|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 9:06:55   
Taja339
Jutro - v Lj še kar nekam megleno ...
Danes sem cela ubita ... sem bla včeraj na jogiuser posted image user posted image user posted image  zdaj vidim šele kok sem TRDA .....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 9:19:01   
ana b
1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
Običajno spi v vrtcu eno kitico od pol 12h do 1h ali celo manj, popoldan pa samo če gremo kam z avtom, sicer pa cel čas akcija.

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja? 
Zaspi običajno med 20 in 20:30, vstanemo odvisno kakšna je bila noč, ampak običajno ob 6h. Spanje celo noč: še čakamouser posted image user posted image , pa čakamo, pa čakamo,..... 

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove? 
Za pitje ima lonček s trdim ustnikom. Mleko pa iz lončka še ne pije, ker se še doji  

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
Vedno ima svojo žličko, ampak bolj za pacanje, kot pa kaj drugega. Včasih pa mu uspe kaj hrane nest v usta, ali pa še jaz kaj zraven dobim user posted image

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image
Če počne kaj nedovoljenega, ga odstranim, seveda s povdarjenim glasnim NE in potem ko začne histerično jokat, ga enostavno ignoriram in po 20s neha, ko vidi, da ni učinkauser posted image

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Iskreno povedano nimam pojma. Ta velikega sem nosila v posteljico, se pa ne spomnim, kdaj sem to začela delatuser posted image

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
Ne

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
Kahlice še ne uporabljamo. Vse ob svojem času. 

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Zaenkrat imamo samo še nogavičke z bremzicami in njegov najljubši šport je sezuvanje nogavičk, tako da je itak pol časa bosuser posted image

Evo, pa je...a dobim petico? user posted image


No sem se toliko z nalogo ubadala, da sem že pozabila, kaj je za pokomentiratuser posted image user posted image user posted image .

Helena, Tianna, Dreamz: tudi jaz iz istega razloga komaj čakam, da shodi. O bi pa vse po štirih prelazil in raziskal. Sploh ni važno kje smo. On kar šiba. Smo bili prejšnji teden v Beljaku in je preplazil cel šoping center, folk se mu pa reži, on se pa smeji nazaj in šiba daljeuser posted image user posted image . Je pa po vseh štirih zelo hiter in prileze povsod. Včeraj je zlezel na omarico od televizije.

Toliko od nas

LP

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 9:19:40   
Taja339
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Živjo!

DOMAČA NALOGA: (se še spomnite kaj to pomeni )

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
Hana Brina spi v vrtcu od 1-2 uri (11.00-13.00), potem pa ko prideva domov še kakšni dve urci (15.30-16.00 pa tam do 18.00 jo pustim)

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?
Odkar je v vrtcu se nekako držim, da jo začnem pripravljat za spanje okoli 19.30-20.00, se stuširava, oblečeva v pižamco, pocartava in dobi flaško s kakavom kar v posteljo. Praviloma zaspi takoj! Spanje ponoči ... ??? KATASTROFA - tolk kolk je bla prva pridna, ga ta serje z zbujanjem 3-5 x na noč. Sicer dam dudico v usta, pa spi dalje, ampak, jaz ne spim dalje ... user posted image

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Mi imamo za popoldan in vrtec Avent Magic lonček s trdim ustnikom, za doma (zjutraj in zvečer) pa Mam flaško za kakav. Drugače pa že kar lepo iz kozarčka pije.

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
Ja. Ji kdaj pa kdaj tudi rata kaj v usta vnest, ampak smo fsrani ko pujseki ...

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?
Poskusim jo ignorirat, sam ne gre, ker je pravi hudiček. Ja, spremenim ton glasu, se malo pokregam, če je potrebno tudi malo po rokici dam "pac" - tako mi temu pravimo :)

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
NE ne razume sedaj še noben malček ... moja niti slučajno ...

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
Ne, ima jo samo ko je zaspana, žalostna itd., v vrtcu samo pri spanju, tako, da še nisem začela z odvajanjem

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
Imamo kahlico z glavo račke - ene parkrat je lulala že v njo, tudi kakala, trenutno pa še ne delamo na tem 100%

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Mi uporabljamo kar Cicibanke, poleti smo sandalčke, ker hodi že od začetka avgusta.


SEM OPRAVILA DOMAČO NALOGO!

< Sporočilo je popravil Taja339 -- 3.10.2008 9:21:59 >


_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 10:54:59   
lemavrica
Srečanje: mene žal jutri ne bo , ker sem zbolela in se moram čez vikend odpočit,pa tudi pišek je bolj švoh in bi bila rada z njim. Meni je res žal, sploh ker sem začela s tem srečanjem. Če se boste dobile, uživajte.user posted image

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Taja339)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 12:58:52   
Taja339
Kaj pa če bi nasploh srečanje prestavile ... (no, samo predlog) ... jaz bi se tudi dobila, pa mi to soboto ne znese ...user posted image user posted image

_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 14:11:13   
zvezda71
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Živjo!

DOMAČA NALOGA: (se še spomnite kaj to pomeniuser posted image )

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan?  1-2x Kako dolgi so dremeži?30min-1,5 ure

2. Kdaj zvečer spat? med 20 in 21 Kdaj zjutraj vstanejo? med 6 in 7 Že spijo celo noč brez zbujanja?včasih

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?Lonček z ustnikom tomi tippe najcenejši 4 eur v Merc
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?Sploh ne pije mleka

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor? Ja
S tem vprašanjem seveda ne mislim dobesedno tega ampak, če jih že učite jesti z žličko, če vaš otrok že sam obvlada hranjenje z žličko...? Ve da jo mora nesti k ustom, uspe mu v usta spravit če je kaj gor seveda ne v tekočem stanju

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image Poskušam ignorirat in mu preusmerit pozornost

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE? Mah po moje in v teoriji še ne razume koncepta besede ne bolj reakcijo, ki jo izzove z vedenjem. Kaznujem pa ga ne in upam da mi ga še dooooolgo ne bo treba itak bo pa najbolj priden otrokuser posted image

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude? Ni neki oboževalec dude
8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi? Ne
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...? Je še nimamo

9.Kakšne hišne copate uporabljate?Bremz oz. tiste iz HM ki so kot zokenčki mokasinke
Se oločam za nakup nekaj bolj konkretnega, trenutno imamo nogavičke z bremzicami.


No punce zdaj se mi pa ne izneverit in veselo na delo, da ne bo jutri črnih pik!!!user posted image user posted image user posted image


LP





(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 15:07:03   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Taja339

Kaj pa če bi nasploh srečanje prestavile ... (no, samo predlog) ... jaz bi se tudi dobila, pa mi to soboto ne znese ...user posted image user posted image


se strinjam s tem, da prestavimo..tudi meni se jutri nekako ne da preveč.

Sicer smo pa bili danes v Lj. Sem bila nekaj na socialni pol smo pa šli še v BTC. Smo naredili super nakup...kupila sva šotor v Maya Maya, ker imajo 50-70% znižanje. Polna cena je skoraj 600 eurov, dala sva pa zanj okol 300 evrčkovuser posted image user posted image Res se nama je splačalo, ker sva ga itak imela namen kupit. Letos nam je stari še "znesel", drugo leto bi pa v njem morali že v štukih spatuser posted image user posted image user posted image


A katera ve, kje imajo poceni akvarije?? Sem jih tudi gledala, pa je tak , kakršnega bi rada, okoli 350 eurov, kar pa ni ravno poceniuser posted image Nam je zadnjič riba poginila in bi zdaj radi kupili cel akvarij nov, ker je stari nekoliko dotrajan.


lp


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Taja339)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 15:08:05   
helenav
čiao punce

 
na hitro iz službe...in najprej domača naloga:-))))

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Živjo!

DOMAČA NALOGA: (se še spomnite kaj to pomeniuser posted image )

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži? zjutraj včasih pol ure..sicer pa popldan eno rudno..v vrtcu uro-uro in pol - doma malenkost več

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja? zvečer še vedno ob 20h spat..spnaje čez noč zadnej tri teden katastrofa in fulll pije čaja ponoči, zjutraj pa med 6 in 7h uro budnica.

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove? čez dan je začela pit iz navadnega kozarca in smo vedno mokriuser posted image user posted image , zvečer pa še vedno cucelj od aventa

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
S tem vprašanjem seveda ne mislim dobesedno tega ampak, če jih že učite jesti z žličko, če vaš otrok že sam obvlada hranjenje z žličko...? med hranjenjem vedno drži v roki žličko in bi rada segla po hrani pa nisem še pripravljena na packanje..ker potem ne gre nazaj k ustom ampak bi ona to kar okrog metala

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image   vtrajam pri mojem in jo pustim jokat....prej ali selj se umiri..sem mišljenja da če ji sedaj popustim bo to pogruntala in me kasneje vedno izsiljevala....baje sem stroga mama:-))))))user posted image

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE? zakričim Ne in vedno seldi užaljen jok in ponavadi, je to, ko meče hrano na tla in ji potem ne dam več v roko kar je vsaj trikrat vrgla na tla

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude? ne

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...? navadna kahla in kaka notri vsako jutro že od 9 meseca IMAM SREČO VEMuser posted image

9.Kakšne hišne copate uporabljate? CICABNOVE TRDE, KER VSE OSTALE SE FULLL DRSIJO
Se oločam za nakup nekaj bolj konkretnega, trenutno imamo nogavičke z bremzicami.


No punce zdaj se mi pa ne izneverit in veselo na delo, da ne bo jutri črnih pik!!!user posted image user posted image user posted image


LP






_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 15:17:31   
Duškica
Pozdravljene na novem delu!!user posted image user posted image  

Naši otroci so zrastli.......časa je vse manj.....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ČESTITKE VSEM, KI STE PRAZNOVALI!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Matija je zbolel za svoj 1. rojstni dan (po ceplenju), ampak smo preživeli. In še mere pri 1. letu 11.400g in 79,5 cm. Zobkov ima 8 (zadnja dva nevem kdaj je dobil - enkrat septembra), še zmeraj pa NE hodi!!!

Uživajte!!

_____________________________

Obogatimo svoje življenje.
Ne s stvarmi, ki imajo vrednost,
ampak s stvarmi, ki so vrednote.

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 17:00:40   
Duškica

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
2x na dan, časovno pa zelo različno....od 1/2 ure do treh ur...

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja? 
okrog 20h, se pa ponoči še dojiva

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove? 
čaj iz stekleničke...

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
NE

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image
še ni bilo kaj posebnega

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Je še premajhen za kaznovanje. Drugače pa vstrajam pri prepovedih.

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
nima dude

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
NE

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Zaenkrat imamo samo še nogavičke z bremzicami .




_____________________________

Obogatimo svoje življenje.
Ne s stvarmi, ki imajo vrednost,
ampak s stvarmi, ki so vrednote.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 18:24:26   
LINA31
Hojla,

evo pa se je našlo nekaj časa za računalnik. Žan je že šel v deželo sanjuser posted image user posted image , jaz pa sem ravno pojedla rižoto z jurčkiuser posted image . V službi je bilo fullllllllllll dela, kot da me ne bi bilo 100 letuser posted image .


1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
Žan spi 1x do 2x. Odvisno ali je v varstvu. Če je v varstvu onavadi spi le 1x. Tam spi do 2 uri.
2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja? 
Spat gre okrog po 7, do pol 8. Zjutraj vstaneva okrog 6. Kaj je to spanje celo nočuser posted image user posted image

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove? 
Žan večinoma pije s flaške, čeprav mu dam tudi sok iz lončka tomme tiple. Moram pa zdaj flaško prav skrivat, saj on bi jo imel skos po ustih.

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
V varstvu ga uči gospa.

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image
Mah...tole me pa ubiva zadnje čase. Nič ne zaleže. Pa ne, da je trmast, bolj vstrajen. Tudi do 10X ponovi eno stvar, in jaz se na koncu že derem NE, da ostanem skoraj brez glasu. Njega se ne prime...se smeje.

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Jaz ga dam v prenosno posteljico.

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
ja in sem ga odvadila.

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
NE

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Imamo ene copatke podobne shooshos in še ene iz tržnice...take luškane, usnjene.

No, pa je domača naloga narejena. Zdaj pa še hitro nekaj za službo naredit.


123a...upam, da bodo noči kmalu boljšeuser posted image
Pa pa

(odgovor članu Duškica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 19:20:00   
Taja339
Za Sandro ... končno podatki ...user posted image

DATUM (starost)/TEŽA/VIŠINA/OBSEG GLAVE:
21.9.2007 (rojstvo) - 3910 gr, 52 cm, 36 cm
7.11.2007 (1,5 mes) - 5020gr, 57,5 cm, 38 cm
9.1.2008 (3,5 mes) - 6120 gr, 62 cm, 41,5 cm
2.4.2008 (6,5 mes) - 7560 gr, 66 cm, 44 cm
6.8.2008 (10,5 mes)  - 9560 gr, 74 cm
8.10.2008 (12,5 mes) - še bomo vidli

zobki:
spodaj levo enka - 23.4.2008
spodaj desno enka - 26.4.2008
zgoraj levo enka - 19.6.2008
zgoraj desno enka - 20.6.2008
zgoraj levo dvojka - 25.6.2008
zgoraj desno dvojka - 25.6.2008

No, končno mi je ratalo ...user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Taja339 -- 3.10.2008 19:32:33 >


_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 20:49:24   
Anonimen

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?

Ima dve rundi, ponavadi spi 1h do 1:30h.

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?

Spati gre med 20h in 21h, vstane okrog 6h. Ja, fuuull zgodaj user posted image . Ampak prespi celo noč user posted image .

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?

Flašk nismo nikoli uporabljali. Ima magičen lonček na slamico in tako pije le vodo ali čaj. Mleka sploh ne pije. No, včasih kakav, ampak na žličko.

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?

Sam se je začel user posted image . Žlica mu je pri srcu in se res lepo trudi jesti user posted image .

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?

Joj, kriza user posted image . Ignoriram.. Preusmerim pozornost.. 

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?

Zakričim NE, on se zjoče, potem mu preusmerim pozornost in pozabi.

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?

Da. Ima jo samo za uspavanje.

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?

Ne. Kupila pa bom navadno.

9.Kakšne hišne copate uporabljate?

ShooShoos.



(odgovor članu Rožica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 21:20:19   
ana b
Čer!

Torej Ljubljančanke uradno preklicujem srečanje, ker bi prišla samo jazuser posted image user posted image , no pa Buškica mogoče, pa še jaz sem trenutno tako hin, da se bom samo v posteljo prevrnila. Te popoldanske me ubijajo user posted image , menda jih bo po 1. 11. manj.

Grem k možu po eno masažo, ker me neki križ špika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 21:32:39   
Taja339
Evo mojo babnco

user posted image

_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 21:33:14   
Taja339
Pa druga babnca
user posted image

_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu Taja339)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 22:44:25   
Duškica
Lepi deklici imaš!user posted image

_____________________________

Obogatimo svoje življenje.
Ne s stvarmi, ki imajo vrednost,
ampak s stvarmi, ki so vrednote.

(odgovor članu Taja339)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 8:52:38   
LINA31
Dobro jutrouser posted image ,
guppy...pa sem te zasačlauser posted image user posted image , kako si, kej boljš? Sta M/M že šla nazaj v vrtec?
Mi smo budno od 6.00 zjutrajuser posted image  Stanovanje je tako kot, da bi bomba noter padla, igrače so čist povsooooood. Spet sem malo Žanove cunjce pospravljala, kako hitro rastejo. Zanekrat ima kar vse, tako da večji nakupi niso potrebni.
Vreme je bedno, izgleda da bomo dane sbolj noter....spetuser posted image .

Grem se z Žanom igratuser posted image

(odgovor članu Taja339)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 9:22:06   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: tianna


1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?

Sedaj ko je v vrtcu ima 3 runde, prva okoli pol ure, druga okoli 1.5 ure in popoldanska po vrtcu okoli 1h.

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?

Spati gre med 20h in 21h, vstane okrog 7h ( za vrtec )Med vikendi spi do 8.30. V povprečju vstanem cca 2x za kako dudo ali mleko, čaj. No zadnjih

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?

Smo še pri flaška, ga pa učim da bi pil iz lončka s trdim ustnikom.
4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?

Sam se je začel user posted image . ZAdnjič je v vrtcu pojedel ful kosila sam, z dvema žlicamauser posted image  .

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?

Zaenkrat jih še nima. 

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?

Parkrat ponovim NE. Včasih tud že zakričim ampak pomaga pa ne kaj dosti.

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?

Ne. Pred vrtcem jo je imel samo za uspavanje, sedaj jo hoče imeti tudi med igrouser posted image .

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?

Ne. Dobil je pa pojočo kahlo za RD in bomo pač tisto uporabljali, bom pa vzela baterije ven da ne bo več pela, pa bo ratala navadna.Je fajn ker ima dodan že nastavek za WC.

9.Kakšne hišne copate uporabljate?

Doma je v žabicah ali štunfih na bremzo, v vrtcu ima Superfit copatke.





Smo pa danes po 14 dneh krčev in zbujanj ponoči končno prespali skoraj celo noč.Šele ob 5.30 sem ga dala k nama pa še to zato ker je kašljal, pa okoli 2h je imel en napad panike zaradi kašlanja. Je pa res da smo ukinili pšenico in bo treba zgleda it na alergološko testirat.

< Sporočilo je popravil lemavrica -- 4.10.2008 9:24:08 >


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 9:46:17   
guppy
Najprej domača naloga...

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
Po kosilu zaspita za približno dve uri. Popoldansko spanje je Maja že zdavnaj ukinila, Marka pa zdaj kar puščamo budnega, da preživimo več časa skupaj.

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja? 
Spati gresta okoli 19.30, zbujata se med 7. in 8. uro zjutraj. Spita celo noč, z izjemami 2-3x na mesec.

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove? 
Za adaptirano mleko z rižkom zjutraj in zvečer flaško, podnevi pijeta iz lončka z ustnikom, kozarca ali flaške - kar nam pride pod roko.

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
Ja, ker v vrtcu vsi sami jejo, razen treh otrok (dva sta moja). Zdaj nočeta jest, če jima ne damo žlice, da sama umakata v hrano in nosita v usta.

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image
Samo 3x se je zgodilo, da se je Marko vrgel po tleh. Z mirnim glasom mu povemo, da tako ne bo dosegel to, kar hoče, mu umirimo kriljenje rok in nog, če se da in ga odnesemo drugam sedet. Ponavadi se sam umiri.

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Ponavljam ime in ne (npr. Maja, NE!), drugače se zmedeta, ker ne vesta, komu kaj govorim. Ob tem strogo gledam in držim kazalec pokonci. Vedno se obrneta in gledata dolgo v oči, kot da bi z mano igrala igro prevlade :)). Če nehata z nagajanjem, rečem "bravo bravo" in zasploskata in gresta stran. Če pa se dejavnost še naprej ponavlja, še parktrat rečem NE in ju potem odstranim drugam in kregam. Včasih se zjokata in po 20s umirita sama, ko vidita, da ne bo šlo. Mož dela enako.

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
V tej meri, da je čez dan ne uporabljamo, ponoči za spanje pa vedno.

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
NE, prezgodaj.

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Za doma izključno nogavičke z bremzicami.

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 9:54:46   
guppy
Torej... končno imam čas. Sicer zaradi napačnih razlogov (zbolela sem z vročino in sta mala2 pri mojih starših, mož pa v službi user posted image ), ampak saj je vseeno.

Uvajanje v vrtec je bilo prvi teden ZELO stresno. Domov sem ju "morala" peljati po kosilu, ko sta ponavadi spala, in to je bilo dretje do 18h doma... Katastrofa, skratka. Potem sta v tisti petek zbolela, zasmrkala, vročina 38,5... a sem ju toliko zalivala s fiziološko, da smo se znebili bolezni, vročine pa nisem hotela zbijat, ker je kratko trajala in sem si mislila "naj vročina pobije bacile". Tako sta v ponedeljek spet štartala vrtec, jaz sem pa popoldansko spanje reševala tako, da sem se vsak dan nekam odpeljala (Celje, Kranj, Trojane...), da sta spala vsaj tisto eno uro v avtu.

Posledice... so .. da sem toliko utrujena, da sem prejšnji teden butnila dva avtomobila med parkiranjem in pri odhodu iz Leklerka zaspala na semaforju. Mislim, da to pove vse.

V četrtek so mala2 prvič v vrtcu dali spat in je bil obup. V petek pa sta zaspala - Maja sicer v naročju, Marko pa še tega ni dočakal, da ga dajo v ležalnik - sam se je zvrnil iz sedečega položaja v ležeč položaj na blazini in so ga samo še pokrili. Spala sta približno dve uri.

Naslednji teden (če bomo zdravi), so rekli, naj jih pripeljem okoli 8h, da se navadita celotnega režima vrtca. Do zdaj sem ju peljala tja samo za 3 ure na dan, da sta pojedla kosilo in evo, v petek prvič spala. Med tem, ko sta v vrtcu, jaz šibam na fakulteto, kjer delamo analizo rezultatov ene raziskave. Čez en mesec mi poteče porodniška in poskušam končat vse študijske obveznosti in bedarije, ki so se nakopičile s časom. Upam, da mi rata.

To je torej poročilo od nas. Na srečanje sem potihem upala, a bi danes verjetno odpovedala, ker se res slabo počutim. Mogoče kdaj drugič.

Pošiljam vam naj naj naj pozdravčke in poljubčke!
user posted image

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 10:04:48   
lemavrica
Guppy lepo da si se oglasila. En user posted image  zate.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 14:11:45   
helenav
guppy..pa dej ne nori.....malo se odpočij...sej se ti bo še kaj zgodilo....user posted image user posted image .. Btaerije se enkrat izpraznijo vešuser posted image user posted image

glede vrtca....pa ti svetujem da greš hitro na cel dan....mi smo tudi prvi teden vlekli, po ene tri urcuser posted image na dan..ampak to ni nič.....Klara je vreščala in bila sitna, ko sem prvič pustila cel dan....pa je bila taka, kot bi že od rojstva hodila tjauser posted image user posted image


Drugače pa sem jaz dobila bradavični mastitis....boli ko stouser posted image user posted image user posted image user posted image in še sto zravenuser posted image user posted image user posted image ..sem bila včeraj pri dežurnemu in sem dobila antibiotik in antib. mazilo. Ko preneham s tabletami pa začnem kuro s tabletami ki uničijo mleko....

Klara pa je včeraj prišla iz vrtca vsa smrdljiva po bruhanju...jezi me ker me niso poklicali, ko je bruhala..poleg tega je vzgojiteljica, ki je nadomeščala naše bila zelo smotana in ni znala povedat nič o otroku..ne koliko je spala...ne koliko je jedla..ali sploh je jedla, kdaj je bruhala...skratka user posted image user posted image user posted image user posted image jezna sem bila ko hudič..včeraj je še enkrat popoldne driskala in bruhala..dane spa je samo še driska...splošno počutje pa je super....in brez vročine..


ah ja...vrtec, vrtec...ni kej....še bo tega..še še....prehladi, viroze...vodene koze....itd itd....

lepo sobto....

moja se je začela delovno..ker sem celo bajto spucala.....sedaj pa čakam da se mišek in miška naspita..pol pa bo padla odločitev...shopping ali pohajanjeuser posted image


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 14:28:15   
lumpa6
MI IMAMO PA 4 ZOBEK, LEVO ZGORAJ ups črke, 2.10 . 2008

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
4.10.2008 14:28:56   
lumpa6
aja pa nekaj novih slik je v albumu

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?