pa njega še imela zraven v postelji...........ni šans.
Se podpišem pod tole, sicer izkušen še nimam ampak mnenja sem pa enakega.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 14:09:08   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa
Že tako sem dokaj slabo spala prvih 7 mesecev, da bi pa njega še imela zraven v postelji...........ni šans.

Mogoče si pa ravno zato slabo spala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 14:21:47   
sanelaa
user posted image

ne ne,

Luka pač ni bil ljubitelj spanja. Čez dan je blo že čudno če je zaspal, ponoči pa na uro in pol. Grozno. Sicer je bil kar zraven zakonske postelje, ampak da bi bil prav v njej, to pa ne.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 14:39:08   
pipika 13
Evo, danes preiskusila metodo odejice pri našem 10 dni starem novorojenčku.
Podojila sem ga v zakonski postelji, zavitega v njegovo odejico iz njegove posteljice. Ko je zaspal, sem ga samo premestila v njegovo posteljico in ni bilo nobenega problema. Tako sem naredila še 2x v noči, ko se je zbudil in bil potreben hrane in previjanja. Oba s parterjem sva se naspala, mali pa tudi ni jokal in doživljal stresa.

Hvala za nasvet tisti, ki je ugotovila, da otroka zebe v posteljici, ko ga prenesemo in da je to očitno vzrok, da se je prebudil in jokal. Pa očitno je tudi nekaj na tem, da je moj sonček rad zavit, ker je bil rojen s carskim rezom. Torej mu paše da je malce omejen v posteljici.

Midva pa lahko brez skrbi spiva, ker naju več ni strah, da ga bo kateri od naju zadušil v spanju. Halooooo, tukaj gre za novorojenčka in ne za par let stare otroke, kot nekatere pišete. user posted image

_____________________________

5. 1. ob 23.30 nas je končno s razveselil naš sonček David, mamino in atkovo veselje.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 15:59:59   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: pipika 13

Evo, danes preiskusila metodo odejice pri našem 10 dni starem novorojenčku.
Podojila sem ga v zakonski postelji, zavitega v njegovo odejico iz njegove posteljice. Ko je zaspal, sem ga samo premestila v njegovo posteljico in ni bilo nobenega problema. Tako sem naredila še 2x v noči, ko se je zbudil in bil potreben hrane in previjanja. Oba s parterjem sva se naspala, mali pa tudi ni jokal in doživljal stresa.

Hvala za nasvet tisti, ki je ugotovila, da otroka zebe v posteljici, ko ga prenesemo in da je to očitno vzrok, da se je prebudil in jokal. Pa očitno je tudi nekaj na tem, da je moj sonček rad zavit, ker je bil rojen s carskim rezom. Torej mu paše da je malce omejen v posteljici.

Midva pa lahko brez skrbi spiva, ker naju več ni strah, da ga bo kateri od naju zadušil v spanju. Halooooo, tukaj gre za novorojenčka in ne za par let stare otroke, kot nekatere pišete. user posted image


Biti stisnjen paše vsem novorojenčkem, ne glede na način poroda, ker jih to spominja na njihovo "bivanje" v maternici, kjer so bili zadnje tedne popolnoma stisnjeni in omejeni s prostorom.

Drugače pa naš Nik že od rojstva spi v svoji posteljici (v začetku je spal v zibki). Na začetku je bila zibka oz. posteljica pri nama v spalnici, pri 4. mesecih pa sva ga preselila v njegovo sobo. Ojej, kako je bila tašča šokirana in je bluzila, da je otroka strah in ne vem še kaj, no, Nika ni bilo prav nič strah, spal je cele noči, razen enkrat vmes se je zbudil za flaško, midva sva pa tudi super spala, ker nisva poslušala njegovega premetavanja in godrnjanja v spanju.

Pred 14 dnevi pa se je začel ponoči jok, sta potem 2 zobka pokukala ven in takrat ni pomagalo drugega, kot da sem ga vzela k nama v posteljo. No, lahko bi ga pol noči nosila v naročju, tako da je bilo za vse lažje, da ga vzamem k nama. Zdaj se stanje glede teh dveh zobk umirja, tako da ga vzamem k nama šele okoli 3h zjutraj. Upam, da se bo kmalu končalo, ker zame ni to nobeno spanje. Niti jaz niti mož se ne moreva po mili volji obračat v postelji, Nik se tud nonstop nekaj premetava in ko mu umikamva njegove roke in noge dol z naju, ga tudi predramiva, tako da tudi on ne spi tako, kot bi spal v svoji posteljici.

Kaj naj rečem, svaka čast tistim, ki spite z otroci par let skupaj. Saj par mesecev se že potrpi, ampak da bi bila pa par let kronično neprespana - ne, hvala, če to ni nujno. Jaz sem že od začetka skušala otroka navadit na njegovo posteljico. Saj če ne bi šlo, če bi potreboval mojo bližino, bi ga pač imela pri sebi, ampak nekateri pa sploh ne probajo in jim je kar samoumevno da otrok spi pri njih.

Pa nisem zato nič slabša mama od tistih, ki jih imajo v svoji postelji skoraj do šole. Otrok dobi vso mojo pozornost, nežnost in crkljanje podnevi, ponoči je pa fajn, da se vsi spočijemo in da si tudi starša lahko vzameta malo časa v miru samo zase.

(odgovor članu pipika 13)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 16:03:54   
Petka09
Katy, pri nas je enako in se povsem strinjam s teboj.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 16:07:38   
vekybel
Glede na to da sem tudi jz prvorodka in pričakujemo marca dojenčka ti svetujem za dudiko da jo probaj pošpricat z svojim mlekom in ji dej v usta.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: spanje novorojenčka v zakonski postelji
14.1.2010 16:08:15   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Če ti je ok, da spi med vama, potem ni problema, če ne pa posteljko zraven vajine postelje, k glavici mu pa daj tvojo ponošeno majčko, da te skoz voha. Posteljko ogrej (jaz sme termofor polagala not), potem ko sem ga položila v posteljko pa sem termofor položila k nogicam. Pravtako malo zagradi posteljko, da bo manjša, saj se bolje počutijo v manjših utesnjenih prostorih. Mogoče ga daj v spalno vrečo ali pa zavij lepo v deko

Dojenost ali nedojenost nima veze z dudo. Naš je bil polno dojen in je v sekundi zagrabil dudo. Je imel tako močen sesalni refleks, da so mi v porodnišnici že prvi dan rekli,kupite mu mu dudo, če ne vam bo pojedel joškeuser posted image . Sprejme katerokoli, ne glede na obliko ali teksturo, res pa je, da ima najraje silikonske. Probaš pač večl vrst


Hope2, da mu ne bo to ostalo tudi potem, ko bo odrastel. user posted image  Mal heca mora bit, a ne? Drgač ima pa Nik tudi najraje silikonske - dude seveda. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?